Tak jsem se toho moc nedozvěděl. Dal bych videu jiný název. Ztráta času na pořízení videa. Také na jeho sledování.
@pavelsykora64952 жыл бұрын
a co jste se chtěl dozvědět ? Vykopal to ručně. Úctyhodný výkon.
@valentyndobrotivy97995 ай бұрын
Nevím, ale mě se video i nápad líbí 👍 já mám tak ve čtyřech metrech v kamenné studní....
@schulinkoulle4 жыл бұрын
Tak když má 6 metrů pod sebou spodní vodu... Bych ho chtěl viděl, kdyby měl kopat 60. ;-)
@pavelsykora64954 жыл бұрын
no, ono různé vrtařské firmy vám rády vrtnou i 90 m i tam, kde by stačilo 6 m. Jde o tržbu. Jejich tržbu. Zákazník jásá, že má studnu 90 m, ale je to špatně. Vydatnost studny se tím snižuje. Vy jste někdy nějakou studnu kopal ?
@schulinkoulle4 жыл бұрын
@@pavelsykora6495 Já osobně ne, ale vím, že existují lokality, kde spodní vodu v 6m nenajdete. Třeba děda si dělal vrt sám a musel 23m do skály.
@pavelsykora64954 жыл бұрын
@@schulinkoulle pokud dělal vrt sám, ve skále, 23 m, je to borec. Znám člověka, který ručně vrtal studnu 18 m. Ale ne ve skále. Má to na tepelné čerpadlo voda voda 18 kW. Ve skále se většinou vrtá kladivem, nebo výplachem. Vrtali jsme i na Haiti : www.praga-haiti.cz/media-praga-haiti/clanky-o-praga-haiti/167-jak-se-dela-studna
@schulinkoulle4 жыл бұрын
@@pavelsykora6495 Říkal, že to byla děsná práce a dělali to bůh ví jak dlouho, ale pomáhal mu u toho táta. Ale skála prý ještě docela šla (jednalo se o vápenec, takže nic tvrdého), jakmile tam začala být voda a bahno, tak to bylo horší. :) Jinak kamarád plánuje na chatě udělat studnu, tak mu zkusím dát na vás kontakt. Vypadáte velice solidně.
@jendak79212 жыл бұрын
Zarazila mě vydatnost 0,75l/s která většině lidí asi moc neřekne pokud si nezkusí s 0,75l lahví a stopkama u kohoutku jaký průtok to vlastně je takže 45l/min nebo 2,7m³/h(2700l/h). Bohužel chybí informace kolik let kopal a průměr hodin týdně. Bohužel u nás je opuka a voda cca v 30 metrech. Kopat ve sklepě by přineslo více komplikací než užitku, práce ve stísněném prostoru, nízký strop, vynášení materiálu po strmých schodech, využití skoro poloviny plochy pro studnu. A s tou vodou navždy zdarma bych byl taky opatrný mnoho studen po generace dávajicí vodu jsou nasuchu zatím se neplatí za odběr vody pod 500m³/měsíc nebo 3000m³/rok ale to se může změnit platí se za povolení k odběru, stavební povolení, kolaudaci, rozbor vody ten sice není povinný ale i spodní voda může být svým složením dlouhodobě nepitná. Kdo jí má a je pitná měl by o ní pečovat jako o poklad. Využití pro tepelné čerpadlo je lákavé jen pořizovací náklady na voda-voda o něco vyšší.
@pavelsykora64952 жыл бұрын
Jó, realizovali jsme i studny, ve skále, s vydatností 5 l/s . Tenké a ne hluboké kzbin.info/www/bejne/j3Kvkqiqfp2fmZY