Wychowywana przez herbową babcię już w dzieciństwie otrzymałam następujące nauki: 1. Kłaniaj się dozorcy tak jak królowi. Okażesz mu szacunek za pracę, która wykonuje. 2. Szanuj cudzą pracę. 3. Nie czyń drugiemu, co tobie nie miło. 4. Na moje dziecięce: Babuniu, ale inni... Odpowiedź padała natychmiast: A jeśli inni kradną, to TY też będziesz?"Dozorca" był tylko symbolem, tak jak " kradną" Tylko raz idąc z babcią, chciałam skrócić drogę i przejść przez wydeptaną przez trawnik ścieżynkę. Ale dostałam burę: Pomyśl, tu ktoś przekopał, zasiał, zagrabił, udeptał, przyniósł wodę, podlał. To jego praca i to nie lekka, a ty chcesz to zniszczyć. Postaw się na jego miejscu. Dotarło do 10latki na całe życie. Nie chodzę przez przedepty. Z resztą, kto chodzi na skróty ma brudne buty.😜
@jakiscossack87197 ай бұрын
W wojsku nie byłaś to nie wiesz jak się chodzi. Stopę kładziesz równiutko do podłoża i takim sposobem się nie męczysz podczas dłuższych marszów i nie ubrudzisz buta, chyba że jest błoto. Swoją drogą to w Polsce jak w lesie jak mawiał klasyk, w normalnych krajach przed położeniem chodnika sieję się trawę i obserwuje się wydeptane ścieżki i przy pomocy wydeptanych ścieżek kładzie się chodnik.
@marialupa71593 ай бұрын
Miałaś bardzo mądra Babcie - nie znam i nie poznam ale już Ją uwielbiam 😊 Pozdrawiam
@jakubmrowka47833 ай бұрын
@@jakiscossack8719pierwsza część była według mnie zbędna, a o drugiej też chciałem napisać bo w tym akurat przypadku to nie wina zwykłych ludzi tylko przełożonych budowy którzy właśnie "chcą na skróty"
@johnnybravo8582Ай бұрын
@@jakiscossack8719jestem starym trepem, i pierwszy raz słyszę takie bzdury 😂 Chyba na defiladzie po placu tak chodzisz
@MariaMaria-wn7sbАй бұрын
@@MsMartaSK piękna nauka. Ale nie dziś. Mają córka ma 20 lat, i tak się zachowuje, z szacunkiem do innych, ale już opuszcza ,dość plebsu, który poniża sam siebie. Dlaczego mamy ich szanować, skoro oni nie szanują samych siebie.
@rebelliousmommy5928 ай бұрын
Od lat będąc na emigracji pracowałam dla różnych rodzin, w tym dla pokoleniowych miliarderów, również z pochodzeniem szlacheckim, tzw. właśnie "old money" i powiem, że kiedykolwiek doświadczyłam przykrości, to głównie ze strony "nowobogackich", ale nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek ktoś mnie źle potraktował w tzw. rodzinie "old money". U tzw. "old money" zawsze byłam traktowana z największym szacunkiem (i nie przesadzam). Między innymi, pracowałam dla pewnej seniorki rodu, która niestety zmarła w wieku bardzo sędziwym i szczególnie ona, chociaż traktowała mnie z dużym szacunkiem, ale nie traktowała mnie też jako "tylko służącej", ale przekazała mi bardzo wartościową wiedzę, czyli... jak inwestować pieniądze i w co, nawet jeśli nie miałam ich dużo. Przekazała mi wiedzę, jak zabezpieczyć przyszłe pokolenia i co im przekazać i jak uświadomić moim (dorosłym już) dzieciom, że to, co dziś zebrałam, zyska wartość za dwa, trzy pokolenia i aby pomyśleli dwa razy, zanim wyrzucą niektóre rzeczy, kiedy mnie zabraknie. Tak buduje się pokoleniowe dziedzictwo. Oczywiście nie chodzi o tandetę "made in China", ale praktycznie każdy obraz olejny namalowany dziś, nawet przez nieznanego artystę, zyska sporą wartość za 100 lat, podobnie rzeźby, czy nawet drewniane meble. Trzeba sobie uświadomić, że przodkowie "old money" też kiedyś musieli kupić te meble, obrazy, rzeźby, które aktualnie posiadają ich potomkowie i te 100 czy 200 lat temu, one nie miały takiej wartości, jaką mają teraz. I to właśnie ta seniorka uświadomiła mi, że dziś mogę sama tworzyć przyszłe dziedzictwo "old money" dla moich potomków. Plus nauczyła mnie, jak i gdzie inwestować, aby stowrzyć też majątek pieniężny. Dzięki niej dziś nie muszę pracować dla nikogo, i dzięki niej mam już nawet dwa dzieła sztuki. I oczywiście, dzięki niej wiem, jaką wiedzę przekazać dzieciom i wnukom i chociaż jeszcze nie stać mnie, aby zapewnić najlepsze uczelnie wnukom, ale myślę, że moje wnuki będą mogły to zapewnić swoim dzieciom. Należy pamiętać (słowa owej seniorki), że "old money" kilka czy kilkanaście pokoleń wstecz nie były "old", jej przodkowie też od czegoś zaczynali... A "old money" wielu ludzi może kreować już dziś dla swoich przyszłych pokoleń i wbrew pozorom nie jest to nieosiągalne. No i oczywiście... ale wykształcenie i obycie również jest bardzo istotne, aby przyszłe pokolenia potrafiły zarządzać tym, co dostaną i aby potrafiły budować to dalej.
@dawidceglowski39195 ай бұрын
Bardzo bym chcial uslyszec taka wiedze.
@katarzynamatyka92753 ай бұрын
Rany, kobieto, podziel się tą wiedzą albo chociaż wskaż, gdzie ją zdobyć 🙏
@ajeto23 ай бұрын
A później przyjdą komuniści i huk. Rodzice mojej babci stracili wszystko i cieszyli się, że uszli z życiem
@jadziakowalska35303 ай бұрын
Moja Babcia miała dokładnie taka sama historię życia.
@gattling93 ай бұрын
No da się jak najbardziej akumulować majątek, ale nie gdy twoi sąsiedzi z lewa i prawa dostają co 30 lat małpiego rozumu 😅
@agnesz4628 ай бұрын
Mieszkam w USA i byłam kiedyś sprzątaczką, praczką, prasowaczka, nianią, opiekunka do starszych ludzi itd. Dodam że z wykształceniem wyższym o czym nie można było wspominać ponieważ to by zaburzało stereotyp służącej. W momencie kiedy po 7 latach dałam tzw 2 week notice, bo znalazłam normalną pracę, moja ówczesna PANI chlebodawczyni, wymówiła mi pracę w trybie natychmiastowym. Dzieci którymi przez tyle lat się opiekowałam zamiast swoim nigdy się ze mną nie skontaktowały. Smutne ale takie jest życie. Ostatnio byłam w podróży służbowej i zatrzymałam się w domu gościnnym mojego obecnego szefa. Jest to dom dla wszystkich wizytujących zamiast hotelu. Po każdym takim pobycie przychodzi pani sprzątająca aby przygotować dom dla następnego ewentualnego gościa. Mój Boże i co zrobiłam? Rozpłakałam się. Posprzątam po sobie, zamknęłam drzwi wynosząc śmieci żeby ulżyć tej osobie która kiedyś byłam ja. Bo żadna praca nie hańbi jeśli jest uczciwa i każdy zasługuje na szacunek.
@whybupropion7 ай бұрын
Niestety zawód boli. Ważne, aby takim ludziom z upływem czasu wybaczyć. Życzę spotkania na własnej drodze bardziej uwrażliwionych jednostek.
@slapfight35813 ай бұрын
7 lat stracone... Całę szczęście tylko 7. Mam nadzieję, że ułożyłaś sobie życie... Widziałaś ten film "Okruchy życia" ? Praca ma być pracą 8h i do domu. Zapominam o wszystkim i prowadzę swoje życie...
@klepsiklepsydra69663 ай бұрын
O tym, że żadna praca nie hańbi mówią tylko ludzie pracujący w tego typu zawodach. To zwykłe pocieszanie się. Ile razy nie powiesz, że bycie np babcią klozetową jest potrzebnym i wartościowym zawodem nie zmieni tego, jak tak kobieta czuje się poniżona swoją sytuacją ani tego jak traktują ją inni ludzie.
@iwonap72853 ай бұрын
@@slapfight3581Dlaczego stracone? Zdobyte doświadczenie dobre i złe. Poznanie siebie na innych płaszczyznach. Poznanie innych stron życia. I zapewne dochód, który był większy albo w ogóle był. Z jakichś przyczyn ta Pani tak, a nie inaczej zarabiała na życie i to z pewnością nie były lata zmarnowane.
@iwonap72853 ай бұрын
@@klepsiklepsydra6966 Niekoniecznie. Koleżanka mojej sąsiadki pielęgniarki też pielęgniarka kupiła w latach 90 taki przybytek. I zrezygnowała ze swojej pracy, bo to okazało się świetnym interesem. I może innym wydawało się, że czuje się poniżona 😅
@dominiedomi33093 ай бұрын
Ten filmik mi przypomniał, jak pewna Pani Małgorzata, spod znaku "mi is wiktoria", nagrała kiedyś rolkę na Insta, na której chwali się, że zabierają swoją "Panią Marysię" na wakacje i za nią płacą. Licząc zapewne na poklast, że tacy wspaniali dobroduszni państwo zabierają do Cancun swoją służącą, a tymczasem wylało się na nich, z resztą słusznie, wiadro pomyj, że po prostu ta Pani świadczy dla nich dalej pracę, tylko, że na wyjeżdzie i żadna to łaska, że zapłacili za jej pobyt, skoro ona de facto jest tam w delegacji i pracuje... Ot, takie nowobogackie przygody.
@nymphalis3 ай бұрын
To bardzo ciężka praca, byłam pielęgniarką, kucharką, nianią i sprzątaczką. Starsza pani właścicielka sieci restauracji we Włoszech nauczyła mnie gotować :) Zawsze jedliśmy najlepsze potrawy, świeże warzywa i owoce (codzienna dostawa z całego świata). Praca trudna, więzienie dla młodego człowieka. Jak umierał jej mąż w trakcie ostatnich jego oddechów goliłam go do trumny, bo tak sobie życzył, żeby obcy go nie dotykali. Zabierali mnie ze sobą na wakacje, nie da się źle traktować służby bo to czasami ludzie którzy poświęcają więcej swojego czasu dla pracodawcy niż rodzina. Dziś wiem, że wcale nie potrzebuję dużo pieniędzy żeby fajnie żyć. Zobaczyłam jak to wygląda u nich. Najważniejszy jest rozwój duchowy człowieka.
@aluette13 ай бұрын
U mnie bylo wręcz przeciwnie. Jako małe dziecko, byłam zachęcana przez moja ciotkę do lekceważenia i lekkiego dokuczania służącej, która pochodziła z tak głębokiej wsi, ze z ledwością mówiła po polsku. Haniu, wybacz mi! ❤
@KruffkaMilka8 ай бұрын
Na studiach pracowałam w "ekskluzywnym salonie", gdzie cena jednego paska do portek była równowartością całej mojej miesięcznej wypłaty. Niektórym klientom porządnie się "buraczyło" - rzucali na ladę swoje karty złote i "Bajznes Klab", robili awantury o rabat choćby 2%, dzień dobry ani nie powiedzieli, ani nie odpowiedzieli... Ich kompleksy wręcz kipiały :) Można mieć kasę ale kulturalnie żyć w głębokim ubóstwie.
@marcin.b3802Ай бұрын
W PRLu średnia pensja wynosiła 40 dolarów. A modne spodnie lub koszulka z krótkim rękawem kosztowała równowartość miesięcznej pensji. To tak dla informacji tych, którzy mówią że dzisiaj bieda.
@kkr6008 ай бұрын
pracuję w trzecim korpo w Warszawie i jestem w nielicznej mniejszości, która mówi "dzień dobry" paniom sprzątającym 😐
@kaledonia19838 ай бұрын
To prawda. Mnie też to zdziwiło gdy pracowałam w 3mieście, że się nie szanowało tak ciężko pracujących osób. Od małego mnie uczono szacunku, czy to do niani, czy do sprzątaczek w pracy.
@WojciechPoprostuWojtek-mz5ni8 ай бұрын
Tylko czy to wynika z tego ,że będąc przedostatnim szczurem w korpo czujesz się lepiej niż sprzątaczka,czy po prostu ekipa sprzątająca zmienia się tak często ,a ty nie masz w zwyczaju ani przeszkadzać komuś w pracy,ani kłaniać się obcym osobom?
@kkr6008 ай бұрын
@@WojciechPoprostuWojtek-mz5ni 😳
@neativ136 ай бұрын
Tak samo w sklepach, zadarte julki, bufony w koszulach, a gardzą tymi kobietami... Mnie nauczono że praca nie hańbi, każdemu należy się szacunek(podstawowy, dla innego człowieka), zawsze się witamy, żegnamy, dziękujemy za pomoc....
@kaledonia19836 ай бұрын
@@neativ13 nigdy nie wiesz gdzie wylądujesz tak naprawdę. Moja znajoma sprzątaczka właśnie z 3miasta wcześniej pracowała w banku, ale z czasem robili redukcję ( przez te wprowadzania chociażby bankowości elektronicznej ) i tyle kasjerek i obsługi nie było potrzebne. Do tego oczywiście doszedł wiek, pozostały osoby najmłodsze... także ludzie myśleć trochę...
@dominiedomi33093 ай бұрын
Mój pradziadek przed wojną pracował "u Państwa", jako pomocnik kucharza i zawsze wspominał ten czas z wielką sympatią i rozżewnieniem, bo był dobrze traktowany. Niewykształcony wiejski chłopak, a jednak miał u nich dobrze i często opowiadał, że głodny nigdy nie był, że zbierali zimą lód z jeziora do ziemianki, żeby latem lody robić, że się nauczył robić majonez i mu bardzo smakowało, bo nigdy nie jadł. W trakcie wojny był parobkiem u niemców, mieszkał na spichlerzu, ale i tam miał "dobrze", bo w niedzielę wszyscy jedli razem obiad w domu oraz niemiec go nie bił... jakież ogromne szczęście, że jego potomkowie dzisiaj nie są już parobkami, bardzo się z tego cieszył.
@bartosz77062 ай бұрын
A potem podczas operacji Wisła Armia Czerwona rozstrzelała tych jebanych szlachciców, ez
@beatabielenda66948 ай бұрын
Moi dziadkowie czy rodzice nigdy nie użyli do/przy mnie słowa służba. Do dzisiaj mój Tata bda o grób swojej "cioci". Od dziecka zabierał mnie do niej jak była starszą panią, a później na jej grób. Zawsze powtarza, że jak go zabraknie to mam zadbać o jej grób. Nigdy też nikt w mojej rodzinie nie używał słowa sprzątaczka, tylko pani sprzątająca - dlatego miło mi było jak to usłyszałam od Ciebie. Szacunek.❤
@professionnel1118 ай бұрын
Tomku, jak ja uwielbiam Twoją szczerość i bezkompromisowość w rozprawianiu się ze stereotypami i z ludźmi, którzy w butach noszą niezły siennik.
@elitarny_lobuz8 ай бұрын
Dziękuję Ci bardzo! 🎉
@horator59956 ай бұрын
To tylko jedna perspektywa. To, że wielu bogatych traktowało służbę czy pracowników dobrze to nie znaczy, że nie było też takich, którzy wyzyskiwali, poniżali i źle traktowali ludzi, nad którymi mieli władzę. Stare bogactwo nie oznacza z automatu, że jest się kimś lepszym moralnie, a zaprzeczanie grzechom tej klasy bo u mnie u znajomych tego nie było to mało merytoryczna argumentacja
@jadziakowalska35303 ай бұрын
Zawsze znajdą się wyjątki.
@Kwadratura3 ай бұрын
@@jadziakowalska3530 Tylko teraz którą grupa była wyjątkiem
@darek723 ай бұрын
Pracowałem ponad 14 lat na recepcji w apartamentowcu na Mokotowie.Od samego początku mieszkańcy traktowali mnie bardzo dobrze.Z kilkoma osobami nawet się zaprzyjaźniłem.
@BibaSenana3 ай бұрын
Class of the person is often not by education...it's a manners!
@henrykbrzeszczotek7518 ай бұрын
Wspaniały odcinek! Brawo! Kultura przede wszystkim. Zawsze mnie irytuje gdy ktoś jest niekulturalny do pani ekspedientki w sklepie, pani kelnerki w restauracji, czy pana listonosza. Człowiek zaczyna się nie od mieć, ale od być.
@biancasternn76108 ай бұрын
Opowiadasz tak ciekawie, że można Cię słuchać i słuchać. Te dłuższe formaty są rewelacyjne. Co do kultury ludzi, wszystko zależy od tego, co kto wyniósł z domu. W mojej pracy są ludzie zblizeni do siebie wiekowo, pod względem kultury ogromna przepaść, a wszyscy jednak z tych "samych domów".
@elitarny_lobuz8 ай бұрын
Dziękuję! Zawsze się waham, czy komukolwiek się będzie chciało oglądać dłuższe formy, ale okazuje się, że jest na nie popyt. 🤓
@agnieszkakamion15668 ай бұрын
Jestem za, te dłuższe filmy są możliwością poznania elity i lepszego zrozumienia tej sfery. A przy okazji- chciałabym dowiedzieć się co z tym alkoholem do obiadu. Co mówi etykieta o serwowaniu alkoholu. Niektórzy serwują po obiedzie. Inni do. Jak jest prawidłowo?
@majakryzan80525 ай бұрын
Aaa ja to bym chciała taki na 1h przynajmniej 🙂
@KarolinaAnna-d4j3 ай бұрын
Dziękuję za ten filmik :) moj tata jest z rodziny gdzie była służba (lata przedwojenne i powojenne ) i od dziecka byłam uczona szacunku do wszystkich ludzi, umiem się dogadać z każdym i szanuję każdego niezależnie od pozycji społecznej, co niestety nie widzę u tzw. nowobogackich
@galaktykaluizy48773 ай бұрын
Super, że mieliście takie podejście do ludzi dla Was pracujących. Myślę jednak, że tu chodzi o coś innego, o szerszy aspekt wzajemnej relacji klas społecznych. Podam przykład. Właściciele sieci sklepów mają fundację, która pomaga wybranym potrzebującym i się tym chwali, i dobrze. Są bogaci, więc mają pewnie "służbę", do której też mogą odnosić się w sposob najlepszy na świecie, i dobrze. ALE. Zatrudniają setki czy tysiące osób za najniższą krajową w swoich sklepach uniemożliwiając im godne życie. I o to chodzi pewnie aktywistom lewicowym.
@dominiedomi33093 ай бұрын
coś w tym jest. Dla tych, którzy podają nam jedzenie czy piorą nam gacie z szacunkiem, ale dla całej reszty już nie :(
3:56 kazdy inteligentny osobnik ma taka umiejetnossc. Na tym polega inteligencja na dopasowaniu poziomu rozmowy do sytuacji lub interlokutora. Naturalnie wykszalcenie i obycie skraca droge ale nie jest jedynym wyznacznikiem. a z tym hydraulikiem...branzowy jezyk moglby skonsternowac niejednego z elity. Wiec nie robmy juz wszechwiedzach z kogos kto niem poprostu nie jest. 6:09 to nie jest obora prze pana...no to jesli tak...to tak. No ale przeciez moglibybysta pogodoc jak rowny z rowny z rolnikiem i goralem. Hej! Sluzba ma jeszcze czesta jedna zalete. Mianowicie partycypuje w procesie mieszania krwi...nie od czapy sa przeciez anegdoty o hydrauliku, ogrodniku itd. Tak, tak. Trafnie ujal to Aleksander Głowacki w Lalcke (tak wiem czerwony gniot): " - Wierz mi, Belu, że urodzenie jest najmniejszą zasługą tych, którzy się rodzą. A co do czystości krwi... Ach, Boże! wielkie to szczęście, że nie bardzo zajmujemy się sprawdzaniem tych rzeczy. Powiadam ci, że o czyimś urodzeniu nie warto rozmawiać z ludźmi starymi jak ja. Tacy bowiem zwykle pamiętają dziadów i ojców i nieraz dziwią się: dlaczego wnuk jest podobny do kamerdynera, a nie do ojca. No, wiele się tłumaczy zapatrzeniem."
@lucynaponiatowska7505Ай бұрын
Bardzo ciekawy film ❤ dziękuję bardzo , pozdrawiam ❤
@sundegol36526 ай бұрын
Witam, Mój dziadek był z jednej strony prostym chłopem, który pracował na roli z pasją a z drugiej strony wielkim człowiekiem, którego wszyscy darzyli szacunkiem. Pewnego letniego słonecznego dnia rzekł do mnie tak: Pamiętaj, tym co wyniesiesz z rodzinnego domu jest wychowanie; Tym co odbierzesz w ramach edukacji jest wykształcenie; Gdy pójdziesz w świat on pokaże ci czym jest obycie.... Pamiętaj bezdomnym nie jest ten, który w dniu dzisiejszym nic nie ma bo "fortuna kołem się toczy", lecz ten, który nic nie wyniósł ze swojego rodzinnego domu. Życzę udanego dnia SdG
@IrenaKnot3 ай бұрын
Piekne slowa ❤❤❤
@natalias503 ай бұрын
Alez pięknie powiedziane ❤
@Bea1979-ho9qv3 ай бұрын
Dzień dobry-super mądre słowa-serdecznie pozdrawiam😊Wszystkiego dobrego
@gosiagandava19308 ай бұрын
Super że o tym mówisz, mam nadzieje że twój przekaz dotrze do takich dzbanów . Miałam koleżankę która zmuszona była wyjechać za granicę aby dorobić sobie jako sprzątaczka. A sama kiedyś nawet" dzień dobry" nie mówiła do sprzątaczek w pracy. Życie nieraz fortuną się toczy
@mniemanologia6 ай бұрын
"Życie fortuną się toczy"? Co to za tekst? 😂
@gosiagandava19306 ай бұрын
@@mniemanologia no chyba wiesz że Fortuna to grecka bogini szczęścia
@mniemanologia6 ай бұрын
@@gosiagandava1930 Może chodziło o to, że fortuna kołem się toczy?
@ignacyrzecki3668 ай бұрын
100% zgoda. Nowobogacki prostak to jeden z gorszych typów człowieka. Planuje Pan zrobić film o latach 90-tych i problemach z mafia ludzi z takich domów jak Pana?
@elitarny_lobuz8 ай бұрын
Tak! To będzie nawet większy projekt, bo niestety mam co opowiadać 😢
@WojciechPoprostuWojtek-mz5ni8 ай бұрын
@@elitarny_lobuzbędzie co komentować ,bo niestety też mam wiele do powiedzenia w tym temacie
@MrSzopek5 ай бұрын
@@elitarny_lobuzPanie Łobuzie, czekam z niecierpliwością na ten materiał
@moniaM8 ай бұрын
Super, że o tym mówisz👍, moja babcia opiekowała się swoją nianią, aż do jej śmierci, a teraz ja opiekuję się jej grobem. Od najmłodszych lat, byłam uczona szacunku do każdego człowieka i tego samego uczyłam swoje dzieci. Dzięki Łobuzie za poruszenie tego tematu.
@jadziakowalska35303 ай бұрын
Właśnie przypomniały mi się słowa mojego Ojca skierowano do mnie i mojej siostry. Proszę traktować ludzi z szacunkiem,bez różnicy, czy jest to dozorca,czy profesor.
@renataj77433 ай бұрын
Panie Tomaszu na początku myślałam, że z Pana dupek jakich wiele ale zainteresował mnie Pan swoim stylem i klasą oraz popularyzacją savoir-vivre'u i zasubskrybowałam Pana kanał i muszę napisać, że już dowiedziałam się wielu rzeczy👍człowiek uczy się całe życie.
@michalsadovski8 ай бұрын
Fantastyczny, unikalny i pouczający materiał. Bezkompromisowy i inspirujący. Jednocześnie bardzo lekko i przyjemnie się słucha. Elita wśród kanałów na YT 🙂
@InterwencjaRodzinna3 ай бұрын
Uwielbiam Pana. Niech się te porady nie kończą🎉
@ewa99358 ай бұрын
Brawo!W punkt .Stad tyle chamstwa sie namnozylo,bo niedawno przerzucali lajno u siebie.
@juliaanienko51428 ай бұрын
Teraz właśnie zrozumiałam, że jesteś wrażliwym, empatycznym człowiekiem z szacunkiem do ludzi
@margotkotter75453 ай бұрын
Super przekaz dziekuje i pozdrawiam z Hamburga❤
@ireneusznawrot70743 ай бұрын
6 lat pracowałem w biurze zarządu firmy turystycznej która ma 50 hoteli. Nasz prezes czesto jeżdził z nami do tych hoteli. Zawsze znał imiona pracowników. Zaskoczył mnie gdy w jednym z hoteli w kuchni spytał kucharkę czy córka Beata zdała maturę. W innym pana od napraw spytał się czy żona już zdrowa. To był świetny człowiek.
@arkadiob.22139 күн бұрын
Takich ELIT nam trzeba i takich wzorców w TV a nie jakichś achh. Dziękuję tacy Ludzie jak Ty dają mi odrobinę nadziei na ten kraj. Ps. Pewne błędy robię świadomie
@aleksandrawajszczuk91873 ай бұрын
To prawda. Ja byłam panią sprzątającą. Rodziny u których sprzątałam szanowały mnie i moją pracę. Z niektórymi wciąż utrzymuję bliski kontakt, jesteśmy przyjaciółmi.
@Urszula8758 ай бұрын
Piękny wykład. Aż miło słuchać.
@emiliaromanowska67488 ай бұрын
Ja szacunku do ludzi musiałam nauczyć się w pracy, czyli w Ikea. Obsługa klienta to ciężki chleb. Ale dziś pracuję dla siebie i spokojnie mogła bym mieć swój personel. DZIĘKUJĘ ZA FAJNY ODCINEK.POZDRAWIAM 😊
@monami73138 ай бұрын
Ogromny szacun dla ludzi pracujących w sklepach.
@hannamarquet38332 ай бұрын
Dopiero dziś trafiłam na pański kanał. Bardzo ciekawy temat. Generalnie zgadzam się . Widzę jednak poważne różnice pomiędzy angielską a francuską formą traktowania służby. Ja byłam wychowana w anglosaksońskim wydaniu i byłam mocno zaskoczona po przeprowadzce do frankofońskiej strefy …..a jak to wygląda w Polsce to od Pana ucze się …😁🤚Dziękuję .
@jolakoodziej92068 ай бұрын
Zgadzam się moja koleżanka pielęgniarka znała hrabiankę była to starsza pani zawsze elegancka i bardzo uprzejma dla każdego bez względu na status a było to na wsi gdzie ta pani żyła po wojnie, znała też osoby które się dorobiły, może nie tak by mieć służbę ale uznawały że miłe mogą być tylko dla lekarza a pielęgniarka to taki niższy szczebel i już nie trzeba się starać
@AgnieszkaJezierska-u4p8 ай бұрын
Te dłuższe filmy są super. Bardzo przyjemnie się Ciebie słucha.
@annas40218 ай бұрын
Dzień dobry Panie Elitarny Łobuzie. Mój Dziadek był Chłopem, moja Babcia pochodziła z warszawskiej biedoty z Powiśla. Przez kilka nocy przeczytałam Chłopki, Służące oraz Ziemianki. Te pozycje bardzo mi otworzyły oczy i pozwoliły zrozumieć zachowania moich Dziadków, jakie pamiętałam z dzieciństwa. Siostra mojego Dziadka została taką Służącą w rodzinie przedwojennego generała. Po wojnie była Służącą i Nianią w domu Lekarza i Adwokatki. Nie miała własnej rodziny. Gdy Dziewczynki stały się Kobietami z własnymi Rodzinami, zabrały swoją Nianię do swoich nowych domów i to one opiekowały się swoją Nianią do końca Jej dni. Tak, ma Pan rację. Wszystko zależy od Charakteru Człowieka, a nie od zamożności portfela. A Ci nowobogaccy są tego przykładem, i tym dobrym i tym złym. Swoją drogą, bawi mnie ogromnie trend OLD MONEY ale ten ON A BUDGET😂🙃🤦♀️. Co Pan o tym sądzi? Serdecznie pozdrawiam z Łodzi🌷 .
@elitarny_lobuz8 ай бұрын
Dzień dobry Pani Anno. Zgadzam się z Panią w 100%. Ten trend wygląda śmiesznie. Estetycznie jest to nawet chwalebne, ale to udawanie kogoś, kim się nie jest, jest dość komiczne. Pozdrawiam.
@annas40218 ай бұрын
@@elitarny_lobuz dokładnie tak. Udawanie kogoś kim się nie jest. A przecież prawdziwe OLD MONEY, to nie sposób ubierania się. To przede wszystkim klasa, zachowanie, tradycja, wychowanie wynoszone z domu, a nie to, co się ma na grzbiecie😉. Moja Ciocia, czy Babcia, pokolenie dzieci tej biedoty, krawcowe, pracując u Braci Jabłkowskich, chodziły w kostiumach i w kapeluszach, dziadek w płaszczach, marynarkach i kapeluszach. Bez względu na pochodzenie, ludzie poprostu dbali o swój wygląd i maniery. Nie gloryfikuję i nie mówię oczywiście, że tak było zawsze i na codzień, bo ciężko fizycznie pracowali, i często byli ubrudzeni pracą. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. I życzę udanego weekendu i nadchodzącej majówki🙂.
@vinylovaa5328 ай бұрын
mysle, ze czesto odnosi sie po prostu do ubran, ktore sa w stylu old money, ale nie sa takie drogie - czyli w duzej mierze ubieranie sie klasycznie :D
@annas40218 ай бұрын
@@vinylovaa532 więc nazwijmy to ponadczasową klasyką, elegancją, dbałością o fason, krój i materiał😉🌷
@vinylovaa5328 ай бұрын
@@annas4021 ja w sumie tak nazywam. Może to po prostu chwyt marketingowy - nazwać coś old money, bo brzmi inaczej niż klasyka i się sprzeda jako obietnicą idealnego luksusowego życia? Natomiast czasami pod hasłem "old money" szukam ubrań, bo to po prostu pokrywa się z moim, mniej lub bardziej, klasycznym gustem 😅😅
@dominikkacprzak36004 ай бұрын
Prowadzę firmę, która zajmuje się sprzątaniem budynków wielomieszkaniowych deweloperskich. Faktycznie jest tak, że większość osób traktuje moich pracowników i mnie również, jak kogoś gorszego, pomimo tego, że pewnie część z moich pracowników zarabia lepiej niż oni :)
@dorotabestkowska89728 ай бұрын
Tomku,brawo!!!!!!!!!!.Pozdrawiam,Dorota
@lucekmelec38295 ай бұрын
taa, jak ma przyjść Pani sprzątająca to człowiek w stresie sam musi trochę posprzątać żeby nie było obciachu
@dominiedomi33093 ай бұрын
o matko, tak! Będąc w zaawansowanej ciąży, jak to się mówi "na ostatnich nogach" rozważaliśmy z mężem, czy by może nie zapłacić komuś, żeby przyszedł posprzątać, okna pomyć itd. i nie byłam w stanie, bo już mi było wstyd, że kogoś wpuszczę w takie nieposprzątane mieszkanie 🙈w końcu zrezygnowaliśmy, ale sąsiadka się skusiła i zanim Pani przyszła jej okna pomyć, to ona je jeszcze przetarła z kurzu, bo głupio jej było, że takie zapuszczone.
@cezaryzawadzki59698 ай бұрын
Kiedyś pracując za granicą też miałem osoby do pomocy. Pani sprzątająca zarówno biuro jak i mieszkanie wiedziałem jakie ma hobby itp...zaś dzięki rozmowami z kierowcą i użyciu przez niego języka fachowego kilka lat później z lekkością mogłem tłumaczyć wizytę zagranicznych gości w jednej z fabryk w Polsce
@neativ136 ай бұрын
Mój pierwszy nowy! rower, był od szefowej mojej cioci, która sprzątała ich rezydencje. Może dla nich to było nic, a dla mnie to był wspaniały prezent od obcych ludzi :) Ona dostawała bony na środki czystości dla siebie, premie i pomoc.
@SylwiaR-z8b3 ай бұрын
Jestem wdzieczna,ze pan w taki sposob potrafi "trafic" do tych co chca sie uczyc od pana manier! Szkoda,ze tak malo jest takich mezczyzn czy kobiet,jak rowniez malo jest osob co chcieliby sie tego uczyć
@alicjadzierzak3823 ай бұрын
Pracowałam u moich rodziców w polu i nie wyobrażam sobie żebym miała gorzej traktować ludzi tylko dlatego że mają mniej pieniedzy lub dlatego, ze przerzucali łajno u swojego ojca. To zupełnie nie jest o tym.
@mczdeveloper8 ай бұрын
Bardzo ciekawy materiał. Większość ludzi nie będzie mogła być elitą, ale służenie przez ten promil którym się udało wsparciem a nie pogardą może mieć dla człowieka wykonującego dla nich pracę większą mentalną wartość niż zarobione pieniądze.
@SerceGwiazdy3 ай бұрын
Na studiach pracowałam przez chwilę na recepcji. Większość ludzi zachowywała się w porządku, część była bardzo miła. ALE niestety im bogatsza osoba tym gorzej nas traktowała. Oczywiście to nie zasada i to nie tak, że każdy bogacz był okropny. Nie mniej jednak duża część była opryskliwa i niemiła.
@annazochowska18223 ай бұрын
Kultura osobista nie zależy od statusu społecznego, pochodzenia, majątku. Zależy od wychowania, wzorców z otoczenia i charakteru. Jeśli jesteś chamem czy zołzą to nie ma znaczenia w jakich kręgach się urodziłeś.
@mototime39705 ай бұрын
U mnie w pracy jest lepszy przypadek. Pracownik ze wschodu nie może przeżyć, że osoba, która wczesniej trudniła się sprzątaniem, dziś jest kierowniczką magazynu. Sam natomiast pracuje bez niezbędnych kwalifikacji i jeszcze głośno krzyczy, że są one mu niepotrzebne. Najbardziej śmieszą mnie też paniusie, które bogato wyszły za maż i myślą, że samego Boga za nogi złapały. Same jeszcze 5 lat temu sprzątały u bogatych ludzi, a dziś chcą aby u nich sprzatano w domach. Zabawne jest to, że taka pancia za dzień swojej pracy ledwo co zarobi na dzień pracy osoby sprzątajacej....
@jakiscossack87197 ай бұрын
Ja to niestety miałem pecha i moja rodzina za komuny była represjonowana, bo większość rodziny była wojskowymi, a potem działali w konspiracji, a po ujawnieniu lub zdemaskowaniu, moją rodzinę nawiedziły okrutne represje, szkoda, bo wywodzę się ze szlachty, a przez bestialski system moja rodzina została zepchnięta na margines społeczeństwa i teraz muszę zaczynać od zera.
@BibaSenana3 ай бұрын
Communism was(is) terrible...they just stole from people and were teaching propaganda...
@NightMorllan7 ай бұрын
Mnie zawsze irytuje jak ktoś na ludzi którzy odbierają nasze smieci mówią "śmieciarze" czy na Panią sprzątającą "sprzątaczka" to ma dla mnie takie pogardliwe znaczenie.
@pawestochlinski62468 ай бұрын
Dzień dobry Jest Pan prawdziwym arystokratą.Fantastyczny kanał, dziękuję iz mogę wiele od Pana się nauczyć.Chcialbym być taki jak Pan,lecz jest to niemożliwe. Dziękuję za to co Pan robi dla takich ludzi jak ja.Czyli ciemnogród. Życzę Panu dużo zdrowia i dalszych sukcesów.
@agneseurban52713 ай бұрын
😂
@WojciechPoprostuWojtek-mz5ni8 ай бұрын
Przypomniało mi się zachowanie 'elit' ,a moze lepiej nazwijmy ich dziedzicami-bogatymi od pokoleń jak wynajmowałem od nich kamienice.Jeden przychodził witac sie z robotnikami, próbował z nimi zartowac , kumplować się i uważał sie ,za wielkiego pana ,który brata sie z plebsem.Robotnicy,czy hak kto woli ekipa remontowa miała go totalnie gdzieś.Bardzo nie na miescu zachowanie.Drugi wynajmując mi lokal zachowywał sie jakby mi go użyczał,z dobrej woli dzielił sie swoją własnością , był w wielkim szoku jak upominałem się o wymianę rzeczy, które zgodnie z prawem nalezaly do jego obowiązków.Mina i intonacja na zasadzie'ale jak to , przecież ja ci udostepniam lokal ,mam jeszcze ponosić koszty"Jakby co miesiąc nie dostawał za to przelewu.Trzeci szok i niedowierzanie jak wyznaczyłem mu terminy osobistej dostawy faktury.Książe w szoku ,ze musi sie dostosowac do ludzi pracujących.😂Odrealnienie snobów jest naprawdę zabawne.Patrzeć jak ich ego bańka pryska, przepyszne.A już moim ulubionym momentem jest mina Korwina Mikke jak CIEĆ,nie chciał go wpuścić autem za szlaban szpitala,pomimo iż został poinformowany,że oto wieki Korwin-Mikke przekracza bramę psychiatryka.😂😂😂😂I nie pomoglo,to ze powiedział cieciowi 'dzien dobry'.Naprawde jest to chamskie,jak udajecie sztucznie miłych ,bo i tak w środku czujecie się lepsi.Kulturalne jest bycie sobą i bycie naturalnym.Bo elit w Polsce już dawno nie ma.I nie ma sensu udawać ,że jest się kimś lepszym
@Kwadratura3 ай бұрын
A może ten pierwszy po prostu był miły i lubił ludzi, czemu zakładasz że robił to z poczucia wyższości :'0
@filibusterevenge86533 ай бұрын
Ja wspominam ludzi w moim rodzinnym domu jako koszmar. Zawsze gdzieś kręciła się gosposia czy pani sprzątająca czy jakiś pomocnik albo asystentka. Nigdy nie byłem sam I szczerze tego nienawidziłem! Wysrac się nie można było w spokoju. Koszmar.
@Seed.of.Light.8 ай бұрын
Tomaszu może i Ty mógłbyś od czasu do czasu pojechać na grób swojej niani skoro spędzałeś z nią więcej czasu niż z własną mamą.
@Makumba-s9k5 ай бұрын
Eustachy Sapieha w swoich Wspomnieniach niedemokratycznych przyznał się, że dwa razy od rodziców dostał lanie. Raz za kłamstwo i drugi jak obraził służbę. W jednym z programów dziewczyna, która pracowała na statku przyznała, że jak syn miliardera obraził oficera czy kapitana to go ojciec wywalił za burtę.
@Kwadratura3 ай бұрын
Czy ten miliarder został skazany za morderstwo syna?
@wojowojo80293 ай бұрын
Oglądałam Cię od czasu do czasu, ale za ten odcinek masz moją subskrypcję.
@szymonradomski37765 ай бұрын
Super, że znasz ich imiona 😂 Cały problem polega na władzy jaką daje Ci twoja pozycja i ten cały Śpiewak itd. nie mówią o tym, że burżuazja czy arystokracja nie potrafi być miła. Ten stosunek wynika z akumulacji kapitału zbudowanego na wyzysku klasy robotniczej. Zawłaszczaniu wartości dodatkowej w produkcji itd. To wy potrzebujecie robotników, a nie my kapitału i elit
@HaniaPietrukowicz3 ай бұрын
O ja Cię, powiedział co wiedział, ale nie wiedział co powiedział!!!, tyle mądrości aż mi się w głowie zakręciło!!! Uf, gorąco!!!😮😮😮
@dominiedomi33093 ай бұрын
Ikonowicze mieli pieniądze, w domu była służba, nie bójmy się tego słowa - byli bogaci. Dzisiaj Piotr Ikonowicz odgrywa rolę społecznika i pomagającego uciemiężonym przez bogatych, ale po prostu jest komunistą i się utożsamia z manifestem komunistycznym.
@paawian8 ай бұрын
Bardzo pouczające, dziękuję.
@krynia3743 ай бұрын
Tomku pieknie to wylozyles, temat rzeka a padl konkret- dziękuję wazny temat w czasie chmastwa, pospulstwa i nienawisci /zawiści. WSZYSCY ci ,,nowobagaccy" tak jak ujales kiedys gnoj przewali, a teraz postanowili ten przyslowiowy gnoj przewalic na ludzi, którzy za nich robia prawdziwa pracę. Smutne przykre, ale i na tp jest rada. STOICYZM
@auroralaura34968 ай бұрын
Zgadza się, tak właśnie było dawniej i jest do dziś
@MegaKonieczko8 ай бұрын
Bardzo cenię Żulczyka i Śpiewaka. Historie o przemocy klasowej to nie łzawe opowieści tylko część Historii. Tak, tej przez "H". Oczywiście, zdarzały się domy, jak Twój (szczególnie w drugiej połowie XX wieku czy na przełomie tysiącleci), gdzie zamożni pracodawcy traktowali swoich pracowników godnie. Jednak im bardziej cofamy się w czasie, tym mniej te dobre wzorce były powszechne.
@chrumcholiniks3 ай бұрын
Nic nie jest czarno-białe, tak i w tym przypadku. Nie poruszono tu jednej kwestii - tym szacunkiem i dobrym traktowaniem płaciło się niejako za lojalność i trzymanie języka za zębami.
@ansuz36533 ай бұрын
Nienawidzę bałaganu, ale też nie lubię marnować czasu na sprzątanie, jednak NIGDY nie wynająłem nikogo do sprzątania, aby zachować prywatność domu. Może gdybym urodził się w klatce to nie marzyłbym o pływaniu po świecie? Może gdybym nie był jedynakiem to zbyt mocno nie ceniłem prywatność własnej przestrzeni a spożywanie posiłków nie byłoby dla mnie intymną czynnością tylko sztuką teatralną? ;)
@Seed.of.Light.8 ай бұрын
Żadna praca nie hańbi. Taka sprzątaczka, sprzedawca w żabce, czy klozetowa w centrum handlowym to też człowiek. Czy panowie, którzy jeżdżą śmieciarką. To są ludzie ,którzy wykonują ciężką i potrzebną pracę. Każdemu należy się szacunek. Ja mam wielki do panów, którzy co tydzień wyrzucają śmieci czy sprzątają londyńskie ulice.Ja nie mogłabym takiej pracy wykonywać a jednak ktoś to robi i dzięki temu mamy czysto wszyscy.
@martagorska73453 ай бұрын
Bardzo ciekawy materiał - dziękuję za wgląd w codzienność domu arystokracji 🙂 Ciekawi mnie czy w kolejnych pokoleniach dzieci nowobogackich mają szansę wyjść na ludzi? Znacie takie rodziny?
@gosciowa1528 ай бұрын
Wielu ludziom bardzo przyda się obejrzenie tego filmiku.
@agnieszkajanicki12758 ай бұрын
Prawda w 💯 Procentach. Pozdrawiam Serdecznie 😁
@gszymon8 ай бұрын
Nareszcie odcinek na który czekałem. Czyli nadal w Polsce mamy domy ze służbą. Ja za taki podziękuję. 4:33 wykapany Łobuz 😅. Odkurzacz który rwklamowałeś sprawdza się znakomicie.
@monami73138 ай бұрын
Ja muszę przyznać że moja elita dobrze mnie traktuje, nigdy jeszcze nie spotkal mnie najmniejszy afront z ich strony.
@antonilwd3 ай бұрын
5:04 mamy nie przyznać racji ikonowiczom, śpiewakom i żulczykom bo przedstawiłeś dowód anegdotyczny? W świetle badań historycznych oni sa blizej prawdy. W dobrych domach nie uczą uczciwej argumentacji czy może wlasnie prezentujesz wyniesioną z domu umiejętność wciskania kitu?
@Ya-rj4yx3 ай бұрын
Brzmi ładnie, ale czasy się zmieniły i praca w recepcji, jako concierge, czy jako sprzątaczka, to praca, a nie miejsce w społeczeństwie. Oczywiste jest traktowanie tych pracowników z szacunkiem, ok -- jeśli zna się ich imiona, ale może pani sprzątaczka czy pan recepcjonista nie chcą skracania dystansu przez zwracanie się do nich po imieniu?
@SerceGwiazdy3 ай бұрын
Aaa tak przy okazji ;) szpiedzy to zazwyczaj służący, kucharze etc. 😂 i to od nich zwykle płyną najlepsze informacje
@dymi87121 күн бұрын
Dzięki za zdjęcie grobu w 4:41 ;)
@karolinabarestrand17078 ай бұрын
Zgadzam sie w 100% . Pozdrawiam 😊
@krzysztofgorski96114 ай бұрын
Ja też. Nie jestem z bogatej rodziny ale szanuję pracę innych
@Zawisza_Czarny_8 ай бұрын
Ciekawy kanał, panie łobuz. 😉
@melania23878 ай бұрын
Zawsze wlasnie tak sobiecwyobrażalam pistepowanie ze " służbą". W moich oczach to przyjaciele domu i rodziny. Zdziwilo mnie jednak, że " grubsze" tematy poruszalo sie po 20-tej, kiedy nie bylo ich w posiadłosci... No coż. Moze takie ograniczone zaufanie jest rozsądne. Ja jestem chyba zbyt łatwowierna... Pozdrawiam Łobuz!😊
@annyevharis8 ай бұрын
Myślę, że nawet nie o brak zaufania chodzi, ale bardziej o to, że każdy ma prawo do prywatności i raczej to niezbyt miło wyciągać intymne sprawy nawet przy najbardziej zaufanych osobach trzecich.
@melania23878 ай бұрын
@@annyevharis niby tak, ale jeśli są ci ludzie ( służba) także po to aby im się wypłakać w rękaw....to gdzie prywata?
@annyevharis8 ай бұрын
@@melania2387 wydaje mi się, że to też od osoby zależy - ktoś bardziej wylewny będzie się wypłakiwał "służbie" a ktoś bardziej skryty zachowa osobiste szczegóły dla siebie. Nawet jeśli coś dojdzie do osób pracujących w domu, to wcale nie musi za tym iść komentarz osób zaangażowanych. Nawet mężowi czy przyjaciółce nie trzeba się zwierzać że wszystkiego :)
@melania23878 ай бұрын
@@annyevharis racja! Siostra mi zawsze mówi, że jestem łatwowierna....a ja zawsze mówię, że każdy mierzy swoją miarkę. Ode mnie nigdy nic dalej nie idzie i tak traktuję innych. Pozdrawiam
@MegaKonieczko8 ай бұрын
Niezły etat, codziennie od 6h do 20h xd
@zakompleksiony89867 күн бұрын
Cześć, chciałbym poprosić o krótką rolkę bo widzę że ogólnie nie ma ani wzmianki o tym. Jak osoby z klasy wyższej/elitarnej podchodzą do zwierząt? Kto się nimi zajmuje jakie zwierzęta kupują/załatwiają itp. czy mógłbyś coś o tym opowiedzieć?
@ajeto23 ай бұрын
W Polsce nie ma elit. Elity wyginęły. Teraz masz trochę przypudrowanych chamów z chama.
@antonilwd3 ай бұрын
Sam sobie zaprzeczasz: z jednej strony mowisz, że służba wykonuje ciężką potrzebą pracę z drugiej z pogardą mowisz o ludziach którzy przerzucali łajno ale później stali sie bogaci. To jak to jest? Przerzucianie gówna w pańskiej stajni jest nobilitacją a u siebie to powód do wstydu?
@giovannajakimowicz25323 ай бұрын
Jest takie przysłowie: frak leży dobrze w trzecim pokoleniu. Mógłby Pan szerzej wyjaśnić to zjawisko?
@kaczki-ng5jv4 ай бұрын
Znam osoby, które żyją na bardzo dobrym poziomie od conajmniej 2 pokoleń, że obecny 50latek/latka mają rodziców, którzy dużo osiągneli zawodowo i finansowo. Mimo tego są dla mnie zaściankowi i bardzo zamknięci umysłowo, nie zachowując szacunku dla osób im podległym :/
@tamaraszkudlarek19737 ай бұрын
Mówisz to o czym myślę.❤
@EwaJędrychowicz9 күн бұрын
P 4:48 4:50 anu chyba jeszcze w twarz nie dał. Murzyn, jest słowem upokarzającym (mnie w szkole uczyli, że murzyn to człowiek czarnoskóry, mieszaniec😊(czarny + biały ) mulat itd..Teraz jak ktoś powie murzyn to jest rasistą. A Panu wolno mówić o pracownikach śłużący? Nie jednemu " służącemu" tacy panowie jak pan( (celowo mała litera) i pod względem wykształcenia i pod względem obycia, nie są godni butów czyścić.
@INTJ_2363 ай бұрын
@Elitarny Łobuz czy wolisz chodzić na siłownię, czy masz w domu siłownię?
@MonikaChyc-Gazdeczka8 ай бұрын
Panie Tomku, tu naprawdę nie potrzeba żadnych Pana opowieści o tym w jakim domu się Pan wychowywał, to tylko lub aż kultura osobista, wychowanie oraz to jaki wartości wyniosło się z domu.
@grzegorzaugustyniak64053 ай бұрын
To że ktoś jest bogolem, to nie znaczy, że jest elitą ale bardzo prawdopodobne, że jest elytą.
@monikamoni70512 ай бұрын
❤❤bravo 👌👏👏👏🥰
@WojciechPoprostuWojtek-mz5ni8 ай бұрын
Szczyt snobizmu : chwalić się tym ,że szanuje się wszystkich ludzi ,którzy świadczą jakieś usługi,że zna się imię sprzątaczki i mówi się dzień dobry.No rejczel.Mając jakieś podstawy kultury,to człowiek wiek,że to nie pozycja zawodowa ,ani materialna stawia nas w jakims miejscu .
@iwonaskowronska23753 ай бұрын
Przyznaję, że ani pieniądze, ani wykształcenie nie gwarantują kultury osobistej, szacunku pracodawcy do pracownika.
@KasisKiss8 ай бұрын
100 % w punkt
@Villanelle-yh8tp3 ай бұрын
Dlatego jesteśmy naiwnie zdziwieni jak jedziemy do roboty w bogatsze kraje i traktują nas jak niemolnikóm lub prostotootki.
@CichyNick8 ай бұрын
Ludzie pokroju Śpiewaka potrafią jedynie promować marksistowską ideologię, mając na ustach "uciskane masy chłopskie/robotnicze". Z tym jakby nie patrzeć mitem rozprawia się autor kanały Encyklopedia Staropolska. Gorąco polecam.
@januszswiech-azjazpasja8 ай бұрын
U mnie w pracy gdy jedna z Pań sprzątających odchodziła na Emeryturę to dostała od mnie butelkę Whisky. Masz rację Drogi Przyjacielu że te wszystkie śpiewaki, żulczyki i reszta to nie ma co im wierzyć.
@katarzynamatyka92753 ай бұрын
A jakież to "elyty" mieszkają na Złotej 44. Z tego co wiem mieszkała tam kiedyś (o ile nie mieszka nadal) ta była dziewczyna Magicala (już nie pamiętam jak ona się nazywa 😅), no to ludzie kochani, to co to za elita 😂😂😂
@martagorska73453 ай бұрын
Piękne zdjęcie z Pana nianią 💛
@TonyS12998 ай бұрын
Temat bardzo ciekawy i świetnie zaprezentowany. W obecnych czasach w Polsce również zdarza się kilku osobowa służba w takiej formie w domach?
@AtGaspachioАй бұрын
Jak to "panią sprzątającą" myślałem że sprzątaczkę.