✅Cześć! Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dofinansowania "Czyste Powietrze" i chciałbyś, abym się tym profesjonalnie zajął to w opisie filmu znajdziesz namiary na mnie - uzupełnij formularz, wyślij email lub zadzwoń. Do zobaczenia :)
@foto200889 күн бұрын
czy na tynk strukturalny również przysługuje dofinansowanie? czy tylko klej siatka i styropian?
@pvpl9 күн бұрын
Tynk przy wykonaniu docieplenia może być (ale nie musi) kosztem kwalifikowanym. Tj. jeśli wykonujemy docieplenie to można położyć tynk i uzyskać na to dofinansowanie, jednak samo położenie tynku bez wykonania dodatkowego docieplenia nie podlega dotacji.
@foto200889 күн бұрын
@@pvpl może być ale nie musi czyli od czego to będzie zależało? a drugie pytanie czy ktoś weryfikuje wartość parametru U przegrody, czy to jest po stronie osoby ubiegającej się o dotacje? co jeśli przesadze z grubością docieplenia?
@pvpl9 күн бұрын
1/ W sensie wykonując docieplenie ścian możesz wykonać tynk i jest to kosztem kwalifikowanym, ale nie jest to warunek konieczny do uzyskania dofinansowania na ocieplenie. 2/ Jeśli jest kompleksowa termomodernizacja to jest to weryfikowane w audycie, jeśli nie jest to kompleksowa termomodernizacja to jedyna weryfikacja to kalkulator dostępny na stronie czystego powietrza. Jeśli będzie przesadzona grubość ocieplenia to może być cofnięta dotacja jako nieekonomiczna inwestycja. To tak w skrócie bo ogólnie po to jest audyt żeby uniknąć w/w sytuacji.
@foto200889 күн бұрын
@@pvpl rozumiem, dziękuje za szybką odpowiedź. pozdrawiam
@RomanKnapczyk-qr9en6 ай бұрын
Najwarzniejsze jest nie dać się zaszprycować..Reszta to pokuś.
@wojtekr2907Ай бұрын
Manipulacja wskaźnikami na korzyść produktów koncernowych, które z ekologią mają tyle wspólnego, że niszczą przyrodę. 25 lat temu docieplanie styropianem budynków z elementów ceramicznych było krytykowane przez naukowców i główne media branżowe. Dzisiaj jest zwrot narracji o 180 stopni, a o tym co może spowodować zatrzymywanie wody w ścianie zewnętrznej już nikt nie mówi.
@adamhenig12736 ай бұрын
Najlepiej mieć w d. ich dofinansowania i cokolwiek wspólnego z tym państwem, a zapewni nam to święty spokój.
@michal27845 ай бұрын
Świete słowa 😊
@jarosawbareja24564 ай бұрын
Nie jest tak jak piszesz. Cała gezeza dofinansowania ma swoje korzenie w Niemczech. Niemcy kupowały tani gaz z Rosji wtedy piece na gaz w EU były Ok bo zarabiali poprzez nitkę Nord stream. Wojna zmieniła sytuację więc Niemcy którzy de facto rzadza Unią zmieniły prawo i Obecnie piece na gaz będą wycofane. Zastąpią je pompy ciepła. Rynek ich produkcji odpowiednio wcześniej został przejęty przez niemiecki kapitał który lobbował w europarlamencie aby cała wspólnota zmusiła obywateli do zmiany źródła ciepła na pompy. Każde państwo musiało zaciągnąć gigantyczny kredyt KPO aby sfinansować miedzy innymi te dotacje. Kto udzielił tych pożyczek ? Najwieksze światowe grupy finansowe które będą zarabiać na oprocentowaniu kredytu dla całej Europy. Więc to nie polskie państwo udziela datacji a jeśli jej nie weźmiecie to sami zapłacicie za pompy ciepła bo i tak będą obowiązkowe...
@Botafogo____3 ай бұрын
Głupie, ale jak kto uważa.
@Andy-f9c25 күн бұрын
Byliśmy w Leroyu szukać kompletnego materiału do ocieplenia modernizowanego domu ❤ i pracownicy podsunęli nam "pomysł" aby w systemie informatycznym wypełnić formularzi skontaktuje się z nami przedstawiciel ❤ Przyjechał , zrobił wstępne wyliczenia i wyszło mu 232m2 ocieplenia za 77.000.zł. i czekamy co dalej 😂😅 cdn...
@Andy-f9c24 күн бұрын
77.000.zł z audytem energetycznym za 232m2 to dużo ??? z tego obiecali nam 50% dofinansowania : warto czy nie ???
@krzysztofmierzwa20266 ай бұрын
Robią Ludzi W Wala Ale Za Polska Jest Usmiechnieta Cała Super
@mareklisak3416 ай бұрын
Po co docieplać skoro jest ocieplenie klimatu podobno i ziemia płonie 😂😂😂😂
@kamillisowski29315 ай бұрын
Te audyty to wal jeden wielki , dom xx lat temu przed docieppleniem steropianem 10 spalał max 4 tony wegla w starym piecu , po modernizacji zeobiony audyt przewiduje ponad 6 ton 😂 co za pic na wode
@SlawomirBaj5 ай бұрын
Trochę to dziwne bo mi po zastosowaniu się do audytu ma wyjsc zapotrzebowanie na 80kwh na metr, co w ma przełożyć się na ekwiwalent 2t węgla, teraz schodziło 4t węgla i 2m drewna
@teresabukowska83266 ай бұрын
A jaka lambda dla pustaków "samorobnych"? Wydaje mi się że ściana jest właśnie z takich pustaków
@teresabukowska83266 ай бұрын
Obejrzałam do końca już. Dziękuję za wyjaśnienie jak to wyliczyć (bardzo mi tego brakowało), poćwiczymy i zobaczymy co nam wyjdzie. Czy tynki też się zalicza do przegrody?
@pvpl6 ай бұрын
Tynki też liczymy, ale w związku z małą grubością ich wpływ na ostateczny wynik grubości ocieplenia będzie marginalny
@andrzejbobek67629 күн бұрын
Bardzo przydatne porady. Potrzebuję ałdyt do budynku z 72 r. Z murowany z cegły i białego pustaka. Poproszę namiary do pana
@marcindaniec41186 ай бұрын
Ta stronka, którą podajesz to jest jakaś oficjalna strona, z której można korzystać do czystego powietrza czy jakis kolejny twór internetowy?
@pvpl6 ай бұрын
masz to w zakładce na rządowej stronie Czystego Powietrza kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/
@dawiddawid37094 ай бұрын
Żaden audyt nie potrzebny, to dojenie ludzi z pieniędzy. Można max 3 firmy wziąć, jednych od okien drugich od pieca i trzecich np od ocieplenia stropów. Tylko że te czyste powietrze to za darmo nie jest bo trzeba od tego za płacić ze swojej kieszeni VAT.
@piotrklesniak8942Ай бұрын
Mam ocieplony dom styropian termo 12 cm... I czy mogę skorzystać z programu i jeszcze bardziej docieplic dom...np jakieś panele ociepleniowe dekoracyjne
@ryszardmalczewski-p3f4 ай бұрын
Film bardzo pouczający. Ale skąd się biorą tak duże grubości ocielenia ? Prosty przykład . Lodówko - zamrażarka. W zamrażarce - 18 , drzwi gr 4 cm. Czy drzwiczki są zimne.No nie. Taka grubość wystarcza .
@tomaszpiwinski51154 ай бұрын
Racja, to teraz zobacz sobie ile kw/h bierze lodówka żeby odizolować te 0,5m3 pojemności i przemnóż to przez kubaturę domu.
@piotrp39093 ай бұрын
@@tomaszpiwinski5115 Rzucasz perły przed wieprze. Kolega powyżej rzucał kamieniami w szkołę zamiast do niej chodzić Dlatego też dom ociepla 5cm styro i mu starczy:)
@ThePawelekPawelekАй бұрын
Was z tymi lodówkami jest więcej? Ja nie mogę, położyliście moją wiarę w inteligencję rodaków. Dzięki.
@rafalc39874 ай бұрын
Zimy są łagodne. Na Kij mi pol metra steropianu na chałpie. W lodówce i zamrażarce mamy tylko 2cm pianki poliuretanu a w zamrażarce -25 a w kuchni +24 i wszystko działa jak należy. Scianki na zewnatrz nie sa lodowate. To doocieplanie to jest WAŁ, skok na kase
@anernihtfdtzuii3 ай бұрын
Mądry jesteś, na pewno po fachu 😂
@Botafogo____3 ай бұрын
Głupiego to aż śmiesznie posłuchać😂 No to z klimatyzatorami też jest wał bo jak mają chłodzić skoro wydzielają ciepło? Na fizyce grałeś pewnie w statki....
@rafalc39873 ай бұрын
@@Botafogo____ naucz się czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj 10x może pomoze
@rafalc39873 ай бұрын
@@anernihtfdtzuii moja lodowka przy zamrażalniku ma 2cm pianki poliuretanowej. W zamrażalniku mam -25. Boczne ścianki nie są lodowate.
@Botafogo____3 ай бұрын
@@rafalc3987: Przeczytaj co napisałeś. Tak z raz przynajmniej.
@ElżbietaPoczta4 ай бұрын
Mój dom jest z lat 70-ych grubość ścian 40-42 cm jakie docieplenie
@ThePawelekPawelekАй бұрын
Izolacja termiczna. Nie słyszałeś?
@stronatube1597Күн бұрын
U nas są kontrole, specjalne grupy inspekcyjne sprawdzają niezgodności z instalacją grzewczą, termoizolacją ścian, okien, drzwi, dachów i piwnic. Prawie wszyscy do zwrotu otrzymane środki i kary.
@sabinak97252 ай бұрын
Mam pytanie czy ocieplic steropianem ścianę z kamienia ( taka ściana jest na dole domu) czy też zostawić kamien?
@stronatube159713 күн бұрын
Styropianem można od środka. Zrobić laserowy pomiar temperatury na ścianie w różnych miejscach. Wskazanie powyżej 15 ⁰C nie jest koniecznością.
@JanKowalski-op1yl4 ай бұрын
Dlaczego wiele osób chce dofinansowania weście się do roboty a nie polujecie na pieniądze z moich podatków.
@krispolirАй бұрын
Każdy ch.... na swój strój
@Leszekz-si3kf4 ай бұрын
A czy ocieplenie kocem z welny merinosa to jaka ma lambdę ?
@ElżbietaPoczta4 ай бұрын
Hej ja mam dom o grubości ścian 40-42 cm z lat siedemdziesiątych jakiego potrzebuje styropianu 16:02 16:07
@A0d0i005 ай бұрын
Film dość długi jednak w końcu spuentowany, że trzeba mieć audyt. I właśnie do tego wszystko się sprowadza. Ocieplenie w ramach tego programu nie jest realizowane wg naszych preferencji tylko wg danych stwierdzonych w audycie. To audytor wskazuje jaki rodzaj ocieplenia i jaką jego grubość zainstalujemy i najgorsze jest to, że na podstawie wskaźników, które musimy osiągnąć wg programu Czyste Powietrze. Dawniej za wystarczające było ocieplenie Supremą (później masowo wymienianą), płytami o grubości 10cm styropianu, potem 15cm i koniecznie szarego - bo ten niby lepszy. Po 5..10 latach stosowanie 25cm i 40cm będzie za mało. Jako właściciel obiektu nigdy nie przyjmowałbym tak niskich parametrów ocieplenia. Przecież koszt styropianu to tylko część kosztów przedsięwzięcia. Ograniczanie jakości zastosowanego ocieplenia to głupota. Nikt nie chce za 5 lat tego robić ponownie.
@antonir62293 ай бұрын
NIE WSZYSTKIE DOMY MOŻEMY DOCIEPLAĆ BO PUNKTEM ROSY ZGNOIMY DOM. JAK OD ZEWNĄTRZ JEST CEGŁA PEŁNA W ŚRODKU WEŁNA MINERALNA I 29 CM PUSTAK CERAMICZY MAX TO OD ZEWNĄTRZ JEST KATEGORYCZNIE NIEDOPUSZCZALNE DOCIEPLENIE STYROPIANEM.
@atanwielki43485 күн бұрын
Unia mówi masz docieplać i wuj 😢😅
@stronatube1597Күн бұрын
Somsiad miał w środku muru 3 cm przestrzeń powietrzną. Przeprowadził z dofinansowaniem termomodernizację a teraz kontrola wykazała , że jest źle i kasa do zwrotu.
@Rafal-mo4lo4 ай бұрын
Czy można zrobić metodą gospodarczą i wziąć dofinansowanie?
@TheRajhard6 ай бұрын
Chory system, który nie uwzględnia innowacji, a w ramach czystego powietrza promuje styropian ... ;) Może być bardzo cienka warstwa i będzie bardzo dobra Lambda, tylko system tego nie dofinansowuje ... Nie jest lobbowane ... ;)
@hypralz5 ай бұрын
O czym mówisz?
@TheRajhard5 ай бұрын
@@hypralz Mikrosfery.
@jareckc4 ай бұрын
Ten kalkulator to ściema, tak samo jak kalkulatory dostępne na stronach producentów styropianu, wychodzą tu grubsze warstwy niż na niezależnych programach. Państwo chce mieć więcej podatków od sprzedaży materiałów budowlanych, a producenci chcą więcej sprzedać. Przeliczałem różne ściany i ten program zawyża grubości o 2-3cm.
@ElżbietaPoczta4 ай бұрын
Hej ja mam dom z lat siedemdziesiątych, grubość ścian ma 40-42 cm, jestem ciekawa jakiego muszę użyć styropianu
@jareckc4 ай бұрын
@@ElżbietaPoczta Jeżeli chcesz oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu , to 10cm , jeżeli chcesz być zgodną z normami wg tego kalkulatora , to pewnie ponad 15cm.
@piotrp39093 ай бұрын
@@ElżbietaPoczta Daj 15 dobrego grafitu . Większośc (95%) ścian po takim dociepleniu spokojnie spełni norme WT 2021
@tomekkochman18084 ай бұрын
Tel
@JerzyChwilkowski17 күн бұрын
Czyste powietrze oszustwo za srebniki
@januszwronski77154 ай бұрын
Mam pytanie jak się odnosi audyt i dotacje od czystego powietrze do takich nowinek materiałowych jak ALUthermo gdzie 1 cm materiału odpowiada 20 cm styropianu , czy można go zastosować i czy będzie go honorować w dotacjach ?
@antonir6229Ай бұрын
IDIOYYZM TRZEBA OBLICZYĆ CZY NIE WYSTĄPI PUNKT RORY BO ZNISZCZYCIE BUDYNEK POWSTANIE GROZNY GRZYB WAM ODBIERZE ZDROWIE.
@ElżbietaPoczta4 ай бұрын
Hej ja mam dom o grubości ścian 40-42 cm z lat siedemdziesiątych jakiego potrzebuje styropianu 16:02 16:07
@piotrp39093 ай бұрын
Daj 15 dobrego grafitu . Większośc (95%) ścian po takim dociepleniu spokojnie spełni norme WT 2021