Super wytłumaczone, cieszę się, że na to trafiłem. Pozdrawiam
@EnterVPl4 жыл бұрын
Akordy z przewrotką, a ja całe życie się zastanawiałem o co chodzi z tym zapisem, a tu definicja bardzo prosta. Z pewnością tą wiedzę wykorzystam, bo zawsze jak grałem to latałem po klawiaturze z tymi akordami. Fajnie się ogląda wasze filmo-poradniki-kursy w dość przystępnym do przyswojenia informacji schemacie. Jest tutaj wszystko: pokazanie o co chodzi (definicja i zapis), pokazanie jak to działa oraz brzmi, pokazanie tego jak się to coś ćwiczy (w też podpowiedzi), dobry humor, jak i również podsumowanie. A no i właśnie są nuty. Odpowiadając na pytanie "jak mi idize?" Dalej się uczę Auld Lang Syne z waszych nut. Idzie mi to tak długo, bo nie siedzę nad tym systematycznie, natomiast coś tam umiem i jakoś to idzie (powoli). Na tym utworze uczę się czytać z nut, a w zasadzie uczę się płynniejszego czytania z nut. Po za tym ze słuchu nauczyłem się grać utwór Nocnego Kochanka "Koń na białym rycerzu". W oryginale to taka ballada-metal, ale mimo wszystko da się to grać na klawiszach. Ogólnie ja się uczę ze słuchu wszystkiego i tak też nauczyłem się grać prostą wersję Korobeiniki (częściej nazywane jako "muzyka z Tetrisa"). Sprzedam jeszcze ciekawostkę: na klawiszach nauczyłem się grac jeden z utworów z filmu Piraci z Karaibów z tabulatury na gitarę akustyczną. Jak to możliwe? Gram też na gitarze jak i na kilku innych instrumentach (ale nie na raz jakby co xd)
@szkolapianina4 жыл бұрын
wow, dzięki :) no to ewidentnie działasz i to na maksa!!
@Carroline274 жыл бұрын
Dominika, jest moc, jest entuzjazm, z filmu na film👍 Bardzo przydatne lekcje, dla mnie super powtórka. Mega 🥰 wdrażam!!!
@szkolapianina4 жыл бұрын
I o to chodzi! Działanie to podstawa! Pięknie Karolina!
@konradgniazdowski49374 жыл бұрын
Jest dobrze! Jest luz i zabawa! No i ktokolwiek robi te delikatne ruchy kamerą, jest mistrzem. Znacznie łatwiej słuchać, kiedy obraz nie jest statyczny.
@karolinarodak48433 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za super objaśnienie wielu kwestii teoretycznych oraz niezwykle przydatne, jasno wytłumaczone, bardzo fajne ćwiczenia. Uwielbiam je wykonywać i mam wrażenie, że naprawdę dużo się z Wami uczę. Chodzę na prywatne lekcje, ale to dzięki Wam mobilizuję się do wielu ćwiczeń i poszerzam kolejne obszary gry.
@szkolapianina3 жыл бұрын
Dzięki Karolina, cieszymy sie :)
@joannaestera52854 жыл бұрын
Przyjemnie sie Ciebie słucha. Same konkrety przydatne do nauki gry na pianinie. Jestem zachwycona. 😍
@szkolapianina4 жыл бұрын
Dziękujemy
@asiateodorowicz4714 жыл бұрын
Dziękuje! Bardzo przydatne! : )
@szkolapianina4 жыл бұрын
Bardzo nas to cieszy! To my dziękujemy ❤
@Adeczek12234 жыл бұрын
Świetna robota :) super montaż, pozdrawiam z Myśliborza !
@szkolapianina4 жыл бұрын
Dzięki Adrian!
@MagdalenaSurma4 жыл бұрын
Dzięki! Zabieram się do pracy :)
@szkolapianina4 жыл бұрын
Powodzenia! :)
@anna-mariamaik36294 жыл бұрын
Super ♥️
@sebastiannaskretski27324 жыл бұрын
Cudnie
@szkolapianina4 жыл бұрын
Dzięki!
@sebastiannaskretski27324 жыл бұрын
Jest Moc
@agatera9249 Жыл бұрын
Strasznie duzo tej wiedzy ojej
@tomaszwitkowski4747 Жыл бұрын
Jaka jest zasada wybierania palców, dlaczego czasami jest 1-3-5 a czasami 1-2-5? Nigdzie nie mogę znaleźć zasady wybierania palców.
@piotrbrozek2 жыл бұрын
No to dzięki Wam dowiedziałem się, że takie "upraszczanie sobie życia" ma nawet fachową nazwę i oznaczenie. A nie pamiętam, czy je kiedyś spotkałem w zapisie, bo z nutami jakoś nie było mi po drodze 😅
@ElarKun3 жыл бұрын
Dla mnie osobiście gra akordami w przewrotach jest bardziej naturalna od ich postaci zasadniczych, zwłaszcza przy improwizowaniu
@ftalo4881 Жыл бұрын
Liczyłem na lekcję jak przecodzić między akordami w przewrotach, a nie jak grac jeden akord w przewrocie na całej klawiaturze. Szczerze mówiąc, gram różnymi palcami, nie tymi co pokazane a i tak raczej rzadko fałszuję, więc czu to takie ważne? Problemem są inne tonacje do czego i tak nie znalazłem kursu, bo widze tylko c-dur, f-dur,g-dur a brakuje uniwersalnej metody
@szkolapianina Жыл бұрын
Podczas ćwiczeń ma to znaczenie, bo wtedy uczysz palce najbliższego łączenia dźwięków. Jest to o tyle przydatne, że później grając utwory Twoje palce same potrafią ustawiać się na klawiaturze w najbardziej sensowny sposób. Oczywiście nie zawsze używa się tych samych palców, co podczas ćwiczeń w utworach, ale od czegoś trzeba wyjść, żeby ćwiczyć technikę :) A jeżeli interesuje Cię temat różnych akordów, to sprawdź nasz kurs Sztuka Tworzenia Akompaniamentu. Tam poznajemy akordy i uczymy się tworzyć z nich własne aranżacje utworów. Pozdrowienia :)