MTM SYSTEM --- Modernizacja Termiczna Muru - ekologiczna płyta z włókna drzewnego do izolacji ścian budynku od wewnątrz. Rozwiązanie idealne dla budynków gdzie Inwestor nie ma możliwości ocieplenia fasady od zewnątrz.
Пікірлер: 19
@przemysawmaciejski81136 жыл бұрын
bardzo dobry system, miałem go okazję poznać za granicą, nie wiedziałem że jest dostępny u nas. Bardzo polecam.
@Sizaraf6 жыл бұрын
Witam. Mam dom ocieplony z zewnątrz styropianem 20cm ale będę robił remont w środku i myślę czy nie byłoby problemów technicznych i wilgotnosciowych gdybym od wewnątrz cały dom jeszcze docieplił wełna grubości 10cm. Wentylacja sprawna, mechaniczna.
@specterm91176 жыл бұрын
Proszę opisać przegrodę nieco precyzyjniej brakuje nam informacji z jakiego materiału jest zbudowana ściana. Zrobimy dla Pana rysunek określający parametry przegrody. Korespondencję proszę kierować na adres info@specterm.pl
@aniamamek37545 жыл бұрын
Mimo, że w domu jest ciepło, mamy jedną ścianę, a właściwie narożnik, w którym zimą zbiera się wilgoć. Ściana jest bardzo zimna, i wilgotna. Czy państwa izolacja byłaby dobrym rozwiązaniem, czy pod nią również zbierać się będzie wilgoć, tyle że będzie tego widać ? :/
@specterm91175 жыл бұрын
Proszę przesłać schemat muru z podziałem na warstwy i grubości zrobimy symulacje, prześlemy nawet parametry dla muru. info@specterm.pl
@mm-np9lt4 жыл бұрын
takie cuda w UK mozna spotkac a jezeli izolacja przeciw wilgociowa nie jest zrobiona idealnie i sciana jest zimna to grzyb pod plytami murowany. Gdybym mial sie zabawiac w plyte z wlokna drzewnego od srodka zmniejszajac kubature to zamiast tego uzylbym 50mm pianki poliuretanowej, na to folia przeciw wilgociowa i plyta gipsowa.
@specterm91174 жыл бұрын
Jeśli izolacja przeciwwilgociowa nie jest wykonana prawidłowo to należy ją wykonać. Nie ma tutaj miejsca na kompromis. W prosty sposób można to wykonać np. metodą z użyciem narzędzi PRINZ. kzbin.info/www/bejne/sIfXnKVpndaDeJY&feature=emb_title Tworzenie bariery od wewnątrz za pomocą folii przeciwwilgociowej i płyty PUR tylko spotęguje występowanie pleśni i grzybów. Powstaną idealne warunki dla ich rozwoju w takim "termosie". Przez pierwsze 2-3 lata efekty będą nie widoczne minie trochę czasu zanim mur ulegnie degradacji.
@madeinpoland69845 жыл бұрын
Można w ten sposób ocieplić blaszaka?
@specterm91175 жыл бұрын
Napisz do nas na w tej sprawie info@specterm.pl
@pratkrorpolski59074 жыл бұрын
dzien dobry mam sciany z dwoch szczelinowek i miedzy tym styropian 5 cm ale sa mostki termiczne w wiazaniach muru itp. czy moge ocieplic od wewnatrz ?
@specterm91174 жыл бұрын
Proszę się skontaktować z nami pod numerem telefonu 577 955 537. Mamy specjalistyczny program do sprawdzania poprawności wykonania ścian aby z niego skorzystać potrzebujemy więcej informacji.
@pratkrorpolski59074 жыл бұрын
@@specterm9117 dziekuje skontaktuje sie.pozdr.
@greegorio802 жыл бұрын
Czy można ocieplić od środka tą płytą ?? (budynek słabo ocieplony od zewnątrz)
@specterm91172 жыл бұрын
Tak. Ten system jest właśnie do tego celu stworzony.
@walaszczykmaciej3 жыл бұрын
Mam do ocieplenia od wewnątrz w starej kamienicy pomieszczenie zbudowane z ceglanej ściany ok 35cm grubości. Czy ten system z płytami z włókna drzewnego nadaje się do takich ścian również? Chciałbym urządzić tam docelowo mikrobiuro/pracownię dla siebie.
@walaszczykmaciej3 жыл бұрын
Ściana na ten moment jest nieotynkowana, ot po prostu surowe cegły złączone zaprawę warstwami na przemian wzdłuż i w poprzek.
@thomaskowalski35785 жыл бұрын
Witaj pleśnio i grzybie🙋🏻♂️
@specterm91175 жыл бұрын
Muszę Szanownego Pana rozczarować. Głównym założeniem systemu MTM jest całkowite wyeliminowanie ryzyka wystąpienia pleśni i grzybów przy izolacji od wewnątrz. Stosowane płyty są naturalne oraz dyfuzyjne otwarte. Czyli ściana izolowana tą metoda "oddycha". Mogę okazać dokumentację.
@specterm91173 жыл бұрын
@@BobDevV Jak tylko będzie okazja na pewno zamieścimy. Płyta jest dyfuzyjne otwarta (oddychająca) więc od kilku lat, żaden z naszych klientów nie miał powodu do demontażu płyty z powierzchni ścian.