Izolator akustyczny AKU-PR 140, prezentacja i przykład zastosowania

  Рет қаралды 48,645

Wyciszamy.net

Wyciszamy.net

3 жыл бұрын

Film prezentujący izolator AKU-PR 140 oraz przykładowy sposób jego zastosowania. AKU-PR 140 zostaje użyte do zwiększenia izolacyjności stropu w umieszczonym na hali produkcyjnej laboratorium analitycznym.
Uzyskana poprawa sięga ponad 20 dB.
Materiały możliwe do zakupu w naszym sklepie internetowym:
AKU-PR 140
www.wyciszamy.net/c10111-izol...
Taśma LSPE
www.wyciszamy.net/c10122-tasm...

Пікірлер: 134
@Marcin2824
@Marcin2824 2 жыл бұрын
Kupiłem troche tych paneli rok czy dwa temu. Bardzo dobrze poprawiaja akustyke nawet gdy położysz ich niewiele. Jedyny problem to, że sklep odsyła uszkodzone panele gdy zareklamujesz, że jakiś ma wade. Wysyłają inne z taką samą wadą ;) Ale to może 5%. Ogolnie bardzo polecam te panele do wiekszych pomieszczeń całkowicie eliminują pogłos. Jako wadę mam tu na myśli dziury, które wyróżniają się na fakturze.
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Podejrzewam, że pisze Pan o innym materiale, a mianowicie o panelach z linii Professional PRO (panele mocowane bezpośrednio na ścianie, bez przykrywania). Nie należy mylić tych materiałów, gdyż mają zupełnie inne zastosowanie. Otwory, o których Pan pisze, to normalny stan tego produktu, który posiada fakturę przypominającą beton. Niewielkie otwory w powierzchni materiału są efektem jego spieniania i jest to jego naturalny wygląd. Dokonując zakupu tego produktu należy się z tym liczyć, wyraźnie informujemy o takim stanie rzeczy. A poza tym panele tego typu stosuje się zazwyczaj na suficie, gdzie te otworki i tak są praktycznie niewidoczne.
@robertk9286
@robertk9286 3 ай бұрын
Bardzo ciekawy materiał, czy takie rozwiązanie pozwoli na wyciszenie dudnienia dzieci biegających nade mną przez wiele godzin, potężne dzwieki basowe przenoszone przez żelbet, jakby biegło stado słoni do rzeki. Czy taka kanapka musi mieć dwie sztywne płyty przylegające do paneli, czy od góry mogłoby nie być płyty KG?
@ryszardsojka2137
@ryszardsojka2137 7 ай бұрын
Czy jest sens AKU-PR 140 dawać jako ekrany 100x100cm czy lepiej piankę lekką ?
@zbigniewszewczyk9127
@zbigniewszewczyk9127 5 ай бұрын
Rozumiem, że konstruktor hali, przed Waszą instalacją sufitu wypowiedział się co do nośności konstrukcyjnej budynku, czy tak po polsku na rympał robicie.
@sztywnypat1531
@sztywnypat1531 3 жыл бұрын
Dzień dobry chciałbym poprosić Pana o pomoc. Ponieważ mam dość małą piwnice w bloku ściany są zatynkowe i chciałbym je wyciszyć. Mam pomysł kupić pianki akustyczne 3 cm i przykleić je na ściany i na drzwi z desek pokryte dyktą. Czy dzięki piankom akustycznym nie byłoby słychać mnie i moich znajomych gdy siedzimy i słuchamy muzyki?.
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
W tym wypadku wskazane byłoby zastosowanie zarówno izolacji AKU-PR 140, jak i pianek akustycznych naklejonych na zewnątrz. Wtedy sposób montażu izolatora różniłby się od standardowego. Same panele zapewne trochę pomogą - zmniejszając czas pogłosu w pomieszczeniu skutkować będą mniejszą ilością dźwięku wydostającego się na zewnątrz. Ważną kwestią jest również dobre uszczelnienie i izolacja drzwi - szczególnie jeśli są to słabe drzwi z desek. Należy zwiększyć ich masę (również można użyć do tego AKU-PR) oraz zadbać o to, aby nie było w nich żadnych szpar: należy zamontować próg i uszczelki. W kwestii doboru konkretnych ilości, grubości i rozmieszczenia materiałów w pomieszczeniu, zapraszam do bezpośredniego kontaktu.
@samorobkowo
@samorobkowo Ай бұрын
Czy ten materiał nadaje się na podłogę, pod jastrych, zamiast wełny skalnej? (podłoga miedzy pietrami w wielkiej płcie).
@ernestsmyk-potocki2111
@ernestsmyk-potocki2111 Жыл бұрын
Wpisałem. Wyłącznie firmy zajmujące się materiałami do wygłuszania używają tego sformułowania. Prawdopodobnie też to one go wymyśliły. Moim zdaniem powinno się używać "dźwięki rozchodzące się w powietrzu" lub "dźwięki przenoszone w powietrzu". Ale jak tam uważacie. Poza wszystkim to film mi się podobał ;-).
@dawid1803
@dawid1803 4 ай бұрын
W Klanie zamiast "zapłacić za prąd" mówili "zapłacić za energię elektryczną". Jak za dużo się rozumów nażresz to ci się może we własny popierdolić.
@ernestsmyk-potocki2111
@ernestsmyk-potocki2111 4 ай бұрын
Zapomniałem już o tym komentarzu😅 ale fajnie, że ktoś go przeczytał!
@pysq86
@pysq86 2 жыл бұрын
Czy takie pianki nadadzą się do wyciszenia odgłosów rur CO. które idą przez cały pion bloku? Mam podejrzenie że sąsiad przy remoncie zalał twardym betonem obejmy rur które idą przez stropy i teraz przy sezonie grzewczym rury pracują i słychać takie jakby strzelanie w rurach.
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Jest prawdopodobne, że takie działanie, jak zalanie rur odpływowych materiałem stałym przynosi taki efekt. Niestety niewiele można zrobić, z powodu niemożliwości wskazania konkretnego źródła dźwięków (nie wiadomo w którym miejscu izolować). Dodatkowo dźwięki uderzeniowe, którymi są wspomniane trzaski przekazywane są całą konstrukcją budynku, co jeszcze bardziej utrudnia ich wyizolowanie. Jeśli to możliwe, może lepiej zamienić słowo z sąsiadem, czy istnieje możliwość usunięcia stałego połączenia i wypełnienia przestrzeni materiałem elastycznym?
@mphdnb
@mphdnb Жыл бұрын
Czy w przypadku mini studia muzycznego w pokoju w bloku, obicie pokoju tym izolatorem, odciąży sąsiadów od niskich częstotliwości (basów)?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Izolator na ścianach to jedno, natomiast dbałość o odpowiednią akustykę wewnątrz tego mini-studia, to osobna sprawa. Aby chronić sąsiadów należałoby zadbać o oba. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu - postaramy sie pomóc.
@pavlo1776
@pavlo1776 Жыл бұрын
Mamy sypialnię oddzieloną od pokoju nastolatki ścianką zaledwie 8 cm. To nowe mieszkanie w bloku. Co zrobić żeby nastolatka nie słyszała nas co robimy wieczorem w łóżku, a my jej? Czy polozenie obustronne takiej maty i przykrycie plyta karton gipsową będzie wystarczajace? Problemem też są małe wymiary pokoi, że zależy nam na każdym centrymetrze powierzchni. Jeżeli mielibyśmy wybierac tylko jedną ściankę to lepiej wygłuszyć od nas czy od niej (przy założeniu, że priorytetem jest żeby to ona nas nie słyszała)? Ps. U nas na tej ścianie ma wisieć telewizor, tak że kołki mocujące nie wiem czy nie osłabią efektu.
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Zawsze lepiej stosować izolator od strony generowania dźwięku. Ważne jest również, z czego wykonana jest ta 8 cm ścianka. Kołki same w sobie efektu nie osłabią, jeśli nie przebiją warstwy izolatora. Zapraszam do bliższego kontaktu - przeanalizujemy problem i doradzimy rozwiązanie.
@mateuszkrol610
@mateuszkrol610 3 жыл бұрын
Dzien dobry mam pytanie jak pakujecie panele akustyczne i w co bo to jedyna zagwozdka jaka mnie powstrzymuje od kupna
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Panele akustyczne wysyłamy w kartonowych pudłach z grubej tektury. Izolację akustyczną w folii.
@waldionv
@waldionv 3 жыл бұрын
Witam zakupiłem Aku PR 140 5cm 80m2. Pytanie czym przykleić Aku PR 140 do płyt osb oraz przykleić płyty g k do izolatora aku PR140?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Bardzo proszę o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny - dokładnie doradzimy sposób montażu.
@zosiazarska6814
@zosiazarska6814 2 жыл бұрын
A co z sufitem, jak sobie z tym poradzić.? W mieszkaniu nade mną jest mieszkanie wynajmowane na doby, jest to nie do zniesienia🤦‍♀️ czym mogę wygłuszyć sufit ?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Sufit również nadaje się do pokrycia prezentowanym izolatorem AKU-PR 140. Ewentualnym problemem mogą być dźwięki... hmmm.. uderzeniowe :) Tu należałoby zastosować podkład antywibracyjny pod nogami mebla, gdyż już po wniknięciu tych dźwięków konstrukcję budynku, znacznym problem jest pozbycie się ich.
@lukaszkosianowicz2833
@lukaszkosianowicz2833 2 жыл бұрын
Witam czy ten izolator może byś stosowany na zewnątrz? Mam dom wolnostojący a pomiędzy mną a sąsiadem jest około 1,5m przestrzeni co kreuje echo i jeśli sąsiad słucha muzyki niskie dźwięki słychać u mnie w domu. Jeśli nie to to co mogło my rozwiązać problem?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Nie, jest to materiał stosowany wewnątrz pomieszczeń.
@n8n8n8n
@n8n8n8n 3 жыл бұрын
A co polecacie na wyciszenie ściany klatki schodowej w domu jednorodzinnym? Niesie się strasznie pogłos z pokoju (filmy/muzyka) i kuchni (gary/gotowanie) po tej ścianie i na górze słychać jakby to wszystko działo się tuż obok... Zastanawiałem się nad panelami PS, tymi piankowymi w welurowej powłoce, ale ta ściana ma prawie 5m wysokości na 3 szerokości i wychodzi sporo. No i chciałbym też coś nie za grubego i nie odstającego (czyli coś płaskiego), macie coś takiego w ofercie?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
O ile opisane przez Pana dźwięki nie są dźwiękami uderzeniowymi niesionymi przez konstrukcję budynku, poprawę powinno przynieść zastosowanie wspomnianych przez Pana paneli PS, które skrócą czas pogłosu na klatce schodowej, co powinno zaowocować dużo mniejszą ilością dźwięków docierających na piętro budynku. Nie można jednak wykluczyć różnego rodzaju osłabień przenoszących dźwięki (wspólna wentylacja, rurki centralnego ogrzewania, inne elementy przenikające pomiędzy pomieszczeniami i piętrami). Często nawet brak wystarczającej zaprawy pomiędzy pustakami w ścianie może skutkować znacznym przenikaniem dźwięku do innych pomieszczeń. W celu odpowiedniego doboru rodzaju i miejsca ulokowania paneli PS, zapraszam do bliższego kontaktu pod adresem kontakt@wyciszamy.net
@n8n8n8n
@n8n8n8n 3 жыл бұрын
@@Wyciszamynet-fk7dm Serdecznie dziękuję za informacje :)
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Chodzi o panele z linii PS Professional: www.wyciszamy.net/panele-akustyczne-ps-professional/p5/k20
@PAMP3K
@PAMP3K Жыл бұрын
Cześć, budowaliśmy pokoje na strychu. Ścianę mamy razem od dwóch pokojów została ona juz zabudowana szpachlowana i wgl. Słychać wszystko co mówi, a on np słyszy mój telewizor co gra na prawdę cicho, co tu zrobić jakiej pianki użyć?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Najprawdopodobniej ścianka nie została zbudowana z wzięciem pod uwagę kwestii akustyki. Typowe problemy to: sztywne połączenia, brak taśm wibroizolacyjnych pomiędzy twardymi elementami, brak izolatora pomiędzy płytami, wspólna podłoga i może pusta przestrzeń nad ścianą. Aby poprawić sytuację należałoby albo rozebrać ściankę i postawić od nowa, zgodnie ze sztuką, albo zastosować izolator po obu stronach (można próbować najpierw z jednej i w razie potrzeby dołożyć z drugiej). Wiszący telewizor - na tej ścianie z lekkiej zabudowy, z problemami akustycznymi - to przysłowiowy "gwóźdź do trumy". Wibracje bezpośrednio przenikają do drugiego pomieszczenia. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu - spróbujemy omówić sytuację i pomóc.
@Rymo-ze2km
@Rymo-ze2km 3 жыл бұрын
Czy korek akustyczny Gęstość: 240 - 260 kg/m3 o tej samej grubosci bedzie miał takie same własciwosci izolacyjne?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Nie znam właściwości akustycznych materiału wykonanego z takiego korka. Istnieją różne izolatory akustyczne o podobnych właściwościach, więc jest prawdopodobne, że wzmiankowany korek również będzie dobrym izolatorem. Natomiast sam materiał to nie wszystko - liczy się kompleksowa, dobrana do niego metoda montażu. Bo to nie sam izolator powoduje poprawę izolacyjności przegrody, ale cały układ, w którego skład będzie on wchodził. My oferujemy akurat AKU-PR 140 i właśnie ten materiał uważamy za skuteczny.
@prusak1glatz
@prusak1glatz 2 жыл бұрын
Witam mam pytanie, mieszkam w starej kamienicy, sąsiadce strasznie skrzypią panele , sufit/podłoga jest drewniana . Od pewnego czasu są nowi właściciele i będą robić remont, jak wygłuszyć podłogę, żebym nie słyszał ich skrzypienia paneli wieczorem
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Sąsiedzi musieliby zdjąć podłogę i na wszystkie twarde powierzchnie, które będą się ze sobą stykać, nakleić taśmy wibroizolacyjne (np. oferowaną przez nas taśmę LSPE). Im lepiej się do tego przyłożą i zastosują dokładniejszą dylatację, tym lepszy będzie efekt. Przestrzenie pomiędzy legarami podłogi powinny zostać wypełnione (np. izolatorem AKU-PR 140 lub twardą, skalną wełną mineralną).
@prusak1glatz
@prusak1glatz 2 жыл бұрын
@@Wyciszamynet-fk7dm raczej deski nie będą ściągać koszty b. duże , tylko panele wymieniać, co dać pod panele/kafelki by wygłuszyć, jest jakaś pianka akustyczna ? każdy m doradza, że obniżenie sufitu z wygłuszeniem nie da dużo, tylko problem wyeliminować w miejscu powstania czyli na podłodze u sąsiadów matę akustyczną. Panele mają na cienkim podkładzie położone bezpośrednio na podłogę, byle spadnie śrubokręt to u nas jest duży huk
@michaprzezm3787
@michaprzezm3787 3 жыл бұрын
Myślę o zakupieniu paneli korkowych ściennych na całą ścianę, liczę, że pomogą wyciszyć ścianę od korytarza.:/
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Na temat paneli korkowych się nie wypowiem - nie są częścią naszej oferty. Ale proszę pamiętać o kompleksowym rozpoznaniu problemu. Często wybór samego izolatora nie stanowi całkowitego rozwiązania problemu, który może wynikać z różnych przyczyn.
@lukaszytc
@lukaszytc Жыл бұрын
Wieszaki ES jak zostały zamontowane do przyklejonej wcześniej aku pr ?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Zamontowane zostały do sufitu po wcześniejszym podklejeniu taśmą wibroizolacyjną, a następnie wypuszczone zostały poniżej, przez nacięcia w izolatorze.
@Predator.Skorpion
@Predator.Skorpion 3 жыл бұрын
Czy nada się ten materiał do wygłuszenia agregatu prądotwórczego ?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Zależy gdzie ulokowany jest ten agregat. Materiał AKU-PR jest nasiąkliwy i palny, dlatego nie powinien być stosowany na zewnątrz oraz w miejscach narażonych na możliwość zapłonu. Tu raczej wskazany byłby izolator akustyczny Apaflex ALU, wykorzystywany również w motoryzacji. Aby uzyskać satysfakcjonujący poziom izolacji należałoby obudować agregat i tak stworzoną "budę" wykleić od środka szczelnie izolatorem, kierując obudowę otwartą ścianą w stronę, gdzie dźwięk nie będzie uciążliwy.
@4n14z
@4n14z 6 ай бұрын
Czy taki izolator wyciszy dźwięk lejącej się wody u sąsiada obok?
@dreh11
@dreh11 2 жыл бұрын
Czy takie panele nadają się do używania na balkonie? Mam przegrodę między moim balkonem, a balkonem sąsiada i chciałbym ograniczyć przenikające do mnie rozmowy i inne hałasy.
@EuGeneWolfe
@EuGeneWolfe 2 жыл бұрын
Nie nadają się, bo to materiał do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Nasiąknie wilgocią.
@zenekszczy4917
@zenekszczy4917 2 жыл бұрын
Szkoda pieniędzy
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Przy montażu na zewnątrz - faktycznie, szkoda pieniędzy.
@Rafi-cn1tz
@Rafi-cn1tz Жыл бұрын
Mieszkam w bloku . Ścianę między pokojami mam grubości 5 może 6 cm . Niesty w dużym pokoju słyszę dosłownie wszystko , naszlnięcie , pierd nięcie , chrapanie a nawet jak ktoś głośno oddycha . Czy ta opcja też będzie dla mnie najlepszym wyborem ? Mata akustyczna AKU PR 140 bedzie dobrym wyborem ?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 11 ай бұрын
Tak, ale proszę o przekazanie większej ilości informacji o tej zabudowie. Jeśli ma 5 cm, to podejrzewam, że to zabudowa lekka z płyt GK? Zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego lub mailowego: kontakt@wyciszamy.net
@Aga19772
@Aga19772 3 жыл бұрын
Prosze mi powiedziec czy taka pianka wyciszy sciane miedzy moim pokojem a pokojem sasiada, glosne rozmowy i placz dziecka???? Wymiary ściany 4 metry szeroka na 2.5 wysoka. Bede wdzieczna za odpowiedz.
@tomaszsobczak5004
@tomaszsobczak5004 3 жыл бұрын
niech Pani przyłoży szklanke cięnko ścoiennną do ściany , przyłoży ucho i posłuccha sąsiadów, pózniej zamówi Pani najmniejszy kawalek aku-pr i przyłoży szklankę przez aku pr i posłucha sąsiadów no i będzie wszystko jasne- za kazdym rzazem bedzie słychać sąsiadów tak samo a moze cos się zmienilo?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Nie jest to właściwa porada - przyłożenie szklanki do kawałka AKU-PR oczywiście spowoduje znaczną różnicę, ale ze względu na to, że elastyczny materiał izolacyjny nie będzie przekazywał wibracji bezpośrednio do szklanki. To, jakiej poprawy może spodziewać się Pani Agnes zależy od większej ilości czynników. Z czego wykonana jest wzmiankowana ściana? Jaki to rodzaj budownictwa? Czy w ścianie występują jakieś osłabienia? (rurki centralnego ogrzewania, kanały wentylacyjne, gniazdka itp.). Zapraszam Panią do bezpośredniego kontaktu - ustalimy sposób postępowania w Pani przypadku.
@tomaszsobczak5004
@tomaszsobczak5004 3 жыл бұрын
@@Wyciszamynet-fk7dm nie zrozumiał; Pan...aku pr niczego nie zmieni , jesli słychac glosy sąsiadów to po aku pr dalej bedzie słychać o niższych częstotliwosciach nie wspomnę bo tam jest 0 oporu ze strony tego materiału, nawet gdyby wyłozyc sciany sufity i podlogi to zrobimy przyjemnoiść sasiadowi ale napewno żadnej ulgi sobie poza pustym portfelem.
@tomaszsobczak5004
@tomaszsobczak5004 3 жыл бұрын
@@interestingthings8598 TEN -bardzo marny - materiał zatrzyma dzwięk ( w pewnym stopniu) ale od strony , po której bedzie wklejony ,ale na dzwięk od sasiada- niestety - nic nie zdziała. Gdyby sasiada dało się namówic żeby od swojej strony to dał to by coś pomogło
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Prawdą jest, że dużo skuteczniejszą metodą jest działanie w miejscu powstawania dźwięków, zanim wnikną one w konstrukcję budynku. Jednak w większości przypadków nie jest to możliwe (zazwyczaj współpraca sąsiadów w tej materii nie jest najlepsza). Dlatego też chcąc się "ratować" stosujemy izolatory z naszej strony. Jest to rozwiązanie gorsze, ale często jedyne. W zależności od sytuacji akustycznej w danym budynku i pomieszczeniu można osiągnąć zadowalające efekty. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że nie sam materiał izolacyjny robi tu robotę, ale sposób jego zastosowania, a przede wszystkim cały układ fizyczny masa-sprężyna-masa, jaki powstanie dzięki jego zastosowaniu. Każdorazowo słuszność zastosowania jakiegokolwiek izolatora należy rozpoznać indywidualnie, gdyż może się to okazać ekonomicznie niewskazane (czyli wydamy kasę, a efekt będzie marny - ale nie ze względu na jakość izolatora, ale na zastane warunki akustyczne i rodzaj problemu).
@DamianBartyzel
@DamianBartyzel Жыл бұрын
Witam. Czy jest możliwość wysyłki do Holandii? Ok 30m kw. Jeśli tak to jaki koszt dostawy?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Niestety, nasze materiały, wysyłamy jedynie na terenie Polski. Można natomiast zlecić odbiór własny i wywieźć je samodzielnie.
@nadinadi7084
@nadinadi7084 6 ай бұрын
Jaki materiał może Pan polecić na tupającego hałaśliwego sąsiada? Cały czas "tańczy" obertasy na obcasach😢!
@mieczysawmietki4053
@mieczysawmietki4053 6 ай бұрын
Skontaktuj się z firmą, która zajmuje się wyciszaniem sufitów/ścian itp.
@Kapi744
@Kapi744 Жыл бұрын
A do studia domowego, gdzie nagrywany jest wokal w bloku nadadzą się one, żeby poprawić akustykę, czy szukać lepiej czegoś innego?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Nadadzą się oczywiście, tylko należy wcześniej przeprowadzić przynajmniej podstawową analizę akustyczną tego pomieszczenia, aby nie robić tego po omacku, tylko faktycznie wpłynąć na akustykę. Zapraszamy do kontaktu: kontakt@wyciszamy.net
@halszczanin
@halszczanin Жыл бұрын
Rozważam akup izolatora AKU-PR jako pomoc w słabym wyciszeniu ścian działowych między mieszaniem moim, a sąsiada. Słyszałem opinię, iż jeżeli zamontuje izolacje po mojej stronie ściany to ja dzwiekow z mieszania sąsiedniego nie będę słyszał, ale on z mojego mieszkania już tak. Czy to prawda?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Nie, izolator działa na obie strony, przy czym, jeśli zainstalujemy go po naszej stronie ściany, to nieco więcej zyska na tym nasz sąsiad. Wynika to z faktu, że dźwięk przed wniknięciem w ścianę wspólną napotka wcześniej na swej drodze izolator, a dopiero później ścianę pierwotną. Natomiast dźwięki docierające zza ściany najpierw natrafią na ścianę pierwotną i rozejdą się po konstrukcji budynku, a dopiero te, które przenikną na naszą stronę spotkają na swej drodze izolator.
@8319Arturo
@8319Arturo 8 ай бұрын
No właśnie i u mnie dokładnie tak jest dałem na suficie 4cm pianki aku 140 plus 10cm wełny akustycznej i na każdy profil piankę i jak było słychać kroki i trzaski tak dalej słychać rozmowy tylko trochę wyciszyło szkoda kasy
@21jajego1
@21jajego1 7 ай бұрын
Pan ma nawet sweter z tego materiału 😉
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 7 ай бұрын
Maskuję się wspaniale! :)
@matiyo007
@matiyo007 2 жыл бұрын
Możecie kogos polecic kto wykona w mieszkaniu wyciszenie dla jednej sciany?Warszawa
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Niestety nie możemy wskazać konkretnego wykonawcy, ale samo wykonanie izolacji jest na tyle proste, że bez problemu poradzi z nim sobie każda dobra ekipa remontowa. Dodatkowo udzielamy po zakupie wszelkich informacji i wsparcia technicznego, więc taka ekipa może się z nami skontaktować bezpośrednio przed montażem, aby omówić cały zakres prac.
@sp3ktr318
@sp3ktr318 2 жыл бұрын
Czy można zastosować taką izolacje w łazienkach?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Tak, pod warunkiem zastosowania szczelnej izolacji (odporna na wodę płyta GK, folia w płynie na zewnątrz).
@michal5869
@michal5869 Жыл бұрын
Witam, jak się ma 5cm wełny "Wełna Rockwool Rockslab Acoustic 50" do tej pianki Aku PR 140? chodzi o wygłuszenie ściany gdzie używamy takie wypełnienie i GK, jaka grubość wełny odpowiadałaby powiedzmy 2cm grubości tej pianki? każdy cm grubości ścianki jest istotny, bo nie chce mocno zmniejszać pomieszczania.
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Jednym z głównych czynników odpowiadających za dobrą izolację akustyczną jest gęstość stosowanego materiału. W przypadku wymienionego przez Pana materiału jest to 50 kg/m3. W przypadku AKU-PR jest to 140 kg/m3. Mniej więcej przyjmuje się, że aby osiągnąć podobną skuteczność izolacji akustycznej można zastosować warstwę o 2 razy cieńszą w przypadku AKU-PR 140. Standardem w przypadku tego materiału jest stosowanie 3 cm grubości. Ale ostateczny efekt nie zależy jedynie od samego materiału, ale od innych, indywidualnych czynników (np. rodzaj konstrukcji ściany, jej ewentualne osłabienia jak kominy, rury CO, gniazdka i wiele innych). Należy więc każdorazowo rozpoznać przede wszystkim źródło problemu.
@michal5869
@michal5869 Жыл бұрын
@@Wyciszamynet-fk7dm rozumiem, inne warunki inaczej się wygłusza, przeoczenie nieszczelności i to co Pan napisał ma sens.Jednak nie chodzi mi o błędy i skupianie się na skrajnych przypadkach czy różnicach konstrukcyjnych układu. Każdy towar a ten ma kilkanaście lat jak mniemam, powinien być przetestowany przed produkcją w praktyce, czyli test układu o ustalonych parametrach aby porównać jego skuteczność, brak tych informacji świadczy o tym że produkt nie działa w zastosowaniu, na wełnie mineralnej przeprowadzono badania, ponad 100 stron wykresów i metod montażu w konkretnych układach mierzonych na różne częstotliwości, a tu nikt nic nie wie :)
@waclawspeed3244
@waclawspeed3244 3 жыл бұрын
Pomijam zalety tych mat, ale czy właściciel nie wpadł na pomysł żeby po prostu położyć na wierzchu zwykłej wełny mineralnej, tak ze 30 cm? Czy to zwykła reklama?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Oczywiście, że pomyślał, jednak po przeanalizowaniu przewidywanych efektów postanowił skorzystać z materiału AKU-PR. Jasne jest również, że jest to film prezentujący możliwości tego właśnie materiału, gdyż oferujemy go w sprzedaży. Wełna mineralna ma zazwyczaj mniejszą gęstość, niż AKU-PR 140. Oczywiście są wełny mineralne twarde, skalne, ale ich koszt jest zbliżony do AKU-PR 140. Wełna pełni jednak przede wszystkim rolę izolatora termicznego, a nie akustycznego, a w prezentowanym przypadku chodziło o akustykę. Pozostaje również kwestia miejsca: kto może i ma miejsce na 30 cm wełny, może ją stosować. Tu zastosowano 5 cm AKU-PR i okazało się to ilością wystarczającą.
@areknowak6794
@areknowak6794 3 жыл бұрын
Głupie pytanie. Mieszkam obok fabryki która utrudnia mi życie. Jak mam zamknięte okno to jest ok ale latem jest to niewykonalne bo można się udusić. Czy istnieje jakiś materiał przepuszczający powietrze ale eliminujący dźwięki?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Niestety nie. Rozwiązaniem byłyby zewnętrzne ekrany akustyczne, albo gęsta roślinność - ale to nie nasza "działka".
@areknowak6794
@areknowak6794 3 жыл бұрын
@@Wyciszamynet-fk7dm dziękuję za odpowiedź.
@wojciech649
@wojciech649 2 жыл бұрын
@@areknowak6794 miałem kiedyś podobny problem, ale chciałem to inaczej rozwiązać, może to cię zainspiruje. Można wykuć otwór wentylacyjny i zamontować wentylator który będzie wtłaczał powietrze do środka, a dodatkowo zamontować "tłumik wentylacyjny" który wyciszy hałas z zewnątrz. Całość zabudować płyta GK. To ma jeszcze kilka innych plusów, można zamontować skrzynkę wentylacyjną z filtrem z myślą o smogu, inną zaletą jest to że można przewietrzyć (schłodzić w lato) mieszkanie nawet jak jest bezwietrzny dzień. Jest kilka problemów, ale temat do zrobienia w kilka stówek
@paweplinta1565
@paweplinta1565 2 жыл бұрын
A czym Państwo, w przypadku pokazanym w materiale, przykleili aku-pr do płyty osb?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Klejem Bonikol T-701 oraz dodatkowo zamocowane kołkami.
@paweplinta1565
@paweplinta1565 2 жыл бұрын
@@Wyciszamynet-fk7dm Dziękuję
@ana999100
@ana999100 2 жыл бұрын
Czy ten izolator wyciszy hałas windy uderzeniowy i powietrzny?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Powietrzny tak, dźwięki uderzeniowe i wibracje - niestety nie. Te drugie wnikają w konstrukcję budynku i oddawane są nie tylko wspólną ścianą, ale wszystkim innymi elementami. Niestety w tym przypadku zastosowanie jakiegokolwiek izolatora najprawdopodobniej nie przyniesie pożądanych i oczekiwanych efektów.
@PcimOlki
@PcimOlki Жыл бұрын
@@Wyciszamynet-fk7dm Dlaczego. Do istniejącej przegrody (masa1) należy dołączyć spreżynę i kolejną masę. Przykładem jest sufit podwieszany wiszący na izolatorach wibracji. Oczywiście sam sufit może nie wystarczyć, bo drania propagują również po ścianie.
@8319Arturo
@8319Arturo 8 ай бұрын
W suficie też nie działa zastosowałem wieszaki akustyczne piankę aku 140 plus welna akustyczna i piankę na profile i efekt w sumie zerowy
@Eliano55
@Eliano55 2 жыл бұрын
Jaka jest przenikalność cieplna i dzwiękowa? Jakies cyferki poproszę.
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Bardzo proszę o kontakt mailowy - prześlemy kartę techniczną produktu.
@mariapanaszek7312
@mariapanaszek7312 3 жыл бұрын
Jak wyciszyć sufit w bloku???
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Zapewne wykorzystany będzie prezentowany izolator AKU-PR 140, jednak w celu konkretnej porady proszę o bezpośredni kontakt. Musimy ocenić wszystkie czynniki występujące w tym konkretnym przypadku. Proszę napisać na nasz adres kontakt@wyciszamy.net
@czayna80
@czayna80 Жыл бұрын
a jak sie ma ten material do pianki PUR?
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Nijak. Praktycznie nie da się dokonać takiego porównania, ze względu na fakt, że nie każdy rodzaj pianki PUR nadaje się do poprawy izolacyjności akustycznej. Pianka PUR zamknięta, twarda potrafi nawet pogarszać parametry izolacyjności. Większość paneli akustycznych (w tym tych oferowanych przez nas) wykonanych jest w technologii poliuretanowej, otwartokomórkowej. Ale to właśnie sposób ich wytworzenia, gęstość i usieciowienie odpowiadają za takie, a nie inne właściwości akustyczne. Dlatego ważne jest, aby wykorzystywać certyfikowane produkty akustyczne, a nie np. pianki materacowe.
@oskyyt2033
@oskyyt2033 3 жыл бұрын
witam, czy można na ten izolator akustyczny nakleić jeszcze pianki akustyczne?
@bassheadpolska9493
@bassheadpolska9493 3 жыл бұрын
Na izolator trochę bez sensu na płytę osb czy gips karton jak najbardziej z jednej czy drugiej strony (pianki nie maja wpływu na poprawę izolacji) a zredukują poglos w pomieszczeniu i poprawią warunki akustyczne
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Zgadza się, panele akustyczne nie są izolatorami, a dodatkowa warstwa twarda, jaką stanowi płyta GK lub OSB znacząco poprawi izolacyjność całego układu. Producent dopuszcza jednak w konkretnych przypadkach bezpośrednie zastosowanie paneli PS Professional na izolatorze AKU-PR 140. W tym celu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu rozpoznania sytuacji.
@Czaso.Umilacz
@Czaso.Umilacz 8 ай бұрын
działa na tupania sąsiada z góry ?
@mieczysawmietki4053
@mieczysawmietki4053 6 ай бұрын
Żeby efekt był zadowalający, trzeba użyć kilka materiałów o różnej gęstości.
@rafales1525
@rafales1525 Жыл бұрын
witam zastanawiam się czy takie rozwiązanie pomogłoby w mojej sytuacji - mieszkam obok klubu gdzie odbywaja sie imprezy na otwrtym powietrzu w ogródku (głównie przeszkadza basowa muzyka, dudnienie niesie się - ewidentnie przenoszone przez cząsteczki powietrza) , mamy też na dachu zamontowaną turbinę od wentylacji, która hałasuje (niskie dźwięki, takie "ciche" buczenie) i nieraz nie da się normalnie spać - czy jest sens zakładania takiej pianki - wygląda na to, że jeśli odejmie nam takie 20db to byłby sukces. Pozostaje jeszcze kwestia okien wiem ze ez sa jakies dzwiekoszczelne oferty :)
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Dżwięki basowe i wibracje są bardzo trudne do zniwelowania. Bez względu na stosowany materiał trzeba mieć świadomość, że docierają one do nas jako drżenie całej konstrukcji budynku. Zaizolowanie więc ściany zewnętrznej, tym bardziej jeśli znajduje się w niej okno, może być niewystarczające. Bardzo trudno przewidzieć, czy efekt będzie satysfakcjonujący. Okna dźwiękoszczelne - ok, tylko bardzo ważny jest sposób montażu, ale na tym powinna się znać ekipa od tego typu okien. W przypadku turbiny należy działać w miejscu generowania wibracji, czyli stosować odpowiednie podkłady i dylatacje w miejscu mocowania wentylacji.
@bartekelo3332
@bartekelo3332 3 жыл бұрын
Czy tą pianką wyciszę sobie mieszkanie przed sąsiadami którzy skaczą mi po suficie ??
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 3 жыл бұрын
Tego typu dźwięki, to dźwięki uderzeniowe. Powinny być izolowane w miejscu ich powstawania, więc to sąsiad powinien mieć pod podłogą warstwę izolatora, co skutecznie zabezpieczyłoby przed przeniesieniem wibracji na inne elementy konstrukcji budynku. Niestety, kiedy takie wibracje w konstrukcję już wnikną, oddawane będą u sąsiadów nie tylko powierzchnią wspólną (czyli stropem), ale również okolicznymi ścianami i innymi wspólnymi połączeniami (rurami od kanalizacji, CO, wody, wentylacją itd.). Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że zastosowanie jakiegokolwiek materiału izolacyjnego na sufit nie rozwiąże całkowicie problemu.
@BartekEVH
@BartekEVH 2 жыл бұрын
Właśnie odechciało mi się robić zamówienie w firnie, która w taki sposób traktuje klienta. Proszę odpowiednio przeszkolić swoją pracownicę, która odbiera telefon! Pytana o konkretne dane techniczne zaczyna najpierw nieproszona udzielać jakichś niedorzecznych porad, jak gdyby znała miejsce, w którym mam dokonać adaptacji akustycznej, a przecież pojęcia o tym nie może mieć. Nie zawsze dzwonią do Państwa laicy. I najważniejsze, na pytanie, jaka jest waga panelu grubości 3 cm oraz 5 cm odpowiada "około 3 kg oraz około 3.5 kg", co jest wg mnie kompletną bzdurą, bo już z prostego wyliczenia wynika, że waga nie może wzrosnąć tylko o pół kg. Ale ona upierała się i nawet poleciła zrobić proste obliczenie. Normalnie żarty jakieś. Gdy prosiłem ponownie o konkretną wartość, poleciła napisać zapytanie w e-mail i rozłączyła się. Skandaliczne zachowanie!!
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Faktem jest, że wskazana odpowiedź przez konsultantkę była niedokładna. Zgadza się, że izolacja o grubości 5 cm waży ok. 3,5 kg. 3 cm to ok. 2,1 kg. Może występować różnica w granicach +-10% - to dopuszczany przez producenta zakres tolerancji gęstości materiału. Nie wiem jak przebiegała rozmowa, ale rozpoznanie konkretnej sytuacji w jakiej ma być montowany izolator jest kluczowe dla jakiegokolwiek dalszego udzielania porad. Jeśli klient nie przedstawi sam miejsca mocowania materiału, konsultant opisuje często pojawiające się problemy.
@BartekEVH
@BartekEVH 2 жыл бұрын
@@Wyciszamynet-fk7dm tak jak pisałem, zachowanie tej pani było aroganckie i bardzo nieprofesjonalne. Wstyd dla firmy takie coś. Tak się nie zdobywa klienta, a wręcz odwrotnie, traci go.
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
@@BartekEVH Ma Pan rację, konsultanci zostali pouczeni. Jeśli zna Pan personalia osoby, z którą rozmawiał - proszę o kontakt mailowy. Wskazany konsultant zostanie zdyscyplinowany personalnie.
@m4xkessler4
@m4xkessler4 2 жыл бұрын
Dzień dobry, mam za ścianą sąsiada fana techno. Czy jest sposób, żebyśmy nie słyszeli tego okropnego basu? pozdrawiam
@marcinmarcin3929
@marcinmarcin3929 2 жыл бұрын
Wełna drzewna ☺️
@krzysztofkoscielniak8576
@krzysztofkoscielniak8576 2 жыл бұрын
😁 czy to działa w dwie strony jak ja łupie to sąsiedzi nie słyszą???
@marcinmarcin3929
@marcinmarcin3929 2 жыл бұрын
@@krzysztofkoscielniak8576 Dokładnie, najlepiej zastosować wełnę drzewną i akustyczne płyty gk od knauf
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Jak zasugerował Pan Marcin, można zastosować izolację z wełny mineralnej, z tym, że jeśli już mówimy o wełnie, to polecałbym wełnę skalną, o znacznej gęstości - bo to właśnie masa wykonuje tu główną "robotę". Inną sprawą jest sposób zamocowania tego typu materiału. Dlatego mimo wszystko polecam nasz izolator AKU-PR 140, który w prosty sposób kleimy do ściany, bez konieczności budowy specjalnego stelaża. Dodatkowo można zamiast zwykłej płyty GK zastosować płyty akustyczne. Należy jednak mieć na uwadze, że tony niskie, basowe, szczególnie przy niewłaściwym umieszczeniu głośnika niskotonowego, mogą rozchodzić się w całej konstrukcji budynku. Wtedy zaizolowanie wspólnej ściany może nie być tak efektywne, jakbyśmy sobie tego życzyli.
@wj000
@wj000 2 жыл бұрын
@@Wyciszamynet-fk7dm czy da się odizolować i od dźwięków powietrznych, i od uderzeniowych, jeśli zaizoluje się wszystkie ściany, sufit i podłogę? Chodzi mi o konstrukcję z podłogą pływającą i sufitem podwieszanym, gdzie zarówno pod podłogą, jak i nad sufitem jest materiał izolacyjny, oraz ścianami, na których jest warstwa materiału izolacyjnego i dodatkowe płyty G-K. Czy z dostarczanych przez Państwa materiałów były budowane takie konstrukcje (box-in-box) i czy one są skuteczne?
@andrzej5878
@andrzej5878 2 ай бұрын
Jako amator zrobiłem sufit podwieszany a mam sąsiada który mieszka piętro wyżej i po prostu jest masakra. Nie zastosowałem żadnej izolacji akustycznej i bardzo tego żałuję. Nawet taśmy akustycznej nie użyłem bo nie widziałem sensu. Teraz płyty gk tworzą taką jakby membanę basową i każdy krok sąsiada to u mnie jakby walić basem. Mam ochotę zerwać cały sufit i to poprawić jednak koszty tych materiałów akustycznych przerażają a nie ma gwarancji że będzie poprawa bo to dźwięki uderzeniowe. Według mojego rozumowania trzebaby zlikwidować mostki dźwiękowe jeśli tak można to nazwać i zrobić sufit bezwieszakowy który będzie odpowiednio wyizolowany od strony ścian grubą taśmą akustyczną i pomiędzy sufitem podwieszanym a właściwym trzebaby zastosować jak najwięcej materiałów akustycznych. Tylko nigdzie w internecie nie mogę znaleźć takiej metody wygłuszania i nie wiem czy warto ryzykować kilka tysięcy złotych żeby nie było popraway albo żeby poprawa była o 5 decybeli. Dźwięków powietrznych praktycznie nie słyszę w ogóle, tylko te cholerne tupanie. Może się jakiś spec wypowiedzieć i poradzić co i jak mam zrobić bo tak nie da się żyć. Muszę spać w stoperkach bo inaczej nie da się zasnąć czasami.
@zbigniewszewczyk9127
@zbigniewszewczyk9127 5 ай бұрын
Weła skalna ma nawet 120 kg na m3
@zenekszczy4917
@zenekszczy4917 2 жыл бұрын
Nie nadają się do wyciszenia ściany,wiem bo kupiłem i lipa
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
Panie Zenonie, chyba się nie znamy, ale czym popiera Pan takie twierdzenie? Jest to fizycznie niemożliwe, aby izolator nie działał. Może być niewłaściwie zamontowany lub niewłaściwie użyty - z tym się zgodzę. Mogą również występować różne inne problemy akustyczne, które po zaizolowaniu ściany nadal powodują przenikanie dźwięków, ale tego nie wiemy. Faktem jest, że dobrze położony izolator AKU-PR 140 nie może nie działać.
@zenekszczy4917
@zenekszczy4917 2 жыл бұрын
No nie wyciszył ściany nawet w minimalnym stopniu
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm 2 жыл бұрын
@@zenekszczy4917 Zapraszam więc od bezpośredniego kontaktu - postaramy się dojść do przyczyny, która powoduje, że w Pana przypadku zaizolowana ściana nie spełnia oczekiwań.
@jolmj6217
@jolmj6217 9 ай бұрын
Bardzo nie polecam tego rozwiązania, zapłaciłem bardzo dużo pieniędzy, a niestety w zamian nie otrzymałem choćby grama różnicy w wygłuszeniu. Zastosowałem materiał o grubości 5 cm i stosowałem się do zaleceń zarówno ze strony jak i wielu wskazówek telefonicznych. Nadal słyszę rozmowy sąsiadów i to w najmniejszym detalu
@mieczysawmietki4053
@mieczysawmietki4053 9 ай бұрын
Jakieś szczegóły, co zostało dokładnie wyciszone ? Naprawdę 0 różnicy przy izolacji 5cm + płyta gipsowa ? Problem z sąsiadami, masz obok, na tobą, czy pod tobą ?
@jolmj6217
@jolmj6217 8 ай бұрын
@@mieczysawmietki4053 za ścianą, coś tam pomogło, ale na pewno poszedłbym w wełnę skalną i płytę karton gips. To gówno nie ma żadnych parametrów akustycznych Rw czy Ra
@mieczysawmietki4053
@mieczysawmietki4053 8 ай бұрын
@@jolmj6217 Coś tam ? Przecież to ma dużo wyższy współczynnik izolacji od wełny, w dodatku można to zakryć płytą akustyczną, poprawiając izolację akustyczną ściany, sufitu.
@jolmj6217
@jolmj6217 8 ай бұрын
@@mieczysawmietki4053 czy ja piszę nie wyraźnie? Chcesz widzę to mocno kupić, więc kupuj, Twoja sprawa. Mi to gówno nie pomogło, a skoro ma lepszy współczynnik to proszę Cię bardzo znajdź go i odpisz mi.
@mieczysawmietki4053
@mieczysawmietki4053 8 ай бұрын
​@@jolmj6217 Bajdurzysz, zamiast szczegółowo opisać swój problem. Jeżeli ściana między tobą, a sąsiadami jest cienka, no to 5cm nie wystarczy.
@ernestsmyk-potocki2111
@ernestsmyk-potocki2111 Жыл бұрын
Nigdy w życiu nie słyszałem o dźwiękach powietrznych! Podobnie jak nie słyszałem o dźwiękach wodnych, betonowych i podobnych głupotach. Dźwięk to fala wzdłużna rozchodząca się w ośrodkach sprężystych. Może to być powietrze, woda, beton, stal itp. Nasze ucho rejestruje zmiany ciśnienia powietrza i nazywamy to dźwiękiem.
@Wyciszamynet-fk7dm
@Wyciszamynet-fk7dm Жыл бұрын
Cóż możemy poradzić... Pozostaje jedynie wpisać w Google frazę "dźwięki powietrzne" i poszukać odpowiedzi.
Panele akustyczne a izolacja akustyczna - do czego służą?
7:18
Wyciszamy.net
Рет қаралды 10 М.
Najczęstsze błędy popełniane przy ocieplaniu ścian
5:58
MediumMediaTV
Рет қаралды 66 М.
When You Get Ran Over By A Car...
00:15
Jojo Sim
Рет қаралды 34 МЛН
ПРОВЕРИЛ АРБУЗЫ #shorts
00:34
Паша Осадчий
Рет қаралды 6 МЛН
Playing hide and seek with my dog 🐶
00:25
Zach King
Рет қаралды 29 МЛН
Scary Teacher 3D Nick Troll Squid Game in Brush Teeth White or Black Challenge #shorts
00:47
Jak wybrać DOBRE okna i drzwi ? -tego NIE mówią sprzedawcy...
50:49
HOLIBOOD - Zdrowy Dom
Рет қаралды 112 М.
Izolator akustyczny AKU-PR 140 zastosowany w zabudowie lekkiej
8:30
Soundproofing the wall from the neighbor-installation of an acoustic partition using a frame system
6:01
Bitmat.pl - Izolacja akustyczna i termiczna
Рет қаралды 14 М.
AKU-PR 140 - Izolator akustyczny
5:15
Wyciszamy.net
Рет қаралды 137 М.
How to Soundproof a SOLID Wall From Noisy Neighbours!
9:52
Soundproof Guide
Рет қаралды 169 М.
When You Get Ran Over By A Car...
00:15
Jojo Sim
Рет қаралды 34 МЛН