Były lata siedemdziesiąte . Chodziłem do klasy 4 tej c , a poważny facet z 6 tej b pożyczył mi pierwsze wydanie " kroki w nieznane " . Walnęło jak piorun ! Potem był Lem , Erich von Daniken , Isaac Asimov itd ... Potem było życie i brak czasu -) . Teraz jesli mam chwilę włączam Asrtofazę i jest jak kiedyś -) . Dzięki " chłopaki " . Brawo !
@michalwozniak11533 жыл бұрын
Cudownie się Was słucha. Dawka edukacyjna, dawka humoru, tak trzymać! Jestem pod wrażeniem ogromu wiedzy i pasji jaką przekazujecie.
@kamilozimczuk63153 ай бұрын
Jak byłem pacholęciem czekałem na Sondę teraz jestem dziadersem i czekam na Was , Brawo Pany.
@karolkamilski18913 жыл бұрын
V1 wystrugano pod kierunkiem niejakiego pana Fieselera. Napędzana silnikiem pulsacyjnym nie miała utleniacza (więc silnik nie był rakietowy) i dlatego potrzebowała rampy (albo była zrzucana z bombowca) do rozpędzenia powietrza dostarczanego do silnika (taki "urok" pulsacyjnych - proste technologicznie, ale wymagające dużej Vmin.). W próżni by nie zadziałał. Von Braun zaś od początku robił "w rakietach" i z V1 nic wspólnego nie miał. Ale to tylko takie wynurzenia pasjonata historii ;) PS. kolejny fenomenalny odcinek. Stara dobra Sonda doczekała się godnego następcy.
@klabun3 жыл бұрын
Moja ulubiona seria na yt. Pan Leszek to mega inteligentny facet. Świetne są te odcinki.
@pockwaski3 жыл бұрын
Panowie uwielbiam was słuchać i w sumie nie ma znaczenia o czym rozmawiacie 😉 - mądrych ludzi zawsze warto posłuchać ! 🖖
@stop3652 жыл бұрын
Żyj długo i pomyślnie, live long and prosper 🖖
@logimw3 жыл бұрын
22:04 XDD uniwersum silne nawet w środowiskach naukowych, w sumie co się dziwić, w końcu wielki "Orbit" powstał na szkolnej.
@degu97123 жыл бұрын
Żubersarną
@marcelbush20003 жыл бұрын
Intermajor
@arkadiusz76053 жыл бұрын
Co Ty pie****sz? - to musi być inaczej.
@roomcayz3 жыл бұрын
@@arkadiusz7605 inaczej? jak inaczej? przecież jak tam był to widział żubra xD
@Sonar_903 жыл бұрын
rozwaliłeś mnie z tym Majorem Suchodolskim hahaha 22:00
@mastafu803 жыл бұрын
Znowu kupa śmiechu i zabawy podszyta dużą dozą nauki. Tak trzymać !
@mk119k93 жыл бұрын
Oby ta seria z Panem Leszkiem trwała chociaż jeszcze z 10 lat :D 👍
@grzegorz13392 жыл бұрын
Może będę żyć dłużej, także nie ograniczaj czasowo ",)
@emiliatubisz77402 жыл бұрын
Ale świetlnych 😁
@homer02782 жыл бұрын
co tak krotko?!
@TataKoprolitegoOfficial2 жыл бұрын
Oj tak tak +4
@karmelovelosy2 жыл бұрын
Brzmi jak groźba 😄
@Deepdream793 жыл бұрын
Z całym przekonaniem można powiedzieć, że POP Science jest najlepszym programem popularnonaukowym na polskim You Tube. Dzięki Wam za to chłopaki. Robicie wspaniałą robotę!
@Lumperator3 жыл бұрын
Ależ ja lubię ten cykl programów z szanownym Gościem :)
@Marcin-zc7lr3 жыл бұрын
*współprowadzącym
@djamsterdam007 Жыл бұрын
Doktor Leszek jest niesamowity - jaką On ma wiedzę 🤓
@andrzejfriedel42153 жыл бұрын
Mój stryj Ś.P. wuj, modelarz lotniczy i rakietowy, zbudował w latach 70-tych wspaniały model rakiety, która wyniosła Apollo 11. Rakieta miała ponad metr. Jako dziecko oglądałem z zachwytem to dzieło sztuki. Precyzja wykonania zapierała dech w piersiach. Niektóre elementy wykonywał z wykorzystaniem szkła powiększającego i pincety. Z tego co pamiętam, ta praca dała mu tytuł mistrza Polski jeśli nie Europy w zakresie modelarstwa. Oprócz tego był również mistrzem świata w budowie latających modeli rakiet.
@bratekdylowski22502 жыл бұрын
nie podałeś żadnych nazwisk, żadnych źródeł, to powiedz przynajmniej kiedy się obudziłeś.
@kikidoyouloveme54462 жыл бұрын
58:55 - pierwsza kobieta - pierwszy pies - pierwszy polak Dawno nie wybuchłem tak śmiechem jak to usłyszałem haha
@zbigniewpiekarz49472 жыл бұрын
Panowie tak powinny wyglądać lekcje fizyki (i nie tylko) już od podstawowki macie dar i talent zarażania pasją do tego działu nauki To są tematy, ktorymi bardzo łatwo można zainteresować a sztuką jest podawać wiedzę tak, żeby druga osoba a szczególnie uczeń chciał słuchać. Miałem też przyjemność w gimnazjum poznania takiej nauczycielki i sprawiła, że fizyka wydawała się banalnie prosta choćby niewiadomo co tłumaczyła
@krystian95703 жыл бұрын
Na następny odcinek kosmolingwistykę pt. ,,Jak kosmici mogą mówić"- głos, echolokacja, feromony, języki migowe, wzory na ciele, systemy pisma, lincos, ithkuil, lojban, wizje twórców -klingoński, na'vi, mando'a, dystrykt 9, języki z gwiezdnych wojen, język predatorów- i nasz kontakt z nimi.
@ukaszwisniewski88543 жыл бұрын
Czy istnieje możliwość, aby po zakończonych odcinkach zapisywać w opisie filmu albo przypiętym komentarzu wszystkie książki/ filmy, które zostały wspomniane w odcinku?
@yavimayawurm97693 жыл бұрын
Są w opisie
@tex4353 жыл бұрын
Filmów nie ma, przykladowo - apollo 13
@itsmejcob46842 жыл бұрын
książki są w opisie
@MateuszZ12 жыл бұрын
Nie wiem, czy w którymkolwiek odcinku tej serii w opisie rzeczywiście znalazły się wszystkie wspomniane książki. Zwykle sporo ich brakuje, nie mówiąc o filmach, serialach itd
@hubal78412 жыл бұрын
@@itsmejcob4684 Może połowa książek jest, o których mowa. A filmów niema wogole.
@mello5411 Жыл бұрын
Prawie wszystko co u było opowiedziane pamiętam - oglądałem na własne oczy (z wyjątkiem Sputnika 1, wtedy jeszcze byłem trochę za mały). Zauważyłem kilka błędów - dwa najbardziej: Juliusz Verne wysłał ludzi wokół księżyca - w powieści nie wylądowali na księżycu tylko wrócili na Ziemię. Komarow zginął w kapsule Sojuz-1 nie na skutek dekompresji tylko złego działania spadochronów - walnął "nieco" za szybko przy lądowaniu. Dekompresja zabiła trójkę innych kosmonautów - Pacajewa, Dobrowolskiego i Wołkowa.
@brothersinlaw17693 жыл бұрын
Cieszę się że odpaliłem w poniedziałek. Spora dawka dobrego humoru w tym odcinku, uśmiałem się 😁
@krzysztof5414 Жыл бұрын
Do dzisiaj lot na Księżyc to wielkie wyzwanie. Mieli więcej szczęścia niż rozumu.
@smka17192 жыл бұрын
Brakowało mi wzmianki o Juriju Kondratiuku. Skoro było o Ciołkowskim, to i o Kondratiuku można by wspomnieć. Jak już ktoś w komentarzach napisał, V-1 to był pocisk skrzydlaty, w sumie miał on więcej wspólnego z samolotami niż z rakietami. No i Gagarin chyba jednak miał pochodzenie robotniczo-chłopskie.
@krzysztof5414 Жыл бұрын
Grawitacja tak mocno nas trzyma że bez napędu antygrawitacyjnego nie ma co marzyć o tanich, bezpiecznych lotach kosmicznych
@michaparasol9892 Жыл бұрын
2 godziny uczty intelektualnej. Brawo.
@pa0l0802 жыл бұрын
Naprawdę świetny program, szkoda że niestety w oglądaniu przeszkadzają drobne niedociągnięcia. Zdarza się ze rozmówcy rozmawiają o obrazku który ma być nałożony na film a ostatecznie nie ma go.
@paganaslaf3 жыл бұрын
Wy to jesteście Kozaki. Najlepsza audycja na youtube.
@lodovaty442 жыл бұрын
Stwierdzenie, że podbiliśmy w kosmos (jak w tytule) jest mocnym nadużyciem - my ledwie wychyliliśmy nosa z Ziemi. Kanał ciekawy i bardzo pożyteczny :) Pozdrawiam!
@armbi42023 жыл бұрын
Jeeest! Uwielbiam Wasz duet! Naturalnie, bez sztywnej akademickiej atmosfery, rewelacyjnie się to ogląda.
@orzeleo3 жыл бұрын
Kurcze takie coś mogłoby w częściach lecieć w telewizji
@maslobutter31513 жыл бұрын
Panowie, a propos filmów to ja polecam "Apollo 11" dokument z 2019. To po części nowe, niepublikowane a po części stare, odrestaurowane materiały. Do tego genialny dźwięk i całość odpowiednio zmontowana.
@Cruxior3 жыл бұрын
Jesteście fantastyczni. Z przyjemnością Was oglądam. Pozdrawiam :)
@MrocznyKubekFishRoom3 жыл бұрын
Mam tą książkę jedyne polskie tłumaczenie z łaciny W-wa 1963 ,jeden z 1000 wydanych egz. Genialna książka otworzyła mi oczy na wiedzę ludzi w dawnych wiekach
@Monika-di2nv3 ай бұрын
Cóż za wspaniała rozmowa! Niby od sasa do lasa, ale wszystko tak metodyczne, ciekawe, z humorem. Dobry macie vibe. Fajnie by było, jakby w opisie były jeszcze wspomniane filmy, o których mówicie :)
@krzysztofdziurbiel43773 жыл бұрын
Drodzy Panowie. Dzięki za wspomnienie planet Holsta. Holst w tej suicie nie odnosił się specjalnie do planet tylko raczej do astrologii dlatego te podtytuły. A jeżeli chodzi o Plutona, to została niedawno dokomponowana część Pluto, the renewer przez Collina Matthewsa. Wielkie dzięki za Popscience. Super seria!
@dominiqueboy6662 жыл бұрын
no słucha się całkiem przyjemnie, szczególnie dr. Leszka Błaszkiewicza, mi przeszkadzało ciągłe wtrącanie się Koska w słowa Leszka, a już szczególnie ciągłe upominanie o nie Spoilerowaniu, gdzie sam na koniec zaczął wypytywać o szczegóły zawarte w książkach "Ilion" i "Olimp", i to już było ok, tak? To już nie był "Spoiller", bo to przecież Piotruś z ciekawości pytał i wtedy jest ok.. oj Piotruś za dużo kawy, i wszelkich innych pobudzających używek
@Azawakh19742 жыл бұрын
Ten amerykański film nazywał się Pierwszy krok w chmurach. Świetny film!
@dyrek6663 жыл бұрын
Jesteście pozytywnie zakręceni,super Was sie słucha 💪
@mymindmakesnoises3 жыл бұрын
"Podbiliśmy" to mocno powiedziane. Ledwo zdołaliśmy stanąć na własnym satelicie.
@HrednyVuj3 жыл бұрын
Z całym szacunkiem dla tęgich głów i odważnych ludzi dzięki którym było to możliwe.
@Blejk_Karington3 жыл бұрын
Tylko podeszliśmy do płota🤣
@przemysawkot18883 жыл бұрын
Jak miałem passata 1.9 TDI i za mocno sprzęgło puściłem to odwiedziliśmy ze znajomymi Marsa ale później grzybki przestały działać...
@Blejk_Karington3 жыл бұрын
@@przemysawkot1888 pasaty mają przebiegu tyle km co do księżyca tzn. tyle miały jak do Polski przejechały na lawecie, potem zaczynały tyle km robić ze można wracać na nich z księżyca 😆
@HrednyVuj3 жыл бұрын
@@Blejk_Karington Ten płot to jednak i tak dużo jeśli popatrzeć na bezkres kosmosu. Pojadę klasykiem: "To mały krok dla człowieka, ale dla karła normalny"
@beebsky2 жыл бұрын
Świetna seria! 6:25 na zdrowie!
@marekkwiatkowski95343 жыл бұрын
Ten Polski film SF to PAN KLEKS W KOSMOSIE . Robicie super robotę. Pozdrawiam.
@Kajteusz2 жыл бұрын
Sam jestem inżynierem, ale nie zgodzę się z jednym stwierdzenie. Nie wybierajcie kierunku studiów bo tam są duże pieniądze. Studiujcie i uczcie się tego co kochacie i co jest Waszą pasją! Nie ważne czy to kierunek "ścisły" czy nie.
@Kajteusz2 жыл бұрын
@UCwu_7_4h_IgcbxIpdldC4zA znawca kultury południowych plemion Afryki też potrafi zarobić. :-) Jak człowiek nie czuje pasji w tym co robi to jest ogromne prawdopodobieństwo, że nie przejdzie przez Politechnike. Jak jakoś mu sie uda to raczej pracy z ogromnymi pieniędzmi nie dostanie. A potem przychodzi wypalenie zawodowe, frustracja, depresja i poczucie zmarnowanego życia. Jak człowiek jest na tyle zdolny żeby zdać politechnike to jest też zdolny, aby zarobić w zawodzie który by kochał. Nie trzeba się ograniczać do jednego miasta, państwa czy kontynentu.
@jerzygotkowski523 Жыл бұрын
Fantastycznie, jesteście super!!!gratuluję!duża wiedza✨ ale spytam,kto ma większą wiedzę niż wy panowie? dziękuję że nie jesteście pyszałlkami,a skromni faceci.daję ⭐⭐⭐⭐⭐
@BaNuj2 жыл бұрын
22:00 jak się nie spodziewałem i parskłem śmiechem xDD hahahaha
@franekprominski80362 жыл бұрын
Kiedy robisz sobie przerwę od szkolnej, ale szkolna i tak cię znajdzie
@bounty200082 жыл бұрын
Aż zapragnęłam obejrzeć Iron Sky 😆 Odcinek świetny, jak zawsze!
@pawemamea34222 жыл бұрын
27:35....."On był chyba zesłany, .... żeby było śmieszniej"....-.rozwaliło mnie totalnie😂😂😂😂😂👍
@ArchangelusRaphael3 жыл бұрын
Nie nie nie przesadzajcie, ze każdy tak może sobie opanować fizykę i matematykę, tylko musi spróbować. Ja osobiście spróbowałem i po szkole podstawowej poszedłem do technikum elektronicznego. Jak mi tam od razu zaczęli wciskać do głowy te prawa Ohma, te prawa Faradaya, te obliczenia prądów wirowych to do dzisiaj mi mózg drętwieje. Nawet oglądając Twój program nie myślę o kosmosie jako o ostatniej granicy, gdzie myśl poznawcza pcha nas do przodu, lecz o miejscu gdzie trzeba znać zasady, teorie, wzory fizyczne.
@StephieCopper19854 ай бұрын
Słuchaj ze zrozumieniem. Powiedzieli że zależy jak to jest podane.
@stu.artystow44353 жыл бұрын
Juri Gagari - Pierwszy człowiek, który przeżył! lot w kosmos!
@yog283 жыл бұрын
Jurij Gagarin.
@kataraktx3 жыл бұрын
Problem szkolnictwa powinien byc poruszany, szkoła ma zachęcać do nauki a nie demotywować.
@Patrochin Жыл бұрын
Kilka informatycznych epok temu grałem w grę "Buzz Aldrin race into space". Gra trudna, ale pokazująca jakim niesamowitym osiągnięciem było lądowanie na Księżycu. Dodatkowo wersja pudełkowa zawierała kompendium wiedzy o pierwszych lotach w kosmos - gry już nie mam, ale książeczkę zachowałem.
@ocalan282 жыл бұрын
Panowie, odnośnie radzieckiego programu podboju kosmosu (i tego czy Łajka miała wrócić) baaaardzo polecam książkę „Rosja od kuchni” pana Szablowskiego. Jest tam fragment, jak karmiło się kosmonautów, jak to było z Lajka i jest tez o śmierci Gagarima
@adamwozniak80753 жыл бұрын
Szkoda, że nie wspomnieliście o trylogii księżycowej Żuławskiego. Książki pisane na początku XX w. Polecam bardzo serial "For all mankind" na Aple TV. Historia alternatywna w której to rosjanie pierwsi lądują na księżycu.
@majsterchief3 жыл бұрын
Podoba mi się Wasze poczucie humoru 😅👌👍
@octavokowalski Жыл бұрын
Patrze na tą książkę "hel3" od lat i jakoś nie mogłem się przekonać, no ale pan Leszek mnie namówił.
@3dhYT3 жыл бұрын
No w końcu nowy POP. Dobrze się składa, bo dziś skończę czwarty tom Bobiverse (świetna powieść!) i właśnie zaczynam zastanawiać się nad nową książką.
@bladlogiczny77112 жыл бұрын
V1 to nie rakieta, choć do startu korzystały z pomocniczego silnika/ków rakietowych. Ten pocisk miał bardzo prosty silnik odrzutowy (silnik pulsacyjny). Tym programem nie kierował też Von Braun, bo on był specjalistą od silników rakietowych na paliwo ciekłe. Programem V 1 kierował Fritz Gosslau.
@hellicon139 Жыл бұрын
Drugi raz coś o U-BOOT'ach. One miały gwarancję stoczni na 90m, a rozpadały się przy ~200m ;)
@Jizzzmani2 жыл бұрын
10:10 Pięknie to widać na zdjęciu USS Iowa gdy okręt strzelił wszystkimi działami na lewą burtę. Cały okręt został przesunięty i widać to po wodzie
@adrianmax19193 жыл бұрын
uwielbiam słuchać Doktora Błaszkiewicza.
@romanroman33573 жыл бұрын
Jeszcze jedno . Nie dawno udało mi się kupić pierwsze wydanie " kroków w nieznane " w bardzo dobrym stanie . Nie było tanio ale nie żałuję . Taki teleporter do dzieciństwa -) .
@kubinio_NKE3 жыл бұрын
Chciałbym choćby jeden dzień spędzić z Panem Leszkiem na rozmowie o fizyce astrofizyce i kosmosie
@pawekrolikowski4387 Жыл бұрын
Fajnie się słucha dzięki za materiał pozdrawiam serdecznie
@bartekm77103 жыл бұрын
Jak zajmiecie się Panowie podbojem dalszego kosmosu w oparciu o dzieła s-f to poruszcie temat inżynierii wstecznej. Przykładowo w drugiej części Dnia Niepodległości, czy też w serialu Gwiezdne Wrota taka inżynieria wsteczna miała miejsce. Ludzie mieli dostęp do wraków czy też działających sztuk pojazdów z różną "futurystyczną" technologią (napędy antygrawitacyjne, silniki nadprzestrzenne itp..). Można by wyróżnić 3 etapy, poziomy - obsługa sprzętu zdobycznego/znaleźnego, adaptacja technologii przy wsparciu życzliwych ziemianom twórców, no i ta "właściwa" inżynieria wsteczna wykonana samodzielnie bez niczyjej pomocy, czyli stworzenie ziemskich odpowiedników.. Na ile dziś bylibyśmy w stanie obsłużyć taki sprzęt jakby nam się trafił, czy bylibyśmy zdolni do jego naprawy, do przeprowadzenia inżynierii wstecznej? Za ile potencjalnie lat w przyszłości osiągniemy poziom rozwoju by móc skorzystać z takiego ewentualnego znaleziska? A może w teoriach spiskowych o Strefie 51 jest ziarnko prawdy i ludzkość już jest do tego zdolna?
@Vader-ic1ht2 жыл бұрын
Jak zwykle super dyskusja .Lesiu a przeczytaj na głos: "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Chrząszczyrzewoszczyce, powiat Łękołody"🤪
@fortifor5410 Жыл бұрын
56:24 ma ten sam kierunek, tylko przeciwny zwrot. A jesli chodzi o asyste grawitacyjna, to tam wazny jest ruch obiegowy w okol slonca, a nie obrotowy. Obrotowy nie ma znaczenia, bo to sie odbywa poza atmosfera. Duzo jeszcze bledow zostalo popelnionych podczas programu, jak zgadywanka typu 1978 Gagarin-pierwszy czlowiek w kosmosie, ale 9 lat po locie na ksiezyc. Panowie przygotujcie sie lepiej i moze byc naprawde dobrze.
@Gesiu19893 жыл бұрын
Najlepsza seria na kanale! Dzięki Panowie za super robotę 😊
@poisonvenom70443 жыл бұрын
Wystrój prawie jak u słynnego agenta Mouldera 😉 Bardzo fajna I ciekawa rozmowa👍
@MrZozur2 жыл бұрын
ten pojazd tam był był poleciał, wrócił i się rozpadł ahahahahahaha uwielbiam wasze rozmowy słucham w nocy i wyje ze śmiechu do księżyca hahaha dobre panie Leszku to było.
@solota84222 жыл бұрын
za majora Suchodolskiego to masz u mnie dozgonny szacun. XD Zrobiłeś mi dzień. Hahahaha... XD
@czernm20 Жыл бұрын
Co?
@robertsmyczyk68843 жыл бұрын
Wreszcie jest kolejny pop science!
@krzysztofgrzybowski7002 жыл бұрын
wspaniały materiał
@marekkowalski8311 Жыл бұрын
Słuchać was nie idzie. 1878 kierowca tira A was słucham dzień dnia.
Najlepszy startowy obrazek filmu ever. Gratuluję na poważnie i bez żadnych śmiechów. To powinno być profilowym tego kanału. Szacunek szacunek i jeszcze raz szacunek. Mam 35 lat i wiele widziałem różnych rzeczy na jt. Ale ten obrazek filmu mega pasuje do profilu bardzo. Pozdrawiam serdecznie Ciebie jak i wszystkich widzów oglądających.
@kkmedia5823 жыл бұрын
Ale ten suchodolski to pozamiatał odcinek 😄
@mirosawsaam48262 жыл бұрын
Uwielbiam Wasze produkcje i z przyjemnością ich słucham (umilacie mi czas w pracy). Pisze komentarz, żeby coś sprostowac, a nie się przypierdzielic. Omawiany na początku V1 to pocisk latający napędzany silnikiem odrzutowym (dokładniej pulsacyjnym - silnik odrzutowy bez sprężarki to tak najprosciej), a nie rakietowym. To spora różnica z małego niedopowiedzenia :) Poza tym wszystko PiccoBello! Pozdrowienia dla Was! P.S. Głupio poprawiać doktora 🙊
@niebonoca3 жыл бұрын
Seria absolutnie TOP
@psizna3 жыл бұрын
Jest kolejny pop science! 💓 Panowie robicie super robote rozprzestrzeniając wiedzę w świetnie prowadzonej dyskusji, od dawna ta nisza czekała na Wasze uzupełnienie swoimi osobistościami 😃
@MadJedfox3 жыл бұрын
Apropo muzyki elektronicznej w podobnym klimacie to również fajnie grali Yellow Magic Orchestra. Japoński zespół założony pod koniec lat siedemdziesiątych.
@MsCham693 жыл бұрын
Fantastyczni i naukowi panowie dwaj ;) oby tak dalej
@iowa4062 жыл бұрын
Kiedyś za dzieciaka czytałem taka książke "przygody z Machefim" czy coś takiego. Krótka, z kilkoma opowiadaniami. Jeno z nich kończyło się ciekawym stwierdzeniem. Co waży więcej kilo kamienia, czy kilo, pierza? A antagonista MaCheFiego odpowiedział" jak takis mądry to spuść sobie na jedną nogę kilogramowy kamień, a na drugą kilo pierza!!! Tak , wiem tu gęstośc gra rolę. Ale takich mkastematycznych, fizycznych, czy chemicznych ( MaCheFi) przypadków jest więcej w tej książce.
@jakubaugustyniak20663 жыл бұрын
piekna seria filmow :) jestescie wielcy Panowie!
@gexpoint35653 жыл бұрын
Super sie tego słucha
@damianlechocki99543 жыл бұрын
Super ! Astrofazę włączam tylko i wyłącznie gdy pojawi się POP science
@tixarfuriaa2 жыл бұрын
AD Astra film o którym mówi p.Leszek :D mi się podobał ma swój klimat
@MadJedfox3 жыл бұрын
Widziałem „Moon”. Jeden z lepszych filmów hard SF.
@Tajemniczy2 жыл бұрын
I zleciały 2h nie wiadomo kiedy, na jednym monitorze giera, kopanie krasnaludami w gorach i na drugim kosmiczne tematy:D
@krzysztof54142 жыл бұрын
Te orbity są tak niskie że co jakiś czas musimy przyspieszać np. taką stację ISS żeby nie spadła na Ziemię.
@slawomircwiekala Жыл бұрын
"...Pierwsza kobieta, pierwszy pies, pierwszy Polak...". Chłopaki, autentycznie zjechałem ze śmiechu 😂😂😂😂. Doskonałe 😂. Uwielbiam Was słuchać. Dzięki wielkie.
@lantusinfluencer Жыл бұрын
Ten film z Bradem to Ad Astra. Oglądałem ostatnio. Pozdrawiam Panowie
@BuenasNaczos3 жыл бұрын
Jak ja kocham ten program :)
@mateuszkorolow49269 ай бұрын
Śmiesznie jest słyszeć swoje nazwisko w tym Pop Since :D KOROLOW! Nie Koralew ani Korolew! :D
@ryszardtrawinski53193 жыл бұрын
V1 to był samolot o napędzie odrzutowym pulsacyjnym - to nie był silnik rakietowy!
@andrzejklaus39483 жыл бұрын
Fantastycznie !!😄
@prawiepowaznie24013 жыл бұрын
Cholera, tego mi brakowało w ten niedzielny wieczór, już zabieram sie do oglądania, takie programy jak ten powinny być puszczane w tv żeby pokazać dzisiejszym pseudo dziennikarzom jak powinno sie robić świetne programy
@dikkajn81852 жыл бұрын
Spoko dziadersy fajnie się ogląda pozdrawiam
@polishedstacker2 жыл бұрын
Powiem Tak. Gdyby za małolata puszczano mi programy tego typu to mielibysmy dzis Polską stacje kosmiczną😁 Przeciez Ta seria jest lepsza Niż kazdy program naukowy w Telewizji.
@patapatatai83663 жыл бұрын
"Podbiliśmy kosmos" to nieco naciagane określenie, ale materiał jak zawsze na poziomie. Pozdrawiam.
@marekknap33312 жыл бұрын
Witam. Czy to prawda ze klisza fotograficzna pod wplywem promienni gamma (bardzo podobnych do X-ray) zaczernia sie w kilka sekund? Skoro tak, to w jaki sposob nagrano film na ksiezycu, gdzie promieniowanie gamma jest bardzo wysokie? Ponoc oryginal kliszy gdzies zaginal
@drTERRRORRR Жыл бұрын
Veto! Panie Kolego. My ledwie staramy sie "zobaczyc cokolwiek przez plot".
@tomaszdrgas88112 жыл бұрын
1:20 "Teraz Pamela jest boginią piękna".. od razu widać, że z mojego pokolenia jesteś.. już nie tak młody
@Hacobbe2 жыл бұрын
22:03 XD Biedny Leszek, uwielbiam ale troche juz boomer, a Piotrek w formie :D