Звідки в Україні НІмці? | Історія України від імені Т.Г. Шевченка

  Рет қаралды 129,416

імені Т.Г. Шевченка

імені Т.Г. Шевченка

Күн бұрын

Пікірлер: 654
@BogdanBorovyk
@BogdanBorovyk Ай бұрын
Підбір тем просто надзвичайно крутий. Дякую за Вашу працю!
@Lyubomyr.380.
@Lyubomyr.380. Ай бұрын
А виклад - заслухаєшся.
@МиколаГаласьь
@МиколаГаласьь Ай бұрын
Я народився в будинку (Запорізька обл.) який збудований на фундаменті зруйнованого німецького будинка. До сьогодні вцілілий погріб і колодязь з німецької цегли, а в селі реконструювали німецьку церкву.
@АндрійРадчук-л8я
@АндрійРадчук-л8я Ай бұрын
Дякую братам Капранови за вашу працю. Так, так саме братам. Пам'ятаємо,поважаємо відчуваємо присутність брата. Неймовірний випуск! Найголовніше знати нашу власну історію,але треба знати історію тих народів які пліч-о-пліч з нами проживали на нашій землі,і також були дотичні до творення нашої історії. Дякую вам за вашу працю! Слава Україні!
@volodymyrdobrovolskyi6366
@volodymyrdobrovolskyi6366 Ай бұрын
На Запоріжчині збереглось чимало храмів переселенців, навіть вимощені каменем дороги, будинки з цеглою з німецьким маркуванням досі можна найти
@Masher_Adams_gotik
@Masher_Adams_gotik Ай бұрын
Також на Одещині.
@bobmar7417
@bobmar7417 Ай бұрын
В основі створення майже всіх промислових центрів сучасної України іноземці. Яким створили умови, податкові пільги...А ми на знак подяки спалюємо їхні маєтки, зносимо пам'ятники Катерині II. Як були дикунами так і залишилися.
@olgagiritch
@olgagiritch Ай бұрын
​@@bobmar7417Ваші спроби маніпулювати історичними фактами шиті білими нитками. Заміщення українського населення чи німцями, чи москалями - носило чітку задачу - заміна корінного населення на лояльне імперії. При цьому працьовитих українців переселяли спочатку до Краснодарського краю, Воронезької та Курської губерній, а далі на Далекий Схід, до Сибіру та у Казахстан з цієї ж причини - не дати створити могутні осередки спротиву імперській владі.
@dmytro_kozyrnyy
@dmytro_kozyrnyy Ай бұрын
​​@@bobmar7417Ви скоріше малороска/ос, ніж вдячна українка/ець, згадавши Екатерину, котра знищила Січ, вбивала українську індкнтичність своїми законами Іноземці побудували українську індустрію не тому що вони толкові ніж українці, а тому що як автор вказав, німецька еліта в Російській Імперії давала німецьким колоністам працювати на українській землі, не змушуючи платити податки, українці за таке й не повставали проти московитів, не розшатуючи Російську владу, їх виселяли зі своєї землі, ви погано запам'ятали зміст відео!
@yurkesch
@yurkesch Ай бұрын
​@@bobmar7417 Можна подумати, що в країнах, де не було російської імперії та Катерини, не було прогресу. Він був скрізь. І у нас він також би був. Ти більше, що в Україну Катерина також принесла кріпацтво, якого тут не було. І якби не кріпацтво (через яке російська імперія відстала від Європи на сторіччя), Україна була би розвинутою європейською країною. І якби не російським царі та Катерина, які знищила гетьманщину та запорізьку Січ, у нас була би демократія. А ви продовжуйте надрачувати на пам'ятники Катерині
@ВалентинаГутник-б7я
@ВалентинаГутник-б7я Ай бұрын
Дякуємо за цікаву історію українських німців
@sacurka7308
@sacurka7308 Ай бұрын
Моя бабуся, з Очакова, готувала страву "Шухнудлі". Це як рагу з м'яса, картоплі і шматочками тіста😀 Така смакота була, особливо те тісто❤. Більше ніхто таких смачних шухнудлів не вміє готувати
@meyvira8v
@meyvira8v Ай бұрын
Я зі Львова... дякую за рецепт❤🎉🎉🎉
@ua-jurnalist
@ua-jurnalist Ай бұрын
Смакота, особливо з кислим молоком чи кефіром. Я теж з Миколаївщини 😊
@aleksandrborusenko7980
@aleksandrborusenko7980 Ай бұрын
Самое важное что принесли немцы в Украину, это веру в Бога - протестантов. И начал большой подем Украины, духовный подем и экономический. Если б не выселили немцев Украина была би другая. Правильная вера в Бога согласная з Словом Божием это двигатель всех протестанских стран Европы. И особый пример это Северная Корея где протестантов стало до 50 процентов.
@Olha_Pa
@Olha_Pa Ай бұрын
Шупфнудельн. Вони є в Німеччині, це швабська страва. Моя донька полюбляє їх теж. А рецептів скільки, тільки готуй 😉 Взагалі то цікаво: друшляк, але насправді дурхьшлаг (Durchschlag), але німці більш на це кажуть Sieb,. Чи шлагбаум (Schlagbaum), дослівно "дерево, що б"є", а у німців це Schranke (шранке).
@victoriaviktoria3090
@victoriaviktoria3090 Ай бұрын
@@ua-jurnalistтак! Моя бабуся з Одещини теж готувала шухнудлі! Такі вони смачнючі з кефіром 😋😋😋
@savagewind1968
@savagewind1968 Ай бұрын
В нашій сім'ї від березанських (миколаївської обл) німців зберігся рецепт "бідних шухнудлів" - такі собі бочечкі з тіста з картоплею, які смажилися в Казані в піч, або в духовці. Під кефір або ряжанку така смакота! Особливо тісто, яке підсмажувалось скоринкою по краях казана😀.
@LenaO716
@LenaO716 Ай бұрын
В нас була родичка з Тіссенів, що мешкали в селі Червонопетрівка Запорізької області. А ще мій прадід 3 роки вчився в німецькій колонії швацькому ремеслу, багато його нащадків теж шили. І мені трохи дісталось того таланту - полюбляю шити і в'язати. Дякую, пане Віталію, за цікаву розповідь!
@Иринашкребко-л1н
@Иринашкребко-л1н Ай бұрын
На Донеччині до останніх часів були чеські селища, де люди зберігали свою мову, культуру. .. З донецьким чехами я знайома особисто. А поряд були грецьки поселення Взагалі, це дуже цікаво
@VaL-ni7sy
@VaL-ni7sy Ай бұрын
ТАМ В ОСНОВНОМ ЖИЛИ ГРЕКИ, НО СЕЙЧАС ВСЕ УЕХАЛИ В ГРЕЦИЮ ЦЕЛЫМИ СЕМЬЯМИ
@La_Llave_De_La_Cerradura
@La_Llave_De_La_Cerradura Ай бұрын
Дякуємо каналу, що завжди з нами та збагачує наш багаж знань!❤️
@ОлександрМушта-ш6л
@ОлександрМушта-ш6л Ай бұрын
Дякую за ваші змістовні та регулярні випуски, завжди цікаво вас слухати і дивитись. Слава ЗСУ! Слава Україні!
@ОксанаОрлова-о3х
@ОксанаОрлова-о3х Ай бұрын
Селище Нью-Йорк на Донеччині це колишнє німецьке містечко. Тому і така назва. Там стара німецька архітектура. В Німеччині навіть книга є про цей населений пункт
@АртемЮщук-к1ш
@АртемЮщук-к1ш Ай бұрын
Була архітектура....
@dmytro_kozyrnyy
@dmytro_kozyrnyy Ай бұрын
​@@АртемЮщук-к1шТож бо...
@ІгорІ-н7л
@ІгорІ-н7л Ай бұрын
На жаль так. Від міста там мало залишилось 😢
@Hirurg-76
@Hirurg-76 Ай бұрын
Нема Нью Йоркв😥
@TheLeopoldt94
@TheLeopoldt94 Ай бұрын
Mozhede nadaty posylannjado knygy?
@irinasavran9590
@irinasavran9590 Ай бұрын
Першими переселенцями, були меноніти в Запоріжжі з 1749, році, потім в Катеринославі заселялісь німці лютерани,даже назва Ямбург, одного поселення збереглася, зараз Дніпрове, але місцеві все одно кажуть Ямбург.
@allafel6830
@allafel6830 Ай бұрын
Точно в Запорожье много осталось зданий и учреждений основанных немцами. Дисциплинированны трудолюбивые г рамотные и религиозные они внесли огромный вклад в развитии города. Как бывшая жительница города хорошо помню все немецкие места в городе .Правда узнала об этом только в 90 2000 годы после перестройки
@opa8928
@opa8928 8 күн бұрын
Плюсую, але то з Баварії переселенці, вони були католики. Хоча і лютеранська кірху маємо.
@НаталияШовковская
@НаталияШовковская Ай бұрын
Як завжди цікаво і інформаційно ,історично обгрунтовано.
@peteribach463
@peteribach463 Ай бұрын
Мої батьки родом з села Baden та Mannheim Одеської області. Я німець. Зараз проживаю у Німеччині з 1988 р. До того 22 роки в Україні. Слава Україні !
@Volodymyrukraine-lu1zk
@Volodymyrukraine-lu1zk Ай бұрын
Вітаю Вас з села Мочулки , Рівненський район і область , де з 1860 по 1939 року проживало 2000 німців . В 1989 році почали регулярно відвідувати село , де вони колись жили . Їх завжди приймали мої батьки Мельники : Марія і Петро і я їх син!!! Ми дуже подружились і зустрічі були десятки разів , аж до 2917 року . На кладовищі встановили загальний памʼятник - могилу , всім німцям , хто проживав і покоїться в Мачулках , також при вʼїзді в село встановлений обеліск в честь проживання німців . Також була організована «Спілка друзів села Мочулки», є два співголови - Вальтер Марц і я , Володимир !!! Першим організатором візиту німців був Ерхард Беткер, що проживає в м . Пайнє біля Гановера !!! А ще я другом журналістом зняли фільм « Німці в Мачулках» .Якщо Вам цікаво , мій тел 0504352412. З повагою , Володимир !!!
@robertfaber4132
@robertfaber4132 Ай бұрын
meine Oma ist aus Worms, also genau daneben
@КірілШевчук-ч8п
@КірілШевчук-ч8п Ай бұрын
Sprechen Sie deutsch und ukrainisch?
@КірілШевчук-ч8п
@КірілШевчук-ч8п Ай бұрын
@@robertfaber4132sprechen Sie deutsch und ukrainisch?
@robertfaber4132
@robertfaber4132 Ай бұрын
@@КірілШевчук-ч8п ich spreche kein Ukrainisch, aber ich verstehe es ein bisschen
@zhytomyr_fan1954
@zhytomyr_fan1954 Ай бұрын
Є таке ))) Я з Житомирщини і походу з родини "українських німців " . Сумно те , що багато наших родичів було репресованими за просто так , нікого не цікавило те , що цілі родини працювали разом з партизанами , рятували людей від рострілів , було лиш клеймо " Німець - не благонадійний ". А після виселення з німецьких хат робили клуби , школи , машазини .
@shvabzee
@shvabzee Ай бұрын
Мій батько теж з житомирщини і німців
@duncowtara8275
@duncowtara8275 Ай бұрын
Мої пращури з Романова носили німецьке прізвище
@DrewA44
@DrewA44 Ай бұрын
В мене в знайомого швейцарця прапрапра бабуля десь жила на Житомирщині. 😅
@zhytomyr_fan1954
@zhytomyr_fan1954 Ай бұрын
@@DrewA44 світ тісний
@LidiiaLypivska
@LidiiaLypivska 20 күн бұрын
Не забувайте, що це совєти, для яких не існує порядності, людяності, шляхетності---ординці, не люді.
@AndriiVozniak
@AndriiVozniak Ай бұрын
У Івано-Франківську є старовинний район "Майзлі" - кажуть, що тут після відкриття залізниці оселилися німецькі робітники-металісти, слюсарі. А їх головний інструмент - долото, або зубило, німецькою мовою називається «майзель». Тож ця назва закріпилася за дільницею, де проживали такі спеціалісти. А ще окремо є цілий район, який називають "Німецька колонія"
@MaksymilianJerzy
@MaksymilianJerzy Ай бұрын
Все правильно. Здебільшого це були австрійські німці, що на відміну від тих, що з Німеччини, були католиками. Їхній костел, побудований в типовому німецькому стилі й досі є поруч з церквою Христа Царя.
@DrewA44
@DrewA44 Ай бұрын
А там де стояв Ленін раніше була кірха. Ще навіть фото збереглися де посаду неї готель Надія теперішній.
@АнатолийЦерт
@АнатолийЦерт Ай бұрын
Дуже заниженою кількість німців в Україні, в першу світову війну з України було виселено під 400тисяч німців католиків до Сибіру, А на другу світову війну в Україні було 1міл. 800тис. німців, з них в 1941 році 400 тис виселено до Азії, 330тис Гітлер виселив до 3 рейху, А решту в 1944 1946 роках виселили також до Азії в сталінські концтабори, всього в усьому СРСР на другу світову війну проживало 3міл 700 з лишком тисяч німців з яких тільки по залізничних насипах викинули з вагонів трупами з 1941р. по 1946 р. під 1 міл 400тис чоловік. Мої пращури католики прибули з Пруссії з 1840х років по 1864 рік й поселились від Таврії до Слобожанщини ( в Бердянську, в Ногайську, в хуторі Грюнфельд, та на Харківщині в хуторі Штайн... й на Донеччині й Луганщині, Воронежчині й Ростовщині) початково католики але багато в першу світову перейшли в менонітство й лютеранство.)... Долі сімей дуже страшні...
@КуличЄвген
@КуличЄвген Ай бұрын
Дякую, брате Капранов. Але, на жаль, не згадали німців в Чернігівській області
@Teryk711
@Teryk711 Ай бұрын
Моя родина по батькові походить від німця-меноніта з Відня, який втік на Галичину, бо вибив око кельнерові порожньою гальбою. Одружився з українкою, а вже всі його нащадки вважалися українцями.
@qsd-e7r
@qsd-e7r Ай бұрын
Питаннячко, кельнер це офіціант наскільки знаю, а що таке гальба?
@Teryk711
@Teryk711 Ай бұрын
@@qsd-e7r кельнер - це, радше, бармен. А гальба - це великий кухоль для пива.
@articoolmix9250
@articoolmix9250 Ай бұрын
Живув Німеччині. Тут у нас на районі живе жінка літнього віку. Її далекі родичі ще за Австро-Угорської імперії жили в Чернівцях, а підчас першої світової виїхали до Києва, де було більш безпечніше. А за часів другої світової війни, коли совєти реокуповували Київ від нацистів, її батьки тікали аж до Німеччини. Один з прикладів колишніх українських німців.
@Запорожский_комиссар
@Запорожский_комиссар Ай бұрын
Не Реоккупированная а Деоккупипрована территория ранее аннексированногг государства.
@hokage2424
@hokage2424 Ай бұрын
@@Запорожский_комиссарреокупація- це окупувати те що було окуповано іншими. Було окуповано німцями, а стало совєтами
@Запорожский_комиссар
@Запорожский_комиссар Ай бұрын
@@hokage2424 это как раз аннексия, т.к территория полностью была присоедина к государству. УНР была полностью интегрирована в состав СССР (по сути большая часть в виде Донецко-Криворожских и Одесских советских республик были просто присоединения, а остальное до конца советско-польской войны было оккупировано а затем аннексирована). В случае с нацистами она была оккупирована т.к её территориальные приобретения небыли подтверждены со стороны владельца(Тобишь СССР) и по юридическом принципу территория была Деоккупипрована т.к ране она была аннексирована и по международном праву была частью СССР и являлось одном народом с остальными.
@Olena-r7q
@Olena-r7q Ай бұрын
​@@Запорожский_комиссар, о про адиннарот😁
@articoolmix9250
@articoolmix9250 Ай бұрын
@@hokage2424 Вірніше Київ окупували совхєти ще в 1920, потім в 1941 його зайняли німці, а потім совки його реокупували - повернули під свою окупацію.
@lery20101
@lery20101 Ай бұрын
Дякую за це відео. Мої пращури німці з Житомирщини .Діда , бабусю і їх дітей німці під час 2 СВ в 1944 переселили на територію Польщі. А після того як радянська армія зайшла в Польщу всіх моїх родичів вислали до Сибіру. Так моя мама опинилася в Іркутську. 28:51
@bdgilka-o3j
@bdgilka-o3j Ай бұрын
Дісталось всім від ''страньі, где так вольно дьішет человек ''😮😮😮
@Роман-л5о6ы
@Роман-л5о6ы Ай бұрын
У мене в Токмаку (Запорізька обл) було декілька німецьких прізвищ в класі - нащадки німецьких переселенців, а сусідній Молочанск - так взагалі має історичну назву Halbstadt
@olgamartens2403
@olgamartens2403 Ай бұрын
Я и муж во всех поколения немцы. Родители мужа, немцы, родились в Украине в Запорожской области вплоть до начала ВОВ. И свекор и свекровь. Тётки преподавали в Херсонском высшем заведении в то время. Мой дед родился и крестился в селе Бергталь где¬то между Мариуполем и Херсоном. Но, все были высланны в течение 24 часов в августе 1941 года по приказу Сталина в Казахстан, Сибирь, на Урал как враги народа. Многие померли в дороге, без еды, многие от тяжёлой работы под конвоем НКВДешников в трудовых отрядах на строительных работах 20 часов в сутки. Многие погибли в ГУЛАГе. И мужчины и женщины. Детям, угнанных на принудительное работы немцев, давали русские фамилии и отдавали в русские семьи. Мой дядя так и не нашёл своих двоих детей после того как вернулся из сталинских лагерей. Его жена умерла в трудовой армии. Депортація немцев в СССР ¬ самая страшная депортація в истории России, о которой не написано НИ В ОДНОМ УЧЕБНИКЕ НИ РОССИИ, НИ УКРАИНЫ. НА ЖАЛЬ, это не интересно ни одним, ни другим. Поэтому многие немцы уехали жить в Германию как только открыли границу.
@Solon3229
@Solon3229 Ай бұрын
​@@olgamartens2403 Кримських татарів теж депортували і вони не менше потерпали від недоросії
@АллаВиноградова-ф5л
@АллаВиноградова-ф5л 28 күн бұрын
А в якій школі Ви вчилися в Токмаку? (Мені цікаво)
@arikbarka247
@arikbarka247 Ай бұрын
В нас в Меденичах , було "німецьке " поле... Між Меденичами і Коросницею... А ще раніше там знаходили знахідки Білих Хорватів
@tataol3851
@tataol3851 Ай бұрын
Дякуємо Вам за такі цікаві історичні факти! Як завжди пізнавально, і дуже легко робити висновки чому саме так відбувалась наша історія і яку так ретельно перекручували, приховуючи справжні історичні факти🙏💪🇺🇦
@ДаряАбрамова-б1д
@ДаряАбрамова-б1д Ай бұрын
Вас завжди приємно слухати. Дякую за Вашу плідну працю!❤
@bmw78g
@bmw78g Ай бұрын
Чудове висвітлення теми! Дуже стисло та інформативно! Як завжди вподобайка каналу/ авторам!
@roman_agro92
@roman_agro92 Ай бұрын
Ця інформація зайвий раз показує, що Україна це багатонаціональна держава!
@stefandylba2367
@stefandylba2367 Ай бұрын
Я представник німецьких потомків! Так мені мама казала, що німці не одружувались з українцями, навіть маючи від українців дітей, які продовжували в такий спосіб рід німецький! Я перша з нашого роду створила сім'ю повноцінну в Україні. Але я вважаю себе українським все-таки потомком, хоча бачу в собі багато рис крові німецької. Дуже вам вдячна за вашу дуууже цікаву програму. Дякую вам та довгих літ праці і здоров'я! 🎉❤🇺🇦💪 Співчуття величезне за втрату рідного вашого брата! Ви були як одне ціле! Розумію як вам важко!🕯️😭
@JuliaWalter
@JuliaWalter Ай бұрын
Предків, хіба. Потомки, то ваші діти і онуки
@ilonaolschewska5120
@ilonaolschewska5120 Ай бұрын
Я також, можу підтвердити
@friedashurawlew1095
@friedashurawlew1095 Ай бұрын
А я знаю другую историю. Мои предки жили в Одесской обл, Овидиопольский р- он. Моя мама родилась и жила в с. Глюгстал , так её дед Губер женился на украинке Марии. Из рассказов моей мамы знаю что семья моей пробабушки отказалась от неё из-за того что она вышла замуж за немца. У них было много детей. Меня всегда мучил один вопрос, найти родственников моей пробабушки , ведь во мне течёт и украинская кровь. Я какое-то время жила в Украине, но в девяностые годы моя семья переехала в Германию. Так и не получилось кого-то отыскать.
@ilonaolschewska5120
@ilonaolschewska5120 Ай бұрын
@@friedashurawlew1095 а Вы замужем за русским?
@friedashurawlew1095
@friedashurawlew1095 Ай бұрын
​@@ilonaolschewska5120Да, к сожалению. Мне не хватило не немца , не украинца. Всех разобрали.😊
@ЕкатеринаКошель-м2з
@ЕкатеринаКошель-м2з Ай бұрын
Мої предки оселились на Дніпропетровщині, бо поряд, в Запоріжжі, була громада німців. І громада була потужна!
@mariakrasina5919
@mariakrasina5919 Ай бұрын
В Дніпрі є Німецька Лютеранська Кірха.👍❤️
@YoYo-cy5xt
@YoYo-cy5xt Ай бұрын
Родичи мого чоловіка - німці, які жили в Україні, село Малинівка. Коли почалась 2св, німці прийшли в село та наголосили - ви йдете з нами, в іншому випадку червона армія прийде та вбʼє вас як німців. Німецька армія забрала їх до Німеччині, там вони проходили расове чищення та отримали паспорти. Коли війна закінчилась, червона армія дізналась, що ці люди також мають паспорти ссср та відправили їх до ГУЛАГу. Але їм пощастило, тому що бабуся мого чоловіка була вагітна, та їх висадили у Польщі. Вони пішки пішли до України та почали нове життя. Зараз бабуся та її сімʼя виїхали до Німеччині, як пізні переселенці. Нажаль німецьку вони не знають, тому що про-бабуся боялась говорити цією мовою.
@sergiychereshko1825
@sergiychereshko1825 Ай бұрын
Малинівка , Малинського району Житомирської області. Там німці і чехі жили. Стара назва була Malindorf. І я там народився
@YoYo-cy5xt
@YoYo-cy5xt Ай бұрын
@@sergiychereshko1825 Так)
@yuliya9260
@yuliya9260 Ай бұрын
Я живу вже дуже довго в Німеччині і моя Hebamme (акушерка, це є така послуга, що після народження дитини приходить навчена людина та допомагає перший час із дитинкою, вчить годувати та доглядати за дитиною, контролює стан та вагу дитини та інше. І все це в тебе вдома) є німкенею, в якої дідуся та бабуля народились та здається одружились в містечку яке раніше було поряд із Арцизом, а зараз воно є частиною міста Арциз. на початку 90-х вона їздила на історичну батьківщину. Бо її родичі прожили століттями в Україні.
@ЛюдмилаПомазан-р6р
@ЛюдмилаПомазан-р6р Ай бұрын
Ця рашка погубила багато людей і понівечила долі багатьох народів!!!Невже людство ще має надію що їх можна прощати і перевиховати!?
@General_Ausmerzer
@General_Ausmerzer Ай бұрын
Колишня посолка Німеччини Фрау Фельдгузен знає українську мову. Новий посол Німеччини не може таким повихвалятися, але він присилає зброю, що теж дуже прикольно і чудово
@КудряшкаМилашка-ш9ъ
@КудряшкаМилашка-ш9ъ Ай бұрын
Нажаль колишня посолка в одному інтервью заявила, що будапештський меморандум не має юридичних наслідків. І по типу що нічого не можна зробити з країнами-порушниками
@Solon3229
@Solon3229 Ай бұрын
​​@@КудряшкаМилашка-ш9ъ Все вірно сказала колишня посолка. Бо той договір ні про що. Конкретного нічого немає. Тож треба не на послів інших країн пинати, а на свого Кучму, який такий договір підписав від імені України, від нашого з вами. Тоді він завзятий був - все військове спорядження віддавав, дарував рАсії, а зараз мовчить, сидить на багатстві яке завдяки рАсії має, бо літаки віддавав щоб мацковія дала грошей на вибори його президентом. Дурив нас, що Україна має борги за газ. Він породив олігархат в Україні, всі народні багатства віддав своїм зятям, пасинкам, а народу- ваучери. Тепер треба все їх майно і статки конфіскувати на українське військо. А то ми за газ, за електрику платимо олігархам і ми ж ще й донатимо у військо.
@КудряшкаМилашка-ш9ъ
@КудряшкаМилашка-ш9ъ Ай бұрын
@@Solon3229 бачите як ви купалися на російську пропаганду, не перевіряєте нічого. Перевірте хто підписував будапештський меморандум з боку України (Кравчук). Та і меморандум має наслідки, посолка не права. Але на щастя, Німеччина його не підписувала і вислови Німеччини нічого не варті.
@maxymreva6137
@maxymreva6137 Ай бұрын
Довкола нас у Софіївському районі існувало декілька німецьких сел. Після Другої світової війни не залишилося жодного, як, до речі, і єврейських сел Сталіндорфського району. Проте знищення німців і євреїв почалося ще в 30х роках, разом з українцями (в найбільшій мірі), поляками, болгарами, білорусами, ..., протягом совітських нквдешних репресій.
@ВіталійДимченко-в8р
@ВіталійДимченко-в8р Ай бұрын
Так, по дорозі, від Запоріжжя до Бердянська, трапляються згадки про присутність " німців". Будинки, мости, дорога з бруківки. В самому Запоріжжі, звернув увагу на будинок, незвичної , для мене, архітектури . На той час, в тому будинку знаходилась " СШ", середня школа.
@mykolaserdiukov3158
@mykolaserdiukov3158 Ай бұрын
Район Колонія в Бердянську досі таки колонія, хоч од німців там мало зосталось
@lenavovchenko3311
@lenavovchenko3311 Ай бұрын
Мій дід зі сторони мами - німець з села Ольгино (Neuhoffnung), потім Осипенко 20 км від Бердянська. Залишились спогади його і його брата, їх вся велика родина була розпорошена за часів другої світової, вижили не всі. Хто втік ще до війни за кордон, мій дід тікав з одного міста в друге від переслідувань по Україні, його батьків і братів з сестрою з їх родинами виселили в Казахстан. Хто в трудармії загинув, хто в дорозі.
@roksolanapetriv7242
@roksolanapetriv7242 Ай бұрын
Дякую за матеріал. Дуже цікаво, бо торкається особисто. Не знаю коли точно, але знаю, що мій прадід мав ім'я Karl Koch. Галичина, землі Австро-Угоршини, імперія рощселяє своїх германців по периферіях, в тому числі в Галичину, на спустошені землі. Так розповідала мені бабця. Її походження в нашій родині було темою табу. Часи мого дитинства, радянська влада. Уже потім бабця розповіла дещо. Але програма роду не зникає. Нащадки мусять її виконувати: волею-неволею опиняюся в Німеччині, розповсюджую німецьку мову серед біженців з усього світу у Німеччині. Так й собі екзот: українка викладає німецьку мову іншим народам. Жартую, що прославляю Україну в усьому світі)). Нащад в Галичину, 100 років тому. Змішана німецько-польська сім'я зазнаючи невизначеності і тенденції до переслідувань з усіх боків, озрешують своїх новонароджених дітей ні в Kirche, ані в костьолі, а в греко-католицькій церкві. Саме традиція хрещення визначала приналежність до нації. Таким чином бабця моя стала українкою. Нею вона і була усе життя. При цьому пропустила в мені зерна космополіту, інтернаціоналізму. Можливо завдяки цьому у великій мірі і почуваюся ле завгодно вдома, zu Hause, і ніколи не почуваюся самотньою, а завжди "наодинці з цілим світом zusammen"😊 .
@ua-jurnalist
@ua-jurnalist Ай бұрын
У нашому селі Катериненталь, Веселинівського району Миколаївщини, досі функціонує музей німецького побуту. Мою суто українську бабусю у часи 2 Світової разом з німецьким дитячим будинком з Високопілля (була директоркою дитбудинку) вислали в «евакуацію» на Алтай. Працювати на шахти. Повернулася після війни додому, у Вознесенськ з початковою стадією лейкемії. Тільки нещодавно ми з родиною зрозуміли, шо то були за шахти такі…
@ЛіліяЛілія-в6д
@ЛіліяЛілія-в6д Ай бұрын
Мій батько народився в с.Катеріненталь, вся його родина у 1944 після "асвабаждения" була репресована і відправлена на Алтай і в Казахстан. Потім всі зібралися в Казахстані, а як стало можливо, переїхали а 90-х в Німеччіну
@ua-jurnalist
@ua-jurnalist Ай бұрын
@@ЛіліяЛілія-в6д Цікаво, де вони жили, на якій вулиці? Я б міг своїх попросить подивитися де ваше родинне гніздо...
@wladmeliukh5843
@wladmeliukh5843 Ай бұрын
Що це за шахти були,з видобування урану?
@volodymyrdobrovolskyi6366
@volodymyrdobrovolskyi6366 Ай бұрын
Дуже чекав таку інфу, був у Нью Йоркув 2020 тоді дізнався про Німецькі колонії. Там піцерія була і на стінах на тематичних фото було зображено телеграму з колонії Нью йорк в колонію що знаходилась на острові Хортиця( потім ця колонія мігрувала в глибину Росії)
@tetyanakoul1023
@tetyanakoul1023 Ай бұрын
Мене теж в одеській області пригощали цими стравами... Для мене як для дитини тоді була дуже дивною назва- нудлі ))). Я думала, чому так назвали? Моя версія була, що приготування чомусь мабуть нудне))). Тільки зараз я дізналася, що це від німецького слова нудельн. Окремо дякую за рецепт! Бо вже немає тих, у кого я могла б спитати...
@maksymlysak4092
@maksymlysak4092 Ай бұрын
А можна будь ласка випуск про слов'ян на території давньої та й сучасної Германії....Лужиця, Укранія, Зверин, Аркона і тп. І обов'язково про звязок з Україною. Ну не може бути випадковістю, що наш прапор - частина прапору Мекленбургів, засновником яких був слов'янський князь
@svitlanasmerechanska5853
@svitlanasmerechanska5853 Ай бұрын
Дякую за надзвичайно важливу працю. Дивовижна історія нашої України і вона переможець. Єднаймося.
@olexandr_melanchenko
@olexandr_melanchenko Ай бұрын
Дякую, пане Віталію, за цікаве відео. Слава Україні
@Juri-gw6ht
@Juri-gw6ht Ай бұрын
Поєднання німецької обов'язковості, ретельності і тд, з українською вільністю, бажанням і можливістю жити не помічаючи якихось авторитетів і рамок суспільного життя ( в хорошому.. !!!)..дасть потужний розвиток суспільства...Дякую Вам за Вашу просвітну працю
@АлексАлексеев-о5и
@АлексАлексеев-о5и Ай бұрын
Мій прадід з херсонської області був німцем...моя бабуся наполовину німкеня....штрудлі не готувала але все інше що готувала було дууууже смачне і сама тісто робила і різала для макаронів і була дуже педантичною і розумною! 1925 року народженгня була....дожила до 92 років і комуняк ненавиділа завжди!!! З.І І до речі вона була Ксенія...а комуняки записали її в паспорті Оксана)))) ХОЧА ДЛЯ ВСІХ ВСЕ ЖИТТЯ ВОНА БУЛА КСЕНІЯ.
@НаташаОвсієнко
@НаташаОвсієнко Ай бұрын
Не повірите, у нас інша історія-мою сестру мама хотіла назвати Оксаною, а в РАГСі написали Ксенія, бо сказали, що імені Оксана немає.
@ОльгаТора
@ОльгаТора Ай бұрын
Слава Україні і щира подяка вам за вашу працю.
@Echinacea_purpurea
@Echinacea_purpurea Ай бұрын
Дякую! Це було важливе і цікаве відео, з якого проситься висновок: жодному народу нема сенсу окуповувати Україну і українців. Врешті решт вони стануть українцями і боронитимуть вже свою землю від своїх же родичів.
@оленаралько-т9ы
@оленаралько-т9ы Ай бұрын
Як цікаво дізнаватися про речі, які, здавалось би, були відомі і раніше, але от воно як....👍🏻🤔🧐
@ВадимШишков-с9д
@ВадимШишков-с9д Ай бұрын
Німецьке слово штунде!Українські польські слова студіювати(вивчати),Гетьман від німецького гауптман(головний,капітан)!На Галичині є слово мандебурка(картопля),думаю від нім.Магдебурга!Не всіх німців депортували до Німеччини!Мій сусід нащадок німців-Шульц!Його рідний брат був замом начальника військового училища у місті Вольськ(Росія).Ще в моєму містечку є прізвище Корф!Дякую автору за роботу!!!👍
@soulcream3762
@soulcream3762 Ай бұрын
Штудірувати це ви вчати а штунда це година
@wladmeliukh5843
@wladmeliukh5843 Ай бұрын
Штунде,це година,"штунда",люди в Україні називають віруючих баптистів,п'ятидесятників,менонітів​@@soulcream3762
@ОлегЧорненький-о2х
@ОлегЧорненький-о2х Ай бұрын
Бажаю міцного здоров'я і наснаги для подальшого розвитку та творчості
@КудряшкаМилашка-ш9ъ
@КудряшкаМилашка-ш9ъ Ай бұрын
Я як раз українська німкеня) так глибоко історію німецького народу в Україні навіть в німецьких спільнотах не чула, тільки від Єкатерини. Дуже дякую за вашу роботу! Було дуже цікаво!
@ЮрійБессараб
@ЮрійБессараб Ай бұрын
Велика подяка Вам за Вашу Просвітницьку діяльність. Пам'ять про Дмитра буде жити в Наших серцях та Вашій праці. Слава Україні!
@НюшаОдесситка
@НюшаОдесситка Ай бұрын
Доброго вам дня, земляки.❤. Як завжди, низькій уклін вам . Німецький педагогічний інститут в Одесі, називався- Фельдманівський інститут .
@ALex-fp2zx
@ALex-fp2zx Ай бұрын
Wie immer sehr interessant und lehrreich. Vielen Dank! Slawa Ukraini!
@Olha_Pa
@Olha_Pa Ай бұрын
Ich wusste sogar nicht, dass so viele Deutsche in der Ukraine lebten. Ich habe immer gedacht, dass die Deutsche nur in Transkarpatengebiet waren. Das ist fasziniert zu hören.
@olehromanovskyi7224
@olehromanovskyi7224 Ай бұрын
Дякую за дуже цікаву і корисну інформацію! Слава Україні! Смерть рашистам!
@ЛарисаСмердова-э2с
@ЛарисаСмердова-э2с Ай бұрын
Дякую за випуск, дуже смачним виявилося закінчення розповіді про німців
@ЮрийЛогачев-ъ7н
@ЮрийЛогачев-ъ7н Ай бұрын
Мама мені розповідала, що в її селі (Житомирська обл.) жила одна німкеня. Самотня стара жінка. На життя заробляла плетенням вовняних шкарпеток і панчох. Десь за рік до початку війни, приїхали чекисти і забрали її. Сказали - на переселення. Більше про неї ніхто не чув .
@nightlite3861
@nightlite3861 Ай бұрын
Село на Одещині в якому я народилася - Дальнічени, раніше складалося з двох сіл, німецького та румунського, Джилаїри та Марафелівка
@зоякудиярова
@зоякудиярова Ай бұрын
Дякую ❤. Слава Україні!
@mypavamypava7461
@mypavamypava7461 Ай бұрын
Дякую за дуже цікавий випуск, як і завжди. Вдячна за Вашу безцінну працю. Сил Вам і наснаги!
@любов-ъ4и
@любов-ъ4и Ай бұрын
Німці, вочевидь, добре знають історію, тому, що під час Другої світової війни в Україні вони вели себе по-людськи і співчували українцям.
@oleksandrslivinskyi1528
@oleksandrslivinskyi1528 Ай бұрын
Співчуваю вашій втраті. Сподіваюсь ви продовжуватимете вашу справу. Дякую!
@stefandylba2367
@stefandylba2367 Ай бұрын
В вас просто не буває не цікаво, захоплення темою немає меж! Просто важливо і історично про Україну! Дякую вам за вашу працю! Шкода що ваш брат пішов так рано в небеса, в кращі світи! Ви разом були теж унікальні!🇺🇦💪❤️🌹
@ЛюдмилаПомазан-р6р
@ЛюдмилаПомазан-р6р Ай бұрын
Сім'я моєї матері мешкала в житомирській обл.коростишевський р-н.Там була німецька колонія мешканців якої після війни по вказівці Сталіна депортували в казахстанські голі солончаки.В сім'ї вижило з 12 дітей четверо.....
@oleksiymartynenko3565
@oleksiymartynenko3565 Ай бұрын
Дякую!
@ВладимирОпатерный
@ВладимирОпатерный Ай бұрын
Забута колонія німців - село Строївка Макарівського району Київської обл., де пів села (130 чол.!) місцевих німців розстріляли солдати "совьетів".... На сільському цвинтарі біля лісу навіть є пам'ятник з німецькими корінними призвіщами, який встановили нащадки цих німців....
@FalfrirXenocat
@FalfrirXenocat Ай бұрын
Дякую за випуск. І за книжки. Придбав книжки, та забув, що можна було з підписом отримати)
@vasyldor8655
@vasyldor8655 Ай бұрын
Дуже сумна історія України 😢. На жаль ще раз переконався - всі чужинці завжди нас хотіли завоювати. І говорили як нам жити на своїй Землі.!!!??? Після Київської Русі і Запорізької Січі втратився міжнародний вплив 😢. І наступила окупація😢😢😢
@mastermining
@mastermining Ай бұрын
На околицях сучасного Запоріжжя багато залишок діяльності німців-менонітів, школи, тунелі та села, одне з них Широке (Нейєдорф).
@413x6
@413x6 Ай бұрын
У нас в Запоріжжі залишились ще будинки побудовані менонітами. Мій прадід мав німецьке прізвище, був репресованих.
@Kirill-en5lj
@Kirill-en5lj Ай бұрын
Як пише Історія Незалежної України німці як скіфи існували поряд віками і до нині, як і приазовські, чорноморські греки. Дивна Наша Україна.🇺🇦
@duncowtara8275
@duncowtara8275 Ай бұрын
Дякую за цікавий контент! Моя 4-прабабка по батькові, виглядає, була спольщеною німкенею. Її дід Іпнер Йоан прибув до Прикарпаття десь 1734 році.Його ж предки походили від німецьких колоністів, що заселили Новий Самбір на початку 16 століття. Вони ж у свою чергу прибували з колоній Підкарпатського воєводства, околиць Кросна, Сянока, Ланцута 14-15 століть
@annalypunova247
@annalypunova247 Ай бұрын
О це так знання історії свого роду 😍 Я в захваті. Про свою родину знаю лише до прапрадіда, про якого відомо, що він жив у дворі свого діда. Тобто щонайменше 7 поколінь знаю, що зі Слобожанщини.
@kraft2013sa
@kraft2013sa Ай бұрын
Мої предки . Всі по двох лініях Німці . Колонії Львівська область.. Kaltwasser ( Холодна вода ). Інша колонія Anzidel І Rosenberg. ( Тепер Щирець). Жили там з 1783. Року аж по 1935 . .
@madmanvideo89
@madmanvideo89 Ай бұрын
Село Мирнопілля, Болградський район (колишній Арцизський), Одеська область. Німецька назва - Фріденшталь. У селі є музей, заснований нащадками і за кошти німецьких переселенців. Не знаю як зараз, а на початку 2000-х, нащадки переселенців часто підтримували власників будинків, в яких колись жили німці, щоб хати й надалі зберігались
@ВадимВадим-ю6т1к
@ВадимВадим-ю6т1к Ай бұрын
Те що Ви робите - дуже гарно і необхідно! Дай Бог наснаги! Здоровʼя Вам і натхнення!
@tetianabrezhynska8387
@tetianabrezhynska8387 Ай бұрын
Дякую за чудове інформативне відео!) В Миколаєві мені немісцевій було дивно уявляти, що мають на увазі, коли описували рецепт нудлів. Але розповідали саме про рулетики. Ось воно що) Рецепт відомий по області, виявляється.❤
@TaiSu-4u
@TaiSu-4u Ай бұрын
Дякую вам за все. Ви найкращі.
@Lockigop
@Lockigop Ай бұрын
У Полтаві раніше на місці орла була посеред центру міста Петропавлівська кірха в стилі псевдоготики. Також є район Колонії, де жило багато німців в свій час і мало там фабрику. Така осьо історія
@VADYMinUA
@VADYMinUA Ай бұрын
Дякую за черговий екскурс в історію!👍 А от ваші штрудлі треба спробувать приготувати, тим паче, що м'ясне рагу готуємо частенько
@ВладимирОвечко-н1и
@ВладимирОвечко-н1и Ай бұрын
Сталінський район,Центром якого було Сталіндорф, (Софіївський район, Сучеславщини).У Цьому населеному пункті є копія Одеського оперного театру,зменшена.. З станцією Павлопілля поєднувала кам'яна дорог,,та будувалася залізна.,у Сталіндорфі був свій аеродром.Рядом на річці Базавлук ,с.Маринополь німці збудували парову мельниці та олійницю, яка є і сьогодні.А у селі Гоштик(Алексадропіль) німці 2 роки переховуваали сімю мого діді від Сибіру- бо був добрим механіком та мав 5 класів освіти
@bogdanpogorelov4590
@bogdanpogorelov4590 Ай бұрын
Пане Віталію, дякую за цікаву розповідь про долю українських німців. Дуже цікаво.🇺🇦✌️
@irynavolodimirivnaberndt217
@irynavolodimirivnaberndt217 Ай бұрын
Дуже цікава інформація ❤ Яка ж велетенська робота стоїть за Вашим справді цінним доробком, шановний пане Віталію ❤ Дуже дякую Вам ❤
@ВоваДовжий
@ВоваДовжий Ай бұрын
Всі народи сильно перемішані між собою, не можна ототожнювати себе як окремий народ який вище чи нижче від інших. Людина як особистість, ось що головне!
@natalyzjuman3755
@natalyzjuman3755 Ай бұрын
Народів вищих чи нижчих немає, це правда. А от окремішність народів це запорука збереження культури і подальший її розвиток. Всі розмови про "перемішані між собою" і як це погано, цінувати свою націю, закінчуються тим, що сильніший поглинає слабшого. Такі "аргументи" це варіант "какой разніцьі" і є підготовкою до окупації. Якщо в нації відсутня воля до захисту своєї окремішності та ідентичності, то ця нація скоро перестає існувати, а сусідня з нею стає більшою. І от в цій сусідній чомусь не вчать що вони "перемішані", і що не треба себе ототожнювати, а все рівно навпаки. Людина як особисть завжди є кимось, вона завжди несе якусь культуру, якісь звичаї. І те, чию культуру вона презентує і просуває, надзвичайно важливо для держави, громадянином якої є ця людина. Ви можете називати себе космополітом, але Ви все одно будете розповідати про кухню своєї родини чи свого регіону, у Вас все одно є перша мова, у Вас є набір звичаїв, якими Ви послуговуєтесь для оцінки ситуації і дій. І все це набувається в дитинстві, там де росте людина, і змінити свідомо вкрай важко. І нюанс ще в тому, що навіть якщо зміните, то Ви все одно будете представником якоїсь національної культури. Отака хохма, в нашому світі не можна бути просто людиною, кожна людина є кимось. Прям філософію розвела, але не втрималася. Бо оцей аргумент, про перемішаність, він є дієвим для винищення расизму. А останнім часом його почали натягувати як антинаціональний, що є повне безглуздя.
@ВоваДовжий
@ВоваДовжий Ай бұрын
@@natalyzjuman3755 я з вами згоден, кожну думку можна теж розуміти по різному. Це обширна тема, по якій можна довго говорити, розумію що накипіло. І ви поєднали в себе в голові, те що я бачу як зовсім дві різні теми.
@ТатьянаНиколаевна-г5з
@ТатьянаНиколаевна-г5з Ай бұрын
Дякую,чудове відео,знала,що в Україні є німці,але,щоб у такій кількості?Рецепт-бомба,приготую обов'язково 😊. ❤❤❤
@DavidGarrick1515
@DavidGarrick1515 Ай бұрын
Поездили по развалинам бывших усадеб в Одеской обл - большинство основано немцами Нажаль разбираются и сейчас местными на кирпичи как строительный материал для своих нужд
@ihor_fedorkiv
@ihor_fedorkiv Ай бұрын
Лайк і комент ще до перегляду! Дякую за Вашу роботу)
@ihoryurchenko3501
@ihoryurchenko3501 Ай бұрын
Якщо подивитись на мапу 38 року і на Південь від Запоріжжя то Ви будете здивовані як і я здивувався що знайшов на цій мапі більше двох десятків селищ з такими німецькими назвами що ні яких сумнівів не висуває що там мешкають німці.
@3dyurash-ko301
@3dyurash-ko301 Ай бұрын
Вподобайку встановлено і коментарі до розвитку каналу і подяка за інформацію 🎉🎉
@pytin-xyilo
@pytin-xyilo Ай бұрын
Як завжди чудова інформація.
@lesyadubois3347
@lesyadubois3347 Ай бұрын
Ця тема мені дуже цікава, поскільки я народилась і виросла саме в такому німецькому селі на Львівщині, і походжу по батькові від австрійських прародичів, які вже давно жили там. Стара назва мого села Газендорф( гусяче село) і історія села дуже цікава. Щиро дякую вам за цікаву лекцію!
@ВікторЗасаднюк
@ВікторЗасаднюк Ай бұрын
Дякую вам за Вашу працю. Слава Україні!!!
@ГлонтиБенжамэнВарламович
@ГлонтиБенжамэнВарламович Ай бұрын
„ Вподобайка і комент !» « Also sprach Bruder Kapranow!“))) Підтримка Україно ( і німецько) мовного ютюбу!)))
@andriitrefler754
@andriitrefler754 Ай бұрын
В 1721 приїхали мої предки(німці), але думаю загалом по Україні німці живуть довше
@Olena-r7q
@Olena-r7q Ай бұрын
Читаю коменти - Українці, ви неперевершені❤!!!!!! Дякую за цікаве відео!
@vladtaylor9049
@vladtaylor9049 Ай бұрын
Я теж з Одещини, і мій друг родом з німецького села, яке зараз називається Долинівка. Там збереглась брущатна дорога та старий німецький храм який вже майже розвалився
@milleniumfalcon9677
@milleniumfalcon9677 Ай бұрын
Доброго вечора. Мій дід був німцем (в дитинстві жив у Ростовській області і був ворогом народу з малого віку), але через те що його баба казала що йому не варто знати рідної мови, бо "йому серед руських жити" (підозрюю вона мала на увазі і українцв), дід так нічого і не пам'ятав. За ~5ть років до смерті, коли була можливість всією родиною виїхати до Німеччини, через незнання дідом мови ми лишилися в Україні. Натомість родичі з росії виїхали ледь не після розвалу совка, а деякі і під 2000ні.
@Olha_Pa
@Olha_Pa Ай бұрын
Треба знати мову предків. Мій чоловік з його мамою змогли виїхати у 2000 році, вони знали німецьку мову, бо бабця не визнавала ніякої іншої і завжди розмовляла з онуком, моїм чоловіком, німецькою. А тітка чоловіка не вважала вчити своїх дітей німецької мови, бо тоді соромно було, так вони нажаль і залишилися в Україні.
@eugenfrolow4530
@eugenfrolow4530 Ай бұрын
Така змога у вас лишилася. Программа виїзду як Spätaussiedler була полегшена в 2013 і діє дотепер.
@2003DSk
@2003DSk Ай бұрын
Дякую за цікаву тему! Дуже пізнавально
@КатеринаПерунова
@КатеринаПерунова Ай бұрын
В Бердянську є навіть мікрорайон "Колонія", названий на честь німецьких колоністів. І багато заводів було німецькими.
@Asker130
@Asker130 Ай бұрын
Кілька рядків Великого Кобзаря, написаних під враженням від відвідування Хортиці в 1843 році, до речі і досі у Запоріжжі стоять споруди побудовані колоністами менонітами : «І на Січі мудрий німець Картопельку садить, А ви її купуєте, їсте на здоров'я Та славите Запоріжжя.»
@user-vladimirzubrr1983
@user-vladimirzubrr1983 Ай бұрын
Дякую Вам за Вашу працю !
@vasmin1471
@vasmin1471 Ай бұрын
Історію яку нам впарюють в школах і університетах, написали німці на чолі з німкенею катеринкою, яка правила на москалії. Про це пише німець Є. Классен в книзі "Найстародавніша історія слов'ян" М. "Білі альви" 2005 рік ст. 8 - 9 де він перелічив німців які фальшували історію, серед них це: Байєр, Мюллер, Шлецер, Гебгарді, Паррот, Галлвнг, Георгій і цілий ряд їхніх послідовників. Він говорить, що історвю слов'ян, ці німці присвоїли собі.
@qsd-e7r
@qsd-e7r Ай бұрын
судячи по стану справ сьогодні, все так як ви написали, тільки з точністю до навпаки.
@ОлегФостяк-п7о
@ОлегФостяк-п7о Ай бұрын
Моя прабабуся, третя дружина прадіда, (попередні померли) була молоденькою німкенею з колонії Unterwalden, поблизу села Підгайчики біля Львова. Так у нашій великій прародині українців з'явилось двоє німців, син та донька. Після смерті прадіда від тифу у першу світову, сліди прабабусі та доньки загубились на фатерлянді, а колонія вивчила у Львові сироту -дідуся на шевця модельного взуття.
Which team will win? Team Joy or Team Gumball?! 🤔
00:29
BigSchool
Рет қаралды 15 МЛН
Trick-or-Treating in a Rush. Part 2
00:37
Daniel LaBelle
Рет қаралды 44 МЛН
Human vs Jet Engine
00:19
MrBeast
Рет қаралды 200 МЛН
Що НАСПРАВДІ сталося між поляками та українцями? (Napisy PL)
1:17:48
Чому в нас так багато колаборантів?
35:16
РЕАЛЬНА ІСТОРІЯ
Рет қаралды 153 М.