Hynek Medřický - expert na světlo: 90 minut před spánkem vypněte mobily

  Рет қаралды 26,905

Ponte reports

4 жыл бұрын

Spát bychom měli 8 hodin. Pozor bychom si měli dávat na modré světlo. A vyhubili jsme již 75% hmyzu. To jsou témata našeho rozhovoru s Hynkem Medřickým, který je expertem na světlo a na kvalitu našeho spánku.

Пікірлер: 63
@josefsustek7669
@josefsustek7669 Жыл бұрын
Výborné video. Pan Medřický je machr, poslouchal bych ho klidně tři hodiny. Člověk se dozví mnoho informací. o kterých neměl ani páru. Přitom světlo nás provází celý život od rána do večera. Děkuji.
@martinbenko6471
@martinbenko6471 2 жыл бұрын
Zdravím ťa Hynek ty si ale brutálny týpek je to úžasné ťa sledovať s akú energiu dokážeš rozprávať o svetle a tie tvoje vlasy sú super keď si k tomu zabiješ ešte tie červená okuliare to je pecka ( mimochodom som si už kúpil dvoje jedny pre mňa a druhé pre priateľku veľká spokojnosť ďakujem) ja to normálne pozerám len tak keď mám zlí deň hneď mi je potom veselšie prajem všetko dobré len tak ďalej Ahoj
@spiritofequusz.s.9997
@spiritofequusz.s.9997 3 жыл бұрын
Perfektní reportáž díky za ní
@lenkapodstrelena
@lenkapodstrelena Жыл бұрын
Veľmi zaujímavé, ďakujem. Myslím, že toto by malo vidieť veľa ľudí, pár poznatkov a rád z prednášky môže jednoducho a efektívne zmeniť veľa v bežnom živote.
@ludmilacechmankova8050
@ludmilacechmankova8050 Жыл бұрын
Super💫❤️💫
@IronDudeCZ
@IronDudeCZ 3 жыл бұрын
Diky za skvely rozhovor
@Tohhmo1
@Tohhmo1 3 жыл бұрын
Veľmi dobre vysvetlené aj pre laikov 👌
@lukasbabjak4120
@lukasbabjak4120 2 жыл бұрын
Super 👍🏼
@michaeledgarhorsky1139
@michaeledgarhorsky1139 2 жыл бұрын
💓 20 💓 21 💓
@Xfantasycz
@Xfantasycz 4 жыл бұрын
Nj, ale jak se přizpůsobím když dělám směny? Každé dva dny jiný rytmus
@HynekMedricky
@HynekMedricky 3 жыл бұрын
Tak to je mi líto, nijak. Cirkadiánní rytmus je silně narušen střídání světla ve dne a světla v noci.
@Xfantasycz
@Xfantasycz 3 жыл бұрын
@@HynekMedricky Já vím, máte pravdu. Bohužel jen málo lidí má možnost fungovat správně. Sám začínám pociťovat stále větší problémy. Rád bych se časem zbavil směn.
@HynekMedricky
@HynekMedricky 3 жыл бұрын
@@Xfantasycz mrkněte na www.svetelnahygiena.cz pro světelný základ :-)
@markar3516
@markar3516 3 жыл бұрын
@@Xfantasycz chudacci musi makat na smeny, taky se stresovat, nadavat, byt bezohledný, jist nekvalitni potraviny a nekteri musi i kourit a chlastat ani to chteji. Nad takovejma racionalizacema zustava rozum stat. Smena penez za cas a zdravi je volba!
@Xfantasycz
@Xfantasycz 3 жыл бұрын
@@markar3516 Nevidím to tak černé, každý má možnost volby... Vše je otázkou priorit. Pokud má však člověk rodinu a povinnosti k ní, je zde otázka oběti
@jankalat1444
@jankalat1444 2 жыл бұрын
co je
@markar3516
@markar3516 3 жыл бұрын
Panu expertu prozradim, ze LED dioda neni monochromaticka, coz dokazuje i jeho mereni. Nebo si hynek sviti doma laserem? Take spektrum ma vic barev nez jen RGB, pristroje to merivaji po nm, ale barev je radove vic. Mozna to i někdo teoreticky spočítal.
@HynekMedricky
@HynekMedricky 3 жыл бұрын
Laser je koherentní zdroj světla, LED jsou i monochromatické, ale doma si nesvítím ani jedním takovým světelným zdrojem.
@markar3516
@markar3516 3 жыл бұрын
@@HynekMedricky NE, dioda ma uzky pik v grafu, nikoliv caru jako laser. Ja se tim nezabyvam, ale ze skoly to znam, studoval jsem na katedre fotofyziky. Takove zaklady se nezapomínají. Vy jste zvany expert, ale svetlo jste na VŠ nestudoval, ze?
@markar3516
@markar3516 3 жыл бұрын
@@HynekMedricky to ze vam nekde napisou vlnovou delku diody, neznamena, ze sviti jen na te vlnove delce, je to jen maximum piku, ktery je treba 5 nm siroky. Nebo, jak donutite diodu svitit jen na 1 vlnive delce?
@HynekMedricky
@HynekMedricky 3 жыл бұрын
@@markar3516 Nikdy jsem neřekl, že LED monochromatická barva vyzařuje jen v 1 nm, v polovině výšky maxima má obvykle 20 nm. Jak by jste tedy nazval energii, kterou zrakový systém vyhodnotí jako jednu barvu ?
@markar3516
@markar3516 3 жыл бұрын
@@HynekMedricky nazval bych to VIS, ale asi jste nepolozil spravne otazku a chcete slyset neco jineho. Ledkove zareni bych oznacil jako uzkospektralni a zarovkove za sirokospektralni.
@Peter-wh7hb
@Peter-wh7hb 3 жыл бұрын
hoaxy a podvody :D
@HynekMedricky
@HynekMedricky 3 жыл бұрын
Konkrétně ?
@ingridlaskova1878
@ingridlaskova1878 2 жыл бұрын
Jak byste to popsal Vy?