To jest chyba najwspanialszy filmik, jaki kiedykolwiek został wgrany na platformę KZbin w całej jego historii istnienia. Czyste złoto, miód na uszy; medytacje serca czy inne odprężające mantry przy dźwiękach mis tybetańskich nikną w dali. Słuchanie tego wywodu pozwala odzyskać równowagę psychiczną oraz wiarę w system społeczny. Oto żywa radość.
@jalowy.ksiegowy2 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał... końcówka jednocześnie rozjaśniająca, ale i uświadamiająca, jak zawiłe potrafią być podatki. Bez policzenia twardych danych - nie pakujcie się w nic, bo tak mówią inni.
Najlepszy materiał na YT na ten temat. Czekam na więcej :) jestem początkującym przedsiębiorcą i to o czym Pan mówi to dla mnie jeszcze czarna magia, ale to w jaki sposób Pan mówi dużo rozjaśnia :) Dziękuję za materiał :)
@niemieckizradomir99232 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał👍
@RobertCieloszczyk Жыл бұрын
Czy klauzula "uealstyczniająca" "W przypadku zmiany zapotrzebowania Spółki na świadczenia wspólników określone powyżej, Zgromadzenie Wspólników może zmienić wymiar świadczonych usług podejmując stosowną uchwałę." nie powoduje zagrożenia interpretacji takiej sytuacji, przez organy kontrolne, jako potencjalnie świadczenie ciągłe?
@sirHandcuff2 жыл бұрын
Super pigułka:-)
2 жыл бұрын
Dzięki:)
@EcuTester2 жыл бұрын
👍
@PaulRetrofits2 жыл бұрын
moge prosic o wyjasnienie tematu dobrowolnej składki zdrowotnej dla członków zarządu jeśli popierają tylko i wyłącznie wynagrodzenie za świadczenia niepieniężne, jaka to jest/moze byc kwota?
2 жыл бұрын
Myślę, że łatwiej / zgrabniej jest po prostu przyznać członkom zarządu wynagrodzenie (powołanie).
@mambaonbike1 Жыл бұрын
Przychody z tytułu powtarzających się świadczeń niepieniężnych opodatkowane są jako przychody z innych źródeł skalą podatkową tylko wtedy gdy nie prowadzi się JDG. Jak ma się JDG to wtedy faktura? I już składka zdrowotna jest.
Жыл бұрын
Jeśli czynności opisane w umowie spółki jako art. 176 KSH wchodzą w zakres działalności gospodarczej, to mamy wtedy źródło: działalność gospodarcza.
@xzszymon1232 жыл бұрын
Kto zapłaci te 12% podatku PIT? Wspólnik w rozliczeniu rocznym czy Spółka powinna pomniejszyć ustaloną kwotę i odprowadzić podatek jako płatnik? Jak ustalać taką kwotę w umowie spółki? Właśnie w kwocie brutto czy w kwocie brutto minus PIT?
2 жыл бұрын
Podatek płaci wspólnik w zeznaniu.
@simplessBEST Жыл бұрын
Witam. Pytanie odnośnie wypłacania powtarzających się świadczeń niepieniężnych, mianowicie opodatkowanie dla osób fizycznych to 12% do 120.000zł rocznie, jednak co w przypadku gdy osoba świadcząca dla spółki (np. prezes) jest poniżej 26 roku życia. Czy może skorzystać z ulgi dla młodych, poniżej 26 roku życia dla przychodów nie przekraczających 85 528 zł? Dziękuje za pomoc :)
Жыл бұрын
Nie, ulga dla młodych nie obejmuje tego źródła przychodów.
@M.A.S.L.A.N.A Жыл бұрын
nie powiedziales o najwazniejszym, a mianowicie ze aby moc wyplacac sobie wynagrodzenie niepieniezne o ktorym mowa w art.176 nalezy wpisac to w umowie spolki ktorego nie mozemydokonac przy zakladaniu spolki w systemie S24 a ktore trzeba zrobic osobno po zalozeniu spolki u notariusza , co dodatkowo trwa,co jest moim zdaniem bardzo wazne.
Жыл бұрын
Można wpisać od razu do umowy spółki z o.o. przy jej zakładaniu (oczywiście w formie aktu notarialnego).
@M.A.S.L.A.N.A Жыл бұрын
@ w serwisie s24?
Жыл бұрын
Tak jak napisałem - w formie aktu notarialnego (więc nie w S24).
@sebastiangzyl5065 Жыл бұрын
Mam pytanie z innej beczki. Jeśli jako uczeń przed 26 rokiem życia pracuję w sp. Z. O. O. , wtedy mój dochód może być do 85 000 zł rocznie. Czy wciąż posiadając status ucznia mogę rozwiązać, a następnie zawrzeć nową umowę zlecenie i dalej zarabiać godziwe pieniądze? Czy ograniczenie dotyczy roku niezależnie ile miałbym umów?
Жыл бұрын
Tak, chodzi o sumę zwolnionych przychodów.
@mireka29872 жыл бұрын
Czy ja dobrze zrozumiałem jeżeli wspólnik wystawi fakturę spółce to znaczy że musi jeszcze prowadzić inną działalność gospodarczą bo jak inaczej wystawi fakturę VAT?
2 жыл бұрын
Jeśli nie jest zwolniony, to musi sie zarejestrować jako podatnik VAT.
@WojtekGil2 жыл бұрын
@ czy to się niepokojąco nie zbliża do uznania w całości za JDG? 😬
Жыл бұрын
VAT i podatek dochodowy to odrębne kwestie.
@annikamisher Жыл бұрын
Pytanie: czy jeśli wspólnik zawiesił JDG w danym roku rozliczeniowym (płacił miesięcznie VAT za JDG) i w tym samym roku wykonuje on świadczenia 176ksh dla spółki niepodlegające VAT to czy musi on wystawiać za wynagrodzenie 176ksh fakturę 23% vat jako osoba fizyczna/płatnik VAT?
Жыл бұрын
Jeśli te same czynności wykonywał w ramach DG, to widzę generalny problem w ich opodatkowaniu na gruncie art. 176 KSH.
@sandramilewska63832 жыл бұрын
Świadczenia, o których mowa są zarezerwowane tylko dla wspólników? Czy np. Wiceprezesowi , który nie posiada udziałów można wypłacić owe świadczenia?
2 жыл бұрын
Tak, chodzi o świadczenia wspólników.
@duomox15 күн бұрын
Nie do końca rozumiem kwestii opodatkowania wspólnika VATem. Jeżeli jestem jako wspólnik osobą fizyczną nieprowadzącą jednoosobowej działalności gospodarczej, to również moje świadczenia dla spółki byłyby objęte VATem? Dodam, że moja spółka świadczy usługi lotnicze, a ja sam jestem pilotem, więc chciałbym aby moimi świadczeniami było pilotowanie w określonym wymiarze godzin w miesiącu.
10 күн бұрын
Tak (przy czym VAT się może nie pojawić, jeśli w grę wejdzie zwolnienie podmiotowe - obrót 200 000 zł).
@mateuszk926 Жыл бұрын
Co Pan sądzi o wpisie 150 h / miesięcznie za kwotę 9500 zł ?
Жыл бұрын
Właśnie tego rodzaju klauzula została niedawno zakwestionowana przez ZUS. Mówię o tym w tym filmie: kzbin.info/www/bejne/m56ZpqCnpLGEa6M&
@szymonmajnusz9334 Жыл бұрын
Pytanie odnośnie wypłacania powtarzających się świadczeń niepieniężnych. Jak wygląda to z udziałowcem spółki który posiada JDG (działalność w żaden sposób nie jest powiązana ze spółką). JDG zgłoszona do VATu. Wówczas należy wystawić fakturę jako JDG na spółkę z VAT-em 23%? Jaką nazwę usługi podać? Dziękuję za pomoc! :)
Жыл бұрын
Tak (chyba, że wykonuję dla spółki usługi zwolnione - np. nauka języków obcych, usługi medyczne itp.). W tytule wpisałbym po prostu rodzaj usługi (np. przygotowanie 10 wpisów na Facebooku).
@tomasz4378 Жыл бұрын
Pytanie: czy jeśli mam w umowie zapisane 150 h miesięcznie z opisem dokładnym rodzaju tych świadczenia niepieniężne muszę prowadzić rejestr pracy w tych godzinach? Są to świadczenia niematerialne obsługa i pomoc portfela klientów w branży ubezpieczeniowej- finansowej.Dodam że są maile do tych klientów oraz są wykonywane połączenia tel. Skoro nie ma obowiązku rejestru godzin pracy w ramach tych świadczeń i praca jest faktycznie wykonywana?
Жыл бұрын
Nie widzę potrzeby prowadzenia ewidencji czasu pracy, w niektórych przypadkach przydadzą się natomiast raporty z wykonania określonych czynności (gdy nie ma maili i innych dowodów wykonania usług).
@iwonamazurek9791 Жыл бұрын
Czy Powtarzające się świadczenia niepieniężne wpływają na zdolność kredytową członka zarządu?
Жыл бұрын
Trzeba to ustalić indywidualnie z konkretnym bankiem. Spodziewam się, że może być z tym kłopot.
@soniusska10 ай бұрын
Czy świadczenia niepieniężne można wprowadzić w jednoosobowej spółce zo= o.o., czy musi być to spółka wieloosobowa ?
@adasrogas6 ай бұрын
dołączam się do pytania - czy ma to zastosowanie w jednoosobej sp z o.o.
@sajmosajmon5774 Жыл бұрын
Czy wspólnik zawsze musi byc vatocem od pierwszej złotówki, czy może być dopiero od 200 k przychodu (dochodu) ?
Жыл бұрын
To zależy - od rodzaju usług, od tego czy są zwolnione i od tego, czy wykonuje poza tym jakąś inną działalność opodatkowaną.
@videomati2 жыл бұрын
Witam. Czy jest szansa aby pan doradził, co robić z moją firmą? Nie wiem co robić, założyć spółkę czy dalej ciągnąć jdg.
2 жыл бұрын
Zapraszam do kontaktu.
@mireka29872 жыл бұрын
@ witam mam mocno podobny problem ,też mógłbym liczyć na poradę?
Жыл бұрын
W sprawie doradztwa poproszę o maila na kontakt@GardensTaxLegal.pl
@dariuszpabin34162 жыл бұрын
Czy powtarzające się świadczenia są kosztem spółki?
2 жыл бұрын
Moim zdaniem tak - na zasadach ogólnych - tzn. jeśli są wydatki z tego tytułu są poniesione w celu osiągnięcia przychodów / zabezpieczenia / zachowania źródła przychodów itd. Analogicznie jak każda inna usługa wykonywana przez wspólnika (i nie tylko). Trzeba też pamiętać o odpowiednim udokumentowaniu wykonania usługi.
@adrian80212 Жыл бұрын
Niepotrzebne są te wstawki video. Wystarczyła by zwykła ikona umowy ;-)