Dużo dobrej i treściwej wiedzy 👍 Przyjemnie się ogląda, pozdrawiam z Pszczyny 😉
@TapicerwAkcji Жыл бұрын
Pałac w Pszczynie to mój nr 1 Miałem tam wykład w listopadzie! Odnawiałem również meble dla muzeum;) Dzięki za komentarz. Pozdrawiam serdecznie
@gajus212 жыл бұрын
Bardzo się cieszę z nowego filmiku jak zwykle przydatny.
@TapicerwAkcji2 жыл бұрын
Ciszę się:) pozdrawiam serdecznie
@martadeja2377 ай бұрын
Świetny materiał :) Co z olejowskami? Zostało mi trochę po zabezpieczeniu blatu w kuchni i zastanawiam się czy mogę go użyć do krzeseł?
@TapicerwAkcji7 ай бұрын
Witaj, możesz użyć 🪑🪑🪑 Jednak olejowanie czy woskowanie należy co jakiś czas powtarzać.
@xykstus5 күн бұрын
Jakie drzewa nadają się na meble z litego drewna? Które drzewa nie nadają się na meble z uwagi na problemy z pochłanianiem wody, wysuszeniem oraz niską odpornością mechaniczną ?
@TapicerwAkcji5 күн бұрын
@@xykstus Drewno można podzielić na sześć klas twardości: od bardzo miękkich gatunków, takich jak osika i świerk, przez miękkie, jak sosna i brzoza, aż po drewno wyjątkowo twarde, jak kokos czy heban. Każda z tych klas znajduje różne zastosowania. Miękkie drewno, ze względu na swoją elastyczność, często wykorzystuje się do tworzenia mebli o bardziej złożonych, obłych formach i jest łatwe do barwienia. Z kolei drewno twardsze świetnie nadaje się na elementy narażone na intensywne użytkowanie, jak podłogi, blaty czy stoły, ponieważ dobrze znosi ścieranie. Popularne rodzaje drewna meblowego: • Dąb: solidne, bardzo trwałe drewno, chętnie wybierane na stoły i blaty, choć jest stosunkowo ciężkie. • Sosna: lekkie drewno, często używane do łóżek i mebli sypialnianych ze względu na właściwości antystatyczne. • Jesion: twardy, wytrzymały i dekoracyjny, idealny na blaty; jest też przystępniejszy cenowo od dębu. • Klon: jasny i gęsty, wyróżnia się równym usłojeniem, idealny na ławy i biurka. • Orzech: ciemne, eleganckie drewno, stosowane na mniejsze meble, takie jak szafki i komody. Zobacz odcinek: kzbin.info/www/bejne/ZqeafmVqaLd4mK8
@katarzyna4243 Жыл бұрын
Czesc. Dostalam w spadku Chierowskiego 366. Ma tylko lakier nacdrewnie ktory jest spekany. Jak go usune chce tylko pokryc lakierem v3v satynowym. Zawsze myslalam ze 2 warstwy wystarczą. Malowac więcej? Jeden podlokietnik ma malutką szczelinę, czym to sie wypełnia skleja? Ps. Super filmiki😊
@TapicerwAkcji Жыл бұрын
Jeśli lakier jest twardy to opalarka, cyklina szlifierka oscylacyjna, papier ścierny - wszystko co działa :) tylko z wyczuciem aby nie uszkodzić drewna
@grazynaszymanska7293 Жыл бұрын
Trochę kamera nie uchwyciła różnic w lakierowaniu i bezbarwnego wosku, ale dzięki za wskazanie konkretnej marki bejcy ;) Jednak reklamowanie na takich filmikach zwiększa sprzedaż - jest zbyt wiele produktów na rynku, idę do sklepu i głupieję. Mam nadzieję, że producent bejcy w paski jakoś Wam wynagrodzi reklamę. Chętnie posłuchałabym na każdym konkretnym krześle jaki kolor został użyty i jakie było drewno. To daje pojęcie jaki efekt chcemy uzyskać u siebie.
@TapicerwAkcji Жыл бұрын
:) Niestety ten odcinek nie był sponsorowany. Użyłem różnych bejc. Być może przy kolejnych zgłoszą się konkretni producenci koniecznie z dobrymi produktami Pozdrawiam i zapraszam na kolejne odcinki
@iga_buba27 күн бұрын
Jakiej firmy poleciłby Pan lakiery do bejcy?
@TapicerwAkcji27 күн бұрын
@@iga_buba Obecnie korzystam z Newcolours i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej używałem różnych marek, np. Altax, które również mogę polecić.
@iga_buba27 күн бұрын
@@TapicerwAkcji Ślicznie dziękuję za odpowiedź☺
@TapicerwAkcji27 күн бұрын
@@iga_buba ☺️
@henricushenricus2775 Жыл бұрын
Czy po barwieniu lakierobejcą można powierzchnię polerować np. mechanicznie?
@TapicerwAkcji Жыл бұрын
Witam Nie radziłbym, ponieważ warstwa lakieru jest bardzo cienka i próba polerowania może spowodować zniszczenie powierzchni.Chyba że zostały nałożone dodatkowe warstwy lakieru. Pozdrawiam serdecznie.
@patrycjalysoniewska-r9uАй бұрын
Cześć jakiej gąbki używasz?
@TapicerwAkcjiАй бұрын
@@patrycjalysoniewska-r9u w sensie - do aplikowania bejcy? To nie ma znaczenia - t35 jakieś resztki
@dawidastra2 жыл бұрын
Witaj, kupiłem Twoją książkę i mam pytanie bo nigdzie nie ma wzmianki, a przynajmniej ja tego nie znalazłem. Otóż, jakiej grubości nici użyć do szycia pokrowców na maszynie domowej. 40, 60, 120?
@TapicerwAkcji2 жыл бұрын
Do domowej maszyny nici przemysłowe 60. Oczywiście zależy od maszyny jaki typ?
@kasia07ch313 ай бұрын
Czy lakierobejce można zmieszać z farbą aby zmienić nieco ton drewna?
@TapicerwAkcji3 ай бұрын
Lakierobejca i farba są różnymi preparatami o różnych składach chemicznych i właściwościach, więc mieszanie ich może prowadzić do nieprzewidywalnych rezultatów, takich jak problemy z przyczepnością, trwałością czy estetyką. Zdecydowanie warto testować mieszanki na małych próbkach lub elementach, aby upewnić się, jak reagują ze sobą i z drewnem.
@PozaDomem2 жыл бұрын
Palisander jak Aleksander. 😉
@TapicerwAkcji2 жыл бұрын
dobre! :)
@PozaDomem2 жыл бұрын
@@TapicerwAkcji "Aleksander wybiera palisander" brzmi lepiej. 😎 Jest szansa na filmik o materiałach obiciowych, gatunkach, czym się charakteryzują itp?
@TapicerwAkcji2 жыл бұрын
@@PozaDomem tak, być może w styczniu coś nagramy, temat jest b.szeroki