Jowisz powinien być w zupełnie innym miejscu? - AstroFON

  Рет қаралды 44,645

Astrofaza

Astrofaza

Күн бұрын

Пікірлер
@storslange
@storslange 6 ай бұрын
Czekam aż wchodząc na niektóre strony internetowe zobaczę banery „W twojej okolicy są samotne gorące Jowisze”
@Bobrzanox
@Bobrzanox 6 ай бұрын
Az mi stana moj AstroKutaFon 😅😊😂
@Dangan9mm
@Dangan9mm 6 ай бұрын
W tym przypadku jowisz kojarzy się z jakimiś spuer spasionymi grubasami
@Bobrzanox
@Bobrzanox 6 ай бұрын
@@Dangan9mm I po "rakiecie" Saturn 😂😂😂
@bartomiejszuflita9716
@bartomiejszuflita9716 6 ай бұрын
Uwielbiam tą serię. Wiecej Astrofonów!!!!!
@dariusz9605
@dariusz9605 6 ай бұрын
Astrosuchar: - Co ma wspólnego reprezentacja Argentyny i układ podwójny w Syriuszu? - Białego karła
@BlackDragonShield
@BlackDragonShield 6 ай бұрын
🤣
@j.b.w.4884
@j.b.w.4884 5 ай бұрын
Dzięki jestem spełniony. Wyszło całkiem obco. Może faktycznie nie w każdym przypadku dokładnie tak jak można by to sobie wyobrażać ale przecież właśnie na tym polega cała zabawa.
@bezdomny30t39
@bezdomny30t39 6 ай бұрын
Myślę ze mógłbym lecieć na misję kosmiczną, ponieważ doskonale dostosowałem organizm do roboty na 3 zmiany, śpię nawet gdy o 10 rano jest już słońce i 28 stopni, haha pozdrawiam😊😊
@Tominion
@Tominion 6 ай бұрын
Kącik sztuki generatywnej - Prompty: 1. Samorodek Bizmutu jako okalająca słońce stacja kosmiczna. 2. Wygląd układu słonecznego, gdzie Jowisz jest gwiazdą taką samą jak Słońce. 3. Ziemia jako satelita Księżyca.
@michazb3
@michazb3 6 ай бұрын
Suchar: Jak się nazywa międzygwiezdna sieć energetyczna? Astro-faza!!!
@Mimiku234
@Mimiku234 6 ай бұрын
Astro suchar: Przychodzi wąż do krawca i mówi: Chciałbym sobie zwężyć spodnie
@sator666666
@sator666666 6 ай бұрын
Był gdzieś taki eksperyment: zamknięto ludzi w zamkniętym pomieszczeniu bez okien na wiele dni i nie mieli oni zegarków. Kładli się spać i wstawali, kiedy chcieli. Okazało się, że cykl dobowy wydłużył im się do 25 godzin (jak doba na Marsie).
@dzielnypixiarz
@dzielnypixiarz 6 ай бұрын
Pewnie nie zauważyli że eksperyment był w lutym roku przestępnego, więc ilość dni im się zgadzała XD
@Brick_One_A_Lego_Story
@Brick_One_A_Lego_Story 6 ай бұрын
-Hal 9000, opowiedz suchara - Obawiam się, że nie mogę tego zrobić Dave
@adamziemann4170
@adamziemann4170 6 ай бұрын
suchar.. co widzi kogut jak wchodzi do łazienki??? ..... Zakręcone kurki !!! /////////// tadam!!! - w nagrodę proszę, o ile to możliwe, uśmiech Leszka Błaszkiewicza odciśnięty w betonie. pozdrawiam serdecznie całą ekipę Astrofazy
@Grzybons
@Grzybons 6 ай бұрын
A to zalatuje Strassburgerem.
@koprolity
@koprolity 6 ай бұрын
Kącik sztuki generatywnej lekko przeraża.
@KristianDjukic
@KristianDjukic 6 ай бұрын
wincyj AstroFonów, wincyj!
@CthulhooSama
@CthulhooSama 6 ай бұрын
Czemu całka nieoznaczona jest smutna? Bo jest bezwartościowa.
@RamaNaBana
@RamaNaBana 6 ай бұрын
Moge prosic o wygenerowanie obrazu chomika przelatujacego obok gwiazdy w ukladzie podwojnym, uciekajacym przed wyrzutem koronalnym 😅😂 pozdrawiam
@ED10X
@ED10X 6 ай бұрын
Aatrosuchar: Czemu drogówka nie łapie cząstek gdy przekraczają prędkość? Bo po pomiarze nie wie gdzie one są.
@t800skynetgod
@t800skynetgod 5 ай бұрын
Pytanie do następnego Astrofonu: Co jeśli białe dziury naprawdę istnieją, ale na niebie widać je pozornie jako gwiazdy (jeśli naprawdę są jasne i dosłownie białe) i są z nimi mylone? I czy może tak w ogóle być?
@Kozakprosto
@Kozakprosto 6 ай бұрын
Heheh tysięczny. Pozdro Astrofaza :)
@Michal.Szmigielski
@Michal.Szmigielski 6 ай бұрын
Witam, jak już była mowa o Jowiszu, to ostatnio chodzi mi po głowie jedna kwestia. Zawsze się uczyłem, że Jowisz jako gazowy olbrzym nie posiada stałego skalnego jądra ani żadnej powierzchni na której dałoby się wylądować. Ale również na Jowisza przez cały czas spadają różne kosmiczne śmiecie, jak np kometa Shoemaker levy. Czy nie powinno być tak, że te śmiecie nie powinny spadać do centrum grawitacyjnego i się tam odkładać? Tworząc coś w stylu jądra?
@Grzybons
@Grzybons 6 ай бұрын
W pewnym sensie w "środku" Jowisza musi być coś, co nie jest gazem. Gdzieś kiedyś czytałem, że może to być niezwykle skondensowana ciecz o nietypowych właściwościach. Ogółem to nie może być to po prostu gaz, gdyż ciśnienie jest tam zbyt duże, by cokolwiek utrzymało się w formie gazowej.
@CthulhooSama
@CthulhooSama 6 ай бұрын
Wymyśliłem kolejnego suchara: Jak nazywa się największy pojazd w kosmosie? Wielki Wóz.
@ED10X
@ED10X 6 ай бұрын
Pytanie: Skoro istnieje zasada nieoznaczoności która mówi, że nieda się z doskonałą precyzją określić prędkości i położenia cząstki to co z światłem, no bo jeżeli wyznaczymy położenie fotonu to znamy jego położenie, a prędkość jest z góry znana to co wtedy? Czy może poprostu nieda się wyznaczyć idealnie położenia fotonu, a może ta zasada nie dotyczy fotonów?
@heniudamian534
@heniudamian534 6 ай бұрын
To nie nie da się "okreslić" tylko nie da sie "zmierzyć" i tu jest główna różnica, metody pomiarowe powodują albo zmianę pędu albo położenia, a co za tym idzie nie jesteś w stanie zmierzyć pędu i położenia pojedynczej cząstki w tym samym momencie. Z fotonami na podstawie pomiarów setek ich stwierdziliśmy że poruszają sie z prędkością c, po pomiarze położenia możemy w teorii powiedzieć że w tym czasie cząstka miała położenia x i prędkość c ale prędkość ta będzie tylko teoretyczna a nie zmierzona.
@ED10X
@ED10X 6 ай бұрын
@@heniudamian534 ale to nie ma znaczenia, że nie zmieżyliśmy prędkości fotonu bezpośrednio, znaczenie ma tylko to czy taka informacja istnieje, a z foton może zmienić tylko częstotliwość, aby zmienić pęd, ale przynajmniej nie słyszałem, aby metody pomiarowe zmieniały częstotliwość fotonu, jednak możliwe, że aby zareagować z fotonem trzeba go pochłonąć co by wszystko psuło
@heniudamian534
@heniudamian534 6 ай бұрын
@@ED10X metody pomiarowe fotonów polegają na pochłonięciu ich przez czujnik i zmierzeniu odpowiednich parametrów. Także pomiar częstotliwości w pewnym sensie niszczy ten foton i uniemożliwia dalsze interakcje z nim. "Zabawa" polega na tym że źródło światła emituje setki fotonów a pochłaniając jeden możemy sprawdzić jaką częstotliwości miały też inne bo skoro są z tego samego źródła to statystycznie większość będzie taka sama. W ten sposób mierzy parametry ogólnie danej fali światła a nie pojedynczych fotonów.
@przemoa.1690
@przemoa.1690 6 ай бұрын
W filmach sf pokazują jak ludzie lądują na innych planetach z atmosferą bez skafandra i nic im nie jest. Mi się wydaję gdyby wylądowali na planecie z zdatną atmosferą do życia, to możliwe by za długo nie pożyli, ponieważ nasz układ odpornościowy nie jest przygotowany na drobnoustroje żyjące w innym ekosystemie.
@namesurname7654
@namesurname7654 6 ай бұрын
Pytanie do astrofonu: Wyszukałem pewne informacje z internetu i nie dają mi one spokoju, ziemia porusza się w kosmosie z prędkością ok 30km/s słońce zaś 220 - 250km/s, odległość ziemi od słońca to 152 miliony kilometrów. Różnica w prędkości obu obiektów to załóżmy 200km/s, a zatem dystans który dzieli oba obiekty, jeżeli podążają w jednym kierunku podwoi się po 760000 sekundach czyli po 211h. Czy nie czas przyspieszyć ziemi by nam słoneczko nie uciekło? A może reptylianie nocą holują słońce spowrotem do kuli ziemskiej :) pomocy!
@tanatos06660
@tanatos06660 6 ай бұрын
Cześć. Oglądałem jakiś czas temu program o białych karłach. Wspominano tam o superowych typu 1A. O tym że wybuchają po przekroczeniu granicy czandra sekara i wykorzystano je między innymi do udowodnienie iż rozszerzanie wszechświata przyspiesza. Dalej stwierdzono że zbadano resztki po takich suprnowych i stwierdzono że w większości wypadków nie dochodziło do wybuchów w wyniku interakcji między białymi karłami i czerwonymi olbrzymami tylko do zderzenia dwuch białych karłów itd. Udowodniono że jasność takich wybuchów jest większa, bo granicą czandra sekara przestaje w takich wypadkach obowiązywać i świece standardowe nie są już takie standardowe. W wykiku czego obliczenia tempa ekspansji wszechswjata do których ich użyto mogą być błędne. Czy słyszałeś coś na ten temat i czy masz jakąś własną opinię.
@janmay8519
@janmay8519 6 ай бұрын
Co , podczas formowania się planet wprawiło je w ruch obrotowy wokół własnej osi , oraz wokół słońca ?
@arspoety3316
@arspoety3316 6 ай бұрын
Ruch był już wcześniej, a po sformowaniu nadal.
@shpaq991
@shpaq991 6 ай бұрын
Żeby się cząstki zlepiły, to muszą się zderzyć, a żeby się zderzyć, muszą się poruszać, czyli posiadać jakąś energię i ta energia zostaje zachowana, więc zlepione cząstki nadal się poruszają, tylko że już zlepione w większe bryłki, które zderzają i zlepiają się dalej w większe :) Trudno byłoby o sytuację, w której sumy prędkości wszystkich cząstek się wyzerowały i tym samym zatrzymały w bezruchu po zderzeniu i wszystko się zatrzymało.
@janmay8519
@janmay8519 6 ай бұрын
@@shpaq991 i wszystkie kręcą się w tą samą stronę ? Dziwne !
@shpaq991
@shpaq991 6 ай бұрын
@@janmay8519 jeszcze dziwniejsze, że ruch obrotowy Wenus jest odwrotny niż pozostałych planet
@denisosmirgus9338
@denisosmirgus9338 6 ай бұрын
czy fale uderzeniowe mogą być szybsze od światła ? pozdrawiam :D.
@arspoety3316
@arspoety3316 6 ай бұрын
Fala uderzeniowa to też informacja
@Piesolesy
@Piesolesy 6 ай бұрын
Nic nie może chyba
@denisosmirgus9338
@denisosmirgus9338 6 ай бұрын
@@Piesolesy przestrzeń podajże nie poruszała się kiedyś szybciej od światła ? cos takiego obiło mi się o uszy być może jest to głupota ale dlatego wole zapytać :D
@heniudamian534
@heniudamian534 6 ай бұрын
@@denisosmirgus9338 Tak, poruszała się i nadal porusza ale fala uderzeniowa to fala wewnątrz przestrzeni a nie obok niej. No chyba że miałeś na myśli coś innego, "fala uderzeniowa" nie jest za bardzo fizycznym pojęciem. Jeśli miałeś na myśli fale grawitacyjne to one poruszają sie z prędkością światła w przestrzeni, a sama przestrzeń już z prędkością większą od światła. Jeśli będziesz biegł w jadącym pociągu nadal twoja prędkość max to będzie np 8m/s bez róznicy czy pociąg będzie jechał 8,20,50 m/s.
@nzsbango
@nzsbango 6 ай бұрын
Zastanawia mnie jak to jest, że z obłoku protoplanetarnego o wysokiej entropii powstaje układ planetarny o mniejszej entropii?
@Cyjanek_Kutasu
@Cyjanek_Kutasu 6 ай бұрын
wszechświat jako układ zamknięty nie traci entropi
@Cyjanek_Kutasu
@Cyjanek_Kutasu 6 ай бұрын
No i grawitacja kmiocie
@jakubcio7733
@jakubcio7733 5 ай бұрын
Ostatnio słyszałem coś o zjawisku hipernowej powstałej z nieudanej kreacji par. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Czy są jeszcze jakieś zjawiska w wyniku których po gwiazdach/systemach nie pozostaje żaden ślad ?
@dymekolecko
@dymekolecko 6 ай бұрын
Witam czy słyszałeś może o kwantach Przestrzeni czasu jeżeli tak mógł byś wyjaśnić czy one są? I czy w ogóle fizyka przewyduje ich istnienie. Pozdrawiam:)
@christiansamulak5797
@christiansamulak5797 6 ай бұрын
Dlaczego Piotr się nie chwali, że został wirtualnym przewodnikiem w Edukatorium w Szczecinienie? Gratulacje!
@michalborodijuk2978
@michalborodijuk2978 6 ай бұрын
w jakim programie tworzyłeś wizję solaris?
@klintek23
@klintek23 6 ай бұрын
hal na miarę naszych czasów... ;)
@dovegoab1805
@dovegoab1805 6 ай бұрын
Czy wielkie rozdarcie jest uznawane za bardziej prawdopodobne, czy ekspansja wszechświata poprzestanie na oddalaniu się galaktyk?
@alanporwich8105
@alanporwich8105 6 ай бұрын
Ja jestem ciekawy która planeta jest najstarsza z układu słonecznego , w sensie która planeta zaczęła się formować pierwsza , czy wszystkie formowały się w tym samym czasie ?
@vruum5167
@vruum5167 6 ай бұрын
Jak to jest z tymi żaglami słonecznymi? Napędzane wiatrem słonecznym mogą rozpędzać się do ogromnych prędkości ale co się stanie po przekroczeniu granicy gdy wiatr słoneczny będzie dominowany przez prądy galaktyki, czy żagiel po czasie zmieni kierunek? Czy może zatrzyma się w miejscu gdzie siły wiatru słońca i galaktyki równoważą się i utknie w miejscu? Czy jest coś co mi umyka w tej koncepcji?
@cenzi14
@cenzi14 6 ай бұрын
Zrobisz odcinek o bakteriach z ISS? Naukowcy pozyskali do analizy 13 szczepów tego gatunku bakterii z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Stwierdzili, że Enterobacter bugandensis na pokładzie ISS mutuje, stając się jeszcze bardziej opornym na leczenie. Co więcej, współistnieje z kilkoma innymi mikroorganizmami i być może nawet pomaga im przetrwać. Zaciekawiło mnie to
@rafatrzcionkowski6088
@rafatrzcionkowski6088 6 ай бұрын
Cześć. Zastanawiam się czy ustawiając odpowiednią liczbę wiatraków na ziemi możemy zatrzymać wiatr? Zgodnie z zasadą zachowania energii?
@MarusPolak
@MarusPolak 3 ай бұрын
Nie da się ponieważ, źródłem wiatru jest zróżnicowanie nagrzewanie różnych części ziemii przez słońce, czyli różnica ciśnień. Kolejnym źródłem to księżyc. Robi podobny efekt z atmosferą co z oceanami a więc przypływy odpływy 😊.
@bartomiejszuflita9716
@bartomiejszuflita9716 5 ай бұрын
Pytanie: Kiedy można obserwować ISS z maksymalną jasnością ( 5.9 magnitudo ) czy i kiedy będzie można to zaobserwować w Polsce?
@E-rrorA
@E-rrorA 6 ай бұрын
Pytanko kiedy na astrofazie bede ogladać w 4k animacji (tutaj animacja ukladu słonecznego w 480p?)
@pawelmara8754
@pawelmara8754 6 ай бұрын
A jam mam takie pytanie z innej beczki, bo ostatnio przeglądałem swoje zdjęcia z telefonu i natrafiłem na coś wyglądającego, jak planeta z nawet drobnymi szczegółami 😮 Dlatego moje pytanie brzmi, czy jest możliwe zrobienie zdjęcia tego ciała niebieskiego smartfonem ? Odrazu odrzucam księżyc, bo właśnie on był powodem zrobienia tego ujęcia. Moge dodać, że to było 30 maja 2023 o 21:30 w konstelacji panny. Do tego wykonane zdjęcie było robione przez samsung ultra 23 z naświetlaniem przez 10 minut. Jeżeli to nie planeta to bardzo dziwna anomalia mojego telefonu😅pozdrawiam
@rocknroll1113
@rocknroll1113 6 ай бұрын
Suchar godny zapamiętania, będę miał czym rzucić na najbliższej imprezie.
@tomasziwanski1201
@tomasziwanski1201 6 ай бұрын
@bartekdybeldrums
@bartekdybeldrums 6 ай бұрын
Łóżko z Ikei, mam takie samo 😊
@dawidburdelak
@dawidburdelak 6 ай бұрын
Czy teoria Wielkiego Odbicia jest jak najbardziej prawdziwa? W sensie, że wszystko we wszechświecie się powtarza, nawet nasze życie.
@minus1000socialcredit
@minus1000socialcredit 6 ай бұрын
mam takie pytanie jak powstają galaktyki pierścieniowe i czy jest to długotrwały stan i czy jeszcze są nietypowe rodzaje galaktyk ale mam teorie że galaktyki pierścieniowe to gigantyczne konstrukcje pozaziemskich cywilizacji
@szymonkajtoch9101
@szymonkajtoch9101 6 ай бұрын
Czy jest możliwe zbudowanie roku daysona wokół pulsara? Pytanie do do następnego astrofonu.
@heniudamian534
@heniudamian534 6 ай бұрын
Z obecna technologią nie. Za milion lat może by sie udało.
@arsov9885
@arsov9885 6 ай бұрын
To już lepszy byłby suchar: "Dlaczego kosmonauci nie organizują imprez w przestrzeni kosmicznej? Bo nie ma tam atmosfery."
@NajwyższyWładcaUmysłów
@NajwyższyWładcaUmysłów 6 ай бұрын
Co do wygenerowania przez SI, to wygenerujcie proszę obraz Obcego, ósmego pasażera Nostromo w stylu Paradżanowa (Sergei Parajanov style).
@rafczi112
@rafczi112 6 ай бұрын
Czy to prawda, że większość płaszcza Merkurego, którego stracił podczas kolizji z innym masywnym obiektem,została wchłonięta przez Ziemię i dzięki temu jest ona największą planetą skalistą? I co z teoretyczną planetą Wulkan krążąca bliższej naszego Słońca niż Merkury?
@Grzybons
@Grzybons 6 ай бұрын
Wulkan był tylko zapchajdziurą na błędne równania bazujące bodajże jeszcze na fizyce newtonowskiej. Od kiedy Einstein wparował z teoriami względności ogólną i szczególną, zapchajdziura w postaci Wulkana przestała być potrzebna, bo wszystko zaczęło się zgadzać. Więc ogółem - myślano kiedyś, że istnieje, ale się okazało, że jednak nie. Co do płaszcza nie mam o tym zielonego pojęcia, ale na logikę to Merkury musiałby w momencie utraty płaszcz znajdować się "na trasie" Ziemi albo jej pola grawitacyjnego by to miało miejsce... No ale nie znam się, nie wiem.
@bog572
@bog572 6 ай бұрын
gittt
@altopos
@altopos 6 ай бұрын
W czasach Kubricka taki Hal 9000 to było czyste sci-fi a dzisiaj każdy może mieć dostęp do takiej… ułomnej ale nadal własnej sztucznej inteligencji
@leotoro51
@leotoro51 6 ай бұрын
Poproście AI żeby wygenerowała redaktora naczelnego z włosami na głowie, może się system nie zbuntuje i wygeneruje obrazek.
@jesus2137christ
@jesus2137christ 6 ай бұрын
Ziemia nie jest płaska, to Słońce jest płaskie, Ziemia jest półokrągła, a Księżyc to tylko skorupa wewnątrz której znajduje się gwiazda neutronowa. Dodatkowo cały Układ Słoneczny nie kręci się wokół Słońca tylko wokół Plutona.
@sahmyralahrymyryahosama1632
@sahmyralahrymyryahosama1632 6 ай бұрын
Dziś wstałem z rana przerażony jak nigdy. Nigdy nie śnił mi się kosmos jednakże dziś, dziś wszystko się zmieniło. Urodził się we mnie strach, śniąc ujrzałem gwiazdę wyglądającą jak betelgeza, która podczas "przemiany" w supernową, załamuje się i przekształca w czarną dziurę. To co zobaczyłem, piękność i kunszt wszechświata wybudził mnie natychmiast, zostawiając mnie z pytaniem. Co stałoby się z pobliskimi układami planetarnymi, jeśli betelgeza faktycznie zmieniłaby się w czarną dziurę? Czy ziemia jest zagrożona?
@BRX_2137
@BRX_2137 6 ай бұрын
Miałem taką zagwozdkę. Słyszałem o teorii splątania kwantowego i że to może być rewolucja w przesyłaniu danych na dystans. Informacja przekraczająca prędkość światła. Ale czy ktoś brał pod uwagę czy takie połączenie może mieć ograniczony zasięg? Co jeśli sparowane cząsteczki tracą zasięg np. po oddaleniu się od siebie o milion kilometrów?
@heniudamian534
@heniudamian534 6 ай бұрын
Po części masz racje, trudno sprawdzić czy splątanie utrzyma się na bardzo dużym dystansie ale wszystkie badania sugeruja raczej że nie ma to limitu. Problemem przesyłu danych jest to że na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie kontrolować splątanych cząstek na tyle by móc je jakoś wykorzystać. To czy cząstka będzie w stanie A czy B u nadawcy jest losowe i jedynie już po "wylosowaniu" i sprawdzeniu cząstki mamy pewność jaka jest u odbiorcy. No i odbiorca musi "sprawdzic" swoją cząstkę po tym jak nadawca to zrobi a informacja aby to zrobic już "leci" z prędkością światła.
@psizna
@psizna 6 ай бұрын
Niech wygeneruje "zły kosmos" Czekam na error maszyny niemogącej tego odtworzyć 😎
@fybyht
@fybyht 6 ай бұрын
Astrosuhar niestety nie autorski: Co robi elktryk na scenie? Buduje napięcie A tak po za tym mam pytanie Czym jest czas i jak działa?
@kamilskotarski2081
@kamilskotarski2081 6 ай бұрын
Dlaczego nasze słońce swoją grawitacją nie "wchłania" planet a jeśli się mylę to kiedy wchłonie Merkurego ?
@Grzybons
@Grzybons 6 ай бұрын
Dlatego, że są na stabilnych orbitach. Znaczy to tyle, że one non stop "spadają" na Słońce, ale mają na tyle idealnie dostosowaną prędkość, z którą okrążają naszą gwiazdę, że zawsze ją mijają i spadają obok niej, czyli w sumie krążą. Tak w okropnie dużym schematycznym uproszczeniu. Tak ogółem z perspektywy planety to ona nawet nie krąży, tylko leci cały czas prosto, ale zagięcie czasoprzestrzeni powodowane przez masę Słońca wykrzywia ich drogę w okrąg. Pozostają na niej dzięki odpowiedniej prędkości. Gdyby leciały lekko szybciej - wypadły by z orbit i podryfowały ku przestrzeni międzygwiezdnej, gdyby wolniej - rzeczywiście zbliżałyby się do Słońca finalnie do niego wpadając.
@ariess6433
@ariess6433 6 ай бұрын
Astrosuchar: Kiedy żywi martwią się martwymi? ... Kiedy martwi żywią się żywymi.
@JACKoPL
@JACKoPL 6 ай бұрын
Planetę 9. już mieliśmy i szukaliśmy X. Niestety astronomowie zdegradowali Plutona i ponownie szuka się 9. Wszystko zależy od definicji. Ile to jeszcze karzełków nie zostało odkrytych...
@KamilQWA
@KamilQWA 6 ай бұрын
Muszę przyznać, że to kilkusekundowe intro wygląda obłędnie :D
@ja7441
@ja7441 6 ай бұрын
Jak pali się operator lini telegraficznych w trakcie takiej burzy ?😅
@Jeremy.Klakson
@Jeremy.Klakson 6 ай бұрын
Ain't no way, Astrofon!
@kamilk1403
@kamilk1403 6 ай бұрын
11:11 jaki zachód słońca skoro to ziemia się kręci wokoło słońca 😅
@zdzisiekkrecina6519
@zdzisiekkrecina6519 6 ай бұрын
Dziewiąta planeta już została odkryta - Pluton. Zamykam dyskusję (#JusticeForPluto!)
@maxOO3
@maxOO3 6 ай бұрын
Dlaczego Pluton nie zaprasza nikogo na swoje imprezy? Bo wszyscy mówią, że jest za mały, żeby być w centrum uwagi!
@MrMuszuu
@MrMuszuu 6 ай бұрын
Astrosuchar: Jak nazywać ochroniarzy z salonu Samsunga? . . . Guardians of the Galaxy
@aledyb5092
@aledyb5092 6 ай бұрын
Możemy obserwować nadreprezentację bliskich gazowych olbrzymów no po prostu jest je łatwiej zauważyć
@rekineke3692
@rekineke3692 6 ай бұрын
Podstawowym zabezpieczeniem przeciw burzami słonecznymi dla sieci energetycznych jest ich interkontynentalna niezależność. Na chwile obecną sieci energetyczne pomiędzy kontynentami są niezależne od siebie. Znaczy to tyle że jak dany kontynent "dostanie bezpośrednio rozbłyskiem" to w razie przepięć reszta świata jest w miarę bezpieczna.
@Blazej_12
@Blazej_12 6 ай бұрын
Będzie live ze startu rakiety Muska?
@xyz-yb6ep
@xyz-yb6ep 6 ай бұрын
Błysk ze słońca? Jesteśmy przygotowani? Gościu a co z elektrowniami atomowymi, samolotami, statkami? Je też zdążymy wszystkie wyłączyć i sprowadzić na ziemię? Będzie kompletny chaos
@heniudamian534
@heniudamian534 6 ай бұрын
Elektrownie można wyłączyć, statki nadal utrzymają się na wodzie bez prądu, samoloty potrzebują prądu do napędzania silników, szybować mogą bez nich. No i gdyby było zagrożenie tak dużej burzy elektromagnetycznej to pewnie samoloty by nie latały. Wyrzut koronalny da się przewidzieć i nie powstaje w sekundę.
@Lubelski83
@Lubelski83 6 ай бұрын
Przecież te burzę słoneczne mogą jedynie nas cmoknąć...one nie są szkodliwe dla nas.XD...a czy astronauci na ISS podróżują w czasie?
@areknorek2761
@areknorek2761 6 ай бұрын
To ja już nie wiem zwariowałem czy to wszystko ech...
@lhard123l
@lhard123l 6 ай бұрын
Z zartowaniem AI jest ten problem że jak jakieś słowo ma dwa znaczenia w dowolnym jezyku to nie widzi problemu z przetlumaczeniem tego xdd stawiam że plomba i atmosfera w jakimś języku to to samo xd
@naszlak7294
@naszlak7294 6 ай бұрын
Astrosuchar vel Copilocik: Dlaczego policjant nie może być astronautą? Bo nie ma prawa jazdy na gwiazdę! 🌟
@Kris1993PL
@Kris1993PL 6 ай бұрын
Dlaczego czarne dziury są czarne? Czemu istnieją czarne dziury lżejsze od gwiazd?
@heniudamian534
@heniudamian534 6 ай бұрын
Mają tak dużą masę że ich grawitacja przyciąga nawet światło, daltego nic nie odbijają i wydają się czarne. A czemu miałyby nie istnieć? Czarną dziurą może zostać wszystko co przy zachowaniu masy skurczy się do rozmiarów promienia Schwarzschilda. Carna dziura to jakaś magiczna rzecz tylko po prostu bardzo bardzo skompresowana materia, która ma ogromną masę i mały promień.
@E-rrorA
@E-rrorA 6 ай бұрын
z tym kącikiem heretyka to koleś miał co najmniej troche racji a pan tu jego wyśmiewał że to teraz niby się symulacja zaczeła jak "heretyk" jasno określił że została załączona przed ludzmi. Proszę sprawdzić "gra w życie"
@heniudamian534
@heniudamian534 6 ай бұрын
Bardziej wyśmiane było to przekonanie tej osoby o tym co pisze. Bez żadnych znaków zapytania, bez "a może", "a gdyby". Po prostu "jowisz nie istniał wszystko to symulacja i powstała ileś tam lat temu."
@witoldkrzyszewski2626
@witoldkrzyszewski2626 6 ай бұрын
Kącik heretyka był tym razem za mało heretycki!
@DanielMarciniak-zz3bp
@DanielMarciniak-zz3bp 6 ай бұрын
Facet sam pisze do siebie pytania😏
@trigger-ship
@trigger-ship 6 ай бұрын
Pierwszy
@space-man956
@space-man956 6 ай бұрын
Chodź mieszkańcy na Ziemi to ceny mamy kosmiczne. Jakim prawem potrafimy zaobserwować galaktyki oddalone od nas o 40mld lat świetlnych skoro wszechświat ma tylko 13,82mld lat???
@Bzhydack
@Bzhydack 6 ай бұрын
O rozszerzaniu się wszechświata słyszałeś?
@ED10X
@ED10X 6 ай бұрын
Widzimy galaktyke taką jaka ona była te 13mld la temu, do dajemy rozszerzenie czasoprzestrzeni i wychodzi nam, że światło przebyło drogę 40mld lat świetlnych
@wrzosy190
@wrzosy190 6 ай бұрын
Czy wierzysz ze była planeta lodowa które mars wyrzucił z naszego układu?
@adamdrawing5017
@adamdrawing5017 6 ай бұрын
Proszę 🙏 Quebec czyta się [kebek] 😁
@chowderzislandii
@chowderzislandii 6 ай бұрын
Wymowa Pana Piotra jest jak najbardziej poprawna w języku angielskim - zarówno brytyjskim, jak i amerykańskim. Wymowa, o której piszesz, obowiązuje natomiast w języku francuskim.
@infernax80
@infernax80 6 ай бұрын
Well actually, wymowa słowa Quebec jako [kłebek] jest jak najbardziej poprawna jeśli używa się języka angielskiego 🤓☝️
@WONTY89
@WONTY89 6 ай бұрын
Mr. Prombter
@adamossa75
@adamossa75 6 ай бұрын
temat zamknięty i dawno wyjaśniony podobnie jak księżyc.
@DutyOfGothicStyle
@DutyOfGothicStyle 6 ай бұрын
astro suchar: co maja wspólnego pieniądze z komunii i atmosfera Merkurego? to i to gdzieś wywiało :D
@KalifSSJ
@KalifSSJ 6 ай бұрын
Dlaczego kosmonauta nie może znaleźć żony? Bo zawsze gubi się w przestrzeni!
@BS-lg5mn
@BS-lg5mn 6 ай бұрын
1 milin lat i sie dostosujemy 48 godzinnej doby..pytanie czy wydluzy nam lata zycia
Dlaczego czarne dziury przyciągają światło? - AstroFon
18:07
Co jest w środku gwiazdy neutronowej? - AstroStory
21:33
Astrofaza
Рет қаралды 58 М.
The Best Band 😅 #toshleh #viralshort
00:11
Toshleh
Рет қаралды 22 МЛН
黑天使只对C罗有感觉#short #angel #clown
00:39
Super Beauty team
Рет қаралды 36 МЛН
Co nas czeka do 2050r? Futurolodzy się mylą!
18:49
Astrofaza
Рет қаралды 45 М.
Tajemnicze zachowanie Słońca: Wiatr słoneczny - AstroStory
29:19
Dlatego jeszcze nie wylądowaliśmy na Marsie - AstroSzort
11:34
Najbardziej nielogiczne paradoksy w fizyce - AstroStory
15:52
Astrofaza
Рет қаралды 166 М.
Najbardziej tajemnicze gwiazdy we wszechświecie - AstroStory
26:25