Hiánypótló tartalom, nagyon szerettem volna már hallani egy ilyen összeszedett anyagot a témával kapcsolatban. Köszönöm szépen Zoli!
@vanbaj2 жыл бұрын
Tènyleg büszke lehetsz rá! Meglátszik a ráfordított munka ès a tèma iránti rajongás #stillwaitingwitcher3retroworld
@SassioB2 жыл бұрын
Witcher 3 annyira retro tényleg.. 😅
@vanbaj2 жыл бұрын
@@SassioB Hát mostmár lassan 8 ève ,ettől mèg nem retró,de èn adnám
@hitmanusman10 ай бұрын
Adnam. Kifejezetten
@falci7222 жыл бұрын
Nagyon örülök, hogy elkészült ez a videó. Sajnos a világban zajló események kapcsán a Metro könyvek aktuálisabbak mint valaha. Nem egy lehetséges atomháborúról beszélek, hanem az oda vezető útról. A Metro könyv figyelmeztetés. Nem győzöm mondani a baráti körömnek, hogy olvassák el a könyveket ha tetszett a játék. Azon kevés művek egyike ami ad az embernek, nem pedig elvesz tőle mint az manapság divatos. Továbbá segít megérteni az orosz nép gondolkodását, a hatalmi rendszer elnyomását és mindezt nagyon szép szimbolikával teszi. Például nem véltlen, hogy ha egyszer valaki meglátja a Kremlt nem tudja levenni róla a szemét. Maga a metró is a mi világunk csak kicsiben és némileg átvitt értelemben. Artyom egy nagyon emberi figura. Először naiv , majd az idő előrehaladtával kétkedővé válik, mindent megkérdőjelez. Az ő szemén át látjuk az ideológiák, vallások, a politika de az még egyszerű emberek önámítását és hazugságait is. Éppen ezért sajnálom, hogy nem említetted ezeket részeket a könyvből. A sztalkerek egyedi -kicsit kívülálló - gondolkodása is megért volna egy pár szót. Az első játék kapcsán pedig szeretnék némi kiigazítást tenni. Nagyon kevesen tudják de végig lehet vinni a játékot úgy, hogy az általad említett kritikus pontokon nem ölünk meg senkit. Ehhez rengeteg türelemre lesz szükség és arra hogy kilépjünk megszokott FPS gondolkodásunkból. Illetve többször kerülünk morális döntési helyzetbe, csak nem igazán tűnik fel. Ha ezeket a döntéseket jól hozzuk meg, akkor lehetőségünk van egy alternatív befejezésre is, ahol nem bombázzuk szét a feketéket. Azért "csak" lehetőség mert bizony még az utolsó pillanatban is hozhatunk rossz döntést akkor pedig az mindig az első befejést kapjuk. Azt hiszem épp ez a játék egyik fő mondanivalója, hogy a belénk rögzült sémáktól, tévhitektől, mindennapos agymosástól és propagandától nem figyelünk igazán csak felszínesen és akkor is előre ítélkezve. Pedig a játék alatt többször is próbálnak figyelmeztetni : "You reap what you sow, Artyom"
@jozsefcserhati93952 жыл бұрын
Köszönjük!
@bennszulottbalna2 жыл бұрын
Nagyon tetszett Zoly! Remek írás, jó videó! Köszönöm a melót, amit beleraktál!🐳
@kisatom2 жыл бұрын
Látom megihletett a Wun-Wun csatorna :D Jó videó lett :)
@kgkapzsi26052 жыл бұрын
Aaaaah! Kész vége egyszerüen imádom az ilyen fajta videóitokat különösen akkor amikor az Irodalmi, Pszihológiai, és Történelmi hátteret is nagyban figyelembe véve boncóljátok ki a játékokat egyszerüen zseniális. Nagyon szeretem nézni az ilyen retroworld-öket mert mindig valami kifejezetten érdekeset és értelmeset hallok, ezt kiegészítve egy játék bemutatásával, ezeket nagyon szeretem nézni és halgatni. Mondjuk így hozzá tenném hogy a végét mintha egy kicsit el sietted volna. Nagyon sok korszak alkotó írót illetve művet, zseniális játékot ismertem meg ezeknek a videóknak köszönhetően illetve a Retroshock-nak. Az iagazt megvalva a videó hosszával nekem semmi bajom nem volt sőt, jobban szeretem a hosszabb retroworld-őket mert a hosszabaknál sokkal mélyebben bele merültök a játékba, és annak tulajdonságaiba, multjába, eredetébe, vagy legalább is nekem így jön le nagyon szépen köszönöm ezt a videót. Annak azért néha örülnék ha legalább valami kis előzetest vagy valami infó videót néha látni lehetne hogy legalább elképzelése legyen az embernek hogy pontosan min dolgoztok de ez csak az én hisztim. Apropó tudom hogy ezt egyszer már felhoztam tudom hogy a Dungeon Keeper alá egyszer már leírtam de most újra szeretném ajánlani a Retroworldbe a The Darkness Játékot mert azért az a játék se egy nagyon ismert alkotás, mondjuk annyira nem is egy agysebészet a játékmenete, a grafikáról meg az időnként fájdalmasan hülye AI-ról már ne is beszéljünk, de egy videót azért szerintem megérdemelne.
@pobelacka2 жыл бұрын
Ez egy kiemelkedő videó lett Zoltánom, köszönet érte! 2 apró észrevétel: A háborús zónán ( 24:45 ) sem kell elintézni mindenkit. Le lehet lopakodni a földre a sínek alá és át lehet sétálni a másik oldal ellenfeles vonalai mögé (vigyázva a csapdákra). Ahol emberi ellenfelek vannak mindenhol el lehet lopakodni, úgy, hogy nem ölünk meg senkit. ( talán ez kritérium is a good endinghez) Kivéve persze a kötelezőket mint a vonat vagy a felszíni aréna harc pl. A másik pedig talán inkább érdekesség lehet. A Last Light alapjai, vagy az legelején lévő monológ rész le lett fektetve írásban Glukhovsky által az általad is említett univerzum bővítő könyvekben ( 12:09 ). Az Utolsó Menedék című novellás kötet utolsó novelláját írta Ő és az a fel fedezett feketéről szól. Illetve ha jól tudom (de ebben nem vagyok biztos), hogy időrendileg is stimmel, mert a Novellás kötetet eredeti megjelenési dátuma 2011, nálunk 2015 ben jelent meg az Európa kiadó által. A játék pedig 2013-as.
@gamermagazin31162 жыл бұрын
Nos a Metro 2035 könyv alapján viszont ha jól emlékszem Artyom nem találkozott feketékkel és bár a Last Light nyomokban megtörtént, de nem úgy ahogy a játékban. Azért is lehet az, hogy Artyom a 2035-ben még mindig a feloldozást keresi a bűnei alól mìg a The last light végén ezt megkapta
@Kurucz19332 жыл бұрын
Kösszönöm a videót és a munkáságod,egyik kedvenc játèk sorozatom :D
@davidvarga48612 жыл бұрын
igazán jó retroworld lett,kifejezetten jól állt neki ,hogy hosszabbra sikeredett,alig várom a következőt 🤩
@kkredmin2 жыл бұрын
Mikor meghallottam a videóban a 2033 zenéjét egyből visszajöttek az élmények a jàtékkal kapcsolatban
@salakiadam242 жыл бұрын
Azok a gitárdallamok felteszik a pontot az i-re a játék atmoszférájához
@vizalloteafilter Жыл бұрын
a last lightos “the farewell” mindig megsirat 😭
@davkon2 жыл бұрын
22:36 "A romba dőlt Moszkva csodásan néz ki" zseniális Ahogy a videó is
@csatornabazmeg2 жыл бұрын
Kiváló és összeszedett videó lett, gratula. Ezennel törlöm is Zoly striguláit. Egy valamit helyesbítenék: a játékban Bourbon nem hal meg a banditák állomásán; súlyosan megsebesül, de túléli. A Last Lightban kihallgatható egy beszélgetés, ami azt taglalja, hogy egy rivális banda (valójában Artyom) rajtaütött az állomáson, lemészárolta a banditákat, és Bourbon volt az egyedüli túlélő.
@TukuljaMAT2 жыл бұрын
Szuper videó lett! Egyik kedvenc könyvsorozatom és az erre épülő univerzumban is lehet gyöngyszemekre bukkanni. :) Én egyetlen dolgot hiányoltam a megemlített eltérések közül. Számomra annak idején ez verte ki egyedül a biztosítékot (meg talán az állomások favelás és hajléktalan szállós jellege a sátortáborokhoz képest), bár tény, hogy Glukhovsky is megengedőbb volt eme szabály tekintetében a könyvek előrehaladtával...Ez pedig... Soha! De SOHA ne menj a felszínre nappal...és ezt a szabályt sokszor megemlítik az első könyvben és Artyomban is többször nyomatékosítják. Na most ehhez képest a játék...de nem részletezem, mert a videóban is jól megfigyelhető az eltérés :D Ez csak személyes észrevételem, ennek hiánya egy jottányit sem ront a videó minőségén :)
@samhardwell17122 жыл бұрын
Teljesen jól össze lett szedve. Ilyesmi jöhet még,bőven. Engem mindig is megmozgat ,milyen egy játék vs könyv adaptáció össze különbözése, pláne ha jó részletesen és gondosan van össze szedve a gondolatmenet. Biztos nem volt könnyű,de teljesen megérte megcsinálni,grat Zoli
@peterszamotni24922 жыл бұрын
Nagyon jó lett ez a videó. Az adaptációk nekem mindig nagyon kényes téma. Alapjáraton az alapanyagot is két táborra lehet osztani. Az egyik csoportba tartoznak azok a kiemelkedő művek, amiken nem szabad változtatni, egyszerűen azért, mert annyira jók, hogy nincs szükség rá. Ebből van kevesebb. A másik csoport az, ahol bele kel nyúlni az alapanyagba, hogy működőképes legyen más médiumokban is. Ugyanakkor a változtatásnak, mindig hozzá kell adnia az alapműhöz és nem elvenni belőle, gazdagítani és nem rombolni. Gazdagításra jó példa a Boys sorozat, rombolásra a Thor Love and Thunder. Ami pedig nagyon fontos, hogy engem adaptáció esetében nem érdekel az adaptáló ember politikai nézete, világlátása stb. Nem azért nézem az adaptációt, hanem azért, hogy a lehető legjobban visszakapjam az alapművet. Ha az adaptáló tudja gazdagítani az alapművet, akkor hajrá, ha nem tud jobbat akkor ragaszkodjon az alapműhöz és ne gondolja, hogy majd feltalálja a spanyolviaszt, mert kurvára nem fog menni. A Witcher sorozat alkotói is ebbe bukta bele, ahogy Waititi is.
@23Drazse2 жыл бұрын
Érdekes, hogy a legismertebb kortárs orosz írók (pl. Sztugackij) disztópikus világokat alkottak, azonban az orosz irodalom kiemelkedő írói is bőven alkottak sötét hangulatú, sanyarú sorsokat ábrázoló műveket. Ennek nyilván mély kultúrális gyökerei vannak, amit mi nem igazán tudunk átlátni. Egyszer valaki mondta: Orosznak lenni, annyi, mint folyamatosan szenvedni.
@marcellkopa22202 жыл бұрын
Nekem, két nagyon fontos részlet hiányzott a könyv elemzése kapcsán: A Parkpovjedi jelentette kísérlet szál, amely tekinthető egy fajta előfutárnak a 2035 könyv árnyék kormányának a víziójaként, illetve az ahhoz a részhez szorosan kapcsolódó két kis momentum, vagy is a jelenet amikor Artyom lemarad a csapattól, haladva a Metro-2 vonalán, és kinyit egy rejtett ajtót, amin keresztül valamit lát hall, ami úgy megrémíti, hogy tovább fut. Illetve a másik a Kreml alatt tanyázó, de csak bizonyos napokon felbukkanó mocsárlény. Őszintén, ezeket az elemeket nagyon hiányoltam, úgy rémlik, a játékban erről szó sincs, pedig szintén filozófiai kérdések garmadáját feszegeti, igazából összecsapott válasz nélkül hagyás közepette. - Ja várj, most jut eszembe, a "pásztorokról" szó van amikor a játékban a megafonba beszél az egyik karakter, és kifigurázza őket, de konkrétan ez az ajtón benyitós jelenet nincs... - A másik nekem személy szerint Glughovszkij eröltetett világ ábrázolása. Az hagyján, hogy a 2035 olvasása során én vért izzadtam a vagy túl eröltetett szájbarágásokon (lásd: amikor a parancsnokkal együtt nyitják ki a raboknak a cellát, és Artyom döbbenetére nem mozdulnak meg a fogjok, ellenben a játékokban bármelyik fogoly kiszabadításnál vígan kislisszannak a rácsokon,) illetve a már a 2033-ban is tetten érhető "a mánk problémáját akarom irreálisan a fantázia világomba exportálni." gondolata. Erről is szerintem lehetett volna még értekezni. Csak, hogy azok számára is érthető legyen: A nácik még a 33-ban klasszikus rasszista idióták, akik miatt használja majd először a fegyverét Artyom a könyvben, majd adabtálódik az eugenetika a 35-ben, mondhatni elkésve, ahol ugye azok lesznek a nácik szerint természetes ellenség, akik valamilyen testi rendellenességgel élnek együtt. Csak az a baj, hogy ezt a narratívát csak az első kötetben tartottam volna hitelesnek, és kegyetlenül logikusnak egy ilyen világban. Én érteni vélem, hogy Dimitrij, a kilencvenben megfigyelhető orosz állapotokat igyekezett erősen szemléltetni, a fellángoló kommunista nosztalgiával, meg az újdonságnak ható, amúgy már korábban is fűalatt megbúvó fasisztoid ideológiát képviselő szektájának - ha már szekta tényleg a Jehovatanui is rengeteg kérdést felvetettek bennem, leginkább azon kacaráztam, ahogy kiforgatja Artyom a próféta szavait, holott egy felkészült igeszónok pont az ilyen hitetlen beszédekre tud frappáns, vagy kész válaszokkal szolgálni,hogy a sátánistákat meg se említsem, ha már az író sem igazán tette, - ábrázolásával, e miatt annyira nem is hibáztatom. Egyszerűen, csak azt hiányolom, hogy környezetéhez nem adabtálta az ideológia problémáit, így inkább csak lógtak a levegőben, furcsa torta dísz gyanánt ezen a végtelen metróhálózat alkotta süteményen. Megértésükhöz pedig igényli a mű, hogy a könyv inspirációjául szolgáló időszak hétköznapjainak is utána járjunk.
@cziperlan13742 жыл бұрын
24:52 random plusz infó (nem szőrözésképp). Végig lehet vinni lopakodva, bár nekem is csak többszöri végigjátszásra sikerült. A titok az, hogy pár katona egy titkos útról beszél ami átvezet a híd alatt (már ha nem öljük meg őket túl gyorsan) és ott átmászva tulajdonképpen a régió nagy része skippelhető combat nélkül.
@CashSiderking2 жыл бұрын
Üdv Zoly! Remek videó lett, rengeteg háttérinfóval, köszönöm. Nem ismerem a könyveket. Nem olvastam őket. Ami infóm van erről a világból az a játékokból származik, de jól összeszedett munka lett! Pacsi!
@gregorius53692 жыл бұрын
Érdekes videó volt, köszi a bemutatót, a belerakott munkát, ezt nem két perc volt összehozni. Én személy szerint a játékokat még sosem láttam, bár érdekeltek, de eddig valahogy elkerültek. Két apró dolog: Artyomot nyugodtan lehet ty-vel ejteni, nem pedig angolosan Artiomnak. Medvegyevről, meg úgy az egész elitről egy poén: nemcsak a TV-ben nem lehet őket kedvezőtlen szögből felvenni. A testőrei például Medvegyevvel azonos magasságúak, hogy messziről átlagosnak tűnjön. És az utolsó: a Kreml az nem a Boldog Vazul székesegyház :) talán ezért is nem hipnotizált a teteje, mert nem a Kremlre néztél.
@beczepeti072 жыл бұрын
Nagyon korrekt, felkészült, összeszedett videó. Esetleg a második könyvből Homéroszról, és a másik 2 kísérőjéről (Sasha meg nem tudom mi a neve a fickónak, talán Hunter) egy fél szó eshetett volna. Vagy az első könyv végén amikor valami szmötyi ellen küzdenek egy metrókocsi tetején, nehogy elnyelje őket. Bár mivel ez egy összehasonlító videó, ezért érthető hogy kimaradtak. A második könyv talán 15% Artyom, inkább az említett hármasról és egy vírusfertőzésről szól. Amúgy respect.
@kommentelek.2 жыл бұрын
Újabb szuper videó. Igazság szerint Zolinak az ilyen fajta elemzős videói a legjobbak. Ebben profi. Belerakja azt a pluszt, ami ide kell. Ilyen elemzős videóból lehetne több.
@laszlokovacs1622 жыл бұрын
Nagyon jól összerakott videó. Zoli végtelen jól áll az irodalom. Főleg a hangszínjéhez. Nagyon jó lenne több ilyen szerkezetű videó. (Witcher trilógia)
@Kull_2 жыл бұрын
Ezt csak te tudod így, további jó munkát és nagy teherbírást kívánok a jövőben is!
@nomad53012 жыл бұрын
Mint a Metro könyvek/játékok nagy rajongója, ez a videó kellett mint egy falat kenyér. Nem csak azért mert az Exodus óta egy tátongó űrt hagyott a Metro, hanem azért is mert kíváncsi voltam mennyit változott a megítélésed a játékkal kapcsolatban. Anno az Exodus videó kapcsán írtam egy terjedelmes, és annál hevesebb "rant"-et, amit visszanézved elmosolyodva ovlasok. Ami szintén mosolyt csalt az arcomra, az az ahogy jelen videóban inkább akció orientáltnak mondtad a Last Light-ot, ami abból a szempontból helytálló hogy nehezebb fokozaton seperc alatt észrevesznek és még az is lyukat akar majd a fejünkbe lőni aki csak hírből halotta hogy van egy betolakodó köztük. A játék valóban elégsok mindent kihagy és úgymond saját ízvilága szerint csűri-csavari a szálakat, nem tudnám megmondani hogy a könyvet vagy a játékot szeretem jobban. Az mindig is zavart, főleg a könyvek olvasása után, hogy Artyom gondolatai azon kívül hogy két pálya között felovasásra kerülnek, nem bontakoznak ki és így ahogy említetted az azonsoulás is nehezebb. Én nagyon szerettem a 33-35-öt (könyv) a 34 az kicsit vontatobb és keszekusza volt a folytonos cselekményszál változtatás miatt. Mindenesetre, én örülök a videónak, tanultam újat. Az pedig hogy a könyvből részleteket olvastál fel, zseniális ötlet volt. OW Zoly mégsem húz le mindent.
@norbertjenei62182 жыл бұрын
A 35 elég érdekesen végződött, annyira jó lenne ha legalább magyarázatot kapnánk mi történt azután hogy elment Artyom azzal az autóval.
@NotaRaptor122 жыл бұрын
@@norbertjenei6218 a 35 -ben a végén inkább az emberekre fókuszált és enyhén tekinthető politikai utalásra leginkább a mai orosz helyzetre mint mi történt Artyommal. Ő itt megprobálja meggyőzni a lakosságot hogy jöjjenek fel a felszínre mivel már teljesen élhető. És ugye ha jól emlékszem ott blokkolták ott a jeleket hogy ne lehessen semmit se tudni mi folyik kint, és ugye az emberek továbbra is elhiszik hogy folyik még a háború és persze a felszín teljesen élhetetlen. Pedig ha jól emlékszem nem is gázmaszkal ment vissza a metróba Artyom. De elég rég olvastam, de javítsd ki ha rosszul emlékszem
@SassioB2 жыл бұрын
Hát én meglepődtem, hogy akció játéknak lett titulálva, limitált lopakodási lehetőséggel. Én full stealth végig játszást is csináltam már, amiben a kötelező aréna harcokon kívül sosem kaptak el és fújtak riadót. És amúgy figyeltek erre a keszitok, ha így játszol akkor a katonák beszélgetései közt hallhatod, ahogy egy árnyékról beszélnek aki tizedeli a csapataikat 😀
@SassioB2 жыл бұрын
Valamint a fronton át kelés is megoldható full stealthbe, akár kivégzés nélkül is. Szóval Zoly elég felszínesen beszél a gameplay mehanikákról.
@kleptomaniasokegyike59392 жыл бұрын
@@norbertjenei6218 Mindenki megrohadt a Metróban, ahogy elvitte minden élelmüket a járvány, elöntötte az állomásaikat a víz, s halálra ítélte minden munkabíró emberük a folytonos háború. Láthatatlan megfigyelők ide vagy oda.
@kiralyaron31222 жыл бұрын
Ez nagyon jó lett! Minden percét élveztem és valszeg újra fogom még nézni!
@mihalyradi46362 жыл бұрын
Érdekességkép: nincs szájba rágva de az első részben (Metro 2033) választható az ending, van lehetőség lelőnni a jeladót a végén, így nem történik meg a jelzett "forró fejű népírtás"
@DworldYT2 жыл бұрын
Amugy a front vonal nem igen rambós. Ha a legelején (éjjel látoval) lemegyünk a sinek alá a harc 2/3 el is skip-eltük.
@omsitnh2 жыл бұрын
Konkrétan stealthben le lehet hozni, még csak nem is a 2/3-át hanem az egészet.
@DworldYT2 жыл бұрын
@@omsitnh jó én vègig szenvedtem mind a két játékot ranger hardcore-on és néha ell-ell durant az agyam. Igy néhs "véletlen" lötem.
@dragonforce_jrvАй бұрын
Egyet kell értenem @omsitnh-el. Időről időre újra játszom a trilógiát és az egész Frontline nevezetű pálya konkrétan teljes stealth módban lehozható. Nem mondom, hogy legelső alkalommal sikerült. :D De egyébként, hogy kapcsolódjak kicsit a Last Light-hoz és az elhangzó stealth-es állításokhoz is: lopakodható és nem feltétlenül csap át vérontásba, viszont egy fokkal nehezebbnek éreztem lehozni. Például a Depot rész. Szerintem ez azért van mert többet mozognak az ellenfelek is. Egyébként kifejezetten tetszik nekem is az AI a játékban.
@BaroxansChanel2 жыл бұрын
Nagyon jól összerakott kontent lett! Csak így tovább, pacsi!
@hardcoreworld47962 жыл бұрын
Most néztem végig....Nos...ez annyira jó lett, hogy nekiállok most leszedni az első részt, és végigviszem mind3 részt majd 😅😅😅😅 Köszi Zoly a videót, hatalmas respect a teljes Metro tartalomért🔥
@GruSzabolcs2 жыл бұрын
Üdv! Az első részben van egy titkos befejezés mondhatni egy happy end, abban nincs kilőve az atombomba a feketékre és bár nem tudjuk meg mi lesz a kapcsolat az emberek és közöttük mert vége a játéknak, van egy igen halovány utalás arra, hogy ezzel megteremtődik a béke alapja. "Egyszerű" a dolgod hozzá, annyit kell tenni, hogy egyetlen egy embert sem ölhetsz meg a játék legvégéig [ahogy a könyves Artyom sem tette]. Akármennyi szörnyet megölhetsz ofc, de embert egyet sem. Bár felesleges ezen szenvedni hiszen ezt a befejezést egy további játék sem veszi figyelembe. Azért örültem volna ha a videóban elhangzik. Más hiba nincs a videóban. 99,999%. Gratulálok Zoly, igazán lenyűgöző munka. Ezt mint abszolút dicséret írom. :)
@vendelgrosz27862 жыл бұрын
Még így is kicsit fals a dolog, lehet embert is ölni bőven, egyedül a frontline és a black station pályákon nem szabad ölni, valamint a játék során rengeteg helyen vannak úgynevezett moral pointok, ahol adott tevékenységeket kell végezni (pl adakozni a hajléktalanoknak, végighallgatni beszélgetéseket stb.) ahhoz, hogy megadja a játék ezt a befejezést. Igazából abban sem vagyok biztos hogy a fent említett két pályán lévő átsunyulás kötelező lenne mert tényleg rengeteg helyen lehet moral pontot szerezni és amennyire én tudom senki se tudja, pontosan mennyi a treshold meg hogy egyáltalán egyenértékűek ezek a cselekedetek.
@GruSzabolcs2 жыл бұрын
@@vendelgrosz2786 Akkor rossz infót adtam, de a végigjátszós videóban a srác aki mondta, hogyan kell feloldani az alternatív befejezést ezt mondta. Az Exodusban sokkal de sokkal egyértelműbb mikor kapsz morál pontot és mikor pozitívat, mikor negatívat itt még gyerekcipőben jártak vele. És köszi a pontosítást.
@vendelgrosz27862 жыл бұрын
@@GruSzabolcs Igen, egyébként gyakori ez az info ilyen videókban, én is sokáig azt hittem, hogy ez a módja, valószínűleg pont abból adódik a félreértés, hogy kiforratlan a rendszer vagy méginkább abból, hogy a játék egyáltalán nem hívja fel rá az ember figyelmét. Egyébként a last light érzésem szerint valóban jobban büntet a gyilkolászásért, úgyhogy ott el tudom képzelni, hogy tényleg így működik.
@GruSzabolcs2 жыл бұрын
@@vendelgrosz2786 Nekem a kedvencem az Exodus ilyen szempontból. Bár ha őszinte akarok lenni az a legkevésbé Metro, cserébe a játék teljesen egyértelműen jelzi mikor viselkedsz gonosz módon és mikor jól. Ami azért szerencsés mert itt a bad ending az tényleg szörnyű. A good ending miatt megéri szívni, mert helyenként tényleg szenvedés jónak lenni. Asszem a Metro világában ez teljesen érthető.
@szevid42892 жыл бұрын
Nekem az egyik nagy kedvencem ez a sorozat, nem csak az alapmű(vek), hanem a más írók által az univerzumban megírt történetek. A játékokat akár valami ilyesminek is felfoghatjuk. A mai napig 11 ilyen könyv hever a polcomon, és biztos vagyok benne, hogy ez a szám még nőni fog. Akinek pedig tetszett az alap történet, annak mindenképp ajánlom Andrej Gyjakov Fény felé trilógiáját is, ami számomra egyértelműen a legizgalmasabb vadhajtás ami ebben a világban megszületett. 🙂
@berindeervin65462 жыл бұрын
Le a kalappal a munkád előtt!!! Nagyon informatív lett! Nagyon élveztem👏🙂
@BattaPCBergen2 жыл бұрын
Zoly, nagyon köszönöm a videót! Eddig valahogy még nem fogott meg ez a világ, se a Metro, se a Sztalker. De azt hiszem ezek után belevágok. Tényleg köszi! Asszem megyek könyvet rendelni. 😅
@Nedvesperec26 күн бұрын
Nagyon örülök a videónak mert a Metro a kedvenc fps-em és könyvem, de néhány pici korrekciót azért megelítenék: 20:30 Azért az túlzás hogy nem jelenik meg semmi a játékban. Mielött Rigába mennénk, betérhetünk mostohaapánkhoz, ahol azért esik pár szó erről a témáról 22:00 Ez sem igaz. A... 8. fejezetben asszem, lelő egy fasiszta tisztet amikor az megöli Vanyecskát Khán a kednec karakterem, de a könyvben kicsit bunkóbb a jellege, és van egy kis bolond faszi szaga 29:22 A last light-ban van egy note, amiben leírják, elvileg volt ott valami veszélyes és megmagyarázhatatlan, de a Rend behatolt a Kremlbe és felégette a kócerájt 32:50 Abszolút elismerem hogy több figyelmet is kaphatott volna ez a szál, de a játékban Khán karakterén kapjuk az ilyen morzsákat, valamint Artyom is el-elgondolkozik néha ezen 33:50 Tök érdekes módon ez a Metro 2033-ból kimaradt, valamint a Last Light végén is csak 4 oldalnyi feljegyzés beszél róla 38:33 A Metro az emberi tudatlanság, az abból adódó félelem és azokból származó dönteésekről szól. Nem hülyeség amit mondasz, de nem érzem indokoltnak 39:33 Ezt azzal magyarázzák, hogy a komplexum egy kész labirintus, és mivel még csak féléve vannak itt még nem sikerült sok ajtót kinyitni
@nagylevi08242 жыл бұрын
Nagyon fasza videó lett, Zoly! Le a kalappal! :)
@szekereselektra12532 жыл бұрын
*Az megvan, hogy eredetileg valami filmet vagy sorozatot akartam nézni így este 8-9 tájában, és helyette ezt nézem? Írom ezt úgy, hogy még csak 8 percet láttam a videóból. Látszik, hogy Zoly alaposan felkészült. Egyértelműen azok a legjobb videói amikre nem csak felkészül, de nagyban érdekli is. Ezért is kedvenceim tőle az olyan videók, mint a Bőrpofa, a Kedvencek temetője, Lovecraft Country és még jó pár. Ahol a felvezető már önmagában eladja a videót. Az adott film vagy sorozat értékelése ellenére is. Célzok arra, hogy ettől függetlenül az adott mű nem olyan lett, mint amilyennek lennie kellett, és kap némi lehúzást a dolog amivel nincs gond mivel, ha valami nem olyan akkor azt ne is dicsérjük agyba főbe. Évente párszor akadnak olyan videók amiket újra nézek/hallgatok. Ilyen pl a Batman Arkham City, SW: Republic Commando... stb. Persze nem mindegyik Zoly munkája, de ezzel nincs semmi gond. Elvégre mindenki adott valamit a OW csatornához. Lehetne itt sorolni, hogy ki mit látna, és hallana tőletek a jövőben, de ez sok esetben nem kívánságműsor. UI: Már nagyon kéne egy jóféle Alien játék, és film is, ha már szóba került a videó elején említés gyanánt. Sőt szerintem itt ott egy új Dolog film is. Én filmes szempontból 3 dologgal nem kerülnék szembe a valóságban. Ebből kettő a két említett világ lényei, a másik pedig a Stephen King féle Köd rémei. Főleg a benne szereplő pókok.*
@trooperodst68802 жыл бұрын
24:53 Téves mert végig lehet menni sőt meg egy Achievement is van erről Láthatatlan Ember néven.
@atomscifichannel2 жыл бұрын
Fantasy érdekes műsor volt. Grat hozzá! :) Jöhet ilyen más ikonikus, könyv alapú játék adaptációból, és annak készítőinek hátteréről :)
@johnnyavatarhun19992 жыл бұрын
Én 2019- ben olvastam a könyveket, majd utána játszottam ki a játékokat és én (az emlékeim szerint) teljesen máshogy értelmeztem a történetet: A 2033 játék nagyjábol fedi a könyv történnetét. A Last light viszont a 2033 és a 2034 története között játszódik. Ha jól emlékszek a könyvben sokszor hivatkoznak is a last light történéseire. A 2035 és az exodus meg szerintem két hasonló, de különféle vég, vagy úgyis tudtam értelmezni, hogy a játék jó befejezése kiegészíti a könyv befejezését: SPOILER: A könyv legvége, hogy Artyom és Anna elindulnak Vlagyivosztokba(?) és a játék befejezése, hogy oda is értek.
@geopard242 жыл бұрын
Az első játéknak van egy alternatív befejezése is amikor nem lövi ki a rakétákat a feketékre. Azt is megemlíthetted volna, ezt kivéve nagyon szépen sikerült anyag gratula hozzá.
@zoltanbinder24312 жыл бұрын
Azt hittem valami borzalmas száraz anyag lesz, helyette egy mézédes és nagyon informatív doboz bonbon amit nem lehet le tenni amíg el nem fogy. Köszi 🎉
@saber18272 жыл бұрын
Fú nagyon jó lett! Ahogy szerintem a legtöbben, én is az első játékkal találkoztam először, csak annak hatására estem neki a 33-34 könyveknek. Annak ellenére mennyire eltér, borzasztóan tetszett mindkét formátum, a könyvet én inkább társadalom kritikának fogtam fel és nekem arról szólt végső soron, hogy az emberiség kerüljön bárhova, bármennyire nagy szarba, mindig ugyanolyan marad, nem tanul a hibáiból. A második könyv nekem viszont nagyon nem tetszett, igazán nem is emlékszem miért, elég rég volt,talán a karakterekkel nem tudtam azonosulni, a 35 pedig teljesen kimaradt.
@szarumanvasudvardi62992 жыл бұрын
nagyon igényes anyag! Én nem olvastam a könyveket és a játék sem érdekel mégis tetszett. De azért szerintem túlzás hogy Fantasy lenne. A Fantasy egy kitalált világban jatszodik és Moszkva nem egy kitalált hely. A tudományos hatterismeretet fantasy elemekkel pótolta az lehet, de azért az meg nem lesz Fantasy . a Sci-fi magyarul fikciós tudomány tehát részben kitalált dolgokból építkezik csak azt aztán kamu tudományosan vissza lehet vezetni. De az is lehet, hogy rosszul gondolom de ha fantasy kerül szóba kevesen emlegetik a Metrot sajnos annál többször a Gyűrűk Urát ami szinten nem Fantasy de erről már egy csomót kommenteltem mikor a szar sorozatot szidtad jogosan :D Nekem Szarumánként ez a vesszőparipám .
@budaibalin84682 жыл бұрын
Hatalmas Like 😊👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼 Még sok ilyen jellegű tartalmat szeretnénk ☺️
@davidbolden55262 жыл бұрын
Egyetértek az előttem szólókkal. Nagyon összeszedett anyagról van szó. Viszont rengeteget szabadkozol jó meglátásaid miatt (pl. hogy a Metro fantasy, ami szerintem is egy közel vitán felül álló tény). Aki objektíven tekint a témára az tudja és érti. Respect.
Összességében remek videó lett, gratulálok Zoly! Jó látni, hogy vannak még kreatív emberek akik összeszedett kontentet tudnak készíteni ilyen témákból. Kicsit azért féltem, mert legutóbb amikor metroval foglalkoztatok nem éreztem túlzottan kielégítőnek az anyagot, amit sikerült túl is reagálnom egy rant komment keretein belül, úgyhogy úgy gondoltam írok most is, hogy ne csak negatív kommentem legyen :D. Most is akadt pár felületesség a játékokkal kapcsolatos infokban, de tény, hogy legalább 2, de inkább 3-4 végigjátszás szükséges ahhoz hogy az ember a nagyját megismerje ezeknek a játékoknak (ami szerintem az egyik legzseniálisabb bennük, de ez nyilván nem mindenkit mozgat meg). A legnagyobb hiányosság talán a morál rendszer feletti elsiklás volt, amit nem tudom hogy egyáltalán elsiklás volt-e vagy csak nem vetted észre hogy létezik, hiszen a játékok nem tesznek rá fikarcnyi utalást se, mégis központi elemük, ami az endingeket befolyásolja. Ezen kívül csak szőrszálat tudnék hasogatni, pl, hogy azon a bizonyos legszemetebb részen amit említettél 2 perc alatt át lehet sneakelni, ha az ember megtalálja a titkos utat (igen, a level design is top tier a játékban), amire még achievment is van, vagy hogy igazából pont a last light az ami a lopakodásra épít inkább (jobban büntet a morál rendszer ha rambózol). MIndenesetre szerintem remek és motiváló anyag lett, én kifejezetten fellelkesedtem, hogy folytassam a könyveket (a 34-nél abbahagytam, mert nem jött be a plot change), úgyhogy köszönöm neked :)
@steinerlajos3762 жыл бұрын
Faxa videó. Mi épp most játszuk a családdal a Metro Redux részeket magyarítva. Last Light közepén járunk, az elsőt már végig nyomtuk. Imádják a csajok nézni. Én már szerintem a 6-7 végigjátszáson vagyok túl minden rész tekintetében, Exodust is már vagy 3x végig nyomtam. Most megvettem a családnak újra Epic-en is a magyarítás végett. Én még annak idején a vanilla játékokkal kezdtem PS3-on. Én a trilógia könyvet már csak a játékok után olvastam, tavaly év végén. Meglepett, hogy mennyire különbözik a játéktól, és mennyire más élmény volt. Igazából nekem bejött mind a két platform. Pont mint ahogy a Vaják könyvek, és a játék is.. Érdemes mindkettőt abszolválni, ha tetszett egyik, vagy a másik (könyv/játék). Exodusról annyit, hogy jól tették, hogy nem ragaszkodtak a könyvhöz, és csak a kezdeti cselekménnyel indították a sztorit. Kinyílt hála ennek a döntésnek a játéktér, és kaptunk egy Oroszországon átívelő eseménysorozatot, plusz a zseniális dlc-k. :) Pacsimancs, és kellemes ünnepeket nektek!
@janopsilver2 жыл бұрын
Meglátszik rajta mennyi időt öltél ebbe a videóba, Zoly. A meglátás a végén, hogy egy könyv adaptációjánál a legfontosabb nem az eredeti műhöz való hűség, hanem az, hogy a készítőknek legyen egy erős víziója, és a műfaji kereteket a lehető legjobban betöltsék, igazán jó volt. Ha valamire panaszkodhatnék, akkor az, hogy van pár kicsit erős vágás a videóban, de megértem, ha egy háromnegyed órás videóban már nem akartartál minden részletet barokkos körmondatokkal átvezetni egymásba.
@bence20242 жыл бұрын
Ahhhh nagyon jó videó lett Zoli ilyet várunk még ! 😃😎😎
@Hirosi872 жыл бұрын
Én a könyveket is olvastam és a játékokat is végig vittem. Számomra mind kettő jó volt, igaz az első könyv lezárása mai napig az egyik kedvencem
@balinthajdu20872 жыл бұрын
Én játszottam a 33-mal és a last light- is, és a teljes kötetett olvastam.Nekem a könnyv mint történett jobban megragadott, de a játék ebben a formában sokkal jobb lett mintha a könyvet követték volna. Ez egy nagyon jó videó lett, már vártam egy ehesz hasonló kis kibeszélőt.
@nickfirzen2 жыл бұрын
GG! Amúgy vannak második jobb endingek ha nagyon keveset gyilkolsz és több olyan jelenetet találsz/úgy teljesítesz/hallgatsz ahol meg csillan a kép és valami víz hangot ad. Kb egy rejtett moralális rendszere van a metro játékoknak. Nem is kell ecsetelnem milyen nehezek azokat az endigeket kihozni, főleg lopakodás ahogyan mondtad nem mindenhol olyan egyszerű... Mondjuk pont ezért van non lethal takedown. Mondjuk nem sokat segít sok helyen...
@faalbmusic2 жыл бұрын
"Megtudjuk, hogy mindössze gyermekként, Moszkvában látta meg a napvilágot..." No shit. :D Ezt leszámítva pazar anyag lett!
@laszlokortvelyessy19992 жыл бұрын
Jók vagyunk srácok GIGACHAD
@SassioB2 жыл бұрын
A metro 1-2 azon kevés játékok egyike, amiket 2-3 évente előveszek újra végigjátszani, mivel a mai napig annyira jó benne a sztori, az atmoszféra és a gameplay, amit kevés játék mondhat el magáról az FPS műfaján belül. A Redux változatok grafikája pedig szerintem szép, nyilván nem mai csúcs grafika, de megállja a helyét. Nem csúnya gémek. Éééés a mell fizika sem rossz.. 😂
@alexei09422 жыл бұрын
Ezt is meg fogom nézni 6000x mint a Stalker videódat!
@alexei09422 жыл бұрын
@@JohnDoe-yb4wu Hahahaha , a Stalkeres videója az felér egy dokumentumfilmmel.
@nickfirzen2 жыл бұрын
A kedvenc részem az volt amikor Artyom és Zoly egyszerre mondták hogy "It'S MoRbIn TiMe" Rendesen kirázott a hideg...
@rolig93032 жыл бұрын
Borzalom ez a énén
@apall27642 жыл бұрын
Nagyon jó anyag Zoli! (még kérünk ilyent majd :)
@balinthalmi64082 жыл бұрын
Azt hittem mikor először vágtál be képet csak hiba volt, de a második rész kapcsán is eljött: Az nem a Kreml a Kreml az erőd, amit most ugye kormányzati célokra használnak, amit Kremlnek hívsz az egy székekegyház.
@istvanhesz63678 ай бұрын
24:52 de van, csak meg kell találni 😉 ha jól emlékszem teljesen le menni.
@dominiktoth20012 жыл бұрын
Szokatlanul magas minőség, gratula! :) De nem Artjom, hanem ArTYom, ty-vel.
@marchoking.2 жыл бұрын
Én aki nagggyyyyyooooonn mélyen bele másztam a Metro 2033 világába a játékkal kezdve. Bocsi de szerintem nem voltál elég ügyes a játék teljesen kijátszható lopakodva (nagyrészt az emberi ellenfelek) főleg a frontvonal (ezt még Senshi is megjegyezte egy elfuserált menet után) a játék tény és való hogy jó meg szép de pár helyen iszonyú buta ami ritka poénos pl zárt ajtók megkerülése játék hibákkal. A last light más tészta na ott van minden is én magam részéről gyakran váltottam rendes (hagyományos nem metró kókány lőszerre) mivel nagyobbat sebez. A többi dologgal egyetértek csak szerényen emlékeztet a könyvre. A játékot 10-15 alkalommal játszottam végig a könyvet (könyveket) most fogom 3. alkalommal. Emellett megjegyezném hogy a legtöbb magyarul kiadott 2033 univerzum könyv is megvan ezek közül Andrej Gyjakov 3 műve talán még jobb is mint az eredeti és elég gyanús hogy ennek az utolsó kötete a túl a láthatáron adott részében ihletet az exodushoz mivel ez a játék nem követi csak minimálisan a 2035 eseményét hiszen ott a tornyokat tönkre teszi jön a rádiójel és rájön hogy szoszi hello vannak még bizony mások is végül elhajt a picsába a Toyotával. És ajánlom az utolsó menedéket is hiszen ott konkrétan le van zárva artyum története... Ezzel szemben az exodus vele folytatta a történetét egészen máshogy persze egyáltalán nem rosszul. 🙂
@garushun95412 жыл бұрын
Az első, hogy szakmából kifolyólag és többször találkoztam közszereplőkkel (politikusokkal) és érdekes-furcsa volt a kamerán keresztüli, és a kamerán kívüli személyiségük különbsége, a magasság különbség átlagossá tétele meg az ENSZ közgyűlésen is megvan. Másodszor nekem az első játékban ami rögtön megkapott az atmoszféra, lent a lakó övezetekben az a homályos petróleum és régi lámpa sárga fényével bevilágított terek. A második játékra nekem ez már hiányzott ott túl éles volt és túl fehér fényű sokszor. Végezetül, szerintem kevered a Boldog Vazul-székesegyházat a Kremlel, legalábbis a vágó képek alapján.
@Miszter2 жыл бұрын
Mondjuk a Metro 2033 másik, jó befejezése nekem mindig tetszett, hiába nem szerepel a könyvben. :)
@adrochilli49513 ай бұрын
na ez egy jó videó lett, tudsz te ha ráfordítod az időt
@gaborrusz94922 жыл бұрын
szép volt!és most is nagyon jó a metro játékok!esetleg lenne kedved csinálni videót egy elder scrolls vagy fallout szériából?;)
@wonderland38012 жыл бұрын
A Metro Exodus igazából már nem is a Metro 2035 könyvet tekinti alapanyagnak, hanem a Metro Univerzum egyik trilógiáját a Fény felé-Vissza a sötétségbe-Túl a láthatáron könyvek harmadik darabját. Ugyan a szereplők nyilván teljesen mások de a helyek megmaradtak, mint az elnöki bunker, vagy a kaszpi tenger és Vlagyivosztok.
@sgtben88hun1729 күн бұрын
Erről, hogy nem stimmel a könyv és a játék, a “The Pacific - A hős alakulat” c. HBO sorozat és könyv jut eszembe. A könyvben az van, ami könyvben jól át adható, míg a sorozatban az, ami meg a vásznon jól át adható.
@gaborpataj34032 жыл бұрын
Hosszú...hát hosszú...akkor hosszú. Remekül összeszedett mondanivaló, tartalmas (további beszélgetéseket generáló) gondolatok. Gondoltam főzés mellé elhallgatom...majd leültem egy pohár borral a nappaliban. Később behoztam az üveget is, bevallom, ekkor már tudtam, hog a vacsorát nem én fogom elkészíteni... 😅🤘 Totál megérte, köszi!
@raptor87042 жыл бұрын
miért van az ,hogy akárhányszor egy számomra érdekfeszítő retroworld videó kijön és megnézem olthatatlan vágy kerít hatalmába az iránt,hogy a videó tárgyául szolgáló játék létre jöttéhez szolgáló könyvet megvegyem és elkezdjem olvasni? így voltam annó a stalker-es videónál ott a Piknik az árokparton című könyvet rendeltem meg és most nagyon úgy vagyok vele ,hogy mindhárom metro könyvet megrendelem. annyira érdekelnek ezek a könyvek nem tudom abba hagyni őket. és így vagyok még stephen king regényeivel is amikből most a kedvencek temetőjét kezdtem el olvasni.
2 жыл бұрын
Remek elemzés. Üdv egy metro/stalker rajongó és cosplayer/real stalker (airsoft :) )
@cskrisz07062 жыл бұрын
Amúgy a színes hagymakupolás épület, az nem a Kreml, hanem a Boldog Vazul székesegyház.
@benjaminczegledi54702 жыл бұрын
A fronton lehet lopakodni vegig, ki kell kapcsolni a generatorokat, es alulra kell jutni, kicsit lassan de megcsinalhato, lehet nem minden beallitason mondjuk, de nekem ment
@nandorbartal957 Жыл бұрын
A kezdetekhez hozzászólva szerintem a witcherhez hozzátéve arról van szó, hogy ha az ember utána olvas akkor rájön, hogy a könyveb sokkal jobban volt elmagyarázva. Nekem a witcher első két évada tetszett és bár nem ismertem a könyvet ott még elfogadtam, hogy jó nem lehet mindent szóról szóra adaptálni. Onnantól kezdve nem igazán, hogy kezdték teljesen megváltoztatni a dolgot és a világ szabályait felülírni azért, hogy ők minél látványosabb részeket tudjanak rendezni. Például a mágiát elég szabadosan kezelik a sorozatban. Yeneffer megvakulását és visszaszerzését teljesen kiírták helyette bevezették ezt azért vesztette a mágiáját mert volt valamilyen személyes problémája. Ciribe is bevezették ezt a Falka szálat aminek szintúgy nem látom értelmét. Ugyanígy a lotr könyveket sem olvastam csak a szilmarillokat meg sok videót néztem, de ott is már túlzásnak tartom, hogy egyesek Szauront egy ilyen harmadrangú ellenségnek nézik mert pl.: a Shadow of mordor illetve a Shadow of war alapján egyesek azt mondják, hogy Cerembrimbor meg Talion röhögve le tudta volna győzni sőt irányítása alá vonni Szauront. Na összegezve szerintem ahhoz, hogy valaki a könyveket pártolja nem kell feltétlenül olvasnia a könyveket. Egyszerűen ha valami rosszul van megcsinálva az sajnos rossz is lesz. Illetve szerintem ha van valami ami bizonyított akárcsak a witcher vagy metro azt nem kell feltétlenül átírni. Kiegészíteni lehet, de ezt az átírjuk a dolgokat, hogy a mi főhősünk legyen az op istencsászár az már nem jó és szerintem sok embernek ez nem tetszik.
@danielbagyula43942 жыл бұрын
Én úgy emlékszem, hogy használta fegyverét, mégpedig akkor amikor megölte a náci őrt.
@Tas_Lee2 жыл бұрын
egyébként arról nem mondtál semmit hogy a játékokban két befejezés van jó igaz nem számít a második játékban hogyha az 1 ben jó befejezés csináltál
@tamasczuczor11642 жыл бұрын
Más youtube csatornán hasonlóval sem találkozom. Igazán érdekfeszítő és tartalmas lett. Nem szoktam hosszabb videókat nézni de ez a 43 perc lement hamar. Köszönöm szépen!
@fdominikzsindely22032 жыл бұрын
🔥🔥🔥
@_koschwarz2 жыл бұрын
Mind a Metro, mind a Vaják könyveket többször is elolvastam. Szerintem zseniálisak, mindenkinek ajánlom őket, habár igaz, hogy a Vaják irodalmi szemoontból jóval magasabb szintű, mint a Metro . A Metro játékok esetében megértem a játékbeli változatásokat, mert az univerzum adott a könyvben, de nem túl játékszerű. A Witcher esetében a játékok nagyon viaszadják a könyveket, a sorozatot viszont nem értem. Konkrétan annyira TV-képernyőre való módon vannak megírva a történetek, hogy alig kellett volna változtatni rajtuk, majdhogynem egy az egyben képernyőre lehetett volna adaptálni őket. De most, hogy Cavill távozik (pont amiatt, mert eleve úgy vállalta a szerepet - rajongóként - hogy a sorozatnak hűnek kell lennie az alapanyaghoz), kiderült az is, hogy a forgatókönyvírók konkrétan utálják a könyveket... no comment.
@laszloszabados33132 жыл бұрын
Szuper, mint mindig. Esetleg Callisto Protocol elemzés is lesz?
@danielszentgali16472 жыл бұрын
Mondta hogy csinálja, twitchen mondta is hogy szar és lefárasztja szóval pozitív véleményre ne várj. :D
@strayowl81542 жыл бұрын
lesz rage videó :D
@laszloszabados33132 жыл бұрын
@@danielszentgali1647 Ertem. Kozben elkezdtem en is. Hat ha nagyon akarom elvagyok a jatekkal de nem hozza a dead space akkori szintjet.
@danielszentgali16472 жыл бұрын
@@laszloszabados3313 szerintem teljesen jól hozza de kinek mi.
@akosnagy10092 жыл бұрын
Én egyáltalán nem nevezném a Last Light-ot az első rész egy nagyobb DLC-jének. Az első kiadás, ami nem a Redux, az játékmenet szempontjából egészen más, emlékeim szerint jóval primitívebb, mint a folytatás. A Reduxra az egészet a Last Light mechanikáihoz igazították, ezért tűnik ennyire hasonlónak a két játék.
@Pandasztikus2 жыл бұрын
"Mindössze gyermekként, Moszkvában látta meg a napvilágot."?
@laszlomolnar57442 жыл бұрын
A bevágott képben és a videóban is a Szent Vazul (Vasily) katedrális van, nem a Kreml, a Kreml az a fallal körülvett belváros, a katedrális e falon kívül van, a falon belül meg mondjuk Putyin rezidenciája, meg a Duma épülete.
@laszlomolnar57442 жыл бұрын
@qopoy dnon Az mindegy, a lényeg, hogyha a Kreml tornyain lévő csillagok okoznak valamit a könyv szerint, akkor nem eltérése a játéknak, hogy a Vazul katedrális nem okozza ezt :)
@zoltanpolacsek70902 жыл бұрын
Nem sok könyvet olvastam ki, de a Metro 2033 megvolt és nekem sokkal jobban tetszett, mint a játék. Valószínűleg pont a misztikum és a főhőssel való azonosulás miatt, továbbá, hogy a játékban sok mindent nem fejtettek ki úgy. A homo novus, hunter küldetése, bourbon sorsa, a legtöbb minden valahogy számomra jobban tudott működni a könyvben. De nyílván ez azért is van, mert elsősorban játékot akartak készíteni, nem filmet :D
@sandorbalint3970 Жыл бұрын
Könyörgöm ejtsük már rendesen a szavakat. Glo[h]ovszki, tehát egy kemény hával, nem egy kával. Ar[ty]om, tehát tyével, mint a tyúk, nem amerikai Artyom, hogy ti-vel mondjuk. Sci-fi az meg Szifi, nem xifi. Szájensz fiksön, szóval sz-el kell mondani nem x-el. xD Olyan sok videó van a Metróról és Artyom nevét még mindig nem sikerült kimondani rendesen, holott a játékban is helyesen ejtik.
@Desmond-lu8jm2 жыл бұрын
13 évesen találkoztam vele elösször. Legylább 10X játszottam végig az első 2 részt. Azóta sem játszottam hasonlóan kimagasló posztapokaliptikus játékkal.
@laszlokortvelyessy19992 жыл бұрын
Zoly végigvitt egy játékot? 😱Ráadásul többet? meg kivitte a konyveket is? 😱😱Respect😎
@nickfirzen2 жыл бұрын
Kivitte? Végigvitte? De hová, hol? XD
@David-tp6sk2 жыл бұрын
Kivitte a könnyvet?? Tudod van aki úgy mondaná, hogy elolvasta.
@laszlokortvelyessy19992 жыл бұрын
@@David-tp6sk 🤓
@666overlord72 жыл бұрын
Mondok jobbat!! Ki olvasta!!! TÁ-DÁÁÁMM!! 😁
@rolig93032 жыл бұрын
Kisebb hiba a mátrixban gyorsan megoldjuk
@kalocsaibalazs69432 жыл бұрын
Szuper videò!
@stercorabeetle2 жыл бұрын
Bravó Z!👏👏👏
@naturecalls34652 жыл бұрын
A fronton bizony át lehet lopakodni. A további könyveknek más és más üzenete van. Ennyi.
@KrUmPL1P4SzT0R7 ай бұрын
Lehet okoskodni, de a scifi gyakorlatilag a fantasy irodalom egy al-műfaja.
@krissztofer2 жыл бұрын
Nekem furcsa, hogy nem tettél utalást arra, hogy 2 ending van a game-ben. Én mindig is azt választottam, és sosem robbantottam le az ellen táborát. 😅
@arpi81682 жыл бұрын
Akkor most itt is megnézem :)
@tomip.66612 жыл бұрын
Én minden könyvtárost és skorpiot megöltem😅. Ha tudom hogy így is lehet sok órátol mentem meg magam
@Laszlo172 жыл бұрын
Én egy ilyesfélét megnéznék Lovecraft-ról is.
@bugarsandor25042 жыл бұрын
Mielőtt végignézném a videót: A Metró 2033 a kedvenc könyvem, lényegében ez a könyv vett rá arra, hogy elkezdjek olvasni, többször is végigolvastam már. Egyszóval számomra tökéletes. Szerintem a játék tisztességgel nyúlt hozzá és egy nagyon jó játékot tettek le az asztalra a fejlesztők. Az eredeti 2033 nekem jobban tetszett, mint a Redux, de ezt csak így mellékesen. A Vaják sorozatnak pedig semmi köze a könyvekhez, se a játékokhoz. Borzalom úgy, ahogy van (a sorozat). Edit: végignéztem a videót és túl sok mindent nem tudok hozzáfűzni. Esetleg érdekességként annyit, hogy a Metro Exodus inkább merít Andrej Gyjakov féle Metró 2033 univerzum trilógiájából (szerintem megéri elolvasni őket), mint a 2035-ből, amelyből mindössze az intro egyezik vele. De itt azért gyorsan kiemelném, hogy nem játszottam végig az Exodus-t, az őszi (medvés) rész elejéig vittem el, egyszerűen nem tetszett, feleslegesnek éreztem a nagyobb pályákat, sokkal jobban állt a játéknak a lineáris játékmenet. Nekem pedig érik a harmadik végigolvasása a trilógiának.
@deakzalan Жыл бұрын
22:10 amúgy használja a fegyverét a könyvben, a fasisztáknál