Zawijając włókninę należy dawać możliwie mały zakład i koniecznie spinać w trwały sposób. Taśmy klejące się nie nadają. Nadmierny zakład powoduje ograniczenie spływu wody. Kładąc rurę najlepiej jest to robić w 2 osoby, aby po jej ułożeniu zasypywanie nie spowodowało podniesienia jej, bo będą nici ze spadku.
@warealvlog Жыл бұрын
To o czym tutaj mówisz nazywa się drenażem ala francuskim (pełny francuski jest wówczas jeżeli jeszcze na tą otulinę na górze położysz jeszcze raz kamień). Wcale to nie jest najpopularniejszy typ drenażu opaskowego. Najpopularniejszym drenażem jest prosty drenaż czyli położenie rury w otulinie ze spadkiem i obsypka kamieniem bez żadnego owijania (popularny chyba właśnie dla tego, że bez owijania, mniej pracy i co za tym idzie kosztów). To co ściąga wodę między ścianą fundamentową, a ławą fundamentową nazywa się faseta. Jeśli budynek nie jest podpiwniczony nie trzeba układać drenażu tuż przy samym budynku, no chyba że jeszcze chcemy wykonać izolację ścian fundamentowych. Co do spadków najważniejsze aby nie zrobić tzw. korka czyli spadku w drugą stronę woda popłynie nawet i z 0% spadkiem, oczywiście najlepiej zachować spadek. Co do pozostałej części nie mam uwag. Pozdrawiam serdecznie.
@tylkozaozkapcie6639 Жыл бұрын
W najpopularniejszym drenażem o którym mówisz w mojej opinii występuję zamulenie drenażu , Pozdrawiam kolego :)
@warealvlog Жыл бұрын
@@tylkozaozkapcie6639 Po ok. 15-20 latach, a na tyle szacuje się działanie drenażu. Nic nie ma na wieki. Pozdrawiam kolego :)
@boloalkomat8906 Жыл бұрын
Drenaż na filmie działa do około 5 lat,potem szmata się oklei dookoła a piwnica zalana, dren suchy, dokładnie taki drenaż odkopywaliśmy u klienta, jak ktoś nie ma piwnicy to tego nie zauważy, jak grunt jest torfowy,ilasty ,kleisty to geowłóknina tylko na górę i znowu obsypka żwirem . Taki drenaż jest dobry przy glebach luźnych, piaszczystych .Pozdrawiam
@tylkozaozkapcie6639 Жыл бұрын
@@boloalkomat8906 całość obsypywana żwirem do góry i na szerokość , pozdrawiam
@warealvlog Жыл бұрын
@@boloalkomat8906 Kolego nie masz niestety racji ja sam mam taki drenaż i służy mi już 20 lat i puki co nic się z nim nie dzieje, budynek podpiwniczony, teren glina i łupek.
@tomasz-lc2jl Жыл бұрын
Mógłbyś dać geowłókninę przynajmniej 300, bo ta widzę, że cieniutka. Każdy sposób jest dobry jeżeli działa. Ilu fachowców tyle wersji. Ja jak mówię o drenażu bez rury komuś to biorą mnie za idiotę. Dużo wykonuję odwodnień na PKP i tam jest to projektowane w ten sposób, że wykop jest o szerokości 50cm wyłożone to wszystko jest włókniną 500g/M2, zasypane na wysokość 50cm tłuczniem 32-63 i zamknięte włókniną. Studzienki osadnikowe są maksymalnie co 50m wykonane tak, że wystają z nich tylko kawałki rur wlotowych i wylotowych, obłożone są kamieniem 80-160, obsypane tłuczniem w geowłókninie jak cały kanał i jest dobrze.
@zielonaonapl10 ай бұрын
Czy to się sprawdza czy ziemi gliniastej gdzie wysoki jest poziom wód gruntowych?
@TRXMediapl5 ай бұрын
Właśnie tak jak poprzednik. Czy przy wysokim poziomie wód gruntowych na glinie to się sprawdzi?
@angelm85573 ай бұрын
@@TRXMediapl chyba nie musza byc studzienki chlonne i rury w kokosie najlepiej
@bogdan8rАй бұрын
@@TRXMediapl pod warunkiem zachowania spadku i wyprowadzenie wody w "bezpieczne" (dla budynku) miejsce. Przy takim podłożu warto zastosować równolegle 1. drenaż opaskowy, 2. odprowadzenie wody z dachów pełnymi rurami poza obszar budynku, bo przy gwałtownych ulewach woda nie zdąży wsiąkać. A zresztą, przy obecnych suszach, przesuszony grunt też początkowo nie przyjmuje wody.
@rafawozniak56343 ай бұрын
błąd polega na zastosowaniu geowłókniny stanie na niej glina i woda nie zejdzie...wystarczy popytać tych co odkopują fundamenty gdzie była zastosowana geo
@Machacer209 ай бұрын
Czy w podłożu gliniastym rura z włókniną się sprawdzi ? nie zatka się ?
@tylkozaozkapcie66399 ай бұрын
Przy domu grunt był wymieniony
@zjow47557 ай бұрын
@@tylkozaozkapcie6639na jaką szerokość i głębokość i na co?
@manfredolej0047 ай бұрын
Mógłby Pan napisać ile godzin trwały prace drenażowe?
@tylkozaozkapcie66394 ай бұрын
Bardzo długo i ciężko wszystko ręcznie
@tomaszkrampa67042 ай бұрын
Można to etapami robić, narobiłem sam i szło to w miarę sprawnie
@pjoterwojciaszek2765 Жыл бұрын
witam, czy te studzienki drenażowe maja szczelne dno?
@tylkozaozkapcie6639 Жыл бұрын
Nie
@adamchrusciel932011 ай бұрын
@@tylkozaozkapcie6639 jaki pan poleca drenaż gdzie dom ma już 50 lat i wkoło domu glina jest ? Jaka odleglosc od fundamentu i jaka głębokość ?Dodam że na wiosnę będę robił hydroizolacje fundentow.
@wielkopolska227610 ай бұрын
A co zrobić gdy mam w okresie zimowo-wiosennym wysoki poziom wody 30cm pod poziomem ziemi? Przecież taki drenaż się nie sprawdzi
@tylkozaozkapcie663910 ай бұрын
Zrobić drenaż na 40cm pod ziemią odprowadzić wodę i se sprawdzi
@wielkopolska227610 ай бұрын
@@tylkozaozkapcie6639 no tak, tylko gdzie mam odprowadzić te wode?
@tylkozaozkapcie663910 ай бұрын
@@wielkopolska2276 studnia chłonna , row lub w bok działki :)
@wielkopolska227610 ай бұрын
@@tylkozaozkapcie6639 Studnia chłonna nie sprawdzi się przy wysokim poziomie wody gruntowej, rowu nie ma, do sąsiada nie mozna
@tylkozaozkapcie663910 ай бұрын
@@wielkopolska2276 to zrób sobie basen
@kaskazbyszek294 ай бұрын
A jak teren gliniasty jest???
@rafawozniak56343 ай бұрын
to bez geowłókniny, duzo kamyczka
@stanisaw11458 ай бұрын
Mów jak w książkach pisze to jest rura drenarka perforowana