Gratulálok a projecthez! Arra van lehetőség hogy a Raspberry Pi Zero-ra vagy valami Arduino eszközre tegyünk egy 4x20 as karakteres I2C LCD-t és azon megjelenítsük a számunkra érdekes adatokat? Illetve lehet egy olyan adatcsomagot küldeni az inverternek, ami azt mondja neki, hogy van egy akku csomag is, ami X kapacitású, y töltöttségű és épp kér vagy nem kér töltést...stb? Pl ha én csinálok egy DC-DC konvertert 48-600V körüli tartományra és van 16db LFP cellám, akkor tudjam ezzel használni ?
@LASZLOTAMAS-e2k3 күн бұрын
Wifi hálózaton, két HUAWEI iverteres napelemes rendszerem van. A „host” inverter DTSU-666 HW Smart Power szenzoron keresztül csatlakozik a villamos hálózatra. Meg lehet oldani, hogy az adatokat a szenzor RS485-ös portján, modbus protokollal olvassam ki? Továbbá a Serial Bus-ra még csatlakoztattam két ORNO OR-WE 516 energia mérőt, amik a PROTHERM RAY villanykazánok adatait mérik. A kazánok fogyasztását a szenzor adat-vektorain keresztül szeretném követni, hogy optimizálni tudjam azok működését, az energia-termelés függvényében. Több felfűzött eszköz esetén felmerül az eszköz megcímzésének problémája. Erre szeretnék ötleteket/megoldásokat. Előre is köszönöm!
@ivanovp3 күн бұрын
Az ORNO mérők modbus címét át lehet állítani (van írható "Meter ID" regisztere), a Huawei SUN2000 címét valószínűleg nem, legalábbis abban nincs olyan írható regiszter, ami a modbus vagy slave ID-t tárolná. A DTSU-666-ot nem ismerem, el kell olvasni az adatlapját. A biztosan működő megoldás az, hogy több RS485-ös vonal van. Egy kábelen belül lehet több sodrott érpár is, mint az UTP/STP kábeleknél.
@LASZLOTAMAS-e2k3 күн бұрын
@@ivanovp Ez esetben minden vonal külön-külön, egye-egy RS485-USB konverterrel csatlakozik a Raspberryhez? Ez valóban jobb megoldás, mint a cím szerinti megszólítás. Köszönöm a választ, lehet, hogy menet közben még lesz kérdésem!
@ivanovp2 күн бұрын
@@LASZLOTAMAS-e2k Igen, több RS485-USB konverterre lesz szükség és több USB portra is: Raspberry Pi Zeronál USB hubbal lehet megoldani, a nagyobb Raspberryken meg van négy USB A port. Hibrid megoldás, hogy az ORNO mérőket egy vezetékre teszed, külön címmel, a többihez külön-külön kábel megy. Elképzelhető, hogy az ORNO-k mellé be lehet rakni az egyik HUAWEI invertert is, de az is problémát okozhat, hogy a HUAWEI nem használ paritást (9600 baud, 8N1), az ORNO meg páros paritást használ (9600 baud, 8E1). Elméletben a paritáshibás adatokat el kell dobnia az eszköznek, de ez okozhat zavart. Ki kell próbálni.