Izolacja Termiczna i Paroizolacja w MAŁYM Domu Szkieletowym

  Рет қаралды 8,229

SellFissh

SellFissh

Жыл бұрын

Zapraszam na FILM
Izolacja Termiczna i Paroizolacja w MAŁYM Domu Szkieletowym
Izolacja termiczna i paroziolacja- jak zaczynałem swoją budowę myślałem że temat prosty i nie ma się po co w niego zagłębiać- ale w trakcie pracy przy nich szybko zrozumiałem że warto się pochylić nad tym i odpowiednio wcześniej przygotować. Zaczynając od materiałów jakie mamy zamiar stosować, a kończąc nad jakimś podstawowym zabezpieczeniem żeby praca przebiegała sprawnie i w miarę komfortowo.
Prawidłowe ułożenie izolacji termicznej jest bardzo istotne, niedociągnięcia w tej kwestii mogą doprowadzić do wykraplania się pary wodnej wewnątrz przegrody, namoknięcie wełny i konstrukcji- co w przypadku wełny przyniesie natychmiastowy efekt w postaci utraty właściwości termoizolacyjnych, a w przypadku drewna stopniową biodegradację i zniszczenie materiału. Do tego dochodzą większe straty ciepła a co za tym idzie większe rachunki za ogrzewanie. Jak więc łatwo zauważyć warto się odpowiednio przyłożyć do tego tematu.
W Norwegi na przykład bardzo często spotykam się w ścianach które rozbieramy do przebudowy czy remontu, z tym, że do łączeń paroizolacji nie stosuje się żadnych taśm, a robi jedynie zakład 20cm.Widząc jak wyglądają ściany w kilkudziesięcioletnich budynkach od wewnątrz - "czytaj praktycznie jak nowe" wydaje mi się że z tymi taśmami to może być lekki przerost formy nad treścią i zastosowanie najtańszej taśmy dedykowanej do paroizolacji będzie według mnie najlepszym wyborem.
Jeśli chciałbyś wesprzeć moją twórczość
buycoffee.to/sellfissh
Dodaj mnie na:
instagram- / ssellfissh
tik tok- www.tiktok.com

Пікірлер: 32
@przezyciewzachwycie11
@przezyciewzachwycie11 8 ай бұрын
Serdecznie dziękuję za dzielenie się wiedzą w praktyce. Sposób montażu filmików, narracja i ujęcia na najwyższym poziomie. Pozdrawiam :)
@SellFissh
@SellFissh 8 ай бұрын
Wielkie dzięki za miłe słowa 👍 również pozdrawiam !
@1969zbynek
@1969zbynek Жыл бұрын
Dzięki za cenne wskazówki, które pozwolą uniknąć dodatkowej pracy i kosztów. Pozdrawiam.
@SellFissh
@SellFissh Жыл бұрын
Cieszę się, że mogę pomóc. Również pozdrawiam.
@LisieckiJarek
@LisieckiJarek 11 ай бұрын
Czekam na kolejny odcinek 😅
@SellFissh
@SellFissh 11 ай бұрын
Bardzo mi miło, postaram się jak najszybciej wstawić kolejny :)
@mateuszrosiak7586
@mateuszrosiak7586 Жыл бұрын
Cześć, na wstępie chciałabym wyrazić zadowolenie i pozytywne zaskoczenie materiałami jakie udostępniasz, bardzo fajny kanał! Obejrzalem ciagiem wszystkie odcinki, wszystko klarownie przedstawione. Barkuje mi tylko jednej rzeczy podsumowania/porównania finsnsowego poszczegolnych rozwiązań. Stoję właśnie przed decyzja dotyczącą rozpoczecia budowy, bardzo przydatne byłoby porównanie kosztów wykonania podłogi nad ziemia z np. płytą fundamentową. Zalety i wady zostały przedstawione w materiale, jednak brakuje mi chociaż przybliżonych kosztów. Jeżeli mogłbym prosić o materiał z krótkim podsumowaniem kosztów poszczególnych etapów to byloby extra. Ps. Robie notatki z radami jakich błędów unikać, dziękuję za cenne rady!
@SellFissh
@SellFissh Жыл бұрын
Cześć. Super że w jakiś sposób mogę pomóc innym uniknąć głupot które sam robiłem u siebie, ewentualnie podsunąć ciekawsze pomysły na rozwiązanie problemów. Co do filmu odnośnie kosztów, planowałem go zrobić w trochę późniejszym terminie, ale jest już to drugie pytanie o tą kwestię więc poszukam jakiś materiałów i postaram się coś zmontować w najbliższym czasie. Pozdrawiam :)
@LeszekBil-eKombinat
@LeszekBil-eKombinat 17 күн бұрын
Cześć! W jaki sposób wyglądało przygotowanie pod wstawienie okna tarasowego? Jak wygląda izolacja cieplna pod oknem tarasowym oraz jego konstrukcyjne posadowienie? Dziękuję jeszcze raz za Twoje filmy. Brnę dalej z budową.
@SellFissh
@SellFissh 14 күн бұрын
Cześć. Przygotowanie pod okno było widać na odcinku ze ścian- resztę roboty praktycznie wykonała firma montująca te okna - taśmy, piana, wkręty do konstrukcji itd. Co do izolacji cała podłoga jest zaizolowana termicznie poza tym piana dookoła okna i taśmy. Życzę powodzenia w twojej budowie i wzajemnie Pozdrawiam :)
@bartomiejbaszkowski3613
@bartomiejbaszkowski3613 Жыл бұрын
Witam, mam pytanko wełnę tylko ukladałeś między konstrukcję ściany ? I odrazy na to ruszt i deska elewacyjna? Zawsze jak ogląda jakieś budowy, to jeszcze na konstrukcję idzie dodatkowa izolacja czy to styropian czy wełna bądź płyty steicko. I drugi pytanie belki konstrukcyjne stoswałeś 14.5 cm a wełnę o grubości 20cm więc wełna byla scisnieta tak ? Czy jeszcze jakiś ruszt będziesz robił ? Ale z tego co widzę to już od razu dajesz folię. Sorry może te pytanie są głupie, ale jestem laikiem w budowie domów szkieletowych i dopiero zgłębiam wiedzę w tym temacie. Pozdro dobrą robotę robisz 👍💪👊
@SellFissh
@SellFissh Жыл бұрын
Witam, w poprzednich odcinkach tłumaczyłem jaki robiłem przekrój ściany, dlatego w tym już nie poruszałem tego tematu. Ale ogólnie miedzy słupkami jest 15 cm wełny a dodatkowe 5 w przed ściance instalacyjnej. Dzięki za pozytywny komentarz, cieszę się że mogę komuś pomóc i może zainspirować. Sam kiedyś szukałem materiałów w sieci na temat budownictwa szkieletowego i też wspierałem się wiedzą z YT. Profesjonalistą nie jestem ale myślę że niektóre nawet oczywiste rady, mogą kogoś uchronić przed popełnieniem moich błędów. Również pozdrawiam :)
@maciejburzynski5176
@maciejburzynski5176 9 ай бұрын
Swietny film, bardzo dobrze złożony. Zatem od wewnątrz ściany składają się z GK, wełny, paroizolacji i deski elewacyjnej? Bez osb? Czyli wszystko otwarte dyfuzyjnie.
@SellFissh
@SellFissh 9 ай бұрын
Od wewnątrz gk- ruszt instalacyjny +wełna- paroizolacja - konstrukcja 14,5x4,5 + wełna- membrana paroprzepuszczalna - kontrłaty- łaty- deska elewacyjna taki mam przekrój ściany. Dzięki 💪
@maciejburzynski5176
@maciejburzynski5176 9 ай бұрын
@@SellFissh i wszystko git, czy coś byś zmienił?
@SellFissh
@SellFissh 9 ай бұрын
@@maciejburzynski5176 dałbym pod membranę płyte bitumizowana jeszcze :)
@maciejburzynski5176
@maciejburzynski5176 9 ай бұрын
@@SellFissh masz na myśli płytę pilśniowa bitumizowaną?
@SellFissh
@SellFissh 9 ай бұрын
@@maciejburzynski5176 dokładnie tak, w Norwegii to raczej standard i pewnie teraz też bym tak zrobił
@LeszekBil-eKombinat
@LeszekBil-eKombinat 5 ай бұрын
Hej! Czy jesteś zadowolony z tych 20 cm izolacji ściany z lambdą 35? Jak z perspektywy czasu wygląda kwestia utrzymywania ciepła i bycia wydajnym energetycznie? Mógłbyś coś o tym napisać? Mam podobny przekrój ściany i nie wiem czy jeszcze docieplać, czy wystarczy w zupełności! Dziękuję za opinię!
@SellFissh
@SellFissh 5 ай бұрын
Hej- wszystko zależy od standardu do jakiego chcesz dążyć. 20cm jest bardzo okej jak dla mnie - grzeje klimą i wszystko mam na prąd- największy rachunek jaki miałem pierwszej zimy - za dwa miesiące 900zł (indukcja, piekarnik elektryczny, dużo używałem pc z zasilaczem 1000w, bojler elektryczny, klima, rekuperacja i wszystkie inne sprzęty na prąd) a co istotne to te dwa miesiące były na prawdę zimne, praktycznie przez miesiąc temperatury w nocy poniżej minus 10 / minus 15. Teraz mam fotowoltaikę 6kw i za pół roku zapłaciłem 360zł za prąd - więc nie mogę narzekać. Ale przy kolejnym domu poszedłbym w 25 ściany 30 dach/podłoga do tego chciałbym mieć warstwę akumulacyjną - jak dla mnie troszkę tutaj brakuje stabilności temperaturowej, ale to już kwestia gustu i sposobu w jaki zamierzasz użytkować dom. Dla rekreacji taka bezwładność cieplna jak w moim szkielecie będzie raczej lepszym rozwiązaniem- do mieszkania, jeżeli nie podróżujesz dużo, szukałbym prawdopodobnie akumulacyjnej warstwy w przegrodach (np tynk gliniany na ścianach, wylewki betonowe na podłogach czy płyta fundamentowa ocieplona od zewnątrz).
@mrgodzio1750
@mrgodzio1750 Жыл бұрын
Dzięki za film, a jeżeli chodzi o podłogę to tam już nie trzeba stosować paroizolacji?
@SellFissh
@SellFissh Жыл бұрын
Trzeba i jest na całej podłodze, połączona razem z paroizolacja ze ścian. Ale to już robiłem przy wykończeniowce zaraz przed panelami, żeby nie niszczyć foli na podłodze chodząc po niej podczas pracy
@mrgodzio1750
@mrgodzio1750 Жыл бұрын
@@SellFissh dzięki za odpowiedź, a jeżeli chciałbym robić kafelki odrazu na OSB to jak najlepiej połączyć to z paroizolacja? Nie umiem znaleźć na ten temat informacji ale uznałem, że dobrym sposobem będzie położyć paroizlacje, a na to dać jeszcze jedna warstwe OSB 12mm i dopiero na to kafelki. Myślisz że to się sprawdzi czy lepiej jakiś inny sposób?
@SellFissh
@SellFissh Жыл бұрын
Wydaje mi się, że mogą puchnąć te płyty bezpośrednio pod kafelkami jak się tam wilgoć dostanie i pokrzywi podłogę. W firmie w której pracuje na pierwszą płyte OSB dajemy płyty budowlane wodoodporne, w narożnikach taśmy piankowe, grunt - poźniej siatka i wylewka
@LeszekBil-eKombinat
@LeszekBil-eKombinat 6 ай бұрын
Hej! Dziękuję za Twoje filmy. Mamy pytanie :) Powiedz proszę, czy słupki były przesunięte o 60 cm każdy od siebie, czy może pomiędzy słupkami było 60 cm? Blok wełny ma chyba 60cm szerokości, więc jakby zrobić osiowo 60 cm jeden słupek od drugiego, to między słupkami nie będzie 60 i trzeba docinać?
@SellFissh
@SellFissh 6 ай бұрын
Między słupkami było 60 cm. Wtedy wełna wchodzi ciasno ale się nie deformuje
@LeszekBil-eKombinat
@LeszekBil-eKombinat 6 ай бұрын
@@SellFissh super, dziękuję za odpowiedź. Widzę u producentów wełny, że np rockwool produkuje też wełnę w szerokośći 565mm, co rozwiązuje ten problem. Słupki wtedy montowane osiowo, co 60cm i między słupkami mamy 55,5cm i git :)
@SellFissh
@SellFissh 6 ай бұрын
@@LeszekBil-eKombinat można i tak, dużo zależy od tego jaką chcesz mieć konstrukcje ściany- czy będzie ruszt, jaka elewacja jaki płytowanie itd. Pod osb np lepiej zrobic 58 między słupkami - wtedy przybijasz płyty bez docinania
@pietyszuk
@pietyszuk Жыл бұрын
robiłeś test szczelności budynku ?
@SellFissh
@SellFissh Жыл бұрын
Nie robiłem, nie widziałem potrzeby
@loucash5862
@loucash5862 Жыл бұрын
O ile swędzenie skóry jest do wytrzymania o tyle maseczka jest wręcz niezbędna.
@SellFissh
@SellFissh Жыл бұрын
Też jestem takiego zdania. Pozdrawiam
Przygotowanie, demolka i wylewka - Remont DUŻEJ łazienki #1
13:22
Mario Budowlaniec
Рет қаралды 284 М.
IT Outage Disrupts Trading, Some Bankers Go Home
3:07
Bloomberg Television
Рет қаралды 7 М.
Llegó al techo 😱
00:37
Juan De Dios Pantoja
Рет қаралды 28 МЛН
Wełna mineralna, paroizolacja i komin - dom szkieletowy 80 m2, część 5
7:02
Top Bud Domy Szkieletowe
Рет қаралды 14 М.
How to Build a Cheap DIY Wooden House Step by Step | by @Borsch_TV
10:44
Quantum Tech HD
Рет қаралды 3,5 МЛН
Dom szkieletowy / jak zbudować / Dziennik budowy  cz.2
19:17
Valhalla Construction
Рет қаралды 44 М.
Budowa domu 35m2 na zgłoszenie. Ściany w konstrukcji szkieletowej.
13:20
Domek narzędziowy - ściany i podłoga. (2)
13:49
Mario Budowlaniec
Рет қаралды 567 М.
8 różnic między ludźmi z pieniędzmi i ludźmi z długami. [Biznes 2.0]
1:44:20
Dom szkieletowy / jak zbudować / Dziennik budowy  cz.1
25:18
Valhalla Construction
Рет қаралды 122 М.