SVAKA VAM ĆAAT BAŠ STE GLASNO I JASNO OBJASNILI NAMA POĆETNICIMA, HVALA VM ŽIV NAM BI JOŠ STO PA IZ OPOĆETKA,
@uzuz66912 жыл бұрын
Hvala puno moj dobri profesore. Hvala.
@nenadplanic79062 жыл бұрын
Super objašnjavate,bravo
@malasrbotnik78092 жыл бұрын
Zelo dobro razloženo👌 Kar se zvoka tiče, je bolj žalostno.
@andrijetasmadulovic59065 ай бұрын
Poštovanje, Kako Vas možemo kontaktirati?
@vladamiksic61572 жыл бұрын
Kao prvo niko nije ostavio patrljak. Nego jednostavno nije izbilo na tom populjku pa je ostalo tako. Vi kao strucna osoba za rezanje oraha bi trebalo da znate to. Kao drugo koliko znam, a trebalo vi da znate da te male grane nose rod, tako da ne bi trebalo da se skidaju u trecoj godini. Rane od rezanje bi trebalo da se mazu kalemarskim voskom, a ne nekim lepkom koji moze dovesti do zapaljenja stabla, kao sto bi trebalo da znate. I orah bi trebalo rezati u piramidu a ne u kotlastu krunu. I ne bi trebalo tako da pricate o svom predhodniku koji je rezao to jer je doktor profesor, i orezao je verovatno vise oraha, nego sto ste vi videli. Pozz
@milanjovanovic27802 жыл бұрын
Potpuno se slažem, gospodin sa snimka jednostavno ne zna da orezuje orah !
@novifarmer15182 жыл бұрын
Imenjače, ne znam da li si bio u zasadu, u kom si svojstvu i interesu ali neka bude prilika za objašnjenje. Pravilo je da kvalifikovano o nekim stručnim pitanjima diskutuju osobe sa odgovarajućom kvalifikacijom i to nasamo a ovde slobodno razmenjujemo mišljenja. Da ne dužim, o vitkom vretenu nema govora, kao uzgojnom obliku. Orah po prirodi može da podrži piramidalnu krunu u dimenzijama saglasnim razmaku sadnje. Primer kotlaste krune je samo primer zatečenog stanja među 50-ak stabala na parceli. Apsolutni sam pristalica uzgojnog oblika gde postoji dominantna uspravna grana, vodilica prema literaturi. Za pokriće rezova vlasnik zasada je obezbedio kalemarski vosak italijanskog porekla čiju primenu sam prioritetno istakao. O karakteru patrljka suvišno je obrazlagati. Stanje anatomskih preseka sasvim je dovoljan pokazatelj. Na kraju, divim se pojedincima koji se odlučuju da zasnuju ovakve zasade. Veliki pozdrav!
@HobbyPlayground Жыл бұрын
@@milanjovanovic2780 Naprotiv. Prethodnik nije znao da orezuje Orah. S obzirom na raspored sadnje i pomenuto na pocetku da je sorta koja se redje sadi kod nas, mogu da zakljucim da je zasad planiran kao intenzivni, sto mozda potvrdjuje i prisustvo sistema za zalivanje. Ovaj covek je imao tezak zadatak da ispravlja greske. Nazalost, pogresnim rezanjem je ovaj zasad poveden u pogresnom smeru sto se tice formiranja krosnje.