Používám trojpatrovou klíčící misku. Někdy klíčím v každém patře něco jiného, někdy klíčím to samé, ale dělám několikadenní rozestupy, tj. první den mám jen jedno patro s řeřichou, za dva dny přidám druhé a za další dva třetí. Výsledkem je, že mi postupně dorůstají nové a nové rostlinky a já přitom stihnu zkonzumovat ty "staré". Jakmile sním to nejstarší patro, založím tam nová semínka a opět to jede od začátku. Takže klíčící miska je neustále v permanenci, neustále mi dozrávají nové rostlinky. Velká chyba byla, když jsem dal v jeden den klíčit všechna tři patra najednou - pak jsem měl v jednu chvíli tak velké množství rostlinek, které jsem nebyl s to zpracovat. Takže tohle postupné klíčení po několika dnech je optimální. Jinak klíčky jsou úžasná věc, naprosto mě šokovaly kukuřičné klíčky, které jsou neskutečně šťavnaté a neskutečně sladké. Nemám moc rád pikantní klíčky, jako jsou hořčice či ředkvičky, dávám přednost třeba zelí, čočce nebo kedlubně, které tak pikantní a štiplavé nejsou.
@martah.63716 күн бұрын
Dobrý den, můžete mě prozradit, odkud máte misky na klíčení? Moc děkuji 😊
@miroslav.hlavicka16 күн бұрын
@@martah.637 - nakliceno cé zet, mají tam spousty misek, semínek všeho druhu a dalších věcí, včetně i nějaké klíčkové kuchařky (tu neznám).
@martah.63716 күн бұрын
@@miroslav.hlavicka Skvěle, moc Vám děkuji....pěkný den 🙂
@martakosinova591817 күн бұрын
Vítejte v Lidl zahradnictví.V hlavní roli zahradník Roman Paulus 😊může to být fajn tahle zahradničit, ale moje zkušenosti a klíčením jsou nějaké prapodivné. Asi pro to nemám buňky. Takže zůstanu u klíčů v zámku 😂 reportáž byla moc hezká
@ribesribes709316 күн бұрын
Když jsme u toho klíčení, tak by byl fajn recept na "pučálku". Zkoušel jsem to 3x a pokaždé to letělo do koše, protože se to nedalo jíst.