ЧИ ІСНУЄ ЛАЗЕРНА ЗАТОЧКА? НОЖОВІ МІФИ

  Рет қаралды 35,662

ІБІС Ножі та спорядження

ІБІС Ножі та спорядження

9 ай бұрын

Прискорюй розмінування України: go.ibis.shop/@priskoryuyrozmi...
В цьому відео Григорій та Яна поговорять про відомі ножові міфи, які кожен з нас колись чув. Ножовий світ сповнений різних хибних стверджень в які і досі вірять багато людей. Деякі ножові міфи тягнуться ще з радянського союзу і досі зустрічаються в різних побутових розмовах. В цьому відео ми дізнаємось правду про лазерну заточку і рубання цвяхів. Розкажемо Вам тонкощі вибору ножів із кровостоком і як правильно дегустувати вуглецеву сталь на смак. Загалом готуйтесь до веселого перегляду і не забудьте підписатись на канал.

Пікірлер: 336
@kvl777
@kvl777 9 ай бұрын
У мене в 90-х були кухонні ножі з лазерною заточкою. Продавець навіть казав, що вони самозагострюються. Тільки я тоді протупив, не спитав, об що саме вони самозагострюються, а об хліб вони досить швидко тупилися. Ось, так і вийшло, що в хаті було повно тупаків, і один з них - я...
@sambov4688
@sambov4688 7 ай бұрын
😂😂 всі ми в чомусь лоханулися але не всім вистачає сміливості про це спокійно розповідати 😁👏💪
@ElvisKastello
@ElvisKastello 7 ай бұрын
а мені друг казав що в нього кухонні "японскі ножі". коли я його спитав як це, він сказав що це якась особлива сталь з лазерною заточкою, теж вже тупі як камінь 😄
@little_ray
@little_ray 9 ай бұрын
За дивним збігом обставин, перевірку сталі на "магнітиться - не магнітиться" вперше побачив саме в Ібісі на Гетьмана, років 7 тому 😂
@MrAlexales
@MrAlexales 9 ай бұрын
Крутий випуск! Яна - героїчна жінка! Півгодини слухати ножемана-задрота з таким зацікавленим поглядом мало хто зможе))) Жартую, ви круті, творіть ще більше контенту, у вас виходить!
@olegivanov6101
@olegivanov6101 9 ай бұрын
Яна хоче цього ножемана- того і дивиться на нього таким поглядои, - це ж очевидно
@stop.russian.aggression
@stop.russian.aggression 9 ай бұрын
​@@olegivanov61012:48 - так... тут щось є)
@XMaxplusBud
@XMaxplusBud 9 ай бұрын
Може в них того, .. Хiмiя?! ;)
@olegtsurkan5568
@olegtsurkan5568 9 ай бұрын
Дожартуєтесь, Яна позашлюбна донька ,,Колі катлєти''😮
@viktoryavtushinskiy4727
@viktoryavtushinskiy4727 8 ай бұрын
О, в мене э знайома яка сама може годинами про ножі розповідати, чи свою колекцію показувати
@user-oh5bu4rz3p
@user-oh5bu4rz3p 9 ай бұрын
😂 насміявся . Смактать ніж - не чув ще досі . Чудовий контент! Почуття гумору у вас на місці!
@alexshkut
@alexshkut 9 ай бұрын
Особливо, якщо ти вже не перший )
@Roman29.01.S
@Roman29.01.S 9 ай бұрын
Вітаю , відео одразу стає незвичайним так як є Яна яка іноді радує нас своєю участю у відео про ножі . Дякую за цікаву тему і розбір міфів пов'язаних з ножами .
@user-nk3tv3hn3e
@user-nk3tv3hn3e 9 ай бұрын
Яке дикунство ...ніж треба нюхати , а не смоктати 🤣
@eduardsharabar5053
@eduardsharabar5053 9 ай бұрын
Дякую, класний випуск. По темі "нержавійки" - це дуже поганий термін. Іржавіє будь яка сталь, що використовується для виготовлення клинків (окрім, хіба що LC200N та Vanax Supercleen). З англійської "stainless" дослівно перекладається як - іржавіє менше, але так говорити не зручно і всі кажуть "нержавійка", що вводить в оману чуваків з магнітами, котрі лижуть леза так щоб ті дзвеніли.
@hetmanspartak1328
@hetmanspartak1328 9 ай бұрын
Дякую за розвінченнями міфів! Для мене сталь золота середина Д2!
@hetmanspartak1328
@hetmanspartak1328 9 ай бұрын
Дякую за розвінченнями міфів! Для мене сталь золота середина Д2!
@ilyasavchenko9365
@ilyasavchenko9365 9 ай бұрын
​@@hetmanspartak1328, а М390?
@AlexART79
@AlexART79 9 ай бұрын
Мені ще подобаються міфи про "дамаську сталь"! ))) Там поле неоране взагалі, один одного кращій! )) Дякую за відео! Хай квітне український ножовий контент!
@user-oh5bu4rz3p
@user-oh5bu4rz3p 9 ай бұрын
А ще булат , то краще за дамаск )))
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
І дуже шкода , що секрети булату та " дамаської" сталі ми назавжди втратили і це при тому, що є купа артефактів в музеях та можливість зробити спектральний та хімічний аналіз тих артефактів . Ну а про чудодійні властивості " дамаської" сталі, то я взагалі мовчу. В " Сазі про Егіля Скалагрімсона", головний герой після рубки вирівнював меча об коліно, сталька була - таке собі, гірша за сучасну ресору з 65Г.
@Arwndr
@Arwndr 9 ай бұрын
​​@@IgorYushchenko Є й порівняння історичних булатних кухонних ножів зі звичайною сучасною вуглецевою сталлю з вмістом вуглецю 1.2% (У12) без жодних легуючих елементів. Різ на товстому канаті - в три рази витриваліша ніж булат, тонкі канати - в 2 рази витриваліша за булат. Булати тримають заточку краще тільки в одному випадку - при тонких кутах загострення, й тільки при легких навантаженнях при різі. Тобто, для ЄДіСі, стругання дерева, бушкрафту - дуже під великим питанням ... Є сталі набагато більш підходящі для таких задач.
@AlexART79
@AlexART79 9 ай бұрын
@@IgorYushchenko це моє улюблене )) Ну, тобто, зараз, коли хім-состав і тех-процесси можна контролювати з неймовірною точністтю, до тисячних а то й краще, розповідати що "от тоді були майстри!"... Ага, майстри. На око прикинув температуру, на око склад і давай хуярити молотом - оце ТОП ))) Я сам люблю такі відео, де максимально примітивно кують щось, це дуже круто, але ну все одно, це не краще за сучасну технологічну металургію, ну!
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
@@Arwndr Я не в курсі про булатні, історичні , кухонні ножі, але мечі та шаблі з булату мають твердість не більше 52HRC, щоб витримували ударні нагрузки.
@user-vasiamaliar
@user-vasiamaliar 9 ай бұрын
Міф про "дзвін" ножа має зерно правди . Але є одне але... Так в давнину ковалі перевіряли різні клинки, сокири,коси та різний інвентар на дифекти. Також так перевіряли загартування, але цю процедуру проводили ТІЛЬКИ без руків'я інструменту чи зброї. Тому якщо ніж з руків'ям,то це виглядає смішно як у приказці : " Чув дзвін та не знає де він".
@user-pt4ms1vx6h
@user-pt4ms1vx6h 9 ай бұрын
Повністю з Вами погоджуюсь, памятаю колись так діди на базарі вибирали коси.
@fma5709
@fma5709 8 ай бұрын
Я ще чув, що гарно заточений топор дзвенить, думав це з цієї опери (пс: у мине топор дзвенів навіть після того як я в 10 років порубав їм цеглини на землі)
@user-vasiamaliar
@user-vasiamaliar 8 ай бұрын
@@fma5709 Заточка на дзвін не впливає, впливає закалка. Там суть в тому що при підвищенні твердості - підвищується " нота" дзвону. Твердий метал так би мовити дзвінкіший. Але це може визначити людина з великим досвідом. В давнину цей досвід передавався з покоління в покоління. Зараз таких людей практично не має , нема в тому і потреби.
@fma5709
@fma5709 8 ай бұрын
@@user-vasiamaliar звучить логічніше. Дзвін і вправду повинен змінюватися залежно від характеристик. Просто переказую, що мені говорили та висновки експериментів. Та й напевно як би воно не було зараз визначати твердість таким чином те саме, що шукати характеристики китайського Д2 в українських марочниках сталей.
@user-vasiamaliar
@user-vasiamaliar 8 ай бұрын
@@fma5709 можливо заточка вплине на звук, адже змінюється об'єм і форма , але суті це не міняє. Це як налаштування музичного інструменту чи камертону. Я пробував "на дзвін" клинок до закалки і після - різниця суттєва. Але чи там 60 одиниць по Роквелу, чи 50 невідомо. Це як визначити температуру сталі по кольору - можна, але потрібен великий досвід. Дзвін скоріше покаже дефект сталі ( тріщину і тд.) бо він стає (дзвін) тоді не рівномірний, не "чистий". Зараз для такої роботи існують твердоміри, хіманаліз, і так далі. Якщо взяти кілька однакових виробів , то по дзвону може можна визначити який кращий , але то таке... Дякую вам за спілкування.
@user-sv4st7fb9r
@user-sv4st7fb9r 9 ай бұрын
Додивився до кінця, але так і не зрозумів яким на смак повинене бути гарний ніж.😁🤣
@user-fz3mw1vp5r
@user-fz3mw1vp5r 9 ай бұрын
Слава Україні! Не менше десятка разів чув міф про ртутний ніж для метання, в якому в паз залита ртуть(для стабілізації в польоті). І навіть від їх щасливих "власників"😁, але чомусь їх мені ніхто так і не зміг показати👐😭😆
@user-op4ox6vt3c
@user-op4ox6vt3c 9 ай бұрын
А якщо його встромити в гніздо антени телевізора, то завдяки ртуті, він почне ловити голос Америки та ще 999 каналів з мультиками и порнухой😂
@fma5709
@fma5709 8 ай бұрын
Ага, ще якимось шлепарям покажи вони почнуть рівняти його зі своїм, в лоб лоб звичайно, і розібють
@user-co6ce4nm3g
@user-co6ce4nm3g 9 ай бұрын
Друзі, це дуже цікаво, живо і професійно. Молодці.
@user-rt4im8us7e
@user-rt4im8us7e 9 ай бұрын
Дякую Вам за цікаве відео.
@Slava_Chornovil
@Slava_Chornovil 8 ай бұрын
Дуже гарний огляд, і жарти присутні! Дякую)))
@btard3892
@btard3892 9 ай бұрын
Для мене самий вср**ий міф це ККУ Стаття 263. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами 1. ... 2. Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу. Виокремлювати фінські ножі як вид ХО якийсь пережиток нквс.
@MrAlexales
@MrAlexales 9 ай бұрын
Згоден, це дикунство повне. Факт використання холодної зброї настає при її застосуванні при нападі на іншу людину, але аж ніяк від того, чи є на клинку кровостоки, чи наявна розвинена гарда чи двостороннє загострення клинка. Я конкретно знаю, що тотальна більшість вбивств і каліцтв людей відбувається цілком мирними кухонними тупими ножами, викрутками та сокирами, накрайняк безпонтовими складнями. Вбивтсво за допомогою кинжалів та бойових ножів - це одиничні випадки, знаю від знайомого криміналіста.
@ShutyakVasyl
@ShutyakVasyl 9 ай бұрын
- Вас заарештовано за підозрою у виготовленні фінського ножа!🔪 - який же він фінський, ми ж в Україні - ви вільні 👮
@user-po2ix4ek1d
@user-po2ix4ek1d 8 ай бұрын
Дякую за цікавий огляд забобонів про ножі))
@TodorovAlex13
@TodorovAlex13 9 ай бұрын
Весела серія, посміявся) У сотий раз дякую за крутий контент)
@bagiraiv6219
@bagiraiv6219 9 ай бұрын
Дякую за цікаву тему і розбір міфів пов'язаних з ножами .....рада що появився такий канал....защо вам велике спасибі ......стала краще розбиратися в характеристиках ножів....
@user-bo8sx5dv9c
@user-bo8sx5dv9c 9 ай бұрын
Гарне відео, симпатичні, з почуттям гумору ведучі. Дякую!
@adamjensen253
@adamjensen253 8 ай бұрын
Щиро вдячний вам за вашу працю. Україна понад усе!
@little_ray
@little_ray 9 ай бұрын
Класний кухонний ніж за +/- 200 грн. - Victorinox. Заточка не лазерна, звісно, але тому, хто шукав лазерну - відрізнити буде важко 😂
@r0man881
@r0man881 8 ай бұрын
То Ви мабуть купували ще при доларі по 5 : ) Навіть корінчатий маленький Victorinox зараз дорожії. Або ж помилка - 2000 а не 200 : )
@user-lj5mm1of7m
@user-lj5mm1of7m 9 ай бұрын
Всьо вьі врьотє: самьіє правільньіє нажі дєлалі в сьірьісьірьі - от там бьіла правільная ГОСТавская сталь, такая же как на ГАЗ-20 Пабеда і на Т-34-85... Ага... Дякую, пані Яно та пан Григорій, за розвінчання міфів!!!
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
Мііф про " чотири пальці" - інтернаціональний, він існує в Іспанії, хоч і в законодавстві іспанською по білому написано - не більше 11 см довжини клинка.
@Veritasic
@Veritasic 9 ай бұрын
Интересная и смешная тема) Яне отдельная благодарность за участие)
@user-wv5pk7qx5t
@user-wv5pk7qx5t 2 ай бұрын
😂😂😂Яночка! Гриша! Ви чyдовi! Дивився й смiявся! Причудовий контент!
@user-dd7ol9ho6i
@user-dd7ol9ho6i 8 ай бұрын
Мої вітання. Стосовно дзвону ножа, думаю,прийшло з недалекої давнини. Коли дядьки собі добру косу обирали. На диво це працювало. Але на косах... Також є вид столярських сокир які називали "дзвонярками", за специфічним звуком під час роботи. Тому, думаю, якраз таким людям, що обирають ніж за звуком, підходить приказка:" чув дзвін,та не знає де він". Дякую за працю.
@user-uz3xf7px9o
@user-uz3xf7px9o 9 ай бұрын
Був в 90-ті міф, про "електричну закалку" ножа. Товариш прочитав це в книжці і засунув ножа в розетку...(від батька получив п...й, розетку міняли і в ножа "згоріло" вістря). Ніж з гусеничного пальця танка, все ріже і не тупиться! Ножем викуваним з поршня Студебекера можна кілька поколінь працювати( чув про такий міф з Півночі). Схему ртутного ножа бачив в кінці 90-х в якійсь книзі( Боєвая машина) здається так називалась. В 2008 році бачив, як Гранд веєм продавець ножів знімав стружку з залізних труб, як це йому вдавалось..?
@romanhalas3362
@romanhalas3362 9 ай бұрын
Якщо виколоти комусь очі ножем з лазерною заточкою, то чи можна вважати це лазерною корекцією зору🤔
@vaser-dk9uk
@vaser-dk9uk 9 ай бұрын
Ото в тебе уява😮...
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
@@vaser-dk9uk Точно- маньяк, в него стопудово є ніж Spyderco Garpy, як у Ганібала Лєктера.
@romanhalas3362
@romanhalas3362 9 ай бұрын
@@IgorYushchenko 😂😂 тіки покет бушмен і нонейм хендмейд тесак по твердих породах дерева
@eugene9207
@eugene9207 9 ай бұрын
Круть, дякую, цікаво))- Яна кльова))- без неї, не то))))
@stop.russian.aggression
@stop.russian.aggression 9 ай бұрын
Сексуальний випуск🔥 Звичайно завдяки Григорію)😅
@zadrottcs_go8241
@zadrottcs_go8241 9 ай бұрын
Дядько я сюди прийшов щоб подивитись міфи про ножі а не вчити хімію 😅😂😂😂
@DmytrOne
@DmytrOne 9 ай бұрын
Дякую вам за створення каналу. Саме завдяки Григорію та Андрію став краще розбиратися в темі ножів і придбав собі перший ЕДС. А за ним другий... і не можу зупинитися))
@SunDanceBallet
@SunDanceBallet 9 ай бұрын
Чим менше кут заточки то краще, але недовго. Чудовий випуск
@vovaivanov2059
@vovaivanov2059 8 ай бұрын
У Яни такі гарні очі ... і в них видно сум який вона намагається приховати. Так ніби навколо неї розгортаються грандіозні, драматичні та трагічні події, а вона займається якоюсь абсолютно незначущою фігнею...
@dmitroukr
@dmitroukr 7 ай бұрын
В 90-х все ж таки класикою була перевірка на повну долонь в 5 пальців, наскільки я пам'ятаю, але молодці! У випадку, якщо ніж буде використано в обставинах, які мають ознаки злочину (і тут вже не дуже важлива мета напад чи самозахист) то ніякий сертифікат не допоможе. Експертиза обов'язково, а там вже від особи експерта теж багато чого залежить. Щодо долу добре пояснили. Аустенітні сталі потрібні для димарів. Це, мабуть звідти (з ринку димарів) пішло, що правильна нержавійка не магнітиться.
@NessGray
@NessGray 9 ай бұрын
Дякую за новий, чудовий і пізнавальний випуск, який можливо комусь допоможе трішечки розкрити очі))) а стосовно магніта і нержавійки хочу розповісти таку маленьку історію з життя. Коли метод магніта взагалі використовують. Просто багато хто чомусь лише на це й орієнтуєтся. Коли взагалі це зустрічаєтся в житті і має сенс - коли на заводі потрібно знайти для виготовлення якоїсь деталі шмат нержавійки, а її обрізки зкинули разом з різним чорним металом і ти не знаеш яка з цих полосок від нержавійки. Ну або прибігає електрик до інструментальників і кричить "гей, хлопці, ану допоможіть меня. Я от шмат залізяки знайшов, чи можно з нього зробити ніж на кухню?", а в вас в цеху, чи взагалі на підприємстві нема спектрометра, чи аналізатора. То що роблять? перша операція - тицяють магніт. Не магнітится? Велика доля впевненості що це нержавійка. Але якщо магнітится - переходемо до другої операції. На заточному верстати зачищаемо шмат площини металу, а потім намазуємо розчином з мідного купаросу. Він використовуєтся для розмітки на металі. І дає коричневатий колір, на якому добре видно розмітку від інструментів для креслення. Як що купарос просто збігається на ньому і не лишає слідів - це нержавійка. Ось такі способи, як без технологічних засобів на швидку руку з'ясовували, чи нержавійка це, чи якась інша сталь.
@user-ji6tt5ms3l
@user-ji6tt5ms3l 9 ай бұрын
гарне відео. згадав дитинство і від душі посміявся про ртутний ніж із тепловозного клапана)))) додам по першому пункту. клинок по центру, це не міф, багато людей купують ножі в колекцію, тому хочуть, щоб річ мала ідеальну геометрію і механіку. Ясна річ, що на робочі характеристики це не впливає, але ні хто ж не хоче купувати машину, де зазори по дверях, як завгодно зроблені, хоча на їзду це те ж не впливає
@user-ks4gr8ud8i
@user-ks4gr8ud8i 8 ай бұрын
1. Кут загострення обирається в залежності від завдань, які буде цей ніж виконувати. У ножів для важкої роботи, можливо з елементами рубки, можливо з боковим навантаженням, кут загострення бажано, щоби був більш тупий (кут тупий а не ніж). Таким ножом не дуже зручно (але можно) нарізати за необхідністю ковбасу або хліб, картоплю взагалі чистити проблематично, але ці завдання для нього вторинні. А ножиком з меншим кутом все це робити можна легко, але ж не треба його сильно навантажувати з боків, розбирати туші прямо по кістках та т.і. бо чудова бритвенно гостра ріжуча кромка почне викрошуватися або заминатися. 2. Міф про чотири пальці прийшов не з 90-х і не з росі', а можливо навіть ще з російської імперії. Ще в дитинстві у 60-ті роки у нас у дворі всі хлопці (незалежно від віку) знали, що, як що клинок (в народі лезо) більше 4-х стулених пальців, та ще й не дай боже з "кровостьоком", то це точно холодна зброя. Про чотири пальці пояснювали таку нісенітницю, що, як що клинок більше стулених пальців, то тоді він "точно дістане до серця". "Кровостьок", тобто дол (подовжній жолоб на боковій поверхні клинка), це окрема стала казка, начебто він сприяє витіканню крові з ураженної цим ножем жертви. Без "кровостьока" не витікає, а так всі 5 літрів відразу як витечуть і все "четирє с боку, ваших нєт!" Дослідники вважають, що "кровостьок" перекочував на ножі з довгоклинкової зброї, шабель, шашок і т.і. Де цей жолоб виконував роль ребра жорсткості. Довгий клинок важкий, а цей жолоб робив його трошки легшим, та не менш прочним. Одні дослідники вважають, що в давні часи ножі могли виготовлятися з обломаних клинків шабель, де цей жолоб вже був. А далі при виготовленні нових ножиків його вже виконували як декоративний елемент. Взагалі то дехто з мисливців ці жолоби не любить, бо в них набивається жир, кров, всякий непотріб. А для виконання любих робіт ножем, цей елемент взагалі зайвий. Як що нож відносно невеликий, то цей "кровостьок" нічого не дає. 3. Відносно того, що хтось пробував на смак визначити відсоток вуглецю. Нічого не можу сказати, але я сам бачив бракований ніж з литого булату, який ніхто не купував, тому що його клинок досить відчутно тхнув карбідом. Напевно це пояснюється порушенням технології варки булату або його термообробки. 4. Відносно рубки цвяхів, то ковалі кажуть, що багато якими ножами можна перерубити цвях, бо цвяхи не загартовані, м'які. Єдина і важлива умова, це виставити ніж точно перпендикулярно цвяху. Не завалювати в боки, або взад-перед. 5. Є два основні критерії для визначення "холодного" ножа. Взагалі то їх більше, але не спеціалісту достатньо цих двох. Товщина клинка не більше 2,6 мм, та підпальцевий (російською) упор-ограничитєль що виступає більше ніж 5 мм. Вони розглядаються тільки у сукупності. Якщо наприклад клинок буде 3 мм, але не буде упора, чи навпаки, буде великий упор, але клинок 2 мм, то ніж "холодним" не буде. За методикою визначення холодної зброї є ще решта критеріїв, але залиште їх спеціалістам та експертам. Щоби до вас правоохоронці не мали претензій, то цих двох досить. 6. Яна дуже гарненька. Чоловіків ножеманів багато. А от дівчина ножеманка відносно рідко зустрічається. Хоча колись бачив інтерв'ю з молодою дівчиною-ковалем (пневматичний молот), яка сама виробляла клинки для ножів. Так що Яні є куди рости🙃
@pekar2721
@pekar2721 9 ай бұрын
Хочу таку футболку, як у Григорія ! Дякую за відос.
@user-mp9ru6nc6u
@user-mp9ru6nc6u 9 ай бұрын
Випуск гарний, хоча є нюанси. Він дійсно для людей, що не знайомі з ножами. Поправка по 1-му пункту. Клинок може криво сидіти через неправльно просвердений отвір в клинку, тобто коли вісь осьового гвинта не перпендикулярна осі лезу ножа. Чи може таке бути ? Вкрай рідко, але я маю такий ніж куплений в Ібісі (на Дружби народів) по "акції" (саме через несоосність осьового отвору і клинка). Це чудовий ніж марки Kershaw. Я знав, що купував і магазин чесно сказав, але вирівняти підтягуваннями-затягуваннями такий клинок не вийде. Тому маємо чудовий рівний клинок, якісні деталі накладок і гвинтів, але окрім як підточування отвору з подальшою заміною осьового на товщий нічого не допомагає. Хоча, для мене це не критично: а вирівняв "підтягуванням" до "золотої" середини і маю чудовий ніж. Щодо лазерної заточки, то бачив варіант коли лазером намагаються накалити кромку, типу "зонна закалка" - хоча мені здалось, що це якийсь цигансько-дешманський варіант з незрозумілим результатом (хоча може й зрозумілим: перекал-царапання пляшки-викришування кромки на ковбасі:):)) Особливої нагороди за Героїзм дійсно заслуговує Яна - витримати ножеманське ля-ля майже півгодини - це подвиг:)
@kolpa4inos
@kolpa4inos 9 ай бұрын
Про тепловозний клапан - це топчик!!! 😜😂👍
@user-oh5bu4rz3p
@user-oh5bu4rz3p 9 ай бұрын
Я б сказав - класика. І є ще " мамонти" які свято вірять в те , що кращого ножа нема за той що з клапану тепловоза
@maxschurup2707
@maxschurup2707 8 ай бұрын
Ой, а у мене з теплоходного клапана😢, та ще й з випускного😢. Піду в куток поплачу.....
@user-bg4qt8kl9p
@user-bg4qt8kl9p 9 ай бұрын
Гарний випуск. Дякую. У мене є SOG Pentagon ХR з кровостоком. Один з друзів мені так сказав))))))))))))))))))))))
@soll9207
@soll9207 9 ай бұрын
Чув, що міф про лазерне заточування ножа, насправді пішов не від самого процесу заточування лазером ( що є хибним ), а від того, що при заточуванні ножа на підприємстві заточними верстатами, контроль кута ріжучої крайки здійснювали лазерним кутоміром. За рахунок чого досягали сталості в куті загострення всієї партії ножів!😉
@tarass5618
@tarass5618 9 ай бұрын
Ні,це міф,бо лазер,всерівно дасть похибку із-за дзеркала ріжучої кромки,особливо коли вона підведена в півтори два мм. Крім того із-за температури відпустить гартування + згорить . А от те що деякі фірми точать ножі роботом,маніпулятором,це сучасна реальність і тут повторюваність заточки фактично ідеальна(збої і брак майже відсутні)
@IBmusic_vector
@IBmusic_vector 9 ай бұрын
лазерна заточка kzbin.info/www/bejne/mWrFo5p5qpqmfpYsi=A9HXj_eVQyUfkuYK це заточивались серейтерні заточки аппаратами з лазерним вицілюванням кута серейтеру та контролю узора серейтера
@tarass5618
@tarass5618 9 ай бұрын
@@IBmusic_vector Яка температура плавки металу? Спалите лазером кромку а не заточите.Більше повірю ,що водою під великим тиском заточиться без перегріву кромки,чим лазером
@user-jj8yd3ic6u
@user-jj8yd3ic6u 9 ай бұрын
для специалиста: если клин не по центру, то в 90% плашки засверлены не в норму и такой гавно лучше не брать)))))
@Tihij-mush
@Tihij-mush 9 ай бұрын
"ми не рекомендуємо смоктати ножі, особливо в магазинах" - дякую, сміялась))
@denisbelov
@denisbelov 5 ай бұрын
Щодо "магнітиться-неМагнітиться" - у мене в житті було кілька випадків коли треба було різати в безпосередній близькості до потужного магніта - тоді без кераміки не обійтись 🙌
@rkostyantyn
@rkostyantyn 9 ай бұрын
А як же "самозатачивающиеся ножи"?
@user-jc6zv4vq8f
@user-jc6zv4vq8f 9 ай бұрын
Можливо Ще одну серію знімем
@user-tb3rg6jj3y
@user-tb3rg6jj3y 9 ай бұрын
Ви класні
@XMaxplusBud
@XMaxplusBud 9 ай бұрын
👍👍
@Anton490garage
@Anton490garage 9 ай бұрын
посмокчи мого раджу))))))) Лайк Вам!!!!
@user-vz1lg9us2p
@user-vz1lg9us2p 7 ай бұрын
Дуже приємна та вродлива дівчина. Знімайте її частіше.
@romansiryi9928
@romansiryi9928 9 ай бұрын
приємно дивитися цікаво дякую що українською
@CoalFromITguy
@CoalFromITguy 9 ай бұрын
Дякую за відео, з багатьох питань посміявся і дізнався нового. Додам ще один теорію: мені знайоми казав що чим твердіший ніж тим довше він буде тримати заточення. Без поняв чи то правда ночі ні але якщо що можете розглянути в наступній передачі😊дякую за відео.
@AlexART79
@AlexART79 9 ай бұрын
Ну, так. Тут усе вірно - чим твердіша сталюка, тим краще утримання ріжучої крайки загалом. Ще деяки фактори впливають, зокрема - состав сталі, але то вже деталі. Міфом являється те, що він буде краще різати (про це Григорій вже казав тут)
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
З ножами з дуже твердої сталі треба працювати обережно, бо вони мають властивість викришуватись при бокових навантаженнях та зустрічі с твердими предметами , такими як кістка на приклад. Виробники не калять сталі на максимальну твердість саме з тих причин, та ж М390 може калитись до 64HRC , а всі її калять максимум на 61HRC.
@AlexART79
@AlexART79 9 ай бұрын
@@IgorYushchenko все так. Але ж питання було про тривалість утримання гостроти ріжучої крайки. Тому решту питань (важкість загострення, ударних та бокових навантажень, викрошування) залишив "за дужками" )
@avudus
@avudus 9 ай бұрын
Ножевуменкиня Яна😅
@andriipyvovar8142
@andriipyvovar8142 9 ай бұрын
👍
@Just_CZARJ
@Just_CZARJ 9 ай бұрын
Гриша останнім жартом змусив мене посміятися добряче, що трапляється доволі рідко)
@AlexGriffsGuitarSchool
@AlexGriffsGuitarSchool 9 ай бұрын
Пам'ятаю міти про ножі з "совєцкой сталі")))
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
Я подарував своему дружбану - прикордоннику репліку Широгоров Табарган від Грін Торна, пояснив за сталь М390 , за титан та карбон на руків'ї, він покліпав очима і запитав : - Що то за х..я така, та порошкова сталь ??? От у мене був ніж з медицинської сталі , ото був ніж так ніж, але я його десь по п'яні загубив і більше такого ніде не знайдеш. А я ще й взяв, та й ляпнув про ціну того ножа, то він взагалі о...їв і не міг зрозуміти, як то складний ніж може коштувати 140 євро.
@AlexGriffsGuitarSchool
@AlexGriffsGuitarSchool 9 ай бұрын
@@IgorYushchenko О, то ще один міт:"Раніше робили не те, що зараз". Тобто, за логікою бояришників, технології якісної обробки сталі назавжди втрачені у радянському союзі)))
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
@@AlexGriffsGuitarSchool Ні один солідний виробник ножів на московії не працює з совковими сталями 95Х18 та Х12МФ, тільки зарубіжні аналоги використовують, бо там стабільна якість. Зараз плачуть , бо сталей не дістанеш через санкції, тому таки прийдеться переходити на скрєпную Х12МФ та руків'я з бєресты, але то марно, бо пі..а їхній економіці та їхнім ножовим виробникам. Я тільки із- за того за ними слідкую, щоб взнати, коли вони закриватись почнуть. Але зауважу, що ножі роблять якісні, в мене є один Сєверная Корона Fin- Track, складна фінка,сталь німецька Х105, підгонка- норм і навіть бек- лок без люфтів.
@kLEOt82
@kLEOt82 9 ай бұрын
@@IgorYushchenko Мабуть то ще до тотального поширення інтернету було?) Бо на його місці я б щиро подякував і поліз дивитися всю інфу про ножаку і технології в ньому)
@DrovokolUA
@DrovokolUA 9 ай бұрын
Ще, існує міф, про ніж, із ствола(дула) танка. Дякую за відео)
@L_m_j_098
@L_m_j_098 9 ай бұрын
Слава Україні! Зніміть огляд про ліхтарі. Власне для міста, EDC, маленькі, середні, особливості, поради… . Заздалегідь вдячний.
@AlexART79
@AlexART79 9 ай бұрын
Ще одна маленька ремарочка про "клін не по центру". Це може також вказувати на дефект осевого вузла. Клін ровний, грінд симетрічний, але як його не крути, не підтякуй, по центру ставати не хоче (є в мене один такий, але це дешманський Ганзо 704 10річної витримки і ще працює, так шо я йому усе простив )))
@ilyasavchenko9365
@ilyasavchenko9365 9 ай бұрын
Так, підхід ведучого до тих, кто прискипліво відбраковує ніж "клин по центру, чи ні", теж вважаю недоцільним. "Клин не по центру", перш за все, говорить про непрофесійність того, хто цей ніж збирав. Якби усі ножі коштували, як "Ганзо", тоді і проблем з відбором у магазині не було.
@manyknivesguy
@manyknivesguy 9 ай бұрын
1. Ще жоден Спайдерко "японської" серії не був по центру з коробки )) Плюс обробка шайб там "така собі". Да і обробка лайнерів має значення. Полірнути шайби і перебрати - і все по центру буде. 2. Нє ну серійна термічка порошків таки буває не сильно оптимальна... По іншому згоден - рубати цвяхи ножами - тупо. 3. Кут загострення сам по собі не дає жодної інформації. Має величезне значення сталь і геометрія. 4. Цікаво що такого міфу не чув... Єдине, що спало на думку - це щоб підвод був максимально тонкий. 5. Це - пережиток російського ноже-блогерства... типу який ніж твердіший... Треш повний, але хтось ще вірить. 6. Так собі... Міф взявся від перевірки ножовочних полотен, які таки дійсно за звуком відрізняються... На ножах наче не працює. 7. Таку фігню можна почути від поліції теж... але добре, що вже рідко. Насправді шанс, що складень визнають ХЗ - дууууже близький до нуля. А для фіксів - 90 мм. 8. "Кровосток" - то взагалі "дичь" - навіть терміну такого не існує - "дол" і є "дол". 9. Немагнітна нержа - це просто один з видів нержі... Вона буває і така і така. (до речі - карбід вольфраму і терравантіум магнітиться?) 10. Для кожної стальки так - є оптимальні Роквели.
@yuriymykytenko466
@yuriymykytenko466 8 ай бұрын
Міф про долоню старший за 90-ті, це ще з совка йде. На звук колись перевіряли сокири, коси, та інші ковані вироби в селі. Наскільки я розумію, чистий звук у кованого виробу говорить про гарну однорідність металу, і, відповідно кращу якість. Але це точно не про ножі :) Я не є ножовим фанатом, але вже хочеться щось якісне, бо втомився викидати всякий хлам.
@user-zl7vv9zl3i
@user-zl7vv9zl3i 9 ай бұрын
🤔👍👍👍
@viktorV77Radekhiv
@viktorV77Radekhiv 9 ай бұрын
Ніж з ртуттю!! , ніж з засекреченої сталі часів совка 😂😂😂
@user-bw2fv6tn6e
@user-bw2fv6tn6e 9 ай бұрын
🤙Випуск топчік.❤️🖤 Найбільше мене тригерить міф про холодняк і те що ножі не дарують🤦
@user-ty5nd6rn4x
@user-ty5nd6rn4x 9 ай бұрын
Пригадав ще один міф з дитинсва це про ножі зоновської роботи.Чоткі ріжуть все і не тупляться
@soll9207
@soll9207 9 ай бұрын
Міф підтверджую! Чьоткі, ріжуть все ( бо ніж не шкода), туплятся, але заточуються на наждакі або болгаркі під кут ХЗ ( бо ніж не шкода) і далі ріжуть! Якось так, з власного досвіду.😉
@fcdk9163
@fcdk9163 9 ай бұрын
Нещодавно придбав 535й бенч, клин не по центру, взагалі не парить, в користуванні не доставляє клопоту, до цього була 450та зтха(нажаль пілся аварії загубив) теж клин був не по центру і все норм:)) Пацани коли вже каша, бачити дівчину звичайно приємно, але слухати ваші розповіді не менш приємно:)
@user-iu1ln8oe4s
@user-iu1ln8oe4s 9 ай бұрын
Про фінку нквд роскажіть якою рубають цьвяхи
@vfrfhjyybr
@vfrfhjyybr 9 ай бұрын
Пане Григорій, який функціонал (крім естетики) покладений на паракорд на Вашому "Навахеро"?
@Viter_Stepovyi
@Viter_Stepovyi 9 ай бұрын
З приводу дзвону сталі, то це - типовий "зіпсований телефон". Щоб клинок задзвенів, його треба зняти з руків'я, підвісити і легенько вдарити. Якщо звук виходить глухим, це означає, що в клинку є тріщини, або пустоти всередині. Зазвичай, такий тест роблять після зварювання (щоб зрозуміти якість проварки), або відливки деталі (щоб переконатись, що всередині немає пустот).
@dmitryflanker5423
@dmitryflanker5423 8 ай бұрын
і кут заточування, як і твердість має призначення. Якщо ніж твердий з кутом заточки 25 - він прекрасно буде різати рибу і папір (для перевірки) але після того, як ви построгаєте трохи деревини на розпалку - до побачення кромка - точити треба. Якщо кут заточки інший - не буде різати папір, але все одно буде крошити кромку від ударів. якщо твердість знизити, а кут збільшити - і різати буде добре і точити рідше треба. Правити і точити - різні речі.
@tgamma
@tgamma 9 ай бұрын
Хотів би трохи доповнити. Фрагмент про кут загострення - чим він менший, тим агресивніший різ буде у ножа і відповіно більш вразлива ріжуча крайка, підійте для не грубої роботи. Фрагмент про магнітність - що з ржавіючої сталі, що з нержавійки основним компонентом мають залізо а воно є феромагнетиком (як і нікель чи кобальт), нержавійка має в своєму складі досить велику кількість хрому (>12%) тому, можливо, буде трохи менше магнітитись
@Arwndr
@Arwndr 9 ай бұрын
Щодо звучання сталі - є підґрунтя для цього. Сталі загартовані на троститну структуру - дійсно мають довготривале чисте звучання. Навіть 2хв. Але клинок можна перевірити на звучання тільки у чистому стані. З руків'ям, а тим паче ножі складні - уже не дадуть звук, додаткові елементи поглинають вібрації з клинка. Доволі очевидні речі, але чомусь в широкому загалі мало хто розуміє підґрунтя та природу фізичних явищ і процесів.
@BadFatPigUA
@BadFatPigUA 9 ай бұрын
Для тих хто в школі не вчився, світ наповнений дивами
@Arwndr
@Arwndr 9 ай бұрын
​@@BadFatPigUA Що є, то є ) 🤷
@ukr009
@ukr009 9 ай бұрын
Лазерне заточування пішло з того, що лазер використовували для позиціонування кута заточування. Але легенди пішли далі.
@NeoBatiar
@NeoBatiar 9 ай бұрын
нержавійка магнітиться. майже всі кухонну ножу з нержавійки, але все вони чіпляються на ту магнітну стрічку.
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
Магніт ліпиться саме до вуглецю в складі сталі. Сталь в кухонних ножах може мати вуглецю 0,4-0,5 % і тому магніт ліпиться, а сталь з якої кастрюля для борщу зроблена ,має вміст вуглецю 0,2% і магніт не ліпиться, тому що дуже мало вуглецю. А якісні,інструментальні та порошкові нержавіючі сталі, які використовують на ножах , можуть мати від 1 і більше процентів вуглецю в хімічному складу, тому магніт липне аж бігом.
@jack_forman
@jack_forman 9 ай бұрын
З приводу дола-"кровостока" не згоден з Григорієм. Дол використовують лише для полегшення клинка та/або для суто дизайнерських рішень, лише тут згоден. Ніяких покращень в міцності клинка шляхом зняття шару сталі не може бути апріорі. І це не ребро жорсткості а скоріше навпаки. Як ребро жорсткості можна розглянути наприклад шифер, коли тонкий шар якогось матеріалу певним чином вигинають, і таким чином покращуються його міцнісні характеристики. Або наприклад на сталевий лист наварюють діагональні перемички (сталеві двері, ворота) і міцність конструкції зростає в рази. Коли ж ми в даному випадку з полоси сталі навпаки зрізаємо в певних місцях шар матеріалу, то це ніяк не може призвести до зміцнення конструкції. Відмінники із "сопромату" підтвердять))
@user-qe9bu1yh7m
@user-qe9bu1yh7m 8 ай бұрын
Обговоріть будь ласка ніж з клапана тепловозу,оцінювачі бояри так вважають
@liex7187
@liex7187 8 ай бұрын
Писав раніше в коментарі, що, через не зовсім точне формулювання, деякі твердження ризикують стати новими міфами. Ось люди вже починають холівари в коментах проти новоутвореного міфу "За магнітні властивості сталі відповідає вуглець!". Він виникає через некоректне трактування і пояснення факту, що мартенситні нерж. сталі, які є магнітними, здебільшого, мають вищий вміст вуглецю, ніж аустенітні нерж., які є немагнітними. Але це не завжди так, наприклад, мартенситна сталь 410 (вуглець 0,12%) є магнітною, а аустентна 1.4872 (вуглець 0,25%) - немагнітна. Це виникає через те, що люди не розуміють фундаментальну різницю між кореляцією і причинністю. Григорій, скоріш за все, теж припустився такої помилки, або неточно сформулював своє розуміння. Основною причиною магнітності сталі є наявність заліза. Серед неаморфних матеріалів найвища магнітна проникність у хімічно чистого заліза у відпаленому стані. Тому у фізиці магнітні матеріали і назвали "ферромагнетиками". У різних сплавах заліза магнітна проникність теж буде залежати від кристалічної структури сплаву. В свою чергу, на структуру кристалічної решітки впливає не лише вміст вуглецю, а й і інших елементів, також термообробка. Григорій згадує про "вчили хімію в школі", "перший курс університету". На мою думку, одне з призначеннь хорошої освіти - набуття навичок структурування і інтерпритації фактів, широке вивчення основ фундаментальних наук. Бо без цього можна начитатись статтей і запам'ятати велику кількість інформації і термінів, але без якісного структурування і логічної обробки вийде каша, яка потім і обростає міфами.
@sandro_erema
@sandro_erema 9 ай бұрын
Хороше відео, Яна дуже добре виглядає в кадрі! Команда Гриші та Яни на мою думку краще справляється ніж команда Гриші та Андрія. Коли працюють Андрій та Гриша немає легкості, виглядає як спілкування начальника та підлеглого. Мені цікаво чи Шарп користується своєю zt чи вона в нього в кутку замість образів висить та інколи пафосно з'являється в кадрі в якості реквізиту. В кожному відео де з'являється Шарп з своєю zt і потрібно щось різати чи стругати він користується іншим ножем як cold steel pocket bushman як в відео про набір для виживання.
@user-jc6zv4vq8f
@user-jc6zv4vq8f 9 ай бұрын
Андрій свою Зетеху юзає в хвіст і гриву)
@sandro_erema
@sandro_erema 9 ай бұрын
@@user-jc6zv4vq8f не видно, видно тільки бушмен
@dmitroukr
@dmitroukr 7 ай бұрын
Щодо "щоб гвіздки рубав" - від цього чудово лікує навіть однократний перегляд чудової передачі "Між молотом і ковадлом", де досвідчені ковалі пітніють, коли їх реально тесаки перевіряють навіть рубкою кісток чи мідних трубок 😂
@Dmytrievich
@Dmytrievich 9 ай бұрын
Ельфійскі ножі топ! 😂
@little_ray
@little_ray 9 ай бұрын
"Не вір блиску золота у темряві та обіцянкам ельфів" (с.)
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
Ні, найкращі- з валерійської сталі, ними можна білого ходока завалити.
@Prickly_Bird
@Prickly_Bird 9 ай бұрын
Панове, розвійте будь-ласка міф чому ножі Skif не круті. Хоч спробуйте! Ну принаймні з бюджетного сигменту. Я купив новий Defender 423E на вторичці з тої ж серії, що у Григорія, так поки не переточив рекурву під 25град, вона різати абсолютно не хотіла. Лайнер фрейм-лока був просто жахливо тугий, закрити його було просто боляче. Кліпса бовтається вправо вліво, залазить на лайнер і заважає відкривати. Ну за не розроблені шайби за осьовому питати не варто, це і так зрозуміло, що не підшипники. Ну але, ніж з коробки і з ним ну стільки проблем перед повноцінним зручним використанням. Все виправив, зусиль пішло аж занадто багато. Дружина захотіла собі теж Skif. Український бренд все ж... Купили G-02BC. На цей раз легке бу без переточки. І тут в мене почалася просто фрустрація. Ніж не ріже, лайнер настільки тугий, що навіть відтягнути вийшло не так, як хотілось би. Просто кошмар. Я його зміг підладнати, щоб сам міг відкрити, але дружина ну взагалі не може це зробити за шпеньок однією рукою. (У дефендера є фліпер, є отвір, вже більше варіантів на відкриття, а в цього тільки шпеньок, і роби шо хочеш!). Причому шайби притерті вже, змазані, лайнер (на скільки можливо) відтягнутий від клинка. А з кліпсою абсолютно ідентична проблема як і на Дефендері. Дружина вже тепер цей ніж не хоче, і не важливо, що я всадив купу часу і зусиль на його доведення до стану комфортного EDC. ЧОМУ ТАК??? ЧОМУ НОЖІ З ЗАВОДУ НАСТІЛЬКИ ПРОБЛЕМНІ??? Про вагу ножів просто мовчу. Просто цеглина в кармані! 171г у ножа з однією плашкою з G10. Моя репліка Spyderco Paramilitary 2 з Китаю важить всього 101г, а ріже відразу з коробки. Можу уявити скільки б Дефендер1 і G02-BC важили з двома стальними плашками, а краще з свинцевими для ексклюзивності ноу-хау... До речі не зажимайте сертіфікати МВС в інтернеті, це тільки перешкоджає популярності використання. Якщо що, обидва мої ножі були куплені саме в Ібісі, але на G02-BC сертифікату просто не залишилось у попереднього власника, а ніж більше 90мм і це теж відштовхує від носіння.
@Oleksandr.Fedetsov
@Oleksandr.Fedetsov 9 ай бұрын
Ширина і товщина клинку самі по собі не ріжуть. Сенс має кут спусків, підводів і товщина зведення та товщина рк. Це стосовно геометрії. Також впливає довжина, бо довший клинок вимагає менше змін напрямку прорізання і зменшує кут взаємодії з матеріалом при протягуванні. Також впливає випуклість пузика, рекурва, амо кут танто, ворнкліфа, таке інше. Корочше. Робіть випуск про те як і чому ріже ніж.
@Oleksandr.Fedetsov
@Oleksandr.Fedetsov 9 ай бұрын
А товщина клинку та висота підводів вливають на міцність клинка. Ширина клинка та метод загострення впливають на контроль клинка в матеріалі.
@derwishrenegat743
@derwishrenegat743 8 ай бұрын
По суті ніж - це прямий нащадок обсидіанових інструментів первісної людини: скребка та вістря, шила, серпа, і власне ножа. Ніж створений людиною для двох утилітарних дій: різати і колоти. Все. Більше ніж нічого не може робити. Рубає і батонить сокирка. Пиляє пилка. Ніж - проколює і ріже. Все. Всі решта дій ножа - це міфи. І ще, металевий ніж може помогти видобути вогонь, у співпраці з кресалом.
@user-rq9mg2jo4z
@user-rq9mg2jo4z 8 ай бұрын
Трям, все ж таки без легендарних спецпризначенських,, ртутних ножів,, випуск трошки неповний....😏😉🤗
@deus9024
@deus9024 9 ай бұрын
Григорій, питання не по темі, але не можу знайти адекватну інфу. При заточці на Work sharp professional precision adjust knife sharpener варто використовувати воду чи оливу? Навіть на сайті виробника немає інформації як чистити камені. Наразі я мию їх мильною водою після заточки, але не знаю чи роблю я правильно.
@kLEOt82
@kLEOt82 9 ай бұрын
Так там же діамантові абразиви з коробки. Все правильно - миється теплою мильною водою і витирається насухо, ще шкільну гумку використовують. Десь це навіть показувалося на каналі, чи не у сюжеті про Hapstone раптом
@deus9024
@deus9024 9 ай бұрын
​@@kLEOt82 Дякую за відповідь! Маю ще два питання: 1) А якщо камінь вже забився, але заточка ще у процессі? Ганчірка з мильною водою чи ще шось? 2) Ще одна проблема з якою я зіткнувся: через те, що я часто мив камінь - дуже швидко змив заводське мастило яким була змазана направляюча, тепер камінь ходить по ній з супротивом, якесь мастило порадите?
@viktordyakonov8573
@viktordyakonov8573 9 ай бұрын
Аустеніт переходить в мартенсіт при закалці (охолодженні з швидкістю вище критичної після нагріву до температури закалки яка визначається по діаграмі залізо-вуглець) при цьому получається мілкгольчаста структура. Магнитяться сталі аустенітного класу.
@SergiyOs
@SergiyOs 8 ай бұрын
Лайк за "інфоциган"!
@user-ce1vp4hi6j
@user-ce1vp4hi6j 8 ай бұрын
для кухні малий кут загострення має вирішальну роль в питанні пізання овочей та мяса потім йде форма клинка а потім вже матеріал (матеріал впливає лише на зносостійкість і при рубанні надто твердий може бути гірший і сколюватись але настільки тверду сталь рідко можна знайти тому зазвичай твердіше краще)
@user-qo1rg4wd8r
@user-qo1rg4wd8r 9 ай бұрын
Найкраще ніж повинен порошковим бути,він і гвозді зможе стругати.Там багато видів,але хрупкість там буде.
@btard3892
@btard3892 9 ай бұрын
Ага і носки попрати можна коли гала скінчилась.
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
Невелику стружечку ножем з порошкової сталі можна зняти з м'якого цвяха, але дуже обережно . А якщо той самий ніж використовувати як зубило , то йому буде п..а. Але головне питання - на х ..я воно потрібно ????
@podorognyjdaleko8019
@podorognyjdaleko8019 9 ай бұрын
@@IgorYushchenko Понти, понти...Одна з самих дороговартісних у багатьох сенсах речей в житті.
@IgorYushchenko
@IgorYushchenko 9 ай бұрын
@@podorognyjdaleko8019 Основній масі ножоманів нема де використовувати ножі за призначенням , ну щоб " у хвіст і в гриву", по повній , бо бичків по 500 кг та лосів та кабанів не обдирають і на запчастини не розбирають, бушкрафтом не займаються, тому і страдають всякою " дичиною", типу рубання гвіздків і т д.
@user-dx3ld2dj3p
@user-dx3ld2dj3p 8 ай бұрын
років 15, або навіть більше, назад купив набір ножів для кухні бергофф, казали про них що вони самозаточуються, і в них лазерна заточка. Досі вони в мене є на кухні, ріжуть, ну яб не сказав що дуже добре ріжуть, але помідорку тоненько врізать можна. мяско нарізать, лучинку... Ніразу не точив, як мені продавець сказав, якщо погано буде різати, то друг об дружку декілька раз провести і все. Так і роблю раз на рік... Скажу ще що я і готую не багато, пару раз на тиждень наварю борщу, ну і коли не коли м'яско зроблю, ну такє...
@Ecoli0000
@Ecoli0000 5 ай бұрын
Я так вирівнював положення клинка, щоб був по центру, що перетягнув гвинт і зіпсував ніж - став дуже туго відкриватись, безповоротно. Шкода що це відео не вийшло кілька років назад
@k_o_3_a_k697
@k_o_3_a_k697 8 ай бұрын
Гарна дівчинка Це продавчиня де її можна побачити
@ibisknives
@ibisknives 8 ай бұрын
Споглядайте у відео)
@olegivanov6101
@olegivanov6101 9 ай бұрын
Це ж так очевидно, що вони хочуть один одного.
@AndriiMykhailovVPR
@AndriiMykhailovVPR 6 ай бұрын
13:33 ну в принципі, що загартований КЛИНОК дзвенить, то правда. Ну але щоб він дзвенів на готовому виробі, з ручкою, і оцим усім, то звичайно маячня.
@k_o_3_a_k697
@k_o_3_a_k697 8 ай бұрын
Капец Ржу не могу что-то на полном серьезе Вот обсуждает такие блин да я не верю юмористическая передача😂😂😂
@ibisknives
@ibisknives 8 ай бұрын
,,,,,.
@alcatraz_bane
@alcatraz_bane 9 ай бұрын
_"Кований ртутний ніж з тепловозного клапану"_ Записав 😁
@ph_sandr
@ph_sandr 8 ай бұрын
А чи існує міф якщо руків'я зроблено із пвх це Китай та цей ніж сміття?
@kostiantyn8378
@kostiantyn8378 9 ай бұрын
Попав на перевірку ніж об ніж. Відпочивали в лісі, підійшов дивний хлопець, у мене Мора і Опінель кастом М390, форумний ніж 2019, Влад Ч виготовляв. Він несподівано каже знаєш як ножі перевірити? І стукає один об одного. Мора трошки зморщилась, Опінель добряче викрошився. Виявилось що хлопець сидівший і неадекватний, його мати його забирала. Досі з сумом на цей форумний Опінель дивлюсь
@user-jc6zv4vq8f
@user-jc6zv4vq8f 9 ай бұрын
Капець((
ЯК ЕФЕКТНО ВІДКРИВАТИ НОЖІ? Трюки з ножами для початківців
32:29
ІБІС Ножі та спорядження
Рет қаралды 18 М.
Ножі Skif-knives.ua. Історія та сучасність
24:57
ІБІС Зброя та Полювання
Рет қаралды 35 М.
When someone reclines their seat ✈️
00:21
Adam W
Рет қаралды 25 МЛН
1 класс vs 11 класс  (игрушка)
00:30
БЕРТ
Рет қаралды 3,3 МЛН
НАЙКРАЩА універсальна точилка для ножів Spyderco Tri-Angle
27:20
ІБІС Ножі та спорядження
Рет қаралды 18 М.
ТОП 10 НОЖІВ В 2023 РОЦІ
32:12
ІБІС Ножі та спорядження
Рет қаралды 35 М.
When someone reclines their seat ✈️
00:21
Adam W
Рет қаралды 25 МЛН