🎁 Współpraca: businessmisja@gmail.com. Jeśli chcesz wystąpić w programie - napisz. 🔴 Subskrybuj nas aby oglądać więcej: bit.ly/34Ob4pZ i kliknij dzwoneczek. ▶ yt.com - mosaico.ai | www.mosaico.ai
@tomaszpaluszkiewicz76762 жыл бұрын
oś to fv4ydfy nie ma za 4sztuka i jak przemyślenia po co się spieszyć bo nie ma to jak będzie h lly dy to f
@alicjakowalczyk44192 жыл бұрын
9
@arnoldbuzdygan2 жыл бұрын
"Token jest cyfrowym dowodem własności" - otóż nie jest. Jest to zdanie wprowadzające w błąd potencjalnych inwestorów. Pisałem już przy innej okazji, ale widzę, że muszę się powtórzyć: Nie ma żadnych uwarunkowań prawnych by jakiekolwiek tokeny, w tym NFT, dawały prawa własności, prawa wynikające z akcji/udziałów czy autorskie majątkowe. A nawet traktowanie ich jako instrumentów dających prawa majątkowe prosi się problemy karne i finansowe. Powinno się ostrzegać potencjalnych inwestorów, że realizacja złożonych obietnic przy tokenizacji to dobra wola faktycznych właścicieli praw autorskich, majątkowych czy właścicielskich, a nie ściemniać ich o dowodzie własności, w tym rzeczy materialnych. Czy w ogóle inwestujący mają świadomość, że upadek blockchaina grozi utratą wszystkiego co jest powiązane z ich tokenami? Ba! Czy ludzie w ogóle mają świadomość, że ich NFT w zasadzie zawierają URL (link) do serwera wyświetlającego jakieś dane. Piszę "jakieś" bo mając władzę nad tym serwerem (np. przejmując domenę czy adres IP) można przesłać dane jakie się zechce. A nawet - wysyłać różne dane w różnych odpowiedziach bo w tokenie NFT nie ma informacji co powinien otrzymać. A to oznacza, że pewnego dnia może otrzymać nico. Tokenizacja jest fajna, ale niestety tokeny nie dają żadnych DOWODÓW i GWARANCJI w przeciwieństwie do zapisów w rejestrach akcji, udziałów, nieruchomości itd. Chciałbym, żeby było inaczej, ale niestety - póki co tak nie jest. Mogą się więc opierać wyłącznie na zaufaniu wobec ich wydawców. ps W tej chwili jedynie tokeny przychodowe nie podpadają KNFowi. I to akurat jest zaleta takich tokenów, że można ogarnąć nimi konkretne przedsięwzięcie a nie całą spółkę. ps2 Statut spółki też może dawać akcjonariuszom/udziałowcom dodatkowe uprawienia i czynić "na koniec" z inwestorów klientów i ambasadorów. ps3 Czy faktycznie jest lepsza płynność tokenów w stosunku do akcji? Wątpię.
@jk-no6vp2 жыл бұрын
"Czy ludzie w ogóle mają świadomość, że ich NFT w zasadzie zawierają URL (link) do serwera wyświetlającego jakieś dane. Piszę "jakieś" bo mając władzę nad tym serwerem (np. przejmując domenę czy adres IP) można przesłać dane, jakie się zechce." - tutaj akurat jeśli dane umieści się "on-chain", to nie ma do nich nikt dostępu, nie można ich edytować, a będą istnieć, dopóki będzie istnieć blockchain. Z resztą się zgadzam.
@saturndirect80852 жыл бұрын
Czy to sie nie będzie zmieniało w stronę nabierania prawnego statusu własności? Mówię w perspektywie lat, idąc w kierunku.
@Rafalce2 жыл бұрын
Na DANY moment nie jest. Prawo podąża za rzeczywistością z opóżnieniem. Kiedyś najpierw mówiono, póżniej słowo zaczęto zapisywać etc W Usa legislacja i zamiar dalszej dominacji gospodarczej na świecie wchodzi juz w temat kryptowalut, u nas krajem rządzi stary dziad komunista z ludzmi swojego pokroju. Źli przedsiębiorcy są w zasadzie jedyną nadzieją na przyszłość, tak jak było od zawsze..
@arnoldbuzdygan2 жыл бұрын
@@saturndirect8085 Nie sądzę. To wszystko jest zbyt pisane palcem po wodzie by mogło mieć wartość dowodową.
@arnoldbuzdygan2 жыл бұрын
@@jk-no6vp A który token NFT umieszcza dane na swoim blockchainie? I wtedy też pojawia się pytanie o bezpieczeństwo takiego blockchaina.
@maciejgrzesiak76512 жыл бұрын
Proszę zapytać Pana Rahima następnym razem na jakiej podstawie wycenił swoje tokeny na 21mln$ , z czego do sprzedaży wystawił tylko 1mln. Pytając na jego social mediach tylko chował komentarze ;)
@kacperbuta24192 жыл бұрын
.
@rafloochechusky97712 жыл бұрын
Pozdrowienia z Peruwiańskiej Amazonii. Tutaj wszystko tanio. Warto kupować i rozwijać kraj gdzie rodzą się dzieci.. to jest bardzo ważne.. Dalej jest edukacja... Tutaj można się cofnąć 40lat wstecz ale zrobić coś lepiej albo powtórzyć sukces.. Biogazownie. Turbiny wiatrowe pionowe. Linie autobusowe. Jest wszystko otwarte
@robertpankiewicz35112 жыл бұрын
Rahim, Twój Mindset to mistrzostwo świata, gratuluje
@adrian601242 жыл бұрын
Tokenizacja nieruchomości to może być naprawdę ciekawa sprawa.Gdzie można by było zaczerpnąć więcej wiedzy na ten temat.
@GA-zx3by2 жыл бұрын
Geniusz, pozdrawiam!
@barbaraz68472 жыл бұрын
Crème de la crème. Wspaniały wywiad. Wspaniały rozmówca. Najlepszy wywiad jaki obejrzałam. Aż chcę się żyć widzac i słysząc takich prawdziwych ludzi z misją. Dziękuję i pozdrawiam
@biznesmisja2 жыл бұрын
Dziękuje za piękne słowa :) miło mieć taka widownię :) aż chce się robić więcej wywiadów 💚
@taurus74662 жыл бұрын
Już dawno nie słyszałem tak pieknie wypowiadanych farmazonów. zakochałem się
@optasznik2 жыл бұрын
Bardzo przydatny wywiad. Trafione pytania. Rahim doskonale tłumaczy zależności nowej ekonomi. Polecam!
@jussismateusz2 жыл бұрын
Mam kilka osób, z którymi chciałbym kiedyś się spotkać i porozmawiać. Pan Rahim jest jedną z nich.😊 Niesamowity mindset i spojrzenie na świat. Szacun za gościa i za fajnie poprowadzoną rozmowę. 😉 Pozdrawiam.
@konradkoodziej18392 жыл бұрын
Jeden z ciekawszych i bardziej wartościowych wywiadów. Tacy goście są po stokroć bardziej wartościowi niż naganiacze i gwiazdki YT.
@AnnaAnna-uv9ju2 жыл бұрын
Podziwiam za wspaniałe pomysły.❣️i oczywiście biznesy.🥇
@Papanato941 Жыл бұрын
Pan Ranim mówi to co ludzie chcą usłyszeć , później robi to co się tylko jemu opłaca.
@viva77522 жыл бұрын
..to jest czas honoru..powiedział p.Rahim..🤝
@saturndirect80852 жыл бұрын
W marcu Morgan Williams - prezes International Business Times i generalny dyrektor Amerykańsko-Ukraińskiej Rady Przedsiębiorców określił ukraińskie rolnictwo „kopalnią złota” dodając jednak, że na przeszkodzie stoi wiele rzeczy, które trzeba zmienić. „Główna z nich dotyczyć będzie przejęcia władzy...”
@engineengine25122 жыл бұрын
Ten mikrofon to dajcie dalej od przelyku w nastepnym wywiadzie 😉 dzieki za material.
@fujivideos4012 жыл бұрын
No niezły wywiad, zazdro za to , że możesz porozmawiać sobie z takim człowiekiem gigantem 👌
@biznesmisja2 жыл бұрын
Sam sobie nieraz zazdroszczę :) pozdrawiam
@leechu84032 жыл бұрын
Czy da się wyegzekwować prawo do takiej tokenizowanej nieruchomości ? Czy może to się opiera tylko na uczciwości właściciela ? Co by się stało gdybym posiadał tokeny które dają mi prawo do całej nieruchomości a właściciel stwierdzi że to był tylko żart, on mi nie da dostępu do tej nieruchomości...
@karolinalubienska78962 жыл бұрын
Super, wartosciowe tresci, dziekuje!
@ryoni992 жыл бұрын
dzieki za kolejny swietny materiał!
@biznesmisja2 жыл бұрын
Dziękuje :)
@Wins70n2 жыл бұрын
Kluczowe: "MOŻE BYĆ cyfrowym dowodem własności" - ale nie jest. Nikt tego nigdzie nie uregulował prawnie. NFT służy właśnie do tego o czym ten Pan mówi na początku - do zbierania kapitału z rynku. Kupisz token bez gwarancji, że ktokolwiek go będzie chciał odkupić :)
@Rafalce2 жыл бұрын
Rolnik wychodował cebule, również bez gwarancji, że ktoś ją odkupi. A jednak... Nft dopiero sie rozwija, jest w tym naprawdę potęga!
@21paski382 жыл бұрын
Andrzej jesteś niedoinformowany, sa różne rodzaje nft i jeżeli na tym sie znasz to zarabiasz ja od pazdziernika zrobilem 20eth na plus
@LuckyScar2 жыл бұрын
Brakło mi trochę pytań i odpowiedzi o stronę techniczną, jak konkretnie można zainwestować np. w Mosaico? Na giełdzie kanga?
@sandramilewska63832 жыл бұрын
Naprawdę dobry materiał!
@biznesmisja2 жыл бұрын
Dziękuje Ci - miło to słyszeć 👍👌
@stasz.lepszewideo2 жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa. Rahim ma interesujące podejście do biznesu!
@tomaszgendek90202 жыл бұрын
pytanko. tworzac token na jakie aktywo (LAS ENERGIA WODA), tworzysz defakto kryptowalutę?
@sebastianazaradzki28192 жыл бұрын
Wielkie dzięki dla Rahima za jego wypowiedz o przedsiębiorcach, sam jestem nim i w 100% zgadzam się że mamy misje polegającą na budowaniu lepszego kraju . Dzięki wam wszystkim.
@biznesmisja2 жыл бұрын
Dzięki i Tobie za ważny komentarz 👍
@Niekumak2 жыл бұрын
Znasz może w Polsce jakiś żywy przykład przedsiębiorcy budującego lepszy kraj?... Jestem przedsiębiorcą wielu od lat...i też kiedyś myślałem tak jak Ty😉
@przemekbazan88022 жыл бұрын
Brawa dla prowadzącego i mega gościa 💪.
@musiszznac2 жыл бұрын
Chciałbym zainwestować w jeden projekt na jego stronie, ale była tak dziwna weryfikacja twarzy, że po 30 min nie zrobiłem weryfikacji ehh
@r.d.70732 жыл бұрын
Zapodaj wynik za 1 kwartał 2022. Proszę nie mydlić ludziom głowę. Ja też mam firmę za 1mln, ale nikt jej nie kupi nawet za 100tys.
@PasiekaNadBystra2 жыл бұрын
Dobry materiał.
@biznesmisja2 жыл бұрын
Dziękuje :)
@karolsmolak8482 жыл бұрын
Uwielbiam Rahima bdb wywiad pozdrawiam :)
@biznesmisja2 жыл бұрын
Dziękuje 👍💚
@maciej37892 жыл бұрын
co ty zrobisz z tym zaoszczędzonym czasem na pisanie? pzdr
@Rafalce2 жыл бұрын
Niesamowity czlowiek!!
@BioPiekarz2 жыл бұрын
Na tytuł filmu odpowiedź jest bardzo prosta. Firmę która służy ludziom.
@LuckyScar2 жыл бұрын
Piękny wywiad. Pełen szacunek 👊
@biznesmisja2 жыл бұрын
👍
@ryszardsojka21372 жыл бұрын
przerażające
@martru97312 жыл бұрын
Tomenizacja produktów? Wow, słucham, oglądam :)
@tadeuszkobylanski95812 жыл бұрын
Cwaniaczek tokenizacji
@oem052 жыл бұрын
Social w Skandynawi m jest dzięki wysokim podatkom 22 dochodowy 11,4 społeczna 25 VAT. Państwowe duże firmy a jest ich mało inwestują w fundusze także od dziś będziesz raszim a nie rahim bo lejesz pan wode
@piotrkosecki2 жыл бұрын
Ja się poddaje - w tym kraju cały czas rzucane są kłody pod nogi osobom prowadzącym działalność gospodarczą
@mirekostrowski38432 жыл бұрын
Ja się boję pracy na własny rachunek, za duża niepewność i nieprzewidywalność prawnopodatkowa, podatki są u nas zawyżone np. w porównaniu do Irlandii - każdy kto ma jdg w PL jest bardzo odważny. Podziwiam innych - mnie nie stać na tak duże ryzyko :)
@Bolek5902 жыл бұрын
Ciekawy wywiad. Jest tylko jeden problem Polacy maja większa misje w szkodzeniu innym Polakom, aby się im za bardzo nie poprawiło. Większość dużych firm w Polsce jest własnością zagranicznych inwestorów. Do których Polacy lgną jak… „biedronki”… i kompletnie nie rozumieją tego ze każda kolejna złotówka oddana obcemu krajowi to równia pochyla do bycia … nikim jako społeczeństwo i nikim jako jednostka.
@stanislaw51312 жыл бұрын
Ciekawy temat tokenizacji NFT, mysle ze warto to zglebic.
@Mesajah4562 жыл бұрын
Fokusa teraz zaproscie
@takzetak60312 жыл бұрын
Polecam
@biznesmisja2 жыл бұрын
Ja także :)
@pkost112 жыл бұрын
A ja mam nadzieje ze tokenizacja, nft upadnie na pysk i rynek udowodni ze to po prostu gowno w złotym papierku.
@maro.v22 жыл бұрын
Smutny gość programy. Bogaty a nie zadowolony z siebie.
@annadana31312 жыл бұрын
Wow nie wiedziałam że tokenizacha dotyczy fizycznych dóbr. Myślałam że to ściema a teraz wiem że można stokenizowac nawet samochód.
@biznesmisja2 жыл бұрын
Tak mega wyjaśnił to Rahim. Można stokenizowac samochod itp
@asza34402 жыл бұрын
Nic nie robić 😁😁😁😁
@detergent6662 жыл бұрын
Cóż za przełknięcia!
@joannapawlowska4042 жыл бұрын
Pan mówi tak jakby tokeny tylko mogły rosnąć a nie warość ich spaść o polowę > NORMALNIE CUDA -:))))
@kazimierztraube5972 жыл бұрын
Pompatyczne słowa = Lipa = wszystkie firmy Traderow zarabiają na PROWIZJI KAZDEJ TRANSAKCJI = na giełdzie i w banku - To PRAWDA
@kazimierztraube5972 жыл бұрын
Traderzy konkurują między sobą = zwykli ludzie Tracą = to Zamaskowane piramidy = Z CZEGO WYNIKAJĄ ICH ZYSKI ??????
@tomaszjarek54012 жыл бұрын
Jestem pod Wielkim wrażeniem, przekonał mnie w 100% Mam nadzieje, że zapisze się na kartach historii, Pozdrawiam :)
@krzyspal6492 жыл бұрын
Cuda na kiju. Wygląda na to, że gościu zarabia tylko na wpłacających mu pieniądze.
@johnhennessy32372 жыл бұрын
Najlepiej wywołać epidemię światowa, a potem wojnę światową.
@Livingontheisland2 жыл бұрын
Rahim zniszczyłeś chlopa. On już miał dość. Płynność dzięki tokenizacji. Idźmy w to. Ja idę. Dzięki za materiał. 👌🥇
@lucekmelec38292 жыл бұрын
dla mnie zyskowne biznesy to medycyna, technologia, energetyka
@biznesmisja2 жыл бұрын
To prawda chociaż energetyka zależy co masz na myśli ?
@lucekmelec38292 жыл бұрын
@@biznesmisja załamał się rynek paliw kopanych, ktoś musi wypełnić lukę, mam na myśli wszelkiego rodzaju produkcję energii
@lidiakowalska39092 жыл бұрын
Działajcie globalnie nie lokalnie wystarczy mieć na czym czapkę nosić. Ja decyduje komu płacę podatki i ile a cyrk c o v i d o wy mnie nigdy nie dotyczył. Na kryzysie tez mozna zarobić.
@ryszardmatuszewski44192 жыл бұрын
e-kafejki CNC w całym kraju by się przydało otwierać, lekcje wynalazczości, Euipo
@jakubstanko22112 жыл бұрын
jaki biznes dzisiaj przynosi dochody ...? to proste , jakikolwiek byle by mieć koneksje w rządzie , bez tego umarł w butach , niestety takie mamy czasy że wolny rynek to mit a ludzie się dzielą na tych którzy nie prowadzili działalności i tych którzy już wiedzą że w pewnym momencie dojdziesz do ściany i głową muru nie przebijesz ...
@kierunektrener-zarabiajwie88422 жыл бұрын
Twoje przekonania są szkodliwe, ale zostań sobie w nich. Nikt normalny w biznesie tak nie myśli, mam 7 firm i uwaga; nie mam znajomosci w rządzie. Da się ? Ale jak się ma mentalność nieudacznika to będzie ciężko.
@KrzychuBB2 жыл бұрын
🤔
@kobow692 жыл бұрын
Nierząd lub nie rząd
@krzysztofkorun29622 жыл бұрын
Coraz trudniej w biznesie, tyle firm upada.
@dziennikarzsledczy2 жыл бұрын
@@asterion3291 ale opanuj emocje.
@kau64162 жыл бұрын
Prawda! Kilka lat w biznesie ślubnym, JDG. W 2023 zamykam :< Powodzonka!
@dziennikarzsledczy2 жыл бұрын
@@kau6416 czemu ? co się dzieje ?
@piotrula72 жыл бұрын
Półprawda. Teraz firmy upadaja nie bo byly zle zarzdzane tylko dlatego ze byl i jest kryzys jakego nie bylo nigdy jeszcze.... sytuacja wyjątkowa więc beda badac firmy i padają... Powodów milion, chociażby taki ze ludzie mniej zarabiaj wiec i mniej wydają, sredni kowalski nie kupi tereaz od ciebie zegarka albo garkow za 5 tys czy odkurzacza za 10 tys gdy mu lad polski zabral 400zl, gdy za wiegiel co płacil 3 tys to teraz musi 8 tys, albo jak za kredyt płacił 1800zl a teraz 3000zl albo jak placil za wyzywienie na miesic 1 tys zl to tez musi zapłacić 1400zl to nie będzie taki człowiek myślał o kupowaniu pierdół zbednych tylko jest w grybie przetrwania a każdy pieniądz idzie na oplaty.
@miner38222 жыл бұрын
Po polsku mówi się na Ukrainie. Wkurza mnie nieznajomość języka polskiego.
@jaceks.53732 жыл бұрын
Fajne
@biznesmisja2 жыл бұрын
Dziękuje Jacku
@ryszardmatuszewski44192 жыл бұрын
- zostać europolitykiem i brać łapówki
@saturndirect80852 жыл бұрын
Ukraina i plandemia .....LOL
@felekzjawa33792 жыл бұрын
NAJLEPSZY BIZNES JEST BURDEL , KLIJENCI 24 GODZINY NA DOBE .
@joannapawlowska4042 жыл бұрын
w Polsce śmiało można mówić używając jezyka polskiego. To żadena ujma.. Historycznie polski to byl ten gorszy język, "elyty" mówiły tylko po francusku, niemiecku, rosyjsku...a teraz ...teraz "elyty" znów wstydzą się ojczystej mowy i używają jedynie słuszny.
@leszektomaszmatysek71252 жыл бұрын
bussinez nie ma żadnej przyszłości do 2029 wszystko sie skończy: film polecam: kzbin.info/www/bejne/ZnfMhoWInrCMg7M
@folalatruv89592 жыл бұрын
NFT to gówno
@biznesmisja2 жыл бұрын
Patrząc na rozmowę to nie do końca :) posłuchaj całości polecam ): mi otworzyło oczy ;)
@2313-r5s2 жыл бұрын
Glowno to masz w glowie ziomeczku pozdro
@dannybrown59802 жыл бұрын
żadna nowa idea nie jest gównem, jedynie ludzie którzy nie potrafią użyć jej potencjału mogą gównianie z niej skorzystać :p
@kazimierztraube5972 жыл бұрын
RACJA TO WALEK = Z czego są zyski ? = Z KAZDEJ TRANZAKCJI Nakręconych ludzi na szybki zysk = każda Spółka = po co tyle Spółek ? = Tworzą usługi " bankowe " = zysk Z prowizji = giełdy - banki = Guwno
@wszyscywon2 жыл бұрын
Sam jestem do tego sceptycznie nastawiony, jednak najlepszym weryfikatorem jest czas.
@panbarter5404Ай бұрын
Ściemniacz co się dzieje z mosaico
@anonymous-dk1is2 жыл бұрын
JANUSZEX inc. !!! = "murowany sukces"
@kazimierztraube5972 жыл бұрын
Nic nie produkują = Zyski = Z czego ?????? = Z prowizji od każdej transakcji = GOLENIE FRAJER ÓW = TY uważaj na swą kasę