Hydroizolaci vždycky děláme jenom pod nosný zdi a příčky aby se pak nepoškodila izolace v ostatních částech domu. Druhá vrstva se třeba lepí i do kříže, ale máš to pěkný ;)
@cestazabydlenim Жыл бұрын
Dík. Jde vidět, že častěji to lidi dělají jak píšete. Musíme dávat na izolaci pozor, ale bylo to pro nás efektivnější a levnější řešení.
@pavelpatek208911 ай бұрын
Máte to opět moc pěkný a hlavně opět poctivá práce...když stavíte svépomocí je to nejlepší způsob položit si to takto to celé základové desce...neb nejste hloupí abyste si potom izolaci mechanicky poškodili cihlami...paletami a tak podobně...já bych druhou řadu dal do kříže a natavenou lepenku zásadně rozbalovat přípravkem...Stavíte lépe jak mnohé stavební firmy...
@cestazabydlenim10 ай бұрын
Snažíme se, ale je jasné, že ne vše se podaří ideálně. Obě vrstvy byly v jednom směru, protože nám to vycházelo úplně přesně bez dořezu. Ano, na izolaci jsme dávali pozor a opravdu nevím o jediném místě, kde by byl problém. Ty dvě vrstvy jsou opravdu silné a naopak byl velký problém se přes ně proříznout, když jsme ji v některých místech měli odstranit.
@mattyhorak Жыл бұрын
@cestazabylenim - taky máme radon a odvětrávanou desku....ale nikde u vás nevidím nasávání pod desku? Jak to máte rešené? My to máme vyvedeno na boky desky. Podle našich informací je to lepší že vzduch přirozeně proudí - nasává se na bocích desky a pak jde směrem nahoru nad střechu trubkou... Díky a at se daří. Vaše videa jsou parádní a ikdyž máme postaveno, tak se dívám na všechny 👌
@cestazabydlenim Жыл бұрын
Nasávání v rozvodech radonu nemáme a ani jsem se s tím ještě nesetkal. Na druhou stranu to co píšeš dává smysl, tak směle do toho, jestli vám to někdo odborně vzdělaný navrhnul. Radon je těžší než vzduch a stoupá pomocí komínovému efektu, který u nás asi nevznikne. Míra opatření závisí na míře výskytu v oblasti.
@MilanJaros-wv4gj Жыл бұрын
Asfalt vytékat z pásu nemá, leda v tom spoji, tam je dobré předehřívat ten vodorovný pás s posypem aby se to lépe spojilo. To zvlnění je způsobeno tím že lepenku nerozbalujete plynule ale vždycky se před dalším posunutím pod nám nahromadí roztavený asfalt. JInak chválím celoplošné provedení, ne pak muset vařit v hotovém domě jednotlivé místnosti
@cestazabydlenim Жыл бұрын
Díky za info. Příště budeme vědět :)
@jirisobotka27666 ай бұрын
Můžu se zeptat jaký je to ten ventil ? A kolik jste použili plynu ? Taky jsem měl ten problém s malým prouděním plynu.
@cestazabydlenim6 ай бұрын
Nakonec jsem koupil ventil 8 kg/h. Myslím, že padlo alespoň 50kg plynu.
@thecumul7 ай бұрын
uplne nazmyselny presah cca 25 cm .Naco je to dobre? Ved tam nebudes mat stojatu vodu.Na tej ploche si mohol usetrit aspon 2 baliky izolacie. A na tej bombe mas uplne nahovno ten redukcny ventyl ktory sa pouziva ku sporaku ktory zabranuje vacsiemu prietoku plynu ktory ty potrebujes pri nahrievani.
@cestazabydlenim7 ай бұрын
Delší přesah se lépe natavuje a nepotřebuji ušetřit 2tis jen, aby byl minimální přesah. Ventil fungoval úplně v pohodě, nic proti ničemu.
@tomaspergler3842 Жыл бұрын
Dobrá práce. Mohu prosím vědět komplet sumu za základovou desku včetně penetrace? Děkuji, TP
@voodyczcz Жыл бұрын
Zajímalo by mě, k čemu by Vám tato informace mohla být. Desku dělali minulý rok, kdy byla jiná cena betonu, ocely, asfaltových pasů. bedňáků atd. Navíc je deska ve svahu, takže různá výška bedňáků a pasů. Taky záleží jak máte daleko betonárku....Takže odhadem 500tis +-300tis.
@cestazabydlenim Жыл бұрын
Vojtěch má pravdu a rozsahem se trefil 😀 Pokud vás cena i tak zajímá, napište nám přes formulář na webu. Řádově je jasné, že cena desky menšího RD je ve statisících, ale přesně se to dozvíte až když začnete počítat položku po položce, posílat poptávky a železo, beton atd. Těch proměnných je strašně moc.
@GamesAndFun666 Жыл бұрын
Práce krásná postup už ne :(
@thecumul7 ай бұрын
a tie boty su dobre tak na tenis a nie na lepeniee ipy 🙂
@cestazabydlenim7 ай бұрын
Potřeboval jsem prostě plochou podrážku no. Nebudu na jednu akci kupovat spešl boty 😀