У відео в деяких моментах неправильно вказана столиця: Париж (бл. 509-771) Ахен (771-840)
@nobe1oved5 ай бұрын
У мене ще декілька запитань: - Як франки могли воювати з франконцями, якщо це їхні нащадки та утворилися вони пізніше (після розпаду імперії)? Франконія буквально перекладається як "земля франків". - І ще чому у франків герб Капетингів? Це їхній герб - жовті лілії на синьому тлі. І лише після приходу їхньої династії до влади лілії стали символом Франції.
@РимскийОрел5 ай бұрын
Интересный факт что Византия это просто совокупность восточных провинцый Римской Империи с греческим населением, когда как настоящими потомками древних римлян являются Романские народы, такие как итальянцы, французы, испанцы, португальцы и румыны. Были также анклавы Западно Римской Империи в лице Бритто-римских королевств как Гвинед, Поуис, Морганнуг и Регед. Сегодня они являются современным Уэльсом!
@Євген-щ7ь5 ай бұрын
@@nobe1ovedТак, замість лілій повинні бути бджоли.
@jorgesacristan92215 ай бұрын
От прямо перше, що кинулось в очі. Мені здається, що навіть ваш коментар з уточненням хибний, хоча таку інформацію наводять деякі статті у Вікіпедії. Так, бл. 509 р. Париж став столицею королівства франків (імперія з'явиться приблизно через 300 років), але вже в 511 році король Хлодвіг помер, а все королівство було поділене між його синами на чотири незалежні частини і протягом двох сотень років не було єдиної держави франків, тому не було єдиної столиці. Це як називати умовний Володимир (Волинський) столицею Русі. Не знаю за французів, але мені здається, що спитай в любого німця, він і вночі відповість, що Карл Великий (засновник імперії) назвав столицею саме Аахен. Там Карл і похований.
@Vovanderos5 ай бұрын
Щиро вдячний за, як завжди, цікавий та пізнавальний випуск. Всій команді міцного здоров'я та подальших успіхів. Щасливо.
@staskrakovsky98725 ай бұрын
Неперевершений випуск. Мабуть найкращий! І про Лотарингію згадали, і про майбутні Італію і Німеччину. Дуже дуже дякую.
@Iror-sz2rp5 ай бұрын
Дякую за цікаву історію, слава Україні ❤
@ВладСкиба-ф6м5 ай бұрын
Як завжди все цікаво та корисно знати Хай квітне Український ютуб 🇺🇦 ❤
@serhiishchebetiuk97565 ай бұрын
Класна історичне відео про загальне поняття формування тогочасної Європи. Дякую авторам!!!
@геннадийсызко3 ай бұрын
Про Францію того періоду буквально нічого не знав і от перше знайомство, дуже цікаво, дякую.
@МихайлоДуда-и9ъ5 ай бұрын
Дякую за екскурс в історію.
@БукерДеВитт-т3щ5 ай бұрын
Дякую за випуск. Слава Україні. Дякую за увагу. Коментар в підтримку каналу
@topazz55745 ай бұрын
Не пам'ятаю чи були вони раніше, але ввставки артів згенерованих ШІ дуже гарні!
@FreeUkrain9135 ай бұрын
Дякую вам за працю для українців.
@marselereretik31055 ай бұрын
Взагалі про франків нічого я й не знав окрім ім'я Карла великого. Чудове оповідання. Дякую.
@МаринаПодцерковнаяАй бұрын
Щиро Вам вдячна. Щойно пройшли з учнями цю тему. Буде доповнення для отримання кращої оцінки)
@blackjack84805 ай бұрын
Анімація чудова як завжди, дякую за відео!
@vasilymaestrovs95465 ай бұрын
дуже прикольний контент, але дуже не вистачає хоча б мінімального контексту, що коїлося довкола. Не можна згадати лише Рим, не згадавши взагалі Англію чи Іспанії, тодішні королівства і їх тісну взаємодію... Це історія франції в вакуумі
@alehandro3935 ай бұрын
Вони просто перекладають відео
@СергійОнищенко-с3г4 ай бұрын
Валянок ти вакуумний. Чоловік розповідає в загальному, бо загальна маса таких, як ти більше 10 хвилин просто слухати не будуть.
@blackjack84805 ай бұрын
Приємно познайомитись. Геральд з Баварії, відьмак
@algrim56795 ай бұрын
Карл Великий легендарна та цікава особа в історії Європи. Вони чимось схожі з нашим князем Володимиром, бо обидва по суті започаткували державу. Та проте, беручі до уваги які Франкське Королівство об'єднувало землі трьох сучасних центральних держав Європи - Франції, Німеччини та Італії, і те як що це була спроба відтворити Римську Імперію(яка довгий час була єдиною правильною імперією в думках європейців), можна спокійно сказати що воно було праобразом сучасного Європейського Союзу. А ми маємо повернутись закінчивши свою реконкісту до Європейської родини, бо ми це частина Європи - її брама на сході.
@elsiemanelyuk07775 ай бұрын
Амінь
@jorgesacristan92215 ай бұрын
Не маю нічого проти приєднання до Європейського Союзу, чи тези про повернення до Європи, але використання терміну "реконкіста" і імені Карла Великого в данному контексті - це натягування сови на глобус. Для франків часів Карла Великого слов'яни були скоріше варварами, а також ворогами, з якими вони воювали, в тому числі з релігійних причин. Франки на той час вже давно прийняли християнство, а слов'яни були ще язичниками.
@algrim56795 ай бұрын
@@jorgesacristan9221 Ммм...а ми зараз хіба не варвари? Ні серйозно. Купа людей в демократичний країні волала конституцію треба переписувати не торкаючись її ні разу. Купа людей шаленіла від того як "четко базарять" наші можновладці із західними союзниками, бо у нас бл% війна, йо%те"😎", забуваючи що ми в стані жебрака з протягнутою рукою який просить про допомогу бо своєї зброї не має(о доречі, якщо знаєте воєнних підіть передайте їм слова кулеби про те що якщо в них закінчиться зброя зай бьються лопатами, і побачите на реакцію). І т.д. і т.п. Варвар це ж не дикун. Це ті хто живуть поруч з цивілізацією і старається її копіювати, подражати. От так як і ми. Люди підуть на Майдан відстоювати свої права, а 70% населення такі: "от дєбіли, майданутиє бл...". Зелена влада укладе мир з кацапами і ще більше територій уйде а 70% такі: "ну нада жє просто прєкратіть стрєлять, чєрез 20 лєт кровь забудут". І т.д. Ті хто про%бали у 2019 р. можливіть подальшого укріплення країни, її армії, і кому треба були дороги та гагага, зараз ображаються на ПІДЛИЙ ЗАХІД що він якось не так допомагає. Дорогі мої. Фінляндії у її війні ніхто не допомагав майже. Вони воювали з тим же ворогом, і якщо і були залежні повністю від Німеччини, то їм не соромно було про це казати. У вас, бляха патріотизм та розуміння що ви українці проснулись тільки 24 лютого. А у багатьох він був від 2013 р., а то із 2004, а то і раніше. Ті хто кричав "а что ві Ізраілєм нам тикаєтє" ідіоти, але тепер я сподіваюсь коли вже всіх прижали і ми бачимо які успіхи у Ізраїлю, і як все погано у нас, вже одумались. Варвари. Поки не будемо вчитись, поки не будемо завжди відстоювати свою гідніть(без тупого ураперемога та усіпороблені, зараза матінка) поки будемо страждати. Усі. І не буде ніякого ЄС, НАТО та мирного життя.
@Stan732Ай бұрын
@@jorgesacristan9221про релігійність у часи середньовіччя можна говорити сьогодні лише з посмішкою. Київська держава 10-13 сторіччя були більш перспективними утвореннями.
@АндрейКравченко-з2ц5 ай бұрын
Дякую,дуже цікаво
@mr_bezbedov5 ай бұрын
Неймовірно . Мрію почути про Пржемисловичів )
@bohdanpetrenko8682 ай бұрын
Дякую. З нетерпінням очікую на історію Іспанії та Португалії
@humannotes5 ай бұрын
Надзвичайний канал, дякую за цікаву роботу!
@istoriyanakarti5 ай бұрын
дякуємо за підтримку
@truebooks17 күн бұрын
Дякую! Дуже цікаво!
@ИгорьЦыганенко-ж4г5 ай бұрын
коли римський аристократ Цезар в 1 сторіччі до нашої ери переміг галів ті були розділені. Після завоювання гальська аристократія більше чотирохсот років служила риму на військовій службі. За цей час Галія перейняла римську адміністративну, торгівельну, політичну та військову системи та почала формуватись загальногальска єдність. Це підтверджується тим що в період піздньої Римської імперії деякі римські намісники в Галії часто проголошували незалежність. Після падіння Риму в Галії ще декілька сторічь зберігалась римська система управління, військової справи та торгівельна система. А коли прийшли франки вони ще більше посилили ці процеси. Франки не були "дикими" та "волохатими" варварами - вони цілком використоували римське надбання які добре працювали і до них. А гарне розташування Франції посеред центральних країн Західної Європи перетворило країну галів на саму сильну військово-політичну силу Європи.
@MarcusTomasheski-vy1yk5 ай бұрын
А самі гали в курсі були, що у них з римським намісником раптом єдність? Сильно сумнівно, з огляду на те що весь цей час творилося в самій Галії, та в наскільки викривленому вигляді туди приходили всі римські нововведення. Ні, звісно панування Риму на тій території зіграло свою роль, особливо залишки патриціату які після приходу варварів масово пішли у духовенство. Але називати Галію якимось праобразом, чи предтечею Франції? Промовчу вже про те, що там перерва у 300 фактично неписемних років, так, між іншим
@ИгорьЦыганенко-ж4г5 ай бұрын
@@MarcusTomasheski-vy1yk ви кажете про єдність простого люду - в ті часи яким напрямком піде країна вирішувала еліта в тому числі військова. Так от гальска еліта в 3-4 сторіччях нашої ери була доволі романізована та зацікавлена в співпраці з римлянами - можно сказати що гальска еліта складала одну з основ війська Риму та відчувала свою значимість. В уявленні простого споживача що римський спадок зник в Європі після падіння Риму і залишився лише у монастирях в вигляді латинської мови та старовинних рукописів але це не так. Погляньте наприклад як виглядала франкська королівська гвардія в 8 сторіччі - як типові римські вояки. А неписемні роки так названі тільки тому що нам мало залишилось з тих пір але в той період відбувалось немало цікавих істроичних процессів, наприклад заснування імперії Карла Великого який через 300 років після падіння Риму знов зміг об*єднати Європу і який став імператором.
@woodchips9115 ай бұрын
Чекаємо на другу частину, бо про історію Франції за один випуск не розповіси. Дуже цікаво, дякую за працю
@wladyslawbrylenko12125 ай бұрын
Дякую за контент ❤️
@Ksunyak5 ай бұрын
Дякую за цікаве відео! Хай квітне український ютуб 💙💛
@slavakhoroshun81805 ай бұрын
Щира подяка
@MarcusTomasheski-vy1yk5 ай бұрын
Що вже лиш не називають народженням сучасної Європи. Як на мене, саме сучасну створили куди ближчі та прозаїчніші події - план Маршалла (по суті підкуп слабких післявоєнних урядів), та насильне примирення/інтеграція через ECSC та Спільний ринок (по суті - оптимізація вивозу сировини та створення ринків збуту). А всі решта приписування то до СРІ, то до Наполеона, просто лірика. Стосовно Карла і Каролінгів - там навіть як на нарис сучасної Європи не тягне, т.я. домінував династичний та релігійний погляд на геополітику. Умовні фландрійці могли переходити з рук в руки і не відчувати себе пригніченими від того, що їх король раптом не фландрієць а допустимо іспанець. Між цим і сучаною глобалістською Європою на секундочку, лежать етап національних держав, та крайньо невдала спроба в корпоративізм усіх мастей що в результаті і привело до війни та подальшої залежності
@jorgesacristan92215 ай бұрын
В певній мірі основи були закладені вже в той час, тому що тоді в Західній Європі почав виникати єдиний культурний простір. Франки прийняли християнство за римських зразком. Завдяки об'єднанню під владою одного монарха значних територій та за наявності латини в якості тогочасної лінгва франка в цих границях почала циркулювати одна і та ж інформація, почали вироблятись єдині культурні коди. Наприклад, через активне втручання Карла в справи церкви при ньому церковна служба була уніфікована, тобто і в Мілані, і в Бордо, і в Кельні, і в Зальцбурзі віруючий, прийшовши в храм, чув одні і ті ж молитви, бачив одній й ті ж обряди. Якщо говорити про економіку, то були, наприклад, введена монополія на чеканку монет (тобто єдина валюта), імперські стандарти ваги та об'єму. Природньо, що в єдиній державі стали діяти єдині закони. Але основне - культура в широкому сенсі. Які плани не придумай, хоч Маршала, хоч кого іншого, якщо не буде культурної єдності, в кращому випадку це буде ситуаційний союз. Це як з Росією і Китаєм, наприклад.
@Твійкраш-ю9в5 ай бұрын
До речі слово король виникло від імені Карла Великого. Це ж настільки великою людиною треба було бути🤷🏼♂️
@jorgesacristan92215 ай бұрын
Слово "король" є тільки в слов'янських мовах, і є певні сумніви, що воно походить від імені Карл. А в західно-європейських мовах між ними взагалі нічого спільного. Так в англійській цей титул звучить як "кінг", а відповідне ім'я - "Шарлемейн", в німецькій "кьоніг" і "Карл", в французській - "руа" і "Шарлемань".
@Марина-й2ц1щ4 ай бұрын
ДЯКУЮ КАНАЛУ!!!😊
@chus-Norric5 ай бұрын
Круто і цікаво! Я аж не замітив, як ці 19 хв. швидко спливли😁
@levkoyanovski14635 ай бұрын
Дуже годний контент, дуже цікаво, не слухай хейтерів
@ergiluk81765 ай бұрын
Цікавий історичний матеріал, красивий дизайн. Підписався👍 Хай квітне український ютюб❤
@MyChannel_Dnipro5 ай бұрын
fascinating and educational video, thanks to the author for the content👏👏👏👏👏
@dimam42485 ай бұрын
Дякую за відео
@nickborzov45215 ай бұрын
дякую за вашу цікаву і необхідну працю !!!
@АртурОмельяненко-з6ц5 ай бұрын
Дякую!!!!
@UA_Iryna_Kruk3 ай бұрын
Дякую за цікавезну розповідь ❤ Подумала: увесь цей час прості люди жили всередині війни. Мабуть, хтось народився, прожив і помер, так і не побачивши миру. Сумно🙁
@ЕвгенийПолищук-щ1к5 ай бұрын
Дуже крутий контент🤩👍
@yurikfcdd5 ай бұрын
Чудовий контент. Підписався
@volodymyrhor14615 ай бұрын
як завжди топп
@tlgo45105 ай бұрын
Гарна ідея з використанням ШІ
@a_yakerson4 ай бұрын
супер, але можливо варто було б детальніше зупинитись на Пуатьє. це ж історична подія для Європи. Мартелл тоді врятував Європу від арабізації та ісламізації (або відклав цей процес десь на 12-13 століть, враховуючи останні тенденції)
@volksdeutsche5 ай бұрын
Як же це цікаво! Дякую
@Piter19765 ай бұрын
Виходить французи та німці майже"один народ".От тільки мови кардинально відрізняються.Як і саксів та бритів, які підкорять британію.
@ГлебТретьяков-у1нАй бұрын
Не зовсім германці франки швидко асимілювались серед раманізованих галів
@rostyslavmoroziuk25025 ай бұрын
Було б класно окреме відео про всі війни за Лотарингію
@brunomasloff95055 ай бұрын
Дуже гарний контент. Не знав, що волосся у чоловіків так само мало значення у той час, як і жінок. А якщо насильно пістрижений знову відпустить волосся? Це буде означати, що він знову претиндент на престол?
@rule34RayanGosling5 ай бұрын
Це означає що від претендент на насильницьку смерть , " постригли в монахи" це було щось типу увязнення замість страти , а слово постригли було тому що чинці лисі
@airjt5 ай бұрын
Постриг це зміна статуса... і не можливо змінити їого на попередній стан.
@sergiygolovin54785 ай бұрын
піпін -навіть саме звучання цього слова -асоціація з чимось куцим. а він щей по хвамілії Піпін Короткий 🤣😂🤏 .."от повезло пацану" (с)🤣
@Molites3145 ай бұрын
Якраз чекав на цю тему
@13nathrezim5 ай бұрын
Ці відео європейцям би показувати. А то забули власну історію. Давай ще про кельтів, слов'ян та про усіх цих кочовиків Європи: аварів, мадярів, гунів, скіфів, сарматів тощо. А то іноді плутаюсь між ними.
@jorgesacristan92215 ай бұрын
Звідки ви взяли, що європейці цього не знають? Принаймні німці прекрасно знають, хто такий Карл де Грос, а французи - хто такий Шарлемань. В місті Аахен - столиці імперії і місці поховання Карла навесні та влітку вулиці забиті туристами. Можна правда припустити, що частково це студенти (в місті знаходиться один з найкращих технічних університетів Німеччини), які приїхали з друзями побухати.
@8Absolute_void4 ай бұрын
Скоріше за все відео на цьому каналі є перекладом з англомовного
@13nathrezim4 ай бұрын
@@8Absolute_void тоді я хотів би лінк на оригінал
@8Absolute_void4 ай бұрын
@@13nathrezim "history mapped out" якось так називається. Але схоже цей канал (Історія на карті) є оригінальним (через дату створення)
@aleksandrdmitrenko84905 ай бұрын
Лайки в підтримку українського ютюбу
@TV-gv8tf5 ай бұрын
Молодец продолжай я очень рад что теперь могу смотреть исторические ролики от наших украинских блогеров а не п.....ких
@ThereAndBackAgain65 ай бұрын
Дуже крутий контент але тривалість відео дуже мала
@УлянаФедорів-д2ж3 ай бұрын
Історія доказує-хто об'єднаний, той сильніший. Коли це українці зрозуміють?
@Stan732Ай бұрын
Українці доволі об'єднані.
@boykocool5 ай бұрын
🔥
@rodionmihalych66575 ай бұрын
Рiздво у 800роцi 25 грудня? ви приколюетесь? Григоріа́нський календа́р - календар, запроваджений 4 жовтня 1582 року Папою Римським Григорієм XIII. До цього користувались юліанським календарем
@ОлександрХлус5 ай бұрын
😂За юліанським календарем Різдво теж 25 грудня мушу вас розчарувати. Що напевно походить від святкування "Непереможного сонця" , яке було поширене в Римі в дохристиянські часи .
@alinakhametova39315 ай бұрын
Якщо Ви звернетесь до історії Франції, то зрозумієте, що надали невірну інформацію. Charlemagne (Карл Великий у вашому відео) завоював майже всю частину Європи. Він мав трьох синів та перед своєю смертю він розділив між ними свої землі. І таким чином утворились Франція, Німеччина та Італія.
@jorgesacristan92215 ай бұрын
Трохи не так. Карл Великий дійсно ще за кілька років до своєї смерті видав документ, в якому розділив імперію між трьома своїми синами. Але за кілька років двоє з трьох спадкоємців померли не переживши батька і Карл незадовго до смерті при свідках коронував на всю імперію єдиного сина Людовіка Благочестивого. А вже в свою чергу діти Людовіка в свій час розділили імперію, що заснував їх дід. З Італією також не все так просто. Середню частину імперії отримав старший син Лотар. Вона включала не тільки північну половину Італії, а й широку смугу землі до якої входили сучасні Швейцарія, французські Прованс, Бургундію, Ельзас і область, яка й отримала назву від імені свого імператора - Лотарингія (разом з дідовою столицею Аахеном, сучасними Люксембургом, Бельгією та Нідерландіами). А потім після смерті Лотара цю частину ще довго дерибанили, поки залишилась Італія, роздроблена на багато частин.
@ВалдунХетцер5 ай бұрын
Київська Русь один в один як імперія Карла Великого: держава-імперія створена чисто на релігійній основі, а коли держава розпалася, з неї виділилися три різні держави за національною ознакою: Франція, Німеччина і Італія. Так і з Русі виділилися Україна, Росія і Білорусь, абсолютно різні держави
@maxinabo5 ай бұрын
Бред… это один народ, украинцы просто ополяченные русские
@ВалдунХетцер5 ай бұрын
@@maxinabo Ну приди, попробуй это доказать. Уже минус 500 тысяч ваших, присоединишься к ним)
@maxinabo5 ай бұрын
@@ВалдунХетцер цифра дутая, реальные потери в разы меньше, а вот чубатые кончаются уже более быстрыми темпами… их нужно ближе к польше оттолкнуть, построить забор и больше не пускать на русские земли
@maxinabo5 ай бұрын
@@ВалдунХетцер 500 к это потери рабов режима зе, у рф в разы меньше.. плюс рф 4 новых млн граждан получила и улучшила свою демографию
@maxinabo5 ай бұрын
@@ВалдунХетцер 500 к это потери рабов режима зе, у рф в разы меньше.. плюс рф 4 новых млн граждан получила и улучшила свою демографию
@гена_цидрусні5 ай бұрын
контент топ
@Sunshine_.15 ай бұрын
як в 8 класі ржав з піпіна короткого, так і ржу... хоча мені вже 30
@chus-Norric5 ай бұрын
Пісістрат - це Топ, а потім вже і Піпін Короткий😆
@ВикторПостибайло5 ай бұрын
Я й зараз ригочу😂
@arturkot41085 ай бұрын
Я вибачаюсь, ефекти круті і все таке. Але я нічого не розумію. Брате, в тому, що ти розповідаєш неиає історії, це просто перелік подій наче з вікіпедії чи підручника історії. Невідомі мотивації жодного персонажа, ніякої прикольної історії чи цитати, чому ті люди повставали, що Піпін мав їх прудушувати, наскільки жорстоко і чи слідував за християнськими традиціями, чи називав себе римлянином і подібне. А в поєднанні із цією миролюбивою без конфліктною музикою це просто змушує мене нелюбити історію (хоча я її люблю). Хоч як я засуджую москальське, але серія про сторічну війну від Маховика Історії є об'єктивно цікавою через те, що він формує сценарій в історію із своїми героями і поганцями, причинно -наслідковим ефектом і тоном, що говорить так, наче це прямо зараз усе розгортається (а не таким, наче це сталося із дадекими додіками, до яких ні нам, ні автору немає діла)
@istoriyanakarti5 ай бұрын
і при цьому хронометраж відео 19 хвилин, для того щоб робити більш поглиблений екскурс в історію потрібно робити десь на 1 годину 30 хвилин, що робити ми не можемо з багатьох причин
@arturkot41085 ай бұрын
@@istoriyanakarti розумію, бро, може це проблема зі мною. Дуже класна робота і закликаю розвивати укр ютуб! Але в мене нічого не відклалось(
@ИмяФамилия-г9х5ю5 ай бұрын
👍👍👍
@dank11055 ай бұрын
👍
@roma__melnyk5 ай бұрын
В мене питання: якщо франки були германцями, що заснували свою імперію, з якої потім в подальшому виникла Франція, то чому тоді французи є романським народом, а не германським?
@Stan732Ай бұрын
Французи розмовляють французькою завдяки впливу Парижу. Ще 200 років тому Франція розмовляла багатьма мовами деякі з яких не були схожими на французьку. Як Париж вберіг свою самобутність під час першого вторгнення германців у 5 сторіччі, цього звісно ніхто не знає.
@Євген-щ7ь5 ай бұрын
Замість лілій - бджоли. Пізніше їх собі взяв Наполеон.
@wladjarosz3455 ай бұрын
3:30 франкський мажордо - це як український єрмак...
@oinn62164 ай бұрын
Піпін Короткий 🤣🤣
@airjt5 ай бұрын
Коли Ви там штучним інтелектом почнете знімати, повноцінні документалки? Щі суттєво змінює якість контенту... головне поки не давати їому тексти створювати про історію... а то такого нагалюциінує. 😂
@АндрійКорпан-я8ж5 ай бұрын
Це імперія Івано-Франків
@romandoss15 ай бұрын
Насичене життя у Карла Великого
@dimitrid.42145 ай бұрын
все ж Тасіліон, а не Талісон 🙂
@szheka39615 ай бұрын
Найс
@ІванКурта-б7я5 ай бұрын
Я можливо помиляюся але столицею Карла великого був Ахен не Париж можливо я поляюсь
@istoriyanakarti5 ай бұрын
Так, ви праві. Додали коментар як правку
@ІванКурта-б7я5 ай бұрын
@@istoriyanakarti я не хотів вас образи але коментарі потрібні для того щоб піднімати активність
@k_o_p_lli_y_h95615 ай бұрын
Геральт из Ривии и Геральт Баварский это один и тот же Геральт?)))
@shaycormac32195 ай бұрын
Франція стрімко перетворюється у африку/сирію
@wladjarosz3455 ай бұрын
а зараз франки живуть на півночі Баварії...
@jorgesacristan92215 ай бұрын
На півночі Баварії живуть не франки, а франконці. І вони скоріше нащадки не франків, а іншого германського племені - алеманів. Хоча франки підкорили алеманів і значною мірою їх асимілювали.
@wladjarosz3455 ай бұрын
@@jorgesacristan9221 як каже вікіпедія, це лише складнощі перекладу: Франко́нія (лат. Franconia) - латинська назва, що усталилися в українській мові. Фра́нкія, або Фра́нкен (нім. Franken) - німецька назва. Франкенляндія, або Франкенланд (нім. Frankenland, «Франкська земля») - альтернативна назва.
@ProfessionDefua2 ай бұрын
Московитам, как и всем новичкам в цивилизованном мире, свойственна крайняя обидчивость; они не выносят даже общих суждений, все относя на свой счет; нигде так плохо не отзываются о Франции; менее всего на Московии понимают свободу мысли и слова... они не могут понять, как это король не наказывает парижских писак, которые каждодневно его бранят. А если московитам когда-либо удастся завоевать Запад, они не будут управлять им из своей страны, подобно древним монголам; напротив, ни в чем они не обнаружат так свою прыть, как в стремительном исходе из своих ледяных равнин. В отличие от своих прежних повелителей, татар, которые тиранили славян на расстоянии ибо климат Московии страшен даже для монголов, московиты покинут свою страну в тот же миг, как двери других стран распахнутся перед ними .
@AS_mund20 күн бұрын
Думав що праобразом Італії все ж був Рим.
@akiross46335 ай бұрын
Як завжди. Батьки будують, а нащадки все просирають...
@ВасильПалійчук-г9в5 ай бұрын
+
@wlodek81125 ай бұрын
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
@ҚАЗАҚОРДАСЫ5 ай бұрын
Древние франки это скифы. Родовое обединение франки до гуннов охраняли скифские земли.
@andriyzolotov5 ай бұрын
++
@MrKomush5 ай бұрын
Ми якраз проходимо це з історії ❤
@ВасяМірчук-л7щ16 күн бұрын
То де правда, він Талісон, Тасілон, чи так як пише Тасіліон???