Підкажіть, де в законах перелічені вимоги до написання заяви про правопорушення як до юридичного документу?
@dryzhakova Жыл бұрын
На рівні законодавства чітких вимог до написання заяви про вчинення кримінального правопорушення не визначено. Досить важливо описати всі відомі факти і обґрунтувати наявність ознак злочину. Оскільки на підставі заяви і відомостях, що в ній зазначені, буде вноситися інформація до Реєстру, то раджу вказати наступні дані: назву відділу поліції до якого звертаєтеся, своє прізвище, ім’я, по батькові, номер телефону, короткий виклад і опис подій та обставин, які можуть свідчити про вчинення злочину (з детальним описом ситуації), докази, які маєте (фото або відео записи).
@anatoliikorzh7917 Жыл бұрын
При виклику слідчої оперативної группи і написанні заяви на місці: 1. Чи треба писати заяву в 2-х примірниках? 2. Чи може слідчий на місці видати номер реєстрації заяви в журналі? 3. Якщо є відеозапис злочину на телефоні, але не було часу зберегти його на електронний носій і прикріпити до заяви. Як про це вказати в заяві?
@dryzhakova Жыл бұрын
1. У двох примірниках вже не потрібно, бо при виїзді сог є реєстрація на 102, можете у слідчого на місці дізнатися номер внесення до системи обліку 3. Зазначити в заяві, що є відеозапис, який згодом буде долучено до матеріалів
@anatoliikorzh7917 Жыл бұрын
@@dryzhakova Дякую за відповідь.
@ТетянаОлійник-б1й3 ай бұрын
Як написати заяву а ви розказуєте зовсім не про це
@romanbolgar2 жыл бұрын
Спасибо. Грамотно по существу И очень удобно что написано ещё и в описании к видео. Странно что так мало просмотров. Музыка правда слишком громко - отвлекает. Ещё бы найти как подавать заявление в электронной форме. Неужели обязательно ехать в полицию и прокуратуру? Есть же электронно-цифровой подписи. Что делать если "Наслідок розслідування кримінального закрито ч.1 ст.284 КПК України п 2" А другое обращение вообще затерялось в полиции.
@dryzhakova2 жыл бұрын
Дякую за коментар, врахую на майбутнє стосовно музики. Щодо електронної форми, то можна надіслати на електронну пошту поліції району з електронним підписом. Проте кажу з практики - 90%, що вона десь загубиться і для скарги до суду знов прийдеться подавати в паперовому вигляді.
@dryzhakova2 жыл бұрын
@romanbolgar щодо закриття кримінального провадження за ч.1 ст.284 КПК, то постанову про закриття також можна оскаржити до суду і відновити ЕРДР . Хто ступить тому відкривають
@dryzhakova Жыл бұрын
Раджу переглянути інструкцію про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються
@dryzhakova Жыл бұрын
Так , необхідно оскаржити до суду
@romanbolgar Жыл бұрын
@@dryzhakova Спасибо за совет Сегодня переслушал zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0571-04#Text Но то ли это не то то ли я что-то не понял Ничего стоящего там не нашёл.
@ДмитрийКа-у3ш Жыл бұрын
Якщо заяву про злочин прийнято неуповноваженою особою?які наслідки?є практика верховного суду?
@dryzhakova Жыл бұрын
Якщо заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, прийняті неуповноваженою посадовою особою правоохоронного органу, то вони мають бути негайно передані для вирішення у встановленому порядку слідчому, прокурору. Часом подання заяви, повідомлення вважається час (рік, місяць, день, година доби), коли вони надійшли до службової особи правоохоронного органу, що зазначається на письмовій заяві, повідомленні або в протоколі відібрання усної заяви, повідомлення. Отже, якщо коротко, то на вашу екземплярі лишається відмітка про прийом заяви, тобо якщо результатів не буде, і ви розумієте, що вашу заяву нікуди не передано, слід звертатися до слідчого судді …
@ДмитрийКа-у3ш Жыл бұрын
@@dryzhakova Заява прийнята оперативним працівником дбр, а на приймання заяви згідно внутрішнього наказу уповноважений тільки черговий слідчий, інформація, описана в заяві здобута оперативним працівником дбр не в межах повноважень, визначених ст. 41 КПК України, в подальшому заява передана слідчому. Тому у данному випадку постає питання, чи вважати заяву належно поданою, або інформація, викладена у заяві, здобута незаконним шляхом поза межами повноважень. Ось такий ребус. Дякую Вам за реакцію на питання!
@dryzhakova Жыл бұрын
@@ДмитрийКа-у3ш у даному випадку слідчий має викликати заявника (потерпілого , особу, в інтересах якої подана заява) для надання пояснень. Дані пояснення вже стануть чи не стануть підставою для внесення відомостей до ЕРДР. У 90% випадків слідчі дуже рідко викликають за заявою потерпілого, як правило, обмежуються відповіддю, що не їх підслідність і суб’єкт не той