O istnieniu Omanu z pewnością wie każdy, kto za dziecka lubił wygrywać w państwa-miasta. 😅
@kasiadawidowicz72393 жыл бұрын
Buahahahahhaha dokladnie 😀
@Takjakbytak3 жыл бұрын
Uwielbiam oglądać wszystko co pojawia się na Twoim kanale, szkoda, że nie pojawia się częściej:( A już nie mówię o tym, jak tęsknię za normalnymi czasami, gdzie pokazywałaś nam się w chmurach :)
@annazalewska30093 жыл бұрын
Dziękuję za ciekawe opowiadanie o życiu kobiet w Omanie, jak widać emancypacja kobiet w Europie nie wyszła nam najlepiej. Życzę pani zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz nowych równie ciekawych filmów, pozdrawiam.
@izaizz51083 жыл бұрын
Bardzo ciekawie opowiadasz. Fajnie, że poruszasz takie tematy :)
@monikaduda66353 жыл бұрын
Super Video. Przed pandemia bywalismy czesto w Omanie. Najdluzej spedzilam tam 1,5 roku w kawalku. Mialam mozliwosc rowniez poznac ten kraj i ich ludzi. Mam nadzieje ze tam jeszcze wrocimy. Zgadzam sie z toba calkowicie co do Twoich obserwacji. Oman jest niepowtarzalny. Wspaniali ludzie 👍
@basti47673 жыл бұрын
Pozdrawiam serdecznie z Bawarii i życzę szczęścia zdrówka z całego serca. Zdrowych Wesołych świąt Wielkanocnych
@klaudia56323 жыл бұрын
I to jest to, co bardzo szanuję w tych obcych dla nas kulturach. Mężczyzna wie, że rodzina to obowiązek, a nie przygoda krótka czy też nie. Coraz częściej to kobiety w tym zachodnim świecie muszą ogarniać wszystko - pracę, dzieci, finanse, zajęcia domowe podczas gdy mąż/partner ma wymagania i roszczenia (prawdopodobnie też przez rozwijający się coraz lepiej socjal).
@elahaber60273 жыл бұрын
Jesteś coraz piękniejsza widać szczęście Ci sprzyja, życzę Ci żeby tak było zawsze pozdrawiam serdecznie
@vickyvicky57513 жыл бұрын
I tak powinno być !! Świetny blog !
@elzbietadomanska14303 жыл бұрын
Dziękuję za poruszenie ciekawego tematu 🙏
@joannaelnakhal24483 жыл бұрын
Masz racje Olu .Mlody czlowiek chcac sie ozenic musi miec zasobna kieszen na wiano dla wybranej panny i pozniejsze utrzymanie rodziny .W ostatnim czasie wydluza sie wiek chetnych do zawierania zwiazkow. ,Panowie maja problem z kasa a panny zwlaszcza te wyksztalcone ,pracujace zaw cenia sobie niezaleznosc i stawiaja wygorowane kwoty na swoje wiano . Ot proza zycia ,ktora sklania panow do szukania kandydatek w innych krajach np w Europie .Stereotyp brzmi ,ze sa mniej wymagajace ,prawie darmowe wiano a pracowite za cztery .Serwis kompletny . Pozdrawiam cieplutko Olu .
@agawa63593 жыл бұрын
Interesująco Olga opowiadasz czekam na następne wideo pozdrawiam serdecznie 😍💕
@appykr3 жыл бұрын
Well, recently I discovered your channel. Although I don't understand Polish fully, but your channel helps. And Your opinion about your India's experience was genuine not just like some other Polish KZbinrs I have seen, just showing slums btw Jestem Hindusem. Well good luck, and Hi from Warsaw 😁 Do zabaczenia 😎
@martab15503 жыл бұрын
Jesteś Wielka😊!!!
@alicjan.82913 жыл бұрын
Dziekuje, pozdrowienia z Bremen
@emiri22273 жыл бұрын
Pieniądze, które musi zapłacić mężczyzna aby się ożenić nazywa się mahr. Generalnie chodzi o to, że jest to zabezpieczenie w razie rozwodu lub śmierci. W krajach arabskich jest to inaczej regulowane niż w krajach europejskich. Wysokość mahru oraz kiedy jest wypłacany ustala rodzina panny mlodej przed zawarciem kontraktu małżeńskiego. Wiadomo, że rodzina chce ugrać jak najwięcej, ale cała kwota przypada żonie.
3 жыл бұрын
dziękuję za obszerną wypowiedź :) tutaj np. w Omanie wdowa ma co miesiąc wypłacane pieniądze od rządu.
@emiri22273 жыл бұрын
@ wszystko zależy od danego kraju :) podobnie z wielożeństwem- nie wszystkie państwa muzułmańskie zezwalają
@agens64493 жыл бұрын
Wśród krajów europejskich mam wrażenie, ze Szwajcarki są bliższe Omankom, niż np Norweżki. Patriarchat dalej dobrze się tu ma, facet 'powinien' zarabiać dużo i utrzymać rodzinę, w bloku pełnym Szwajcarów, w ktorym kiedyś mieszkałam ŻADNA kobieta nie pracowała, czasem mialy dzieci, czasem nie. Wg statystyk tylko 17% matek w Szwajcarii pracuje. Też nikt nie boi się pomocy z dziećmi czy sprzątaniem. Szczerze mówiąc - lekko mnie to przerażało, szczególnie pochodząc z Polski i mając w głowie te walkę o prawa kobiet u nas, ale czasem się zastanawiam, czy naprawdę Polki mają lepiej, balansując pomiedzy byciem perfekcyjną matką (koniecznie min. dwójki, bez pomocy, bo przeciez ona nie da rady?), szukaniem miejsc w złobkach i przedszkolach publicznych, błagając o terminy wizyt w przychodniach publicznych, a do tego cały etat pracy, minimum jeden, w której muszą dawać z siebie 200%, bo inaczej ich mała wydajność zostanie zrzucona na dzieci. No a do tego teściowa zapyta dlaczego synuś nie dostaje dwudaniowego obiadu. Naprawdę nie ma systemów idealnych, każdy ma plusy i minusy. Patrząc na Oman i Szwajcarię kobieta realnie ma wybór, co chce zrobić ze swoim zyciem, w Polsce to nie istnieje, bo zwyczajnie system na to nie pozwala, chyba ze ktoś zarabia ogrom pieniędzy, ale nawet taka kobieta zostanie zjechana od dołu do góry za "brak ambicji".
@almadouxe22923 жыл бұрын
Mieszkam w Szwajcarii i moge napisac co ja obserwuje w pracy. Szwajcarki gdy maja male dzieci to albo wcale nie pracuja albo pracuja na czesc etatu 40-50% , niektore 30 godzin w miesiacu. Gdy dzieci sa dorosle niektore pracuja wiecej, ale to przewaznie gdy maja mezow obcokrajowcow- przewaznie z bylej Jugoslawii czy Turcji. Poza tym tak jak piszesz, rekawow sobie nie wyrywaja. Gdy malzonek umiera to dostaja stala rente po nim, oczywiscie do czasu , gdy nie wyjda ponownie za maz. Dlatego nie chca ponownie wychodzic za maz, zeby nie stracic renty.Tez uwazam, ze Polki czy Rosjanki wcale nie sa takie madre. Haruja ponad miare, za to maja rownouprawnienie.
@ewadylon19863 жыл бұрын
😊🌷 bardzo ciekawy odcinek 😊🌷
@katarzynanowak59013 жыл бұрын
No cóż...uważam, że często europejskie kobiety przejmują tę rolę jaka ma mężczyzna w Omanie...i niestety zarabiają na dom zamiast mężów (albo wspólnie z nimi) oraz wychowujac samej dziecko...(szczęściary mają pomoc męża). Więc może ten model w Omanie wcale nie jest taki głupi...z korzyścią dla kobiet.
@annakroplewska81083 жыл бұрын
Dokładnie.Być nawet tą 5 żoną nie jest złe
@annasitarz76483 жыл бұрын
Super Olu mów na różne tematy
@Sowiekadry3 жыл бұрын
Kolejny fajny film ''pogadanka'' :) . Czekam na więcej.
@redevolet9533 жыл бұрын
Byłam w związku z mężczyzna z takich krajów. Mówiłam mu o Polskich mitach. Był totalnie w szoku co podlascy sadza o tym. Np ze tamtejsze żony są bite i nie sprzeciwiają się. Pokazywał mi filmik.. gdzie w jego regionie rozniosły się wieści iz mąż pobił żonę i został publicznie zlinczowany.. ze kobiety są tam na 1 miejscu i to nie tak ze mężczyźni kaza im zakrywać ciała, tylko one same chcą. Tak samo jak dla niego niewyobrażalne jest ze mężczyzna w Polsce pije piwo z koleżanka. Gdyż u nich w kraju kobiety są okropnie zazdrosne i śmiał się ze zemsta byłaby słodka na miejscu żony :D
@nikitaaltamimi92153 жыл бұрын
Zgadzam sie z wszystkim co powiedziałaś ale warto byłoby dodać że takie zasady to nie tylko Oman bo są to zasady Islamu. To Islam właśnie daje kobietom takie przywileje o których mówisz. Ale ciesze się że o tym mówisz , bo wielu ludziom się to w głowach nie mieści a jednak tak właśnie żyją ludzie w wielu krajach na świecie. Wiec nie wiem skąd przekonanie Europejek że muzułmanki są takie biedne i uciemiężone, a prawda jest całkowicie inna. To my Europejki powinnismy zazdrościć tego jaki status maja kobiety w Islamie.
@ewal50583 жыл бұрын
Pozdrawiamy serdecznie ❤
@alicjan.82913 жыл бұрын
Milej Wielkanocy 🏜
@janinamruk38013 жыл бұрын
Sliczna z Pani dziewczyna
@wiolettabanasik5983 жыл бұрын
Ciekawi mnie czy w Omanie są rozwody, czy (jeśli są) kobieta może związać się z innym mężczyzną?
@stefaniasojka81103 жыл бұрын
Pozdrawiam piekna 🙋❤🌷🌹🌷
@GrazynaThomas3 ай бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤
@arwena1023 жыл бұрын
Wydaje mi się, że nie można generalizować państw islamskich, bo tam też są różne kultury. Tak samo przecież w Europie inną pozycję będzie miała żona np. londyńczyka, a inną kobieta z białoruskiej wsi. Problem w tym, że my w Polsce lubimy demonizować obcych, a zwłaszcza muzułmanów, dlatego historie źle traktowanych kobiet w państwach islamskich są u nas często przytaczane, a na te pozytywne, jak ta z opowieści Oli, nieraz machamy ręką, że pewnie to wyjątek, bo przecież słyszeliśmy tyle złego. Żadna kultura nie jest czarna ani biała, a kraje islamskie są przecież tak samo zróżnicowane kulturowo jak chrześcijańskie, tylko trzeba umieć podejść do tego, co nam obce, bez uprzedzeń, a to nie jest czasem proste. Tym bardziej fajnie, że są tacy ludzie jak Ola :)
@galaxy-stern62163 жыл бұрын
pieknie opowiadasz . a my w europie w wiekrzosci robimy na nich i zasada dla gosci rubta co chceta . Araby dbaja o swuj Kraj i swoja pozycje , a u nas ?
@christinaaviosy84263 жыл бұрын
My rooooom!! 🙈🙈
@AuraTrimCoMeath3 жыл бұрын
Raczej dwoch mezow i podwojne dochody, sa w Polsce juz powoli norma.
@destinyblue37803 жыл бұрын
Czyli kazda rodzine stac na nianie i kucharke czy po prostu opisywalas zycie zamozniejszych Omanczykow? Pozdrawiam
3 жыл бұрын
Praktycznie wszystkich Omańczyków co znam mają pomoc domową. W tym ci co nie są zamożni. :) To jest taka normalka tutaj, że ma się kogoś, kto będzie odpowiedzialny za sprzątanie domu i będzie ktoś do dzieci.
3 жыл бұрын
Nie Bo niania, kucharka pochodzą z Indii, Malezji, Indonezja z wiosek jako tania siła robocza.
@magdalenak_s_l21073 жыл бұрын
Posag zawsze w krajach Arabskich byl i bedzie. Ale teraz koboeta nie musi byc utrzymanka moze pracowac jesli chce :-) wydaje mi sie ze dobrze aby kazdy mezczyzna czy to w karajach arabskich czy europie czul sie zobligowany do rodziny. Jak wiadomo czasem zycie bywa rozne. Arabowie przyjezdzajac do europy czuja sie jak by byli spuszczeni ze smyczy... aby zakosztowac pokus.
@almadouxe22923 жыл бұрын
I tak i nie. Znam mezczyzn, ktorzy lozyli na rodzine i zostali z niczym.Plakali, bo takie jest prawo. Za to pozniej tacy mezczyzni z "zemsty" za swoje byle zony odgrywaja sie na nastepnych ,partnerkach.
@GrazynaThomas3 ай бұрын
Swiat sie zmienia
@jerzyogeniewski7503 жыл бұрын
😊😊😊💖😊😊
@PANRADZIK763 жыл бұрын
🇵🇱👋Pozdro
@therednask3 ай бұрын
Uwierzcie mi sam bym chciał mieć 2 kobiety by ze sobą się nie nudziły.Ale odstręcza mnie od tego myśl że przy wygaszaniu się kobiet pod względem seksu i tak miał bym to samo. Wiec wolę napędzać jedną by nie zgasła za szybko i ochoty przybywały dość często :)
@Henryk.203 жыл бұрын
Ale masz bardzo niebezpieczny zawod. Ja to mam stracha leciec samolotem.😅😅
@mariankolasa93673 жыл бұрын
Kochana, jesteś bardzo urocza, przepiękne oczy. W tym wszystkim gdzie jest katolicyzm, nasz skarb ? Jest Bóg !!!
@jozefbrzezon59403 жыл бұрын
Pracuje w Zusie zarabiam 3700 zł brutto na rękę mam prawie 2700 zł chciałbym żebyś się do tego odniosła w pierwszej kolejności
3 жыл бұрын
Widzisz ja się odnoszę do innej kultury, ale jak już chcesz bym się odniosła do Twojego przypadku to powiem Ci, że wyobraź sobie, że np. w takich Indiach mężczyźni zarabiają znacznie mniej bo w przeciętnej kaście nie zarabia się kokosów, a mężczyzna ma dokładnie takie samo zadanie jak w Omanie- zapewnić byt rodzinie, niezależnie czy żona pracuje czy nie. Tutaj w Omanie też za 500 riali, gdzie koszta życia są wysokie mężczyźni muszą ogarnąć finansowo wszystko od A-Z.