Skvělý Andy divím se že máš tak málo odběratelů :))👍👍
@carodejkabara64743 жыл бұрын
Děkuji, opet skvělé. Puberty se u nas docela bojíme. Mame 3 mesicniho alexe malého. Ale zrcatka jsme neporizivali, studujeme materialy, drbeme jen po kroužek (když se nechá). Slunecnice jen za odmenu, nechce pak bastit granulky. Mame i prvni navstevu veterináře a hromadu dotazu. Každopádně sledujeme všechny vaše videa a ten nas nezbeda se za 3 týdny naučil už hromadu triku. :) Děkujeme
@andreahenrik3 жыл бұрын
Není zač, jsem ráda, že videa pomáhají :) Mějte se vy i ten váš šikula hezky.
@janarichterova92084 ай бұрын
Děkuji moc za rady, pro papouška teprve pojedeme, ale je od kamarádky, ta ho má v bytě a nechce ho, protože dělá strašný nepořádek. Mimo jiné mě upozornila, že štípe, proto jsem hledala radu jak s ním zacházet, myslím že tím, že budeme nová rodina pro něho by se dalo začít něco jinak
@andreahenrik4 ай бұрын
@@janarichterova9208 Dobrý den, určitě změna prostředí, režimu a lidí kolem může výrazně změnit chování papouška. První dny bývají velmi růžové, pak se začne objevovat původní nežádoucí chování, ale držím palce ať se vám správným přístupem podaří štípání odbourat.
@DanaLiskova Жыл бұрын
Dobrý den Andreiko Nedávno jsem psala ohledně výcviku našeho mníška- koupila si target a těšila jsem se na spoustu času, který s naším miláčkem strávíme u trénování -tak to je momentálně úplně na druhé koleji. Náš mníšek (8 měsíců)mě asi před týdnem poprvé dost agresivně klovnul do tváře ...říkala jsem si, že jsem možná něco udělala špatně a přešla jsem to...druhý den mě kousnul ještě dvakrát a jednou dokonce tekla krev.Ještě před dvěma dny mi nastoupil na prst normálně, je pravda, že byl občas načepýřený, tak jsem ho nechala být, v klidu. Včera k večeru jsem ho pustila, aby se proletěl. ..to co se tu odehrálo, bylo jako z hororu útočil na mě , že jsem si musela schovávat hlavu. Nakonec jsem ho nějakým způsobem chytla a s prokousnutou rukou ho dala do klece... ráno si nenechal dát ani žrádlo do klece-tak jsem mu ho nakonec nasypala na zem ,ale nevím jak mu vyměním vodu. Nechci působit jak hysterka, celý život mám zvířata, ale našeho mníška se začínám bát a zároven je mi ho líto a nevím co mám dělat. Moc děkuju za radu - Dana
@pavlakohoutkova41623 жыл бұрын
Možná bych ještě zmínila dvanácti hodinový nerušený spánek, také jim to říká, že není čas se pářit. Jestli jsi to tam zmiňovala moc se omlouvám, video bylo opravdu prošpikované informacemi jako vždy, moc povedené! Určitě jsi to říkala v nějakém jiném videu, ale pokud někdo řeší hormony může mu to dost pomoc. Zdravím tu spící kuličku na tvém rameni XD
@andreahenrik3 жыл бұрын
Doufám, že to tam je někde zmíněné taky, jestli ne, tak rozhodně super postřeh. Kvalitní spánek ve tmě je v tomhle případě opravdu velmi důležitý. Kulička děkuje a já taky xD
@vojtecholiva91302 күн бұрын
Dobrý den , video mi pomohlo ale moje pyrura jednou za den jsem na plyšáka a u něho stráví třeba 15 minut a zajímavé jemné píská. Když k ní dám prst tak mě jemné klovne. Mám ji týden a zajímalo by mě jestli to něco znamená nebo ne předem děkuji.
@tatortik2 жыл бұрын
Zdravím začal jsem sledovat vaše videa a jsou super.. Já jsem si pořídil Kanára a chtěl jsem se zeptat zda vaše rady platí i pro Kanáry nebo je to zcela odlišné děkuji
@andreahenrik2 жыл бұрын
Dobrý den, kanáři jsou v mnohém podobní papouškům. Samozřejmě ochočení je u nich mnohem náročnější a nevytvoří si s člověkem tak silné pouto. Většina mých rad by měla platit i na kanáry.
@tatortik2 жыл бұрын
@@andreahenrik Díky
@koprivnik3 жыл бұрын
Zdravím zase super video děkuji :) je nějaký rozdíl v tomto chování u samce a samice ? je některé pohlaví obecně v tom chování horší ?
@andreahenrik3 жыл бұрын
Obecně se dá říct, že jsou na tom obě pohlaví stejně. U samic se k agresi přidává ještě problém s chronickou snáškou vajec, která může způsobit nespočet zdravotních, život ohrožujících, problémů. Jsou výjimky u některých druhů - naprosto typicky u kakadu může samec během hormonálního období zabít samici.
@HM-bo3kz3 жыл бұрын
Děkuji za super video. Chci se zeptat jak dlouho toto období trvá, přejde to samo a je to sezónní? Mám roční pyruru a už to na ni asi leze.
@andreahenrik3 жыл бұрын
@HM Všechno to je velmi individuální. Puberta většinou přejde za několik týdnů/měsíců. Pak se může hormonální chování sezónně opakovat během jara/léta. Ale jak dlouho to potrvá, bude to každý rok, jak intenzivní to bude - to se mění papoušek od papouška a každý rok to může být jinak.
@oliverjancar44313 жыл бұрын
Mohu se zeptat jaká strava by mohla být dobrá pro andulky vím že každá má ráda něco jiného ale alespoň něco. A ještě prosím jak hodně se může andulce dávat ta zelenina (za den). Děkuji😃 A ještě prosím, já vím mám hodně otázek ale, chtěl jsem se ještě zeptat jestli je nějaký rozdíl samice a samce u andulek. Děkuji😃
@andreahenrik3 жыл бұрын
Nejlepší strava pro andulku je co nejpestřejší strava. Jako základ doporučuji kvalitní granule (nebarvené, nepřislazované) nejmenší velikosti nebo kvalitní směs zrní (směs obsahující pouze proso je nedostatečná, je potřeba, aby ve směsi bylo více druhů malých zrnin včetně třeba divokých nebo bylinných semen - můžete klidně koupit dvě směsi a smíchat je dohromady. Např: ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=979a3507&a_bid=6489edc1&desturl=https%3A%2F%2Fwww.dobra-miska.cz%2Fvl-prestige-premium-pro-andulky-800g-new Nebo ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=979a3507&a_bid=6489edc1&desturl=https%3A%2F%2Fwww.dobra-miska.cz%2Fdarwin-s-andulka-special-1kg a smíchat třeba s DeliNature Wildseed Zelenina se může dávat neomezeně :) klidně okurku, mrkev, brokolici, papriku, hrášek, zelené fazolky, pampeliškové listy, salát, bylinky, cokoliv vás napadne. Mezi samcem a samicí nebývá moc rozdíl, spíš je každý ptáček individuální sám o sobě :)
@milusemalkova45733 жыл бұрын
Dobrý podvečer chtěla bych se zeptat kde jste koupila tu klec?
@andreahenrik3 жыл бұрын
Klec to je Voliéra Omega I, koupeno v nějakém online e-shopu.
@stevcicz3183 жыл бұрын
Dobrý den, nohu poprosit o název druhu papouška ? Moc děkuji
@andreahenrik3 жыл бұрын
Dobrý den, pyrura červenobřichý
@stevcicz3183 жыл бұрын
@@andreahenrik moc moc děkuji ☺️☺️☺️
@stevcicz3183 жыл бұрын
@@andreahenrik rád bych se zeptal zda nemáte kontakt na chovatele ( případně kde jste ho koupila) moc děkuji
@andreahenrik3 жыл бұрын
@@stevcicz318 Je od malého chovatele, co má jen jeden pár doma, nevím, jak je na tom s mladými. Zkuste se podívat na facebook do různých skupin o pyrurách. Taky na ifauně se dají sehnat seriózní chovatelé, ale je potřeba se ptát, chtít vědět v jakých podmínkách jsou chovaní rodiče, zda jsou testovaní na viry, apod.
@ruzenatovarkova663111 ай бұрын
Dobrý den, napsala bych dotaz, ale nikdy nedostanu odpověď :(
@marketachudejova64913 жыл бұрын
chtěla jsem říct bázlivá
@marketachudejova64913 жыл бұрын
Zdravím! Mám 9 měsíců starého Žaka! Nastudovala jsem si že nejlepší je pořídit si ho od chovatele dokrmeného a starého 3 měsíce! Nakonec měl při koupi od chovatele 2,5 měsíce a byl dokrmený. Létat začal hned další den od přivezení domů! V jakém věku tento druh papoušků prožívá pubertu? Jsem osamotě žijící invalidní důchodce a proto s žakem trávím většinu času! Už teď bývá dost mazlivý a taky mi v noci spí na rameni. Kromě něho mám ještě kočku kterou je schopný zahnat protože kočka je dost bláznivá!
@andreahenrik3 жыл бұрын
Zdravím, uvádí se, že žakové jdou do puberty někde mezi 3-5 roky - může to být dřív, může to být později, je to hodně individuální. Žakové snadno navazují partnerská pouta s lidmi a mívají pak velmi často problémy s chronickou snáškou vajec (v případě samiček) a se škubáním peří. Proto doporučuju trávit s ním hodně času, věnovat se mu, ale nehladit ho zbytečně jinde než na hlavě :)