TO JEST TO . JAKI PIĘKNY ZESTAW NA TAKIEGO "BYKA " JAK TEN " JELEŃ " . DOBRY PRZYKŁAD DLA INNYCH ROLNIKÓW . SERDECZNIE POZDRAWIAM .
@PiotrJanik674 жыл бұрын
Jestem zmęczony po pracy i nie chce mi się pisać ale 👍👍👍👍 taiego mądrego czlowieka warto posluchać . Panie Piotrze szacun ☺👍👍👍 . Pozdrawiam
@janw44114 жыл бұрын
Heh, fajnie że filmik wleciał brakowało mi was😃
@emilkaemilka30394 жыл бұрын
No nareszcie filmik jakiś jest 😃
@luckylukasz70834 жыл бұрын
jak dżdżownice przetniesz na pół to masz dwie dżdżownice :D
@ksaweryzgospodarstwa59844 жыл бұрын
Racja a jak na trzy części to ta pośrodku przeżyje też?
@DanielDaniel-rz8nv4 жыл бұрын
@@ksaweryzgospodarstwa5984 znowu mądrze ;)
@polishhomestead34854 жыл бұрын
Łapka 👍 w ciemno
@bartek64774 жыл бұрын
Witam...,ten wał na przód jak pytał mój poprzednik ma jakąś nazwę..? Bardzo interesujące rozwiązanie...👍👊
@wisconsin51784 жыл бұрын
podpinam się pod pytanie
@tataksawerego68764 жыл бұрын
Kockerling Sternopack
@waldemarmoscicki11124 жыл бұрын
Super 😉
@Dziadek35604 жыл бұрын
Pięknie to wygląda a po co pług według mnie pługiem płytko orać a dno bruzdy wzruszać a przez to ograniczyć ładowanie tej żyznej gleby na dno bruzdy Według mnie to duża strata i zachwianie biologiczne gleby jak się po kilku latach bezorkowej uprawy wykona orkę Mamy lucernę kilka lat to po co ją orać uprawić bezorkowo i dalej tak uprawiać Naprawdę ładnie to wygląda pozdrawiam
@dariuszzurek38004 жыл бұрын
Ziemia żyje. Jest pięknie, będzie plon 👍. Pozdrawiam.
@goscgosc47734 жыл бұрын
Jak żyje nie widziałem takiego wału tego na przednim tuzie, opowiesz coś o nim? Jestem ciekawy bo chce kupić cos zimą i jestem ciekawy jak się sprawdza Twój itd.
@wisconsin51784 жыл бұрын
podpinam się pod pytanie
@ksaweryzgospodarstwa59844 жыл бұрын
Kockeriling Sternopack chyba znowu zaczeli go produkować. Fajny bo daje radę na suchych lekkich glebach. No i można wozić worki i kamienie na nim.
Będzie jakiś odcinek o orce zimowej w ekologii, chciałbym się dowiedzieć coś więcej na ten temat. U mnie w okolicy są tacy co twierdzą że w ekologii lepsza jest orka na wiosnę.
@SzlakiemRolnika4 жыл бұрын
orka na wiosnę na mokrzejszych działkach, gdzie mokro tam chwast rośnie. Ja jestem zwolennikiem jednak zimowej, z mocniejszą uprawą na wiosnę, aby przed siewem już wiosenne wschody chwastów zniszczyć. Jestem ciekaw opinii Pana Piotra?
@tataksawerego68764 жыл бұрын
Orka na wiosnę ma tylko uzasadnienie jak jakaś uprawa nie wyjadzie albo mamy obornik na wiosnę do rozrzucenia albo z kukurydzą na ziarno zostaliśmy do grudnia, albo mamy poplon ozimy itd. Zrobimy o tym materiał. My albo orzemy na zimę albo bezorkowo na zimę albo ziemia jest obsiana jakąś rośliną na zimę(dwa plony).
@mikoajpawlikowski79564 жыл бұрын
Była by możliwość podesłania zdjęć poskromu i jakiegoś schematu jak posiadacie? Mam zamiar zbudować u siebie bo z tymi bykami to tak jak walka z wiatrakami. Bezpieczeństwo przede wszystkim!
@xyzxyz67704 жыл бұрын
Na kiedy planujecie siew pszenżyta mniej więcej ?
@ksaweryzgospodarstwa59844 жыл бұрын
Jedno jutro a po kukurydzy to jeszcze nie wiem, bo kukurydza na polu.
@joelin49084 жыл бұрын
bardzo madre porady
@TheLosiek944 жыл бұрын
Co do Grubera, nie zapycha się na 2 rzędach? Polecacie go? 😉
@tataksawerego68764 жыл бұрын
Kverneland ma w gruberze CLD (2 rzędy) skrzydełka pod małym kątem i mniej zapycha od polskich konstrukcji. Ale teraz brał bym CLC ma trzy rzędy bez skrzydełek.
@jankowalczyk23624 жыл бұрын
Film super. Te kopczyki od dżdżownic to koprolity. Ile kg żyta na ha siejecie?
@tataksawerego68764 жыл бұрын
160-170kg
@SKLEPAGRORAY4 жыл бұрын
Super filmik,łapeczka w górę, jest sub już dawno zapraszam do mnie 🙂
@afar84834 жыл бұрын
Lepiej po deszczu bo szybciej wschodzi sprawdzone w tym roku. Wysiane w przesuszoną ziemię schodziło dłużej niż zasiane w mokrą zlepiającą się ziemię. Druga sprawa ziemia na wierzchu ubita pod spodem luźna.
@andrezjsdasc91804 жыл бұрын
Jak robicie próbę kręconą to ile razy kręcicie?
@ksaweryzgospodarstwa59844 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/gprdY4uXmdRqkMk
@zts16team4 жыл бұрын
Co to za wał ? Jaka firma ? Do bezorkowej uprawy siewnik talerzowy by się przydal
@ksaweryzgospodarstwa59844 жыл бұрын
Tak może na przyszły rok zmienimy na talrzowy .
@DanielDaniel-rz8nv4 жыл бұрын
@@ksaweryzgospodarstwa5984 talerzowy i owszem - problem zapychnia się jakoś rozwiazuje. Tylko zwrućcie prosze uwagę że przecież ten wasz obecny co macie amazone ma większa ilośc redlic niż standardowy a więc tym samym moze mieć większa tendencje do zapchania właśnie przez to. A dlaczego o tym wspominam? - bo myślę że przy waszym sposobie użytkowania tj. przy tej ilosci uprawek co robicie to redlicowy siewnik tylko w standardowej ilosci redlic powinien i tak dawać radę moim skromnym zdaniem . Pozdrowiinka dla Was :)
@mateusz-06264 жыл бұрын
Nie myśleli Państwo nad zakupem nawigacji ? Patrząc na wielokrotność zabiegów agrotechnicznych jakie wykonujecie to chyba opłacalna inwestycja .
@tataksawerego68764 жыл бұрын
Ja stary już operator z zamkniętymi oczyma siewnikiem bez znaczników sieje. Ale Ksawery napewno będzie miał ciągnik z nawigacją. Najbardziej to teraz do rozsiewacza nowozów by się nam przydał.
@SzlakiemRolnika4 жыл бұрын
kurczę, sporo tego perzu macie - teraz rozumiem, czemu mówiliście że tylko perzu się boicie 🤪Ja z kolei walczę z ostem. Swego czasu również był problem z rumianem ale odpowiednie pH i problem zniknął. Jestem pod wrażeniem jakie ładne połacia pól macie - w moich warunkach nierealne. Jeśli chodzi o siew, musiałem dostosować terminy i normy wysiewu do moich warunków - zimnych, górskich z dużą presją zwierzyny łownej. Najlepiej wychodzi 1 do 1,5 tygodnia szybciej niż robiłbym to w centrum Polski z 30% większą normą wysiewu. Lepsza walka z chwastem i mniej placów po zwierzynie. Sprzedajecie zboża czy tylko wykorzystujecie na skarmianie? Pozdrawiam serdecznie i namawiał na pierwszego Live'a!
@ksaweryzgospodarstwa59844 жыл бұрын
Perz to zależy od roku czasami problemu nie ma, często jak przeginamy z użtkami kośnymi na gruntach ornych to się zaperza. No i słabe ziemie bardziej się zaperzją bo uprawy są kiepskie na nich. Teraz siejemy Żyta dlatego ciągle temat Perzu poruszamy, zresztą w komentarzach były pytania o perz często. Pozostałe 120 ha perzu nie ma yyy chyba hehe. Wszystko na pasze i jeszcze dokupujemy. Live może będzie zobaczymy, jeszcze prezentacja gospodarstwa by musiała być.
@SzlakiemRolnika4 жыл бұрын
@@ksaweryzgospodarstwa5984 no z tą prezentacją to tak ostrożnie 😀 to sporo macie bydła w takim układzie - podziwiam Wasze gospodarstwo 💪💪
@ksaweryzgospodarstwa59844 жыл бұрын
@@SzlakiemRolnika Nie nie pasza ze zboża idzie głównie dla trzody. W gospodarstwie są Bydło,Świnie i Brojlery. Dziadek zajmuje się trzodą i kurczkami, też gotowa eko pasza kupowana jest od SBP Parowicz. Pozdrawiamy.
@SzlakiemRolnika4 жыл бұрын
@@ksaweryzgospodarstwa5984 aaa to już w ogóle 🥰🤩
@dawidg.92704 жыл бұрын
U mnie w okolicy pole prawie 300ha w jednym kawałku bez słupów (nie licząc tych na miedzy) i rowów, płaskie jak stół, wymiary to prawie kilometr na trzy.
@Patryk-fj4fx4 жыл бұрын
Jesteście bardziej za uprawą bezorkową czy orkową interesuje się uprawą bezorkową na lekkich glebach
@tataksawerego68764 жыл бұрын
Jesteśmy zawsze za bezorkową, ale niestety w ekologii trzeba też pług mieć przygotowany.
@dominikdankowski94154 жыл бұрын
Witam Czy miał Pan doczynienia z Skrzypem Polnym na swoich polach Jak tak to jak se pan z nim poradził Pozdrawiam PS. Bardzo fajne filmy ,oby tak dalej
@SzlakiemRolnika4 жыл бұрын
Do niedawna skrzyp był uważany za roślinę wskaźnikową niskiego pH. Rośnie głównie na podmokłych ziemiach. Zwalczanie zacząłbym od uregulowania pH jeśli nie jest, jeśli podmokły teren to dren a samo mechaniczne zwalczanie analogicznie do perzu.
@mateuszwalczuk49934 жыл бұрын
Raczej potrzeba wapna
@tasior32114 жыл бұрын
''Kto sieje w błoto ten zbiera złoto''
@urzedniknaroli36414 жыл бұрын
Dotyczy zbóż jarych:)
@tasior32114 жыл бұрын
@@urzedniknaroli3641 W obecnych czasach corocznej suszy to już nie ważne czy dotyczy jarych czy ozimych.
@Themarcinrolnik4 жыл бұрын
tak ciekawie opowiadacie a takmało subów macie:/
@robertcegielski45914 жыл бұрын
Dobra robota, ale trudno się zgodzić że uprawa bezorkowa bardziej napowietrza glebę, głębokie przewietrzenie potrafi uruchomić potas co w ekologi może mieć znaczenie. Poza tym to co uznaje sie za zaletę bezorki tj akumulacja papu w wierzchniej warstwie z biegiem czasu jest błędem. Czy jestem za orką? Nie jestem za zdrowym rozsądkiem. Nie chcesz orać? Zasiej rośliny które zaorzą za ciebie. Dziekuje za filmy Wasz serial jest nielicznym z tych które mnie nie nudzą. Pozdrawiam
@tataksawerego68764 жыл бұрын
Dziękujęmy za spostrzeżenia. Pozdrawiamy.
@dawidg.92704 жыл бұрын
W no-till też rośnie a się nie miesza, ale jak piszesz uprawę robią międzyplony głęboko korzeniące.
@tataksawerego68764 жыл бұрын
@@dawidg.9270 Ja raz zasiałem Lucerne No-till w ściernisko po Życie i spoko mam ją do dzisiaj. Na przyszły rok planujemy Kukurydze No-till w łamane Żyto zasiać, czy wyjdzie nie wiem.
@dawidg.92704 жыл бұрын
@@tataksawerego6876 kto nie spróbuje ten się nie przekona.
@Andrew-pg5it4 жыл бұрын
jeleń ma moc
@ksaweryzgospodarstwa59844 жыл бұрын
coś tam jeszcze zostało mocy w nim
@ukaszjeszkowski81064 жыл бұрын
Jakie 18 jeśli dwa razy po 6 i plus 3 to daje nam 15 nie 18 😁
@ksaweryzgospodarstwa59844 жыл бұрын
3 x gruber szedł po 6l i raz kultywator 3l to 21l/h choć czasami też robimy na 2x gruber.