Super video, jak je u tebe zvykem. Hezký exaktní přístup k tak zdánlivě banální problematice, jako jsou konektory. Díky!
@SandWire3 жыл бұрын
Nevím jak ty to děláš, ale vždycky uděláš video na něco, co mě zajímá a v nedávné době jsem nad tím přemýšlel :)
@janvolesak52723 жыл бұрын
Díky za super analýzu s ukázkami. Musím pochválit tvůj přednes! To se jen tak neslyší. Dá se to poslouchat bez toho aniž by mi něco výrazně vadilo, což se rozhodně nedá říct o všech videích na YT.
@rzkpetr3 жыл бұрын
Ano musím s tebou souhlasit, že přednes je krásný,jen bych se poohlédnul po nové židli,nebo bych řekl sousedovi aby něco nařezal na zimu 😂. P.S.: Klidně ti Jirko na ní přidám.
@jankupka80933 жыл бұрын
Super video. Pěkný přednes a kvalitní a relevantní informace.
@skopyhoTechChannel3 жыл бұрын
pěkný obsáhlý test. skvělá práce!!! jen tak dál.
@martyd4203 жыл бұрын
Zajímavé srovnání, díky :) Tu zrůdnost jménem cinch jsem potkal nedávno na servisu... a teď si sedněte... na 3A/42V nabíječce k elektrokolu :D Originál od výroby a ani to nebyla ta pseudobezpečnostní varianta, kdy kolík nepřessahuje stínění ven...
@jiribekr3 жыл бұрын
tak to je docela extrém :D stejně jako když PS valí do Type-C 12,6V natvrdo
@stanislavzeslusovic69892 ай бұрын
@@jiribekrvývoj se posunul. K mému novému tefonu výrobce dodává 67W nabíječku s opravdu silným kabelem.(20V/3,2A) Tak jsem ji hezky schoval a používám tu od staršího. Dávám nabíjet při cca 30 odpojují na cca 80%. Původní telefon jsem takto nabíjel a je funkční, ale bohužel zastaralý.
@carsandtools3 жыл бұрын
Naprosto super video, díky. (A poučka, že u čínské elektroniky a dílů je potřeba maximální papírové zatížení vydělit dvěma se opět potvrdila. :D )
@DrAjASK3 жыл бұрын
*17:19* - prosím, koľko AMPÉROV je optimálne pre _šróbovací?_
@jiribekr3 жыл бұрын
24:52
@DrAjASK3 жыл бұрын
@@jiribekr ďakujem, už som si aj sám všimol 👍
@stanislavzeslusovic69892 ай бұрын
Ahoj Jirko, prodaval jsem součástky mezi lety 1994-2018, tak jsem měl přístup k data sheetům v době, kdy internet byl ještě v plenkách. Koncepce konektorů je různá, některé jsou prostě navržené na sestavení a pak pripadný servis nic víc. Např mosazné fastony po 25 zasunutí mají garantovanou desetinu proudu. To samé např 4pin CN kopie konektorů molex39012040 osazené zase CNkopii pocinovanym pinem z tenčího plechu ano i tam se šetří. Pritom se daji koupit i original fosfor bronzové s 30um Au samozřejmě cena za pin je jinde, když jsme řešili odrušení PC pro měření velmi slabych signálů, tak bys nevěřil o kolik dB pokleslo po výměně pinů měřené pozadí. Cinch je AV konektor a opět se dělá kvalitnější celokovová varianta i s nariznutym střednm kolikem i obvodem a izolaci, co se pri letování nerozteče. GM je myslím stále prodává do 30Kč. tomu plastaku a stíněné dvoujince jsem se vždy vyhýbal. Pouzival jsem mikrofoni kabel. DC konektory rozhodně max 3A a 5A jedině pokud je na odizolování použitý tepelně odolný materiál profi vyrobce switchcraft, Neutrik. Když jsem byl nucen letovat levnější konektory pouzival jsem cin s nízkou teplotou tavení cca 190-200°C složení myslím 62%Sn37%Pb1,6%Ag tavidloMLT408. Pozor, tavidlo je mírně vodivé, nepouzivat na VN. Teď trošku z oddělení military: Tělo FCT např FM7W2P1-1506/FM7W2S1...Dutinka FMP007S103, kolík FMP007P103 dutinky garantovaných ≤1mR 40A i po 500 zasunutí max průřez 10mm². Silná konstrukční podobnost s XT60 jen trochu robustnější. Navíc piny pro ntc a komunikaci. Samozřejmě že se cena nedá srovnávat, jen jsem chtěl napsat, že existují řešení ještě v únosné ceně.
@martinbearplacek3 жыл бұрын
Máš super nápady. Díky.
@Edisson.3 жыл бұрын
Krásné a poučné video 👍, škoda že tam nebylo víc záběrů ze zkoušení. Jenom bych doplnil i Fast-ONy mají různou konstrukci styčných ploch, sílu materiálu pro různé proudové zatížení stejně jako banánky a dělají se i se zámkem proti vytržení, jsou k nim i spešl kryty, vypadají jak kryty nasaditelné na Fast-On z čela(tedy i po zakrimpování), ale při zatlačení odemknou zámek. Je spousta druhů a dělají se i typy co až do 500°C nemění mechanickou odolnost. Já osobně používám banánky Hirschmann většina má lamelovou konstrukci, ale mám je i v provedení pevného trnu s boční pružinou - typ SKS. Pro laboratorní použití se vyrábí i duté banánky (používané i v audio technice), jde o pozlacenou pérovou trubičku se speciálním vlnovcovým zámkem, jdou libovolně stohovat a tak mohu do sebe zasunout dvě špičky proti sobě a zezadu do nich další, nebo díky vlnovcovému zámku nasadit třeba i na jazýček Fast-ONu. Když jsem si vyráběl mikro - obráběcí stroje, brusky, pilu a soustruh, tak jsem pro napájení zvolil konektory XT-90 a za sebe mohu říct naprostá pecka pro moje zatížení 24VDC a max 500W motor i s obrovskou rezervou. Jen mne trochu zaskočilo, že se narozdíl od XT 60 nedělají v panelovém provedení (naštěstí je lze dobře upravit na panelové provedení). XT 90 se vyrábí i s dvěma pomocnými a XT 120 se čtyřmi pomocnými kontakty a pokud to stačí, mohu mít přes jeden konektor zapojený i balancér, nebo ovládání. Jeden life hack na závěr: u napájecích konektorů (ten co se vám roztavil) vždy opatrně proletuji zálisy (trn - pájecí vývod, závit - pájecí a kotvící vývod) a od té doby co to dělám nemám problém s vyhřátím, nebo dokonce s výpadky napájení či signálu, takto proletovávám veškeré zalisováním ukončené konektory, tedy i Jack, RCA a BNC - musí se však postupovat velmi opatrně, aby nedošlo k tepelnému poškození dielektrika konektoru a tím k jeho definitivní záhubě. Hodně úspěchů v další tvorbě a krásný den přeje 😷 Tom EDIT: Tak jsem náhodou našel i XT90 v panelovém provedení, ale na Aliexpresu a dokonce jsem tam našel JX co vypadá jako XT120, ale má 9 pomocných kontaktů.
@dxdxdxxd2 жыл бұрын
Čau, prosím o radu, hledám na internetu už dlouho ale marně, konkrétně stohovatelné lamelové banánky, prostě buď když už jsou stohovatelné jako v ose(nechci ty stohovatelné o 90°) tak jsou bez lamel, ale jen s tím točícím nesmyslem, který se opotřebuje brzo, a když už mají lamely, tak zas nejsou stohovatelné :D Díky, předem
@jiribekr2 жыл бұрын
Tak to jsme dva, bohužel to mám taky tak
@radoslavmichalkopera Жыл бұрын
Ten test konektorov je skvelý aj po dvoch rokoch od uvedenia. Pred chvíľou som to dopozeral. Mal som tušenie, že banániky (nie tie rozštvorcované ale tie s tými pružinkami) a tie XTxxx budú asi najlepšie. Samotné RCA sa mi osvedčlili ako lepšia volba pred JACK v oblasti audia. Používam RCA (cinch) na napájanie vŕtačky na plošné spoje, to zvláda bez problémov. Väčšie prúdy by som sa neodvážil cez ne viesť lebo to lisovanie na tom konektore, ktoré vyčnieva z toho cincha je nehaneble nespoľahlivé. Zvlášť u tých plastových najlacnejších. Tie celokovové sú celkom spoľahlivé. Pozor! Čínan ich predáva a sú dva typy. Jeden čo sa dá pájkovať a druhý čo sa musí bodovať. Pohľadom sa to nedá poznať. Mal som s čínanom o tom spor. Skončil som to tým aby to na jeho stránke napísal. Opäť nádherne spracované. Ďakujem.
@KarelDřízal Жыл бұрын
Dobrá práce, sám si XT60 a XT90 užívám. Zajímalo by mě jejich srovnání s konektory Anderson. Ještě jedna věc - USB mini, micro, C. Na první pohled v případě nabíjení popírají fyziku. Opravdu jejich titěrné kontakty obstojí při proudech cca 3 A? Díky
@noplastik3 жыл бұрын
Ahoj. Cinche/RCA prý původně byly určeny na napájení nízkopříkonových věciček. Pak nějakého troubu napadlo, že se budou používat jako signálové a to se bohužel dostalo i do HIFI (zlaté DIN pětikolíky - i když materiálově taky nic moc). Přitom prý nemají normovaný rozměr, takže od různých výrobců si nesednou. Někde je dokonce vůle mezi vnějšími kontakty, některé se musí doslova narvat. Momentálně mám objednané MC4 k solárním panelům, půjde přes ně cca 10A. Číňané jim dávají 30A, asi do ukápnutí :D. Podle obrázku jsou provedením nejblíž 4mm kulatým fastonům (pocínované ?). Nemám stab.zdroj 20A, abych udělal srovnatelné měření. Ale kdybys chtěl, můžu - až přijdou - poslat pár kousků na doplnění testu. Napiš jestli ještě platí číslo účtu, rád přispěju. Zdravím Jiří :)
@jiribekr3 жыл бұрын
Ahoj, v testu budu pokračovat utěsněnými konektory a MC4 snad taky zařadím. Jenom to nebude tak rychle, mám toho před sebou dost nahrnutého. A za podporu děkuji, číslo platí :)
@jiribekr3 жыл бұрын
objednano
@zdenekzalis59163 жыл бұрын
Díky za video. Nemusím to testovat sám.
@AdamBednarikk3 жыл бұрын
Super video, pomohlo :)
@Jojo-jt9vy3 жыл бұрын
Super ďakujeme 👍
@zdenekmaniak30453 жыл бұрын
super ukázka,tvoje videa mi moc pomáhají,vyučuje se elektrikářem tak se mi informace hodí díky,mužu se zeptat?Vy jste taky elektrikář?
@jiribekr3 жыл бұрын
Díky za uznání. Ano, jsem elektrikář s vyhl.50 §8
@spac15653 жыл бұрын
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli mi doporučíte fastony s zámkem nebo bez. Bez zámku se lépe shánějí. Chtěl bych slyšet vaš názor a zkušenost s těmito konektory. Předem děkuji.
@jiribekr3 жыл бұрын
No tak můj nazor je takovej, že to má člověk kupovat podle potřeby využití. Když je riziko vytržení, tak zámek.
@Pidalin3 жыл бұрын
Ty kulatý DC konektory jsou příšerný, konečně mi to někdo věděcky potvrdil, kolikrát to nemá vubec kontakt, pak zase má, pak zase trochu má, pak zase ne.......hrůza. Tvoje nenávist k cinchi je pro mě docela divná, jako jasně, každej někdy měl mizernej cinch, ale když se podívam na cinche na svojí Yamaze a píchnu do toho ňákej slušnější kabel, tak to tam drží dost solidně. SCART byl tragédie, kdybych věděl kdo ten konektor vymyslel, tak ho prostě pojedu potrestat, pokud ještě žije. :-D Mohli tam dát aspoň šroubavání jako to má třeba DVI nebo VGA konektor, to by aspoň něco vyřešilo, ale to by nad tim museli přemejšlet, ten kdo vyvinul scart nepřemejšlel vubec.
@gronza44512 жыл бұрын
Ahoj. Chtěl bych se zeptat kde prosímtě kupuješ xt60 ? Co jsem se díval na internetu, tak cena se pohybuje mezi 24-60kč za pár a to mi přijde docela velké cenové rozmezí.
@jiribekr2 жыл бұрын
top kvalita - Amass z TME obyč kvalita z aliexpressu (youtube maže komenty s odkazama, dam ti to rozkouskovaný, smaž si mezery): https :// www .aliexpress .com /item /33061763696 .html
@gronza44512 жыл бұрын
@@jiribekr Super. Moc děkuji 🙂
@petersotak55113 жыл бұрын
Super mega video. Ani nevieš koľko času a financií si mi ušetril.
@pavjaro3 жыл бұрын
Perfektní test. Prosím, nemáte také otestované DIN audio konektory? (Pětikolík, sedmikolík, ...) a také miniDIN?
@jiribekr3 жыл бұрын
ty jsem netestoval, je to už spíš historie
@iaadsi3 жыл бұрын
Jinak u XT60 není nominální proud 60 A, ale jen 30. To číslo v názvu je Imax, Inom je vždy polovina.
@jiribekr3 жыл бұрын
Dobré vědět, takže dlouhodobě 30
@Benik3333 жыл бұрын
Moc pěkný. Ještě bych přidal kulatý GXka (GX12, GX16...), který jsou zajímavý, pokud potřebuje člověk více pinový konektor s rozumnými rozměry a případně s pevným spojením :) Jinak Dean-T sice nic moc, ale když jsem sháněl co nejmenší konektor s co největším proudovým zatížením, tak mi vyšel nejlíp právě Mini Dean-T (9mm), na mini Quadcoptery lepší jak JSTčka :D Celkem mě překvapil rozdíl mezi 3,5mm BLDC a XT60, protože XT60 má defacto v sobě taky 3,5mm "banánky". Stejně tak EC03, který se sice hůř rozpojujou jak XT60, ale zase člověk nemusí řešit bužírky.
@Derrykovo3 жыл бұрын
31:10 "Doufám, že jste si z tohohle videa jste si vzali maximum". Také doufám. Pro mne určitě přínosné. Teď jen nahradit DC za něco (vlastně cokoliv) lepšího. Dělají se nějaké krytky na přívody XT60? Ty obnažené přívody se mi nelíbí. :(
@davidpolacek49023 жыл бұрын
prodávají se xt i s krytkama
@samsu59613 жыл бұрын
Stačí to zafouknout teplem smrštitelnou bužírkou a je po starostech :D
@Vashk13 жыл бұрын
Ahoj, pěkné video. Jen dodám, že při pájení se může dostat tavidlo (kalafuna) do styčných ploch konektoru a přehřátím materiálu se konektor a drát povolí (přestane pružit, může se dříve zlomit).
@jiribekr3 жыл бұрын
Při pájení nových nebo dobře skladovaných konektorů bohatě stačí kalafuna co je v cínu. V tomto případě ji není tolik na naštěstí nikam neutíká. Každopádně máte pravdu, je potřeba toto sledovat a když se to stane, očistit to mechanicky nebo isopropanolem.
@rcfanaticxcustomsbrno57483 жыл бұрын
Super video jako modelář budu toto video doporučovat začátečníkům ať se přiuči. Používám jen DEAN T vydrží mi cca pul roku. Ale přemýšlím že přejdu na XT. Co si myslíš o XT 90?
@jiribekr3 жыл бұрын
S XT90 jsem nedělal, ale určitě na tom bude líp.
@rcfanaticxcustomsbrno57483 жыл бұрын
@@jiribekr má to smysl na lipo 2s?dekuji za odpověď
@jiribekr3 жыл бұрын
@@rcfanaticxcustomsbrno5748 záleží na proudu co ta lipo dá samozřejmě u lipo se udává kapacita a maximální proud se udává jako násobek kapacity. Takže třeba 2Ah lipo s 10C bude schopna dát proud 2Ah * 10C = 20A Do nějakých 100A pulzně / 40A dlouhodobě se nechá XT60 použít bez problémů. Hlavně je to asi nejčastější konektor.
@spac15653 жыл бұрын
Dobrý den. Mohl bych dostat odkaz na ty banánkové zdířky? Předem děkuji.
@jiribekr3 жыл бұрын
www.aliexpress.com/item/32871905530.html případně stejné se prodávají na TME a GME
@amperak3 жыл бұрын
Supr test, ještě bych je zlkusil všechny dát do série a dát zkrz ně nějakej proud a vyhřát je. často se teplem unaví a zhorší parametry. ty bnánky s tim roztažlivým točícím se vehementem opravuji tak, že ho zapájím, aby se netočil. normálně jsou v pohodě, ale odejdou na to že se znečistí ty styčné plochy... na XT60 mne točí fakt, že nemají žádnou mechanickou oporu pro vodiče. třeba červené konektory dutinka-zdířka mají krycí plast, který kreje vodiče. a blbou vlastnost že zdrojový je přepolovaný proti spotřebiči. musí se hlídat.
@jiribekr3 жыл бұрын
Opora pro vodiče se dá použít celková buzirka přes konektor a trochu přes vodiče, ale není to nic moc. Ještě se mi nestalo aby se mi drát u XT60 zlomil.
@amperak3 жыл бұрын
@@jiribekr dík za info
@atilaigelit25283 жыл бұрын
@@amperak existujú xt60 aj s krytom na vodiče
@adriantunka6213 жыл бұрын
Kde ty xt 60 kupuješ?
@jiribekr3 жыл бұрын
Kvalitnější amass z tme, obyčejné aliexpress
@adriantunka6213 жыл бұрын
@@jiribekr dík
@neilzxD3 жыл бұрын
taky jsem nedavno prechazel presne na tyto lamelove bananky, jsou naprosto perfektni, nic jineho uz domu nechci :-) jedine co me na nich trochu vadi je dost volne plastove pouzdro takze porad musim koukat jestli neni otvor v samci na pul zakrytej pouzdrem kdyz ho potrebuju propojit s dalsim kabelem
@jiribekr3 жыл бұрын
Mně trochu vadí že u některých multimetru se při vysouvání šprajcne ta čepička a banánek nejde vyndat
@Biturbak3 жыл бұрын
Super, diky!
@zdenekzdenek31243 жыл бұрын
Opět podařené video dík
@Rosi20012 жыл бұрын
U těch konektorů XT60 je od výrobce proud 60 A, ale domnívám se že se jedná o oba dráty dohromady paralelně, takže v tabulce mělo být jmenovitý 30 A. Dlouho jsem to hledal, protože všude píšou něco jiného :) Já jsem začal používat menší XT30. Také jsem si nakoupil pro menší proudy JST RCY, ten má jmenovitě 3 A, a ty co jsou s předpřipraveným kabelem (AWG24) jen 2 A. Také mne zajímají modelářské servo konektory, ty jsou snad ještě horší tak o třetinu než JST, ale dohromady pořádně nevím kolik zvládnou a jaký kabel nejlépe použít, a ani kolik má vlastně servo odběr :D
@jiribekr2 жыл бұрын
XT60 používám teď už v podstatě úplně všude, přenese mi vyšší proudy než většina banánků. Nedávno jsem "naskladnil" XT90 včetně antispark provedení, budu je testovat na FV systému, konkrétně u baterií. JST RCY rád nemám, dají se strašně snadno přepólovat. Místo toho jedu JST-XH a JST-SM.
@janzeiner88243 жыл бұрын
Pěkné video. Jen mi na něm chybí zajímavý konektor PowerPole, který by byl schopný konkurovat xt. Nebo taky EC3 konektor...
@jiribekr3 жыл бұрын
S EC3 jsem se snad nikdy nesetkal a s powerpole už vůbec, proto nebyly zařazeny do testu. O EC3 ale vím že existuje, avšak když jsem ho nikde neviděl, nemá cenu ho používat. Test jsem prodávěl pouze u známých nebo všudypřítomných konektorů, protože jsem se snažil držet ve vodách kompatibity s aspoň něčím, co se běžně používá.
@janzeiner88243 жыл бұрын
@@jiribekr EC3 je málo používaný, ale PowerPole je v poslední době čím dál používanější. Bývá i ve větších UPS od APC a pod.
@jiribekr3 жыл бұрын
@@janzeiner8824 Docela se mi líbí jeho stohovatelnost a tudíž škálovatelnost, možná v budoucnu se na něj mrknu.
@petrslansky66598 ай бұрын
Bananky 2mm?
@jiribekr8 ай бұрын
To už se dnes nepoužívá
@vcelarskeKurzy3 жыл бұрын
pěkné
@petrk91943 жыл бұрын
V přehledu chybí velmi kvalitní modelářské konektory MP-Jet. Doporučuji otestovat a porovnat s konektory XT60
@jiribekr3 жыл бұрын
V životě jsem se s tím konektorem nesetkal a z jeho ceny jsem si sednul na zadek :D používají se někde?
@petrk91943 жыл бұрын
@@jiribekr Cena je sice vyšší, ale odpovídá kvalitě. Používáme je v soutěžních leteckých modelech, kde potřebujeme opravdu spolehlivé spojení, při nízké hmotnosti a malých rozměrech. "Bullet" konektory mají veliký problém - pružinky vedou velké proudy a po čase ztrácejí pružnost, nebo praskají. Konektory MP-Jet jsou silně zlacené a mají silné pružiny na obvodu "samičky", přes které neprochází žádný proud (jsou mimo styčnou plochu kontaktů). Používám je skoro všude, jako spolehlivé náhrady "Bullet" konektorů. MP-Jet jsme začali používat mnohem dříve, než se na trhu objevily XT60. XT60 mají v podstatě jen napružené středové kontakty, které se také mohou vyhřát. Jsou ale velmi robustní a veliké, takže obvykle hodně vydrží. Osobně je nepoužívám, protože již mám na všech bateriích MP-Jet, které tu byly dříve. A také pro jejich velikost. V soutěžním "speciálu" je někdy velikost a hmotnost problém. Deans-T jsou velmi nespolehlivé. Plastové pouzdro občas praská a konektor potom náhodně přerušuje a vypaluje se...
@jiribekr3 жыл бұрын
@@petrk9194 Chápu, když člověk honí každej gram, cenu neřeší. No já jsem video bral hlavně z toho úhlu pohledu, že někdo si bastlí různé přístroje a neví jaké konektory má používat. Protože občas něco starého vyhrabu a plácnu se do čela "jó já tehdy používal tyhlety pitomý konektory". Ten MPjet bude mít tedy místo ve vašich kritických aplikacích, ale jeho cena jej činí nevhodným na běžné bastlení. Třeba zrovna teď jsem dokončil stmívatelnou lampu se stativem s čipem Cree XHP 70.2 a tady je přívodní XT60 stále slušný overkill. Nejvíc namáhaný XT60 mi tahá asi 20 ampér, je to na bunkru který opravuji a je tam s ním zapojená celá 12V část, která statečně odolává vlhku, mrazům a proudovým nárazům z měniče na 230V. XTčkama připojuju vše od autonabíječek přes svou autolednici až po rychlonabíjecí měniče.
@pavelkolar54213 жыл бұрын
Tak by mne docela zajímalo, jak by v hodnocení obstály FRB konektory, které se vyráběly v Jihlavě. Tuším že se dělaly ve 2 rozměrech pinů - průměr 0,8 a 1,6 mm. Byly kvalitně pozlacené a měly téměř konstantní přechoďák. Tedy pokud si to pamatuju dobře 😁
@jiribekr3 жыл бұрын
Hehe, těch mám tuším plnou bednu. Můžu někdy vyzkoušet
@shelekhov3 жыл бұрын
A co EC5?? nejlepsi konnetor.
@jiribekr3 жыл бұрын
ten jsem videl snad jen jednou v nejake UPS, zas az tak bezne se nepouziva
@Tomason1872 жыл бұрын
@@jiribekr používá se zcela běžně např. V RC autech
@pavolbacigal38693 жыл бұрын
Super. Dík.
@karel50522 жыл бұрын
Mám konektor t-dean z Číny na RC autu 1:10 a maximální odběr mám změřený 80A na 2S a konektor to dává v pohodě, neroztekl se nevyhřál se 👍
@jiribekr2 жыл бұрын
Ale to je špičkový odběr, dlouhodobě to ten konektor nedá.
@karel50522 жыл бұрын
Tak vydrží to celou baterku 6,5Ah při odběru 20A-80A dejme tomu 10minut. Dlouhodobě je myšleno kolik hodin?
@jiribekr2 жыл бұрын
10 minut už nějaká doba je, v tom případě jsou kolem asi tlusté vodiče, které dobře odvádějí teplo
@Basnak Жыл бұрын
mohol by si niekedy este spravit take kratke Wago svorky na pevny a zaklapovacie wago kolko vydrzia max prud, niektori s tym spajaju aj kable v zasuvkach....
@jiribekr Жыл бұрын
Bude test, konkrétně ve videu s termokamerou
@web-devlop3 жыл бұрын
Ten HT konektor som videl na instalacnych zosilnovacoch, ale to byva 100V a ziadne sialene vykony. Napriklad Denon DN-474A som teraz narychlo nasiel.
@jiribekr3 жыл бұрын
Já ho znám například z regulátorů Novar. Je tam i provedení se zajišťovacími šroubky.
@ВасильДронь-ю9щ3 жыл бұрын
Ještě chybí jeden spoj, je neroznimatelny, drát do drátu přes stlačovanu "bužirku". Na to potřeba kleště. (nahrada pajeni).
@jiribekr3 жыл бұрын
znám tyhle spojky, krimpují se stejně jako izolovaný kabelový oka a fastony.
@MartinMichale3 жыл бұрын
Bozi
@jindrich24852 жыл бұрын
Znáte nějaký bezpohlavní konektor? Za tenhle nápad bych dostal ještě než náš začali bombardovat chorobou, inflaci a válkou možná i Bobrika "eurochlivnik roku".
@stanislavzeslusovic69892 ай бұрын
Aspoň, že se vyrábí takový hrotový konektor na zahradní hadice. Ty ½" rychlospojky pak letěli obloukem.😂