Рет қаралды 1,017
Elody je nejlépe hodnocený svatební salon a zlatnictví v Česku
Vlastní svatební šaty na míru 👉🏻 elodysaty.cz/
Snubní prsteny s největší péčí 👉🏻 elodyprsteny.cz/
Milé nevěsty, my vás vítáme u nás v Elody.TV,
v dnešním videu se dozvíte pár organizačních věcí ohledně harmonogramu svatby, co, kdy a jak, kolik co zabere času. Máme pro vás nějaké rady a tipy, jak na to, a ve videu projedeme hypotetický svatební den.
Když ráno vstaneme, musíme si vyhradit čas pro svoji úpravu (kadeřnice, vizážistka, oblékání šatů), to bude trvat minimálně hodinu a půl, spíše dvě hodiny, někdy i tři.
Když máte obřad odpoledne, tak dopoledne je čas třeba i na snídani s družičkami, na brunch s rodinou, prostě si to ráno udělat hezké a v klidu.
Důležité je počítat s přejezdy, z domu na místo obřadu, z místa obřadu na oběd, z oběda na párty a tak dále. Na to se totiž mnohdy zapomíná, a pak se díky přejezdům z místa na místo nestíhá. Dále je třeba mít na obřadu někoho schopného, kdo bude lidi navádět, kam si sednout, nebo přímo usazovat na místa a třeba i dávat myrthy. Pokud nikoho nemáte, jsou fajn aspoň cedule a šipky na směrování aut i lidí.
Obřad má různé trvání, úřední obřad trvá cca 20 minut a církevní spíše jednu hodinu. Po obřadu je důležité někoho zaúkolovat na vytvoření špalíru (pokud ho chcete mít), na společnou fotografii a třeba i gratulace. Gratulace trvají vždy mnoho času, je důležité s tím počítat a třeba zařídit i nějaké malé občerstvení hned po obřadu, aby tam hosté neumřeli hlady a žízní.
Na svatbách jsou takové dva typy nevěst. Jeden typ nechce žádný program, takže mají spíše aktivity pasivní, jako jsou fotokoutky, pétanque, kniha hostů, individuální hry, svatební noviny a podobně. Druhý typ nevěst má rád organizovaný program v rámci odpoledne a večera, kde jsou hry jako svatební kočár, rok s novomanželi, tombola, zvedání bot. Pokud máte velikou svatbu, tak je dobré nějaké hry zapojit, aby se vaši hosté nenudili. Nejlepší tip je mít nějakou hru do zásoby, kdyby atmosféra drhla, tak je dobré mít něco v rukávu.
Každopádně doporučujeme mít harmonogram ne moc upjatý, ale spíše variabilní, kdyby se to rozjíždělo, tak nechcete atmosféru přerušit tím, že všechny svoláte na krájení dortu. Vždy je lepší mít méně bodů v harmonogramu a svědek/koordinátor/ten, kdo má na starosti hry, bude vědět, co je připravené a zařadí to podle situace a nálady.
Dále je důležité se domluvit s dodavateli, kteří vědí, jak co dlouho trvá a pomůžou vám ten den nějak rozvrhnout.
Doufáme, že jsme vám pomohly v přípravách svatby a budeme se těšit u dalšího videa.
Mája a Káťa