Proponuję jednak spróbować palenia od góry. Ja aktualnie także w piecu na ekogroszek palę drewnem z tym że układam duże kawałki na ruszcie a następnie na samej górze małe kawałeczki. Podpalam od góry i ogień powoli schodzi na dół. Oprócz tego w piecu mam jeszcze kilka płyt szamotowych które trzymają długo ciepło. Trzeba sobie jakoś radzić w tych porąbanych czasach łapka w górę i pozdrawiam.
@marcinwachcinski10962 жыл бұрын
Niestety autor filmu ma bardzo mało miejsca od retorty do rusztów wodnych więc raczej nie da rady tak palić
@luckyluke57982 жыл бұрын
Palę na ruszcie od gory przez jakiś czas i wszystko sie spala bardzo dobrze bez nadmuchu
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Jak tylko jest możliwość i ruszt to można palić ale w kotłach bez rusztu awaryjnego 5 klasy jest problem.
@wladekk23982 жыл бұрын
@@marcinwachcinski1096 ..
@stronatube15972 жыл бұрын
Ludie, jak komuś zależy na czasie prztrzymywania węgla w piecu to może rozpalać od góry, zamykać całkowicie dopływ powietrza a nawet pozwolić na przygasanie by tylko mało spalać. Kto chce mieć ciepło musi 5 ton węgla przygotować na zimę i 10 m³ drewna na jesień i wiosnę.
@marekzelewski49452 жыл бұрын
Plus za gospodarskie myślenie i zaradność 👍
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Dzięki. Jakoś trzeba sobie radzi. Takie porąbane czasy. Pozdrawiam
@anonabc122811 ай бұрын
To wtedy rozumiem nie pali Pan na ruszcie wodnym .Jaka wys od retorty do rusz wodnych ?@@romanoitaliano
@romanoitaliano11 ай бұрын
@@anonabc1228 no nisko jest, niecałe 20 cm
@anonabc122811 ай бұрын
@@romanoitaliano U nas jest 10 cm do deflektora można go zdjąć ?.Ruszt wodny jest nad deflektorem więcej miejsca by było bez deflektora.
@romanoitaliano11 ай бұрын
@@anonabc1228 myślę że można odkręcić deflektor, komora zrobi się pojemniejsza
@bogdancokura4533 Жыл бұрын
Ja od września palę drewnem.Fakt że więcej zabawy i trzeba czyścić piec częściej ale złodziejom nie dam zarobić.Ktoś trzepie ogromne pieniądze na naszej krzywdzie wiec pokazuje im środkowy palec.A na sądzę polecam proszki wypalające sądzę i wtedy bez obaw możemy palić drewnem.
@romanoitaliano Жыл бұрын
Podoba mi się taka postawa. Pozdrawiam
@marianhamer70622 жыл бұрын
palę drewnem na ruszcie awaryjnym w automacie i z nadmuchem, tylko odłączyłem podajnik. Tylko też pospawałem z prętów kratownicę i dałem na fabryczny ruszt awaryjny aby zmniejszyć prześwity i też obłożyłem cegłą szamotową i jakoś to idzie. Okupanci zapewnili nam dobrobyt.
@kiri20692 жыл бұрын
To ogólnie przewalone tak palić, co 30 min musisz chodzić i podkładać, a miała być taka wygoda z podajnikiem etc.. XD
@czeslawkot1042 жыл бұрын
Super pomysł,pozdrawiam
@zielonyipopsonbraciaki3762 жыл бұрын
A ja mam kocioł 5 klasy na ekogroszek który ma większą komorę spalania nad retortą zamontowałem ruszt do którego dospawałem 4 nóżki i postawiłem go na retorcie. Na dole pali się ekogroszek który podpala ułożone na górze drewno. Twój pomysł też mi przyszedł do głowy gdyby cena ekogroszku poszła jeszcze bardziej do góry bo mam go z zeszłego roku. Uważam że to i tak super pomysł. Ciekawe czy się druty od temperatury nie będą gięły i przepalały. Chcę to zrobić trochę inaczej. Połączyć ze sobą dwa ruszta i je położyć tak jak Ty na retorcie. Bo wtedy pewnie na dłużej to wystarczy.Sprawdź jeszcze w sterowniku bo powinna być możliwość przełączenia palenia na ruszt. Ja tak u siebie mam.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Takie parszywe czasy że trzeba kombinować. Ale przynajmniej można się uczyć kreatywności. Potrzeba matką wynalazków. Powodzenia
@jakubm18752 жыл бұрын
Nie powinieneś tak palić - że pod spodem w palniku pali się ekogroszek a nad nim drewno... Tle który dmuchawa wdmuchuje przez palnik bierze udział w spalaniu a do drewna trawią już powietrze bez tlenu lub z jego mała zawartością :). Powoduje to niepełne i mało efektywne spalanie drewna. Będzie się to palić, da to ciepło ale jest mało efektywne. No chyba że odprowadzasz nad palnik w jakiś sposób Świerże powierze
@zielonyipopsonbraciaki3762 жыл бұрын
Tak robię.To dokładanie to jest przy okazji jak jestem w domu.Jak się przeżycę na samo drewno to przestawię sterownik na ruszt.
@navrottherm2 жыл бұрын
Sprawność takiego spalania nikła . Jednak lepsze to niż nic :) Robiłem ostatnio eksperyment z paleniem w podobny sposób sezonowanym drewnem. Na podstawie pomiarów z ciepłomierza wyszła mi sprawność kotła na poziomie 50% . Z tym że, moim kotłem ładowałem bufor i temperatura na kotle 80 stopni.
@Jack-yp2wu2 жыл бұрын
Cześć podoba mi się co zrobiłeś ja w wczoraj wyspawalem ruszt do pieca Stary typ Long 25 ma 22 lata MA daszek ceramiczny działa tak jak deflektor ale to niesciagalem pali się super podmuch na początek dmuchawa puzniej uchylna dolne drzwiczki lepiej niż w kominku bo jest wszędzie ciepło włącznie z ciepla woda życzę Ci sukcesu w tym sezonie ale co dalej bo to co z nami robią to dopiero początek nie poddawaj się,.!
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Dzięki i powodzenia
@janekkozlowski68462 жыл бұрын
Dobry pomysł tak trzymaj
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Dzięki
@mrozik20002 жыл бұрын
Świetny pomysł.
@karoltroc7140 Жыл бұрын
Mam sporo drewna i podobnie kombinowałem z tym że miałem łatwiej bo mam oryginalnie dodatkowy ruszt na drewno. Jednak było to problematyczne , trzeba regularnie dokładać, więcej syfu popiołu trudniej utrzymać stałą temperaturę na piecu . Zakupiłem rozdrabniacz do gałęzi frezowy i rąbie drewno na drobne "listewki" rozdrabniam na zrębki i mieszam z eko groszkiem lub peletem dębowym i wygoda super idealnie się wypala, sterownik pilnuje wg mnie większa efektywność spalania polecam. Raz na dwa trzy dni pół godziny roboty i spokój
@romanoitaliano Жыл бұрын
Niezly patent
@cezarypsiuk79622 жыл бұрын
możesz palić w automacie tylko wypnij wtyczkę od silnika podajnika albo załóż włącznik na kablu. można jeszcze pokombinować z jakimś układem włączającym podajnik kiedy drewno się wypali np. podpięty pod przekaźnik samopodtrzymujący pod linię alarmu braku paliwa czyli bzyczka
@windykator42 жыл бұрын
Mam podony piec dobry patent pozdro super pomysł
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Dzięki. Pozdrawiam
@BeDeZet2 жыл бұрын
Bardzo fajny filmik. Sam mam kocioł na ekogroszek 5 klasy tylko palnik SV 200 a więc inna konstrukcja. Sam myślę, żeby zrobić jakiś ruszt awaryjny,żeby można palić drewnem. pozdrawiam
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Powodzenia
@slawekdom74402 жыл бұрын
BeDeZet mam SV 200 zrobiłem sobie ruszt z prętów na równo z jego dołem, od 2 tyg pale drewnem, ładnie się spala
@BeDeZet2 жыл бұрын
@@slawekdom7440 rozumiem, że podajnik wyłączony tylko wentylator delikatnie?
@grzegorzkrzycki96792 жыл бұрын
Zawsze warto sprawdzić, czy na sterowniku nie ma opcji palenia pelletem. Nie musi to być napisane na tabliczce znamionowej. U mnie (piec Zębiec Merkury kl.3), oprócz możliwości palenia na ruszcie oraz ekogroszkiem taką opcję mam więc obecnie przestawiłem się na pellet. Warunkiem dobrego spalania jest nałożenie na palnik metalowego walca, który nie pozwala wydmuchiwać pelletu na boki. Takie akcesorium zakupiłem u producenta. Widziałem też filmy, gdzie w piecach 5 klasy palono owsem. Aby owies się nie marnował podejrzewam że nadstawka do pelletu również by się przydała ( owies z racji swej lekkości będzie wydmuchiwany z paleniska). P.S. Skoro piec nie pali w automacie, to można spokojnie wypić 🍺 podczas dokładania 😁 Zawsze są jakieś plusy. Co do smogu - odpowiednią ilość powietrza tak jak u Ciebie go likwiduje. Cóż, ktoś lobbuje, ktoś chce zarobić na fotowoltaice, ktoś chce sprzedać pompy ciepła... Nie dajmy się zwariować! Pozdrawiam.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Dopiero w tym roku zaczynam coś eksperymentować z paleniem. Do tej pory ladowalem 3-4worki groszku wyjmowałem popiół i spokój na kilka dni. Teraz trzeba będzie kombinować żeby nie przepłacać a mieć ciepło. Pozdrawiam serdecznie
@grzegorzkrzycki96792 жыл бұрын
@@romanoitaliano Miałem tak samo, nawet nie robiłem zapasu tylko kupowałem po kilkanaście worków najlepszego ekogroszku. A teraz musiałem wypełnić piwnicę pelletem, bo każda kolejna dostawa będzie droższa. Cóż, zawsze może być gorzej, jakoś damy radę.
@puffek2 жыл бұрын
Ja się poddałem. Mam kocioł na ekogroszek 3 klasy, ale stoi wyłączony. Poddasze użytkowe grzeję klimą, a na parterze mam piec akumulacyjny na drewno. Zobaczymy, co będzie, jak przyjdą porządne mrozy ;) Na razie (w nocy bywały już lekkie minusy) jest świetnie. Dobrze kombinujesz. Nie dajmy się. Trzeba przeżyć, a dobrze spalane drewno - jak widzisz - pali się praktycznie bez dymu. Powodzenia i ciepła życzę :)
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Dzięki i wzajemnie życzę powodzenia.
@slawekdom74402 жыл бұрын
Myślę że kwestia dobrego ustawienia temperatur ( bardzo niskie trzeba ustawic)i będzie palił w automacie, U mnie przy palniku SV 200 się udało, no tyle że co 2-3 godz dokładam
@romanoitaliano2 жыл бұрын
A co zrobiłeś z podawaniem paliwa? Nadmuch, pompki rozumiem że pójdą w auto ale podajnik będzie pracował. Wyłączyć?
@slawekdom74402 жыл бұрын
@@romanoitaliano przy moim sterowniku odlaczylem kostke od napędu podajnika, i nie ma błędów. U znajomego to się nie sprawdziło bo sterownik łapał błąd, ale poszukał w ustawieniach i wyłączył przez sterownik.
@waldeknowacki28802 жыл бұрын
Możesz zdjęcia jak zrobiłeś ruszt do sv
@Jabucasidi2 жыл бұрын
Zrobiłem latem ruszt niemal identyczny tylko jest z kwadracika 15x15 i ma mniejsze okienko na płomień. Nawet deflektor zamontowałem chyba taki sam ceramiczny. Palę i ręcznie i w automacie z dokładaniem co jakiś czas. Drewno stosuje bukowe. Posiadam kocioł V6 MCE Klecza.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Super. Kreatywność popłaca.
@WojtekCBRF Жыл бұрын
Jakie zrobiłeś odstępy między prętami?
@Jabucasidi Жыл бұрын
@@WojtekCBRF ok 10 mm
@XBary_PL2 жыл бұрын
Romano, jeśli rozważasz pompę ciepła to jeśli potrafisz pospawać ruszt to z zwykłej klimatyzacji zrobisz sobie pompę cieła za ok 4 tyś zł...
@arturgorski52 Жыл бұрын
Polecam ja w swoim pc 12 kw 3f zmieściłem się w 3 tys z podlaczeniem
@awerskto2 жыл бұрын
Największa wada paliwa stałego do energii elektrycznej - łatwo się je magazynuje. Dlatego te paliwa znikną z rynku.
@jaropl2752 жыл бұрын
Pomysl niezly. Ale trzeba cale dnie spedzac w kotlowni, zeby dokladac : )
@kiri20692 жыл бұрын
Zatrudniasz jednego Ukraińca i siedzi se w kotłowni jak cesarz, taki podajnik ale nie na prąd :D
@krzysztofsawicki3636 Жыл бұрын
Ja kupiłem ruszta do pieca z palnikiem 200 i można palić drewnem i weglem
@Lechoslowianin2 жыл бұрын
Dobry patent, sam wymyśliłeś czy ktoś pomagał
@romanoitaliano2 жыл бұрын
No to akurat sam.
@adamzuk68472 жыл бұрын
Jak Pan uważa czy taką metodą można spalać węgiel orzech zamiast na ruszcie awaryjnym ?
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Myślę że tak. Gdybym miał taki wegiel to palił bym na dole. Jedyne co, to ruszt z drutu może nie wytrzymać i trzeba by zastosować żeliwny.
@Baldur-qb6ur2 жыл бұрын
V Polsce vengla nema?Jak to možlive?
@PawelNieznajomy7 күн бұрын
Morawiecki wszystko wykupił
@awerskto2 жыл бұрын
Jak masz możliwość kup klimatyzator przeznaczony do ogrzewania. Szczególnie że masz panele.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Jest to jakiś sposób.
@szaman62042 жыл бұрын
Węgiel jest ale po jakiej cenie
@tomekkorab56312 жыл бұрын
A rakoczy multimax ma ruszt awaryjny do palenia drewnem. A pomysł super.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Dzięki. Pozdrawiam
@Stefatabor2 жыл бұрын
U mnie jak więcej włożę drewna mam zaraz 80 * C . Trzeba często dokładać do pieca .
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Trzeba ale lepsze to niż marznąć. Jak suche drewno to robi temperaturę.
@gryzli80002 жыл бұрын
Pytanko Czy nie cofa dymu przez zasobnik? A jeszcze można ruszt awaryjny wyłożyć szamotem i powinno dłużej trzymać ciepło
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Jeżeli podajnik był by otwarty to cofa dym. Przy groszku to samo, jak dorzucałem węgla to wyłączałem nadmuch.
@marcinwachcinski10962 жыл бұрын
Ze względu na obecną chorą sytuację w tym roku założyłem bufor ciepła. Na razie ogrzewam go prądem którego nadwyżkę mam z paneli. Nie starczy ona na długo więc rozważałem dwie opcje w moim kotle na ekogroszek. Dobudować piec rakietowy albo dodatkowy ruszt. Ruszt prostszy i bezpieczniejszy więc od niego zacznę. Zastanawia mnie kwestia jednoczesnego palenia drewnem i pozostawienie węgla w żmijce i zasobniku. Czy żar nie cofnie mi się do zasobnika i nie wywoła pożaru? Bufor powinien mi dać komfort palenia mocno ale przez krótki czas by później kilkanaście godzin nie zaglądać do kotłowni.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Bufor to piękna sprawa. Co do cofania żaru to nie wiem, ja nie próbowałem ale teoretycznie podajnik jest szczelny i nie powinno się tam nic zapalić z braku dopływu powietrza. Ja bym to jednak kontrolował przez jakiś czas, tak na wszelki wypadek.
@andrzejraszka3182 жыл бұрын
Ja mam ustawione minimum geoszku i na ten awaryjny ruszt kładę drewno i jest elegancja
@romanoitaliano2 жыл бұрын
No i są oszczędności. Brawo
@gfunc812 жыл бұрын
Ok, fajnie. a jak ma sie sprawa z żarem i popiolem ? ktory spada na sam doł retorty i slimak. Masz tam jakos zaslepione czy jak ? Pozdrawiam
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Tam się wszystko ładnie spala do zera a popiół jest wydmuchany przez nawiew. Wiadomo poniżej poziomu nadmuchu w retorcie na spodzie jest popiół ale to nie przeszkadza w niczym.
@gfunc812 жыл бұрын
@@romanoitaliano ważne żeby tam nie było żaru, żeby nie pokrzywić ślimaka. Bardziej pod tym kątem myślę.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Spoko ślimak bezpieczny
@gfunc812 жыл бұрын
@@romanoitaliano ok dzięki z info🙂 Też rozważam taką opcję tylko że mój kocioł ma inną konstrukcje i żeby wstawić ruszt musiałbym dodatkowe nogi dorobić bo nie mam na czym go oprzeć 😐
@WojtekCBRF Жыл бұрын
Jakie masz odstępy między prętami żebrowanymi i czy są ok?
@romanoitaliano Жыл бұрын
Na grubość pręta tak mniej więcej czyli ok 10mm. Myślę że odstęp w sam raz.
@WojtekCBRF Жыл бұрын
A z tyłu za retorta ruszt ma podparcie czy tylko leży na talerzu od retorty?
@romanoitaliano Жыл бұрын
@@WojtekCBRF u mnie podparty z przodu i na retorcie. Z tyłu nie ma podparcia, jest bardzo stabilnie.
@zbyszekplaszczyk96192 жыл бұрын
👏👏👏👍👌
@marcinyyy56832 жыл бұрын
Ja palę ekogroszkiem. Dlaczego? Bo ufałem sobie a nie jarkowi. I kupowałem zaraz po zimie jak ceny były znośne😁😁
@ukaszstunt7909 Жыл бұрын
Dobra mam pare pytań. Moze ktos mądry odpowie. Za mna pierwszy sezon palenia w piecu na ekogroszek. Niestety z racji swiezego budynku kociol bez opcji rusztu awaryjnego. Powiedzmy ze uspawam cos takiego jak kolega w filmiku. Rozumiem ze dobrze zeby w podajniku nie bylo ekogroszku. Podpalam drzewo i w trybie powiedzmy ręcznym/ rozpalanie ustawiam sobie lekko nadmuch i tyle ? Pilnowanie temperatury bo pewnie drzewem łatwo zlapac za wysoką...
@romanoitaliano Жыл бұрын
No jest to kłopotliwe palenie, trzeba pilnować, dokładać ręcznie. Trzeba mieć czas. Ja nie robię tego dla tego że mnie nie stać kupić tony węgla po zawyżonych cenach, tylko dla tego że nie zgadzam się z tą polityką dymania ludzi. A chcę też pokazać innym i tym których nie stać przepłacać wegiel jak można przetrwać chory okres. Palenie ręczne jest czasochłonne, ale jak nie ma wyjścia nie będziesz marzł. Na szczęście sytuacja zaczyna się stabilizować i może węgiel będzie dostępny w normalnych cenach
@ukaszstunt7909 Жыл бұрын
@@romanoitaliano całą zimę glowkowalem czy próbować czy nie finał był taki że człowiek robił co mógł żeby kupić ten zasrany ekogroszek. Niestety padłem ofiarą oszustwa na tzw australijski ekogroszek który kupiłem w szczycie ceny niestety nie palił się ... Ale teraz myślę o tym jako opcji na jesień do tzw przepalenia w chłodniejsze dni bez uruchamiania na stałe pieca . Coś w stylu napalic popołudniu dorzucić na wieczór trochę drewna przez noc trochę się dom ugrzeje i samoczynnie wygaśnie na czas bycia w pracy. Tylko pytanie czy to musi być dobre jakościowo drzewo ? Czy jakimiś resztkami desek i ścinkami jestem w stanie złapać sensowną temperaturę ? Tyle pytań i strachu ponieważ wcześniej nigdy nie paliłem w piecu w ogóle . Martwię się też o to że słyszałem że palenie drzewem przyspiesza niszczenie pieca
@romanoitaliano Жыл бұрын
Staraj się utrzymać na kotle temp ok 60 °C bo niższa będzie w dłuższej perspektywie "pocić kocioł ". Drewno wiadomo, im twardsze(buk, dąb, grab) tym bardziej energetyczne, ale miękkim też można palić z powodzeniem. Podstawą jest wilgotność. Drewno MUSI być suche.
@stronatube15972 жыл бұрын
Nie polecam palenia drewnem, jest mało wydajne a dużo roboty. Węgiel orzech podpalając od góry może trzymać ogień nawet 14 godzin w zimę tylko trzeba do sterowników podłączyć wyłącznik czasowy który wydłuży czas spalania nawet o 5 godzin.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Zgadzam się z tym że wegiel jest bardziej kaloryczny (dobry węgiel). Jednak obecnie jest trudno dostępny a jak już, to ceny kosmos.
@adriano18d32 жыл бұрын
Nie idzie w pompe. Kocioł zgazowujący drewno plus bufor. Spalisz w nim wszystko to znaczy nagrzejesz wodę nawet kartonami z pod żabki:)
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Jest to jakieś rozwiązanie. Dzięki
@Jack-yp2wu2 жыл бұрын
Zrobiłem ekogroszek że starych opon mam ich pod dostatkiem super się pali Kaczyński mówił że wszystkim można a z tymi oponami że nie wolno to kłamał tak jak zawsze
@marekdraga6770 Жыл бұрын
Co widze na drzwiach to CZARNO -SMOLA DRZEWNA A CO W kominie , ale jest cieplo😁
@romanoitaliano Жыл бұрын
Czyścić trzeba ale coś za coś
@edwardmroz84002 жыл бұрын
W piecach z podajnikiem dobrze się pali owies, dwie tony owsa daje tyle ciepła co 1 t węgla.
@marcinwachcinski10962 жыл бұрын
Nie każdy ma gdzie składować zboże które musi być w pomieszczeniu. Drewno na dworze wystarczy przykryć.
@luckyluke57982 жыл бұрын
Witam interesuje mnie ten ruszt jak jest wykonany jezeli jest możliwe zeby pan mógł mi dał jakiś szkic tego zeby mi to ktoś mógł wykonac
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Wszystko zależy od pieca. Trzeba zmierzyć w środku długość, szerokość. Jeżeli ma być wyjmowany to ważne aby przechodził przez drzwiczki. U mnie jest węższy o jakieś 2 cm niż komora i po skosie przechodzi przez drzwiczki.
@luckyluke57982 жыл бұрын
Rozumiem A ten drut to jaka średnica też mam podobnie jak u Pana ze drzwiczki sa wąskie
@romanoitaliano2 жыл бұрын
@@luckyluke5798 ja mam akurat 10 tke. Taki mi został z jakiegoś zbrojenia to z takiego zrobiłem. Ale jak miał bym kupować to bym kupił grubszy 12. Tak żeby było solidniej.
@luckyluke57982 жыл бұрын
@@romanoitaliano panie Romano A może mi Pan podać wymiary tego swojego rusztu A czy byla by możliwość zeby mi Pan też taki zrobił
@romanoitaliano2 жыл бұрын
@@luckyluke5798 u mnie długi na 44cm i szeroki 34cm. Co do zrobienia to taką robotę trzeba zrobić na miejscu. Przymierzyć, poprawić, dopasować. Na pewno znajdzie się jakiś gość co sprawnie taki ruszt.
@trybkowski2 жыл бұрын
Wyłącz jeszcze wtyczkę od podajnika i będzie chodził w automacie.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Mam możliwość na sterowniku odłączyć podawanie paliwa. Ale i tak to ja muszę chodzić w "automacie" dokładać:-)
@mrozik20002 жыл бұрын
Troche strzela to drewno, chyba nie jest do końca wysuszone... PS. Daj temu psu w końcu coś jesć. :D
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Iglaste to i strzela, a pies to sąsiada i dokładnie to samo mu mówię:-)
@allbin10072 жыл бұрын
Najgorsze w takim paleniu jest to że trzeba cały czas być w domu i dokładać
@romanoitaliano2 жыл бұрын
No niestety jest zabawa.
@allbin10072 жыл бұрын
@@romanoitaliano Ale w tych czasach i z tymi cenami węgla to się opłaca rzucić robotę i dokładać do pieca 🤪taniej wyjdzie A jeszcze jak ktoś ma swoje drzewo to już wogóle !
@kiri20692 жыл бұрын
@@allbin1007 Co ty bredzisz że opłaci się rzucić robotę .. Tony węgla na miesiac przecież nie spalisz :D
@allbin10072 жыл бұрын
@@kiri2069 Ja nie ale mam sąsiada co tyle spala! Dom 250m2 .
@kiri20692 жыл бұрын
@@allbin1007 No jak byś miał dać 15- 18 tyś na węgiel to chyba lepiej kupić pompę ciepła, bo po kolejnej zimie masz koszty pomy zwrócone zamiast rzucać robotę żeby nie robić na węgiel :D
@Sikorka0222 жыл бұрын
Odłącz podajnik od sterownika i pójdzie w automacie.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Właśnie dzisiaj wyłączyłem podajnik i działa w auto. Jeszcze tylko żeby ktoś dokładał:-)
@krzysztofzatylny28162 жыл бұрын
Jeszcze fo tego bufor i można palić drewnem w sposób racjonalny.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
O tak teraz już to wiem. Moja kotlownia ma już 10 lat jak będę modernizował to bufor będzie na pewno
@egeniuszbogusz5901 Жыл бұрын
Program doboru ale streszczam się
@nino9321 Жыл бұрын
Slava Ukrainie !
@dariusz28 Жыл бұрын
Slava
@ArturArtur-et2ve2 жыл бұрын
Jak paliłem w starym kotle od góry to też dym nie leciał z komina i to bez żadnego nadmuchu. Gdyby wszyscy spalający węgiel i drewno w swoich kotłach to by żadnego smogu nie było i tyle.
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Tu masz rację. To nie wymiana pieców a nauka palenia ogranicza smog
@mariuszmarcinek49342 жыл бұрын
Spróbuj palić kukurydzą
@romanoitaliano2 жыл бұрын
Może będzie okazja. Ale czy popcorn się nie robi? 😉