IR11688S - Синхронний випрямляч - теорія та практика

  Рет қаралды 6,623

Power_ON

Power_ON

3 ай бұрын

Пікірлер: 64
@romanmanko736
@romanmanko736 12 күн бұрын
Вподобайка україномовному контенту! Підписка, коментар) Дякую, за зрозуміле пояснення.
@mi_einhell_i_jesika
@mi_einhell_i_jesika 3 ай бұрын
🇺🇦👋. Щиро дякую за інфу , за відео переглядаю з насолодою 😉
@volodymyrzakolodyazhny7740
@volodymyrzakolodyazhny7740 3 ай бұрын
Гарне повноцінне пояснення, з підказками про граблі, на які можна наступити. Це великий лайк! 😊
@pDmytro
@pDmytro 3 ай бұрын
Чудова лекція! Я збережу відео.
@alexnet8943
@alexnet8943 3 ай бұрын
Дякую, дуже классное iзложенiе🙋‍♂️🇺🇦
@sumitmamoria
@sumitmamoria 3 ай бұрын
Did you calculate the efficiency?
@geniuslossless3760
@geniuslossless3760 2 ай бұрын
правильне керування затворами потрібне. на накопичувальному конденсаторі є напруга, котра в разі самозбудження транзистора вивалить його з ладу(і сусідній також). антизвонні резистори і, або додаткові засоби (діод-резистор)швидкого закриття транзисторів. уніполярні навіть з важким затвором легко самозбуджуються - тому в найпростішому випадку під,єднайте затвори через антизвонні резистори - від декількох Ом до десятків Ом.
@UA_Power
@UA_Power 2 ай бұрын
Я говорив що повинні бути резистори але це нічого не змінить, всі обмотки в трансформаторі пов'язані магнітним полем і напруги на всіх пропорційно однакові, і не може на затворі стати 0 В, коли на силовій 12 В, це не можливо в принципі, незалежно що там наліпили на затвор.
@user-wm1ki8wg4r
@user-wm1ki8wg4r 3 ай бұрын
Дивився відео. Дуже корисна інформація. Але не розумію - що заважає у випадку звортньоходового ІБЖ, під час прямого ходу дроселя, перетіканню струма через паразитний діод mosfet?
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
Те саме що і звичаюному діоду на його місці, зворотня напруга яка його закриває, я ж казав що транзистор ставиться так щоб його зворотній діод був включений так само як і звичаний діод в тій самій схемі.
@igornaumenko7432
@igornaumenko7432 3 ай бұрын
Двостороння плата дала б кращі результати, але програла суттєво в ціні. Дякую за те що робите корисну справу.
@slavastaniUA
@slavastaniUA 3 ай бұрын
цікаво, дякую !
@user-hn7uf6qg8u
@user-hn7uf6qg8u 3 ай бұрын
Скажіть яка марка сердечника до трансформатора і де його мож придбати.
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
PQ32/20 на Вороні
@sc0or
@sc0or 3 ай бұрын
Вчасно ) Як завжди на йутубі (коли тобі щось потрібно). Скажіть, плату самі робили лазером з шаром маски? Що хотілося б ще почути, які переваги синхронних випрямлячів, вбудованих в контролер перетворювача (обидва - на одному кристалі на стороні вторинного живлення з гальвано розв'язкою на високу сторону). Як на мене оці самостійни контроллєри взагалі не погані, бо міряють все перш ніж ввімкнутися, але, може, контроллер перетворювача "знає" краще, коли транзисторам випрямляча відкриватися?
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
Плати заказував, зх потрібно міряти що краще, в більшості комп'ютерних блокіх живлення використовують комбіновані контролери які керують всим відразу через ТГРи, але буває попадаються і з окремим контролером синхронного випрямляча але дуже рідко.
@igorok86x64
@igorok86x64 3 ай бұрын
супер! готова лекція для студентів!!! все по поличках, все по феншую. Чи можна зробити псевдо резонансний стаб бж керуючи паузою між включенням силових транзисторів? Дякую!!!
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
Якщо міняти ширину імпульсу (паузу між імпульсами) то потрібен дросель на виході інакше стабілізувати напругу нормально не буде, а там вже пофіг квазірезонанс чи просто ШІМ.
@igorok86x64
@igorok86x64 3 ай бұрын
@@UA_Power А без синхронного випрямляча? Мені таке потрібно на 60в 5а, із звич діодами?
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
@86x64 якщо по стабілізації за рахунок довжини пауз то взагалі не важливо який випрямляч, сама така стабілізація передбачає дросель, інакше на виході будуть імпульси з максимальною вихідною напругою що може дати трансформатор. Без дроселя можуть стабілізувати напругу тільки зворотноходові блоки або резонансні.
@igorok86x64
@igorok86x64 3 ай бұрын
так, саме дросель і конденсатор з паузами будуть стабілізувати напругу від макс V резонансного бж, Vвих < Vмакс, типу step-down. LC мають бути дужі із запасом 😀 I have a dream... зробити те на мк, без менінгіту, on/off по команді. Сенсор струму на Холла. Програмно легко, а по схемотехніці не довчився. І ще раз, Дякую за якісний, доступний укр контент.
@igorok86x64
@igorok86x64 3 ай бұрын
і на.. навіщо те все? ідеальний резонансний бж на виході має синусоїду, який не дає гармонік, не шумить.
@user-lu9ol7ik6y
@user-lu9ol7ik6y 3 ай бұрын
Доброго дня, а як ви поясните роботу синхронного випрямляча від обмотки силового трансформатора на прикладі схеми з апноута SLUU331 ?
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
Там є дросель і тому воно працює, і все точно розраховане під конкретні деталі, ширину імпульсів керування і частоту, якщо самому збирати аналогічну схему з того що є більш всього що нормально працювати не буде із-за поганого закривання транзисторів, якщо самому робити аналогічне включення транзисторів то бажано по обидва кінці керуючої обмотки включити зворотні діоди на мінус, тоді з любими транзисторами будуть нормальні імпульси на затворах, з двома окремими обмотками все таки простіше.
@user-lu9ol7ik6y
@user-lu9ol7ik6y 2 ай бұрын
Хотів би зробити синхронний випрямляч для dc-dc перетворювача на доступних та недорогих деталях але перевіреної робочої схеми ніде не знаходив. Де можна надіслати свою схему для розбору ?
@samdrink7185
@samdrink7185 3 ай бұрын
Як на мене, усі ці схеми теоретично працездатні! Враховуючи ефект Міллера, рекомендується ставити в ланцюг затвора p-n-p транзистор, діод і резистор для швидкого закриття польового транзистора. Тема ще ТА! Для продовження вагітності мозку можете подивитись документ на це - UCC2895-EP BiCMOS Advanced Phase-Shift PWM Controller (Synchronous Rectifiers In Phase Shifted.pdf)
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
ефект Міллера може бути тільки коли транзистор працює як перетворювач і відкривається при високій напрузі, коли транзистор працює замість діода то він ввімкнутий в заворотному напрямку і ефекта Міллера немає, тому що першим відкривається зворотній діод в самому транзисторі і на ньому стає 1-1,5 В коли вже починає відкриватись транзистор. І я говорив що в мене просто умовне позначення для розуміння як воно працює а не реальна схема. В перетворювачах з фазовою модуляцією вихід з трансформатора такий самий як і в звичайних ШІМ, і випрямляється так само, а те що там люблять ставити подвоювачі струму то їх можна ставити і в звичайні ШІМ перетворювачі і будуть вони працювати так само.
@Oleh-do9wr
@Oleh-do9wr 3 ай бұрын
👍🇺🇦💪
@Scorry
@Scorry 3 ай бұрын
Непогане пояснення. Синхронники цікава штука, але все одно мають враховувати ефект Міллера та токовий хвіст транзистора. Враховуючи те, що низьковольтні польовики мають ємність затвору та зворотню ємність більшу ніж від високовольтних, розумні та якісні контролери мають на борту не лише швидкодіючі компаратори, а й детектор спадання струму, по сигналу якого запирають транзистор синзроггика раніше за комутацію первинної обмотки. Ще й дублювальні Шоткі, які страхують транзистори синхронника. Ну або розробники миряться зі сквозняком, якщо дизайн дозволяє.
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
ефекту Міллера в синхроних випрямлячах немає зовсім, тому що спочатку відкривається зворотній діод і на пруга на кристалі стає біля вольта і тільки потім подається напруга на затвор, ну і 1168 якраз і відслідковую струм через кристал і під кінець зменшує напругу до порогу відкриття і потім закриває транзистор ще до того як струм впав до нуля шо видно на графіках і осцилографі, з ними сквозняків взагалі не буває, а от при поганій розводці транзистор може закритись набага-то ранійше чим закінчиться напівперіод.
@Scorry
@Scorry 3 ай бұрын
@@UA_Power, дякую, не подумав про це. Ну, сподіваюсь, за два-три місяці як раз робитиму блок живлення із синхронним випрямлячем, тоді й потикаю скопом у всі точки обов'язково :-)
@Scorry
@Scorry 3 ай бұрын
@@UA_Power, воу, ці 1168 просто по смішній ціні продаються...
@NIKOLAY_PSHONIA
@NIKOLAY_PSHONIA 3 ай бұрын
бачив схему де використовують P канальный полевик - вроде небуло доп. обмотки. Як що у вас э вiдео скиньте силку.
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
Нічого принципово не міняється, все буде працювати точно так само як і тут з обмотками, ну і обмеження по напругі не більше 20В на обмотці.,
@lavaone
@lavaone 2 ай бұрын
Цей БЖ на замовлення можете виготовити?
@UA_Power
@UA_Power 2 ай бұрын
такий можу зробити але буде дуже дорого)) Які потрібні розміри, в мене є декілька подібних без діла, вони будуть майже по собівартості.
@lavaone
@lavaone 2 ай бұрын
@@UA_Power планую його використати теж для міні пк, розмір як у відео буде ідеальним. Напишіть ціну, щоб знати на що розраховувати і не морочити Вам голову.
@UA_Power
@UA_Power 2 ай бұрын
@@lavaone робити новий 3К грн, з тих що лежать 1,5К грн.
@maxim_skridonenko
@maxim_skridonenko 3 ай бұрын
гуд !
@-Oleg1
@-Oleg1 3 ай бұрын
Це було цікаво, дякую. Можна було розказати про цей готовий виріб, що там з ккд при вихідній потужності 0.1-0.5вт і при номінальній потужності.
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
ККД у бж без коректора нормально не можна поміряти, всі прилади з такими блоками завищують показники струму/потужності тому реальних показників не буде, а мені головне що воно не гріється.
@-Oleg1
@-Oleg1 3 ай бұрын
@@UA_Power ок, дякую. Але особисто мені цікаво чи можливо динамічно керувати частотою генерації і напругою ключів щоб в холостому ході зменшити споживану потужність.
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
@@-Oleg1 у заводських резонансників в холосту пропускають такти але це коли все розраховане під роботу з стабільною вхідною напругою після коректора, я пропуск тактів не роблю, тому що воно свистить і робить зайві пульсаціїї, я роблю трансформатор під широкий діапазон вхідної напруги і пропуск тактів не потрібен але є більші втрати в холосту мені сам ккд взагалі не принциповий, головне скільки виділяється тепла, а в холосту його в любому випадку немає.
@-Oleg1
@-Oleg1 3 ай бұрын
@@UA_Powerдякую
@19chief53
@19chief53 3 ай бұрын
👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@viktorgorbunov
@viktorgorbunov 3 ай бұрын
Схема без контролера випрямляча, із живленням затворів від трансформатору, дуже нагадує генератор Роєра, і може жити своїм життям. Усі перетворювачі зворотні.
@user-ob4om1mr7g
@user-ob4om1mr7g 3 ай бұрын
питання до пояснення рооботи. як транзистор може залишатися відкритим. гляньте уважніше. напруга на затворі це є падіння напруги на котушці, а не те що прийшло з конденсатора. а повністю відкритий мосфет то є перемичка. тому зникає напруги на котушці- закривається транзистор, і ніякий конденсатор його не відкриє. якось так.
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
Ви самі зрозуміли що написали?)) Не падіння напруги на "катушці" а напруга яку генерує обмотка, і там всі обмотки зв'язані магнітним зв'язком і на їх всих буде те саме що і на конденсаторі з урахуванням фазування обмоток, не може такого бути щоб на одній обмотці була напруга яку підживлює конденсатор через відкритий транзистор, а на іншіх обмотках вона з якогось дива зникла, таке може бути тільки при обриві або коли осердя повністю зайде в насичення і всі обмотки просто стануть провідниками без індуктивності, але ще за довго до насичення відкриється інший транзистор накачки і буде кз.))
@user-ob4om1mr7g
@user-ob4om1mr7g 3 ай бұрын
@@UA_Power розгляньте момент часу, коли на обмотці трансформатора о вольт. Як конденсатор може підтримувати відкритим мосфет? На затворі нуль.
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
@@user-ob4om1mr7g таке можливо тільки при старті блока живлення на разряжений конденсатор, якщо транзистор відкрився і зарядив конденсатор до 12В то з якого дива після цього на обмотках візьметься 0В коли одна з них підключено до 12В на конденсаторі ?!! Ще раз повторюю, всі обмотки між собою зв'язані магнітним полем і на всих однакова напруга, не може такого бути щоб на одній обмотці було 12В а на іншій в цей момент стало 0 В коли закрився транзистор з високої сторони . З часом коли осердя зайде в насичення то на всих обмотках стане 0 В але до цього моменту конденсатор розрядиться до 3,5В через відкритий транзистор на обмотку яка стане просто шматком проводу, але в блоці живлення з ШІМ контролером такий момент не настане до того як почне відкриватись інше плече по входу, тому що трансформатор розраховується на потрібну частоту і насичення осердя за період не настає інакше такий блок живлення і з діодами не зможе нормально працювати.
@user-ff8zh6by5q
@user-ff8zh6by5q 3 ай бұрын
Героям слава
@putinhuyloN1
@putinhuyloN1 3 ай бұрын
🤝🤝👏👏👏👏👏👏👍👍💙💙💛💛💪💪😎😎
@maxtigra7834
@maxtigra7834 3 ай бұрын
Все фигня есть уже диоды по принципу синхронного выпрямления .. Без каких либо микросхем
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
там мікросхема вже всередині корпусу і конденсатор по живленню щоб воно все працювало при відкритому транзисторі, вони всі слабі 5-10А , 20-30А не потягнуть.
@maxtigra7834
@maxtigra7834 3 ай бұрын
@@UA_Power Так я в курсе Есть вся линейка этих диодов я смотрел От 1А до 200А Думаю заказать для опытов .. пока время нет Правда для его работы переменка нужна ... Если постоянку пускать то 0.5v будет на себе терять Превращается в обычный диод
@v.s.o.p
@v.s.o.p 3 ай бұрын
херню ти мелеш про незакриття транзисторів... в польовиках все набагато складніше ніж ти розказуєш
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
Ну так просвіти що там не так, а то де гарантії що ти херню не пишеш?
@v.s.o.p
@v.s.o.p 3 ай бұрын
я ж тобі написав - все не так просто😉Весь фокус - в перехідних процесах, а це вже не рівень гуртка "очумєлиє ручкі"
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
@@v.s.o.p зрозуміло, херня))
@v.s.o.p
@v.s.o.p 3 ай бұрын
@@UA_Power ця херня - цілий розділ в електротехніці... як ти кажеш - "якісь там перехідні процеси" )))
@UA_Power
@UA_Power 3 ай бұрын
@@v.s.o.p херня не розділ, херня те що ви пишете)
@user-gh5nq2to1c
@user-gh5nq2to1c 3 ай бұрын
Паразитний діод.
Osman Kalyoncu Sonu Üzücü Saddest Videos Dream Engine 118 #shorts
00:30
How I prepare to meet the brothers Mbappé.. 🙈 @KylianMbappe
00:17
Celine Dept
Рет қаралды 45 МЛН
Когда на улице Маябрь 😈 #марьяна #шортс
00:17
Dynamic #gadgets for math genius! #maths
00:29
FLIP FLOP Hacks
Рет қаралды 16 МЛН
Цифры такие цифры
3:27
AllegedlyMe
Рет қаралды 1,2 М.
Как умирает EEPROM память?
23:15
Электроника в объективе
Рет қаралды 112 М.
Добавления ключа в домофон ДомРу
0:18
IPad Pro fix screen
1:01
Tamar DB (mt)
Рет қаралды 7 МЛН
Трагичная История Девушки 😱🔥
0:58
Смотри Под Чаёк
Рет қаралды 362 М.
Wow AirPods
0:17
ARGEN
Рет қаралды 1,2 МЛН