Czekaj... to ten nauczyciel naprawdę istnieje :O??
@winstonknowitall41813 жыл бұрын
Na kanale Elizy Michalik jest z nim wywiad. Tam mówi w sumie rozsądne rzeczy, chociaż sprawia wrażenie zaburzonego, ale składałem to na karb tremy i introwertyzmu.
@SeksDobryWszystkim3 жыл бұрын
Narcyz od rozwoju osobistego w tej chwili :D
@yrwestillhere3 жыл бұрын
Mieciu, kocham Cię i Gałgana! No homo! Odpowiedz mi proszę, wyślij cokolwiek, moje życie będzie complete. Marazm zniknie jak makiem zasiał. (Ale mi wstyd za takie błagania, ale to silniejsze ode mnie!!!)
@michal0003 жыл бұрын
w 30 minucie ogarnąłem że on tak na serio XD
@otaconmgs913 жыл бұрын
czekaj... ta szkoła naprawdę istnieje :O?? na wycieczkę szkolną leci się samolotem do Gdańska, po tym jak się przyjechało z Zakopanego. Akurat na to rodzice musieli dać zielone światło i kasę. Bez zgody rodziców wiele bizantyjskich i szalonych pomysłów by nie przeszło. Nie chce przesadnie wybielać człowieka, ale gdzie rodzice?
@razdwatrzy5453 жыл бұрын
W liceum miałam taką wychowawczynię, która uważała się za taką super młodzieżowa, prouczniowską. To były bardzo trudne lata. Nie przestrzegała moich granic, bo nie chciałam być przytulana, w ogóle nie rozumiała, że ja nie czuję potrzeby być w bliskiej relacji z nauczycielę. Dotykała ramion, waliła pięścią w biurku. Na siłę próbowała wciągać mnie w jakieś aktywności w których jako introwertyczka nie czułam się dobrze. Potrafiła moją mamę starszyć, że jestem nieśmiała, że mam problemu, że sobie nie poradzę. Są uczniowie, których takie zainteresowanie cieczy i czują się dobrze, ale są tacy jak ja którzy tego nie chcą. Najgorsze byly wycieczki, próbę na siłę integrowanie moja grupkę z innymi, podczas gdy my dobrze czułyśmy się same, granie na poczucie winy, albo cała klasa jedzie albo nie ma wycieczki. I jeszcze odniosę się do słów, że można przytulać, gdy zapyta się o zgodę. Z tym kategorycznie się nie zgodzę. Uważam że nauczyciel nie powinien w ogóle nawiązywac bliższego kontaktu. Bo samo pytanie, może wzbudzić w uczniu takie uczucie, a co jeśli go odrzucę, czy nie zacznie się Mścic czy poczuje się urażony. To nie przedszkole.
@Elizabeth763353 жыл бұрын
Dokładnie. Ja sama wiem że byłam dzieckiem, które nienawidziło kontaktu fizycznego od obcych osób ale nie sądzę żebym wtedy np pod presją i przy całej klasie była w stanie powiedzieć zapytana o zgodę, 'nie'. Nawet będąc dorosłym możesz w niektórych sytuacjach czuć się głupio odmawiając przytulania komuś bo to jest np. uznawane za normalne. Nauczyciel nie powinien inicjować takich zachowań i jest to niedopuszczalne.
@razdwatrzy5453 жыл бұрын
@@Elizabeth76335 tak, właśnie, żaden uczeń nie powinien być w sytuacji, kiedy zostaje naruszona jego prywatność dobre samopoczucie i musi postawiać jakąś granice, bo to znaczy, że ona już została naruszona.
@hermenegildakociubinska66653 жыл бұрын
Pytanie o zgode w takiej relacjii to raczej proba zwalenia odpowiedzialnosci na osobe, na ktorej wymuszono zgode. "Ale o co chodzi, przeciez sama sie zgodzila?"
@SwayTree3 жыл бұрын
Z przytulaniem to zależy od wieku. Gimnazjalistów i wyżej absolutnie nie! Małe dzieci w klasach 1-3 lub w przedszkolu czasem mogą mieć jeszcze taką potrzebę, ale trzeba być naprawdę na 100% pewnym, że dziecko jest z tym ok (np dziecko jest przylepą). W tym wieku dziecko nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie może się tak przytulać do każdego. Nie zgodzę się też, że nie należy integrować klasy. Nie ma nic bardziej wkurwiającego niż takie kółko wzajemnej adoracji. Jasne, nie wszystkich musisz lubić, ale z każdym musisz umieć współpracować i rozmawiać. I to, czy jesteś ekstrawertykiem, czy introwertykiem nie ma znaczenia. Ja jako ekstrawertyk też miałam w klasie osoby, z którymi nie lubiłam się zadawać (jako dorosły też mam takich ludzi dookoła) i uwierz też wolałabym otaczać się tylko tymi, których lubię. Ale tak się nie da.
@nightcoregirl34853 жыл бұрын
Mega cię rozumiem, miałam dosłownie tak samo. Moja wychowawczyni tak się uwzięła na mojego kolegę, starając się na siłę wyprowadzić ze strefy komfortu, zmuszając do nadmiernej, przesadzonej integracji z osobami, których nie lubił i rozmawiając non stop z jego rodzicami na temat jego introwertyzmu, że biedak się załamał i totalnie zamknął w sobie. Do dzisiaj ma problemy z nawiązywaniem relacji.
@annasiano30273 жыл бұрын
Jako dziecko, które zmagało się z lękami, nie przetrwałabym takiej wycieczki. Przez długi czas jedynym sposobem na w miarę normalne funkcjonowanie było dla mnie hiperdokładne planowanie i przygotowanie na wszystko, co się będzie ze mną działo. Ten gość albo uważał, że uczniowie będą czerpać siłę na te szaleństwa z jego zaczarowanej obecności, albo naprawdę miał kompletnie w dupie, co czują.
@JanMichalSzulew3 жыл бұрын
Ciekawe ilu ludziom zniszczył psychikę.
@wyrmoffastring3 жыл бұрын
Ja bym zdechł, pan Szulski nie przewidział w ogóle że ktoś może nie być neuronormatywny. Mój autyzm by mnie po prostu zabił zawałem w wieku lat 15.
@xerpenta3 жыл бұрын
Miałem tak samo, jeżeli cokolwiek w czasie dnia nie było zaplanowane, to cały dzień był do wyrzucenia. Włosy mi stały na całym ciele jak słuchałem tych opisów. Kontakt fizyczny też dla mnie był dużym wyzwaniem w czasach gimnazjum i raczej nie miałbym siły mu się przeciwstawiać. Ta książka to jest horror.
@krzyzja3 жыл бұрын
To jest realna osoba???? Słucha się tego jak marzenia "nijakiego" nauczyciela, który śni o swoich szalonych sposobach na uczniach. A tak poważnie - za połowę z tych zdarzeń powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie ze szkoły, a druga połowa powinna włączyć lampkę alarmową uczniom i rodzicom. Jednego czego brakuje w tym tekście to pracy, osiągnięć uczniów. Jest to z jednej strony straszne, a z drugiej jakim cudem ten człowiek dostał uprawnienia pedagogiczne. Inną kwestią jest przemocowość polskiej szkoły, rutyna, utarte schematy, które trwają od XIX wieku. I stąd marzenia o "cool" nauczycielu, ale to nic nie ma wspólnego z pedagogiką, z nauczaniem. Można być Keatingiem, można być nauczycielem za którym uczniowie będą szli, ale naprawdę to nie są sposoby na osiągnięcia tego.
@bogusiap31213 жыл бұрын
Jak dobrze, że ktoś to napisał. Przecież już za kilka z tych akcji powinien zostać zwolniony ze szkoły.... A moi rodzice gdyby byli świadkami kolejnych kilku opisanych zdarzeń byliby następnego dnia u dyrektora..
@piotrczuchowski10803 жыл бұрын
Przy takim intensywnym głaskaniu własnego ego przez autora aż dziw, że kartki książki nie są posklejane...
@ukaszkaminski6273 жыл бұрын
Zapewne 90% w tej książce jest zmyślone. Być może też, ów nauczyciel ma znajomych z "Kasty", więc jest nie do ruszenia.
@erelllont3 жыл бұрын
Typ przywłaszczający sobie Urban Legends po paru piwach w barze to już całkiem irytujący osobnik, ale typ który to później wydaje w formie książki to już jest kompletnie nowy lvl
@allemorie3 жыл бұрын
moja nauczycielka w gimnazjum na godzinie wychowawczej lubiła urządzać grę w "plusy i minusy", gdzie każdy uczeń miał wstać i powiedzieć przy wszystkich, komu z pozostałych uczniów daje plusa, a komu minusa i to uzasadnić. Teraz mam prawie 30 lat, a do dziś wspominam to jako traumę.
@mariamaria-mj6rw3 жыл бұрын
Chyba inspirowała się polsatowskim reality show "Bar". Mam nadzieję, że osoba z największą liczą minusów nie musiała odpaść z klasy.
@allemorie3 жыл бұрын
@@mariamaria-mj6rw nie miała takiej mocy, ale była żądna dram. Mnie się to kojarzyło z big brotherem, ale tam był chociaż pokój zwierzeń i nie hejtowało się innych osób tak jawnie
@tomaszkajor3 жыл бұрын
bo byłaś minusem?
@rozaw16343 жыл бұрын
U mnie w 4 klasie przez chwile była wychowawczyni która wyjątkowo nie radziła sobie z nasza klasą (i sama ze sobą tez nie za bardzo) i pewnego razu kazała nam usiąść w kółeczku i zrobić rachunek sumienia. Jak dobrze pamietam to chodziło o to żeby powiedzieć co się ostatnio niedobrego komuś zrobiło. Od samego początku wydawało mi się to mocno szemrane wiec jak przyszła kolej na mnie wyraziłam swój sprzeciw poprzez powiedzenie ze „moje sumienie to moja sprawa” na co panią zatkało na chwilę po czym kazała reszcie klasy powiedzieć czy ja im coś zrobiłam xD na szczęście zaraz potem zadzwonił dzwonek, babka nigdy więcej nie powróciła do praktykowania takich dziwnych metod wychowawczych, kilka miesięcy później miała załamanie nerwowe i sama odeszla, a matka jednej z koleżanek mnie pochwaliła i powiedziała ze dobrze zrobilam. Ale do tej pory pamietam w jak niekomfortowej i nieprzyjemnej sytuacji się wtedy wszyscy znaleźliśmy i gdyby tylko to poszło o krok dalej mogłoby się poważnie odbić na czyjejś psychice.
@mariposa5451 Жыл бұрын
Moja wychowawczyni w gimnazjum pytała nas, jakie dana osoba powinna dostać zachowanie. W mojej klasie było kilka dziewczyn, które dręczyły kilka innych dziewczyn. Jedną z ich metod, żeby dowalić mi było ciągłe namawianie wychowawczyni, żeby za coś dała mi pałę, albo uwagę, więc to było oczywiste, że nie będą obiektywne w ocenie. I w ogóle co to za praktyka, żeby to uczniowie decydowali o takich rzeczach, zwłaszcza w klasie, w której bullying jest widoczny gołym okiem. Myśmy się tam niecierpiały. A żeby było zabawniej, to najgorsza z tych bab dostała wzorowe, bo wygrała pierdylion olimpiad franciszkańskich XD
@Xuzon3 жыл бұрын
Nie ma nic gorszego niż zmuszanie ludzi do "fajnych" zabaw kiedy jesteś "sztywniakiem". Serious SA vibe.
@MrMattCoy3 жыл бұрын
Jeden z powodów, dlaczego nie przepadam za weselami 😃
@blinski13 жыл бұрын
@@MrMattCoy Ja czasami poimprezować i społeczny być lubię aż za bardzo, ale myśl o 'typowo polskim' weselu czyni ze mnie introwertyka.
@zos54093 жыл бұрын
Jeśli ktoś nie dostrzegał wcześniej konieczności wprowadzenia testów psychologicznych dla nauczycieli, to ten film powinien załatwić sprawę...
@IcekPanNaPolin3 жыл бұрын
Dawno temu były. A nawet były na dykcję, prezencję i czy oddech ci nie śmierdzi. A potem przyszły styropiany. Chcieliście styropianów u władzy, to macie styropiane państwo.
@iKate363 жыл бұрын
w teorii brzmi to równie sensownie jak np. testy psychologiczne kandydatów do sejmu, ale boję się myśleć jak taki test by wyglądał przy obecnych rządzących, tworzony pod bacznym okiem Czarnka...
@qc24pl3 жыл бұрын
Problemem jest niestety wieloletnia negatywna selekcja do tego zawodu. Głównie ze względu na niskie zarobki, ci którzy chcieliby i mogliby nauczać z pasją, robią coś innego. Najgorsze jest, że z roku na rok, zawód jest coraz gorzej opłacany i coraz bardziej zbiurokratyzowany.
@winogronobiae58253 жыл бұрын
problem rozwiązałaby prywatna edukacja w całym kraju a nie chora państwówka
@IcekPanNaPolin3 жыл бұрын
@@winogronobiae5825 Zacznij od rozwiązania problemu siana pod czerepem, które masz.
@Natalie-ew5jy2 жыл бұрын
Jako ofiara szkolnej przemocy zawsze miałam problem z tymi "fajnymi" nauczycielami. Najlepiej czułam się na zajęciach u nauczycieli, którzy potrafili zapanować nad klasą. Najgorzej wspominam takiego właśnie wyluzowanego wychowawcę z gimnazjum, co to sypał anegdotkami, zezwalał na wszystko i wprowadzał kumpelską atmosferę. Na jego zajęciach dochodziło do takich scen, że dziś bym po prostu zadzwoniła na policję widząc coś takiego. Chętnie bym przeczytała, jak Jarek Szulski poradziłby sobie z klasą, która naprawdę jest problematyczna. Z jego książki wynika, że miał sporo szczęścia do uczniów.
@atajzur29805 ай бұрын
Mam takie same zdanie miałem podobne doświadczenia
@ravena20673 жыл бұрын
imagine być znajomą z pracy tego typa i potem przeczytać to
@PiotrSarnacki3 жыл бұрын
Byłem introwertycznym i bardzo mało asertywnym gimnazjalistą z niskim poczuciem własnej wartości, więc właściwie wszystkie przytoczone tutaj anegdoty i sytuacje szkolne brzmią dla mnie jak jakiś koszmar. Szacunek za to, że przebrnęłaś przez tą książkę i jeszcze nagrałaś o tym taki dobry materiał.
@rczedar3 жыл бұрын
czy chłop właśnie przyznał się do kilkunastu wykroczeń i zrobił to w książce? niesamowity człowiek
@jarekscat38873 жыл бұрын
pracuje w elitarnym warszawskim liceum, więc zostanie uznany za ekscentryka i sprawa rozejdzie się po kościach.
@westangayidols3 жыл бұрын
No właśnie, dlaczego to jeszcze nie jest u prokuratury?
@micha52003 жыл бұрын
Pewien morderca raz opisał morderstwo którego dokonał jako "fikcja", przez co wpadł.
@Alaryk1113 жыл бұрын
@@westangayidols Pewnie nikt nie zgłosił.
@SumaSummarum3 жыл бұрын
Najbardziej przeraża mnie to, że ten koleś jest uznawany za wielkiego i przełomowego nauczyciela. Jakoś nikt nie mówi o tych uczniach, którzy mają traumę dzięki temu 'genialnemu' wychowawcy.
@GandalfOfRivia3 жыл бұрын
Czy ktoś zna jakieś opowieści uczniów? Bo z zewnątrz ta sytuacja wygląda dość toksycznie, ale jestem ciekaw jakiś świadectw. EDIT: Kasia o tym wspomina. Nevermind.
@PKowalski20093 жыл бұрын
Tak. Można sobie zerknąć na oceny książki na Lubimyczytać :(
@michalinageisler20893 жыл бұрын
Tu też: krytykapolityczna.pl/kraj/ewa-narozniak-klopoty-z-nauczycielem-z-polski/
@alicjakowalska55292 жыл бұрын
Gdzie się o nim mówi? Dla mnie dotąd (do momentu pisma przedsądowego, o którym widziałam post na FB), był to anonim.
@juzgoznasznapamiec6 ай бұрын
@@PKowalski2009one wyglądają tak jakby Szulski sam je sobie napisał
@Ruth-xj8oe3 жыл бұрын
Cóż za piękne romantyzowanie przekraczania granic innych osób przez osobę mającą widoczny problem z radzeniem sobie z własnymi emocjami.
@mateuszwolkowskiaspwroclaw3 жыл бұрын
Brakowało mi historii, gdzie do klasy wchodzi Quebo oraz Taco i są zazdrośni, bo Szulski już do nich nie wydzwania po nocach.
@cynthiaschmidt12353 жыл бұрын
❤️
@maaminionka29793 жыл бұрын
LOOOL :D Cudowne!
@arek88463 жыл бұрын
@Ola_Stawinska3 жыл бұрын
A odnośnie wycieczek, które odbywają się niezgodnie z terminem, rozumiem, że nikt nie miał poza szkołą żadnych innych zajęć, zobowiązań? Ja np. w gimnazjum chodziłam do szkoły muzycznej, na warsztaty literackie, przez jakiś czas również szachy. Taka sytuacja, gdzie bez przygotowania następuje zmiana planu, byłaby dla mnie mega stresująca.
@1987northwoman3 жыл бұрын
Nie daje mi spokoju kwestia rodziców, zwłaszcza w kontekście wycieczek niespodzianek. Również, tak zwany "wjazd na chatę z ekipą" jest dla mnie nie do pomyślenia.
@kamilabronowicka14973 жыл бұрын
O tym samym ciągle myślałam! Wpadaliśmy po wycieczce, nawet w środku nocy... Jaki normalny dorosły człowiek wpuszcza do domu bandę ludzi? I po co? Albo Ci rodzice są też trochę nim oczarowani, albo się bali ze jak nie pozwolą na takie głupoty to będzie się mścił na ich dziecku potem...
@Meliona3 жыл бұрын
Kurna, moja matka nigdy by na to nie poszła. No i by powiedziała mi o tej wycieczce-"niespodziance"
@AKingOfTheStoneAge3 жыл бұрын
Też się nad tym zastanawiam. Coś musi być na rzeczy, bo jak uwierzyć że rodzice dzieciaków z elitarnej placówki to same kołki. Może prestiż tej placówki powodował, że rodzice nie chcieli się sprzeciwiać, albo po prostu nie chcieli żeby ich dzieci zostały klasowymi "lamusami". Chyba nie jest to wynik braku zaangażowania rodziców w życie ich dzieci, bo te cytaty wskazują że rodzice w tym zwyczajnie uczestniczyli. Nawet jest mowa o libacji alkoholowej nauczyciela z rodzicami. Jakaś megakumulacja raisedbynarcissists/educatedbynarcissists, czy co? Masakra.
@drkufdrahrepus28683 жыл бұрын
Wjazd na chate z ekipa to mi mogli zrobic moi najblizsi przyjaciele lol
@hienamx3 жыл бұрын
Jest szansa, że rodziców też omamiał. Ci którzy się postawili - jest szansa że tych dzieciaków nie nachodzili po wycieczce. Ci którzy byli podatni - przychodził do dzieciaków a rodziców coraz bardziej wkręcał w tą grę. W pewnym momencie, dorosły człowiek też ma problem aby się wycofać bo musiał by przyznać się przed sobą że został zmanipulowany. A to bardzo trudne.
@alik20623 жыл бұрын
Gimnazjaliści przytulający się do nauczycieli? Dziwnie się aż poczułam, jak sobie pomyślałam, że moi ulubieni nauczyciele z gimnazjum mieliby mnie przytulać.
@IcekPanNaPolin3 жыл бұрын
Jestem pewien, że na przytulaniu się nie skończyło, ale gość ma trochę więcej oleju w głowie, niż gwiazdor TVPiS piszący o swoich przygodach z dwunastoletnią Tajką, i powstrzymał swoje grafomańskie zapędy tam, gdzie zaczyna się art. 200 kk.
@szarykruk47533 жыл бұрын
@@IcekPanNaPolin A więc ktoś powinien się tym zainteresować, bo już to co typ napisał jest obrzydliwe, ktoś powinien go prześwietlić.
@IcekPanNaPolin3 жыл бұрын
@@szarykruk4753 Taaa... W tym k(s)raju "każdy ma pokusy", "dzieci lgną, szukają miłości, i drugiego człowieka wciągają, gubią", a gwiazdor TVPiS w autobiografii wydanej A.D. MeToo rozpisuje się o przygodzie z dwunastoletnią Tajką (DWUNASTOLETNIĄ TAJKĄ), to czego oczekujesz? Dobrze, że nie poszedł na księdza, bo tam miałby hulaj dusza, piekła nie ma.
@ajuc0053 жыл бұрын
u mnie w podstawówce nauczycielka chemii przytulała niektórych uczniów w 8 klasie. Dziwnym trafem tylko chłopców. Żaden nie był specjalnie zachwycony bo była starą babą. Ale to były lata 90, więc człowiek nic z tym nie robił.
@TheKeef983 жыл бұрын
Ten uczuć, gdy myślisz, że Snape z Pottera byłby lepszym nauczycielem.
@Pandalka3 жыл бұрын
ja miałam skojarzenia z Lockhartem 😂 jeśli kiedyś pomysleliśmy, że ta postać była zbyt żenująca i przerysowana, to co powiedzieć o tym?
@michracz003 жыл бұрын
Nauczyciel z polski Michaelem Scottem szkoły
@glassofweirdojuice11473 жыл бұрын
Jezu tak
@mrv52833 жыл бұрын
idealne porównanie
@michracz003 жыл бұрын
@@mrv5283 haha dziękuje :)
@brunogiovanna3713 жыл бұрын
Dokładnie o tym samym pomyślałem xDDD
@tulickai1403 жыл бұрын
same energy
@szymonlepper18623 жыл бұрын
Bardzo rzadko piszę jakiekolwiek komentarze, tym bardziej na KZbin, ale dokładnie w 47 minucie zapauzowałem żeby zrobić przerwę. Z minuty na minutę robi się coraz mniej śmiesznie i coraz bardziej przerażająco. Aż obawiam się co będzie dalej... i uwaga pisze to nauczyciel z 10 letnim stażem. Wszystko co do tej pory usłyszałem to jedno wielkie WTF. Nie wyobrażam sobie takich zachowań i akcji ze strony nauczyciela. W zasadzie mam wrażenie, że niemalże każda opisywana (cytowana) rzecz była robiona dokładnie tak jak nie powinno się jej robić w danej sytuacji.
@katarzynajamroz-oza20883 жыл бұрын
6 lat pracowałam w szkole państwowej, teraz wyłącznie szkoły językowe. I to, co słyszę, przeraża mnie.
@radosawsocha24003 жыл бұрын
Witamy w postępowym świecie.
@melisa43023 жыл бұрын
Ciche i nieśmiałe dzieciaki musiały czuć się strasznie niekomfortowo
@TheWytautas3 жыл бұрын
Ciche i nieśmiałe dzieciaki często się czują niekomfortowo
@melisa43023 жыл бұрын
@@TheWytautas tak,ale to nie powód żeby dokładać im stresu
@piotrkulagowski44143 жыл бұрын
Jako jego były uczeń i introwertyk, i cichy chłopak, i nieśmiały chłopak, mogę z ręką na sercu powiedzieć, że dzięki niemu było mi jedynie łatwiej. Każda lekcja geografii to był zastrzyk wesołości. Zwykłe czytanie na przerwach przeradzało się w pasjonujące rozmowy i żarty. Pan Szulski pomógł mi się trochę bardziej otworzyć i był jedną z niewielu osób, którym mogłem się zwierzyć. To był też mój własny wybór - sam mu zaufałem i rozwinąłem przyjaźń. Niczego nie żałuję, gimnazjum było mi z nim lżejsze.
@TheWytautas3 жыл бұрын
@@piotrkulagowski4414 czyli Pan Szulski niczym Piłsudski. Ciężko jednoznacznie określić xD
@melisa43023 жыл бұрын
@@piotrkulagowski4414 Ok,dobrze słyszeć że są osoby którym znajomość z tym nauczycielem wyszła na plus
@JanMichalSzulew3 жыл бұрын
Lol, wszystkie te historie są spod znaku "of all the things that didn't happen, this didn't happen the most"
@kamilab7793 жыл бұрын
Oglądając ten film czułam ogromne obrzydzenie... Koleś powinien zostać rozliczony z tego, jak traktował swoich uczniów. Nauczyciel jak z psychodelicznego horroru.
@Hazelinka3 жыл бұрын
Tacy natchnieni nauczyciele byli najgorsi w mojej edukacji, a najlepiej wspominam najbardziej "sztywne" nauczycielki, który trzymały dystans z uczniami i potrafiły przekazać jasno swoją wiedzę. Już z moimi natchnionymi nauczycielami czułam się niekomfortowo, odmawiając zajęć integracyjnych i wycieczek - chyba na takiej byłam raz, a następnie bardzo stanowczo odmawiałam wszystkich kolejnych (przy ogromnych naciskach ze strony zarówno nauczycieli, wychowawców jak u uczniów. to się nazywa kurła silna wola, nawet na studniówkę nie poszłam, takiego wała). Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie podczas tych "wspaniałych aktywności" towarzyszyłaby mi jeszcze taka niepewność - bo jestem pewna, że taki geniusz miałby jeszcze marzenie zaciągnąć mnie podstępem na taką wycieczkę (już nie mówiąc o takiej abstrakcji jak odwiedziny w domu, gdzie ja nigdy nikogo z równieśników nie zaprosiłam do siebie z własnej nieprzymuszonej woli). Słuchanie tego było nieustającym koszmarem i nie rozumiem, jak można jako dorosły człowiek tak się zachowywać (ZAZDROŚĆ wobec uczniów, że z kimś innym się dogadują??) i jeszcze udawać, że się wychowuje dzieci. I uczy czego, zaborczości, braku granic i respektowania indywidualizmu jednostki?
@dariapow3 жыл бұрын
Również wolałam tych "sztywnych" nauczycieli, którzy każdego traktowali tak samo potrafiąc przekazać wiedzę bez lansowania się przed nastolatkami (studniówkę też ominęłam...)
@amethyst88522 жыл бұрын
Ja miałam podobną nauczycielkę z polskiego. Młoda, po studiach, chciała być cool i dotrzeć do niepokornych i repetujacych. Problem w tym, że nie pomogły zajęcia z interpretacji rapu, szczere rozmowy o literaturze, wspólne jaranie fajek. Nie nadążała że sprawdzaniem prac domowych "Sorry Ewa, twoja praca domowa została gdzieś na parapecie" (tekst do uczennicy). Uczniowie, do których chciała dotrzeć, ignorowali jej prośby o zachowanie ciszy, aż kiedyś rzuciła soczystą "kurwą" w trakcie lekcji. Nie piszę tego że złośliwości, bo lubiłam te nauczycielkę, ale na jej zajęciach panował coraz większy chaos.
@marcinhezychasta96763 жыл бұрын
Nie potrafię tego słuchać. Nie wiem Kasia skąd bierzesz siłę, aby to czytać, a potem to jeszcze komentować. Powodzenia!
@IcekPanNaPolin3 жыл бұрын
Dobrze, że chociaż drzewa nie zostały na to poświęcone!
@Mr4hitch3 жыл бұрын
Niech czyta, jak może dojdzie do książek o tym dlaczego komunizm nie działa, dlaczego księżniczkowanie źle się kończy albo dlaczego marksizm to coś złego to skończy swoje pierdolenie.
@Grze3 жыл бұрын
@@Mr4hitch Ahahahahhahahahahahha
@yetislaw17573 жыл бұрын
Jezu 100% racji
@Potatochips12013 жыл бұрын
@@Mr4hitch ale to ty dzwonisz
@Lisamegareska3 жыл бұрын
Te historie przypinają mi chrzest na obozie harcerskim, tylko on trwał jedna noc a nie trzy lata
@adabra12343 жыл бұрын
O tym samym pomyślałam.
@Ithil73 жыл бұрын
Przykro mi, że cię to spotkało. "Chrzty obozowe", "chrzty kolonijne" i inne tego typu cudowne zabawy powinny już dawno odejść do lamusa i nie wiem, co mają w głowie opiekunowie przyzwalający na takie hece czy wręcz biorący w nich udział. Z pozycji instruktura ZHP przepraszam.
@anonimka42702 жыл бұрын
@@Ithil7 wiem, że nieco późno odpisuję, ale jako osoba, która przeżyła 2 chrzty, muszę zabrać głos. Osobiście uważam, że są to świetne wspomnienia i za nic bym ich nie oddała. To są właśnie rzeczy, które się wspomina po obozach xD Przynajmniej z mojej pozycji, aczkolwiek wiem, że nie wszystkim osobom to pasowało - w zależności od organizatora, wydaje mi się, że były przyzwolenia na nie branie udziału, jeśli nie było się w stanie
@Kwadratura5 ай бұрын
@@anonimka4270 Jak dwa chrzty, toż to oszustwo! >:
@blutka3 жыл бұрын
Gdybym trafiła na takiego nauczyciela w moich latach młodzieńczych, szkoła zmieniłaby się w koszmar. Całe życie miałam chore serce i duży wysiłek i niewyspanie nie wchodziły w grę. W "normalnej" szkole dało się moje życie dostosować, na wycieczkę w góry mogłam nie jechać, a niespodzianki są po dziś dzień dla mnie koszmarem, bo zaskoczenie mnie stresuje, a stres wzmaga arytmię. Takie liceum by mnie mogło zabić, a już na pewno by mnie wyobcowało z grupy. Obłęd. Ten facet to psychopata.
@madhatt3r933 жыл бұрын
Dokładnie, te "metody" ewidentnie są układane pod uczniów pelnosprawnych, neurotypowych i ekstrawertycznych, ale przecież nawet takie osoby miałyby bardzo ciężko (np z planowaniem życia prywatnego, albo ogarnianiem fochow nauczyciela).
@zos54093 жыл бұрын
Jako uczennica pełnosprawna, neurotypowa i maksymalnie ekstrawertyczna (a przy okazji przewodnicząca szkoły o takiej samej strukturze i elitarnym charakterze, tylko z innego miasta), nie tylko nie chciałabym brać udziału w takich hucpach, ale jeszcze zamieniłabym życie tego typa w piekło i najwyżej uciekła do innej szkoły po zaangażowaniu kuratorium i innych instytucji. Takie osoby nie powinny mieć kontaktu z młodzieżą, a tym bardziej z pozycji autorytetu.
@yecril71pl3 жыл бұрын
@@zos5409 chucpa, חוצפה
@karaluchyiworsuchy3 жыл бұрын
Koleś w ogóle nie bierze pod uwagę, że jego uczniowie to.. ludzie? Na przykład? I mają własne problemy, bariery. Najbardziej mnie przerażają te historie o wbijaniu uczniom do domu. Imagine, że nie pojechałeś na wycieczkę, chillujesz sobie w domu, a nagle wbija ci nauczyciel I ludzie z klasy. Ty akurat walisz konia, stary siedzi w gaciach, matka śpi, a psu leci piana z pyska, no świetny koncept
@Kwadratura5 ай бұрын
Znaczy akurat wydaje mi się że w takich wypadkach by tego nie robil
@no_idea_4043 жыл бұрын
Boli mnie to że reklama tej książki znalazła się w gazecie "Psychologia nastolatka", i była reklamowana jako zabawna historia pomagająca w dojrzewaniu, haha
@gyrosik88513 жыл бұрын
27:03 imagine spać w bieliźnie, albo w podwiniętych ubraniach i pierwsze co wiesz jak się budzisz to to że nauczyciel się na ciebie gapi...trauma do końca szkoły check ✔️
@karunkarun53203 жыл бұрын
Mi już w gimnazjum zdarzało się spać bez niczego, nie wyobrażam sobie takiej traumy, jakby mi nauczyciel z klasą wbił w takim momencie
@CherryWisienka3 жыл бұрын
mój nauczyciel z liceum nas straszył, że jak ktoś często nie pojawia się na jego lekcji lub coś jest "z nim nie tak" to zdarzyło mu się wbić do niego na chatę bez zapowiedzi z odwiedzinami. ale w to nie wątpię bo typ był psychopatą i dalej uczy, wszyscy boją się mu postawić, bo to jest ten cool nauczyciel 😎
@kirmarks023 жыл бұрын
Ta ale musiał ktoś go wpuścić.
@wyrmoffastring3 жыл бұрын
jo cie prosza, ja od 2giej liceum spałem na golasa z powodu problemów z przeciążeniem sensorycznym, nigdy bym więcej do szkoły nie poszedł
@karaluchyiworsuchy3 жыл бұрын
Dosłownie, imagine jak rodzice i dyrekcja by się zesrali gdyby na miejscu tego chłopaka była jakaś dziewczyna :")
@karol1312813 жыл бұрын
W tej historii szczególnie uderzyła mnie bierność rodziców. A właściwie nawet gorzej - ich współpraca z przekraczającym ogólnie przyjęte normy nauczycielem. Bo niezależnie od tego, jak bardzo porąbane były niektóre pomysły pana Szulskiego, to zadaniem rodziców jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i postawienie tamy pomysłom, które mogłyby je skrzywdzić. A jednak pozwalali na to, żeby np. nauczyciel wraz z całą klasą wparował o 6 nad ranem do sypialni dziecka, albo żeby mimo lęku przed lataniem, dziecko wsadzono bez uprzedzenia do samolotu. Żeby dziecko okłamywano, manipulowano nim, żeby dorosły facet wydzwaniał do młodych dziewcząt wieczorami, w dodatku nie zawsze na trzeźwo. Gdzie byli rodzice? Dlaczego nie powiedzieli "dość"? Dlaczego czynnie pomagali w organizacji ekstrawaganckich przedsięwzięć nauczyciela? Nikt nie dostrzegł, jak dziwne i potencjalnie szkodliwe były niektóre z nich? Bali się presji otoczenia? Nie chcieli wyjść na zaściankowych, mało postępowych? Niegodnych, by ich dzieci uczyły się w szkole uchodzącej za elitarną? Czy zadziałały (zachowując wszelkie proporcje) analogiczne mechanizmy wyparcia, które nie pozwalały niektórym niewykształconym rodzicom z małych miejscowości uchronić dzieci przed przemocą ze strony ustosunkowanych w miejscowych społecznościach kapłanów?
@matyjaszmatyszek73063 жыл бұрын
Nie wiadomo, czy wszystkie opisane sytuacje zdarzyły się w rzeczywistości, czy tylko zaistniały w fantazji autora.
@nie2972 жыл бұрын
p
@basia2813 Жыл бұрын
To jest siła manipulacji ...
@Katullus163 жыл бұрын
Ta anegdotka o wymiotującym facecie jest z "Księgi śmiechu i zapomnienia" Milana Kundery. >.>
@MrsMagdalenaKamila3 жыл бұрын
Przynajmniej jest oczytany ✌️
@aleksandrakorzonek51343 жыл бұрын
A tak w ogóle to chyba też odwołanie do "Mdłości" Sartre'a. Zagrywka w stylu 'paczcie kurde jaki ze mnie erudyta, nomanie sam nie wierze'.
@kelly-nt3bw3 жыл бұрын
te dialogi to chyba inna forma "y/n" z wattpada
@Natalia199010283 жыл бұрын
Ta książka to mentalny auto-onanizm ego tego autora. Podziwiam, że ją przeczytałaś.
@Swiatlocien3 жыл бұрын
onanizm, bez auto ;)
@tantaluspl8783 жыл бұрын
ew. autofelatio :)
@reneaisak3 жыл бұрын
Publiczny onaizm aż do momentu aż ktoś zacznie klaskać
@basia2813 Жыл бұрын
Maga komentarz:)
@wiktoria70653 жыл бұрын
Kiedy przytoczyłaś historyjkę z internetu, która znalazła się w książce byłam przekonana, że to wszystko to fikcja. Kiedy Ewa powiedziała, że rzeczywiście były takie inby jak wycieczki niespodzianki to już nie wiedziałam co myśleć. Nie wyobrażam sobie, żeby moja mama zgodziła się na takie coś.
@martaaleksejczuk16603 жыл бұрын
Dokładnie, ciekawe czy jacyś rodzice próbowali wnosić skargi. Gdyby mój wychowawca w gimnazjum dzwonił do mnie o 23 to nie wyobrażam sobie, żeby moi rodzice nie poszli z skargą do szkoły.
@IcekPanNaPolin3 жыл бұрын
Troche inne czasy. Jeszcze twoich dziadkow nauczyciele lali z aprobata rodzicow.
@martaaleksejczuk16603 жыл бұрын
@@IcekPanNaPolin kobieta z którą Kasia prowadziła wywiad mówiła chyba, że ona była w szkole 15 lat temu, czyli ok 2006. Ja też byłam wtedy w szkole i takie rzeczy nie były wtedy normalne.
@olakeska79083 жыл бұрын
@@IcekPanNaPolin i czego to dowodzi, że 50 czy 60 lat temu nauczyciele bili uczniów po rękach jak byli niegrzeczni? To o czym mówimy działo się w przeciągu ostatnich 15 lat
@jezykonauta74803 жыл бұрын
Akceptacja rodziców i dyrekcji szokuje mnie o wiele bardziej niż same wyczyny tego gościa. Jak również zachwyt nim dziś, podczas gdy powinien się raczej mocno obawiać mówić o tym, co robił.
@jennyjune67513 жыл бұрын
Jako wychowanka akademii pana Kleksa w wersji light, siedzę teraz z masą emocji. Z jednej strony czuję taką znajomość części zachowań, przytoczonych w książce, jakby to było o mojej szkole a z drugiej jestem pełna ulgi, że wycieczki-niespodzianki czy nieproszone przytulaski mnie ominęły. W mojej szkole była masa świetnego podejścia do ucznia. Indywidualizm, nie stawianie największej wagi na oceny, wpajanie obywatelskich postaw czy uczenie, że błędy można naprawić. Szczególnie podobało mi się to okazywanie ludzkiej twarzy przez nauczycieli. Jakieś niegroźne anegdoty („byłam w sobotę na koncercie Podsiadło z panią x” czy „bardzo lubię grać w grę y wieczorami, ale nie jestem w to dobra”), dodawanie się z uczniami do znajomych na FB, przyznawanie się do błędów na forum klasy. Organizowanie maratonów filmowych z herbatą i ciastem dla tych, co nie jechali na wycieczki. To wszystko sprawia, że naprawdę tych ludzi ciepło wspominam. Ale były też złe rzeczy. Zmuszanie do dodatkowych aktywności - szczególnie szkoła umiłowała sobie jedną dziedzinę i otoczyła ją swego rodzaju kultem. Zajęcia z niej były „nieobowiązkowe”, czyli trzeba, a jak nie chcesz to będą wzbudzać w tobie poczucie winy dzień w dzień. Bo jak to, nie chcecie? To wszystko dla Was, a wy nie doceniacie! Tu chodzi o wspólnotę i integrację, a Wam nic nie pasuje. Nauczyciele obgadywali się wzajemnie przed klasą; obgadywali również jednych uczniów przed innymi. Byli również nieszczerzy i chyba próbowali udawać ludzi, którymi nie są. Wspomniałam też o tym, że fajnie organizowali czas dla osób, nie na wycieczkach. Ale jak to mówią - wszystko, co fajne szybko się kończy i to się skończyło. A zaczęło się uporczywe namawianie. I namawianie rodziców na zebraniach, aby nas przymuszali. Oglądaliśmy również „Stowarzyszenie...”, a nauczycielka, która nam to puszczała, była wręcz zachwycona tym konceptem. Kazała nam wspólnie powtarzać „oh capitan, my capitan” po bohaterach, czasem nawet kilka razy pod rząd. Do dzisiaj nie wiem, co o tym myśleć. Różne „eksperymenty” też były u nas na porządku dziennym. Raz np na zajęciach ogłoszono, że dyrekcja będzie zabierać wszystkie telefony. Bo tak i już. Bo może. Byliśmy przerażeni, ale też rozgoryczeni, że przecież tak nie można. Nasza klasa przygotowała pismo sprzeciwiające się z powołaniem się na różne ustawy i chcieliśmy je przedstawić dyrekcji od razu na przerwie. Ale przed dzwonkiem nauczycielka się roześmiała i powiedziała, że to tylko taki „śmieszny” eksperyment. I że nam gratuluje, bo wyszło super i że możemy być z siebie dumni. Tylko jakoś nie czuliśmy tej dumy. Mam straszny dysonans, gdy myślę o swojej szkole. Cały czas mam gdzieś w głowie, że przesadzam i że było fajnie. Ale jednocześnie nie daje mi to wszystko spokoju. Wyznania Ewy sprawiają, że się boję o to ile jest jeszcze takich nauczycieli i szkół - „fajnych” i „nowoczesnych”, które zostawiają dzieci z traumą.
@rzyszko903 жыл бұрын
Tak pół żartem, pół serio, ale gdzie byli rodzice?
@jezykonauta74803 жыл бұрын
Też się dziwię, że nikt nie dał mu w mordę przez cały ten czas. Chyba, że dał.
@diana6echo3 жыл бұрын
czyi? jego czy jego uczniów?
@Motylka893 жыл бұрын
Taaaaak!!! Przez cały czas się nad tym zastanawiam!!! Facet stosował wszelkie dostępne metody manipulacji i ŻODYN rodzic tego nie zauważył? Szok.
@Kingoise3 жыл бұрын
Pamiętajcie, że psychopaci potrafią być bardzo urokliwi i charyzmatyczni ;)
@ksaker103 жыл бұрын
Czy Pan jest niedoszłym ratownikiem? Bardzo lubi być nazywany SORem. XD
@majawwww3 жыл бұрын
XD
@piotrsurmacz64513 жыл бұрын
Hahahahahahah
@Aerinn212 жыл бұрын
Najbardziej w tej całej sytuacji zadziwia mnie bierność rodziców tych uczniów. No bo o ile niespodziankowa wycieczka jakoś by może przeszła (rodzic mógłby myśleć to będzie fajna niespodzianka i nietuzinkowe doświadczenie) no to już odwiedziny całą klasą u uczniów w nocy albo wcześnie rano nie mieszczą mi się w głowie. Moi rodzice na pewno by nie wpuścili takiej czeredy do domu i złożyli skargę do dyrektora albo może nawet na policję o nachodzenie, a później poważnie zastanowili by się nad zmianą klasy/szkoły. Widziałam w innych komentarzach, że ludzie tłumaczyli to tym, że "takie to były czasy" ale ja jestem w zbliżonym wieku do gościa Kasi, chodziłam w tamtych latach do szkoły i nadal takie zachowania są dla mnie zupełnie abstrakcyjne.
@Cainmak3 жыл бұрын
Teraz już wiemy, jak czuł się Arnold w Magicznym Autobusie.
@widelczuk3 жыл бұрын
XDDDD
@kitschesque3 жыл бұрын
❤️
@CzescjestemJanek3 жыл бұрын
Sromobus
@burtonisreligion10993 жыл бұрын
To jest zupełnie przerażające, szczególnie fragmenty o nagłym przemieszczaniu się w nieznane miejsca, wybudzaniu w środku nocy, braku informacji o tym co się będzie działo. To odbiera jakiekolwiek poczucie bezpieczeństwa. Rozumiem, że elitarna szkoła, rodzicom zależało by dzieci ją skończyły, ale gdyby wychowawca odwalał takie numery, to zakładam że moi rodzice i rodzice większości moich znajomych bywaliby u dyrektora średnio raz w tygodniu jak nie częściej. Pomijając fakt, że gdyby zwalał się nagle na łeb w środku nocy, to pocałowałby klamkę.
@kitka1363 жыл бұрын
Kasia, dziękuję Ci ❤️ Po raz pierwszy od dawna, poczułam się zrozumiana... Parę lat terapii nie przyniosło takiego efektu jak ten film, choć oczywiście nie miałam aż tak mocnych przeżyć jak Twoja rozmówczyni. Mój były nauczyciel, zapytany przez jednego z uczniów czy będzie się widział z jedną z nauczycielek (w kontekście ustalenia daty sprawdzianu) odpowiedział ,,Tak. Ale dopiero w nocy." 😒 W pierwszej liceum, bandzie dzieciaków jaką wtedy byliśmy, nauczyciel żartujący ,,hehe seksik" wydawał się cool i śmieszny 😒 Ale teraz, w kontekście moich późniejszych przeżyć z tym nauczycielem widzę, że to bardzo było poważne ostrzeżenie... Do dziś pamiętam poniżenie jakie czułam gdy ten sam nauczyciel zażartował przy całej klasie ze mnie, gdzie sensem żartu było to że nie podgląda mnie przez kamerkę w telefonie bo... nie jestem na tyle atrakcyjna (?) Przynajmniej tak to odebrałam wtedy 😑 Do dziś pamiętam śmiech całej klasy, własne poniżenie i mój sztuczny, udawany śmiech żeby jakoś wybrnąć z sytuacji... Chyba nie muszę wspominać że ten nauczyciel był lubiany przez wszystkich, że bardzo nam (i mi także) zależało by być przez niego lubianym... Że miałam potworne wyrzuty sumienia gdy ten że nauczyciel już do końca nauki miał na mnie focha i traktował ozięble, zauważalnie inaczej niż resztę klasy żebym na pewno to odczuła.
@crescentsun10003 жыл бұрын
Typowy narcyzm, love bombing a potem odstawienie i foch.
@BurnSalat3 жыл бұрын
Zachowanie tego nauczyciela to jedno, ale jestem podwrażeniem i niemiej przerażona zachowaniem rodziców. Że oni w ogóle zgadzali się na to wszystko
@cybermbebe3 жыл бұрын
Może dlatego, że manipulacja i przemocowe relacje w hierarchii w Polsce to codzienność i takie podejście w szkole pasowało do ich "normalności"? Tak totalnie i laicko gdybam sobie.
@BurnSalat3 жыл бұрын
@@cybermbebe twoja odpowiedź tylko wzmaga we mnie niepokój związany z tym konstruktem rodzinnym, który nie zważając na uczucia i psychikę dziecka, pod żadnym pozorem nie chce odbiegać od "normy" :c
@lordbaysel31353 жыл бұрын
Im bardziej szkoła ma "Elitarny" status, na tym więcej nauczyciele sobie pozwalają.
@ponyteam88973 жыл бұрын
Dodatkowo takie poczucie że nauczyciel jest wykształcony i ,,wie co robi"
@hermenegildakociubinska66653 жыл бұрын
@@lordbaysel3135 No nie wiem, chodzilam do lodzkiego Kopernika, i nauczyciele nie pozwalali sobie na zadne dziwne akcje. Jedynym przykladem "pozwalania sobie" na cos nietypowego byl moj nauczyciel matematyki, ktory sobie kompletnie odpuszczal tlumaczenie materialu w zrozumialy sposob i oczekiwal, ze sie klasa sama nauczy z podrecznika (spoiler alert: wszyscy i tak dawali rade). To by bylo absolutnie chore w przecietnym liceum i w ogole by nie przeszlo, ale w mat-fizie pelnym ambitnych uczniow to byla tylko okazja, zeby sie wiecej nauczyc.
@julka90bolec3 жыл бұрын
Który normalny nauczyciel idzie do domu uczennicy robić jej z rodzicami niespodziankę? Abstrahując od tego, że brzmi to jak historia wyssana z palca (dodając to masło orzechowe i psa), ale nosz kurna!? Czy ten człowiek nie ma własnego życia? nauczyciele też mają rodziny i nie chce im się jeszcze siedzieć po lekcjach z uczniami, to nie są znajomi. Dorosły facet, który się kumpluje z nastolatkami to bardzo smutna rzecz. Niedojrzały człowiek... Gdyby jakiś uczeń miał prawdziwy problem, to poszedłby pewnie do osoby dorosłej, która ogarnia życie, poprosić o pomoc, a nie do Szulskiego...
@z.kaminska1303 жыл бұрын
Jezus
@verticillatum89763 жыл бұрын
Historia z psem i uczennicą to legenda miejska, która pojawia się tu i ówdzie od czasu do czasu. Zamiast masła orzechowego może być również nutella, albo coś w tym stylu. Jest nawet taka książka, "Znikająca nerka - mały leksykon współczesnych legend miejskich", jeśli dobrze pamiętam, można tam znaleźć fragment poświęcony właśnie tej "anegdotce" - więc gość zmyśla równo.
@julka90bolec3 жыл бұрын
@@verticillatum8976 trzeba nie mieć wstydu, żeby w swojej książce przytoczyć to jako prawdziwą historię i liczyć na to, że nikt się nie skapnie 😂😂
@yecril71pl3 жыл бұрын
@@julka90bolec Dla mnie to jest takie puszczanie oka "coś tam napisałem, ale jakby co, to o tym psie też".
@olak23543 жыл бұрын
nie minęło 20 minut, a przestałam ogarniać. jak pasty starsze od internetu przeplatane z własnymi wymysłami na poziomie humorystycznym wujka Zenka mają się do bycia wychowawcą szkolnym? co w tym pedagogicznego? nie wspominając o tej irytującej manierze pisarskiej XD
@IcekPanNaPolin3 жыл бұрын
To dużo Ciebie ominęło, bo dalej to ociera się o art. 200 kk.
@olak23543 жыл бұрын
@@IcekPanNaPolin nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź. zakładam, że przeczytał*ś ,,przestałam oglądać, zamiast ,,przestałam ogarniać" ^^
@IcekPanNaPolin3 жыл бұрын
@@olak2354 Tak...
@MagdalenaDrechslerNowak3 жыл бұрын
„Wypasanie kociąt” ❤️ Super was się słucha, wyczerpałyście temat tak, że ciężko cokolwiek skomentować. Koszmar, dość dobrze pamietam swoje gimnazjum, miałam szczęście mieć naprawdę super wychowawczynię - totalne przeciwieństwo pana „autora” omawianej publikacji. Ale jak wyobrażam sobie, że mogła (lub jakikolwiek inny nauczyciel) by się tak zachowywać to bierze mnie straszny cringe, szczególnie w kwestii dotyku. Pamietam, że w gimnazjum (a był to rok mniej więcej 2004) mieliśmy jedna taka sytuacje, że ksiądz (!) opieprzajac koleżankę złapał jak za ramiona od tyłu i ścisnął. Straszna była awantura o to potem. I tak się zastanawiam - jak te dzieciaki-wychowankowie Szulskiego, musiały być zmanipulowane, skoro taki dotyk przechodził 🤔 No i kurczę, gdzie byli rodzice? Gdzie byli inni nauczyciele? Moja mama (No dobra, ona akurat wówczas pracowała w szkole, wiec mogla mieć inne zdanie na ten temat niż pozostali rodzice, ale kaman...) w życiu by nie pozwoliła na takie wycieczkowe akcje, No nie kupiłaby tego.
@magdajanuszewska373 жыл бұрын
Brawo 👏👏👏 bardzo wnikliwy materiał, świetna robota. Słuchanie tego było dla mnie trudne. Jako nastolatka byłam w harcerstwie i nasz "druh komendant" zachowywał się i stosował te same metody, co Szulski. Wtedy byłam kompletnie nastoletnio zachwycona i zakochana w tym druhu. Po odejściu z harcerstwa przez lata powoli odkrywałam, że to, co się w tej drużynie działo i, że jego zachowania to była przemoc, a moje poczucie zagubienia, strachu czy dyskomfortu w różnych momentach, były jak najbardziej na miejscu.
@Xiraxas3 жыл бұрын
Pomijając wszystko, jaką oznaka samouwielbienia wśród nauczycieli jest przymus nazywania sie przez uczniów per ,,profesor” kiedy jesteś maks magistrem XDDDD
@mabiyusha3 жыл бұрын
tbh to na przykład u nas w liceum był po prostu taki zwyczaj, tak się przyjęło - bardziej jako rola niż jako tytuł. i w sumie odpowiadało mi to bardziej niż "proszę pani/pana" :"D
@pawebernaciak15813 жыл бұрын
Generalnie nigdy nie lubiłem honoryfikatów, ale profesorze/profesorsko jest o tyle lepsze, że nie ma kontekstu zależności władzy jak per pani/pan.
@rateater18573 жыл бұрын
@@pawebernaciak1581 z tego co widziałem większość i tak mówi "panie profesorze/pani profesor" więc nie dość, że honoryfik, to pan/pani jest zachowane również.
@PeterVonDanczk3 жыл бұрын
To jest akurat kalka z języka francuskiego - a w Polsce w XIX wieku wiele, zwłaszcza prywatnych szkół, było wzorowanych na francuskich szkołach - gdzie "professeur" znaczył tyle co "nauczyciel". Jak wpiszesz w jakiś internetowy translator "nauczyciel języka francuskiego" to maszynka zapewne wypluje "professeur de français".
@pawebernaciak15813 жыл бұрын
@@PeterVonDanczk hah nie muszę, wystarczy że wyjdę z mieszkanie by usłyszeć La Belle Province 😅 tabarnak!
@chaerliexrrr3 жыл бұрын
boze to wszystko brzmi jak jakas sekta, najgorsze jest to ze jego ksiazki w internetowych ksiegarniach maja bardzo dobre opinie i inni nauczyciele chwalą i podziwiają jego podejście, to przerażające
@Normik-wy6pj3 жыл бұрын
Kiedy przeczytasz Pana kleksa i wpadnisz na pomysł stworzenia sekty z własnych wychowanków
@isa30353 жыл бұрын
Szczerze współczuję nauczyciela i przykrych przeżyć. Myślę, że niejedna bardziej wycofana osoba spędziła noce na płakaniu ze stresu na tych wszystkich wycieczkach, a poza tym jak takie coś wpływa na zaufanie do nauczyciela, kiedy nigdy nie robi tego, co obiecuje?
@weronikadeoliveira11303 жыл бұрын
Typ brzmi jak ten creepy szef z "The Office"... A przy anegdocie o bójce nauczycieli "Przygody Mikołajka" wydają się być wiarygodnym i realistycznym przedstawieniem szkolnego życia. Strasznie, że ani rodzice, ani szeroko pojęty "system" nie byli w stanie ochronić dzieci przed patologią w wykonaniu tego fajnobelfra.
@JanMichalSzulew3 жыл бұрын
"Typ brzmi jak ten creepy szef z "The Office"... " Yezu, oczywiście! Doskonała analogia. Toż to Michael Scott pedagogów
@raphofneternalz3 жыл бұрын
@@JanMichalSzulew Michael Scott przynajmniej dorasta na przestrzeni serii i mimo swoich wad, daje się lubić, bo wiesz, na czym mu zależy ;) Jeżeli już przypomina Michaela Scotta, to tego z pierwszej serii, który był kopią Davida Brenta z oryginalnego, brytyjskiego The Office.
@yecril71pl3 жыл бұрын
O bójce to oczywiste nawiązanie do "Monachomachii".
@magdalenasanecka23963 жыл бұрын
To jest Michael Scott z pierwszego sezounu
@sebastianwalczak69393 жыл бұрын
Oglądając materiał (książki nie czytałem) mam myśl że facet wzorował się na mandze/anime Great Teacher Onizuka. Koment napisałem po półtorej godziny filmu i co mnie dziwi ani razu nie było powiedziane czy był dobrym nauczycielem geografii. Ani razu nie było powiedziane czy umiał przekazać wiedzę. Jedyne co się pojawia to jego dziwna wizja "kumpelostwa" z uczniami
@kubak893 жыл бұрын
To brzmi, jakby autor tej książki był przywódcą jakiejś sekty. Wiele jego zachowań z resztą świetnie się wpisuje w model BITE opracowany przez Stevena Hassana a służący do oceny, czy jakaś grupa ma cechy sekty.
@the_last_blue_shiba3 жыл бұрын
Ten człowiek ma chyba "po prostu" toksyczną osobowość narcystyczną. Nie powinien być dopuszczony do dzieci. Ohyda, nie jestem w stanie tego słuchać na raz, bez przerw. Podziwiam Twoje samozaparcie.
@gabe68953 жыл бұрын
Narcyz nie przyznałby się do słabości, ja bym powiedziała, że był neurotykiem.
@Natalia-ox4zn3 жыл бұрын
Narcyz przyznałby się do słabości jeżeli mógłby to wyrazić w taki sposób żeby zyskać jeszcze więcej atencji i uwielbienia. Neurotyk to moim zdaniem zbyt ogólne stwierdzenie
@madhatt3r933 жыл бұрын
Ja pierdole, mam stany lękowe i zwykła szkoła to było dla mnie prawie za dużo, jakbym miała takiego nauczyciela to chyba by mnie tu dziś nie było 😖
@lumm29143 жыл бұрын
Anegdota o terapeucie, który mówi, "pan naprawdę jest gorszy" też jest nieautorska, słyszałam to jako dowcip ze 30 lat temu. A Kasia dała się złapać 🙃
@JanMichalSzulew3 жыл бұрын
Facet po prostu wygrzebuje strasznie stare suchary
@rateater18573 жыл бұрын
Musiałem sobie robić przerwy na spacery po domu. Żeby rozchodzić ból krindżu.
@gabs63153 жыл бұрын
Miałam bardzo podobnego nauczyciela. Takie chwasty powinny trafiać do więzienia. Nieważne, jakie są intencje, takie rzeczy są po prostu złe i zostawiają ślad na psychice, którego w dorosłym życiu bardzo trudno jest się pozbyć.
@siaj923 жыл бұрын
Jakie rzeczy masz konkretnie na myśli?
@gabs63153 жыл бұрын
@@siaj92 nastawianie klasy przeciwko jednej osobie. Załatwianie problemów klasy i pojedynczych osób na forum klasy np. na godzinie wychowawczej. Zakładanie, że klasa jest już wystarczająco dojrzała, aby załatwić jakiś problem bez obecności nauczyciela w sali (ten cudowny pomysł zakończył się u mnie linczem). Wmawianie klasie, że są najlepsi w całej szkole i "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".
@lordbaysel31353 жыл бұрын
Co trzeba przyznać, w tej książce nie można mówić o "rozdzieleniu poglądów autora od treści".
@jerzykrzeminski76923 жыл бұрын
Zawsze może zaczerpnąć z autorytetu TVPiS, który w swojej autobiografii rozpisywał się o tym jak chciał kupić od alfonsa dwunastoletnią Tajke (!!!), i powiedzieć, że to było zmyślone.
@NerikiNoToki3 жыл бұрын
Świetny materiał, w szczególności rozmowa z byłą uczennicą Szulskiego była niesamowicie ciekawa i sporo wniosła. Dzięki!
@flyffy11953 жыл бұрын
Moja częstotliwość chodzenia w gimnazjum nie była najlepsza, ale gdybym miała takiego nauczyciela, to bym przeszła na edukację indywidualną i byle nie z nim.
@alexi23693 жыл бұрын
Dosłownie dziś dyskutowałam o tym dziele. Dziękuję za ten odcineczek. Cudna rozrywka... Jak zejść poniżej perełek fantastyki - poradnik dla opornych
@boskaola0073 жыл бұрын
Przebitki z Midsommar mnie zabiły :) A tak serio, to czy po wydaniu tej książki prokuratura już się panem autorem zainteresowała...creepy AF
@mayrumek41573 жыл бұрын
To co jest opisywane w tej książce brzmi dla mnie tak onirycznie że nie dokońca dochodzi do mnie że to się wydarzyło
@MeretrixTricks3 ай бұрын
Nie zliczę, ile razy lądowałam u dyrektorki w gabinecie, bo miałam właśnie takiego "cool" wychowawcę, którego nie znosiłam w każdym atomie istnienia. Problem polegał na tym, że moi rodzicie też mnie wychowywali "eksperymentalnie", w duchu sporej niezależności. Miałam to szczęście, że powiedzenie głośnego stanowczego nie, nie stanowiło dla mnie najmniejszego problemu, a nawet powodowało satysfakcję, że mogę tę moją niezależność manifestować. A do tego uczyłam się zbyt dobrze, żeby mnie relegować czy wyciągać większe konsekwencje. Współczuję każdemu, kto nie miał takiego komfortu. Taki nauczyciel to piekło.
@CherryWisienka3 жыл бұрын
jestem na 95% pewna że historie z rzucaniem ogórkiem między nauczycielami gdzieś tam w pokoju nauczycielskim słyszałam co najmniej 3 razy na każdym z etapów mojej edukacji ;')
@sorcellerie3 жыл бұрын
Niby ten komentarz ma już dwa miesiące, ale twoje profilowe... **chef's kiss**
@CherryWisienka3 жыл бұрын
@@sorcellerie thank you 🥺
@piotrsewruk59053 жыл бұрын
ta książka to fantasy jakiej nie powstydziłby się sam Mistrz Pilipiuk.
@lordbaysel31353 жыл бұрын
Czytasz Pilipiuka, sam jesteś sobie winien. Ale z tego co rozumiem, to gość pracuje w publicznej szkole, i tu już jest większy problem.
@IcekPanNaPolin3 жыл бұрын
@@lordbaysel3135 Mogło być gorzej. Mógł zostać księdzem. Z parasolem czarnej mafii na "przytulaniu się" pewnie by nie poprzestał.
@Motylka893 жыл бұрын
Szok i niedowierzanie. Zanim weszła Twoja rozmówczyni cały czas miałam nadzieję, że to jakieś gigantyczne mitomaństwo... Widziałam w internecie dużo dziwnych i strasznych rzeczy, ale to jest dla mnie w pierwszej trójce najbardziej szokujących i zniesmaczająych rzeczy EVER. Brrrr. Szacun za wielką kulturę wypowiedzi.
@oliwiamatuszewska45463 жыл бұрын
To jak on opisuje to "uwielbienie" uczniów do siebie jest tach obciachowe że nawet słuchając tego mam ochotę zapaść się pod ziemię xD a już w ogóle ten kompletny egocentryzm gdzie niby uczniowie przycodzą się spytać czemu już ich nie przytula a on myślał że się o niego martwili xDDD to połączenie niskiego poczucia własnej wartości plus egocentryzmu jest nie do zniesienia +1000000 punktów za miałczenie cenzorujące przekleństwa, pierwsze parę razy myślałam, że to Krowa albo Stefan xD
@JanMichalSzulew3 жыл бұрын
Yup, miauczenie wymiata
@TTTups3 жыл бұрын
brzmi jak ten nauczyciel który ma w dupie twój stres i się go boisz i każdy ma taką love-hate relację z nim bo jest zabawny ale też nieprzyjemny oh wait wygląda na to że dokładnie taki jest
@Battosai66693 жыл бұрын
Aż się zastanawiam w którym momencie "Nauczyciel z Polski" wyciągnie Tiarę Przydziałów? Harry Potter wychodzi przy tym jak dokument XD
@matrioszka78997 ай бұрын
Przypomniało mi sie jak niewiele praw do możliwości do decydowania o czymkolwiek, bez względu na to jak okropnie nie chce czegoś robić, mają uczniowe i jakoś momentalnie mniej tęsknie za tymi czasami
@lepusistlich69303 жыл бұрын
Marzyliście o życiu w świecie Harry'ego Pottera? No to macie tu Lockharta. E: Pani Ewa jest super, jej opinia wniosła dużo do tematu. Propsy.
@Xuzon3 жыл бұрын
Jakub Wędrowycz polskich nauczycieli
@fasoola3 жыл бұрын
W pierwszej gimnazjum uczył mnie ksiądz, który prawie zawsze zasypiał lub mocno się spóźniał na lekcje bo grał całymi nocami w LOLa przez co wiecznie mieliśmy jakieś problemy i nie, nie uwielbialiśmy go.
@Plenzni3 жыл бұрын
Sam jestem nauczycielem który stara się być "cool". Siadam na swoim stoliku, żartuję i plotkuję z dzieciakami (które ja z kolei nazywam bombelkami), rzucam markery do nich (do, nie w) albo te zużyte do śmietnika przez całą salę. Staram się też tworzyć z nich grupę oraz dawać możliwość do podejmowania decyzji, chociażby w głosowaniu czy podjęciu rękawicy z projektami. Uważam też, że nauczyciele powinni być różni - nieśmiali, odważni, wyszczekani, zabawni, starzy, młodzi, wysportowani, mili, surowi i każdy inny przykład. Chociażby po to żeby dzieci, które też są różne, mogły znaleźć wśród nich kogoś na kim będą mogły się wzorować i z kim będą czuły się komfortowo. Dlatego tak bardzo niepokoją mnie w tym wszystkim opisy "zazdrości". Bo próba stworzenia jednego frontu we wszystkim prowadzi zawsze do wykluczenia części osób. Taka narkotyczna, "jedyna" opcja dla dzieci wydaje mi się znacznie bardziej szkodliwa w ich rozwoju niż chociażby "niespodzianki" bo paradoksalnie oducza je wyrabiania sobie własnego podejścia do problemów. Jeszcze inną sprawą jest kontakt fizyczny. Wiem, że może to akurat moje "wypaczenie" ale ja zwyczajnie nie wyobrażam sobie przytulić dziecka, nawet jak płacze i potrzebuje wsparcia bez spytania go o to czy tego rodzaju pomocy potrzebuje (ja sam zawsze w takich momentach wolę być sam niż się przytulać, nawet do najbliższych, nie mówiąc o bądź co bądź obcych osobach). No i alkohol. Wydaje mi się, że nauczyciel o ile nie powinien udawać, że nie pije (bo to tylko podsyca w dzieciach chęć zrobienia czegoś czego dziad od matmy nie robi) o tyle nie powinien raczej się chwalić tym faktem czy pokazywać się po nim uczniom. Bo takie podejście, w mojej ocenie, sprawia tylko, że alkohol z używki zostaje znormalizowany. Na koniec jedno zdanie w kontrze. Nie uważam, żeby grupa musiała się dostosowywać do najsłabszej jednostki. W moim odczuciu poziom grupy powinien być wypośrodkowany, nie zaniżany. Wymagania i mierzenie się z nimi też są częścią wychowania.
@Spectreval3 жыл бұрын
Ad 1:21:42 - mam spojrzenie na taką sytuację z perspektywy osoby, która wybrała wykluczenie. W liceum byliśmy na trzydniowej wycieczce w Tatrach. Rano po pierwszym dniu jeden z opiekunów odprowadził mnie ze schroniska do dworca - bo nie dawałam rady i nie chciałam iść dalej. Oczywiście byłam jedyną taką osobą z całej klasy. Przez lata nawet nie pomyślałam o tym, że to klasa mogłaby się dostosować do mnie. Oczywiście była to też inna sytuacja, bo wycieczka była "normalna", zaplanowana i tak dalej, ale rozmowa Kasi i Ewy i ich stanowisko wobec "tych najsłabszych" pomogły mi poczuć się trochę lepiej.
@marzenun3 жыл бұрын
Dostosowywanie grupy do najsłabszych to jest w ogóle elementarz wędrowania, szczególnie w górach.
@vixenexe-nv3td3 жыл бұрын
tak, to jest jakiś koszmar naszego świata, że dla wielu to "słabi" mają się poprawić, wyrównać, zawsze i wszędzie starać się do utraty tchu. bo jak nie, to prawdziwe życie (szkoła to jak wiadomo symulacja) ich zje. a w prawdziwym życiu nikt nigdy nie powinien zabierać "słabego" przedszkolaka na trudny szlak, "słabej" babci wysyłać na pełne słońce na plaży, "tchórza" na niezapowiedziany lot w kosmos... po prostu dojrzali ludzie opiekują się innymi, i to powinno być normalne.
@MsKate71663 жыл бұрын
Ciągle miałam wrażenie, że to opis jakiegoś mega słabego cringy sitcomu, i jak tylko przypominałam sobie, że to wydarzyło się naprawdę to dostaję ciarek. Przerażające. Na bycie nauczycielem powinny być jakieś testy, serio.
@urkeka95343 жыл бұрын
mój znajomy chodził do Batorego, nie wiem czy uczył go Szulski, ale to by wyjaśniało, dlaczego ziomek ma teraz paranoję i się ukrywa przed światem.
@TigaLionessArt3 жыл бұрын
Czuję się, jakbym słuchała pamiętnika pedofila. Muszę iść pod prysznic.
@Battosai66693 жыл бұрын
O! Czyli, nie tylko ja mam takie wrażenie :/ To dla mnie trochę, jak wyznanie psychopaty, który chce być złapanym.
@hermenegildakociubinska66653 жыл бұрын
@@Battosai6669 Ja tez tak mam jak tego slucham.
@michadybalski66873 жыл бұрын
Moim zdaniem wygląda to na jakieś poważne zaburzenie osobowości. Może narcyzm. Szczególnie widać to przez gigantyczny egocentryzm autora- WSZYSTKO musi kręcić się wokół niego, do tego musi udowodnić każdemu, jaki to nie jest zajebisty (mimo tego, że w istocie wie, jakie wady ma). Jeśli ktoś lubi jazdę bez trzymanki w szkole to spoko, ale jak ktoś jest spokojniejszy... Współczuję.
@klaudiakwiecinska56922 жыл бұрын
Jako studentka psychologii, muszę się zgodzić. Przedstawione zachowania wyglądają na osobowość narcystyczną. Niestety, takie osoby najczęściej nie poddają się terapii, bo po prostu nie widzą problemu w sobie, tylko w otoczeniu. Dziwi mnie jednak, że rodzice pozwalali na takie zachowania względem dzieci. Jeśli ten pan nadal uczy, to z całego serca współczuję uczniom. Takie osoby się nie zmieniają. Diagnoza psychologiczna, też w większości przypadków nie jest przez takie osoby brana pod uwagę, więc nie można z pewnością stwierdzić, co dokładnie jest przyczyną jego zachowania, jednak możemy się domyślać po przeczytaniu jego książki, że osobowość narcystyczna jest wielce prawdopodobna.
@drunkraccoon273 жыл бұрын
Gdybym miała takiego nauczyciela, to nie wyszłabym ze swoich zaburzeń lękowych
@WhispersLady3 жыл бұрын
Mam wrażenie, że to książka o młodych latach Andrzeja Pilipiuka i jego crazy pszygodach. A tak swoją drogą, to miałam podobnego nauczyciela. Raz w liceum, raz na studiach. Największe traumy. Ja się tych ludzi po prostu bałam. W liceum była dziewczyna, które przez komentarze i żarciki swojego PSORA nie przychodziła do szkoły przez ponad miesiąc. Musieliśmy patrzyć jak (on) podczas lekcji wiesza się po szafkach i stoi na parapecie, wskakuje na biurko, słuchać jak opowiada nam o swojej kapeli jazzowej. Natomiast na studiach ja zostałam ulubienicą takiego hehe PSORA (jak crazy młodzieżowo, serio pęknę), który mówił do mnie w rodzaju męskim (bo taką miał fantazję), obejmował mnie i dawał buziaczki w policzek, nawet zaprosił mnie na otwarcie galerii sztuki w innym mieście nie informując mnie, czy to większą wycieczka, czy ja mam z nim tam sama jechać, czy o co chodzi. I nie, serio, nieśmiali introwertycy, którzy całe życie obrywali wszelkimi możliwymi metodami za swój sprzeciw i słowo "nie" nie zawsze są w stanie ten sprzeciw wyrazić. Zwłaszcza, że tacy chimeryczni panowie o nadmuchanym ego lubią, jak sam o sobie pisze autor książki, jebnąć focha czasem. I czasem idą za tym inne represje. Treść tej książki i ten człowiek mnie po prostu przerażają.
@agatapilip33193 жыл бұрын
czy ten czlowiek od kapeli jazzowej to we Wroclawiu i organizowal wystawy pt. kompleks sympleksu? bo mam wspomnienia z kims takim...
@WhispersLady3 жыл бұрын
@@agatapilip3319 Nie, to z Bielska-Białej akurat
@agatapilip33193 жыл бұрын
@@WhispersLady ha moje rodzinne miasto, dobrze ze mnie ominelo :)
@WhispersLady3 жыл бұрын
@@agatapilip3319 O łał, no to było blisko :) Liceum im. KEN, nie pozdrawiam
@agatapilip33193 жыл бұрын
@@WhispersLady hah chodzilam do czworki! ale w 1997-2001 wiec dawno temu - moze dlatego nie kojarze czlowieka.
@arek3143 жыл бұрын
A teraz wyobraźmy sobie że jakaś rodzina nie ma kasy na wycieczkę-niespodziankę ze zwiedzaniem Krakowa i Gdańska. Wtedy wpada do domu wychowawca i klasa. Niemożliwe żeby w Batorym były same dzieci bogatych korposzczurów i reszty elity stolicy..
@fasoola3 жыл бұрын
Też zastanawiam się co z tymi, którzy zwyczajnie nie mieli kasy na wycieczke, która zawierała chociażby bilety lotnicze...
@siaj923 жыл бұрын
No same pewnie nie, ale kumplowałem się z ludźmi z Batorego i jest to mega bananowa szkoła
@i.75253 жыл бұрын
w batorym zazwyczaj nie ma ludzi z klasy niższej niż średnia/wyższa średnia bo składki są tam bardzo wysokie
@wolter1stary1kanal3 жыл бұрын
Już sam ten „Sor” jest głęboko pretensjonalny... 😭 Mam ciarki.
@diana6echo3 жыл бұрын
chyba żaden uczeń nie zwraca się tak do nauczyciela, chyba, że w rozmowie z innym dzieciakiem... srsly, slangu nie używa się jak spacji
@wolter1stary1kanal3 жыл бұрын
@@diana6echo Właśnie ja się zastanawiam, w jaki sposób te dzieci wiedziały, że tak się mają zwracać - sam je informował? 😂
@atokiwizdziwikota3 жыл бұрын
@@diana6echo w moim LO wszyscy się tak zwracali do wszystkich nauczycieli - Sorze, Sorko :) taki był zwyczaj, a liceum może nie topka krajowa ale na poziomie.
@jezykonauta74803 жыл бұрын
@@wolter1stary1kanalto jedyna możliwość, obawiam się
@gFkDYVMx Жыл бұрын
@@diana6echo Matura 2015 w powiatowych zakątkach Lubelszczyzny, od gimnazjum aż do końca szkoły średniej do wszystkich nauczycieli się zwracaliśmy w ten sposób
@CarroLeenah2 жыл бұрын
Ten element robienia ekskluzywnej "szkoły w szkole" z danej 'wybranej' klasy przypomina mi książki w estetyce Dark Academia (Stowarzyszenie Umarłych Poetów też się do niego zalicza) typu "Tajemna Historia" Donny Tart i "If We Were Villains" Rio, a kto czytał, ten wie, że to się nie skończyło dobrze 0_0 Taki nawiedzony nauczyciel może brzmieć fajnie w fikcji, ale w realu mam ochotę krzyczeć
@pierdoletybzdety79693 жыл бұрын
Dla ludzi, którzy nie wierzą że tego typu ludzie naprawdę istnieją - tak, istnieją. I wydaje mi się, że jest ich więcej niż wam się wydaje. Nie chce stawiać „diagnozy społecznej”, bo zwyczajnie nie ma do tego kompetencji ale jak dla mnie są to ludzie niedowartościowani, szukający uwielbienia i poklepania ich po ich wielkim ego. Wchodzą w bliski kontakt z młodymi ludźmi, bo to nimi idzie najłatwiej manipulować. Młody człowiek mający tak duża potrzebę akceptacji naturalnie lgnie do ludzi który go wysłuchają, delikatnie poprowadzą za rękę i wskażą „sens życia” Skąd to wiem? Bo to kurwa przeżyłam, a skutki tej „relacji” musiałam leczyć na psychoterapii. Moim „duchowym opiekunem” nie był nauczyciel, lecz ksiądz przekonany o swojej bezkresnej zajebistości. Rozmawiał z nami na KAŻDY temat, deptał nasze życie prywatne, przeprowadzał jakieś krzywe rozmowy na kształt psychoterapii wypytując o nasz kontakty z rodzicami, własne problemy itp. nie maja do tego żadnego wykształcenia oraz wiedzy na ten temat. Łączył ludzi w pary (XD), dawał porady sercowe, manipulował nami i oferował rozmowy roztaczając przy tym taką aurę jakoby te rozmowy miały być najlepszym co nas w życiu może spotkać. Brzmi strasznie, prawda? Ano brzmi, ale w tamtym momencie KAŻDY łącznie ze mną dał się w to wciągnąć po uszy. Pisaliśmy z nim na fb, zwierzaliśmy się, czuliśmy jakbyśmy wreszcie było rozumiani. Moja historia zakończyła się tak, że ów ksiądz dowiedziawszy się że mam ojca alkoholika zalecił mojemu wtedy obecnemu chłopakowi, aby czym prędzej ze mną zerwał „bo mam popsute wzorce moralne i znajomość ze mną nic dobrego mu nie przyniesie”. Jak to zniosłam? Kurwa ciężko. Widząc toksyczność całej sprawy wyniosłam się z tamtą w trybie natychmiastowym i postanowiłam zerwać kontakt z każdym. Byłam postrzegana jako ktoś dziwny, z poroblemami i ogólnie bez kija nie podchodź. Zerwałam kontakt z każdym i starałam się poukładać sobie w wsyzysko w głowie, żyjąc w przeświadczeniu ze to ze mną jest coś nie tak (miałam 14 lat :)) Teraz już wiem ze to nie ze mną było coś nie tak tylko z człowiekim który chciał być w centrum uwagi i skrzywdził tym niemalże każdego. Z tego co wiem nikt już ze znajomych mi wtedy osób nie ma z nim kontaktu a sam ksiądz wkroczył na jakieś problemy kościelno-prawne (o ile to nie plota) Wnioski: Uważnie obserwujmy komu pozwalamy pracować z dziećmi i młodzieżą bo jest to materiał niezwykle chłonny na wszelkiego rodzaju manipulacje
@Rozbujnik_Rumcajs3 жыл бұрын
Te opisy metod nauczania i wycieczkowania od razu przynoszą mi na myśl film "Fala" z 2008. To dosyć przerażające.
@zos54093 жыл бұрын
Bardzo dobry film i jeszcze lepsze porównanie! Typ jest przerażająco toksyczny i w życiu nie powinien pracować z młodzieżą, tym bardziej w tak formatywnym wieku jak gimnazjalny…
@Kaskaderka0163 жыл бұрын
Akurat nam puszczono ten film na wychowawczej w gimbazie
@adamzysk2373 жыл бұрын
Siedem minut i mózg mi się odłączył, żeby ochronić resztę organizmu przed uszkodzeniem. Te filmy robią się za mocne. Będę to oglądał na raty przez dwa tygodnie
@weronikazimnoch94243 жыл бұрын
Xddd same
@MrsMagdalenaKamila3 жыл бұрын
Boże, po 9 min słuchania tego mam dosyć 😮 nie wiem skąd ty brałaś siłę, żeby to całe przeczytać!
@runsi1742 жыл бұрын
Nigdy nie obejrzałbym tego filmu gdyby pan "nauczyciel" nie wysłał pisma przedsądowego. 😅
@zosiak22013 жыл бұрын
Jestem w szkole 13 rok i nigdy, ale to NIGDY nie słyszałam osoby która zwraca się do nauczyciela per "Sor". Nawet "profesor" jest mało popularnym określeniem na nauczycieli w liceum
@Marc-uu6hk3 жыл бұрын
to chyba rzecz regionalna, u mnie w liceum na Lubelszczyznie nieliczni nie mówią do nauczycieli per sor/sorka
@JanMichalSzulew3 жыл бұрын
A to jak się teraz mówi? Po prostu "proszę pani/proszę pana"?
@zos54093 жыл бұрын
Dokładnie tak, ew. Panie …, Pani … . Ci młodsi mogą też prosić, żeby im mówić po imieniu.
@MishutkAviation3 жыл бұрын
W niektórych bardziej tradycyjnych liceach i technikach nadal utrzymuje się ten sposób zwracania się do każdego nauczyciela (per profesorze)
@TTTups3 жыл бұрын
lol u mnie to mild przypał jak powiesz do nauczyciela proszę pana/pani, tak to można mówić w podstawówce
@ula57143 жыл бұрын
Świetny materiał, ciekawy ale też przerażający. Dzięki za pracę włożona w zrobienie tak obszernego filmu!
@albertofernandez24903 жыл бұрын
a czy oprócz wycieczek i przytulania odbywała się w tej szkole, no nie wiem, jakaś edukacja?
@nataliak50763 жыл бұрын
Czy wiemy w ogóle jakiego przedmiotu ten Pan uczyć powinien?
@qwertyqwerty-tt6ic3 жыл бұрын
Tak, sprawdziany na granicy z Ukrainą w obecności uzbrojonych funkcjonariuszy
@Cainmak3 жыл бұрын
Zgroza, ja bym kompletnie z takim wychowawcą nie wytrzymała, szczególnie że jako gimnazjalistka miałam kompletny chaos w domu.
@noname39323 жыл бұрын
To brzmi jak zbiór opowieści z jakiegoś innego uniwersum
@kajailczuk11613 жыл бұрын
Kiedyś miałam podobne sytuacje i to bardzo, BARDZO źle się łączy z zaburzeniami i niskim poczuciem własnej wartości. Jako gimnazjalistka czułam się w obowiązku dostosowywać się do dorosłych i przesuwać swoje granice, bo każda odmowa wywoływała we mnie wstyd i poczucie winy. Posiadanie takiego wychowawcy tylko by to pogłębiło, wbrew temu, czego teoretycznie próbuje uczyć.