Рет қаралды 17,919
На що перетворилася "яблунева столиця" Мліїв? Як загинув легендарний садівник Лев Симиренко? Чому радянська влада переслідувала впливову сім'ю? Репортаж УП з батьківщини Симиренків в Черкаській області
У селі Мліїв в 30 кілометрах від Черкас у другій половині 19-го - на початку 20 століття зароджувалися наукові основи українського садівництва.
За спробою дізнатися, звідки ростуть корені популярного сорту Симиренка, - трагічна історія відомого раніше роду.
Цукрові магнати, меценати і українофіли. Члени сім'ї Симиренків вийшли з козаків і селян. Досягли успіху, ставши кісткою в горлі спочатку царської, а потім і радянської влади. Їх убивали і кидали в тюрми.
Маленький Мліїв був відомий не тільки тисячами сортів ягід і фруктів, які розійшлися всією Україною і СРСР, але й осередком української пасіонарності.
Тут гостював Тарас Шевченко. Кілька років жив і працював Павло Чубинський, автор тексту, на основі якого з'явився гімн України.
Тут побудували одні з перших металевих пароплавів для судноплавства по Дніпру, назвавши їх "Ярослав" і "Українець".
Тут народився Петро Кравченко, охоронець Михайла Грушевського, голови Центральної Ради УНР. Він пройшов каторгу на Байкалі і помер в 1991-му, доживши до незалежності України.
Що залишилося від слави Млієва? Який він - справжній Ренет Симиренка? І чому мліївська еліта так не подобалася Петербургу і Москві? В репортажі "Української правди" з Черкаської області.
Автори: Ельдар Сарахман, Євген Руденко/Українська правда
Текстова версія: www.pravda.com...