Залишилось зібрати 14 000 грн! Ми збираємо на виробництво 3-х fpv дронів, які буде передано військовим 24-ї ОМБр. 🎯 Ціль: 50 000 ₴ 🔗Посилання на банку send.monobank.ua/jar/9L5osCWJQA 💳Номер картки банки 5375 4112 1171 9989
@АлісаБондар10 ай бұрын
++++
@Jonsello10 ай бұрын
Знайшов ваш канал, переглянув багато відео. Перше що кидається в очі - це чудова українська мова. Сам живу у Львові, але так чисто як ви не розмовляю. Корисні для новачка у горах відео та просто добре проведений час на ютубі. Дякую вам. Ви круті.
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Дяукую за коментар! Насправді я роблю дуже багато помилок, є куди рости)
@ЛюбовБондаренко-и4щ10 ай бұрын
Добрий ранок , я перша дивлюсь !!!! ❤❤❤🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Настрій дуже чудовий , бо ще сьогодні гарна новина , закрили збір "Морський бій" всього за 35 годин . 300 млн.грн.👍👍👍👏👏👏👏👏🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Гарного перегляду!
@nahornipohodenky10 ай бұрын
А мій збір ще не закрито...
@АлісаБондар10 ай бұрын
@@nahornipohodenky, о то якраз я забула
@bilenkabilenka10 ай бұрын
Сергій - найкпутіший, ніколи не розглядала для себе відпочинок у наметах, це не для кожного такі умови...і при убоиу треьа купу грошей на проф екіпіювання...це на мвй погляд, треьа дуже любити вили та природу... можу лише пишатися
@ЮрійКрасновид9 ай бұрын
Дякую. Гарний матеріал. Молодці
@serhiim53410 ай бұрын
Дякую Вам! Продовжуйте! Так тримати! Будь-те здорові!
@CozyGeometry10 ай бұрын
🧡🧡🧡🧡🧡🧡 дякую за зимове натхнення )
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Будь ласка)
@OlgaVolodymyrivna10 ай бұрын
Подивилась всі три відео. Дякую, було цікаво. Поставила вподобайки, підписалась. Мені ще дуже сподобалося ваше відео де ви влітку йдете всіма хребтами Карпат 500!!! кілометрів. Дивовижні краєвиди
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Дуже дякую за перегляд!
@СергійМороз-й5у10 ай бұрын
Дуже гарний ранок 😍 реально дуже гарний ранок 😍😍
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Так, ідеальний я б сказав)
@СергійМороз-й5у10 ай бұрын
Було-б прикольно якби такий схід сонця ти бачив на Говерлі 😘
@Мельничани10 ай бұрын
Добрий день! Ну шо... Цього разу Нагорні Походеньки - здивували і вразили! Трисерійний блокбастер!!! Кайф! Наступним мегапроектом очікуємо вихід трьох частин як у Нетфлікса: без пауз на тиждень!!! Процвітання українському походному ютюбу!!!
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Зараз мені простіше ділити на частини...
@Мельничани10 ай бұрын
@@nahornipohodenky Цілком слушно! Знаю. Зараз з відеоархівів гірських 2004-2015 років роблю ретроспективу (короткометражки) - частинами по день-два, бо я знімаю як той арт-хаус. Повільна зйомка. Довгі зуми. Ну приблизно, не спішний темп як в фільмі Тарковського "Сталкер"...
@ottoreitstock246510 ай бұрын
@@Мельничани і хтось дивиться той "арт-хаус"?)
@ottoreitstock246510 ай бұрын
@@Мельничани і хтось дивиться той "арт-хаус"?)
@HymenTor10 ай бұрын
7:09 мені здається, в тих колибах має бути тепло навіть без пічки. Фактично - будинок занурений у сніг по самий дах, якщо не відкопувати, а скористатись дверима горища, то нагріти приміщеня можна просто готуючи їжу. Можливо я помиляюсь
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Та ні, просто так в колибі може бути ще холодніше ніж в наметі, якщо вона не прогріта, а сира.
@purivurihurimuri10 ай бұрын
Коментар для просування контенту. Дякую
@noname-vy1tl10 ай бұрын
кращі
@olgasender10 ай бұрын
Так, може бути з незвички навіть на такій висоті, як Говерла, не горняшка, але дискомфорт. Я вперше на неї піднялась в 1991 р. , мені чомусь нудило, ще не дійшовши до Малої Говерли (піднімались від Козьмещика), не хотілося їсти, але чомусь дуже хотілося солодкого, їла згущенку. В наступні рази нічого такого. Ну а сильно хекаю я завжди.
@CaptainUlitka10 ай бұрын
14:00 можна придбати балончики для астматиків - Вентолін , Симбікорт . Майже миттєво знімають проблеми з диханням
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Все можна, якщо знати що проблема існує, просто він більше з таким не стикався.
@ottoreitstock246510 ай бұрын
а може в чудака просто фізуха слабенька, з рюбзаком на Говерлу зимою то не прогулянка в парку)
@Olya_Gorban10 ай бұрын
Пам'ятаю як ми з подружками потрапили в не дуже сприятливі погодні умови в травні - був дощ і лежало ще доволі багато снігу. Ми мали намети але не всі були готові ночувати в них при такій великій кількості снігу, ще й просоченого водою. Тому якраз шукали будиночок з пічкою на полонині Головчеська. І один відчинений ми собі таки знайшли. На полонині Головчевській є будиночки з пічками, тільки скоріше за все ви їх зі стежки не бачили бо вони трохи в стороні. Там є колиба "у братів" яка здається в оренду і є ще дві з пічками, в одній з них ми і ночували (друга була зачинена). А так вздовж стежки ми тоді знайшли один великий будиночок без пічки, лише з місцем під вогнище посередині
@ottoreitstock246510 ай бұрын
здається в оренду влітку?
@Olya_Gorban10 ай бұрын
@@ottoreitstock2465 якщо ви про "У братів", то читала десь в чатах і там восени у них знімали теж будиночок
@МаріяСавчук-п5ф10 ай бұрын
❤нове відео я ж вам кажу так добре як серіали мої дивлюсь з задоволенням Деколи навіть по кілька разів😊
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Дякую!
@ОксанаМихньович10 ай бұрын
Я радію, що вам не довелось пішки йти в Лазещину і ви встигли на потяг😊
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Ми би і так встигли, по дорозі темп був хороший і часу достатньо. Але скористались можливістю)
@Олег-к3ф4ч9 ай бұрын
Добро дня! Мене звати Олег, місто Київ. Дуже обожнюю дивитись походеньки з вами, почавши з Іспанії! Можу довго і багато спілкуватись, але по суті хочу задати питання Чи будете ви колись підійматися на Японську Фудзі з палатою, з відео? Як що так, то коли? Дякую!
@nahornipohodenky9 ай бұрын
Такі питання можна буде ставити тільки коли закінчиться війна.
@Богдан-щ9н3и10 ай бұрын
Привіт. Почувши історію про хребет, таке питання, а як тримаєш форму ніг, якщо не бігаєш, які даєш навантаження крім постійних походів? :)
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Та ніяк, просто намагаюсь рухатись по можливості. Там де можна пройтись пішки, я йду пішки. Коли не їздиш на авто, то постійно є фізична активність.
@АлексейОлекса-к4щ10 ай бұрын
Як там дядь Міша на Казьмещіку? (Колиба з озером та бесідкою по середины.) Все працює?
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Не знаю, ми не бачили.
@ottoreitstock246510 ай бұрын
то той старий з совєцького притулку?
@АлексейОлекса-к4щ10 ай бұрын
@@ottoreitstock2465 Так))
@СашаПархоменко-э7ю10 ай бұрын
Привіт. Якими gps програмами ти користуєшся?
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Organic Map.
@СашаПархоменко-э7ю10 ай бұрын
А мапс мі чим гірша?
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Тим що вона москальська.
@СашаПархоменко-э7ю10 ай бұрын
Переходимо на цю. Дякую.
@leonids.658710 ай бұрын
Рік тому я як останній баран йшов до Ясинів пішки (з-під Туркула) - і жодна машина по дорозі з Козьмещика мене на обігнала. Так що вам можна сказати повезло. Подивився спорядження... дуже важка спальня (особливо на загальному фоні), якщо немає помилки. Кішки раджу Alum, а ось твої снігоступи не дуже для гірського рельєфу. До останього свого походу взагалі би порадив не брати кішки, і взяти більш просунуті ступи - бо вся класика в Картатах йдется в нормальних снігоступах. Але тиждень тому йшов маршрут який ви планували, і йшов в кішках (взяв, бо надивився всякого ) про підйом з Заросляка) і були ідеальни кондиції в сенсі що нічого не провалювалось. І виявилось, що 600 гр. чи 1900 на ногах це велика різниця. Бо цілий день в снігоступах йти досить важко. Тобто якщо йти хребтами і кондиції дозволяють йти в кішках - це буде швидше і легше, ніж в снігоступах.
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Тиждень від тижня можуть відрізнятись суттєво. Сьогодні можна без чнігоступів, а через тиждень вже ні, і так само з кішками. Тому тут або гадати, або уточнювати актуальну інформацію, або готуватись до всіх варіантів.
@volodymyr864910 ай бұрын
Спальну систему зробити легшою доволі тяжко для таких умов. Навіть якщо придбати супер топовий дорогий спальник, то виграєш кілька сотень грам максимум. А от щодо снігоступів мені навпаки - дуже сподобалось в них ходити, надзвичайно комфортно. Коли їх зняв уже на дорозі - відчувається що без них іти легше, але різниця невелика. Можливо від моделі залежить.
@leonids.658710 ай бұрын
@ipohodenky я скоріше про те, що якщо вже взяв кішки - є сенс їх вдягати за можливістью, навіть якщо можна йти в ступах. Але подумав - таких ділянок де за "стандартних" умов можна йти в кішках, не так вже й багато: траверси Чорногори, Блізниця-Свідовець, Боржава.
@leonids.658710 ай бұрын
@@volodymyr8649 кілька сотен грам - це відсотків мабуть 30 буде. В мене Marmot helium -7/-11 1100 гр, легкий вкладиш 180 гр. (більше для захисту спальника, але трохи тепла дає) і жиночий Neo air 350 гр (купував в першу чергу під альпінизм, коли зайве місце в ногах - не зайве )) У легких (200-300 гр) спальників десь половина ваги - це не пух, тому краще один теплий, ніж 2 легких.
@leonids.658710 ай бұрын
@@volodymyr8649 снігоступи це в цілому клас, але якщо йти цілий день кілометрів під 15 - під кінець дня ноги відчутно втомлюються. І твої мабуть легше - в мене 418 TSL, майже 1900 пара.
@ENEY197910 ай бұрын
прикордонники не зупиняли?
@nahornipohodenky10 ай бұрын
А де там кордон?
@sedoy33810 ай бұрын
якщо защєміло нерв, Німесил наніч і на ранок майже проходе! він знімає запалення
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Німесил завжди з собою маю, але то для екстрених випадків.
З 800-1100 у людей буває з диханням біда але 3-4 дні і супер . Цікава була історія товариш готувався до трейлу чорногорскім хребтом на висоті 100-200 метрів на рівні моря чудово був готовий але 😅 На забігу з таких причин майже зійшов 😢 .
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Ого, мені здавалось що кисню на висоті 2000 ще більш ніж достатньо.
@volodymyr864910 ай бұрын
Хмм, схоже для деяких людей акліматизація перед Говерлою то не мем, а реальність))
@ottoreitstock246510 ай бұрын
@@nahornipohodenky ні, кисню на 20% меньше, того кенійці виграють марафони (живуть і бігають на плато 2000+), так як кисню меньше - в них виробляється більше еритроцитів, які мають в собі гемоглобін, який переносить кисень, тобто отримують перевагу на витривалість. Часто і велосипедисти світового рівня місяцями тренуються в горах.
@dyachyshyn10 ай бұрын
на 2000-х може бути задишка, це вже висота.
@ottoreitstock246510 ай бұрын
так, кажуть концентрація кисню на 2000 меньша на 20% ніж над рівнем моря
@levgeny327710 ай бұрын
Якщо у тебе є грижі, (як й у мене))), то не буде зайвим таскати з собою уколи діклофенаку, чи щось схожого)
@nahornipohodenky10 ай бұрын
До такого рівня ще не доріс)
@viknaAGATdvery10 ай бұрын
@@nahornipohodenky краще пакетик декспро
@ottoreitstock246510 ай бұрын
краще шоб грижі вирізали нейрохірурги, тоді можна буде носити пристойну палатку на зиму)
@АлександрПидько-ш6х10 ай бұрын
❤❤❤❤❤
@TheVadikUA10 ай бұрын
можливо знаєте ціну трансферу з Ясіня в Козьмещик?
@nahornipohodenky10 ай бұрын
З нас взяли по 500 грн. Думаю легкову машину десь за 1000 можна знайти.
@TheVadikUA10 ай бұрын
не розглядали маршрут Ясіня-Петрос-Говерла?@@nahornipohodenky
@ДмитроСорохманюк-д5ь10 ай бұрын
💪💪💪👍👍👍👍👍👍
@ИннаЖебина-в6и10 ай бұрын
Із "прмземленням"😊.По перше,теж маю проблеми з диханням у високогірьї ,по друге ,теж вважала шо льодоруб зайва"хрінь",але при зпуску з Говерли до Заросляка(перезмінка команди ВолонтерськіхМандрівок) зірвалась і трохи проїхала,але змогла зарубатись кішками(дяка АЛІНІ та їі тренінгу),підскочила КОМАНДА,дістали мій льодоруь(був присобачений до наплічника)і завдяки цьому живаЗдорова та готова до пригод😊
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Я переконувати звичайно не буду, кажу лише про свій персональний досвід в цей день. Я дуже впевнено себе почував в кішках і льодорубу не потребував. Може в складніших умовах без нього було б важко.
@ИннаЖебина-в6и10 ай бұрын
@@nahornipohodenky На підйомі льодоруб не знадобився,а при спуску......І це був мій перший досвід використанн кішок і льдоруба
@isergua10 ай бұрын
Людина почуває себе повноційно здоровою коли в неї "здорова спина", це я Вам кажу як людина яка років на 10 страша Вас. Досвід в походах є не менше 15 років. Надірвав я спину не в походах, але ними думаю вже добив її. Останні походи ходив з уколами це були пару Карпат, це тупо дибілізм, потім ходив вже з маленьким наплічником і думав що це вже не походи а так фігня якась, але дуже помилявся. Перед походом в Албанію за пару неділь спина "стрельнула" і вже щоб не відмовлятись від подорожі, вирішили з дружиною переграти ситуацію і мандрувати з групою, але десь вибирали інші маршрути і пересікались з ними, ходили радіалками з невеличкими наплічниками і я Вам скажу подорож була супер чудова, ми навіть більше побачили і зайшли туди де не встигли друзі в повноцінному поході. Потім була також Польща в Закопане, також радіалками, також супер! А потім срана русня всі подорожі похерила! Думав в карпатах нереально радіалками ходити в гори і як я помилявся коли ми з Заросляка пробіглись до озера Несамовите. Сходили з Кривопільського перевалу на хребет Кострича і таких маршрутів безліч!!! Тому бережіть спину повірьте нічого не варте того щоб її ухайдохати, зараз постійно масажі, уколи, і це назавжди воно НЕ ЛІЧИТЬСЯ!!!! І іноді в свої 47 відчуваїшь себе дідуганом років так на 80)) і думаєшь бляха а що ж буде дійсно так в років 80 (звісно якщо доживимо )). все починається з малого отак і в мене в 35 - ну невелика протрузія ну і фіг з нею потім грижа ну типа не велика, а потім вже все пізно і назад дороги немає. Багато написав, але я б багато чого переосмислив с тих 35 років і зараз жив повноцінним життям а не 80 процентів часу з біллю! І суть не в тому що типа болить, все можна стерпіти а суть в тому що воно пиз....ець як важко з цим активно жити. Я люблю активне життя, катання на велосипеді, на лижах, туризм, рибалка і безліч всього активного і це тепер все обмежено або з біллю і некомфорно. Хочу донести це до тих хто читає! Бережіть себе! І не пишіть мені що снаряга напевно в мене була неправильна, ні все топове шмотки і снаряга все облегшене але коли вже спина ушатана то нічого це не допоможе тільки відтягне трохи страждання))! А оці всі розумні коменти типа тринуйте мязи спини, робіть правильні вправи і т.п. і забудити про проблеми зі спиною, повня маячня тому що 99,9% людей ніколи цього регулярно не будуть робити і я ні 1-ой людини не зустрічав яка-б сказала що в мене вже є грижі і я почав укріпляти спину вправами і зараз бігаю з наплічником і роблю всеякі навантаження і в мене все гараз зі спиною, і да з мануальщика все тільки починається а те що після ноьго Вам здається що ви знову здорові і повні сил це тільки здається нажаль!
@nahornipohodenky10 ай бұрын
А головне, що проблеми зі спиною з'являються не у тих, хто з рюкзаками скаче по горам, а у тих, хто сидить днями за комп'ютером.
@dykanskivechory408710 ай бұрын
🦝
@runsoon771710 ай бұрын
Не треба бути категоричним до критики на рахунок намету/тенту. Бо бачу це максимально вас зачепило.
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Тому що не треба робити передчасні висновки, і порівнювати повноцінний намет з неповноцінною пірамідкою та ще й в різних погодних умовах.
@volodymyr864910 ай бұрын
Просто зазвичай це роблять люди, які не розуміють про що вони говорять і думають що умовний турбат шанта про чи щось в такому дусі добре переживе подібні умови. Або не відрізняють в чому причина тих чи інших явищ, як от конструкція намету чи наявність в нього другого шару. Коли отримуєш по 10-20 разів і більше порцію однакового абсурду, то вже навіть у найспокійнішої людини око починає сіпатися😁 Тому й така реакція.
@ЄвгенПопов-о7у10 ай бұрын
Відкрию секрет - у кожного в твоєму віці є хворі фасетки, протрузії та навіть грижі, це природний процес зносу (старіння) хребта. У когось більше, у когось менше, залежить від способу життя. У твоєму випадку проблемою є не протрузії та грижі, а слабкі м'язи спини, і ніякий "мануальщик" тобі в цьому не допоможе (тим паче якщо в тебе вже "прострелило"). Тому щоб більше такого не траплялося, дуже раджу тренувати ці самі м'язи - планочки, сідничний місток, гіперекстензія лежачи та інші вправи на м'язи кору. Але, звичайно, тренуватися треба починати десь через тиждень, як перестане боліти "простріл". А через пару місяців тренувань вже можна буде й бігати;)
@nahornipohodenky10 ай бұрын
Я знаю, мені це мануальщик розказував, і вправи показував. Тим не менш мануальщик допомагає, поставити хребцітна місця, після того як вони змішаються, і біль зникає дуже швидко, на відміну від того, якщо цього не робити.