Polecam szukać pracy w innych krajach nie na Polskim rynku. Obecnie mieszkam w Niemczech ogarnełem Html,css3 Js i podstawy Reacta, prace znalazlem po przerobieniu kursu z Udemy i napisaniu 3 swoich autorskich projektów. Rekruter był pod wrażeniem, powiedział mi ze poziom juniorow w Niemczech jest bardzo niski, zsjelo mi to 3 miesiące. Oczywiscie dalej Cisne nowe żeczy po pracy minimum 4 godziny. Odkryłem swoja pasje mam z tego niesamowity fun 😊 Przygode rozpoczołem od twoich E-booków takze, pozdrawiam, dziekuje i polecam🎉
@dsgg571411 ай бұрын
miałem podobną historię, ukończyłem kursy, zrobiłem jeden projekt na Githubie, zrobiłem stronę z CV po angielsku i szwedzku i wysłałem ją do kilku firm/ludzi, które/którzy się ogłaszały na Linkedin i dostałem się na frontend juniora. Stres był ogromny na początku, że mnie wyrzucą, ze względu na brak wiedzy i doświadczenia, ale tak naprawdę na początku (prawie 3 tygodnie) nic nie musiałem robić i powoli mnie wdrażali do aktualnego projektu, a później poszło z górki i w marcu minie już w sumie rok odkąd mieszkam w Sztokholmie.
@CzerwonaCzapka-HackingSecurity11 ай бұрын
Zrobiłem podobnie, tylko jako Pentester
@kris_v2311 ай бұрын
Super, gratulacje dla Ciebie za odkrycie pasji i wykonaną pracę :) A podzielisz się informacją jaki kurs na Udemy przerabiałeś?
@ZiomekRomrk11 ай бұрын
@@kris_v23 Webdeveloper bootcamp od Cold Steel podobno równie dobry jest od Dr Angela Yu
@xschvy99911 ай бұрын
Wiesz może jak wygląda sytuacja w UK?
@deni.s.zalecki11 ай бұрын
Zabieram się za oglądanie i notatki. Dziękuję z góry za informacje. Pozdrawiam.
@m4ci4z11 ай бұрын
Zasługujesz na wiele wiecej subskrypcji zdecydowanie. Rzeczowo i zwięźle. :)
@Kranasz6 сағат бұрын
Powiem tak jestem wielkim przeciwnikiem takich kursów i podejścia typu daj nam miesiąc i będziesz programistą. Ja programuje na co dzień od dawna i jak na razie widzę że Pana podejście i wytłumaczenie tego wszystkiego na czym polega nauka programowanie jest jak najbardziej słuszne. Ja ogólnie zaczął bym od struktury danych. Nie znam Pana kursów ale trzeba jasno powiedzieć nie każdy zostanie programistą i nie każdy chce możliwe ze po tym wszystkim będziesz w IT ale w czymś innym coś innego będzie dla Ciebie. Druga sprawa to czas jaki trzeba poświęcić i pytanie czy Ty ten czas masz? to nie jest tak że w weekendy będziesz siedział po 12 godzin i się nauczysz. Nie chcę mi się dalej pisać to Pana działka ;)
@Devilman9111 ай бұрын
Pół żartem, pół serio: nie musicie oglądać do końca, ja wam odpowiem - wszystkiego.
@aleksandrakowalczyk604311 ай бұрын
A myślisz, że teraz jest w ogóle szansa na start od entry level? Ile powinnam poświęcić na to czasu? Oczywiście codziennie, moim celem będzie dajmy na to: junior w 3 msc. Lub też ile mi zajmie junior jeśli godzinę dziennie nad tym zacznę siedzieć?
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Praca dla dobrych osób jest zawsze, dla juniorów również. Wiadomo, że są lepsze i gorsze momenty, teraz jesteśmy akurat w tym gorszym, ale za jakiś czas wróci dobra koniunktura i będzie duże zapotrzebowanie na programistów. Junior w 3 miesiące jest absolutnie nie do zrobienia, mówimy raczej o przedziale 12-18 miesięcy i to w sytuacji, gdy ułożysz dobry plan i będziesz się konsekwentnie uczyć. Godzina dziennie to trochę mało. Oczywiście godzina jest zawsze lepsza niż zero godzin, ale w takiej sytuacji musisz szykować się na naprawdę długą drogę. Różne szacunki podają przedział 1000-1500 godzin nauki od zera do zostania juniorem, więc przy godzinie dziennie mówimy o 3-4 latach.
@Devilman9111 ай бұрын
@@aleksandrakowalczyk6043 Z mojej perspektywy, jako juniora, odpowiem tak: To zależy. Ja dostałem się do szkółki w której wymagana była dobra znajomość javascript. Pracowaliśmy tam nad projektem wewnętrznym w którym używaliśmy (uczyliśmy się) większości technologii o których wspomina Kamil w swoim filmie. Otrzymywałem wtedy wypłatę w wysokości minimalnej krajowej (coś za coś). Teraz jest znacznie gorzej. Jest mało projektów, mało szkoleń i dużo zwolnień. Pewnie z wielu względów - covid, wojna, przesycony rynek. Niestety nie byłbym tak optymistycznie nastawiony jak Kamil, że za jakiś czas wróci dobra koniunktura - tego akurat nikt nie wie. Wiem jedno - jeżeli ktoś chce dostać się do IT to się dostanie. Trudno oszacować ile trzeba spędzać czasu przy nauce, każdy jest inny. Przedewszystkim musi to sprawiać frajdę i nie można się budzić rano z myślą "kuźwa, znowu do roboty".
@AaaBbbCcc12345edg11 ай бұрын
Super kanał :) konkretnie i na temat bez zbędnego lania wody…Extra :)
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Dzięki! Teraz trafiłeś na kanał czy już jesteś od jakiegoś czasu? 😎
@david28pl6411 ай бұрын
Cześć Kamil :) jeśli chodzi o angielski to zaczynając naukę nie potrafiłem nic, na dzień dzisiejszy coś już ogarniam, robię błędy jak każdy, ale potrafię zrozumieć dokumentację, dogadać się czy też pisać kod po angielsku, Dziś mamy tyle narzędzi które pomagają nam rozumieć angielski że głowa mała. dlatego ode mnie warto uczyć się angielskiego z programowania :)
@StigZina11 ай бұрын
czego uzywasz do nauki? mowie o ogolnym angielskim, 20 lat od szkoly chce sie pouczyc, jakie masz swoje spostrzezenia?
@Quxix10 ай бұрын
szkoda, że nie ma spisu treści, nawet bez rozdziałów czasowych
@MatthiasCieplucha6 ай бұрын
0:00 wstęp 3:25 AI 6:42 wybrany język programowania 12:52 relacyjne bazy danych (bazy SQL) 13:46 REST API 14:40 biblioteki i frameworki 16:00 postawy sieci komputerowych 16:36 postawy kryptografii 17:25 wiedza ogólna (informatyczna) 17:58 konsola systemowa (terminal) 18:50 Git i Docker 20:14 Jenkins, Continuous integration, Continuous delivery 21:49 kolejny krok 22:36 praktyka i projekty 25:44 bezpieczeństwo aplikacji 25:50 brokery wiadomości 25:54 bazy danych NoSQL 31:40 caching 26:06 AWS, Google Cloud, Azure 26:24 testy jednostkowe i integracyjne, Test-driven Development 27:58 Czysty kod i Pragmatczny programista 28:10 SOLID, DRY, KISS, YAGNI, wzorce projektowe 28:51 język angielski 30:20 sztuczna inteligencja
@all-in_bet11 ай бұрын
Jak się ustawi prędkość na 2x to odcinek nie jest taki długi.
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Haha :D
@wiolacierpnik91711 ай бұрын
et tam ja słucham 3x 10 minut mi zajęło
@programistaart11 ай бұрын
Lepiej wybrać sobie język programowania który się podoba bo jak wybierzesz jakiś popularny język ale go nienawidzisz to będziesz się męczyć.
@wpheelp2 ай бұрын
W branży IT obecnie najlepiej się uczyć marketingu. Zapytacie dlaczego? Ponieważ dobrze jest umieć swoją wiedzę sprzedać. Można być mega wymiataczem, można znać pierdylion języków programowania, frameworków, metodologii, zarwane noce na naukę, i na koniec szukać pracy bez skutku. Z kolei znam gości, którzy nie napisali w życiu ani jednej linii kodu a siedzą w branży IT i zarabiają grubo ponad średnią krajową. W pracy używają narzędzi nocode + narzędzi z dziedziny AI, a przede wszystkim potrafią rozmawiać z klientami. Tak się to teraz porobiło.
@rarestpepe883522 күн бұрын
właśnie tak sobie wyobrażam obecnie cwaniaków - kordynatorów bota
@sasori6659 ай бұрын
Aktualnie stoję troszkę w miejscu ponieważ nie jestem do końca pewien którą ścieżką chciałbym podążać 😅Generalnie uczę się c# oraz .NETu ale jednak gdzieś bardziej leży mi Python oraz Linux i zastanawiam się czy nie iść bardziej w kierunku devops/sysadmin :/
@RobieMVPAplikacjeKarolBocian11 ай бұрын
Świetny materiał! Dziękuję!!! 🥰 😍 🤩
@mentonor11 ай бұрын
Ucząc się na serwerach Minecraft'a, sam sobie zrobiłem studia. zajebioza xD
@HollowPoint9310 ай бұрын
Niedawno zacząłem naukę programowania w Java. Mam chęci, motywację, ale po prostu nie wiem co dalej robić. Odpalam IntelliJ i nie wiem co pisać. Nie mam pomysłu na progam, który mógłbym tworzyć. Ja najszybciej uczę sie właśnie podczas pisania kodu czy rozwiązywaniu problemów i szukaniu odpowiedzi. Także skąd brać inspirację? Uczę się programowania dopiero od miesiąca.
@rafalkulesza40056 ай бұрын
chat gpt :)
@nicolasuj2 ай бұрын
Od kiedy, od którego momentu nauka Javy zaczyna się robić hardkorowa? Chcę się uczyć automatyzacji testów jako kompletny laik, a teraz mówią, że więcej jest ogłoszeń z Dżawą i Pyton już nie taki spoko. Jak to wygląda w praktyce? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
@Kranasz6 сағат бұрын
Napisz notatnik, który będzie zawierał podstawowe funkcjonalności: dodaj wpis, usuń wpis, edytuj wpis, wyświetl listę wpisów. Na początku wykonaj to w konsoli. Później dodaj plik w którym ta lista będzie zapisywana. Zastanów się jak najlepiej przechowywać dane w tym pliku jaka struktura. Jak to wszystko będziesz miał dodaj wyszukiwanie. Uwaga nie korzystaj na tym etapie z chatgpt bo tylko Cię zepsuje.
@radeksiek155511 ай бұрын
A jak z testami jednostkowymi? Warto sie w to mocniej zagłębić? Nie mam na myśli samej przydatności w postaci bezpieczniejszego kodu tylko reakcji osob oceniajacych CV
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Zdecydowanie warto! Dobrą znajomością pisania testów jednostkowych możesz się mocno wyróżnić na etapie CV i podczas późniejszej rozmowy 🔥
@Blazeyos10 ай бұрын
leci subskrybuj i like dla zasięgów :D. Pozdr
@xschvy99911 ай бұрын
Tak jak ostatnio z pythonem masz może w planach odświeżyć kurs z JS?
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Tak! Taki film na pewno wkrótce się pojawi 🔥
@xschvy99911 ай бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania 😎
@alicjac471810 ай бұрын
3 lata temu skonczylamm solidny kurs frontendowy. Czy warto dalej uczyc sie JS i Reacta? Nie chce skakac tak jak mowisz... A czasowo też jestem ograniczona.
@JakNauczycSieProgramowania10 ай бұрын
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od tego, co potrafisz, w czym czujesz się dobrze i w jakim kierunku chcesz się rozwijać. Biorąc jednak pod uwagę, że mówisz o jednym kursie i to kilka lat temu, prawdopodobnie są to dopiero podstawy programowania, a to oznacza, że jesteś w miejscu, w którym zdecydowanie możesz pozwolić sobie jeszcze na wybranie ostatecznej ścieżki. Ale łatwiej będzie powiedzieć coś więcej, gdy poznam trochę konkretów - co to był za kurs, czego się podczas niego nauczyłaś i jakie projekty dzięki niemu zrealizowałaś?
@MateuszBurza-k3m6 ай бұрын
Cześć, jestem po elektrotechnice, obecnie pracuje jako admin SQL( głownie Oracle), oraz na serwerach Linux, Aix.Jaką mógłbyś polecić mi dalszą drogę rozwoju. Z góry dziękuje. Super film, łapa w górę.
@QJUP11 ай бұрын
Zrobisz film o dockerze?
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Zrobię :)
@QJUP11 ай бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania super, to jest rzecz której chciałabym się nauczyć ale nie wiedziałem od czego zacząć.
@bartomiejkania510611 ай бұрын
Cześć mam pytanie odnośnie sytuacji na stanowisku na Juniora Java Developera? Co byś doradził odnośnie nauki ekosystemu Javy? Spring Boot, Hibernate (ORM), JavaFX, JUnit Testy, czy nawet wytworzenia aplikacji natywnych na Androida (Java albo Kotlin)?
@RaZziaN110 ай бұрын
Pytanie wydaje się mądre ale wcale takie nie jest. Podejdz do tego inaczej, wchodzisz na strone z ofertami pracowymi w danej technologi, szukasz wymaganych technologi w opisie i kujesz je.
@CsZack7 ай бұрын
Co sadzicie o nauce MySQL? Kiedys mialem w technikum ale nie zdecydowalem sie, zeby kontynunowac nauke
@JakNauczycSieProgramowania7 ай бұрын
Jeżeli myślisz o byciu programistą, nauka SQL to absolutnie jeden z najważniejszych punktów. Tutaj przedstawiałem szczegółową roadmapę, czego się uczyć: kzbin.info/www/bejne/kGXVeIVnnq2ebqs
@Ignati11511 ай бұрын
Dzień dobry. Zrobiłby pan kurs jak nauczyć się C#? Wiem że to dużo roboty ale jestem pewien że wielu osobom się on przyda. A ja chciałbym tworzyć w unity ale nikt nie potrafi mi tak dobrze wielu rzeczy wytłumaczyć jak pan. A jeśli nie to mógłby ktoś napisać gdzie mogę się nauczyć C#? Pozdrawiam :)
@Yakoshi11 ай бұрын
Siemka Kamil, Ty studiowałeś na FTIMS w Łodzi? Jak wspominasz etap edukacji? Na jakiej specjalizacji byłeś? =)
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Siema! Inżynierkę robiłem na IFE na kierunku Telecommunications and Computer Science. Studia wspominam BARDZO dobrze. IFE jest naprawdę wyjątkowym wydziałem (a w zasadzie jednostką międzywydziałową), gdzie obok Ciebie studiuje masa ogarniętych ludzi, a Ty jesteś traktowany nie jak zło konieczne (jak to się niestety czasem zdarza na polskich uczelniach), ale wykładowcy podchodzą do Ciebie jak do równorzędnego partnera i traktują Cię z należytym szacunkiem. Generalnie już wtedy czuć było takie bardziej nowoczesne podejście do edukacji, a dzisiaj jest chyba jeszcze lepiej. W 2022 byłem na 30-leciu IFE i wyglądało to naprawdę świetnie. Do tego doszedł jeszcze obowiązkowy wyjazd na Erasmusa, gdzie również nauczyłem się bardzo dużo (studiowałem w Kopenhadze). Na FTiMS wybrałem się na informatykę na zaoczną magisterkę, ale wtedy już pracowałem jako programista, więc tak średnio były mi potrzebne te studia ; ) Ale generalnie też było naprawdę spoko i chociaż czasem ciężko było wstać na zajęcia po piątkowej imprezie, to mimo wszystko nie żałowałem tego wyboru ; ) I mam masę znajomych, którzy kończyli inżynierkę na FTiMS (informatykę) i większość była bardzo zadowolona. Nauczyli się też sporo. Generalnie FTiMS to bardzo dobry wybór 🔥 Zobacz jeszcze te filmy, w których opowiadałem o moich doświadczeniach ze studiów: kzbin.info/www/bejne/pIuWmnuJf7N5bqs kzbin.info/www/bejne/o2iaoq1rq9pmos0
@Yakoshi11 ай бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania dzięki za odpowiedź! Sam ukończyłem właśnie FTIMS w październiku i oglądając kilka z twoich filmów, coś czułem, że jak wspominales coś o studiach, to właśnie była to nasza polibuda. Zazdro wyjazdu, ja osobiście też bardzo dobrze wspominam te studia, mimo tego, że cała inżynierka była robiona niestacjonarnie - jako ostatni rocznik na FTIMS. A orientujesz się może, czy taki inżynier zrobiony na Politechnice Łódzkiej, jest w jakikolwiek sposób respektowany, gdyby chciało się znaleźć pracę za granicą? Będzie to odebrane jako wykształcenie wyższe - czy raczej przez pryzmat słabych uczelni w Polsce, raczej średnio patrzą na tego typu uczelnie?
@66sebolek11 ай бұрын
Ja zrobiłem odcinek na yt pt. co pominąć ucząc się programowania. Zapraszam trwa 3 sekundy.
@cryptovadkan749611 ай бұрын
Hej! A ja mam takie pytanko, uczę się programowania i dodatkowo bardzo interesuje mnie networking i przerabiam sobie program do CCNA. Moje pytanie - czy jest sens to łączyć i iść w taką niszę? Warto zrobić sobie tego typu certyfikat? Pozdrawiam
@ObywatellSwiata11 ай бұрын
Czesc, certyfikat CCNA jest ceniony w swiecie IT, swietny fundament do pojęć związanych z sieciami. Z pewnoscia pomoze, nie przeszkodzi, ale raczej gdybys szedl w kierunku Network enginner, IT administrator niz software development. Swoja droga CCNA nie jest takie latwe do zrobienia (dlatego dobrze respektowane) rzuc okiem na comptia network+. Pozdrawiam
@ObywatellSwiata11 ай бұрын
Dodatkowo zobacz kolego też, że wszyscy dookola wierca temat "programowania" "jaki jezyk" "jakie projekty" malo osob sie pcha do sieci, poniewaz; a) nie ma wiekszego pojecia, ze takie cos istnieje b) programowanie jest dla nich bardziej "sexi" :D Dlatego pojscie w sieci jest naprawde rozwaznym krokiem jesli to lubisz :)
@plejton192411 ай бұрын
@@ObywatellSwiata właśnie też to zauważyłem, że coraz mniej się mówi o tematach "sieciowych" i o dobrego sieciowca jest trudniej jak o dobrego programistę. Do tego ten fach wydaję się bardziej stabilny na przyszłość.
@ObywatellSwiata11 ай бұрын
@@plejton1924 wystarczy wpisać słowa klucz. Np. "Android/mobile developer" a samo slowo "Network" przepaść.
@ObywatellSwiata11 ай бұрын
@@plejton1924 inna kwestia, bootcampy sieciowe... nie brzmi to atrakcyjnie wzgledem "bootcamp coding"
@fuukowatty981711 ай бұрын
Brakuję mi Hibernate
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Planuję film z roadmapą dla Java Developera, wtedy powiem o Hibernate 🔥
@sebastiantomczyk457711 ай бұрын
@@JakNauczycSieProgramowaniabyłoby super
@__RTX4 ай бұрын
Umiesz język programowania, jedź do UK, Niemiec w Polsce jest ciężko, bo jest duży wachlarz oczekiwań gdzie powinienes znaleźć prace gdy masz odpowiednie umiejętnosci, wykształcenie powinno być brane na 2. miejscu, umiesz to robic, aplikuj za granicą bo w Polsce nie znajdziesz
@ZdrowyKod11 ай бұрын
Java traci na popularności niedługo będzie to drugi Cobol
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
To co mówisz to opinia, której nie potwierdzają fakty: kzbin.info/www/bejne/p6bYaat4a9Z0ecUsi=4PYNyKZAZg3LJIsV - na początku filmu pokazuję wykres liczby ofert pracy w różnych językach i Java jest w absolutnej czołówce.
@iloopcip49411 ай бұрын
Java też jest przesycona od ponad roku więc proszę nie ściemniać
@JakNauczycSieProgramowania10 ай бұрын
Tak, 2023 był bardzo słabym rokiem, o czym mówiłem na początku ostatniego live'a: kzbin.infol0aH14or87g?feature=share. Światowa gospodarka wraca jednak na właściwe tory - spowolnienie wyhamowało i już wkrótce gospodarka wróci na ścieżkę wzrostową. To z kolei przełoży się na większe inwestycje i więcej projektów czyli zapotrzebowanie na programistów znów wzrośnie. Tutaj odsyłam do raportu World Economic Forum: www.weforum.org/publications/the-future-of-jobs-report-2023/, z którego widzimy, że to zapotrzebowanie w kolejnych latach będzie cały czas rosło.
@nicolasuj2 ай бұрын
Od kiedy, od którego momentu nauka Javy zaczyna się robić hardkorowa? Chcę się uczyć automatyzacji testów jako kompletny laik, a teraz mówią, że więcej jest ogłoszeń z Dżawą i Pyton już nie taki spoko. Jak to wygląda w praktyce? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
@pawepysz605511 ай бұрын
Rok 2024 zacząłem od usystematyzowania wiedzy z obszaru Linuxa i terminala. Na tyle rzadko ta gałąź wiedzy się zmienia, że warto ogarnąć podstawy raz i rozumieć. Myślałem o LPIC-1 ale nie widać zbytnio tego konkretnego certyfikatu w ofertach pracy (no chyba że to oczywista oczywistość) - fajnie jak by się ktoś wypowiedział 😉☕☕
@CzerwonaCzapka-HackingSecurity11 ай бұрын
Totalnie nie polecam, a jako kto dokładnie chciałbyś pracować może będę mógł doradzić
@szymonpodolski833111 ай бұрын
dalbym like ale jest ich 404 i nie moge znalezc przycisku...
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Hahahah :D
@IvanLougan11 ай бұрын
elo xd
@JakNauczycSieProgramowania11 ай бұрын
Siema :D
@IvanLougan11 ай бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania jak zrezygnowałeś z odmiany słowa terminal, zapomniałeś dodać bardzo ważnej frazy, że "wycofujesz się z tego" 😆