Linki od Karola - Strona główna projektu Zajavka 👉 zajavka.pl Kanał Zajavka na KZbin 👉 bit.ly/yt-zajavka
@kranu12345678 Жыл бұрын
więcej się uśmiałem niż nauczyłem, a nauczyłem się sporo XD
@kranu12345678 Жыл бұрын
o matko, przepiękny montaż :D łapaj suba
@arturraszka49792 жыл бұрын
Ctrl C Ctrl V i zrobione będę miał... - mój nowy dzwonek 🔈🔉🔊
@n.o.s.e.-nostressenglish45562 жыл бұрын
Czy angielski jest niezbędny w IT?
@StraightBar2 жыл бұрын
Tak
@Inkeri942 жыл бұрын
Jest to tak potrzebne w IT jak oddychanie dla czlowieka na codzien, czesto pomijane w dyskusji z racji tego jak bardzo podstawowe i oczywiste jest to "narzędzie"
@97kos2 жыл бұрын
Na dłuższą metę tak. Warto go więc dobrze poznać!
@arturraszka49792 жыл бұрын
W jakim języku programujesz❓ W angielskim... 🤔
@maniektoja__2 жыл бұрын
Witam ma Pan pomysł aby w planach został wydany kurs pythona?
@ktosalenwm88662 жыл бұрын
python jesta latwy ale tragiczny z wydajnościa
@pawelgffdf73312 жыл бұрын
@@ktosalenwm8866 Tak jakby w przypadku języków aplikacyjnych w pierwszej kolejności zależało nam na wydajności. Jeśli chcesz robić szybkie systemy/gry i rozwiązywać bardziej niskopoziomowe problemy to ucz się języków systemowych takich jak C/C++ czy Rust. Mimo zapewnień twórców, w najlepszym wypadku w realnych problemach języki aplikacyjne takie jak Java czy JavaScript są 4 razy mniej wydajne niż języki systemowe. Nieco lepiej jest w przypadku Go, ale Go to nie jest taki czysty język aplikacyjny. W przypadku pythona spadki wydajności sięgają do dwóch rzędów wielkości w stosunku do np. C. Języki aplikacyjne służą do szybkiego wytwarzania aplikacji pod dane środowisko np. NGIXA wtedy pythonowe framewoki do tworzenia aplikacji webowych świetnie się do tego nadają. Tak samo w przypadku aplikacji związanych z analizą danych. W pythonie nie napiszesz szybkiego kodu który realizuje np. sortowanie bąbelkowe ale python posiada biblioteki napisane np. C które potrafią bardzo szybko analizować duże ilości danych. Więc jeśli nie chcesz czegoś robic od podstaw ale chcesz wykorzystać to, że już ktoś zaimplementował dane rozwiązanie to python jest ok. Ja bym nie patrzył w ogólne na język w pierwszej kolejności, tylko co chcesz za pomocą języka zrobić. Np. jeśli chodzi o aplikacje mobilne to wydaje mi się, że najlepiej wybrać Javę lub Kotlin na polskim rynku, bo tutaj głównie króluje android (kotlin jest natywnym językiem dla androida). Java też przyda się w dużych aplikacjach dla biznesu. Python jest lepszy dla mniejszych projektów oraz jest świetny w prototypowaniu. Jeśli chcesz robić silniki do gier, oprogramowanie do systemów wbudowanych lub aplikacje WebAssembly to wybierz albo C++ albo Rust. Jeśli chcesz robić gry na istniejące silniki to wydaje mi się że C# jest najpopularniejszy. Chociaż silnik Godot posiada język skryptowy podobny do pythona.
@tavan87832 жыл бұрын
@@pawelgffdf7331 Jeśli chodzi o gry to najlepiej C++ ;) Przynajmniej jeżeli mówimy o czymś poważniejszym niż wieczorowe bawienie się fizyką w Unity. Absolutna większość firm tworzących gry Triple A posługuje się tym Językiem. Czytaj tacy jak: Electronic Arts Inc., Ubisoft, CD Projekt RED, Sony Interactive Entertainment, , Rockstar Games, Bethesda Softworks, Activision Blizzard
@usmiechlosu8635 Жыл бұрын
Te "śmieszne" wstawki totalnie niepotrzebne i cringow'e, materiał super!