Tas Ķīnietis jau gala rezultātā būs vienāds ar japāni. Jo power inputs ķīnietim pie -15C būs par 1 kW mazāks.Ķīnietim kompresors strādā ar mazāku jaudu, tāpēc arī darba mūžs būs garāks par japāni.
@kg9799 Жыл бұрын
Vai jums ir pieejami dati par siltumsūkņa mūža samazināšanos dēļ ciklēšanās? Jautāju dēļ patērētās enerģijas izmaksām pret siltumsūkņa nomaiņas izmaksām nolietojuma rezultātā. Varbūt ciklēt beigās sanāk lētāk tos pašus septiņus gadus un tad izmest?
@termosiltumsukni Жыл бұрын
Konkrētu datu nav, bet principā kompresora mūžs ir vismaz 150000 ieslēgšanās (premiumam, parasti vairāks). Nedomāju, ka ciklēšanās sanāk lētāka, it īpaši, ja kā līdzsvara punktu (kur ieslēdas tens) aprēķina ~-15c , tad arī pie 0c iekārta neciklēsies. Attiecīgi tie daži kw ko iekārta noēdīs ar tenu šķiet nebūtiski, salīdzonot ar dažiem gadiem no iekārtas mūža.
@martinspukitis195411 ай бұрын
Kā noteikt siltumsūkņa jaudu mājai ar malkas apkuri?
@termosiltumsukni11 ай бұрын
Ar malku ir visgrūtāk, bet principā jārēķina cik m3 malkas aiziet, sareizina ar malkas siltumietilpību (ta gan ir mainiga dēļ mitruma un koksnes veida) un vēl liels nezinamais ir malkas katla efektivitāte, bet nu arī pieņem aptuveni efektivitāti. Principā visprecīzāk būtu uztaisīt energoefektivitates sertifikātu kur tiem veikts aprēķins ņemot vērā visus konrtuktīvos elementus.
@andrejspotapovs4046 Жыл бұрын
Sākumā būtu labi minēt, ka runa iet tieši par gaisa siltumsūkni (ģeotermālajam problēmas ar samazinošos izejas jaudu, kad samazinās āra gaisa temperatūra, nebūs)
@termosiltumsukni Жыл бұрын
Andrej, ļoti labs komentārs 👍👍👍 Piekrītam visam rakstītajam.