Kösz a partizánnak, a hiteles és minőségi tájékoztatást, a sok értékes információt, örülök, hogy mindig függetlenek, szabadak, és objektívek vagytok!
@dorottyadala15882 жыл бұрын
😊 A megfelelő ember a megfelelő helyen! Nem lát, nem hall, és még véletlenül sincs véleménye, vagy ha van még véletlenül sem mondja el! Ja és kiválóan kikerüli a kérdést, meg véletlenül sem arra válaszol amit kérdezték tőle, főleg, ha egy kicsit kényelmetlen ! Tökéletes NER munkatárs! 😆
@teherauto2 жыл бұрын
Ez nagyon hasznos és érdekes volt, mint filmek iránt érdeklődő ember, nagyon örültem, hogy beláthattam egy kicsit a kulisszák mögé, nagyon jó volt a riport alany.
@horvathakos53192 жыл бұрын
remélem Bódy Gáborról is lesz majd szó, nagyon alulértékelt sajnos.
@EgiRoka2 жыл бұрын
számos kísérlet után sincs online elérhető archívum... ami van, egy részleges adatbázis tele hibával...
@tomeewwolffart80582 жыл бұрын
Nekem mint laikusnak: a filmelmeny szempontjabol mit számít, hogy a film analóg e vagy digitális? Érzékelünk mi ebből bármit is?
2 жыл бұрын
Abszolút. Ha egyszer láttál olyan filmet amit az operatőre/rendezője celluloidra rögzített, azzal a gondossággal amit az anyag megkövetel, akkor azonnal látni fogod mennyire lebutítottak, pixelesek, zajosak a mostani képek amiket a mozikban nézni vagyunk kénytelenek. Kábé mintha lehetőséged lenne google keresésben nézni online egy olajfestményt vagy pedig élőben megtekinteni.
@tvamos732 жыл бұрын
Szerintem meg az adofizetok penzebol ne hurcibaljanak filmeket. Vetitsek a digitalisat, ha mar nagyon regi filmet akarnak nezni, azt el lehet kuldeni az egyik szmitogeprol a masikra.
@ViBENo12 жыл бұрын
nyugodt lehet mindenki, a filmio indokolatlanul sokba került már eddig is és hogy miért és mikor mennyi pénzt szednek be koppintott netflixként az egy eléggé komoly etikai kérdés. az meg pláne nagyzolás, hogy a nemzetközi vod/stream szolgáltatások nem tudnak kulturális szempontból nyújtani semmit sem. maréknyi erős dokumentumfilm van
@b.b.16242 жыл бұрын
Ez egy nagyon gyenge riport volt. Maga a filmezés, filmes témák érdekesek, de ez az egész interjú borzalmasan unalmas, száraz, partalan volt. A riporteralany nagyon nem akart több témában vélemény alkotni, "nem tudok, nem akarok válaszolni, véleményt alkotni..." Az ilyen riportoknak semmi értelme, csak az emberek idejét, türelmét rabolja, idegesítő. Az egész téma, riport, riport alany borzalmasan gyenge, rossz volt. Nem akarok kellemetlen lenni, de kicsit mintha gyengülne, laposodna el ez a csatorna. Ahogy egyre több a rossz, gyenge, válaszolni nem akaró, terelő-mellé beszélő, cinikus, hiteltelen, hazug, láthatóan a Fidesz/NER rendszerét teljes mértékben kiszolgáló, majd ezt és gondolataikat, véleményüket egyenesen vállalni nem akaró, handabandázó személyek semmitmondó szövegelését kell nézni, hallgatni. Nagyon unalmas, terhes, idegesítő. Jobb lenne végre újra, ha a legégetőbb, leglényegesebb, legfontosabb témákban, kérdésekre és a felvetésekre válaszolni akaró, a gondolataikat, döntéseiket, az adott politikai oldalt, tevékenysegüket vállaló, az adott helyen, ügyekben tevékenykedő személyekkel késülni több riport. Ilyen személyekről készülne újra riport és műsor, valamint megfelelő témákban. Ez már egy ideje a többedik rossz, kellemetlen, unalmas, partalan, "nesze neked semmi fogd meg jól" riporter alany és téma...!
@csabasipos65252 жыл бұрын
Marci, már elnézést, de az a kijelentés, hogy a digitális kópia nem tárol annyi információt mint a "kémiai" ez egészen egyszerűen nem igaz. Pont annyira nem igaz, mint hogy a bakelitnek "végtelen" a felbontása, mert analóg. Berakod a 35mm-es filmet a nagyító alá, és máris láthatóvá és számszerűsíthetővé válik a film felbontása, pigmentek formájában. Megfelelő felbontású scanneléssel ez tökéletesen reprodukálható és visszaadható. Ráadásul minél régebbi a kópia, annál kevésbé volt jó minőségű és finom a "felbontása". Ha a 20-30+ éves filmeket vizsgáljuk, valószínűleg reális a 4K-s scannelés, és ha meg is dupláznád ezt mondjuk 8K-ra, egyszerűen nem lenne kimutatható különbség (értsd: nem hogy a néző képtelen lenne érzékelni, de matematikai úton sem lenne kimutatható). A celluloid technika csúcsán is az volt a mondás, hogy a legjobb minőségű filmek (amikből költség okán alig készült néhány ilyen nyersanyagra), 6-8megapixel lehet az abszolút felbontás, de ott is csak optimális fényviszonyok mellett.
2 жыл бұрын
Itt a tárolás körül van az elsődleges vita. A merevlemezeket 6-8 évente cserélni kell, újraírni az információt, ez óhatatlanul veszteséggel jár. Celluloid és celluloid között is bődületes különbség van, de egy tény: a tudomány jelenlegi állása szerint a fényből nyert képi információkat még mindig magasabb minőségben lehet kémiai úton tárolni (és hosszabban, jelentős veszteség nélkül) mint digitálisan. Ettől mèg a digitális tárolás is tud hasznos lenni, pl.: demokratizálja a filmélményt, hozzáférhetővé tesz ritkaságokat, etc. De egy filmmúzeum esetében hasznos lenne a celluloid-tárolást nem hátrébb-priorizálni.
@csabasipos65252 жыл бұрын
@ merevlemezeken passzívan nem lehet és nem is szoktak tartósan adatot tárolni, ezeket jellemzően clusterbe rendezve, többszörös redundanciával és hibavédelemmel látják el, ahol a rendszer foylamatosan ellenőrzi, és adott esetben javítja a bithibákat. A hibás lemezeket pedig menet közben cserélik, ha kell. Tartós passzív tárolásra szalagos technológia létezik, ami azonban mindkettőre igaz, hogy nulla adatvesztéssel jár a másolásuk. A második állítás sem helytálló: a digitális kópia megfelelő rendundancia és hibavédelem mellett nulla adatvesztéssel tárolható akár a végtelenségig, ellenben az analóg kópiát akármennyire is tökéletes környezetben tartod, a vegyszerek és anyagok lassan elbomlanak, a színek változnak, a nyersanyag minősége romlik, amit maximum lassítani lehet, megakadályozni nem. Pontosan ezért kell a meglévő filmvagyont minnél gyorsabban és jobb minőségben felscannelni, amíg még lehet... Én ezek mögött megint a bakelit nosztalgiát látom, nem a műszaki valóságot. Értem én, hogy teljesen más a film-élmény egy 35mm-es vetített filmnél, de ezt (a művészi hatást, és a szubjektív véleményt) ne keverjük össze a műszaki realitással.
@gabornevarga71032 жыл бұрын
Szép napot meg kérdezhetem a gyönyörű zenét önöktöl kaptam?