Jækla bra. Takk for at du delte. Jeg pleier å anbefalle kanalen til folk!
@fredrikstole5 ай бұрын
Tusen takk! Har prøvd å få ut videoer litt hyppigere i det siste, så får du mer å se og dele 🫶🏾
@sureup4 ай бұрын
Hei, bra video. Angående fadrag til fagforeningskontigent; det fører til en skattebesparelse på 22% av beløpet. Så det går ikke i null, men du sparte ca 1146kr i skatt.
@fredrikstole4 ай бұрын
Det er korrekt! Litt kjapt i svingene mine, det stemmer. Beløpet blir trukekt fra min alminnelige inntekt, som igjen reduserer det man skatter på. Så helt korrekt det du sier, at jeg bare får igjen 22% av det beløpet. Takk for korreksjonen:)
@NN-wd2vi5 ай бұрын
Likte dette veldig godt. litt lysere bakgrunn og litt klarer tekst så er vi der (IMO).
@fredrikstole5 ай бұрын
Ikke glad i sterke kontraster😂? Føler alt "popper" så mye mer, lettere å se hva man skal se på. Men tar tilbakemeldingen, takk!
@Fullflexno5 ай бұрын
Du er flink!
@fredrikstole5 ай бұрын
Tusen takk 🔥
@TheHaloskulls5 ай бұрын
Bra video, VELDIG ryddig format og lite "clutter" på skjermen. Informativt, liker det 👍👍 10/10 Fredrik! Vet ikke hvor interessant det er, men kanskje lage en video på NITO, OBOS og generelt fagforeninger eller fradrag (hvordan får du NITO gratis)? Også veldig smart med bronse, sølv og gull-mål
@fredrikstole5 ай бұрын
Takk! Og så bra at det falt i smak, da kan jeg kanskje lage flere slike type videoer fremover:) Tar litt mer tid i forarbeid, men mye kortere i etterarbeid. Tenkte du spesifikt i form av mine abonementer/foreninger, eller generelt? Får det "gratis" pga at det er et skattefradrag som alle får:) www.skatteetaten.no/person/skatt/hjelp-til-riktig-skatt/arbeid-trygd-og-pensjon/fagforeningsfradrag/#:~:text=Har%20du%20betalt%20fagforeningskontingent%20kan,av%20%C3%A5ret%2C%20reduseres%20maksimumsbel%C3%B8pet%20forholdsmessig.
@TheHaloskulls5 ай бұрын
@@fredrikstole Perfekt lenke, tenker du har mange lignende ting du kan lage videoer på. Finne frem de viktigste postene for fradrag på skatteetaten og vise nettsiden, snakke over. Jeg var absolutt ikke klar over dette 😅. Tenke mer et generelt overblikk over de mest "populære" foreningene. Hva er kostnader og goder ved de ulike. Men tenker å vise ulike skattefradrag med nettsiden i videoen og prate over er ganske interessant.