Jardův čtenářský deník #82: Liou Cch´-Sin - Problém tří těles

  Рет қаралды 3,388

Čtenář Jarda

Čtenář Jarda

5 жыл бұрын

Sci-fi román, o kterém se hodně mluví. Chápu proč, ale úplně na zadek mě neposadil. A v tomto dílu se dozvíte proč.
FB Čtenáře Jardy: / ctenarjarda
Kontakt: konasjarda@gmail.com
Instagram: / jardakonas
Liou Cch´-Sin - Problém tří těles
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Host
K dostání zde: www.kosmas.cz/knihy/224367/pr...

Пікірлер: 16
@tomassmital
@tomassmital 5 жыл бұрын
Skvělá série. Perfektní hard sci-fi. Fyzika mně zajima a tak mne bavilo to číst a byl jsem zaskočený představivosti spisovatele. Poslední kniha a konec Knihy jsou pro mne sci-fi orgie.
@veronikabecickova5538
@veronikabecickova5538 5 жыл бұрын
Tohle je skutečně skvělá série, už jsem jí kompletní přečetla dvakrát a je to ono do čeho se člověk buď bezhlavě zamiluje a sahá hned po dalším dílu nebo nechá být.... Jinak knihy mají vzestupnou tendenci a druhý a třetí díl jsou daleko za hranicemi prvního, třetí zejména....:-)
@ondrejlipar
@ondrejlipar 5 жыл бұрын
Jsem zaskočen. Problém tří těles mi (jakožto humanitně vzdělanému čtenáři) přišel jako hodně srozumitelný text a cokoli, co souvisí s vědou, je tam podle mého podané celkem jasně. Platí to o všech třech knihách. Nenechte se odradit ;)
5 жыл бұрын
Asi jsem měl v tom videu víc zdůraznit, že jsem na fyziku fakt lobotom. Gratuluju, že jsi to i s humanitním vzděláním dal, já prostě v momentech, kdy spolu dva vědci řešili pohyb protonového jádra v singularitě, nedokázal tyhle věci pobírat.
@ondrejlipar
@ondrejlipar 5 жыл бұрын
Třetí díl je v tomhle ještě výživnější :)
@GrympyWise
@GrympyWise 5 жыл бұрын
I když tomu člověk nerozumí, tak je prostě fajn to kolem sebe nechat proplynout a říct si "hmm, to je super čím vším se lidi zabývají a nad čím přemýšlí" :) stejně to poselství těch knih není nic technicistního, ale naopak abych tak řekl ryze lidské
@AudiotekaCZ
@AudiotekaCZ 5 жыл бұрын
Existují i audioknižní verze (zatím první a druhý díl) načtené Zbyškem Horákem. Můžete mrknout na ---> audioteka.cz/go/vzpominka-na-zemi-yt
@veronikabecickova5538
@veronikabecickova5538 5 жыл бұрын
audioteka.cz : A na kdy plánujete třetí:-)?
@AudiotekaCZ
@AudiotekaCZ 5 жыл бұрын
Datum zatím není určeno :-/
@jirioto6089
@jirioto6089 3 жыл бұрын
ve trvrdé vědě je i problém dvou těles reálně neřešitelný, existuje jako koncept jenž vede do nekonečen :) a teď rovnou skočíme do problému těles tří :D aspoň v románu, těším se na něj :)
@peterzozvolena6825
@peterzozvolena6825 5 жыл бұрын
Svoj scifi osial som si zazil po revolucii ked sa tu roztrhol pytel s tymto zanrom. Dodnes mam rad fantastiku,ale uz siaham po osvedcenych autoroch alebo po uz precitanych tutovkach ako Nadace, Neuromancer, Fahrenheit, Gateway od Pohla a tak. Ale tato trilogia ma zaujala ako jedina novinka ktoru chcem citat po hoodne dlhej dobe. Takych desat rokov fakt citam len klasiku,ale Liou nesklamal... Jasne ovplyvneny zapadnym scifi ale cinsky svojsky postup. Moj nos ma nesklamal. Akurat mam na stole treti diel.
@miroslavpetrinec6732
@miroslavpetrinec6732 5 жыл бұрын
to ako ísť na klavírny koncert od Čajkovského a sťažovať sa,že tomu nerozumiem a nesadol som si z tej hudby na zadok. tak rob blogy, recenzie a názory z kníh v ktorých sú témy ktorým rozumieš.
5 жыл бұрын
"Nesedl sis na zadek z nějaký knížky = nerozumíš tomu a měl by ses věnovat něčemu jinýmu." Ok :D
@elektrickeovecky1974
@elektrickeovecky1974 3 жыл бұрын
Jako upřímně, sci-fi autoři jsou spekulanti. Je to blbý, ale říct, že tomu čtenář vědecky rozumí, je prostě kravina. Jmenovitě lze uvést několik příkladů: Neuromancer - kyberprostor jako konsenzuální halucinace je něco, co si autor vybásnil jako stylizaci; Marťan - román na hraně sci-fi a dobrodružného románu; je to proto, že sci-fi je vědecká fikce, předpokládá tedy alespoň nějakou fiktivní vědu, zatímco Marťan je vědecky spíš současný. Takové sci-fi, ale v jiném stylu, psal kdysi třeba Clarke, ale v době, kdy jsme nebyli ani na Měsíci. Auto by bylo sci-fi pro autora 10. století; pro současného autora je to běžné; Město permutací - autor je dobře kovaný v matematice, ale přesto si zápletku vymyslel; ten nápad není reálná věda, nedá se teď ověřit, a možná vůbec...; Nepřemožitelný - román, jehož děj stojí na fiktivní vědě, kterou nelze doopravdy uchopit ani testovat; Nonstop - autor předpokládá funkční fotosyntézu na lodi, aniž předkládá způsob realizace, který by se dal testovat; Hudba krve - detailní z hlediska biochemických věd, ale myšlenka opět netestovatelná, fiktivní; ... Mohl bych pokračovat. Na Problému tří těles není co chápat nebo nechápat, protože to hlavní na té knize je vědecky netestovatelné. Nelze to studovat, testovat, ověřovat, vědecky nijak zkoumat.
5 жыл бұрын
Co takhle někdy přečíst knihu Star Wars a věda?
@Arsi9999
@Arsi9999 5 жыл бұрын
Ja jsem sci-fi tezce nepolibena, bohuzel jsem nemela ani paru o cinske kulturni revoluci a fyzika je pro me sci-fi sama o sobe. Takze vlastne nevim, co jsem cekala, kdyz jsem knihu vybirala 😂 Ale docetla jsem to. Ac jsem mela chvilema fakt co delat, abych to neodlozila a nesahla treba po Krteckovi, abych si dodala sebevedomi, ze nejsem tak blba a jeste chapu psany text 🤔😁 Konec byl o poznani zajimavejsi nez zbytek knihy, ale na dalsi dily uz asi nemam nervy.
KINDNESS ALWAYS COME BACK
00:59
dednahype
Рет қаралды 161 МЛН
Playing hide and seek with my dog 🐶
00:25
Zach King
Рет қаралды 29 МЛН
WHAT’S THAT?
00:27
Natan por Aí
Рет қаралды 12 МЛН
Tipy na knížky! #14
8:47
Svět podle Katky
Рет қаралды 41 М.
EP77 romain rolland - petr a lucie
14:15
Na potítku
Рет қаралды 126 М.
Liou Cch'-sin - Věk supernovy | Audiokniha
51:44
audioteka.cz
Рет қаралды 39 М.
The Three Body Problem: Cixin Liu in conversation with Jim Al-Khalili
43:07
Žít život někoho jiného 2/2
27:41
Humbook
Рет қаралды 8 М.
Wrap up | Říjen 2017 | 1. část | fantasy, YA
19:08
Radši Knihu
Рет қаралды 7 М.
The Biology of The Trisolarans | Three Body Problem Series
10:39
Quinn's Ideas
Рет қаралды 969 М.
Tipy na knížky! #10
11:32
Svět podle Katky
Рет қаралды 39 М.