Vysila jsem se že začátku na veritas z r 1976 prosil a úsilí naprosto vse ať to bylo elastické leginy pro dceru až po kůži na záplaty.Nyni jsem se rozhodla pro českou značku Lada vím že nejsou montované v ČR jako kdysi v Soběslavi. Snad jsem neudělala chybu ,jak jsem psala začínala jsem ve 14ti letech na veritas dle potřeby výměna zipu zaflekovani džíny.. ale po naro1 dcery mě donutilo být švadlena samouk kvůli tomu že jsem měla nízký příjem s na trhu vse drahé např, já mateřskou 1000kc měsíčně a zimní bunda pro ni 900kc což je strašný začala jsem podle burdy a vse co byli potřeba od sortek přes flanelovou košile s kalhotami šaty až po zimni bundu..a nyní mi mladší dcera oznámila že čeká mimi a ráda bych si oprasila zálibu tak proto nový šicí stroj od Ježíška...
@bibianaklapetkova63059 ай бұрын
Zakoupila jsem si šicí stroj Brother Super ACE II v roce 2003. V té době byl opravdu velice krásný a pěkně šil. Nebyl hlučný a byla jsem spokojena. Bohužel je krátce. Z ničeho nic druhý den když jsem chtěla šít tak nešil vše, jen jehla vlevo a ostatní nic. Do záruky jsem jej nemohla dát jelikož galanterie zanikla. Takže hodně dlouho stál. Později jsem jej dala do opravy až do Prahy kde měli náhradní díly ale bohužel opět přestal z ničeho nic šít. Musím jej dát do sběrného dvora. Je mi ho líto jeho ,ale i peněz co jsem do něho vložila. a cítím se požkozená velice. Tak o tom píši. Proto jsem si zakoupila šicí stroj LADA je to naše česká značka. Jsem velice spokojena .
@sibabicz9 ай бұрын
Dobrý den, to mě mrzí. Určitě bych stroj v záruce primárně poslal na servis do některé prodejny Brother (v česku je jich opravdu hodně) nebo jej dala k mechanikovy. Správný mechanik nedělá rozdíly mezi stroji. Náhradních komponent na trhu je taktéž velké množství. A já sama mám stroje výlučně Brother. Nemohu tedy soudit.
@robertriha2932 Жыл бұрын
Já mám šicí stroj Pfaf a jsem s ním spokojený, taky nejsem žádná super švadlena 😂
@sibabicz Жыл бұрын
Pfaf jsou dobré stroje. Každý stroj je dobrý k něčemu. Jen musí být v pořádku.
@vladimirmach61455 ай бұрын
Dobrý den, děkuji Vám za kultivované, inteligentní a sympatické video. Osobně jsem přesvědčen, že ideální pro začátečníky je zásadně mechanický šicí stroj. Umožní začátečníkovi pochopit, jak šicí stroj funguje, a osvojit si všechny potřebné návyky s touto prací související. Elektronické šicí stroje nedoporučuji, protože mají naprosto zbytečné funkce, které téměř nikdo nepoužívá, a mívají nekvalitní mechaniku (obvykle samý plast). Elektronické šicí stroje navíc dělají spoustu věcí automaticky a neumožní začátečníkovi osvojit si potřebné znalosti a návyky. Osobně šiju přibližně 30 let (jen amatérsky, povoláním jsem jazykovědec). Na základě zkušeností považuji za ideální kombinaci multifunkčního stroje BERNETTE B05 Academy a overlocku LADA 700D. Oba stroje fungují perfektně, jsou ryze mechanické, mají kovovou mechaniku, vydrží věčnost a ušít se na této kombinaci dá absolutně všechno. Mimochodem, opravdu jste profesionální švadlena?? Nejste spíše krejčová?
@sibabicz5 ай бұрын
Krásný den, díky za komentář. Ano, souhlasím. Já elektronické stroje příliš ráda nemám. Pro začátečníky skutečně poslouží základní mechanické stroje. Jak říkáte, jsou prostě jednoduché na pochopení a není tam příliš co zkazit. A když už se povede třeba zlomit jehlu ve stehové desce, tak ji jednoduše vyndáte a jedete dál. U elektronických strojů to tak snadné není. A super výbět. Lada je dobrá značka, Bernette taktéž. Osobně preferuji Brothery a mám slabost pro průmyslové mašiny. K vaší poslední otázce. Já si již několik let vydělávám šitím, učením šít, šitými výrobky tak se považuji za profesionála v oboru. Je to moje profese. Proto:-ú Krejčová si říkat nechci, nemám vystudované potřebné tituly a potřebnou praxi v krejčovských službách, v salónech nebo ve vyšší krejčovině. Díky moc a ať se šije krásně! Helena