Dlaczego w 535RX mogę zrobić tylko 1 obrót(bądź 0,5 obrotu - teraz nie jestem pewny) śrubami regulacyjnymi L i H? Zubożając mieszankę na głowicy T45X nie jestem w stanie osiągnąć wystarczająco wysokich obrotów. Jest tam jakaś blokada? Można to ściągnąć żeby mieć większy zakres regulacji? Pozdrawiam
@jakubbojarski43825 ай бұрын
535rx ma fabrycznie założone blokady na śruby regulacyjne. Są narzędzia do zdjęcia tych blokada. Sama regulacja przebiega dwuetapowo. Do regulacji tej maszyny zlaecalbym użycie głowicy T35 lub T35X M12 z żyłką 2,7 mm. Ogólnie polecam Ci znaleźć najbliższego dilera Husqvarny i mu zlecić. Regulacja przyniesie pożądany efekt jeżeli maszyna jest sprawna. Z doświadczenia często klient przynosi urządzenie które np. ciężko zapala, gaśnie po puszczeniu gazu lub gaśnie po rozgrzaniu i prosi żeby to wyregulować. Najczęściej nie daje to porządnego efektu. Jeżeli silnik dwusuwowy i dziwne objawy to najpierw diagnostyka, usunięcie ewentualnej usterki, później regulacja.
@TheKrisu0915 ай бұрын
@@jakubbojarski4382 Właśnie będę wymieniał głowicę na T35X(Rozwaliłem T45X na zbyt grubych i twardych chwastach i nie zamierzam szukać który kawałek plastiku się ułamał(sama wypuszcza żyłkę) i zmieniać pojedynczych elementów; dlatego też zmieniłem oryginalnie montowaną T35 na T45X - tak samo uszkodziło się coś w głowicy i sama puszczała żyłkę)- liczyłem że T45X będzie znacznie wytrzymalsza ale wytrzymała tyle samo czyli jakieś 75h - tak, zdaje sobie sprawę że takie zarośla to już nóż zamiast żyłki albo po prostu usuwać sekatorem ale czasem jestem zbyt leniwy ;) A wracam na T35 tym razem nowy wariant X ze względu na masę. Na T45X wyraźnie słabiej wchodzi na obroty chociaż rozpędzona głowica radzi sobie świetnie przy tej kosie. A odnośnie stanu maszyna jest silnikowo perfekcyjna. Nalot 160h(założony licznik), olej zawsze pełen syntetyk, zero rys i nagaru na tłoku i cylindrze, świeżo wymieniony filtr powietrza, paliwa, wyregulowana szczelina na świecy, przesmarowany wał i regularnie smarowana przekładnia. Wymieniony tłumik - oryginalny zapchał się od niedopalonego paliwa z olejem - maszyna przez pierwsze 150h działała na wzbogaconej fabrycznej mieszance, 10h temu przeregulowałem gaźnik a teraz padła głowica(z mojej winy). Zobaczę jakie obroty wykręca na T35X. Jeśli masz jakieś dobre rady odnośnie tego modelu chętnie posłucham. A co do dilerów to dużo zależy od konkretnego pracownika. W jednym salonie lepiej i dokładniej podchodzą do obsługi w drugim mają wywalone. Żyłka oczywiście 2,7mm i koszę często na OREGON(Starline, Techni), STIHL CF3, OLEO-MAC Platinum Cut, Husqvarna Whisper X.
@jakubbojarski43825 ай бұрын
@@TheKrisu091 Uważam 535RX za bardzo udany model. Z tego co piszesz to dbasz pierwszorzędnie o tą wykaszarkę. Jeżeli chodzi o rady to być może informacje która tu podam są Ci znane a jak dowiedz się czegoś nowego to fajnie. Co do samoczynnego wysuwania żyłki w obu modelach głowic winne za to są uszkodzone takie kły/zęby z którymi współpracuje przycisk głowicy. Nowe mają kształt niedużego prostopadłościanu, zużyte są ścięte pod skosem. Kiedy są zużyte nawet minimalne muśnięcie ziemi przez przycisk głowicy powoduje samoczynne wysunięcie żyłki. W głowicy T35 bez "X" te elementy są wykonane z tworzywa zarówno na obudowie głowicy(czarne), jak i na przycisku. W głowicy T35X lub T45X przycisk jest wykonany z jakiegoś stopu aluminium i łożyskowany. posiada wymienny niebieski element z tworzywa który też należy co jakiś czas zmienić aby nie przetrzeć go na wylot i nie zniszczyć łożyska na którym się kręci. Jeżeli w wersji z "X" wyrzuca Ci żyłkę to wymieniasz samą obudowę. W T35X jest dostępna sama jej górna część w T45X kupujesz zarówno górę jaki i dolną pokrywę z przelotkami w komplecie. Najczęstszym powodem ścięcia tych wypustów jest technika pracy. Jeżeli kosisz głowicą ustawioną równolegle do powierzchni koszonej to nie wykorzystuj tego przycisku jako "podstawki" którą przesuwasz po powierzchni koszonej. W idealnej sytuacji przycisk powinien być parę cm nad ziemią (2-4cm?) a przycisk powinien mieć kontakt z ziemią tylko jak chcesz wysunąć żyłkę. Czasem użytkownicy koszą głowicą po ziemi bo chcą skosić jak najniżej czasem bo wykaszarka ma nie tak ustawiony hak do wieszania/szelki i przód nurkuje. Wiadomo też że nikt nie kosi pola golfowego wykaszarką i tak uderzymy tym przyciskiem podczas pracy o jakąś nierówność etc. Jeżeli chcemy kosić do gołej ziemi to głowicę ustawiamy pod skosem i końcówką żyłki golimy do gołego. Jeżeli poszukujesz najtrwalszej głowicy w mojej opinii z marki Husqvarna to jest nią Trimmy SII. Jej zasadniczą wadą no może poza ceną jest to że posiada ręczne wysuwanie żyłki, natomiast jej bardzo dużych rozmiarów podstawa jest łożyskowana i może być wykorzystywana jako podstawa przy koszeniu przy samej ziemi. Z innych porad: 1. Staraj się pracować na maksymalnie otwartej przepustnicy, tzn. zawsze pełny gaz a nie strzelanie gazem albo praca na połowie gazu. Zmniejsza to powstawanie nagaru, zapychanie się kanału wylotowego, tłumika. Z elementów które zużywają się podczas profesjonalnej eksploatacji: sprężyna sprzęgła(pęka), wałek napędowy w końcówce gdzie wchodzi w bęben sprzęgła, czasem bęben sprzęgła i całe sprzęgło, korek paliwa a właściwie odpowietrznik w nim. Nie pomyl świecy, rcj6y, (hqt2). Widuje takie z wkręconą rcj7y (hqt1). To właściwie tyle pozdrawiam i miłego wykaszania.