Je ponorná pila skvělý stroj? | Pár zkušeností a rad | Makita DSP600Z

  Рет қаралды 33,559

Tomáš HORSKÝ | BUILD 4 FUN

Tomáš HORSKÝ | BUILD 4 FUN

Күн бұрын

Пікірлер: 75
@ludovitnovak
@ludovitnovak 9 ай бұрын
Parádne video.... ďakujem za tipy nech sa darí 👍👍👍
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom 9 ай бұрын
Děkuji!
@Secbra1
@Secbra1 8 ай бұрын
Paradni napad s puzzle. Super video
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom 8 ай бұрын
Díky!
@OndrejSikyr
@OndrejSikyr Жыл бұрын
Hele pecka, hlavne to s temi puzzlemi, dobrej napad
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Díky!
@zbynekmatousek461
@zbynekmatousek461 Жыл бұрын
Dobrý tip s puzle 😎Já bych používal název kotoučová pila a ne mafl. I když každý ví o co jde. Firma Mafell byla první výrobce kotoučové ruční pily. Já mám od Mafell ponorku a je to super stroj.
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Dobrý poznatek, ani mi to nenapadlo nějak řešit, protože se hovorově bavíme většinou o maflu a nikdo neřekne kotoučová pila 😁. Je pravda, že to pak může být zavádějící. S nástroji Mafell jsem ještě nepracoval, určitě to bude vyšší liga než Makita.
@premyslblaha7331
@premyslblaha7331 Жыл бұрын
Koupil jsem po předchozích zkušenostech AKU ponorku Festool. Uznávám že to stojí ranec, ale už mám za sebou období kdy jsem se nervoval s Parksidem a podobnými značkami. Super je odsávaní přes Bluetooth. Samozřejmě je k tomu nutný i vysavač od Festoolu. Po této Makitě jsem taky koukal i po té od Bosche. Každej stroj má něco a je to spíše o rukách 🙂
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Festool dělá moc pěkné stroje a taky se je nechá zaplatit. Ovládání přes bluetooth musí být super věc při práci 😉. Já jsem skončil u Makity protože je to pro mě ideál poměr cena / výkon. Vzhledem k tomu, že práce se dřevem je můj koníček a nevydělávám si tím, tak je pro mě pila naprosto dostačující 🙂.
@plachdilna
@plachdilna Жыл бұрын
Ahoj, skvělý video, skvělý pomocník. Nicméně je to už v kategorii kdy si musí na sebe vydělat. Toto se Makitě zřejmě povedlo 👍🏻🪚⚒️ Díky za video👍🏻 Ať se daří 👍🏼⚒️
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Děkuji! Tato pila je opravdu povedený stroj a řekl bych, že je to zlatá střední cesta. Určitě když si na sebe stroje vydělají má to něco do sebe, přinejmenším kdyby se aspoň zaplatili. Já jsem si všechno nářadí koupil pro svoje použití, protože práce se dřevem je můj koníček. Jednou za čas to nevydržím a udělám si radost pořádným strojem 😁.
@plachdilna
@plachdilna Жыл бұрын
@@TomasHORSKYcom Tak to jsme dvá😉 Souhlas, chlapi by si měli dělat radost 👍🏻🪚🪛🔩⚡⚒️
@DusanDufiBelan
@DusanDufiBelan Жыл бұрын
Osobne mam vysavac napojeny cez zasuvku na dialkove ovladanie. Ovladac mam bud vo vrecku alebo na stole. Mam k nemu tusim 4 zasuvky. Zatial pouzivam len dve...vysavac a kompresor v pivnici. Taketo zasuvky som videl aj v Lidli...stali tusim 20 euro a bolo ich tam 5 plus ovladac. Super vec.
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Jj to je ideální řešení za super cenu a možnost využití spínat více strojů na dálkáč 😉.
@tomasnovak2503
@tomasnovak2503 Жыл бұрын
Zdravím super video. Já mám cca 4 roky kabelovou verzi SP6000J a jsem spokojen. Tahám kabel
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Děkuji! Kdybych neměl před koupí AKU vrtačku a rázový utahovák, tak by mě to ani nenapadlo shánět se po AKU pile. V každém případě obě verze jsou povedené stroje 😉 .
@rtucnik
@rtucnik Жыл бұрын
Pěkné video, super zpracované a kupa užitečných informací. 👍
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Děkuji!
@marekvlk6459
@marekvlk6459 Жыл бұрын
makita má v portfoliu i tuto pilu s AWS (bluetooth) . Označení je DSP601ZJU, takže odpadá aliexpres a chytrá zásuvka. Je dobré se při nákupu na to zaměřit a člověk má ušetřenou práci.
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Souhlas, ale pak aby to vše fungovalo je potřeba vysavač za 12 tis. Ani nevím jestli v době, kdy jsem kupoval DSP600 byla už 601 dostupná. Pokud bych neřešil peníze tak bych do toho šel.
@marekvlk6459
@marekvlk6459 Жыл бұрын
@@TomasHORSKYcom před dvěma lety myslím nebyla a pokud ano, tak to byla čerstvá novinka. Samozřejmě s vysavačem máte pravdu 🙂
@jamaayaa
@jamaayaa Жыл бұрын
Metabo má spínanou zásuvku která se ovládá pomocí bezdrátového spínače s detekcí vibrací kzbin.info/www/bejne/gJjJkJd8dtB3g6c
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
​@@jamaayaa Je to moc pěkná vychytávka, ale pořád mi vychází poměr cena a praktičnost spínaná zásuvka za $15 . www.aliexpress.com/item/1005004019250949.html
@JohnyJFFly
@JohnyJFFly Жыл бұрын
ahoj, mohol by si natocit aj video kde sa pila komplet nadstavuje aby sedeli aj uhly,... dakujem :)
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Pokud by o to mělo více lidí zájem tak není problém natočit video 😉.
@frantisek_heca
@frantisek_heca Жыл бұрын
Já su úplně blbý asi, jaký je prosím rozdíl jestli vysavač ručně zapnu a nebo ho zapnu přes aplikaci v mobilu? Nebo mi to celé nedochází. Super video jinak, moc mi pomáhá, akorát jsem teda laik a narazil jsem na váš kanál nově, takže mi hned vrtá hlavou "jaký má teda ten vysavač, kde to najdu, měl to rovnou říct" :) A pak teda ta apka na zapínaní mi není jasná.
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Díky! Stačí jakýkoliv průmyslový vysavač (např. Makita VC2512L) + ideálně separátor. To co jsem zmiňoval ve videu, tak když jsem rekonstruoval byt používal jsem spínanou zásuvku od Xiaomi, kde bylo potřeba ji ještě naprogramovat přes aplikaci a nastavit akci pro spínač. Nicméně už jsem to zmiňoval i tady v komentářích - je možné koupit si např. spínanou zásuvku z Aliexpressu (www.aliexpress.com/item/1005004019250949.html), kde se v podstatě nic nenastavuje - je rovnou k ní spárovaný dálkový ovladač. Viděl jsem i tyto zásuvky dříve v Lidlu.
@DanVegeman
@DanVegeman Жыл бұрын
Super video. Objevil jsem váš kanál nedávno a popravdě je zatím asi mým favoritem. Jinak díky za tipy. Ponorku mám relativně chvíli tak mi toho dost pomůže 🙂 jen bych se chtěl ještě zeptat jaký používáte kotouč, popř. střídáte je na příčné/ podélné řezy?
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Děkuji! To mám velkou radost. V pile požívám originální kotouč na všechny řezy, neměl jsem potřebu řešit. Kotouč je velice tenký a řez naprosto čistý jak při příčných tak podélných řezech. Makita má orig. kotouč (B-57059 - 56 zubů) přesně vyladěný pro AKU pilu (označení For cordless saws). Pokud byste pilu používal primárně na podélné řezy tak jsou i kotouče s menším počtem zubů např. B-62979.
@andrepadre3982
@andrepadre3982 10 ай бұрын
@@TomasHORSKYcom Nemá ten tenký kotouč tendenci ujíždět na sucích? Ten tenonunký kotouč mě od té aku-verze trochu odrazuje...
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom 9 ай бұрын
@@andrepadre3982 za tu dobu co s ní řežu tak mi přijde origo kotouč skvělý. Někdo na něj nadává, ale spíš si myslím, že je to o technice ... Na pilu se nesmí tlačit, otáčky je potřeba volit úměrně k materiálu a jeho síle a v neposlední řadě mít čistý a ostrý kotouč. Takže suky vůbec neřeším. Jinak kotoučů je dneska opravdu dostatek na výběr jak od Makity tak od jiných výrobců. Po 3 letech používání, bych 230V verzi nechtěl, jelikož mám obrovskou svobodu. Občas si ji přivezu domu a mohu řezat na zahradě bez kabelu.
@krtek673
@krtek673 Жыл бұрын
Pro mě je asi nejdůležitější poznatek o magii přilnavosti, protože tohle mě vždycky zajímalo proč to nikomu neuhne když řeže...mě to s maflem vždycky ujelo i když jsem jel podle váhy připlé k podkladu. Co všechno se dá řezat za materiály s originálním kotoučem co je v balení? Viděl jsem na stole i další zabalený kotouč na něco jiného
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Děkuji za komentář! Orig. pilový kotouč je opravdu povedený. Řežu s ním všechno možné, jak příčné tak i podélné řezy: měkké dřevo, tvrdé dřevo, celobukovou překližku, lamino, MDF desky, OSB desky ... Takže max. spokojenost, jediné co jsem vypozoroval tak u lamino desek se rychleji ztupí kotouč a ne každý brusič ho umí nabrousit. Oranžový kotouč co je za pilou od CMT mám do stolní pily.
@hrobesak
@hrobesak 5 ай бұрын
Puzzle super napad 👍
@MyLogCabinGranary
@MyLogCabinGranary Жыл бұрын
výborná píla, vďaka za video.
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Děkuji!
@youtubak777
@youtubak777 Жыл бұрын
Ponorná pila je u mně jeden z nejpoužívanějších strojů, investice do ní se určitě vyplatí - bral bych ji hned po vrtačce jako druhý pořízený stroj :) Nicméně, jaký máš názor na kabelové vs aku nářadí? Já jsem poměrně velkým zastáncem kabelového a aku vidím v 99% případů spíš jako nevýhodu. Zejména tu, že musím neustále dobíjet baterie, to je pro mě mnohem nepříjemnější, než si k práci natáhnout kabel, i kdyby to mělo být někam dál na zahradu... A navíc vždycky když chci pracovat, tak je baterie zase zrovna vybitá, kabel jede vždycky... :) No a pak (ačkoliv se to v poslední době asi zlepšuje) je tu vyšší cena, někdy nižší výkon, problém s životností baterií, které často po několika letech již navíc nejdou koupit (mám tu několik starých aku vrtaček, kde jediná závada je stará baterie, jinak by stále jeli) atd. U kabelu prostě nic nemusíš řešit, připojíš a pracuješ. A kolikrát bych potřeboval řezat někde, kde není k dispozici elektřina? Nikdy. Mě dává aku smysl jedině u vrtačky, tam je to někdy šikovné, když potřebuji někde vyvrtat jednu dírku nebo zašroubovat vrut... Jinde mi to nedává jakýkoliv smysl (s výjimkou když to má někdo třeba na chatu, kde není elektřina). Ale v poslední době čím dál víc vídám, že lidé hodně vychvalují to aku. Tak nevím, jestli je to jen tím, že jsem to nikdy pořádně nezkusil a že se v poslední době bateriové technologie výrazně posunuly? Ale mě přijde pořád odpornější myslet na nabíjení baterii, než natahování (i kdyby 50 m) kabelu... A obvykle samozřejmě řežu v dílně, kde mám zásuvku neustále na dosah ruky. Navíc k pile mám už stejně připojenou hadici odsávání, tak jaký je rozdíl, jestli tam povede ještě navíc i kabel :D Jinak video je suprově zpracované, všechny tipy jsem už znal, ale začátečníkům to určitě pomůže :)
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Zdravím a děkuji za komentář. Odpovím jednoduše, pokud budu profesionální truhlář a budu pracovat denně s nástroji v jedné dílně tak bych se přikláněl spíše k 230 V nářadí. Jelikož k většině bych stejně musel vést odsávací hadici na piliny a kabel na 230 V už by nebyl až tak něco na víc ... Pokud by jsem vyráběl něco občas nebo by jsem potřeboval s nářadím cestovat rozhodně bych se přikláněl k AKU programu. Já například vlastním 3x AKU 18V (5 Ah) + dvojnabíječku a rychlost nabití je opravdu rychlá. Takže vůbec s tím nemám problém, že bych musel často měnit AKU - navíc výdrž je velice solidní. Ano u všech akumulátorů se snižuje časem kapacita. U Makity bych řekl, že výdrž oproti ostatním značkám je daleko delší - jelikož jsou akumulátory při nabíjení aktivně chlazeny, elektronika si hlídá limit nízkého napětí a další ... Takže nelze jednoznačně říct jestli AKU nebo 230 V je lepší, ale je to především o tom jak se budou nástroje používat. Ještě pokud bych se například vrátil k této AKU ponorné pile od Makity, tak jsem byl hodně překvapený jak pila řeže a co dokáže vše bez problému proříznout - na to, že funguje na 36 V. Asi bych kabelovou verzi nechtěl, díky neskutečné volnosti.
@martinsyrovatka6779
@martinsyrovatka6779 Жыл бұрын
Pěkné video. Jaká jsou praktické délky lišt? Zdál se mi ideál o 1m + 2m + spojky, jenže zrovna 2m nedělají. Někde jsem četl, že by měly na pili pasovat i Parkside lišty, ale dají se třeba spojovat s Makitou lištou, neví někdo?
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Já používám dvě pravítka 1,5 m a 1 m. Spojku na spojení mám taky, ale nepoužívám ji, protože často střídám krátké a delší řezy a nechce se mi je neustále spojovat a štelovat do roviny. Takže by to chtělo pak ještě více lišt 😁. Ono hodně také záleží co budete řezat. Pokud hledáte univerzální řešení tak věřím, že s touto kombinací se dá vystačit. Ohledně Parkside lišty nevím jaké má rozměry, třeba bude někdo znát a poradí ...
@pavelbolf2597
@pavelbolf2597 2 күн бұрын
Dobrý deň, smiem sa vás opýtať aký vysávač používate v dielni? Ja potrebujem svoju stolovú pílu presunúť dnu a už to bez odsávania nepôjde. Čo som mal vyhliadnuté typy tak ma zarazilo že majú vnútri sáčok a teda mi to príde nie príliš ekonomické zakaždým keď sa naplní ho vyhodiť a dať nový sáčok. Existujú nejaké "bezsáčkové" vysavače? ktoré by sa po naplnení dali jednoducho vysypať ? vopred ďakujem :)
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom 2 күн бұрын
Dříve jsem používal obyčejný co jsme měli doma ... Teď mám vysavač od Narexu, ale na to co hledáte odpověď, tak je použití cyklonového separátoru před vysavač. Buď ho vyrobit nebo si koupit. Mám jedno starší video jak jsem ho vyráběl ze zbytků, co jsem našel v dílně. Do dnes ho používám a nedám na něj dopustit 😉 kzbin.info/www/bejne/lZ-thHhvgZpqhMk
@pavelbolf2597
@pavelbolf2597 Күн бұрын
@@TomasHORSKYcom áno to video som videl. Mohol by som sa pokúsiť to vyrobiť na základe vášho videa :) a ešte prosím vás treba sa v takomto prípade pozerať po nejakom výkonnejšom vysavači? Predpokladám že ten separátor nejaký výkon odoberie, a teda aby potom ten ťah bol použiteľný :) alebo sa mýlim?
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Күн бұрын
@@pavelbolf2597 separatorem se sací výkon o trochu sníží. Záleží jak je vyrobený a dobře utěsněný, dále co snižuje sání tak 90 stupňové spoje , je lepší dát např. 2x 45 stupňů aby snaze proudil vzduch. Ještě co se týká výkonu samotného vysavače, tak můj narex není extra silný a dá se s tím v pohodě odsávat. Např. u pilin není vůbec problém protože jsou lehké... 🙂
@ondrejbrazda7524
@ondrejbrazda7524 4 ай бұрын
Zdarec. Shanim pilu, kterou se dá nařezat lamino bez ostipani aby slo krasne ohranit. Jak to reze 18 dtd třeba?
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom 4 ай бұрын
Není problém, řezy jsou opravdu čisté a nic se netrhá. Navíc je možné zajistit si pilu pojistkou pro předřez, kdy se pila zanoří do cca 2 mm, pak se řízne materiál na povrchu, odjistí se a znovu se prořízne plná hloubka. Nicméně jsem nikdy v praxi nevyužil, protože nebylo třeba 🙂.
@Stanislavek
@Stanislavek Жыл бұрын
Jj s tím napojením řezu to je dobrá finta taky tak děláme😄ale většinou použijeme lištu potřebné délky, náhodně jsem v prodejně Al profilů kdysi narazil na 2mm silnou lištu s výstupkem stejné velikosti originál lišty 😆jen byla o pár cm širší nu což ufik jsem to, podlepil smirkovým pásem a máme teď lišty 3.2.1 metry a kolikrát by bodla i delší když zužujeme desky, používáme až 6m biodesky 😃ale už s 3 je manipulace na hraně a ne vždy je někdo po ruce 😂 tak ať se daří
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Díky! Budu muset natáčet asi více podobných videí 🙂. Tak to jsem ještě neviděl podobný hliníkový profil, který by seděl do pily, to se teda povedlo. Vím, že "Festooláci" aby ušteřily tak si kupují "Makiťácký" pravítka (jsou o dost levnější), který také pasují do jejich strojů 😁.
@frantisek_heca
@frantisek_heca Жыл бұрын
Jestli ještě mohu dotazy - prostě jsem uplný začátečník. 1. Mě prosím není pořad jasné, jaké jsou teda výhody maflu? Můžu teda v klidu koupit ponornou pilu a bude ve všem "lepší", srovnatelná, nahradím s ní plně mafl? Mě není pořád jasné, jaký je zásadní rozdíl mezi nima. Proč si někdo koupí mafl. Já si teda mafl koupil, když jsem stavěl malou šopu - na řezání OSB, prken. Ale pokud bych to vše udělal s ponornou, tak fajn, koupím teda tu a mafl nepotřebuju? :) 2. A ještě další laický dotaz - nenahradí mi dokonce i z velké míry stolní pilu? Vyrobím s ponorkou nějaký základní nábytek, aniž bych potřeboval stolní pilu? Moc děkuju.
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Zdravím, nejsem sice žádný specialista, ale rozhodně tyto dva stroje jsou určené každý na jinou práci. Tohle je jen můj názor 🙂 Mafl (neboli ruční okružní pila) - bych použil pro rychlé řezání. Prostě ho vezmu a po nakreslené čáře nějak řežu. S tím, že mi nevadí malá nepřesnost. Protože podle ruky se opravdu rovné řezy nedají moc dělat. Samozřejmě se dá k něčemu přiložit nebo použít boční doraz, ale stejně bych ho viděl na práci, když se např. staví nějaká dřevostavba a je potřeba zakrátit rychle latě, uříznout nahrubo desku atd. Co osobně nemám opravdu rád u okružní pily (skoro u všech) je to, když se najede prvně na řez. Musí se druhou rukou kryt kotouče odjistit (zasunout) a řeže se jen jednou rukou - většinou to rozhodí prvních pár cm řezu. Nebo se může držet pevně oběma rukama, ale je potřeba mít pořádně přichycený řezaný materiál. Ponorná pila = přesné řezání. Díky tomu, že pila jezdí po hliníkové liště. U ponorné pily se předem nastavuje hloubka zanoření. Pilový kotouč je schovaný a pokud chci řezat tak teprve tehdy na ní zatlačím a kotouč zajede na požadovanou hloubku. Zároveň z hlediska bezpečnosti se mi líbí, že s pilovým kotoučem se nepřijde skoro vůbec do styku. Co mi ještě napadá tak s ponornou pilou je možné dělat i řezy uprostřed desky, kdyžto s okružní pilou tohle opravdu nejde ...
@frantisek_heca
@frantisek_heca Жыл бұрын
@@TomasHORSKYcomParáda, moc děkuju za takové zamyšlení, odpověď. Mě práve jako laika taky štve ten kryt na maflu, nejradši bych ho tam neměl :) když jsem teď například dělal od oka špičky na kůlech s maflem, ten kryt je skoro vždy opruz. No, tak se ještě jednou blbě zeptám - ta ponorná mi teda mafl zdá se plně nahradí - půjde ji použít i na rychlejší řezy, ne? Tím pádem je teda univerzál - na stavbě mít jednu ponornou pilu než mí jednoho mafla?
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
@pietrpanak S ponornou pilou se toho dá udělat více a hlavně přesněji. Rychlost řezání nedokáži moc posoudit, ale moc se to také lišit nebude. Jediný úkon navíc je dát si pravítko na řezaný materiál. Jinak z velké části nahradí i stolní pilu - zejména pro velké desky je to opravdu super. Pro opakovaný řez a podélné rozpůlení např. prken, latí, atd. stolní pilu ponorná pila nenahradí.
@petrholusa5855
@petrholusa5855 2 ай бұрын
Neštípe to desku? Dá se udělat nějaká předřez a pak to dojet?
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom 2 ай бұрын
Záleží co se za materiál řeže. Když např. řežu masiv, nebo překližky tak předřez není vůbec třeba (s origo kotoučem). U lamina bych ho udělal. Jinak pila má na předřez tlačítko, kdy se zaaretuje kotouč v hloubce cca 2 mm. Vysvětluji to v tomto videu kzbin.info/www/bejne/mWiqZYSpqZyDms0 😉
@petrholusa5855
@petrholusa5855 2 ай бұрын
@@TomasHORSKYcom Super díky. Hlavně pracovní desku do kuchyně.
@jurajtkac2192
@jurajtkac2192 5 ай бұрын
Prosim Vas neviete niekto nahodou aky je rozdiel medzi DSP600 a DSP601??? Je rozdiel len v tom ze sa da pripojit cez bluetooth k vysavacu ? dakujem :)
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom 5 ай бұрын
No myslím si to také, že by se to mělo lišit pouze v možnosti připojení vysavače přes Bluetooth 😉.
@zoladkow
@zoladkow Жыл бұрын
o nie, pociąłeś Krecika 🫣
@jirkatrl
@jirkatrl Жыл бұрын
kámo když už mám ponornou pilu tak si k ní koupím dvě pravítka ne :-) po spojení dohromady proříznu myslím cca 230cm odpadá pak jakékoliv nepřesné napojování takže to je třetí a nejlepší možnost ale jinak pekné video určitě pokračuj jo a kup si lepší mikrofon
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Díky, mám v plánu natáčet další videa 😉. Dvě pravítka mám, dokonce i spojku, proč jsem to nepoužíval - potřeboval jsem udělat řezy 250 cm (délka tabule překližky), takže stejně byli krátké i spojené. Když se spojují pravítka spojkou je potřeba buď naprosto rovná podlaha nebo ideál 3 m vodováha a přesně si je vyrovnat jinak řez je do mírného oblouku. Střídal jsem neustále dlouhé a krátké řezy, takže spojování a rozpojování pravítek by byla velká ztráta času, nebo bych musel mít 3 pravítka 😁
@jirkatrl
@jirkatrl Жыл бұрын
@@TomasHORSKYcom ano mít 3 pravítka je taky dobrá věc když potřebuješ ještě delší řez já mám dvě spojená a jedno používám na kratší řezi no hobík si je asi nepořídí ale to asi ani ponornou pilu
@petrdufek5413
@petrdufek5413 Жыл бұрын
Mam na 220V a plánují kupit Aku a se zeptám jaká je výdrž baterek
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Záleží jakou kapacitu baterií zvolíte. Já používám 2x 5 Ah a naprostá spokojenost. Nemám přesně spočítáno jak dlouho bych s ní dokázal řezat v kuse, ale je to plně dostačující. 6 Ah baterie jsou nepřiměřeně o dost dražší. Doporučuji k pile pořídit nabíječku, která nabíjí 2 AKU současně: nabijecky-aku-naradi-originalni.heureka.cz/makita-dc18rd-196933-6
@petrdufek5413
@petrdufek5413 Жыл бұрын
@@TomasHORSKYcom ok díky
@TheOgi22
@TheOgi22 Жыл бұрын
Ja by som si ešte prirobil laser na vrch krytu.
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Děkuji za komentář. Kdyby se jednalo o klasického „mafla“ tak by to bylo celkem praktické. Jelikož ponornou pilu používám vždy s pravítkem tak není potřeba, protože pravítko si vždy přesně položím na řezaný materiál ještě před řezáním.
@TheOgi22
@TheOgi22 Жыл бұрын
@@TomasHORSKYcom hmmmm, na tom nieco bude.
@andrepadre3982
@andrepadre3982 11 ай бұрын
Ad puzzle - zase hromada plastu v plicích a pilinách? Jako proč proboha?
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom 11 ай бұрын
Je to jednoduché, protože řezaný materiál je podložený po celé ploše a dobře se řeže. Pokud se pila správně nastaví tak řeže necelý 1 mm do podložky. Takže, že by se z toho byl plast v plících to opravdu ne 😁. Navíc já osobně řežu buď s odsáváním a když ho nemám, tak používám respirátor ...
@andrepadre3982
@andrepadre3982 11 ай бұрын
Ad napojování - Makita má i 3m lištu
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom 11 ай бұрын
Pokud se někdo tím živý, tak ano, 3 m lišta má smysl. Pokud se tím někdo neživý, tak jako já, nemá smysl kupovat 3 m lištu, se kterou se nedá pořádně manipulovat natož převážet v autě. Je to o tom jak si pomoc s jednou lištou při delším řezaném materiálu ...
@petrvodicka7420
@petrvodicka7420 Жыл бұрын
Ahoj Tome, mohl bys mi poradit kde brousí kotouče efficut od Makity? Už pět brusíren mi kotouče odmítlo a zastoupení makita mi také neřekli kdo to umí. Díky Jinak parádní videa👍
@TomasHORSKYcom
@TomasHORSKYcom Жыл бұрын
Ahoj a děkuji! S tímto kotoučem jezdím do Brandýsku - brusič Ladislav Pohůtka. Je pravda, že když jsem mu ho dával prvně tak na něj zvláštně koukal, ale nabrousil ho. Říkal jsem mu, že ho mám do AKU pily. Nevím jestli ho správně technicky nabrousil, ale v každém případě po nabroušení, řeže zase jako nový. Zkusím se zeptat i ve skupině truhlářů na FB. Samotného by mě také zajímalo jak je to správně s nabroušením tohoto typu kotouče, když něco zjistím dám vědět ;-).
@petrvodicka7420
@petrvodicka7420 Жыл бұрын
Ahoj, diky moc za odpoved! Me jeden kotouc nabrousil pan Milan Pleva v Praze , ale rovnou me upozornil, ze zuby prebrousi do klasickeho tvaru a nedodrzi ten divny vykus ,ktery tam je. Kotouc rezal dobre, ale celkem brzo se ztupil. I kdyz vlastne novy kotouc take nevydrzel az tak moc dlouho, to muze byt zpusobeno malou tloustkou. Zacal jsem pouzivat kotouce od pilany s prumerem 160 a neni problem. Kdyby jsi neco zjistil ,budu rad kdyz se ozves nebo treba i natocis video👍
Jak nastavit ponornou pilu? Vše co jste chtěli vědět o nastavení pily | Makita DSP600Z
17:09
Je AKU frézka skvělý stroj? + Mnoho tipů a rad při frézování | Makita DRT50Z
25:17
Tomáš HORSKÝ | BUILD 4 FUN
Рет қаралды 10 М.
Кәсіпқой бокс | Жәнібек Әлімханұлы - Андрей Михайлович
48:57
Good teacher wows kids with practical examples #shorts
00:32
I migliori trucchetti di Fabiosa
Рет қаралды 12 МЛН
Nemilé překvapení - vodicí lišty pro ponornou pilu jsou různě tlusté!
10:10
Dělejte něco! Tomáš Krásenský
Рет қаралды 20 М.
JAK SI VYROBIT KUCHYŇ - Speciální díl o kuchyni | VYROB SI SÁM
12:11
Tomáš HORSKÝ | BUILD 4 FUN
Рет қаралды 5 М.
Jak udělat perfektně čistý řez v kutilské dílně na stolní, pokosové či ponorné pile
5:17
Does the average DIY'er really need a Plunge Saw?
19:03
Proper DIY
Рет қаралды 284 М.
Railsaws: Makita SP6000 vs Festool TS55
23:44
Alastair Johnson - Freebird
Рет қаралды 760 М.
MAKITA DSP600 Track saw tip and blade alignment check
8:31
The Tall Carpenter
Рет қаралды 85 М.
FESTOOL | Ponorná pila a její možnosti
3:35
Festool Česká republika
Рет қаралды 29 М.
Do I REGRET not buying the Festool? Makita Track Saw 1 year review || The Recreational Woodworker
16:13
Кәсіпқой бокс | Жәнібек Әлімханұлы - Андрей Михайлович
48:57