No, patent super. Zwłaszcza, że to podstawa geometrii :) Gdyby ludzie tak na matematykę nie pluli to każdy by to wiedział, bo tego to w podstawówce przynajmniej mnie uczyli :)
@stoczwarty3 жыл бұрын
@@AdamMaszynotwor Z taką argumentacją się absolutnie nie zgodzę. Wiedza jest wiedzą. Jest uniwersalna. Oczywiście poza wyłożeniem teorii warto jest podać przykłady jej praktycznego zastosowania, ale tych jest nieskończenie wiele. W tym wypadku teoria jest na tyle prosta, że jednak na jej też proste zastosowanie w praktyce każdy średnio rozgarnięty powinien wpaść. Problem w tym, że ludzie tego nie pamiętają, bo uczą się matematyki na zasadzie zakuć, zaliczyć, zapomnieć. I właśnie przez takie podejście młodzieży szkolnej trzeba później wymyślać koło od nowa.
@stoczwarty3 жыл бұрын
@@AdamMaszynotwor Niestety takie właśnie podejście o jakim piszesz jest przyczyną problemu. Każda wiedza jest przydatna. Niestety panuje moda na "nie będzie mi to w życiu do niczego potrzebne". Sorry, ale i w podstawówce i w liceum miałem 3 razy więcej materiału niż to ma teraz miejsce a jakoś niewiele zapomniałem. Nie chodzi o to żebyś z marszu umiał policzyć coś z wzorów, których nie pamiętasz ze szkoły ale o to żebyś wiedział, że to się liczyło i wtedy sobie te wzory zwyczajnie przypomnieć.
@rc363 жыл бұрын
Dzięki za wytłumaczenie jak działa kalkulator szyku otworów, bardzo mi się to przyda, bo wkrótce zabieram się za toczenie tarczy zabierakowe typu camlock. W takim zabieraku dopuszczalne są małe tolerancje i metoda na trasowanie i punktak mogła by być niewystarczająca.
3 жыл бұрын
Faktycznie ta aplikacja ułatwi nam pracę! Super
@pawekowalski74693 жыл бұрын
Dziś to zrobiłeś robotę z tą poradą !!! Normalne petarda
@witoldczarnecki51783 жыл бұрын
Prawdziwy majster wierci na oko i też jest dobrze 😉
@prezesgregor92173 жыл бұрын
Bo jak wiadomo, wymiar jest ważny ale najważniejsze żeby na oko dobrze wyglądało :)
@kamilotapowicz74273 жыл бұрын
Dzięki za apke, znacznie przyspieszy procesy obróbki :)
@JRemi883 жыл бұрын
Wielkie dzięki za apkę - jest super! Więcej takich tipsów! Pozdro
@TrPrecisionMachining3 жыл бұрын
good video adam..thanks for your time
@scorpioo73503 жыл бұрын
Mam suwmiarkę elektroniczną, działała jak była nowa potem gubiła się co chwile, po rozebraniu i wyczyszczeniu działała bardzo dobrze nawet jak szybko zmieniałem wymiar, ale tylko parę dni jak nie wróciła do warsztatu, aktualnie mam taką z IP54 i jeśli coś nie ma IP54 lub więcej nie polecam
@AlbinGwiazda3 жыл бұрын
Adam, świetna sprawa z tą apką. Dzięki za ciekawą lekcję.
@majorkupric3 жыл бұрын
Dzięki za apkę. Nie słyszałem o niej.
@Jacek3803 жыл бұрын
Adam za apkę 5+ :) pozdrawiam Jacek.
@ÁREAJ273 жыл бұрын
Olá meu amigo Adam, muito bem explicado com demonstração , já estou até pensando em comprar para colocar no meu torno caseiro!!! Obrigado saúde e sucesso!!! Abraço do seu amigo aqui do Brasil!!!
@kamilkoziara77483 жыл бұрын
Jest przy tych linialach możliwość zapamiętania zadanego odniesienia? W sensie np mamy ustalone raz 0,0 dla środka stołu, później przestawiamy stół i zerujemy w celu wykonania jakiejś operacji i czy można wrócić do docelowego ustawienia 0,0 na środek stołu? Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem, ale myślę o takim czymś do grubościówki do drewna i tam by zależało, żeby 0 było zero bezwzględnie bez kalibrowania za każdym razem.
@sender198903 жыл бұрын
Mam tokarkę mtp 360x1000 i wpadam mi w wibracje . Tak jak by było coś niewyważone w środku :/ jest taki rezonans że cała maszyna chodzi nie współmiernie z obrotami . Tak jak by było jajo na oponie i przy wolnych obrotach trzepie ( podbija) . Czy założenie wibroizolatorow by pomogło w tej kwestii ? Aktualnie tokarka stoi na płytkach w garażu poprostu . Czy może jest jednak coś w środku co by powodowało pływanie maszyny ?
@sender198903 жыл бұрын
@@AdamMaszynotwor właśnie o takie bujanie mi chodzi . Dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam
@Fryta613 жыл бұрын
Adamie Mam do Ciebie pytanie, oglądam twoje filmy już od długiego czasu, opisywałeś silniki krokowe ( nie ukrywam przydały mi się twoje filmy :)), ale nie opisywałeś silników BLDC. I tu mam właśnie pytanie czy jest możliwość sterować z poziomu PLC poprzez sterownik silnika właśnie silnikiem BLDC ? ( PLC->STER.SILINIK->SILNIK BLDC). Czy trzeba np. zrobić tak że inicjacja ruchu z plc następnie sygnał nadajemy do np. arduino po czym z arduino na sterownik silnika i ze sterownika sygnał na silnik. (Chcę zrobić ruchomy stół na prowadnicach) Dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam
@Fryta613 жыл бұрын
@@AdamMaszynotwor Super dzięki za odpowiedz już mnie trosze nakierowałeś, bo obawiałem się że samym plc nie będę w stanie tego wysterować ;)
@ghostanddiy3 жыл бұрын
Po taniości a zadziała, nie zawsze trzeba cnc tylko skąd mam to wiedzieć? A z kanału Adama Cudotwora 👍👍👍
@rozquadjazdy69253 жыл бұрын
Znajoma miniaturka. :D Pozdro. :))
@rozquadjazdy69253 жыл бұрын
@@AdamMaszynotwor nie znam się na CNC niestety, dlatego problemy rozwiązuję dostępnymi mi, tradycyjnymi metodami. :)) Cieszę się, że mogłem pomóc, jesteś fachura, a to dla mnie zaszczyt. :D
@adams25152 жыл бұрын
Te przekłamania liniałów cyfrowych są spowodowane zakłóceniami elektro-magnetycznymi. Na przykład tymi emitowanymi przez silnik albo falownik. Walczyłem z tym poprzez wymianę kabli usb na lepsze jakości, różne ekranowanie - trochę poprawiło to sytuację ale w końcu zmieniłem na liniały optyczne i problem zniknął.
@wiesiekg19603 жыл бұрын
super apka dzięki
@Dzon_Jacek3 жыл бұрын
Niezly materiał. Powiem Ci Adam, że zachęcony Twoimi filmami postanowiłem też kupić Zośkę, ale nie dość, że cena nowych maszyn w pare covidowych miesięcy poszła kosmicznie w górę, to jeszcze ludki z Alledrogo czy Olejixa wystawiają kilkuletnie, zmęczone już maszyny odejmując po trzy stówy od ceny tych właśnie obecnie nowych. I jeszcze, żeby to były sprzęty tak zadbane lub odpicowane jak Twoja... To samo WS-15 (pomalowane na szybko szprajem gruchoty- po 5 koła... 🤦♂️) Dramat.
@Dzon_Jacek3 жыл бұрын
@@AdamMaszynotwor Tak, od trzech dni są już po 2700 (śledzę na bieżąco 😉 ) ale ogólnie cena sięga 2900. Więc skoro pół roku temu kupiłeś swoją za 1800, a teraz są za 2900, to watpię czy i Twoja wypłata w pół roku podniosła się o 60% bo moja z pewnością nie! 😉 Tym bardziej szkoda paliwa by objechać pół kraju sprawdzając, czy wśród januszy biznesu nie trafię na egzemplarz-perełkę (tak jak Twój znajomy trafił ws-15 której stan był- igła). Owszem, trafi się rarytas wart swej ceny, ale myślę, że dużo wiary przegina 😉 A jak chodzi o te duże maszyny- to nie moja bajka: Ty masz pomysły i możliwości wykorzystania ich potencjału, ja jestem spawaczem i tylko czasem jest potrzeba, by przetoczyć coś, lub jakąś fasolkę wyfrezować- stąd apetyt na Zośkę, czy małego Tytana 😉 Pozdrawiam i dziękuję za super pomocne produkcje!
@Dzon_Jacek3 жыл бұрын
@@AdamMaszynotwor No to sorry- byłem pewny, że obecną Zośkę kupiłeś w zeszłym roku i podlinkowałeś nawet stronkę MTP z ceną 1800netto. Może źle zapamiętałem. Wczoraj widziałem na ich stronie, że po pewnej nieobecności Zośki znów są, chyba po 2400netto, więc w sumie jeden pies, czy z Alledrogo, czy od nich, bo i tak 3 koła stracę 😉 a zawsze sprzęt będzie nowy 😉
@Dzon_Jacek3 жыл бұрын
@@AdamMaszynotwor Spoko wodza. Nie ma co drążyć tematu 😉 Czasem potrzeba, żeby ktoś człowieka popchnął, gdy ten się zbytnio waha: "weź nie kalkuluj za dużo, tylko zaryzykuj i kup!" 😉
@AnanasStudio3 жыл бұрын
sprytna aplikacja :D
@kamillasecki91943 жыл бұрын
czesc gdzie kupiles ten stol do tej wiertarki??ile kosztowal
@unclezygi82203 жыл бұрын
👍
@motywacjatoklucz23933 жыл бұрын
A czy jest apka która przeliczy przełożenia ? Np silnik ma 1800 obrotów a na wyjściu potrzebuje 500. Jakie średnicę kol zębatych ile zębów trzeba użyć. czy np koła łańcuchowe jaka średnica ile zębów.nie wiem jak to wytłumaczyć o co mi chodzi ale myślę że dość zrozumiałe.wie ktoś o takiej apce ?
@ekodubek2 жыл бұрын
Ja nie znałem. Pozdrawiam.
@grzegorzpacek66153 жыл бұрын
Apka się przyda
@Jszyndlar-CNC_Krok_po_Kroku3 жыл бұрын
A jak się nie ma apki pod ręką, to x = r*cos(kat), y = r*sin(kat) ;]