40 lat i dopiero teraz dowiadujemy się o tym wyjątkowym dla ptaków miejscu i Panu Grzegorzu, dziękuję
@mariuszorlikowski72313 жыл бұрын
Zwierzęta, ptaki, rozpoznają dobrych ludzi a obserwując obecny czas jest nas miłośników coraz mniej którzy dbają o przyrodę. Wielka szkoda ze ta że pan Grzegorz chce sprzedać tak cenne miejsce dla tych ptaków dziękuję z jego poświęcenie i cierpliwość. Można powiedzieć śmiało że Jaskółcza Szopa to zabytek ptasi o którego warto zawalczyć żeby co roku mogły założyć gniazda wychować swoje dzieci.
@pietrek16023 жыл бұрын
Chyba najlepszy materiał na Ptasiej Strefie. Unikatowa kolonia dymówek, ale też fajnie opowiedziana historia człowieka dzielącego życie ze zwierzętami.
@joannasz52953 жыл бұрын
Niezwykłe miejsce i niezwykły, unikatowy człowiek z wielkim sercem. Przemijający świat i przemijające wartości ... Trzeba mieć tylko nadzieję, że ptaki znajdą dobre miejsca w okolicy, a Pan Grzegorz pogodzi się z ich nieobecnością w Jego życiu i będzie przez długie lata cieszył się szczęśliwym czasem odpoczynku.
@mieczysawsiemiatkowski14022 жыл бұрын
Fantastyczny człowiek.... raczej te jaskółki wyczuwają dobrego, fenomenalnego człowieka.
@wodniczka86603 жыл бұрын
Serce pęka, gdy patrzy się na te szczęsliwe ptaki, które nie są świadome tego, że może już następnej wiosny przylecą do swojego domu i nie zastaną niczego co było im bliskie 😥
@mgol333 жыл бұрын
Kurcze wzruszył mnie ten film. Też jestem z Żuław, ale że u nas takie czary, nie przypuszczałbym. Dzięki za film.
@ewaewa96733 жыл бұрын
Pozdrowienia dla pana Grzegorza za jego cierpliwość do tych jaskoleczek które są piękne choć czasem uciążliwe ale serce ❤️ pana większe i wyrozumiałe dla przyjaciół skrzydlatych
@anetakrystyna5 ай бұрын
Serdeczne pozdrowienia dla Pana Grzegorza, człowieka o wielkim sercu. Być może, nie zdecyduje się sprzedać tego miejsca. Jego serce i życie związane jest z jaskółkami....
@iwalus823 жыл бұрын
Dziękuję za materiał. Wreszcie o jaskółkach dymówkach .W moim gospodarstwie mam jedną parę jaskółek a chciałbym żeby było ich tyle co u Pana Grzegorza, staram się ile mogę i nic ,montuję dodatkowe lampy , półeczki ,robię wszystko żeby było ich jak najwięcej. Szkoda ze nie można przenieść tej szopy wraz z jaskółkami do mnie na Śląsk były by bezpieczne na kolejna 40 lat.
@joanna28233 жыл бұрын
❤️❤️❤️💋💋💋🌞🌞🌞🇵🇱
@danutad52453 жыл бұрын
Wspaniały człowiek teraz jest już mało takich ludzi .Jak go pan znalazł?.Tu u nas człowiek budzi co najmniej zdziwienie że wydaje się pieniądze na słonecznik czy karmę dla ptaków zimą.Ocieplane są domy ale nikt nie myśli o miejscach na gniazda.Film bardzo ciekawy i super że są jeszcze tacy ludzie jak jego bohater.Pozdrawiam i dziękuję.
@supercherrilady3 жыл бұрын
Panie Grzegorzu, dziękuję Panu, że Pan jest. Przywraca mi to wiarę w ludzi 🥰❤️
@bn89923 жыл бұрын
Człowiek o wielkim sercu.
@kibicbarcy96153 жыл бұрын
W moim gospodarstwie są tylko dwa gniazda dymówki, chciałbym żeby było więcej 🙂piękne ptaki
@i_graszka2 жыл бұрын
Zadziwiająca historia. Jacy piękni dziwacy są wśród nas...
@joannag.91543 жыл бұрын
Super, że są tacy ludzie :)
@imkaklu3 жыл бұрын
Znajoma opowiedziała mi, że mieli w stodole, przy zwierzętach jaskółki, lecz sanepid nakazał likwidację gniazd ze względu właśnie na ptasią grypę. Zniknęły jaskółki, a wzrosła ilość much i innych uprzykrzających życię owadów. Chyba wolę wersję z jaskółkami.
@halinachlebowska6633 жыл бұрын
Bardzo dobry film o wielkim sercu i dobroci człowieka do przyrody,wspaniały przykład dla młodych ludzi jak można szanować przyrodę ,mimo trudnych efektów ubocznych...brawo
@czubatka18903 жыл бұрын
Coś niesamowitego, piękna symbioza człowieka z ptasimi przyjaciółmi. 👍
@sebastianstawiszynski99383 жыл бұрын
W okolicy musi byc bardzo bogata baza pokarmowa ze wyzywi sie tyle ptakow. Dodatkowo musi byc odpowiednie bloto zeby zbudować solidne gniazdo. Najczęściej duże ilości gniazduja tam gdzie są zwierzęta A tu taki wyjątek. Myślałem że dwadzieścia kilka gniazd to dużo .... myliłem się bardzo. Wspaniały człowiek i wspaniałe miejsce. Zawsze umozliwiam im gniazdowanie w moich budynkach.
@admbxl3 жыл бұрын
U mojego teścia w oborze jest około 40 gniazd.i z roku na rok cały czas rośnie ich liczba. Wszystkie zaśiedlone ;)
@leszczu82d3 жыл бұрын
Szacunek dla tego Pana! Kolejny super film! Pozdrawiam Was Panowie!
@Zdunchyk3 жыл бұрын
Najlepszy z Twoich filmów puki co. Kolejny raz go oglądam i nadal się jaram...
@jsb67693 жыл бұрын
Jaskółki siostry burzy. Uwielbiam dymówki, moje ulubione ptaki. Niestety z roku na rok widzę ich na niebie coraz mniej, a u mnie przestały się gnieździć nie wiem z jakiego powodu. Niestety przepisy zakazują trzymania gniazd w stajniach i oborach i masa hodowców niszczy ich gniazda. Ja natomiast co roku próbuję je jakoś bezskutecznie zaprosić. Szacunek dla Pana Grzegorza. Dobry człowiek👍
@TheMarcinpaco13 жыл бұрын
wow nie mam slow by to opisac co zobaczylem szacunek
@dawidrostek98333 жыл бұрын
jaka szkoda ze ta historia Pana Grzegorza z tymi pieknymi ptakami musi sie tak skonczyc... ale przez 40lat na prawde pomogl tym ptakom przetrwac i szczerze bede bral z tego przyklad. Czapki z glow.
@pablo640303 жыл бұрын
Piękny film:) Jak Święty Franciszek.
@barbarak.69003 жыл бұрын
Niesamowity reportaż ❤️😘🍀👍
@longina40133 жыл бұрын
Żuławy żyją swoim rytmem, jak te jaskółki z Panem Grzegorzem. Wdziecznosc sie nalezy temu Panu. Cieszmy się , ze tyle tysiecy ptaków tu się wykluło, a nic nie trwa wiecznie.
@elzbietaziabkowska84113 жыл бұрын
Jaskółki przynoszą szczęście - tak mówią.Kiedyś jeden chłopiec urwał jaskółce nóżki i kiedy został ojcem urodziło mu się dziecko bez nóżek. Powodzenia z tymi jaskółkami. Na pewno będzie to wynagrodzone.
@tomasusmagnus34753 жыл бұрын
Szacunek dla pana stolarza i wielka szkoda że prawdopodobnie nowy właściciel zrówna to z ziemią.
@violettacieslik3 жыл бұрын
Dobry,kochany człowiek.Świetny,ciekawy filmik.
@michel91073 жыл бұрын
Na końcu mi się łezka w oku zakręciła....
@asiazaoga78863 жыл бұрын
Trzeba to bardziej nagłośnić... Może zainteresuje się jakaś fundacja, zakupi i pozostawi jako super azyl dla dymówek...
@tomilifr873 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wywiad . Pan Grzegorz bardzo dobry człowiek o wielkim sercu. Ja buduję golebnik po starej oborze. Kiedyś były w niej jaskółek . Zrobiłem belkę żeby mogły wróci po latach. W ostatnich 5 latach było to miejsce na drewno do opału. Pozdrwawiam 🕊🤝👍
@czeremcha-zjadliwa3 жыл бұрын
Jaskółeczki wyraźnie lubią towarzystwo P. Grzegorza! Czy stodoła P. Grzegorza trafi do jakiejś księgi rekordów jako ewenement w skali światowej?
@bogdankawak25693 жыл бұрын
Gratuluję i podziwiam Pana Grzegorza. Sam od ponad 10 lat mam w domu w kotłowni 2 gniazda jaskółek. Traktujemy je jak rodzinę i co roku na nie czekamy na wiosnę. Pozdrawiam
@piastpluk3 жыл бұрын
To pan ma o 184 mniej :) , może czas o rozwoju koloni
@magorzata13413 жыл бұрын
Wielki szacunek dla Pana Grzegorza!
@elzbietawudarz20143 жыл бұрын
wielkie serce tego pana dla naszych malych wspolbraci. oby wiecej takich wspanialych ludzi
@lasniepan23463 жыл бұрын
Film sztos. Opowiedziana historia niesamowita. Podobnie jak główny bohater filmu. Pozdrawiam👍
@pawepp87553 жыл бұрын
Super. Jaskółki czują się tam bardzo dobrze, po prostu bezpiecznie jak w domu, dobrym domu. Brawo dla Pana Grzegorza! U dziadka w oborze/chlewie też było dużo jaskółek, dużo tzn około 10-20 gniazd, a tutaj to kosmos. Zawsze się mówiło, że jak jaskółki nisko latają, to będzie padać. Czasami nisko latały, żeby przestraszyć i pogonić kota, nawet 100 czy 200 metrów od gniazd Dzięki Kuba za kolejny świetny film!
@aok84693 жыл бұрын
Tak to już jest, że jak się bardzo polubi ptaki to zanieczyszczenia nie przeszkadzają tak strasznie i jest się w stanie wiele rzeczy tolerować dla ich dobra. Ja niestety znam całkiem odwrotne podejście do tych pięknych ptaków. Osobiście marzy mi się, żeby oknówki zechciały się zagnieździć na moim domu, ale ściany są zbyt gładkie i nie ma się do czego przyczepić. ☹️ Piękny film, tylko Zakończenie bardzo przykre. Dobra robota Panie Jakubie.
@mermozz466910 ай бұрын
No wlasnie jak to dzisiaj wyglada? Czy szopa nadal istnieje?
@romualdulanowski84853 жыл бұрын
Chyba faktycznie najładniejszy Twój film z zeszłego roku pozdro
@slimokot3 жыл бұрын
Człowiek i ptaki-super byłaby cała seria, ale wiadomo, najlepsze scenariusze pisze życie. Nie podejrzewałam takiego reportażu na tym kanale, czyżby ukryty talent dziennikarski prowadzącego? Dziękuję
@jacekdepta90143 жыл бұрын
Co za wspaniały człowiek, chylę czola
@piotrbabkiewicz38123 жыл бұрын
Ja uwielbiam te małe bardzo szybkie ptaki:) Od małego gdy w oborze u dziadka było ich pełno i gdy się do niej wchodziło zawsze któryś z nich przeleciał z prędkością błyskawicy tuż koło mnie a w drzwiach trzeba było szczególnie uważać bo prawie zawsze jakiś ptak wykonywał gwałtowny unik aby się ze mną nie zderzyć. Niesamowite uczucie jak ten ptaszek ma niesamowity refleks i jak jest zwrotny przy dużej prędkości:) A obserwować jak polują tuż nad ziemią latając bardzo szybko to można robić całymi godzinami:) Dziś już ich tyle nie ma:( Brak krów i koni to brak pożywienia:( Fotografuję samoloty nie od wczoraj ale muszę stwierdzić że łatwiej zrobić ostre zdjęcie F16 na pełnym dopalaniu jak dobre zdjęcie tego małego ptaszka w czasie polowania:)
@zofiapytlak25836 ай бұрын
Ja mam tylko kubek z dymówkami, ha! Podziwiam cierpliwość i wytrwałość pana stolarza, ciekawy człowiek , który realizuje chrześcijańską ideę „mniejszych braci”…tylko podziwiać!
@wiesawaryba8953 жыл бұрын
Piękny film........smutno mi !
@skibbs24043 жыл бұрын
Piękny reportaż. Gratuluję
@pati68573 жыл бұрын
Niesamowita historia 👍👍. Super film 👍👍. Miłego wieczoru życzę 🖐️🌞
@zabanic26233 жыл бұрын
Koło Malborka też znam pewnego stolarza gdzie ma w stodole warsztat i też sporo wlatywało jaskółek. Ciekawe ile ma gniazd ;) też bym chciał mieć jaskółki ale obok mnie nie widać ich za dużo. Za to mam 2 parki jerzykow :) Super historia tego Pana. Pozdrawiam Tu filmik z moimi ptaszkami: kzbin.info/www/bejne/nWi9pZhtrbhke80
@lukaszw19073 жыл бұрын
Widać,że dobry człowiek!!
@stanburda29143 жыл бұрын
DUŻY SZACUNEK dla Pana z SECEM dla tych pożytecznych ptaków i świetnych lotników, przyjemnie patrzeć na Ich acrobacje 😘👍
@tomasztomasz642411 ай бұрын
🙃👌👍
@dawidrostek98333 жыл бұрын
super material! jak kiedys bede mial szope to na pewno zostawie szpare dla jaskolek, na pewno nie bedzie az tyle moch i komarow kolo domu :) pozdrawiam Pana Grzegorza i Kube!!
@Waldemar2263 жыл бұрын
Niesamowite...Szacunek dla Gospodarza 😁
@lech60113 жыл бұрын
Ogromny szacunek i podziw dla pana Grzegorza.
@lucyp52533 жыл бұрын
Pan Grzegorz to wspaniały człowiek!
@marecki1074 ай бұрын
U nas (okolica Warszawy)kiedyś było sporo teraz szukać ze świecą. Ptaszek mojej młodości jak się jeździło do dziadków na wieś było ich pełno.
@franciszekbera77843 жыл бұрын
Niesamowita historia
@martamarta77993 жыл бұрын
Wow ! Podziwiam tego pana, ale rozumiem kolejnych właścicieli, którzy nie będą tej hodowli kontynuować :( A może jakaś organizacja eko, czy fundacja kupiłaby ten teren z szopą ?!!
@befit45323 жыл бұрын
B.podoba mi się ta historia.
@marjastasieniek3743 жыл бұрын
Wracam do tego filmu i oglądam czwarty raz, bo zbliża się czas opuszczenia szopy i Pana Grzegorza.
@ptasiastrefa3 жыл бұрын
Byłem tam wczoraj. Ostatnie młode zaraz opuszczą szopę. Od czasu nakręcenia filmu powstało kilka nowych gniazd. Pan Grzegorz jest jakoś do połowy września. Co zrobi nowy właściciel nie wiadomo...
@marjastasieniek3743 жыл бұрын
@@ptasiastrefa Dziękuję za info, czy nowy właściciel zechce mieć "przesrane" jak Pan Grzegorz"? P.S. Nie wiem czy widział Pan ten film kzbin.info/www/bejne/l4uVoJJ4oa-ml9E o zachowaniu jaskółek po powrocie na wiosnę i zastaniu utraconego gniazda, z komentarzy wynika, że spadło bez ingerencji człowieka, jeśli szopy nie będzie w przyszłym roku, jaskółki wrócą do tego miejsca.
@ptasiastrefa3 жыл бұрын
@@marjastasieniek374 Co zrobi nowy właściciel nie wiadomo. Nie mam z nim kontaktu, natomiast zrobiłem wszystko bo on dostał go do mnie jak i informacje co fajnego można zrobić jeśli szopa zostanie. Sprawa jest delikatna ... Dzięki za link , nie znałem tego filmu. Jest świetny! Zostawiłem komentarz i suba. Pozdrawiam serdecznie
@marjastasieniek3742 жыл бұрын
@@ptasiastrefa Ma Pan jakieś wieści o tej szopie, zbliża się czas ich odlotu, ale czy miały do czego wrócić?
@atosportos7258 Жыл бұрын
Szkoda że mieszkam z drugiej strony polski bo może kupiłbym ta posiadłości dla tych ptaków
@kamilolech58473 жыл бұрын
Jak mój ojciec miał krowę i parę świnek, to w oborze mieliśmy mrowie jaskółek. Lepiły gniazda przy suficie, a much było tyle, że nie musiały nawet z obory wylatywać aby wykarmić młode. Teraz zwierząt nie trzymamy, jaskółek też nie ma....
@burykocur91863 жыл бұрын
Brawo dla pana Grzegorza! Super sprawa taka szopa! Gdybym ja miał swój kawałek ziemi to też bym coś takiego stworzył i nie tylko dla jaskółek ale też dla rzadkich pójdziek i płomykówek.
@kapturka99983 жыл бұрын
Ja też zawsze wypatruję wiosną
@Mieloniks3 жыл бұрын
super pozdro
@slawekjerman30403 жыл бұрын
Świetny materiał !!
@wiesawaryba8953 жыл бұрын
Pozdrawiam !
@marbon6663 жыл бұрын
Gdzies ostatnio widzialem w necie: jestem na pTAK :)))
@pieniny98573 жыл бұрын
Coś pieknego i przypuszczam że tam nie ma problemu z muchami .
@zofiapietkiewicz3613 жыл бұрын
Szczęśliwe to miejsce, gdzie mieszkają jaskółki
@wojtekkozub34963 жыл бұрын
Ależ fajny materiał !
@arkadiuszdyrda68793 жыл бұрын
Super filmik ... pozdrawiam Naprawdę unikat. Łapka Kubo. Kuba czy Robert bo już mi się pomieszało🤔
@andrzejterlikowski14163 жыл бұрын
Pozdrawiamy 🙂😁aż strach pomyśleć co by inni ludzie ....
@wojciechsiuda2113 жыл бұрын
Super film
@lech60113 жыл бұрын
Muszę dodać że mieszkam 120 m. od jeziora. 30 lat temu były nieużytki, niekoszona trawa, krzewy rosły na dziko .Były też stare drzewa .Były chmary jaskółek, jeżyków, sowy, słowiki, zające , błotniak, ogromne ilości żab, ptactwo wodne. Teraz wszystko jest uporządkowane. Na jeziorze zamiast ptaków motorówki, jaskółki i jeżyki to może łącznie 10 szt. Słowika nie słyszę od lat a były trzy pary. Na ogrodzie wychowywałem w malutkim oczku po 300 żab . W tym roku nie ma nawet jednej żaby i ropuchy. Jedynie udało się utrzymać kilkanaście par wróbli dzięki licznym budkom. Cały teren to biologiczna pustynia jednak najgorsze jest to że nikt tego nie zauważa.
@szymonmiotk96483 жыл бұрын
Plastyczność dymówek jest nieprawdopodobna. Co roku wiele z nich gniazduje pod sopockim molo - nie przeszkadzają im tabuny turystów tupiacych nad ich gniazdami, nie przeszkadzają im nocne imprezy ani woda tuż pod gniazdem.
@aktualniedruty3 жыл бұрын
Jakoś zabolało zakończenie, raczej kolejny właściciel nie będzie miał tyle wyrozumiałości :(
@liliana35813 жыл бұрын
Wspaniały reportaż...❤
@andrzejbury67123 жыл бұрын
Pozdrawiam Pana Grzegorza jaskółki jak im pasuje mają spokój jedzenia pod dostatkiem nie ma problemu nie stety w całej Europie jaskółki giną
@eni31702 жыл бұрын
Jaskółki pokazują kied ma zamiar padać deszcz, zawsze wtedy latają bardzo nisko
@MasterBLB3 жыл бұрын
Ciekawe czy Pan Grzegorz jeszcze pamięta jak wyglądają muchy i komary ;)
@atosportos7258 Жыл бұрын
Myślę że znajdą się jeszcze jacyś dobrzy ludzie w okolicy którzy nie pozwolą żeby to zniszczyć.
@audytor1113 жыл бұрын
👍👍👍
@wirginia59033 жыл бұрын
Jaskółcze eldorado 👌
@ulas80663 жыл бұрын
❤️❤️❤️
@mariakraska57383 жыл бұрын
❤️
@grzegorzchibowski94613 жыл бұрын
Myślałem że moje około 40 gniazd to dużo. I w tym roku na wiosnę delikatnie poz byłem się starego kota który mocno na nich rzerował i efekty były już w pierwszych lęgach , bo wiele razy wkładałem młode które wypadały z gniazd bo było ich najczęściej 6 i 7 w gnieźnie . A jak był kot to na ziemi pozostawały jedynie piura po młodych
@miroslawamarcinkowska19533 жыл бұрын
💚💚💚💚
@leszekpettke75553 жыл бұрын
Super :):):)
@barbarak.69003 жыл бұрын
Oh szkoda wielka by była jakby zabrakło tej szopy, proszę nie sprzedawać
@piko54103 жыл бұрын
👍
@MariaM-eb6bi3 жыл бұрын
😀
@drJacu3 жыл бұрын
Co to za kraj w którym trzeba sprzedawać marny dobytek aby przejść na emeryturę.
@marilas763 жыл бұрын
Niech pan utworzy swój kanał na ; ''TIK TOK" - aby dotarł pan do współczesnej młodzieży....myślę,że: to ważne - by do nich dotrzeć. Bo jeśli pan do nich nie dotrze, to dotrą do nich: dilerzy narkotyków ( abstrahuję oczywiście)...ale mam nadzieję że rozumie pan, o co mi chodzi.....a teraz wiem: odpowie pan: .,,nie mam czasu!" , ,,to nie potrzebne".... no właśnie bardzo potrzebne...
@ptakipolski7603 жыл бұрын
Bardzo ciekawe że tyle ich jest w tej stodole
@Dondzir3 жыл бұрын
Jak bym tak u mnie w oborze policzył gniazda kto wie, czy nie było by tego więcej....
@ptasiastrefa3 жыл бұрын
Na 60m kwadratowych? :)
@Dondzir3 жыл бұрын
@@ptasiastrefa 800...to tego gówna po nich muszą być tam duże ilości