Fajne omówienie. Jaka jest żywotność kolektora ciśnieniowego 150 l, można liczyć że posłuży 10-15 lat ??
@sellBESTPolska3 ай бұрын
Trwałość kolektorów niestety jest krótsza, niż np. instalacja fotowoltaiczna. Odpowiednio użytkowany kolektor, zgodnie z wytycznymi z instrukcji obsługi będzie działał przez 4-5 lat.
@aropoloczek37503 ай бұрын
To niezła kupa jak 5 lat...@@sellBESTPolska
@Maszyny-do-recyklingu3 ай бұрын
@@aropoloczek3750 nie koniecznie. BIKERATOR miał awarię kolektora po 10 latach wymienił tulejkę miedzianą za 10 zł i kolektor dalej pracuje prawidłowo : kzbin.info/www/bejne/haabZZ-Yg6eEY80 Film z wymiany tulejki : kzbin.info/www/bejne/jJWxaXh9jayUfpY takie same są w kolektorach sellBESTPolska . Ja nie mam wieloletniego doświadczenia ale na razie kolektor produkuje ciepłą wodę aż miło. Jak wytrzyma 10 lat to będzie Ok, nawet po 5 latach inwestycja się zwróci. Rury i tulejki miedziane można kupić osobno. Jedyne co może robić problem to zbiornik ale ten jest nierdzewny i ma anodę. Myślę, że 10 lat co najmniej pochodzi.
@MAREKPUMA777MP777Ай бұрын
W KTÓRYM FILMIE JEST EYDAJNOŚCI TEGO ZESTAWU ? ANI NA STRONIE SKLEPU NIEMA TEŻ TU ? !
@sellBESTPolskaАй бұрын
O który zestaw dokładnie chodzi? Kolektory w zależności od modelu potrafią podnieść temperaturę wody do 60°C
@gepardchester64953 ай бұрын
Sprzedajcie sam absorber tylko plaski
@sellBESTPolska3 ай бұрын
Dzień dobry! Zapraszamy na na naszą stronę internetową gdzie można dokonać zakupu samego absorbera: sellbest.pl/kategoria-produktu/kolektory-sloneczne/kolektory-plaskie/
@gepardchester64953 ай бұрын
@sellbestpolska, Wy sprzedajecie w dobrej cenie kolektor sloneczny plaski, natomiast ABSORBER sam oddzielnie nie!! tj ta tasma blacha co promieniowanie pochlania Ja wiem ze to sie nie oplaca robic bo fabryczny wydajniejszy, lecz jak sie juz w zyciu 4 sztuki zrobilo to juz sie czlowiek orientuje o co chodzi, o sam absorber pytam
@Maszyny-do-recyklingu3 ай бұрын
@@gepardchester6495 Tak jak napisałeś nie opłaca się samemu robić jak gotowy kosztuje 799zl. Wykonanie samemu wydajnego absorbera jest trudne dochodzi odpowiednie szkło a wydajność i tak będzie niższa niż gotowego kolektora. Moim zdaniem w tych czasach lepiej kupić gotowca i mieć święty spokój .
@adamsnarski68503 ай бұрын
kolektor miał rację bytu gdy latem było +25 i padał deszcz , teraz gdy mamy prawie +40 i prosimy o deszcz to panele pv bardziej mają sens , bo prądem to ja wodę podgrzewam i klimę zasilam , no i mniej upierdliwe podłączenie , co kabel pociągnąć a co rury z wodą ... wciskacie coś co zdechło wraz z ociepleniem klimatu ! zalecam kupić kostkarki i lodem handlować ! bo za pięć lat to jedynie na klimy i lód będzie zbyt ! no i prąd by to zasilić i mieć . żywotność kolektora teoretycznie wieczna jest gdy glikol tam wlejemy , panele pv zaś będą tracić 1% wydajności rocznie
@Maszyny-do-recyklingu3 ай бұрын
Używam kolektora ciśnieniowego i jestem zadowolony. W temperaturze +40 kolektor ma większą sprawność, fotowoltaika mniejszą przy wysokich temperaturach. Proszę zobaczyć jaką sprawność ma ogólnie kolektor a jaką fotowoltaika ( fotowoltaika przegrywa). Wiem co piszę bo posiadam kolektor i PV. Fotowoltaika jest za to kilkukrotnie droższa !! Za 3000 zł masz kompletny zestaw który daje ciepła wodę przez pół roku bez żadnej pracy i prądu. Podłączenie to tylko rurka z zimną wodą i rurka z ciepłą prościej już chyba się nie da - nie ma pompek, glikolu sterowników. Moim zdaniem się opłaca, ale niech każdy weźmie kalkulator i sam przeliczy. Jeżeli chodzi o firmę sellBEST to dobry kontakt i solidny marketing. Osobiście kupiłem kolektor innej firmy ( po prostu znalazłem bliżej dostawce odpadł transport) ale ich materiały dotyczące np. montażu były dla mnie bardzo pomocne widać profesjonalizm z ich strony. Przed zakupem telefonowałem do nich na wszystkie moje pytania odpowiedzieli.
@hobbysta33763 ай бұрын
Ocieplenie klimatu😂 Raczej cykliczna zmiana. Idzie ochłodzenie. Ale co ja wam będę tłumaczył, TVP itp. robią wodę z mózgu. Jednak przyjdzie czas na wszystko.