Interwencje internetowe jako pomoc w radzeniu sobie ze stresem - Ewelina Smoktunowicz, Tydzień Mózgu

  Рет қаралды 485

Nencki EduTube

Nencki EduTube

Жыл бұрын

„Interwencje internetowe jako pomoc w radzeniu sobie ze stresem” - dr Ewelina Smoktunowicz (Uniwersytet SWPS) , Tydzień Mózgu 2023, 17 marca, Instytut Nenckiego
Stres zawodowy, stres związany z wychowaniem dzieci, stres dojazdów do pracy, stres klimatyczny, stres pandemiczny…wydaje się, że przynajmniej w niektórych „bańkach” społecznych zaczyna kiełkować protest wobec stylu życia, który akceptuje duże napięcie na co dzień. Pytania o techniki radzenia sobie ze stresem cieszą się nieustającym powodzeniem; wiele osób zdaje sobie sprawę, że stres może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak wypalenie zawodowe lub depresja. Niestety, problemem jest brak szerokiego dostępu do skutecznej, opartej na dowodach pomocy psychologicznej, dzięki której moglibyśmy nie tylko sobie ze stresem radzić, ale również mu zapobiegać. Dostępność wsparcia można zwiększyć wykorzystując technologię: interaktywne programy, aplikacje, wirtualną rzeczywistość, chatboty i sztuczną inteligencję. Zadaniem technologii nie jest zastąpić dostarczycieli pomocy, tylko ich wesprzeć w dotarciu do jak najszerszej grupy odbiorców. W czasie spotkania pokażę przykłady takich rozwiązań oraz ćwiczeń wspierających radzenie sobie ze stresem na co dzień.
Dr Ewelina Smoktunowicz: Zajmuję się projektowaniem i testowaniem skuteczności interwencji internetowych, w szczególności tych skierowanych na ochronę zdrowia w pracy. W swoich badaniach koncentruję się na roli jaką pełnią zasoby psychologiczne w radzeniu sobie ze stresem. Interesuję się metodologią badań, dzięki której uzyskane wyniki można uznać za rzetelne i w konsekwencji za podstawę decyzji skierowanych na ulepszanie systemu opieki zdrowotnej. Na Uniwersytecie SWPS kieruję zespołem badawczym StresLab: Centrum Badań nad Stresem oraz specjalnością E-zdrowie: Interwencje internetowe na kierunku Psychologia i Informatyka. Wykształcenie i doświadczenie zawodowe zdobywałam w instytucjach w Polsce i za granicą, na Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, Eindhoven University of Technology oraz Stockholm University.
Tydzień Mózgu 2023 finansowany jest w ramach projektu „ Tydzień Mózgu przez cały rok” dofinansowanego ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki nr projektu SONP/SN/549411/2022 kwota dofinansowania 81 500 PLN całkowita wartość projektu 90 600 PLN.
Napisy KS

Пікірлер
БОЛЬШОЙ ПЕТУШОК #shorts
00:21
Паша Осадчий
Рет қаралды 8 МЛН
ОСКАР vs БАДАБУМЧИК БОЙ!  УВЕЗЛИ на СКОРОЙ!
13:45
Бадабумчик
Рет қаралды 2,8 МЛН
Я нашел кто меня пранкует!
00:51
Аришнев
Рет қаралды 3,8 МЛН
THEY WANTED TO TAKE ALL HIS GOODIES 🍫🥤🍟😂
00:17
OKUNJATA
Рет қаралды 18 МЛН
Jaki jest sens Twojego życia? Jacek Walkiewicz
2:14:29
Zaprojektuj Swoje Życie
Рет қаралды 1,2 МЛН
Czy odpowiednią dietą można wzmocnić pamięć?
1:06:39
Nencki EduTube
Рет қаралды 820
Fundusze na kulturę  - 19 października 2022
1:29:02
NCKultury
Рет қаралды 587
Młodzi użytkownicy internetu - wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci.
1:00:29
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Рет қаралды 6 М.
Wsparcie w ramach Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027
1:43:15
KPODR Minikowo
Рет қаралды 3,7 М.
Урна с айфонами!
0:30
По ту сторону Гугла
Рет қаралды 8 МЛН
Неразрушаемый смартфон
1:00
Status
Рет қаралды 2,4 МЛН