Super, myslím že jste to vysvětlil skvěle, koukám i na pana Urbánka ale u něho jsem stále nevěděl jak na to, teď už vím. Za mě jste 2 nej lidi kteří natáčí co a jak se stromy
@boturcz2 жыл бұрын
díky :-) budu v tom na pozdzim opět pokračovat
@ferolukovsky54353 жыл бұрын
Pekné poučné videá. Je cítiť prax👍. Bojoval som zopár rokov s Velkopavlovickou o u nás jej asi nebolo súdené zarodit. Násada plodov parádna no každý rok mráz úplne vysusil.
@boturcz3 жыл бұрын
Dekuji:-)
@14jan1412 жыл бұрын
super!👍
@boturcz2 жыл бұрын
díky
@karolinakonselova16513 жыл бұрын
Dobrý den, pane Radku. To je krásný meruňkový sad. V naší nadmořské výšce (400m) se snažím pěstovat meruňky, protože je mám moc ráda. Ale většinou nám zmrznou. Mám odrůdu Karola, je moc dobrá, bohužel zatím jen jednou (na jaře nezmrzly, tak jsme si pochutnávali. Potřebovala bych poradit se starším stromkem, který mi přerostl. Jeden rok nebyl vůbec stříhaný a podle toho vypadá. Vyřízla jsem mu středový výhon, abych ho prosvětlila, chodím kolem něho a nevím jak to udělat, abych mu více neublížila. Jak hodně a kolik větví mohu uříznout? Když se stříhají větvičky, jak správně se to dělá, mohl byste to ukázat podrobně a zřetelně? Stříhala jsem nad listem, který jde ven, ale na jednom videu jsem viděla, že to pán dělal opačně. tak si nejsem teď jistá, co je správně. Moc Vás prosím, poraďte mi. FB nemám. Zdraví Vás Kája
@boturcz3 жыл бұрын
méně znamená lépe, než málo či vůbec. nebojte se toho, na jaře budou další videa o řezu. Případně s nasaďte nějakou rannější odrůdu.
@miloshlad1492 Жыл бұрын
Môžem ostrihať ešte teraz koncom augusta?
@boturcz Жыл бұрын
meruňky jsou již pozdě.
@michalhekera95553 жыл бұрын
Zdravím Vás, díky za vaše zajímavá videa, sad máte moc pěkný. Chtěl jsem se zeptat, co říkají včelky na postřik proti mšicím, o kterém jste se ve videu zmínil. A čím provádíte postřik. Díky.
@boturcz3 жыл бұрын
můžete jet buď bio či nebio, záleží kde a v jakém rozsahu je napadení. Například Rockefekt či Biool můžete použít tak jako Neem Azal. Mospilan není úplně ekologický, proto důrazně vždy upozorňuji na čtení příbalové informace. Ve spojení se smáčedlem po aplikaci dojde k zaschutí, myslím si že v této fázi již včelám extra nic nehrozí. proto vždy aplikuji buď brzy ráno nebo navečer. Tedy mimo letovou aktivitu.
@michalhekera95553 жыл бұрын
Díky za odpověď
@vladimirnovak66693 жыл бұрын
Pěstují 2 stromky odrůdy bergeron. Jeden meruňka kvete a plodí a druhá nekvete a neplodí. Kde je chyba?
@boturcz3 жыл бұрын
můžou tam být mery a nechce se jí do plodnosti. nebo jen meruňka stávkuje, taky se mě to stává...
@petrkovac68504 жыл бұрын
Dobrý den, mám udělat tento řez i letos a vloni vysazených meruněk? Děkuji
@jinanzal4454 жыл бұрын
Za mě bych Vám poradil udělat ho pouze v připadě, jestliže už v tuto dobu dosáhly přírůstky více než 50 cm a zatím neukončila růst. Zakrátit pouze o jednu třetinu. Více zakrátit až na jaře. Jarní řez podporuje růst. Letní - šittův se dělá jen u bujně rostoucích, čím bujněji rostoucí tím více se zakracuje, prosvětluje. Mě meruňky nerostou tak bujně jako pánovi, proto Šíttovým řezem zakracuji velmi málo, aby se strom neoslabil a zároveň , abych měl co stříhat na jaře, jelikož chci podpořit meruňky v růstu.
@petrkovac68504 жыл бұрын
@@jinanzal445 Dobře děkuji. Já mám přírůstky celkem dlouhé a stává se mi, že se mi začínají vylamovat.
@jinanzal4454 жыл бұрын
@@petrkovac6850 tak v tom případě je ideální ten Šíttův řez provést, klidně už v tom místě kde byste chtěl rozvětvení, s tím že byste toto rozvětvení už na jaře nechal a ušetříte si tak jeden rok při výchovném řezu
@boturcz3 жыл бұрын
ano řez provádím do té doby, než jsem spokojený s výsledkem.