Bardzo ciekawy film, mam taką butle na działce i nie byłem świadomy tego problemu.... Pozdrawiam serdecznie i łapka w górę :)
@prestissimoLIVE2 ай бұрын
Witam A mógłbyś sprawdzić czy ten syf będzie przyciągany przez magnes neodymowy Bo jeśli tak to może do każdej butli przed przelewem na dole przykleić porządny magnes neodymowy pohuśtać trochę żeby się ten syf do magnesu od do ścianki przykleił i wtedy dopiero przelewać do małych butli?
@zwartyigotowy2 ай бұрын
Będę miał możliwość to sprawdzę, jednak najpewniej to jest rdzawy pył. Pomysł z magnesem dobry, chociaż to znowu dodatkowa zabawa, a i później może być problem z odczepieniem mocnego magnesu. Myślę że najlepiej to butlę odwrócić, poczekać aż syf osiądzie przy zaworze i po prostu upuścić trochę gazu, przed właściwym przelewaniem.
@prestissimoLIVE2 ай бұрын
@@zwartyigotowy na silny magnes neodymowy jest sposób 🙂 owinąć do mocną szmatą by mieć za co ciągnąć.
@ZUSDobrowolnyWprowadzic17 күн бұрын
Do przelewania docelowo powinien być filtr fazy ciekłej, a gdyby ktoś chciał sobie profilaktycznie zabezpieczyć kuchenkę na butle 11kg to za redaktorem filtr na faze lotną?
@zwartyigotowy17 күн бұрын
Dokładnie tak, jeśli ktoś chce może tak zrobić. Chociaż uważam, że przy standardowym użytkowaniu tzn. kuchenka, promiennik itp. filtr fazy lotnej jest zbędny, tam nie ma elementów które się mogą zapchać. W fazie lotnej nie ma już zanieczyszczeń stałych, a typowo oleiste. Jeśli już chcesz stosować to polecam filtr fazy lotnej z bulprenem, jest droższy od standardowego, koszt ok. 20 zł, ale zdecydowanie lepiej filtruje.
@ZUSDobrowolnyWprowadzic16 күн бұрын
Takie oleiste zanieczyszczenia mogą też uszkodzać zawory w kuchenkach?(w dłuższej perspektywie czasu). Są też takie poliestrowe lub z włókna szklanego czy one by też się spisały? Czy sam reduktor zaraz przy butli też może ulec uszkodzeniu (po dłuższym czasie)