Dziekuje serdecznie za porade. Wlasnie po wielu latach odezwaly sie w krokwiach korniki. Zastosuje Pana metode. Jesli jeszcze nie jest za pozno.
@michalanonim6457 Жыл бұрын
Dzisiaj w mojej świeżo wybudowanej altance z bala. Pojawiły się te (tu można użyć wszelkich niecenzuralnych i obraźliwych epitetów), także poprawiłeś mi nastrój tym materiałem. Więźbę dachową przy okazji też sprawdzę i tym potraktuję.
@TaksieZyjeNaTejWsi Жыл бұрын
No mi się udało. Dwa razy tym trupem ale nie mam od tamtego filmiki juz śladu po tym chokerstwie. Tzn oad jest, ale nie ma cholerstwa
@simon1313ss3 Жыл бұрын
ja stawiam altane z drewna po rozbiórce domu i mam ten sam problem. jak wytruje zapraszam na wódke.
@TaksieZyjeNaTejWsi Жыл бұрын
@@simon1313ss3 powodzenia zycze. Ja dwa razy ponawialem proces. Balem sie, ze sie nie uda sie ale ufff. Drugi raz wybil to gowno.
@mbomam897 ай бұрын
- Gazowanie fosforowodorem to jedyna w miarę pewna metoda. Wymaga to trochę więcej zaangażowania, oraz użycia rozumu i można to zrobić samemu. Pamięetaj, że to jednorazowe leczenie objawów, a nie przyczyny. Czyli coś jak nasza służba zdrowia. - Jeżeli umiejscowienie drewianych elementów na to pozwala... Skuteczniejszy jest ogień piekielny z palnika gazowego. Opalanie tworzy warstwę hydrofobową z zewnatrz i drewno przestanie chłonąć tyle wilgoci z powietrza (jedna z przyczyn). A wszystko w środku zdechnie już od około 60 stopni. - Nie dajcie się nabierać na smarowanie drewna żadnymi impregnatami. Nawet najlepsze metody ciśnieniowo zanużeniowe penetrują drewno zaledwie 1-2 cm wgłąb. Robale bez trudu ominą tą warstwe i wykorzystają wszelkie pęknięcia i szczeliny które są dużo głębsze. - Jest tylko jedna rzecz, która uniemożliwia owadom żerowanie... Jest to brak wody. Nawet się nie zbliżą do drewna które ma wilgotność na poziomie 20% i mniej. Nic nie jest w stanie przeżyć w takim drewnie. - W każdej kamienicy, które mają sto lat i więcej. Konstrukcje drewniane były opalane. A na strychu była wykładana polepa absorbująca ogromne ilości wilgoci. Jest to jedna z metod wiecznych.
@TaksieZyjeNaTejWsi7 ай бұрын
bardzo wartosciowy komentarz
@wanmic13 ай бұрын
Nie zgadzam się absolutnie. To co niemcy stosowali na strychu na stropie drewnianym to jakaś patologia budowlana. Właśnie rozbieram taki strop. Ta gówniana polepa, którą przykryto jeszcze bardziej gównianym żużlem zmieszanym z gruzem i popiołem spowodowało, że wszystkie belki są totalnie przeżarte przez korniki. Polepa i gruz chłonęły wodę która przedostawała się pod dachówki i nie pozwalały jej odparować. W rezultacie robactwo miało idealne warunki do żerowania. Gdyby ktoś przyszedł do mnie teraz i zaproponował, że czymś takim wypełni mi strop, to bym go na zbity ryj wywalił z domu!!!
@pablodablo98693 ай бұрын
Jeśli chodzi o opalanie palnikiem to się zgodzę, powinno wytępić larwy jeśli osiągnie rzeczywiście temp. około 60 st , z warstwą hydrofobową nie mam pewności, choć może tak być ! Tyle że nie wszędzie da się swobodnie biegać z otwartym ogniem! Co do polepy to jest to syf, kiła i mogiła i w żadnym stopniu nie zabezpiecza drewna.
@butterflyursa89903 ай бұрын
W każdej? Mieszkam w kamienicy ponad 100 letniej i w podłodze widzę dziurki po robakach
@mbomam893 ай бұрын
@@butterflyursa8990 W każdej była polepa bo tak wtedy budowano. Czy w każdej taka sama? Czy każdego było stać na wapno gaszone, dobrych majstrów i inne materiały? Czy w każdej kamienicy przez 100 lat ludzie nie traktowali strychu jako wysypiska żużlu i popiołu z pieców węglowych? Albo nie wysypywali tam innych odpadów? Czy w każdej było ludzi stać na ciągłe naprawianie dachów uszczelnianych smołą? Ja mówię o poprawnie wykonanych i użytkowanych budynkach. A nie o paprokach, których nie brakowało wtedy jak i dzisiaj. I jutro też nie zabraknie.
@pablodablo98692 жыл бұрын
Ja najpierw solidnie obstukałem młotkiem, siekierą wszystkie belki, żeby sprawdzić czy się trzymają i nie wydają innego, głuchego dźwięku. użyłem na swojej starej więźbie dachowej (okrągłe belki stoją już z 40-50 lat) preparat z Altaxu. Dalej oszlifowałem, oczyściłem, wszystkie belki szczotką drucianą na wiertarce. Chodziło o to żeby pozbyć się kory, oczyścić z wszelkich zalegających pyłów, brudów i sprawdzić gdzie są niewidoczne wżery, korytarze owadów. Po tym bogata aplikacja preparatu pędzlem i zaraz owijałem folią strech i kleiłem taśmą. W ten sposób preparat tak szybko nie odparowuje i dłużej, głębiej jest w stanie penetrować drewno. Warto zrobić to zanim nadejdą ciepłe dni powyżej 25 st C
@TaksieZyjeNaTejWsi2 жыл бұрын
Ej niezły pomysł zt ta folia!
@wanmic13 ай бұрын
@@TaksieZyjeNaTejWsi to jest chyba napisane nawet w instrukcji Altaxu
@wojciechzimirowicz2 жыл бұрын
Dzięki za film, dzisiaj przystępuje do walki z nimi. Dokładnie jak na Twoim filmie u mnie siedzą w belkach więźby dachowej.
@TaksieZyjeNaTejWsi2 жыл бұрын
Powodzenia. Ja się zestresowałem u siebie ale powtórzyłem operacje trzy razy w ciągu miesiąca i to było że trzy lata temu. Od tamtej pory cisza. Ufff. Mam nadzieję, że i Tobie się uda.
@szlufa0909 Жыл бұрын
Ja już walczę 7dzien 4L poszło i dalej słychać 😔 zamawiam następne 5L oraz świece dobol profesional. Będę je tępił aż do skutku tylko że mam utrudnione zadanie bo dach mam zabudowany gk a tylko belki poprzeczne odsłonięte
@mariolaw66417 ай бұрын
Dzień dobry. Widzę, że komentarz dodany już jakiś czas temu. Mam identycznie jak U Pana. Wystające belki i tam gdzieś siedzi i drapie. Czy w końcu udało się Panu zwalczyć i w jaki sposób? Będę wdzięczna za poradę
@matma092 жыл бұрын
Witam, w jakim okresie przyniesie najlepszy, skuteczny efekt ? Latem ? Zimą chyba nie zadziała bo spuszczele są mało aktywne.
@VoltZero83 Жыл бұрын
Super już przed zobaczeniem tego filmu kupiłem 15 l
@TaksieZyjeNaTejWsi Жыл бұрын
Powodzenia, bo ja dwa razy truc musialem
@wojtek746 Жыл бұрын
Ja w drzwiach pomiędzy pokojami mam coś, co wydaje dźwięk jakby wiertarka w nich była, ale jak się zbliżam, to nagle cichnie, czy to są korniki?
@ukasz5978 Жыл бұрын
Siedzi mi dziadostwo w słupie na poddaszu a słup obrobiony plytą karton gips. Czy jest szansa wytruć go gazujac słupa wewnątrz czy trzeba płyty zdzierać i szukać konkretnego miejsca
@robnickolson892 ай бұрын
Raczej zrywać. Nie ma jak za bardzo zagazować słupa bo gaz musi być pod ciśnieniem. Jest jeszcze metoda na mikrofale może to by pomogło
@billybily4702 Жыл бұрын
Mam tego szkodnika w domku narzędziowym. Co ciekawe on żyje w drewnie jako larwa kilka lat, a jako dorosły tylko kilkanaście dni. Składa 200-500 jaj. Mielą belki w pył. Ciekawe ile tam siedzą. Niby nie znoszą zimna ale nie sądzę aby w sezonie letnim zmieliły tak belki w pył. Ja używam podchlorynu sodu ( chlor w płynie ). To jest środek biobójczy. Niszczy wszystko co żywe. Wybiela też drewno z grzybów. 40-50 zł za 5L.
@TomaszChaładaj Жыл бұрын
Brawo. Przy tobie "billy" cale lobby chemiczno- budowlane, by padło.
@aisajoanna5 ай бұрын
Czy zadziałało?
@pablodablo98693 ай бұрын
No nie wiem ,nie używałem a jak zadziałał?? Obawiam się że chlor jednak niszczy drewno.
@martynakiszka3874Ай бұрын
A konkretnie jaki preparat kupić? Ktoś ma sorawdzony? Pełno jest tego w necie a nie wiem co kupić😢
@AdamCiernicki3 жыл бұрын
Planuje walkę w starym drewnianym domu, czy zapach zanika? po jakim czasie? Pozdrawiam
@TaksieZyjeNaTejWsi3 жыл бұрын
Znika. Po kilku dniach. Jednak faktycznie to bardzo śmierdzi. No i trzeba uważać jeszcze bo to jest łatwo palne. No ale wydaje się działać. Wytrulem robactwo u siebie i nic nie słyszę już od roku
@AdamCiernicki3 жыл бұрын
@@TaksieZyjeNaTejWsi Dzieki - dzisiaj zaaplikowalem i wielka mamuska wypelzla z dziury ginac smiercia dramatyczna ;) mam nadzieje ze nie wroca!
@butterflyursa89903 ай бұрын
@@TaksieZyjeNaTejWsiCzy zawsze robaki słychać?
@wasrados2 жыл бұрын
witaj!mam drewno ze starej obory,które chciałbym odrobaczyć i zabezpieczyć przed degradacją! drewno składowane na zewnątrz! bardzo proszę o podpowiedz ,jak to zrobić???
@zbyleq10 ай бұрын
I jak znalazłeś sposób ?
@pablodablo98693 ай бұрын
Dodaje po 2 latach: Tak definitywnie to nie okorowane fragmenty drewna są pierwotnym miejscem gdzie się pojawiają i żerują. Preparat Altaxu Hylotox jest jak najbardziej skuteczny (swoją procedurę przedstawiłem poniżej). W stare korytarze nie ma co wlewać nadmiernej ilości preparatu bo tam robali już nie ma. Przeciąłem w kilku miejscach drewniane elementy i owszem są jak to się fachowo mówi porażone ale dalej trzymają się kupy i te wszystkie opowieści że "Panie, to trza wszystko zwalić i stawiać nowe" między bajki wrzucam. Wszystko się trzyma i będzie się trzymać (porządnie obstukane młotem) Fachmany po prostu wolą sobie wszystko zrobić na nowo bo im łatwiej, szybciej a przecież płaci kto? no klient! Pierdzielenie że to nie jest drewno konstrukcyjne, no i że to stare i wymyślanie nie wiadomo czego, tylko że to nie jest lot w kosmos i jakoś stoi i będzie stało!
@butterflyursa89903 ай бұрын
Po co obstukiwac drewno?
@tiomkini3 жыл бұрын
Witam, a jak z wydajnością tych środków. Mam stary dom ok 80m 2 i widzę, że będę musiała powalczyć z drewnojadami i nie wiem jakie ilości będą mi potrzebne?
@TaksieZyjeNaTejWsi3 жыл бұрын
proponuję jedno opakowanie na start. To jest bardzo, bardzo wydajne.
@medwet843 жыл бұрын
Raczej chodzi o permetrynę?
@keczupista927 ай бұрын
Dzień dobry. Szukam sposobu na uratowanie bardzo statego (ponad 100l) domu z drewna od wielu lat mocno zjadanego przez kornika
@TaksieZyjeNaTejWsi5 ай бұрын
caly dom? hm.. to chyba do specjalistycznej firmy bym sie zglosil. takiej co gazuje caly dom
@magdas781210 ай бұрын
Kupilam starą szafke, po okolo 2 miesiacach zorientowalam sie ze moga byc w srodku. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze wyszly z niej i przeszly na inne meble? Prosze o odp 🙏
@TaksieZyjeNaTejWsi5 ай бұрын
ale mam refleks. Mysle, ze juz wiesz, ze nic zlego sie nie salo, bo prawdopodobienstwo czegos takiego nie jest duze.
@butterflyursa89903 ай бұрын
@@TaksieZyjeNaTejWsiA nam widać robaki w meblach?
@morelniak2 жыл бұрын
WItam, spuszczel siedzi mi w salonie, w belkach trzymajacych sufit. Czy mozna stosowac taka chemie np na noc jak juz nikogo tam nie ma i od rana spokojnie uzytkowac pomieszczenie ? dziekuje za odpowiedz pozdrawiam!
@TaksieZyjeNaTejWsi2 жыл бұрын
Ok nie wiem. Myślę, że trzeba stosować się do tego co pisze na tej chemii. Ten moj środek był mocno trujący.
@mariolaw66417 ай бұрын
Mam tak samo , salon i belki poprzeczne na wierzchu. Czy udało się w końcu z nimi wygrać? I w jaki sposób?
@butterflyursa89903 ай бұрын
@@mariolaw6641Ale spuszczela? Słychać bo?
@pusheenmorder863610 ай бұрын
Jak nazywa się środek? Mam w schodach na korytarzu dziada i nie mogę wytepic
@TaksieZyjeNaTejWsi5 ай бұрын
Udalo sie ? bo przegapiłem komentarz?
@tomaszs.62425 ай бұрын
@@TaksieZyjeNaTejWsi Co by nie mówić dalej nie podałeś nazwy środka.
@TaksieZyjeNaTejWsi5 ай бұрын
@@tomaszs.6242 no bo juz srednio pamietam. jakis altax chyba
@magdas781210 ай бұрын
Hey, poprosze o nazwe tego srodka chemicznego. Dziękuję
@maniekmgtv55516 ай бұрын
Ajak mam w domu w belkach i spie wnim jak zrobic taki zabiek
@TaksieZyjeNaTejWsi5 ай бұрын
jesli belki odkryte to polecam moja metode. stetoskop, male dziurki i chemia. u mnie serio sie udalo
@jonaszbarabasz89404 ай бұрын
Ok a co zrobić jeśli cała więźba jest widocznym elementem w domu i jest pokryta lakierem akrylowym 😢
@robnickolson892 ай бұрын
To raczej lakieru nie zerwiesz ani nie rozpuscisz. Można punktowo nastrzykiwac.
@ukaszgackowski51052 жыл бұрын
Można prosić o kontakt ?
@piorunvip Жыл бұрын
Potwierdzam ;D benzyna lakowa + permetryna, cypermetryna, deltametryna tylko poczytajcie karty charakterystyk tych preparatów bo niektóre zwierzęta takie jak koty strasznie reagują na permetryne i pochodne ;)
@przypadkowyObywatel Жыл бұрын
Kupiliśmy mały zabytkowy drewniany dom i trulismy dokladnie tym samym środkiem. Patrzyłem jak nawiercasz dziury w belkach.. i pomyślałem że zrobiłeś dużo więcej otworów niż ten robak którego chciałeś zatruć 😉👍 Oczywiście to żart ,bo w te otwory poszły wklejone kołki? i nie pozostały gniazda dla kolejnych robaków które po zwietrzeniu trucizny tam zamieszkają, np za rok? Cieszę się że poleciłes truciznę ,która także kupowałem. Tanie to nie jest. Jeśli pamiętam dobrze to taka bańka ponad 2 stówki.. niestety pracowałem bez rękawiczek 🤡👈 teraz rozumiem dlaczego później miałem cały dzień z głowy, bóle głowy i ciągle mdłości...domyślałem się ale teraz mnie przeraziles że to bardzo toksycznego..myślałem że trochę jak benzyna ..ok głupota Może nagrasz coś jak reperowales belki po robalach? Jestem wciąż na etapie naprawiania belek nośnych, przydała by mi się pomoc i wiedza?👈😉👍♥️
@robnickolson892 ай бұрын
Permetryna jest toksyczna ale nie aż tak bardzo dla człowieka.
@robnickolson892 ай бұрын
Owszem można się nią nawet zabić ale trzeba więcej tego zazyc
@przypadkowyObywatel2 ай бұрын
@@robnickolson89 . raczej zostawię robalom ...(👁️,,,👁️)👌
@krystianbednarczyk62 Жыл бұрын
A to prawda że wystarczy owinąć belkę streczem aby te larwy obumarły?
@pablodablo98693 ай бұрын
Założenie tej metody jest takie żeby odciąć szkodnikowi dostęp tlenu. Tylko że nie bardzo widzę opcję super szczelnego owinięcia całego elementu!
@Odi000012 жыл бұрын
Ten sam środek stosowałem kiedyś na starą drewnianą podłogę po cyklinowaniu, obficie pomalowałem deski i zakryłem je folią na kilka dni. Nie pomogło :/ Myślę że to nawiercanie jest skuteczniejsze
@TaksieZyjeNaTejWsi2 жыл бұрын
No powiem tak minęło już 3 lata i jak narazie nic nie słyszę. Aplikowałem dwa razy. Co do nawiercenia to łatwo wiercić w niewidocznej więźbie. W ładnej podłodze się nie da. Słyszałem, że są firmy które trują gazem lub mik to mikrofalami punktowo
@butterflyursa89903 ай бұрын
A jakie robactwo
@Odi000013 ай бұрын
@@butterflyursa8990 raczej kołatek sądząc po małych otworach
@butterflyursa89903 ай бұрын
@@Odi00001 A słychać go?
@Odi000013 ай бұрын
@@butterflyursa8990 teraz już nie ale kiedyś tak, taki dźwięk jakby skrobać paznokciem po drewnie co sekundę
@szlufa09092 жыл бұрын
Ozon na nie nie działa 😔(jeden ozonator przez 1h) jeszcze będę walczył na dwa ozonatory
@TaksieZyjeNaTejWsi2 жыл бұрын
Też dla pewności pożyczyłem ozonator potem i kilka dni chodził non stop. To chyba też dobry sposób się nie wiem czy wniknie w drewno by zabić larwy
@Crilard Жыл бұрын
Posiadam „kornika” w łóżku z starych belek stropowych. Próbowałem już ozonatora na dwa sposoby i żaden nie zdał egzaminu. 1 sposób zafoliowane łóżko i ozonator pod folią 12h. 2 sposób zafoliowane łóżko i dostęp do świeżego powietrza do wlotu ozonatora żeby zwiększyć wydajność 16h. Z tego co pamietam to trzeba było jeszcze wchodzić co jakiś czas do pomieszczenia i ponownie go uruchamiać więc czas może być mniejszy. Potem stosowałem spray na korniki i wydawało się że działa ale po 2 latach znowu chrupie w wezgłowiu
@roth3zplay9384 жыл бұрын
Hej moge prosic o kontakt chcialbym sie dopyytac jak zadzialal ten srodek? czy jest ok po tym czasie .Tez mam problem z spusczelem lub kolatkiem
@TaksieZyjeNaTejWsi3 жыл бұрын
O kurde, dopiero zobaczyłem komentarz. Czy jest dobrze? Na razie nic nie słychać się zobaczymy w lato. One są aktywne jak jest bardzo ciepło. Masakra, współczuję, bo to gónwo ciężko wytruć
@opita_opica3 жыл бұрын
Jaki jest najlepszy sposób aby się ich pozbyć z sufitu w głównym pomieszczeniu domu? Bo tymi truciznami to rozumiem że może być szkodliwe dla zdrowia
@TaksieZyjeNaTejWsi3 жыл бұрын
Myślę że może być szkodliwe. Są takie firmy, które niszczą te robaki mikrofalami.
@pablodablo98693 жыл бұрын
Z tego co ja sie naczytalem i sam u siebie obserwuje to pojawily sie dlatego ze miales nieokorowane fragmenty wiezby. Swoja droga zabezpieczenie wiezby przed ulozeniem na dachu musialo byc kiepskie. A z trzeciej strony ponoc te srodki poza kolorem niewiele daja??? I badz tu czlowieku madry?!
@TaksieZyjeNaTejWsi3 жыл бұрын
Tak, masz rację, wydaje mi się, że to w tej korze właśnie siedziały :(
@pablodablo98692 жыл бұрын
@celesta No cały temat w tym co to za środki były?
@pm55113 жыл бұрын
A co jeśli korniki żerują w miejscu które jest użytkowane na co dzień, a ta chemia jest szkodliwa?
@TaksieZyjeNaTejWsi3 жыл бұрын
Tam jest instrukcja przy tej chemii. Określa ona gdzie można ją użyć i jak długo trzeba zaczekać, aż wyparuje, by móc oddychać. Pamiętam, że to czytałem ale już nie pamiętam jakie były te zalecenia. No coś za coś. Chcemy wytruć korniki/spuszczele, czyli żywe organizmy, więc trujemy je trucizną, która jest szkodliwa i dla człowieka.
@AJ32845 Жыл бұрын
Permetryna nie jest trująca dla ludzi. Raczej tylko benzyna- rozpuszczalnik
@TaksieZyjeNaTejWsi Жыл бұрын
Nie wiedzialem o tym. Na opakowaniu byla informacja, ze środek lotny i, żeby go nie wdychac. To faktycznie może być przez rozpuszczalnik
@robnickolson892 ай бұрын
@@TaksieZyjeNaTejWsipermetryna jest trująca dla ludzi ale trzeba jej dużo zażyć by coś się stało. Dużo w sensie powiedzmy więcej niż łyżkę
@00002mario10 ай бұрын
To co to za preparat
@joannakowalewska80683 жыл бұрын
Ten chrząszcz 1:15 to kołatek.
@MariuszTyryfyry5 ай бұрын
Potwierdzam, ten preparat jest skuteczny
@TaksieZyjeNaTejWsi4 ай бұрын
ha! a tu sa niedowiarki, co nie wierza;)
@Darekb813 жыл бұрын
Na zdjęciu dorosly osobnik to jest mącznik pospolity a nie spuszczel
@TaksieZyjeNaTejWsi3 жыл бұрын
nie znam takiego gatunku, google też nic o nim nie mówi, podeślesz linka ?
@Darekb813 жыл бұрын
@@TaksieZyjeNaTejWsi sorry, chodziło mi o mącznika młynarka.
@TaksieZyjeNaTejWsi3 жыл бұрын
faktycznie są podobne, ale niestety to to cholerstwo: pl.wikipedia.org/wiki/Spuszczel_pospolity
@Mirar2172 жыл бұрын
Napiszę co ja zrobiłam goniąc spuszczele! Wziełam strzykawkę z przepracowanym olejem silnikowym od mechanika samochodowego no i wstrzykiwałam w te dziurki, efekt około.70%.Jeszcze gdzie niegdzie się pojawiały, to ja je muchospreyem, centralnie w dziurkę, ale fajwerki miałam z tego pyłu!!!! Robiłam to co lato przez 2 takie lata. Dziś 3-cie lato,znalazłam dosłownie 3 malutkie dziurki,no to muchosprejem,centralnie w te dziurki!!! Zobaczymy co będzie dalej!!! Ale ewidentnie tendencja zmniejszająca się.
@TaksieZyjeNaTejWsi2 жыл бұрын
O kurcze. Nie wiedziałem, że są się muchosorayem
@AWPmediagroup9 ай бұрын
Dlaczego nie można rozpylać tego w Masce lakierniczek z filtrami ABEK ?
@sisisilva45837 ай бұрын
To nie wina złej impregnacji konstrukcji więźby ,a letnie pozyskanie drewna!!! Mam dwa nowe okna,jedno nienaruszone,a drugie aż żal patrzeć jak pałaszuje je ten upierdliwy owad,..
@TaksieZyjeNaTejWsi5 ай бұрын
drzewo sam scinalem. w styczniu, gdy jeszcze nie pociagnelo sokow. wydaje mi sie, ze bylo zle okorowane
@jaceklubanski28608 ай бұрын
Ta Twoja metoda ze strzykawką to nieskuteczna zabawa. Normalny ocieplony dom jest niemożliwy do wybawienia robali. Trzeba gazować. Pokazujesz głupoty napędzasz ludzi w koszty i stracony czas.
@TaksieZyjeNaTejWsi5 ай бұрын
No nie do konca. Nigdzie nie mowię, ze da sie tak wytruc drewno, ktore przykryte jest czymkolwiek, chocby i ociepleniem. Przeciez jasno pokazuje, ze wtryskusje srodek w belki, punktowo, tam, gdzie slysze stetoskopem robaki. I nie jest to zla metoda. U mnie sie udalo. Juz nie ma robali w więźbie ale tak, musiałem zerwać ocieplenie na strychu i polozyc je na nowo. Wciąż jednak jest to tańsze rozwiązanie niż uslugi firmy gazującej.
@TheMichros2 ай бұрын
@@TaksieZyjeNaTejWsi a ile kosztują takie usługi?
@wanmic13 ай бұрын
Jeśli już wytruje się robale, to dobrym sposobem jest pomalowanie np. belki stropowej żywicą epoksydową. Żywica tworzy twardą, szklistą powłokę, która jest wodoszczelna i odporna na zęby robali. Ale jest droga.
@robnickolson892 ай бұрын
No tylko że z kolei jak pomalujesz a gdzieś się wykruszy lub będzie cieńsza warstwa i robal się przegryzie to będzie ciężko nasączyć deskę naftą by go wytruć
@wanmic12 ай бұрын
@@robnickolson89 nie ma z tym problemu bo albo używasz tarnika albo można cienkim wiertłem nawiercić i wstrzyknąć środek owadobójczy. Zanim się pomaluje żywicą, to cała belkę się mocno nasącza środkiem owadobójczym.
@Bara9210 ай бұрын
I jak, udało się? Mi wpieprzają cały strych.
@TaksieZyjeNaTejWsi10 ай бұрын
tak, udalo ale teraz dla odmiany walcze z kuna w garazu:)