Isten áldja Géza bácsit és benneteket, amiért megosztottátok a videót!
@zoltanszendi77632 жыл бұрын
A mesterrel elbeszélgetnék. A 80as évek közepén én már a filckerék enyvezéssel és abba való különböző szemcsenagyságú kőporokat tanultunk és alkalmaztunk. Utánna jött a vízüvegbe való kaolin keverése méz sűrűségűre majd a filckerékre kenése után a kőpor. Eszméletlen ritkaság egy ilyen mester minden szava !
@tibormatrai6798 Жыл бұрын
Ezúton is köszönve, hogy a tapasztalt késes-műköször műester tudásából sok információt megosztott velünk! A néhány éve naponta élező laikus önmagamnak, és a hasonló érdeklődésű társaimnak. Szeretnék élni a lehetőséggel, hogy megmutatassa a Mester, a műhelyében a mestersége további fogásait! Üdv: m.t.
@LALF13 Жыл бұрын
És még Beatles is van a végire, simán elhiszem hogy ezüst kalapácsot is megfenne. Tisztelet és köszönet.
@janosbogdan4759 Жыл бұрын
Nagyon nagy tudása van az úrnak. Tanulságos. Informatív és érdekes volt.. Köszönöm szépen a feltőltést..
@trencsenimarton2 жыл бұрын
Hasznos ,tanulságos ,sallang mentes . Köszönet érte. Minden eszköznek megvan a rendeltetése és nagyon fontos a rendeltetés szerű használat .🙏
@majzikcsaba2 жыл бұрын
Hatalmas Szíve van! Köszönöm a videòt,sràcok! :)
@krisztiangulyas6432 жыл бұрын
Le a kalappal a mester előtt több ilyen ember kellene! Jó egészséget kívánok neki!
@siposmihaly2 жыл бұрын
Holnap megyek hozzá! Átadom!
@janostarr58942 жыл бұрын
Nagyon jó videó, a vers az elején meg egyenesen szenzációs!
@zoltanfekete22632 жыл бұрын
Nagyon jó videó lett belőle. Köszönöm én is hogy meg hivtátok Géza bácsit, sok hasznos dolgot mondott. Géza bácsinak, pedig sok aktív évet kívánok a lehető legjobb egészségben.
@sandormatetoth93092 жыл бұрын
Nagy tisztelet, Géza bácsinak jó egészséget kívánok hosszú hosszú évekig még neki! Köszönet a videóért mert ilyen régi öreg mesterek a jővönk zálogai mert örömmel adják át a tudásukat❣️🙏👍
@istvancsaszar95662 жыл бұрын
Miden tiszteletem Géza bácsié.👍
@Sapphire4002 жыл бұрын
Fantasztikus tudás és tapasztalat.
@zoltancsefko70375 ай бұрын
Én akkor szoktam késznek ítélni a késeim fenését, amikor a kézzel tekerős cigaretta papírját két ujjam közé fogva a késsel tudok belőle 2-3 miliméteres szeletkéket vágni.😊 Amúgy tök jó vidi volt. Nagyon szimpatikus az öreg, jó egészséget neki!😊😊
@misi99182 жыл бұрын
Nagyon érdekes volt, jó egészséget kívánok.
@Birodalom1 Жыл бұрын
Meglepően szakmai előadás volt, nem hittem volna, hogy Arkansas kövekről és Rockwell keménységi fokokról lesz szó benne! Köszönjük.
@attilahorvath86082 жыл бұрын
Minden elismerésem Géza bácsinak remélem egyszer csináltok vele a műhelyben köszörüs videót is.
@ferenchorvath4660 Жыл бұрын
Minden tiszteletem Géza bácsinak aki a kézmüves szakmában hagyományt és visza adhatatatlan értéket teremtett a mai rohanó értéktelen világban. Isten áldja és remélem lesz aki tovább viszi a hagyományokhoz ragaszkodó szakmai tudását.
@juditkocs79892 жыл бұрын
Értékes felvétel! Köszönöm!
@norbertnagy37472 жыл бұрын
Sikerült, és köszönöm szépen Géza bácsi!
@zoltanuszkai43374 ай бұрын
Nagyon nehéz jó minőségű oltó bicskát találni.Legtöbbször az acélja rosz minőségű.
@krisztiantirpak15866 ай бұрын
Silence is power❤
@karolynagy29499 ай бұрын
Kedves Géza bácsi! A szakmai rutinjára lenne szükségem a következőkben. Kezdek áttérni a saját magam általi késélezésre, miután csak egyszer vittem el köszörűshöz a késeimet, de többségét meg is égette. Egy biztos köszörűt nem használok a késekhez, csak vizes csiszolópapírt P1200, P1500, és fenőkövet. A fenőköveket a nagyapámtól örököltem aki borbély volt, és a borotvákat szokta ezeken a köveken fenni, meg a bőrszíjakon. A kérdésem ezzel kapcsolatos. Ezek a fenőkövek, és bőrök az 1920.-s évekből származnak, és akkor a kövekre még nem jelöltek meg rajta szemcseméretet. A színük a szürke enyhe különböző árnyalatai - szerintem gránit lehet mert annyira simák, meg van egy olyan vajszínű, de mindegyik mint az üveg olyan simáék. Ön szerint kb. milyen számúak lehettek a mostani számozások alapján amit a borotvákhoz használtak. A másik gondom meg a szíjak. Van bőrszíj, fára rögzített szíjak, sima bőrök, egy kicsit durvábbnak, kissé érdesebbnek tűnő szíjak. Ezeket is lehet használni a késélezésekhez? És ha igen akkor milyen sorrendben? Várom nagyon kedves segítő tanácsát.
@gahr2339 Жыл бұрын
Áldja meg a Jóisten!
@erikcartman750Ай бұрын
A vers kinek a műve?
@tamascsendom1442 Жыл бұрын
Isten éltesse!
@agnesnagy59782 жыл бұрын
🙏❤️
@botondtomin66822 ай бұрын
valaki tudna adni elérhetőséget?
@zoltankonkoly544 Жыл бұрын
El tudnék beszélni vele! Hogy tudnám el érni Géza bácsit?
@ERRORFACE1 Жыл бұрын
❤
@mrdobika46352 жыл бұрын
a zene néha túl hangos
@Hungaryman19852 жыл бұрын
Van egy gagyi bicskám, én is mindig úgy járok hogy húzok rajta 4-et és még életlenebb mint volt. Majd a 34. húzás után kezd jó lenni. 😂
@gaborsipka1394 Жыл бұрын
Mert ahogy szoktuk mondani. "Akinek nincs egy bicskája az vagy Nő vagy buzi"
@nasa682 жыл бұрын
A vers, ami az elején elhangzott ki írta?
@siposmihaly2 жыл бұрын
Palásti Géza!
@busselato8 ай бұрын
Gézabácsi telefonszámát meg tudná adni valaki?
2 жыл бұрын
❤🤝
@siposmihaly2 жыл бұрын
🫂
@otosmuhold6 ай бұрын
Volna néhány megjegyzésem, amiket nem jól tud a mester (pl.: a követ vizezni nem azért kell, hogy "jobban csússzon", hanem azért, hogy az eltömődött pórusokat kitisztítsa a víz), de csak három fontos megjegyzésem lenne, ami a késélezésssel függ össze. Az első az, hogy egészen hajmeresztő, ahogy a mester a kés élességét ellenőrzi: hosszában húzza végig rajta az ujját. Ha ezt az én (saját készítésű) késeimmel próbálná, akkor ott egyből vérfürdő lenne. A kés-élesség kézzel való ellenőrzésére két jó módszer van: 1. a közönséges háromujjas módszer (keresztben, három ujjal ellenőrizni, hogy "mennyire harap") a kés (ehhez kell némi tapasztalat). 2. a köröm-módszer (rátenni a körömre, és nézni, hogy lecsúszik-e, vagy megakad. Ha megakad akkor éles - valamennyire) A másik megjegyzés: a közönséges kaszakő valóban jó első élezőnek. Kb. 250-300-as a szemcsenagysága. Egy acéllal együtt elegendő ahhoz, hogy a konyhai késeket jól kiélezze. De ennél többet nem tud, az élesebb késhez finomabb, és egyre finomabb kövek kellenek, mégpedig ésszerű, fokozatos beosztásban. A kaszakő után jöhet egy 600-as, utána egy 1000-res, és a végén egy 4000-6000-res kő. Ehhez persze idő, és türelem is kell. A vége egyfajta "borotvaél" lesz, ami pl. a finom papírt is vágja húzás nélkül, és a szőrt nyomás nélkül "pattintja el". Ez az él konkrétan kb. 1 mikrométer (1/1000 mm) szélességű lesz. Ennél élesebbet késre nagyon nehéz ráhúzni, ott már sok függ az acél minőségétől is. A borotvapengék éle eléri a 0,1 mikrométer szélességet is, azok már a lógó hajszálba is belekapaszkodnak, és hosszában vágják. Harmadjára: mnden hiába, ha az acél nem elég jó, mert a hőkezelése során valami rosszul sikerült. Ez két módon derülhet ki: vagy az istennek sem lehet rá "papírmetsző" élt húzni, és ez előbb utóbb feltűnik, vagy megnézzük egy erős nagyítóval, amikor is látszanak a "kristályok". Volna még sok megjegyzésem, de nem akarom darabokra szedni a videóban látottakat.